Kurs angielskiego - ceny i opinie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-21, 22:11   #1
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347

Kurs angielskiego - ceny i opinie


Hej chciałabym poznać konkretne ceny kursów języka angielskiego, poziom średnio zaawansowany dla dorosłych a najlepiej przygotowujące do FCE ale to nie jest konieczne.
Wysłałabym chłopaka na poziom b1 (tak strzelam). Tylko ja kompletnie jestem oderwana od cen kursów
Bardzo proszę o konkrety, cieszyłabym się gdyby to były szkoły z trójmiasta, ale wątek ma charakter informacyjny więc pewnie inne osoby poszukujące kursu angielskiego z każdego zakątka polski będą ciekawe waszych opinii oraz tego jak wyglądają opłaty.
Z góry dziękuję
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 23:13   #2
Goosiaa
Zadomowienie
 
Avatar Goosiaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 438
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Profi Lingua - chodziłam 2 lata, najtańsza szkoła jaką znalazłam - ok. 850 zł za semestr, zajęcia 2 razy w tyg po 80 min. Nie polecam, polega to na "odbębnieniu" zajęć, niewiele się z nich wynosi. Ja chodziłam w Warszawie, być może w innych placówkach jest lepiej, ale wątpię. Generalnie szkoła nastawiona na ilość a nie jakość.
Goosiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 23:28   #3
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Cytat:
Napisane przez Goosiaa Pokaż wiadomość
Profi Lingua - chodziłam 2 lata, najtańsza szkoła jaką znalazłam - ok. 850 zł za semestr, zajęcia 2 razy w tyg po 80 min. Nie polecam, polega to na "odbębnieniu" zajęć, niewiele się z nich wynosi. Ja chodziłam w Warszawie, być może w innych placówkach jest lepiej, ale wątpię. Generalnie szkoła nastawiona na ilość a nie jakość.
też nie polecam, mam podobne wrażenia.

znajomi byli dosyć zadowoleni z Empiku.
dla mnie natomiast istnieje tylko jedna szkoła - British Council. kursy strasznie drogie, ale dla mnie bezkonkurencyjni - w 3 semestry przygotowali mnie z poziomu miernego FCE do dobrze zdanego CAE.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-21, 23:37   #4
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Jak masz dobrego lektora i chęci to w prawie każdej szkole się przygotujesz. Najlepiej popytać znajomych w miejscu zamieszkania gdzie oni robili kursy i czy konkretnego lektora polecają. Ja chodzę do dość taniej szkoły, a dotąd jestem bardzo zadowolona

Ale faktycznie z opowieści znajomych też nie polecam szkoły Profi Lingua. Z tego co pamiętam na zajęcia 2 razy w tygodniu raz przychodziła Polka a raz native speaker i nie ustalali między sobą co robili. Do tego ten koleś z pół godziny sprawdzał listę, bo miał problemy z polskimi nazwiskami i co chwilę się śmiał ze swoich pomyłek. Ja jak płacę to już chcę jednak inaczej wykorzystać te 30 min.
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 08:52   #5
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Moj brat chodzil do British School, 2 razy w tygodniu po 90 minut. Koszt cos okolo 1000zl za semestr. Byl zadowolony, lektorzy zaangazowani. Mial nawet kilka spotkan poza ta pula 90 minut, gdy powiedzial lektorowi,ze chcialby mowic bardziej plynnie.
Ja chodzilam do Berlitza, super szkola,ale strszanie drogo ( placilam ok.400zl za miesiac,a troche czasu minelo). Duzo sie tam nauczylam,szkoda tylko,ze tak krotko chodzilam
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 09:30   #6
olcia 810
Wtajemniczenie
 
Avatar olcia 810
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 632
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Ja tez planuje od września się zapisać.
Miałyście zajęcia z native speakerami?
__________________
WYMIANKA
olcia 810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 15:51   #7
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Cytat:
Napisane przez baby montana Pokaż wiadomość
dla mnie natomiast istnieje tylko jedna szkoła - British Council. kursy strasznie drogie, ale dla mnie bezkonkurencyjni - w 3 semestry przygotowali mnie z poziomu miernego FCE do dobrze zdanego CAE.
O, szukam dla siebie kursu przygotowującego do CAE (jestem na poziomie FCE) i najlepsze opinie słyszałam właśnie o British Council.
Jeśli można-ile płaciłaś za swój kurs?
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-22, 16:15   #8
kasiaen1
Zadomowienie
 
