Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70. - Strona 163 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-09-16, 12:17   #4861
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Miałam 2x kamienie w nerkach i przy tym kolkę nerkową (konieczna wizyta pogotowia). Jak ktoś mi mówi, że ból kolki nerkowej jest porównywalny z bólem porodowym, to mam ochotę zabić go śmiechem. Kolka nerkowa to pikuś przy porodzie naturalnym.
taaaak... bo każdy kto ma kolkę nerkową, ma dokładnie takie samo natężenie bólu jak Ty miałaś. poród pewnie też tak samo, co? każdego boli identycznie, jakby tak móc obiektywnie mierzyć ból, to każdy miałby taki sam?
ja mam ochotę zabić śmiechem każdego kto rzuca takimi tekstami. to że Ciebie jakoś nieszczególnie bolało, to nie oznacza, że każdego innego bolało tak samo

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Czasami mam wrażenie, że niektóre kobiety nie biorą znieczulenia przy porodzie specjalnie po to, żeby potem się licytować jak to bardzo je bolało i jak to tylko one wiedzą co to prawdziwy ból i "przestań, nie mdlej, na pewno cię ten okres/migrena/kolka aż tak nie boli, ja rodziłam a nie zemdlałam"
nie da się ukryć, że dokładnie tak to wygląda

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Miałam znieczulenie, a mimo to myślałam, że umrę, a próg bólu mam wysoki
Nie wiem, wydaje mi się, że osoba, która miała do czynienia z tymi dwiema rzeczami ma lepsze porównanie niż ktoś, kto zna tylko jeden z tych rodzajów bólu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
może wcale nie jest on taki wysoki jak Ci się wydaje

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Czyli uważasz, że osoba, która miała kolkę nerkową, ale nie rodziła ma identyczne porównanie, jak osoba, która miała kolkę i rodziła? Bo mnie się wydaje, że jednak nie i jeśli mówi mi, że to podobny rodzaj bólu, to jej nie wierzę, bo niby skąd o tym wie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
czyli uważasz, że jak miałaś kolkę nerkową, to możesz teraz wszystkim innym z tą przypadłością mówić czy ICH ból byl większy lub mniejszy od TWOJEGO porodu?

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
A ktoś pisał, że pikuś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
j_fly
"Kolka nerkowa to pikuś przy porodzie naturalnym." post#4818
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:17   #4862
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88904427]Tak zapalenie pęcherza w ciąży wspominam gorzej niż poród. Właściwie nawet gorzej niż to badanie szyjki, bo mimo, że ból przy badaniu był większy, to jednak tylko chwilowy.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

To jest właśnie to nastawienie psychiczne, inaczej jest jak człowiek wie co się dzieje, jaki jest tego cel i mniej więcej kiedy się to skończy. A co innego jak łapie z zaskoczenia i nie wiadomo czemu nie przechodzi :/
To tak jak z tymi bólami miesiączkowymi. Poród oczywiście boli bardziej, ale bóle menstruacyjne nadal mogą boleć bardzo i do tego co miesiąc i jeszcze trzeba z nimi ogarniać szkołę i pracę z uśmiechem na ustach. A u lekarza jest się zbywanym, bo "dramatyzujesz".
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:18   #4863
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
taaaak... bo każdy kto ma kolkę nerkową, ma dokładnie takie samo natężenie bólu jak Ty miałaś. poród pewnie też tak samo, co? każdego boli identycznie, jakby tak móc obiektywnie mierzyć ból, to każdy miałby taki sam?
ja mam ochotę zabić śmiechem każdego kto rzuca takimi tekstami. to że Ciebie jakoś nieszczególnie bolało, to nie oznacza, że każdego innego bolało tak samo

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------



nie da się ukryć, że dokładnie tak to wygląda

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------



może wcale nie jest on taki wysoki jak Ci się wydaje

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:14 ----------



czyli uważasz, że jak miałaś kolkę nerkową, to możesz teraz wszystkim innym z tą przypadłością mówić czy ICH ból byl większy lub mniejszy od TWOJEGO porodu?
Przeczytaj moje dalsze posty i wtedy się odnieś. Teraz serio eot. Nie widzę sensu dalszego ciągnięcia tej dyskusji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:19   #4864
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88904407]Ja nie miałam znieczulenia. Poród boli jak jasna cholera, to jest taki ból, który człowieka po prostu obezwładnia i zagarnia w całości. [/QUOTE]




