Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3. - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-24, 07:13   #2581
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Dziękuję Dziewczyny za dobre słowa

Mam przy okazji dwa pytania:
1. Do tych, które biorą zastrzyki- jak mam je robić, centralnie w brzuch? Już kiedyś robiłam przy żylakach, no ale teraz mam schizy, ze sobie brzuch przebiję.

2. Znacie jakiegoś lekarza specjalizującego się tylko w hipotrofii? TŻ mnie namawia, żeby dla spokoju skonsultować się z kimś innym, obojętnie gdzie w PL. Gdyby któraś miała jakieś namiary to poproszę

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Yep, Rafi wspominała coś o 12.

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
Dokładnie, przez mały brzuch wyszedł ok 12 centyl. Jakaś siatka centylowa Barcelona, kazał wyguglować bo jest podobno teraz najbardziej wiarygodna. O tu jest kalkulator wagi w przeliczeniu na centyle:
https://medicinafetalbarcelona.org/calc/

Edytowane przez raficzyca
Czas edycji: 2019-09-24 o 07:15
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:16   #2582
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Raficzyca bardzo mi przykro, że przechodzisz taki stres. Ten odchył nie wydaje się być tragiczny Jesteśmy z dziewczynami dobrej myśli, a ja jestem przekonana, że trzymając się zaleceń lekarza bardzo szybko wyjdziecie na prostą. Trzymaj się.

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:14 ----------

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Dziękuję Dziewczyny za dobre słowa

Mam przy okazji dwa pytania:
1. Do tych, które biorą zastrzyki- jak mam je robić, centralnie w brzuch? Już kiedyś robiłam przy żylakach, no ale teraz mam schizy, ze sobie brzuch przebiję.

2. Znacie jakiegoś lekarza specjalizującego się tylko w hipotrofii? TŻ mnie namawia, żeby dla spokoju skonsultować się z kimś innym, obojętnie gdzie w PL. Gdyby któraś miała jakieś namiary to poproszę

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------


Dokładnie, przez mały brzuch wyszedł ok 12 centyl. Jakaś siatka centylowa Barcelona, kazał wyguglować bo jest podobno teraz najbardziej wiarygodna. O tu jest kalkulator wagi w przeliczeniu na centyle:
https://medicinafetalbarcelona.org/calc/
Ja chwytam fałdę tłuszczową tuż poniżej pępka, ok 5 cm w lewo lub w prawo, codziennie zmieniam strony. Tam najmniej mnie boli. ]]

Podobno można też zastrzyki podawać w udo, ale ja się nie odważyłam.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:20   #2583
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość

Dziewczyny poratujcie czymś na bolące dziąsło w piątek mnie bolało i dziś znowu. Nie wiem czy to podrażnienie czy coś gorszego się dzieje.
Jak tak dalej będzie to będę musiala iść do dentysty. A przed ciążą miałam wszystkie zęby ogarnięte

Miłego dnia dziewczyny
Ola, na problemy z dziąsłami mam mega skuteczny sposób od swojego dentysty. Z powodu narastających ósemek miałam wieczne stany zapalne, wiec żeby nie faszerować się bez przerwy lekami kazał kupić:
1. strzykawkę bez igły
2. wymieszać wodę utlenioną i wodę zwykłą przegotowaną pół na pół ( kieliszek styknie)
3. płukać tą mieszanką dokładnie strzykawką pod ciśnieniem okolice, gdzie boli, nawet kilkanaście razy dziennie. Ważne, żeby pod ciśnieniem i starać się wcisnąć mieszankę pod dziąsło.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:26   #2584
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Misiaq mowie do meza jak z pracy wrocilam: "wiesz co, musze jechać na jakies zakupy w przyszlym tyg jak będziesz krócej pracowal bo chce kupic pare rzeczy do szpiata. Zeby potem nie bylo jak wtedy gdy pidzamy mi szukales po sklepach"
-"nooo wlasnie chcialem sie pytac ,kiedy Ty tą torbe zapakujesz"

Takze widzisz, mojemu mezowi sie bardziej spieszy niz mi nie chce pozniej biegac i wybierac skarpetek i majtek 🤣

