Jak aktorki płaczą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Pokaż wyniki sondy: Czy umiesz płakać na zawołanie?
Tak 8 38,10%
Nie 13 61,90%
Głosujący: 21. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-16, 14:22   #1
kremnasybir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 63

Jak aktorki płaczą?


Czy są wśród Wizażanek aktorki?
Jakich metod używacie gdy musicie się rozpłakać w granej przez Was scenie?
Jak kontrolujecie czas i intensywność łzawienia? Czy podczas grania myślicie o mimice, by pasowała do Waszego płaczu, czy powstaje "sama"?
Czy zdarzyło Wam się płakać na scenie / planie z użyciem lakrymatorów, np. mentolu, gliceryny i jakie są Wasze wrażenia względem płaczu przy krojeniu cebuli?
kremnasybir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 16:58   #2
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Haha, aktorką nie jestem, ale swego czasu grałam amatorsko (mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mogła do tego wrócić). Nauczyłam się płakać na zawołanie właściwie w ciągu pierwszych 30 minut warsztatu wg metody Meisnera "sen na jawie". Polecam
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 18:02   #3
Malparida
Rozeznanie
 
Avatar Malparida
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 519
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Co za temat

Nie, nie umiem plakac na zawolanie. Czasem bym chciala...
Malparida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 20:04   #4
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Cytat:
Napisane przez kremnasybir Pokaż wiadomość
Czy są wśród Wizażanek aktorki?
Jakich metod używacie gdy musicie się rozpłakać w granej przez Was scenie?
Jak kontrolujecie czas i intensywność łzawienia? Czy podczas grania myślicie o mimice, by pasowała do Waszego płaczu, czy powstaje "sama"?
Czy zdarzyło Wam się płakać na scenie / planie z użyciem lakrymatorów, np. mentolu, gliceryny i jakie są Wasze wrażenia względem płaczu przy krojeniu cebuli?
Nie jestem aktorką, ale po prostu patrzę w jeden punkt, myślę o czymś nieprzyjemnym i już.

Ale używam, żeby osiągnąć pewne sprawy, a nie w teatrze, więc śmiem twierdzić, że ludzie się nabierają.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 22:17   #5
Hiyori
Zadomowienie
 
Avatar Hiyori
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 656
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Pewnie jakieś krople do oczu czy coś A część pewnie umie płakać na zawołanie. Ja umiem Wystarczy, że sobie przypomnę coś smutnego albo puszczę wzruszającą piosenkę, to się chyba nazywa nadwrażliwość, okropne i nie polecam.
__________________
Hiyori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 22:58   #6
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Pewnie jakieś krople do oczu czy coś A część pewnie umie płakać na zawołanie. Ja umiem Wystarczy, że sobie przypomnę coś smutnego albo puszczę wzruszającą piosenkę, to się chyba nazywa nadwrażliwość, okropne i nie polecam.
Nie zawsze. Ja na przykład prawie w ogóle nie płaczę. W sumie tylko na zawołanie, bo ani śmierć bliskich ani próby gwałtu i inne naprawdę smutne i traumatyczne doświadczenia życiowe nie wywołały u mnie łez.

Płaczę tylko czasem na PMS, bo tak, bo woda jest mokra...

Więc nie wiem, niektórzy po prostu umieją na zawołanie i już.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 09:55   #7
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Limonka, troche przerazajace jest to, co piszesz...

Ja umiem sie rozplakac na zawolanie, sprobowalam kiedys i wyszlo mi juz przy pierwszej probie, takze umiejetnosc mam, ale jej nie uzywam, nie wywoluje placzu na sile, zeby np. wziac kogos na litosc.
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-20, 12:21   #8
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Potrafię rozpłakać się na zawołanie, może to wywołać nawet wzruszająca reklama w tv Dlatego nie miałabym problemu nawet teraz popuścić trochę łez, spowodowane jest to moim życiem, tego, że nie jestem w nim do końca szczęśliwa i że tęsknię za momentami z przeszłości.
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-20, 14:10   #9
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Nie umiem plakac na zawolanie, musze byc naprawde smutna albo zla , tylko nigdy przy kims nie płaczę