Zależy kogo.
też rodziłam bez znieczulenia i mnie nie bolało bardzo, a już w ogóle nie aż tak bardzo.




bez sensu są takie porównania, bo i konkretne schorzenia nawet u tej samej osoby występują w różnym natężeniu i bolą od trochę do piekielnie.
I np. nie ma żadnej gwarancji, ze jakbym rodziła po raz kolejny, to nie miałabym jakiegoś piekielnie bolesnego porodu mimo 2 lajtowych wcześniej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:21   #4865
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

tak w temacie ostatniej dyskusji o problemach w czasie okresu i tym jak to pracodawcy mają to w poważaniu... akurat mi się pojawił artykuł

https://www.donald.pl/artykuly/xCSoh...-chce-to-mozna

"Krakowskie SPA wprowadziło płatny urlop menstruacyjny, bo jak się chce, to można"

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Przeczytaj moje dalsze posty i wtedy się odnieś. Teraz serio eot. Nie widzę sensu dalszego ciągnięcia tej dyskusji.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a ja nadal pytam jak możesz oceniać, że czyjaś kolka nerkowa bolała mniej niż Twój poród?
doczytałam resztę wypowiedzi i nadal nie widzę abyś to wyjaśniła. chcesz tylko "zabijać śmiechem"
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:24   #4866
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
tak w temacie ostatniej dyskusji o problemach w czasie okresu i tym jak to pracodawcy mają to w poważaniu... akurat mi się pojawił artykuł

https://www.donald.pl/artykuly/xCSoh...-chce-to-mozna

"Krakowskie SPA wprowadziło płatny urlop menstruacyjny, bo jak się chce, to można"
Widziałam wczoraj sporo na te tematy u JaninyDaily (której generalnie nie lubię, ale tutaj akurat ma rację w nagłaśnianiu). I wrzucała też wiadomości od obserwatorek z doświadczeniami z bardzo bolesnymi okresami i endometriozą. Wiele tych wypowiedzi niestety obnażało ignorancję i chamstwo personelu medycznego, z którym miały nieprzyjemność się spotkać. Dziewczyny mdlały, wymiotowały, było wzywane pogotowie. No i najczęściej było "jak ty urodzisz jak teraz tak dramatyzujesz" albo "jak urodzisz to ci przejdzie". Do 15-latki
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:27   #4867
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
tak w temacie ostatniej dyskusji o problemach w czasie okresu i tym jak to pracodawcy mają to w poważaniu... akurat mi się pojawił artykuł

https://www.donald.pl/artykuly/xCSoh...-chce-to-mozna

"Krakowskie SPA wprowadziło płatny urlop menstruacyjny, bo jak się chce, to można"

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------



a ja nadal pytam jak możesz oceniać, że czyjaś kolka nerkowa bolała mniej niż Twój poród?
doczytałam resztę wypowiedzi i nadal nie widzę abyś to wyjaśniła. chcesz tylko "zabijać śmiechem"
A p złamanie nogi można porównywać do kołki nerkowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-09-16, 12:34   #4868
Nightmare666
Holy Crap!
 
Avatar Nightmare666
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Misty Mountains
Wiadomości: 39 309
GG do Nightmare666
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Generalnie produkty wyraźnie tłuste, słodkie, ostre i kwaśne powodują zgagę, jak już się ma do niej skłonność. Oraz kawa, alkohol i napoje gazowane. A jak już się ma diagnozę refluks, to trzeba na nie bardzo uważać, a najlepiej zrezygnować.
Racja, jak mocno ograniczyłam takie rzeczy to nie mam problemu, ale jak zgrzeszę to jest średnio.