Dziewczyny taka moja rada jesli chodzi o porod. Kupcie sobie na w razie W skarpety jakies wieksze. Choc jedna dwie pary. Mi tak spuchly nogi, ze w meza skarpetkach rodzilam.🤣 i mam zdjecie w tych brazowych "adidasach"
Jeszcze moj maz wyslal je wszystkim w rodzinie.... Leo na mnie lezal , a z boku.
moja noga w tych skarpetach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi z rozmiaru 36 stopy urosły do 41+ A po porodzie spuchły jeszcze bardziej. Nosilam stare, sprane i porozciagane skarpety mojego ojca, który ma r. 42

Teraz mam 37/38

Ola, jak sobie przelicze, to będę wg. planów pracować do 35 tc chyba zostanę ostatnia na polu bitwy

Dziś mam dzień wolny praktycznie, popracuje z godzinę i ruszam w miasto

Miłego dnia

Rafi, ja bym też skonsultowała wyniki z jakimś profesorem ginekologii, albo doświadczonym lekarzem, który prowadzi pacjentki z hipotrofią. Może jakbyś się umówiła z ordynatorem na porodówce?? On powinien mieć doswiadczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:29   #2585
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Ola, na problemy z dziąsłami mam mega skuteczny sposób od swojego dentysty. Z powodu narastających ósemek miałam wieczne stany zapalne, wiec żeby nie faszerować się bez przerwy lekami kazał kupić:
1. strzykawkę bez igły
2. wymieszać wodę utlenioną i wodę zwykłą przegotowaną pół na pół ( kieliszek styknie)
3. płukać tą mieszanką dokładnie strzykawką pod ciśnieniem okolice, gdzie boli, nawet kilkanaście razy dziennie. Ważne, żeby pod ciśnieniem i starać się wcisnąć mieszankę pod dziąsło.
Wypróbuję i Twój sposób

Rzeczozn to w ogóle hardcorem jesteś ja tu się zastanawiam jak wytrzymam do końca października i że będzie to 32tc lub 33 tc. No nic, damy radę

Edytowane przez Ola0731
Czas edycji: 2019-09-24 o 07:32
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:29   #2586
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Mi z rozmiaru 36 stopy urosły do 41+ A po porodzie spuchły jeszcze bardziej. Nosilam stare, sprane i porozciagane skarpety mojego ojca, który ma r. 42

Teraz mam 37/38

Ola, jak sobie przelicze, to będę wg. planów pracować do 35 tc chyba zostanę ostatnia na polu bitwy

Dziś mam dzień wolny praktycznie, popracuje z godzinę i ruszam w miasto

Miłego dnia

Rafi, ja bym też skonsultowała wyniki z jakimś profesorem ginekologii, albo doświadczonym lekarzem, który prowadzi pacjentki z hipotrofią. Może jakbyś się umówiła z ordynatorem na porodówce?? On powinien mieć doswiadczenie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ha ha ha ha ha. Zrobilas mi dzień.

Dzień dobry

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:32   #2587
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Nie piszcie takich rzeczy bo do mnie idą właśnie piękne, skórzane, jesienne botki
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 07:35   #2588
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Nie piszcie takich rzeczy bo do mnie idą właśnie piękne, skórzane, jesienne botki
Mi stopy nie zmieniły rozmiaru jak na razie i nie puchna.

Pati i udało Ci się wczoraj porozmawiać z tą "ciocia" do której ma chodzić Leo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:35   #2589
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Nie piszcie takich rzeczy bo do mnie idą właśnie piękne, skórzane, jesienne botki
Haha. Ja w ciąży z Leo kupilam skorzane sztyblety, kosztowaly miliony monet, cala ciaze nosilam i sa ogromne 🤣🤣 rozmiar 40 zrobil sie 42 w szerokosci chyba a takie piekne, lakierowane. Musze isc do szopy po nie, pewnie sie przydadza teraz 🤣 przed 1 ciaza nosiłam 38, przed 2 39 a teraz 41...... bleee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:41   #2590
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Mi stopy nie zmieniły rozmiaru jak na razie i nie puchna.

