okropne włosy co robić ;( POMOCY ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-06-27, 00:14   #1
suchy1919194
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1

okropne włosy co robić ;( POMOCY !


hej dziewczyny... jestem chłopakiem, mam 19 lat, mam dosyć suche i cienke włosy... chciałbym to zmienić ;/

bo jak widze u niektórych chłopaków jak niektórzy mają mocne, proste włosy, które im sie nie kręca, nie puszą, nie oklapują to aż mnie coś trafia z zazdrości heh :/ szczególnie, że sporo z tych osób zazwyczaj mało dba o włosy, a ja próbuje wielu rzeczy i szlag mnie trafia bo nic to nie daje... probowalem kilku odzywek. ale może złych? jeden moj kumpel nosi grzywke chyba z 6-7 cm do góry i mu stoi "sama z siebie" - suszy tylko suszarką i nie uzywa niczego... masakra, ma tak mocne włosy... a ja nie :/

wlosy mam w sumie krótkie, dłuższa góra, tyl i boki krotko... ogólnie myję się codziennie rano, oczywiście włosy codziennie rano tez... i susze je. i właśnie zastanawiam sie w czym tkwi problem... podejrzewam, że ogólnie w tym, że czesto je rano myje - codziennie i do tego codziennie susze... kiedyś układałem je na paste, teraz dosyć rzadko
moja fryzura do 20 minut po wysuszeniu jest w miare ok, choć i tak nie mega, bo tylko w granicy tolerancji, a potem juz sie zaczyna psuć :/ i zaczyna opadać... włosy sie puszą, ciezko mi sie je uklada, są cienkie,
choćbym nie wiem jakich sztuczek używał - próbowałem suszenia głową do dołu, suszenia na koniec zimnym powietrzem... i mycia zimniejsza wodą na koniec żeby zamknąć łuski włosa. i w sumie nie wiele to daje ehh... probowalem nawet nie myc kilka dni i dac im odpocząć - guzik, nic to nie pomoglo, wygladalem jak strach na wróble i nie wychodziłem z domu ;( probowalem nakładać nawet "maseczke" domową z jajek i odrobiny oliwy z oliwek na głowe - ale to tez guzik dalo.. walcze z tym od dłuugiego czasu eh

no i po prostu nie potrafie nie myć codziennie - bo po prostu czuje się "nieczysto" i nie umyty w pełni, wiec nie wyobrażam sobie ich nie myć... do tego jak nie umyje ich codziennie rano to mam je oklapnięte, "rozwichrowane", puszą się... po prostu u mnie mycie codzienne to mus i tego nie przeskocze. nawet nie myje ich wieczorem, bo przez noc się na tyle rozpieprzą, że rano i tak by trzeba było je myć na nowo... one chyba z natury takie są... juz nie wiem sam...

może po prostu problem tkwi w najprostszej rzeczy... w szamponie? :/ od ok. 2 lat używam szamponu "Schwarzkopf Gliss Kur, Ultimate Repair" - jest to niby szampon do włosów zniszczonych i niby powinien je regenerować itd. ale... niewiele on daje. wcześniej jak mniej zwracalem uwage na swoj wyglad, te ponad 2 lata temu, używałem jakiś szamponów z marketu najtańszych... i w sumie bylo nie lepiej.

szukam jakiegoś lepszego szamponu... ale jak wiadomo - jest ich multum i nie chcę trafić znowu na jakiś syf... szukam szamponu który będzie miał właściwości:
- polepszy stan moich suchych, cienkich, zniszczonych włosów; zregeneruje je
- sprawi, że nie będą się puszyć,elektryzować
- sprawi, że nie będą oklapłe
- sprawi, że nie będa opadać jakis czas po umyciu
- doda im objętości i podniesie je
- i ogolnie wpłynie pozytywnie na ich stan...

ew. moze do tego jakies odzywki? co polecacie?

sorki w ogole moze to sie wydawac smieszne no ale coz xD faceci tez chca o siebie dbac... i prosze, bez wysmiewania i glupich rad typu "zetnij wlosy"... wlasnie ja chciałem troche gore zapuscic, a im dluzsze one sa tym sa w gorszym stanie ;(
suchy1919194 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-06-27, 06:14   #2
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: okropne włosy co robić ;( POMOCY !

przenosze na właściwe forum

nie znam sie na włosach ale używaj sprayów do ochrony przed wysoka temperatura i układaj włosy lekkimi produktami - pasta na pewno obciąża - może lakier/puder do układania włosów

na tym forum na pewno ktoś coś jeszcze podpowie
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-23, 20:55   #3
MLEW1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2
Dot.: okropne włosy co robić ;( POMOCY !

No właśnie ja bym tak radziła: zetnij włosy. Ja wiem, że teraz moda u chłopaków na dłuższe fryzury, grzywki, kucyki itd. Ale krótkie, ale zadbane włosy będą lepsze niż "modna" ale źle utrzymana fryzura. Nie każde włosy się nadają na konkretną fryzurę i układają się akurat przeciwnie do tego jak byśmy oczekiwali a i szampon też dobrze zmienić od czasu do czasu... Pozdrawiam.
MLEW1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-24, 12:04   #4
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: okropne włosy co robić ;( POMOCY !

Ja bym radziła spróbować protein - wiotkie włosy są często efektem braku protein. Np maska Biovax z proteinami mlecznymi, łatwo ją dostać, używaj raz w tygodniu i najpierw trzymaj 5 minut. Zobacz jak włosy będą wyglądać - jeśli dobrze to następnym razem 10 minut. Nie przesadzaj bo proteiny usztywniają, ale w nadmiarze mogą wysuszyć. Poza tym układać na suchy szampon albo puder typu Got2Be powder'ful. Jeśli chodzi o szampony to jak ognia unikaj wszystkich, które mają w nazwie rzeczy typu "włosy zniszczone/suche", "odżywczy/nawilżający", mówi Ci to kobieta z cienkimi włosami. Spróbuj np szamponu Mysterium do cienkich włosów, zdjęcie załączam. Jest w Rossmanie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 191590_313898_1280_720_57413.jpg (63,3 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpeg 755277.jpeg (19,3 KB, 9 załadowań)
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-07-31, 12:25   #5
hubercik4199
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 12
Dot.: okropne włosy co robić ;( POMOCY !

Nie używaj prostownic, lokówek, bo wysoka temperatura źle wpływa na włosy. Susz na chłodnym obrocie suszarki. Nie stosuj lakierów i używaj odżywek/ masek raz na tydzień.
hubercik4199 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-31 13:25:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:23.