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:32 ----------

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Miałam 2x kamienie w nerkach i przy tym kolkę nerkową (konieczna wizyta pogotowia). Jak ktoś mi mówi, że ból kolki nerkowej jest porównywalny z bólem porodowym, to mam ochotę zabić go śmiechem. Kolka nerkowa to pikuś przy porodzie naturalnym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Miałam kolkę 3 razy w życiu i ból jest przeogromny
__________________
"Na to , co Bóg mi dzisiaj objawił niejeden ksiądz się oburzy :
Do nieba pójdą wszystkie zwierzęta , a ludzie tylko niektórzy " - Michał Zabłocki
Nightmare666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:36   #4869
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
To jest właśnie to nastawienie psychiczne, inaczej jest jak człowiek wie co się dzieje, jaki jest tego cel i mniej więcej kiedy się to skończy. A co innego jak łapie z zaskoczenia i nie wiadomo czemu nie przechodzi :/

To tak jak z tymi bólami miesiączkowymi. Poród oczywiście boli bardziej, ale bóle menstruacyjne nadal mogą boleć bardzo i do tego co miesiąc i jeszcze trzeba z nimi ogarniać szkołę i pracę z uśmiechem na ustach. A u lekarza jest się zbywanym, bo "dramatyzujesz".
W przypadku bardzo bolesnych miesiączek dochodzi też kwestią lęku przed bólem, którego się cyklicznie doświadcza, a to na pewno jeszcze pogłębia problem i dolegliwości.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:37   #4870
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
tak w temacie ostatniej dyskusji o problemach w czasie okresu i tym jak to pracodawcy mają to w poważaniu... akurat mi się pojawił artykuł

https://www.donald.pl/artykuly/xCSoh...-chce-to-mozna

"Krakowskie SPA wprowadziło płatny urlop menstruacyjny, bo jak się chce, to można"

---------- Dopisano o 13:21 ---------- Poprzedni post napisano o 13:19 ----------



a ja nadal pytam jak możesz oceniać, że czyjaś kolka nerkowa bolała mniej niż Twój poród?
doczytałam resztę wypowiedzi i nadal nie widzę abyś to wyjaśniła. chcesz tylko "zabijać śmiechem"



Ale to jest dodatkowy wymiar płatnego urlopu, czyli 26 + dodatkowe dni urlopu miesiączkowego, czyli w ekstremalnym przypadku 26 + 12 dni urlopu 100% płatnego w roku, czy po prostu tak jest szumnie i dumnie nazwane wzięcie urlopu w nieoficjalnym trybie na żądanie (czyli z dnia na dzień) w normalnie przysługującym wymiarze?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:48   #4871
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Ingrid80 Pokaż wiadomość
A p złamanie nogi można porównywać do kołki nerkowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a po co w ogóle porównywać czyiś ból do swojego?
swoje otwarte złamanie ręki w 3 miejscach mogę porównywać do swojej korki nerkowej. miałam przyjemność mieć obydwa, tego samego roku nawet. kolka nerkowa była gorsza

---------- Dopisano o 13:46 ---------- Poprzedni post napisano o 13:44 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ale to jest dodatkowy wymiar płatnego urlopu, czyli 26 + dodatkowe dni urlopu miesiączkowego, czyli w ekstremalnym przypadku 26 + 12 dni urlopu 100% płatnego w roku, czy po prostu tak jest szumnie i dumnie nazwane wzięcie urlopu w nieoficjalnym trybie na żądanie (czyli z dnia na dzień) w normalnie przysługującym wymiarze?
myślę, że te informacje są w internecie. ja nie mam potrzeby się ich doszukiwać. ale z artykułu jasno dla mnie wynika, że są to dodatkowe dni wolne, nie urlop na żądanie.

---------- Dopisano o 13:48 ---------- Poprzedni post napisano o 13:46 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Widziałam wczoraj sporo na te tematy u JaninyDaily (której generalnie nie lubię, ale tutaj akurat ma rację w nagłaśnianiu). I wrzucała też wiadomości od obserwatorek z doświadczeniami z bardzo bolesnymi okresami i endometriozą. Wiele tych wypowiedzi niestety obnażało ignorancję i chamstwo personelu medycznego, z którym miały nieprzyjemność się spotkać. Dziewczyny mdlały, wymiotowały, było wzywane pogotowie. No i najczęściej było "jak ty urodzisz jak teraz tak dramatyzujesz" albo "jak urodzisz to ci przejdzie". Do 15-latki
ja miałam przyjemność usłyszeć coś takiego
super, nie? doradzać ciążę 15-latce...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-16, 12:50   #4872
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;88902788]nazywajcie mnie -fobicznym -fobem, ale tesknie za czasami kiedy to wszystko nie bylo tak skomplikowane.[/QUOTE]


Ja też. Przeraża mnie jak absurdalne wymiary osiąga teraz poprawność polityczna.



Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Ja zrozumiałam post niemanicka tak, że uważa że każda osoba menstruująca jest kobietą, nieważne jak wygląda czy jak jest postrzegana przez społeczeństwo. Postawiła tam znak równości. Stąd moje pytanie, czy liczy się dla niej jedynie biologiczna płeć w momencie narodzin?
Ja się z tym nie zgadzam, bo uważam, że mężczyzna po korekcie płci jest mężczyzną, nawet jeśli menstruuje.

Ja też się zgadzam z tym, że jest w tym momencie mężczyzną, ale z biologicznego punktu widzenia menstruują kobiety. Ja po prostu nie widzę sensu w mówieniu w pewnych kwestiach osoba zamiast kobieta/mężczyzna.



Cytat:
Napisane przez Nightmare666 Pokaż wiadomość
Racja. Mam też wrażenie, że osoby mające inną orientację czy są po korekcie płci często w dyskusjach są agresywne i przypisują innym te wszystkie fobie, gdzie jednocześnie zachowują się wulgarnie i wyolbrzymiają.
Może to bierze się z faktu bycia prześladowanym w realu, stąd ta nadwrażliwość, nie wiem.

Też mam takie wrażenie. Wydaję mi się, że często są mocno przewrażliwione i na siłę doszukują się czegoś, z czego można zrobić aferę.



[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;88902834]W życiu bym nie wpadła na to, że w tym określeniu o to chodzi. Pewnie strzelałabym, że chodzi o osobę prawną jako partnera w biznesie.[/QUOTE]


Też bym tak pomyślała



Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Myślę, że uczucie że się NIE jest kobietą jest bardzo silne. Przynajmniej ja tak to sobie wyobrażam i tak słyszałam od osób trans że od dziecka miały poczucie że coś jednak jest nie tak.
Dla mnie ciekawe i tajemnicze są właśnie zagadnienia niebinarności albo gender-fluid. Nie rozumiem kompletnie jak to jest i nie jestem w stanie sobie wyobrazić (co nie znaczy, że nie akceptuję takich osób czy że nie uznaję ich stanowiska za ważne).
Myślę, że w społeczeństwie jest jeszcze masa niewiedzy i mitów na takie tematy, szkoda że niektórzy zamiast się edukować i wyjść z empatią do drugiego człowieka, wolą się podśmiewywać czy dziwić. To jest chyba największy problem, szczególnie w Polsce środowiska lgbt+ są tak przedstawiane i antagonizowane, że ludzie zapominają, że chodzi o żywego, indywidualnego człowieka i jego życie.

Dla mnie też. Jestem w stanie sobie wyobrazić, że ktoś będąc kobietą może czuć się mężczyzną i na odwrót, ale ciężko mi sobie wyobrazić, że ktoś nie czuje się ani tym ani tym.



[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88903332]Hmm szczerze mówiąc bardzo dziwne jest dla mnie zwracanie się przez oni/one do danej osoby. Raczej bym wymiękła i nie potrafiłabym się przestawić. Czytałam kiedyś jakiś wywiad z osobą niebinarna I pamiętam, że było jej wszystko jedno jak się do niej inni zwracają, bo sama używała różnych form.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Mi wczoraj na tiktoku wyświetlił się filmik z taką osobą i wypowiadała się w 3 os. l.p. Poszłom, byłom itp.


[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88903354]No ale ja nie wiem czy byłabym w stanie wejść w jakąś bliską relacje z kimś przy kim muszę się pilnować żeby mówić o nim per oni, zupełnie sobie tego nie wyobrażam.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Też nie wiem. W ogóle ciężko mi jest sobie wyobrazić jak można się nie czuć ani kobietą ani mężczyzną.