Pati i udało Ci się wczoraj porozmawiać z tą "ciocia" do której ma chodzić Leo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje jeszcze też nie, ale co będzie później? Nikt nie wie
Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Haha. Ja w ciąży z Leo kupilam skorzane sztyblety, kosztowaly miliony monet, cala ciaze nosilam i sa ogromne rozmiar 40 zrobil sie 42 w szerokosci chyba a takie piekne, lakierowane. Musze isc do szopy po nie, pewnie sie przydadza teraz przed 1 ciaza nosiłam 38, przed 2 39 a teraz 41...... bleee

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rany

Może je jednak oszczędzę. Ale w ten sposób istnieje prawdopodobieństwo że już nigdy ich nie wlożę.

Kupiłam kiedyś online skórzane baleriny z Ryłko. Przyszły i okazały się za małe o jakiś rozmiar. Ubrałam ze dwa razy, zalałam się krwią i zapomniałam o nich na rok. Potem stopniowo, trochę po domu, trochę w skarpetkach zaczęłam je rozchodzić. I służą mi już dwa lata. Jednak co skóra to skóra.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 07:48   #2591
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Jesli chodzi o ciuchy, buty, ogolnie modę. To w ciazy nosze to w co sie mieszczę i juz mam tego dosc, chcialabym sie ladnie ubrac i wygladac,ale wyglądam jak czołg 🤯 brzuch to mi zaraz bedzie haczyl o kolana... dramat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Mi stopy nie zmieniły rozmiaru jak na razie i nie puchna.

Pati i udało Ci się wczoraj porozmawiać z tą "ciocia" do której ma chodzić Leo?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niestety nie odebrala... dzis bede próbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 08:00   #2592
purple noise
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 685
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
No piszą dziewczyny jak szalone. Ja ostatnio też nie wyrabiam czasem z czytaniem a zaglądam tu praktycznie przez cały dzień. Jakoś mam wrażenie że niektóre dziewczyny ucichły i się nie odzywają czy mi się coś już pomyliło.

Ja właśnie sobie wczoraj policzyłam że pracę skończę w 32 tyg.

Dziewczyny poratujcie czymś na bolące dziąsło w piątek mnie bolało i dziś znowu. Nie wiem czy to podrażnienie czy coś gorszego się dzieje.
Jak tak dalej będzie to będę musiala iść do dentysty. A przed ciążą miałam wszystkie zęby ogarnięte

Miłego dnia dziewczyny


A używasz szczoteczek międzyzębowych? Ja sobie po myciu przelatuje miedzyzebowa a potem płuczę woda z olejkiem teatree.

Powiem wam, ze przekislam wczoraj cały dzień w domu i miałam refleksje, ze boooze, co ja będę robić jak już nie będę chodzić do pracy. Ale dzisiaj już wiedziałam jak wstawałam - spać


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
purple noise jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:09   #2593
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Jesli chodzi o ciuchy, buty, ogolnie modę. To w ciazy nosze to w co sie mieszczę i juz mam tego dosc, chcialabym sie ladnie ubrac i wygladac,ale wyglądam jak czołg brzuch to mi zaraz bedzie haczyl o kolana... dramat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Niestety nie odebrala... dzis bede próbować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Pati czy ty może tez masz wrażenie, ze w tej ciąży brzuch masz jakoś... niżej? Ja tak mam i nie wiem... to mięśnie brzucha już takie miernoty się zrobiły i nie trzymają już tak wszystkiego ładnie w gorze?
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:13   #2594
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Dziękuję Dziewczyny za dobre słowa

Mam przy okazji dwa pytania:
1. Do tych, które biorą zastrzyki- jak mam je robić, centralnie w brzuch? Już kiedyś robiłam przy żylakach, no ale teraz mam schizy, ze sobie brzuch przebiję.