Avatar kasiaen1
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 586
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;28910347]O, szukam dla siebie kursu przygotowującego do CAE (jestem na poziomie FCE) i najlepsze opinie słyszałam właśnie o British Council.
Jeśli można-ile płaciłaś za swój kurs?[/QUOTE]

Podłączam się pod pytanie bo nie widzę żadnego cennika na ich stronie
__________________
kasiaen1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 22:05   #9
funfelka12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 79
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Dzisiaj widzę dużo się dzieje w temacie angielskim To i tu się wypowiem. Co prawda nic nie wiem na temat szkół trójmiejskich, ale w Warszawie zdecydowanie polecę English For You. Zapisałam się właśnie na kolejny semestr. Po pierwsze małe grupy - do 7 osób, więc ideolo, a po drugie - konwersacje z Native Speaker'ami. I to przede wszystkim skłoniło mnie żeby się tam zapisać. Oprócz standardowych lekcji w cenie kursu jest do wykorzystania pakiet dodatkowych konwersacji w ich klubiku. Fajna nieskrępowana atmosferka, a do tego jeszcze parzą ci herbatkę. A najważniejszy efekt - zaczęłam mówić. Do tej pory uczyłam się w kółko czytania i pisania, ciągle to samo - czytanka, tłumaczonko, stosik ćwiczonek do rozwiązania. Nuda. A tu jednak się gada i to mi się najbardziej podoba. I słówek nie tylko się uczę, bo jest test, tylko żeby się potem dogadać. Teraz chcę się przygotować do TELC-a bo w pracy mnie cisną, ale wiem że też mają kursy do FCE czy CAE. Moja przyjaciółka chodzi do Angloschool, gdzie mają podobny system nauki - polski lektor i Native, ale to z kolei jest na Bemowie, jak kto chętny. Ziomalom praskim, zwłaszcza z prażki południowej polecam właśnie English For You. Jakby co mają filię w centrum, ale tam nie byłam. Tu dodatkowo są ładne wnętrza
funfelka12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 00:05   #10
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Hmmm tam właśnie wcale nie zależy na konserwacjach z Native Speakerami bo okazje do dyskusji w języku obcym z takimi ludźmi ma codziennie, to w ogóle nie o to chodzi szukam czegoś typowo nastawionego na słownictwo, gramatykę i suchą naukę właśnie bez gadania, hehe. Bo rozmawiać, dyskutować to może zorganizować sobie na własną rękę, ale gramatykę najlepiej jak ktoś wyłoży. Chyba mamy dziwne podejście

---------- Dopisano o 01:05 ---------- Poprzedni post napisano o 01:05 ----------

A i jak myślicie, orientujecie się ile kosztują kursy do CPE?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 01:37   #11
baby montana
Zakorzenienie
 
Avatar baby montana
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 329
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

[1=640153e4df0157aa7c29548 7ff8c20c42fd57238_65c176d 09c1ac;28910347]O, szukam dla siebie kursu przygotowującego do CAE (jestem na poziomie FCE) i najlepsze opinie słyszałam właśnie o British Council.
Jeśli można-ile płaciłaś za swój kurs?[/QUOTE]

ja płaciłam około 2 tysi, w zeszłym roku dzwoniłam się pytać o kurs do CPE i około 2.5 powiedzieli, przy czym konwersacje gratis co tydzień.
__________________
'zapytaj się siebie, czy chcesz mieć "poważaną" pracę, czy być szczęśliwa'

http://www.youtube.com/watch?v=h7NEQT3tQu8 soy orgullosa de vivir en ese lugar unico, en CANARIAS <3

mi vida en cholas czyli moje życie na Wyspach Kanaryjskich - 12 dni w Kostaryce
baby montana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 01:44   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

o esu nie stać mnie
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 13:12   #13
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

a byłaś zadowolona?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 20:31   #14
Emela
Raczkowanie
 