[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88904063]ja tez

Edit: zgagi tez nie mam, w zyciu nie mialam zapalenia pecherza ani zadnej infekcji intymnej [/QUOTE]


Ja też zgagi nigdy nie miałam


[1=5e046a21a251d9e933976ae d7bddd2e3377715e2_6575001 0a329e;88904375]... a jak miałaś cesarkę to żadna z ciebie matka i nie znasz życia [/QUOTE]


A dziecko ma przez Ciebie wydobyciny, a nie urodziny


Cytat:
Napisane przez Snowdrop_ Pokaż wiadomość
Mnie dziwi to a raczej szokuje i w...nerwia, że w XXI wieku nadal na Wyspach Owczych organizują grindadrap, polowania na setki delfinów dziennie. Nawet tego mięsa nie przeżrą, robią to dla samej "tradycji"
U nas chodziłam na blokady polowań gonić tych dziadów a tamtym to bym chyba bez mrugnięcia okiem po nocy niszczyła łodzie, nawet jakbym poszła siedzieć jak aktywisci Greenpeace w Rosji, byłoby mi wszystko jedno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Matko widziałam to wczoraj. Straszne.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 12:51   #4873
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Mnie w ogóle dziwi oczekiwanie od kobiet, że będą w milczeniu znosić ból, bo przecież są stworzone do rodzenia, "urodzisz to zobaczysz". Miewałam w życiu okropne bóle, ale co tam to w porównaniu z porodem, jak jesteś bezdzietna to niczego w życiu nie widziałaś, a poród też nie boli tak bardzo, już nie przesadzaj. Nie wiem, skąd się to wzięło, chyba ten syndrom matki Polki umęczonej, która nigdy nie narzeka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:01   #4874
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
skoro istnieją tacy, którzy myślą, że pracodawca Alicja wtrąca się w ich życie (zresztą życie na koszt tegoż pracodawcy), bo ma silikonowe cycki, to pewnie i tacy jak z tego posta istnieją

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1283236
Bardzo mi ten temat przypomina inny, sprzed ponad pół roku, o matce chcącej zająć opuszczony dom. Taka sama zajawka na temat pasożytowania na cudzej własności i niechęć do wydawania pieniążków na najem.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
I sporo zmienia nastawienie psychiczne. Ból porodowy ma konkretny cel, wiesz po co jest i wiesz że się skończy i jaki będzie efekt.
Ja myślę, że w chwili najgorszej fali bólu porodowego można zapomnieć o tym celu .
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:10   #4875
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle dziwi oczekiwanie od kobiet, że będą w milczeniu znosić ból, bo przecież są stworzone do rodzenia, "urodzisz to zobaczysz". Miewałam w życiu okropne bóle, ale co tam to w porównaniu z porodem, jak jesteś bezdzietna to niczego w życiu nie widziałaś, a poród też nie boli tak bardzo, już nie przesadzaj. Nie wiem, skąd się to wzięło, chyba ten syndrom matki Polki umęczonej, która nigdy nie narzeka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najgorsze, wszystko porównywane do tego wielkiego porodu, a jak ten przychodzi to i tak za mało, czego histeryzuje i znieczulenie nie jest priorytetowe bo przez tysiące lat rodzono bez. Ja bym powiedziała że nie tylko syndrom Matki Polki a ogólne uważanie że dziewczynki i kobiety wyolbrzymiają swoje doświadczenia i "tak na prawdę" nic wielkiego im nie jest, więc gdy postawisz je do pionu rozkazem to dolegliwości miną bo główna składowa to te magiczne większe emocje
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:25   #4876
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
a ja nadal pytam jak możesz oceniać, że czyjaś kolka nerkowa bolała mniej niż Twój poród?
doczytałam resztę wypowiedzi i nadal nie widzę abyś to wyjaśniła. chcesz tylko "zabijać śmiechem"
Mnie się wydaje, że j_fly chodziło o to, że nie rozumie autorytarnego wypowiadania się na temat wyższości bólu kolki nerwowej nad porodem naturalnym, jeśli dana osoba nie ma własnych doświadczeń w obu przypadkach.
I ja się z tym zgadzam, niemniej uważam, że mogą być różne natężenia bólu i jestem w stanie sobie wyobrazić, że kolka nerwowa dla osoby po porodzie SN była bardziej traumatycznym przeżyciem.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ja też. Przeraża mnie jak absurdalne wymiary osiąga teraz poprawność polityczna.
Mam podobnie.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
A dziecko ma przez Ciebie wydobyciny, a nie urodziny
A może na bogato - cesarzyny zamiast wydobycin.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:27   #4877
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Czasami mam wrażenie, że niektóre kobiety nie biorą znieczulenia przy porodzie specjalnie po to, żeby potem się licytować jak to bardzo je bolało i jak to tylko one wiedzą co to prawdziwy ból i "przestań, nie mdlej, na pewno cię ten okres/migrena/kolka aż tak nie boli, ja rodziłam a nie zemdlałam"
No przecież, ja już wiele razy usłyszałam że nie rodziłam więc nie znam prawdziwego bólu. I jeszcze mądrości z tyłka że jak była cesarka to nie rodziłaś a dziecko zamiast urodzin powinno co roku świętować wydobyciny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:28   #4878
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Mnie w ogóle dziwi oczekiwanie od kobiet, że będą w milczeniu znosić ból, bo przecież są stworzone do rodzenia, "urodzisz to zobaczysz". Miewałam w życiu okropne bóle, ale co tam to w porównaniu z porodem, jak jesteś bezdzietna to niczego w życiu nie widziałaś, a poród też nie boli tak bardzo, już nie przesadzaj. Nie wiem, skąd się to wzięło, chyba ten syndrom matki Polki umęczonej, która nigdy nie narzeka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To jest jedna za strategii radzenia sobie z bólem, jaką ludzie wykształcili przez stulecia (jeśli nie tysiąclecia). Po prostu stoi w sprzeczności z rozumowym podejściem, które nastawione jest na jego eliminację, jakie wykształciło się przez ostatnich kilkadziesiąt lat.
Są jednak takie rodzaje bólu, z którymi współczesna medycyna sobie nie radzi i wówczas ta współczesna strategia się nie sprawdza.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:32   #4879
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez siarka40 Pokaż wiadomość
Mnie się wydaje, że j_fly chodziło o to, że nie rozumie autorytarnego wypowiadania się na temat wyższości bólu kolki nerwowej nad porodem naturalnym, jeśli dana osoba nie ma własnych doświadczeń w obu przypadkach.
I ja się z tym zgadzam, niemniej uważam, że mogą być różne natężenia bólu i jestem w stanie sobie wyobrazić, że kolka nerwowa dla osoby po porodzie SN była bardziej traumatycznym przeżyciem.