2. Znacie jakiegoś lekarza specjalizującego się tylko w hipotrofii? TŻ mnie namawia, żeby dla spokoju skonsultować się z kimś innym, obojętnie gdzie w PL. Gdyby któraś miała jakieś namiary to poproszę

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:12 ----------


Dokładnie, przez mały brzuch wyszedł ok 12 centyl. Jakaś siatka centylowa Barcelona, kazał wyguglować bo jest podobno teraz najbardziej wiarygodna. O tu jest kalkulator wagi w przeliczeniu na centyle:
https://medicinafetalbarcelona.org/calc/


Ja chwytam trochę tłuszczyku odległość około 5 cm od pępka i raz w jedną lub drugą stronę. Ważne aby pionowo wbić, wtedy unikam siniaków




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:13 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Dojeżdżam do tego szpitala. Jechałam częściową trasę autobusem tym co do pracy. Zapomniałam już jaka to gehenna. Oczywiście ścisk, duchota i trafił się jakiś śmierdziel. Odrazu mdłości mi się załączyły, mimo że w ciąży raczej ich nie miałam.
Przypomniałam sobie też jaka wkurzona zawsze jeździłam i wracałam z pracy, no i nie wyobrażam sobie tu wrócić po macierzyńskim ale rozkminki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:20   #2595
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Pati czy ty może tez masz wrażenie, ze w tej ciąży brzuch masz jakoś... niżej? Ja tak mam i nie wiem... to mięśnie brzucha już takie miernoty się zrobiły i nie trzymają już tak wszystkiego ładnie w gorze?
Ja mam jeszcze ten problem ze przed ciaza przytylam 15kg. Wiec caly tluszcz pod brzuchem ciążowym mi wisi... masakra moge zapomnieć o obcislych sukienkach i o ile na poczatku ten tłuszcz był ciążowy to wraz z podniesieniem sie brzuszka tluszcz spadł. Wyglada to strasznie i szczerze naprawde zle sie czuje w swoim ciele 1 raz w zyciu.... no moze drugi. Wiec po porodzie 2mc i sie biore za siebie....


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:21   #2596
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Dzień dobry, dopiero wstałam

Rafi, nie panikuj tak od razu. Jeśli możesz skonsultuj to z innym lekarzem, ale nie wiem jakim sposobem wyszedł ten 12 centyl. Mojego kuzyna córka urodziła się w 32tc i ważyła 1300 gr, żadnego podejrzenia o hipotrofii w międzyczasie nie mieli.

Mały od rana szaleje w brzuchu, w nocy znowu dawał popis. Nie wiem już jak on jest ułożony bo cały czas kopie mnie w pępek i okolice. Może jak pójdę na USG to coś więcej się dowiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:24   #2597
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
Mały od rana szaleje w brzuchu, w nocy znowu dawał popis. Nie wiem już jak on jest ułożony bo cały czas kopie mnie w pępek i okolice. Może jak pójdę na USG to coś więcej się dowiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mój też wali w okolice pępka, a wczoraj się okazało, ze pływa główką w dół, więc nie wiem jak on w ten pępek trafia.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:34   #2598
kule_czka
Raczkowanie
 
Avatar kule_czka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 282
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Dzien dobry!

Pati też trochę przytyłam przed ciążą, w teorii równo na calym ciele, ale po porodzie biorę się za siebie

Raficzyca- dobrze mąż mówi, skonsultujcie się z innym lekarzem, zawsze to dodatkowa opinia. Nie znam żadnego specjalisty

Mi też cholery stopy urosły.. z rozmiaru 38 już przymierzałam 40, ale że potrzebuję ich na wesele za 3 tygodnie to stwierdziłam, że kupię tydzien przed bo co jak dalej będą rosły?!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kule_czka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:47   #2599
sevenofnine
Rozeznanie
 
Avatar sevenofnine
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 631
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Mnie panienka kopie twardo w okolicę lewego biodra. Wczoraj szanowny małżonek przyłożył ucho bliżej pępka, żeby posłuchać, i dostał kopa w twarz -- raz ze stopy, raz z kolana. Chyba mamy nową zabawę .


Ad butów, w botki wciąż wchodzę (chociaż ze zrozumiałych względów nie kupuję na ten sezon nowych), a w ostateczności mam w szafie glany, które zawsze były za duże.


