Mój problem- młoda, sucha cera... :-( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-11-02, 15:02   #1
slowa
Przyczajenie
 
Avatar slowa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: w pobliżu Opola :)
Wiadomości: 26
Unhappy

Mój problem- młoda, sucha cera... :-(


Serdecznie sie zwracam do Was o pomoc drogie wizażanki, ponieważ sama już nie wiem co począć. Jestem nastolatką, blisko mi w sumie już do 18 i mam marzenie o ładnej cerze, a do niej niestety mi daleko. Opisze jaką mam teraz: jestem BARDZO blada i chyba mam problem z naczynkami, cere mam SUCHĄ (tragicznie), łuszczy sie z brody i wokół ust :-( choć o dziwo nos mi się po paru godzinach świeci. Zazwyczaj nie mam skłonności do różnego rodzaju, że tak określe "niespodzianek", ale jednak zdarzają się :-( Aktulanie używam codziennie rano kremu nivea soft (regularnie od paru miesięcy) i na to puder transparentny JOKO (taki w brązowym opakowaniu), który i tak jest troszke za ciemny. Doradzcie mi prosze co zrobić, aby poprawić wyglad cery :-( Od razu napomne, że fudnusze moje nie są zbytnio duże, więc podkłady za 80 złotych zbytnio nie wchodzą w gre Myślałam apropo podkładów to może o jakimś z Lirene i na to zainwestować w puder jakiś transparentny ale sypki hmmm... Tylko z koleji ten problem skóry suchej...
Sama nie wiem jak już się za moją cere zabrać... Prosze doradźcie coś...
slowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-02, 18:46   #2
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

ja mogę polecić do suchej cery krem Lipobase - sama mam atopową i lipobaza naprawdę natłuszcza i uelastycznia; a blada cera to zaleta - odpowiednio podkreślona - np jasnym różem rozświetlaczem(ja mam baardzo jasną - nie zdołałam dobrać sobie koloru podkładu, bo wszystkie były za ciemne i z niego zrezygnowałam - podkreślam tylko policzki rózem).
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 10:18   #3
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

Wyprobuj krem nawilzajacy AA help - mi pomaga na moja sucha skore. Na to nakladam wlasnie podklad lirene matujacy, a z pudrami to radziłabym uwazać, bo wysuszaja mocno moją skore.
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 19:12   #4
slowa
Przyczajenie
 
Avatar slowa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: w pobliżu Opola :)
Wiadomości: 26
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

Yasmin a Lirene z podkładów ma w swojej ofercie jasne odcienie? Czy AA help
zapewnia długotrawłe nawilżenie, tak na cały dzień? Bo ja choć nakładam nivea soft to już po paru godzinach mam takie jakby "suche" skórki wokół ust i ogólnie suchą cerę
slowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-03, 20:17   #5
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

nivea soft to do mojej cery wogole sie nie nadaje, nie nawilza... bo cere mam atopowa. AA help to taki nawilzacz wg mnie na czworke z plusem, lepszy jest tylko avene, ale drooogi niestety
podklad lirene city mat uzywam toffee - jest dosc ciemny, ale zobacz sobie kolor bez lub naturalny - tylko uwazaj, ten podklad jest mocno kryjacy
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 17:04   #6
slowa
Przyczajenie
 
Avatar slowa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: w pobliżu Opola :)
Wiadomości: 26
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

mocno kryjący, tzn co masz na myśli? chodzi o to, że łatwo przesadzić i zrobić efekt maski?
slowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-04, 20:46   #7
nesquiki
Raczkowanie
 
Avatar nesquiki
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 137
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

to moze sprobuj skore nawilzyc od srodka - capivit hydro control plus duzo pic wody. a jesli chodzi o krem, to czytalam ostatnio, ze sucha skore trzeba traktowac nie tylko kremami nawilzajacymi, ale takze tresciwymi kremami z duza zawartoscia lipidow. wiec moze spraw sobie krem na noc taki mocno odzywczy. w tej serii AA help na pewno taki wystepuje, ale niestety nie znam go osobiscie. w kwc powinnas cos znalezc.
nesquiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-11-08, 19:07   #8
verochka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Rybnik / Wrocław / Chełm
Wiadomości: 208
GG do verochka
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

wyprobuj Lipobase/ Nanobase / Alantan, z podkładów tylko hipoalergiczne-La Roche Possay / Vichy.
__________________
Gdybym była morzem, to byłabym Morzem Czarnym. Tak, w porównaniu z Atlantykiem to maleństwo, ale nawet w stawie można utonąć


verochka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 18:31   #9
czarna.noc
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna.noc
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: wow city
Wiadomości: 2 908
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