Ze szzczęścia też potrafię mieć łzy w oczach i polecą
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 15:58   #10
kremnasybir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 63
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Haha, aktorką nie jestem, ale swego czasu grałam amatorsko (mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę mogła do tego wrócić). Nauczyłam się płakać na zawołanie właściwie w ciągu pierwszych 30 minut warsztatu wg metody Meisnera "sen na jawie". Polecam
To były warsztaty odnośnie tej konkretnej metody czy ogólnie z aktorstwa?
"Sen na jawie" - nie znam. Próbuję odgadnąć po nazwie - czy chodzi o to, by na jawie aktorka "śniła", że przeżywa naprawdę to co przytrafia się jej scenicznej postaci?
Gdzie można coś znaleźć na ten temat?
Cytat:
Napisane przez Malparida Pokaż wiadomość
Co za temat Nie, nie umiem plakac na zawolanie. Czasem bym chciala...
W jakim celu?
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie jestem aktorką, ale po prostu patrzę w jeden punkt, myślę o czymś nieprzyjemnym i już.
W jakim celu patrzysz w jeden punkt? By łatwiej się skupić na tych nieprzyjemnych rzeczach?
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale używam, żeby osiągnąć pewne sprawy, a nie w teatrze, więc śmiem twierdzić, że ludzie się nabierają.
No, właśnie to jest dla mnie irytujące w niektórych kobietach, że potrafią perfidnie wykorzystywać płacz w życiu... Ale doceniam Twoją szczerość
Cytat:
Napisane przez Hiyori Pokaż wiadomość
Pewnie jakieś krople do oczu czy coś A część pewnie umie płakać na zawołanie. Ja umiem Wystarczy, że sobie przypomnę coś smutnego albo puszczę wzruszającą piosenkę, to się chyba nazywa nadwrażliwość, okropne i nie polecam.
Jakie piosenki tak na Ciebie działają?
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Nie zawsze. Ja na przykład prawie w ogóle nie płaczę. W sumie tylko na zawołanie, bo ani śmierć bliskich ani próby gwałtu i inne naprawdę smutne i traumatyczne doświadczenia życiowe nie wywołały u mnie łez.

Płaczę tylko czasem na PMS, bo tak, bo woda jest mokra...
To o czym w takim razie myślisz, gdy wywołujesz u siebie płacz?
Co to PMS?
[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;83633846]Limonka, troche przerazajace jest to, co piszesz...

Ja umiem sie rozplakac na zawolanie, sprobowalam kiedys i wyszlo mi juz przy pierwszej probie, takze umiejetnosc mam, ale jej nie uzywam, nie wywoluje placzu na sile, zeby np. wziac kogos na litosc.[/QUOTE]
Moim zdaniem też przerażające...
Tassarinian W jaki sposób to zrobiłaś? Doceniam, że nie wykorzystujesz tych umiejętności.

Edytowane przez kremnasybir
Czas edycji: 2018-05-23 o 16:13
kremnasybir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-23, 18:29   #11
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Cytat:
Napisane przez kremnasybir Pokaż wiadomość
To były warsztaty odnośnie tej konkretnej metody czy ogólnie z aktorstwa?
"Sen na jawie" - nie znam. Próbuję odgadnąć po nazwie - czy chodzi o to, by na jawie aktorka "śniła", że przeżywa naprawdę to co przytrafia się jej scenicznej postaci?
Gdzie można coś znaleźć na ten temat?
Wpisz w google "technika Meisnera" czy coś w tym stylu To był naprawdę znany teoretyk aktorstwa. Chodziłam na zajęcia, które uczyły tej konkretnie metody, natomiast cały kurs składał się z wielu zajęć. Tu chodziło głównie o to, żeby błyskawicznie przestawiać się na jakąś emocję dzięki wcześniej przećwiczonym wyobrażeniom, "snom".
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-23, 19:42   #12
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 094
Dot.: Jak aktorki płaczą?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;83633846]Limonka, troche przerazajace jest to, co piszesz...

Ja umiem sie rozplakac na zawolanie, sprobowalam kiedys i wyszlo mi juz przy pierwszej probie, takze umiejetnosc mam, ale jej nie uzywam, nie wywoluje placzu na sile, zeby np. wziac kogos na litosc.[/QUOTE]


Lekko makabryczne, jako dziecko przerażałam rodzinę.



Po prostu przeżywam żałobę i stres w inny sposób. Ani lepszy ani gorszy. Są ludzie, którzy płaczą, bo są szczęśliwi, smutni, wzruszeni, wkurzeni... Niektórzy muszą się wygadać, inni potrzebują spokoju itd.

---------- Dopisano o 20:40 ---------- Poprzedni post napisano o 20:36 ----------

Cytat:
Napisane przez kremnasybir Pokaż wiadomość
W jakim celu patrzysz w jeden punkt? By łatwiej się skupić na tych nieprzyjemnych rzeczach?

No, właśnie to jest dla mnie irytujące w niektórych kobietach, że potrafią perfidnie wykorzystywać płacz w życiu... Ale doceniam Twoją szczerość

Jakoś tak oczy mi się męczą, pojawia się taki ucisk na mięśniu wokół gałki ocznej i mogę "wypchnąć" łzy jak przesunę skrzydełka nosa w dół.


Jakby się zbiera kiedy patrzę, a potem wypuszczam tym nosem...


Bardzo to trudno wytłumaczyć.


No mi nikt urody ani intelektu nie dał. Nie miałam też ładnej figury. Jakoś trzeba sobie radzić. Na swoją obronę powiem, że używam swojej smutnej minki też podczas zbiórek charytatywnych i zwykle biję rekordy wśród wolontariuszy.

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez kremnasybir Pokaż wiadomość
To o czym w takim razie myślisz, gdy wywołujesz u siebie płacz?
Co to PMS?