Rafi, ta siatka, którą zalinkowałaś, jest o tyle lepsza, że uwzględnia choćby płeć dzieciaków, która na tym etapie ciąży chyba już wychodzi w rozmiarach. Przecież po urodzeniu dziewczyny i chłopcy mają inne siatki, a trudno sobie wyobrazić, że różnice rozmiarów zaczynają wychodzić dopiero przy porodzie.

Edytowane przez sevenofnine
Czas edycji: 2019-09-24 o 08:52
sevenofnine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-24, 08:52   #2600
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Wypróbuję i Twój sposób

Rzeczozn to w ogóle hardcorem jesteś ja tu się zastanawiam jak wytrzymam do końca października i że będzie to 32tc lub 33 tc. No nic, damy radę
Damy radę. Ja mam o tyle lepiej, że pracuje z domu, nie jest źle jakbym miała dojeżdżać, już dawno bym była pewnie na L4.
Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Nie piszcie takich rzeczy bo do mnie idą właśnie piękne, skórzane, jesienne botki
Zostaw sobie na przyszły sezon
Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Mój też wali w okolice pępka, a wczoraj się okazało, ze pływa główką w dół, więc nie wiem jak on w ten pępek trafia.
Rączkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 08:59   #2601
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Załamałam się w szpitalu powiedzieli, że skierowanie jest złe musi być od okulisty NFZ a nie rodzinnego. Jak dzwoniłam to sami mówili, żeby wziąć od rodzinnego. Termin do okulisty 22.10 :/ nie chciało mi się już wykłócać. Nie mam siły. Nie da się w tym kraju leczyć państwowo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Ola Ty masz jakiegoś okulistę na NFZ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 09:02   #2602
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez sevenofnine Pokaż wiadomość
Rafi, ta siatka, którą zalinkowałaś, jest o tyle lepsza, że uwzględnia choćby płeć dzieciaków, która na tym etapie ciąży chyba już wychodzi w rozmiarach. Przecież po urodzeniu dziewczyny i chłopcy mają inne siatki, a trudno sobie wyobrazić, że różnice rozmiarów zaczynają wychodzić dopiero przy porodzie.
I tak nie trzyma się to wszystko kupy. Według gina dwa tygodnie temu dzieć był w 40 którymś centylu. Te same wyniki wrzucone w zalinkowany plik pokazują, że już dwa tygodnie temu był ledwo 20 centyl. Nie chce mi się wierzyć, że są takie gigantyczne różnice tylko w zależności od siatki.

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Załamałam się w szpitalu powiedzieli, że skierowanie jest złe musi być od okulisty NFZ a nie rodzinnego. Jak dzwoniłam to sami mówili, żeby wziąć od rodzinnego. Termin do okulisty 22.10 :/ nie chciało mi się już wykłócać. Nie mam siły. Nie da się w tym kraju leczyć państwowo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Ola Ty masz jakiegoś okulistę na NFZ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co za tłumoki! Co teraz?
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 09:05   #2603
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Załamałam się w szpitalu powiedzieli, że skierowanie jest złe musi być od okulisty NFZ a nie rodzinnego. Jak dzwoniłam to sami mówili, żeby wziąć od rodzinnego. Termin do okulisty 22.10 :/ nie chciało mi się już wykłócać. Nie mam siły. Nie da się w tym kraju leczyć państwowo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Ola Ty masz jakiegoś okulistę na NFZ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie nie. Nie mam żadnego okulisty na NFZ niestety.

Wiem że to może daleko ale zadzwoń może do Mediq w Legionowie. Może tam będzie jakiś termin lepszy. Moja babcia u nich się leczyła. Wydaje mi się że na NFZ też tam można. Ja po kp mam zamiar zrobić u nich laserową korekcję wzroku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 09:05   #2604
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
I tak nie trzyma się to wszystko kupy. Według gina dwa tygodnie temu dzieć był w 40 którymś centylu. Te same wyniki wrzucone w zalinkowany plik pokazują, że już dwa tygodnie temu był ledwo 20 centyl. Nie chce mi się wierzyć, że są takie gigantyczne różnice tylko w zależności od siatki.

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------


Co za tłumoki! Co teraz?