Avatar Emela
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 56
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Mam w planach zapisać się do ILS Centrum Języków Obcych na roczny kurs dla średnio zaawansowanych, cena za cały kurs to 1800zł
Niestety na razie mnie nie stać.
Emela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 21:08   #15
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Ja chodzę do Empiku (Lublin), płaciłam 2030zł za rok (120godz po 45min+ sem. wakacyjny gratis (60godz x 45 min)).
Odbywa się to na zasadzie przerobienia materiału z książki, goni się bo trzeba przerobić jeden poziom w jeden semestr (cała książka na rok). Gramatyka jest, czasami omawiana ze szczegółami a czasami byle jak - zależy od lektora. Zapisałam się do tej szkoły ponieważ mówili, że nauczą mówić... Nie jestem tempa a do mówienia mi daleko Mam wielki problem z powiedzeniem zdania w odpowiednim czasie. Teoretycznie znam je, zasady stosowania, budowę, a w praktyce nie umiem stosować. Rok nauki niewiele mi dało.
Jak rozmawia się na zajęciach lektor często nawet nie słucha co uczestnik mówi, przez co w jakim czasie by nie powiedzieć to i tak jest dobrze
Wnioskując: mając książkę, takie nauczanie jak jest w empiku mogę sobie zrobić w domu.
Jest też native speaker (na początku był raz w tyg dodatkowo, a potem raz w m-cu na zajęciach - w tych 120godz.) no i mi było ciężko u niego, ponieważ zapominam słów oraz nie wiem jakiego czasu użyć.

Jednym słowem żałujęwydanych pieniędzy.
Mój TŻ poszedł na korepetycje i dużo lepiej zrobił, uczył się czego chciał. Cały czas był poświęcony tylko jemu i mógł pogadać i przynajmniej ktoś go słuchał.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 21:57   #16
hihicz
Raczkowanie
 
Avatar hihicz
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: ~Łdz
Wiadomości: 480
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Cytat:
Napisane przez verkaloo Pokaż wiadomość
Byłam w Speak Up, robisz tam w 3 miesiące jeden poziom nauki. Wygląda to mniej więcej tak: 20 lekcji multimedialnych, 20 lekcji z książką i 20 lekcji z nauczycielem. Płaciłam cos koło 250 zł za miesiąc, ale to z cenami jest różnie, bo czasem mają promocje i można sporo zaoszczędzić.
Ja się spotkałam z opiniami, że właśnie w tej szkole to dużo pracujesz sama z książką albo kompem, a mało z nauczycielem. A jak się kończą promocje to strasznie zdzierają kasę.
hihicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-15, 20:36   #17
Bleblaczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9
Angielski branżowy (szkoła, edukacja) - jakie książki?

Hej

Pierwszy raz zapędziłam się w te rejony forum, więc mam nadzieję, że podobnego wątku już nie ma

Firma w której pracuję (prowadzenie badań związanych z edukacją) wygrała przetarg na przeprowadzenie wywiadów/zrobienie ankiet/obserwację lekcji w kilku szkołach w Anglii. Zostałam oddelegowana do tego, aby wraz z drugą koleżanką z działu pojechać tam i zebrać materiał, na podstawie którego nasz szef stworzy później raport.

Wyjazd ma być w grudniu i cała trudność polega na tym, że mój poziom angielskiego to takie mocne B1/słabe B2...

W związku z tym potrzebuję książek/innych materiałów i źródeł, żeby dość szybko opanować angielskie słownictwo potrzebne właśnie do odnalezienia się w tej zagraniczno-szkolnej rzeczywistości.