Cytat:
Napisane przez slowa Pokaż wiadomość
Serdecznie sie zwracam do Was o pomoc drogie wizażanki, ponieważ sama już nie wiem co począć. Jestem nastolatką, blisko mi w sumie już do 18 i mam marzenie o ładnej cerze, a do niej niestety mi daleko. Opisze jaką mam teraz: jestem BARDZO blada i chyba mam problem z naczynkami, cere mam SUCHĄ (tragicznie), łuszczy sie z brody i wokół ust :-( choć o dziwo nos mi się po paru godzinach świeci. Zazwyczaj nie mam skłonności do różnego rodzaju, że tak określe "niespodzianek", ale jednak zdarzają się :-( Aktulanie używam codziennie rano kremu nivea soft (regularnie od paru miesięcy) i na to puder transparentny JOKO (taki w brązowym opakowaniu), który i tak jest troszke za ciemny. Doradzcie mi prosze co zrobić, aby poprawić wyglad cery :-( Od razu napomne, że fudnusze moje nie są zbytnio duże, więc podkłady za 80 złotych zbytnio nie wchodzą w gre Myślałam apropo podkładów to może o jakimś z Lirene i na to zainwestować w puder jakiś transparentny ale sypki hmmm... Tylko z koleji ten problem skóry suchej...
Sama nie wiem jak już się za moją cere zabrać... Prosze doradźcie coś...
Opis nie pasuje do skory suchej. W zadnym wpadku przy suchej skorze nie bedzie sie swiecil nos ani ni beda powstawac niespodzianki, bo nie ma z czego. Wbrew pozorom, mozesz miec np. lojotokowe zapalenie skory, ktore charakteryzuje sie wlasnie bardzo suchymi, łuszczacymi sie miejsami na skorze. Plus, strefa T moze byc lekko przetluszajaca sie.
Ja na twoim miejscu poszlabym do dermatologa, a nie nakladala na skore tłuste kremy!!! mowi to osoba, ktora przez 3 lata walczyla z ultra sucha skora, nawilzala, natluszczala a okazalo sie, ze mam ŁZS (nazwa jest mylaca, nie sugeruj sie)
Tylko lekarz moze okreslic dokladnie, czy naprawde masz sucha skore czy cos moze innego ci dolega.
czarna.noc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-09, 22:10   #10
majula
Zakorzenienie
 
Avatar majula
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 958
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

Witam mam takie pytanie bo na testach wychodzi ze ja te zmam sucha skore czolo mi sie sciaga na czole i nie mam niespodzianek ale nos mi sie robi tlusty a raczej pzretluszczony po 3h, reszta jest ok i nie wiem jaka pielegnacje sobie kupic? czy do mieszanej czy do suchej boje sie ze mi sie wysuszy jak po lancome ja juz sama nie wiem jaka to cera kosmetyczka powiedzial ze mieszana
majula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-10, 19:52   #11
lavantae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Mój pokój :)
Wiadomości: 149
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

'Slowa' jeśli rzeczywiście masz suchą cerę to trzeba natłuścić Masz młodą cerę więc warto oczyścić ją mleczkiem wieczorem, tym bardziej jeśli się malujesz Toniku nie do końca polecam bo w nich czasem jest alkohol i mogą dodatkowo wysuszać. Na noc warto natłuścić cerę. Wtedy nikt nie będzie widział, że się świecisz Polecam kremik z serii Ziaja 'Masło kakaowe' Nie dość, że ładnie nawilża to nadaje ładny koloryt skórze Pozdrawiam ;*
__________________
Daj z siebie wszystkonim powiesz basta.

Edytowane przez lavantae
Czas edycji: 2008-11-10 o 19:53
lavantae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-11, 10:59   #12
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mój problem- młoda, sucha cera... :-(

Cytat:
Napisane przez lavantae Pokaż wiadomość
'Slowa' jeśli rzeczywiście masz suchą cerę to trzeba natłuścić Masz młodą cerę więc warto oczyścić ją mleczkiem wieczorem, tym bardziej jeśli się malujesz Toniku nie do końca polecam bo w nich czasem jest alkohol i mogą dodatkowo wysuszać. Na noc warto natłuścić cerę. Wtedy nikt nie będzie widział, że się świecisz Polecam kremik z serii Ziaja 'Masło kakaowe' Nie dość, że ładnie nawilża to nadaje ładny koloryt skórze Pozdrawiam ;*
przecież są też toniki bez zawartości alkoholu. a wg mnie każda skóra potrzebuje po umyciu/demakijażu (mleczkiem - w wypadku suchej czy żelem prz tłustej) przetarcia tonikiem, bo on właśnie usuwa ze skóry resztki wcześniej użytego kosmetyku do zmywania i reguluje pH skóry. ze swojej strony (mam skórę atopową) mogę polecić tonik Bioderma Hydrabio - oczywiście bez alhoholu, ze świetnym, krótkim składem, przyjaznym alergiczkom.
i zgadzam się, że przy suchej skórze natłuszczenie to podstawa.
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.