Dlatego poszukajcie może dobrego specjalisty od USG i hipotrofii



Muszę znaleźć szybko okulistę na NFZ jak nie no to oczywiście laser będę musiała robić prywatnie.
W ogóle jacy starzy ludzie są dzicy, przeraża mnie to.
Wzięli mnie bez kolejki do rejestracji to awanturę zrobili. Obrażali tych w rejestracji aż uszy więdły...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 09:08   #2605
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
W ogóle jacy starzy ludzie są dzicy, przeraża mnie to.
Wzięli mnie bez kolejki do rejestracji to awanturę zrobili. Obrażali tych w rejestracji aż uszy więdły...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ciesz się, że łomotu laską albo parasolem nie dostałaś
a tak serio o całkowicie się zgadzam, mam nadzieję, że my takie nie będziemy.
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 09:15   #2606
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019 ❤ - część 3.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Dlatego poszukajcie może dobrego specjalisty od USG i hipotrofii



Muszę znaleźć szybko okulistę na NFZ jak nie no to oczywiście laser będę musiała robić prywatnie.
W ogóle jacy starzy ludzie są dzicy, przeraża mnie to.
Wzięli mnie bez kolejki do rejestracji to awanturę zrobili. Obrażali tych w rejestracji aż uszy więdły...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co do osób starszych, mam takie same spostrzeżenia niestety siedzą gęsto na emeryturze, ale wszędzie im się śpieszy 🤦☠♀️
Nie ważne, że jesteśmy w zaawansowanej ciąży i mamy ustawowe prawo być przyjęte poza kolejnością. Przecież oni byli pierwsi w kolejce, czekają od 7 rano

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 09:16   #2607
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Załamałam się w szpitalu powiedzieli, że skierowanie jest złe musi być od okulisty NFZ a nie rodzinnego. Jak dzwoniłam to sami mówili, żeby wziąć od rodzinnego. Termin do okulisty 22.10 :/ nie chciało mi się już wykłócać. Nie mam siły. Nie da się w tym kraju leczyć państwowo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 09:59 ---------- Poprzedni post napisano o 09:58 ----------

Ola Ty masz jakiegoś okulistę na NFZ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Eeee w ciąży muszą Ci dać termin na wizyte do okulisty do 7 dni, ja leczylam sie prywatnie u endokrynologa bo normalnie u mnie na nfz szans nie bylo, jak zaszlam w ciaze dostalam skierowanie od rodzinnego i za 2 dni termin mi dali, jak nie chca dac do musisz pismo napiaac do kierownika/dyrektora placowki, poczytaj na necie o tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 09:18   #2608
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Najlepsze, że Ci co najgłośniej się darli byli za mną daleko w kolejce. Przede mną była tylko jedna Pani. Ale serio coraz mniej mam szacunku do starszych ludzi współczuje tym w rejestracji roboty, jak codziennie muszą tak wysłuchiwać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 10:18 ---------- Poprzedni post napisano o 10:17 ----------

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Eeee w ciąży muszą Ci dać termin na wizyte do okulisty do 7 dni, ja leczylam sie prywatnie u endokrynologa bo normalnie u mnie na nfz szans nie bylo, jak zaszlam w ciaze dostalam skierowanie od rodzinnego i za 2 dni termin mi dali, jak nie chca dac do musisz pismo napiaac do kierownika/dyrektora placowki, poczytaj na necie o tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Tak wiem, pisałam że nie chce mi się z nimi szarpać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 09:19   #2609
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

Cytat:
Napisane przez rzeczozn Pokaż wiadomość
Damy radę. Ja mam o tyle lepiej, że pracuje z domu, nie jest źle jakbym miała dojeżdżać, już dawno bym była pewnie na L4. Zostaw sobie na przyszły sezon Rączkami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No tak, jak pracujesz z domu to masz dużo łatwiej Ja codziennie dojeżdżam do pracy z jedną przesiadką. Ale u mnie nie ma opcji pracy z domu to raz, a dwa raczej bym się nie zmobilizowała żeby tak pracować. Pocieszam się że już bliżej jak dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-24, 09:20   #2610
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019 - część 3.

A ja bym sie jednak "szarpała" , lepiej za kase z zabiegu kupic cos dziecku...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-12 22:41:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:31.