W sumie nie wiem. Wyobrażam sobie, że jestem smutna. Jakbym była w jakimś filmie czy coś i miała to zagrać, wmawiam sobie, że jestem smutna i jestem. Ale nie myślę o żadnym konkretnym zdarzeniu czy "dzieci w Afryce głodują" itd.



Zespół napięcia przedmiesiączkowego.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-24, 11:08   #13
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Ja od dziecka byłam "najtwardsza" i nigdy nie plakałam na rzewnych filmach itp podczas gdy siostra z mamą były dosłownie jak fontanny. I zawsze mi to wytykały, że się nie wzruszam. A to nie prawda, bo mnie bardzo wiele rzeczy wzrusza, tylko potrafię się hamować.

I też potrafię popłakać się na zawołanie, ale przy ludziach tego nie robię. Nawet teraz, sekunda i już. A wyobraziłam sobie że jestem bohaterką jakiejś telenoweli i mój narzeczony Armando nie żyje haha

Podczas PMS jest gorzej się kontrolować, bo wtedy nawet jak zobaczę cukierka to się wzruszam.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 09:41   #14
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Jak aktorki płaczą?

W filmie jakby zagrala i miala zaplakac, wystarczylo mi puścić filmik chwilowy jak cierpi pies, to juz koniec, to juz jak na zawołanie, bo wlasnie obejrzalam filmik jak w Rosji przed mundialem truja psy bezdomne na ulicy i jednego psa jak zobaczylam, te jego oczy, cierpienie w bólu, ostatnie tchnienie, to juz jak to pisze to ryczę...
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 14:39   #15
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Jak aktorki płaczą?

No aktorki raczej nie puszczają sobie filmików przez scena...

Podobno to proste, mamy w rodzinie aktorkę, ale w zasadzie nigdy mnie to nie interesowało pewnie jakies zajęcia i techniki, to dość rozbudowany zawód (np aktor teatralny nie klan)
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-04, 14:43   #16
kremnasybir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 63
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Podczas PMS jest gorzej się kontrolować, bo wtedy nawet jak zobaczę cukierka to się wzruszam.
Czyli trzeba tak organizować dni zdjęciowe, by aktorki płakały podczas PMS xD
Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Podobno to proste, mamy w rodzinie aktorkę, ale w zasadzie nigdy mnie to nie interesowało pewnie jakies zajęcia i techniki, to dość rozbudowany zawód (np aktor teatralny nie klan)
No, właśnie - podobno...
Zapytasz jej?

Edytowane przez kremnasybir
Czas edycji: 2018-06-04 o 14:45
kremnasybir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 13:30   #17
kremnasybir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 63
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Jakie są wasze ulubione sceny filmowe tego typu?
kremnasybir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-15, 14:44   #18
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Mój siostrzeniec ma to opanowane do perfekcji. Zapytam go w czym tkwi sekret, jak nauczy się mówić.


To co piszecie o smutnych filmikach, reklamach, piosenkach itp. to nie jest płacz na zawołanie, jaki stosują aktorki na scenie/przed kamerą.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-19, 15:59   #19
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
To co piszecie o smutnych filmikach, reklamach, piosenkach itp. to nie jest płacz na zawołanie, jaki stosują aktorki na scenie/przed kamerą.
Mi to jak mówiłam nie potrzeba filmu, piosenek itp. Bo myślę, że może chodzić tu o wcielenie się w graną rolę, mi to przychodzi dosyć łatwo, bo potrafię jakoś zacząć odczuwać np. taki żal jak postać ze scenariusza. I jak sekundę zajmuje mi to "wcielenie się" tak też wyjście z tej roli również zajmuje sekundę. Aktorką nie jestem, ale w szkole zawsze grałam w przedstawieniach.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-19, 16:23   #20
Kosmitkazmarsa
Przyczajenie
 
Avatar Kosmitkazmarsa
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Grywalam kiedys amatorsko i mi wystarczalo pomyslec o przykrych doswiadczeniach z odpowiednia intensywnoscia zeby sie rozplakac
Kosmitkazmarsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-29, 15:00   #21
kremnasybir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 63
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Mi to jak mówiłam nie potrzeba filmu, piosenek itp. Bo myślę, że może chodzić tu o wcielenie się w graną rolę, mi to przychodzi dosyć łatwo, bo potrafię jakoś zacząć odczuwać np. taki żal jak postać ze scenariusza. I jak sekundę zajmuje mi to "wcielenie się" tak też wyjście z tej roli również zajmuje sekundę. Aktorką nie jestem, ale w szkole zawsze grałam w przedstawieniach.
No właśnie, myślę, że u prawdziwych aktorek to wygląda właśnie tak.
Ale jak to uzyskać? Jak skupić się na tyle i wyłączyć, by móc "wejść" w emocje swojej postaci?
kremnasybir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 16:31   #22
kremnasybir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 63
Dot.: Jak aktorki płaczą?

Podobno jest metoda, że jak przyjmie się "smutną" pozę, to mżna się rozpłakać.
kremnasybir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-19 17:31:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:30.