Będę wdzięczna za pomoc
Bleblaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 14:37   #18
Dagulka27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 19
język angielski od podstaw - Łódź

hej,
Czy któraś z Was, miłe Panie, mogłaby mi polecić sprawdzoną szkołę nauki języka angielskiego (poziom podstawowy, dla dorosłych ). Nie ukrywam że najbardziej interesują mnie szkoły na Teofilowie. Szukałam opinii nt. szkoły Live w Łodzi na Morgowej - kiedyś na Szparagowej ale opinie mam z 2011/2012 roku - macie może świeższe informacje ?


pozdrawiam
Daga

Edytowane przez Dagulka27
Czas edycji: 2015-07-08 o 14:39
Dagulka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-24, 12:49   #19
agaklimek
Raczkowanie
 
Avatar agaklimek
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: tu i tam
Wiadomości: 135
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Ja chodziłam do Personal Tutor w podwarszawskim Piastowie. Bardzo sobie chwalę naukę u nich i myślę, że to były świetnie zainwestowane pieniądze.
__________________
Ludzie tęsknią za całkowitą odmianą, a jednocześnie pragną, by wszystko pozostało takie jak dawniej.
agaklimek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-06, 10:36   #20
rosemery
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 9
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Ja uczyłam się angielskiego jedynie w szkole. Trochę mało to daje, chyba że ktoś jest bardzo zawzięty. Często jednak rodzice wysyłali mnie na obozy językowe. Uważam, że to super sprawa mieć kontakt z żywym językiem. Śmiało mogę polecić wyjazdowe kursy językowe. Za granicą serio dużo się można nauczyć.

Edytowane przez rosemery
Czas edycji: 2015-08-11 o 13:18 Powód: link
rosemery jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-26, 22:40   #21
Ettelie
Raczkowanie
 
Avatar Ettelie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 257
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Jak mieszkałam w Krakowie, to uczyłam się w Gama Bell i była to szkoła na poziomie British Council (z którym też kiedyś miałam kontakt), ale ceny mieli korzystniejsze. Z tego co wiem, mają różne placówki w całej Polsce, ale pewnie różnie bywa, zależy od miasta - Kraków polecam, jak z resztą nie wiem.
Obecnie, uczę się prywatnie u poleconego przez koleżankę znajomego i to jest najlepsze wyjście w tym momencie dla mnie. No ale, jakbym chciała zdawać egzamin, to odłożyłabym trochę kasy i poszła na kurs do British Council - nie ma sensu płacić za powtórkę, lepiej od razu zdać. A wiem, że oni uczą świetnie (moja siostra niedawno robiła u nich kurs na IELTS i zdała bardzo dobrze.
__________________
62 - 60 - 59 -58 -57 -56 - 55 [kg]
zapuszczam włosy!
ruszam się
Ettelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-04, 19:15   #22
gossiawu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 19
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Cytat:
Napisane przez hihicz Pokaż wiadomość
Jak masz dobrego lektora i chęci to w prawie każdej szkole się przygotujesz. Najlepiej popytać znajomych w miejscu zamieszkania gdzie oni robili kursy i czy konkretnego lektora polecają. Ja chodzę do dość taniej szkoły, a dotąd jestem bardzo zadowolona

Ale faktycznie z opowieści znajomych też nie polecam szkoły Profi Lingua. Z tego co pamiętam na zajęcia 2 razy w tygodniu raz przychodziła Polka a raz native speaker i nie ustalali między sobą co robili. Do tego ten koleś z pół godziny sprawdzał listę, bo miał problemy z polskimi nazwiskami i co chwilę się śmiał ze swoich pomyłek. Ja jak płacę to już chcę jednak inaczej wykorzystać te 30 min.
Ja chodzzę we Wrocku i podobna sytuacja nigdy miejsca nie miała. Generalnie jestem zadowolona, a mam porównanie, bo wczesniej chodziłam do innych szkół. Gdyby w mojej szkole ktos pol godziny czytal liste obecnosci to zglosilabym to do dyrekcji - nie za to sie placi.
gossiawu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-16, 12:24   #23
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 55
Dot.: Kurs angielskiego - ceny i opinie

Cytat:
Napisane przez elayoko Pokaż wiadomość
Na (...) wiem, że nie masz żadnych zobowiązań przy korzystaniu, a można się w rozmowie nieźle rozwinąć. Niby z komputerem rozmawiasz, ale jak się wkręcisz w sytuację to udana alternatywa. Jak nie masz z kim gadać normalnie po angielsku to jest najlepsza moim zdaniem alternatywa.
Zgłosiłam wszystkie twoje posty jako spam.
05f8d3a7fa16883dd67888936db33f66de5a130f_5ee1665576315 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-16 13:24:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:02.