Mam podobnie.


A może na bogato - cesarzyny zamiast wydobycin.
Dokładnie o to mi chodziło

Zmieniając temat: dziwi mnie, jak różnie ludzie odczuwają temperaturę. Dzisiaj, wybierając się do przychodni, widziałam zarówno osoby w t-shirtach i krótkich spodenkach, jak i ludzi w pikowanych kurtkach (na zewnątrz jest pochmurno i ok. 19°). Tzn. ja wiem, że ludzie różnie odczuwają temperaturę, ale niezmiernie mnie to dziwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-16, 13:35   #4880
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Zmieniając temat: dziwi mnie, jak różnie ludzie odczuwają temperaturę. Dzisiaj, wybierając się do przychodni, widziałam zarówno osoby w t-shirtach i krótkich spodenkach, jak i ludzi w pikowanych kurtkach (na zewnątrz jest pochmurno i ok. 19°). Tzn. ja wiem, że ludzie różnie odczuwają temperaturę, ale niezmiernie mnie to dziwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest cały czas ciepło, chwilami bywa parno i dziwią mnie wszelkie narzekania od dwóch tygodni, że oj już jesień idzie, trzeba swetry wyciągać, czuć chłód w powietrzu.
Ja nadal śpię przy otwartym balkonie i jestem team krótki rękaw
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:38   #4881
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
U mnie jest cały czas ciepło, chwilami bywa parno i dziwią mnie wszelkie narzekania od dwóch tygodni, że oj już jesień idzie, trzeba swetry wyciągać, czuć chłód w powietrzu.
Ja nadal śpię przy otwartym balkonie i jestem team krótki rękaw
Ja miałam cienką bluzkę z długim rękawem i jeansy i było mi za ciepło. Nie wyobrażam sobie mieć w taką pogodę założoną kurtkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:43   #4882
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja też nie.
Ani star wars, ani Kevina samego w domu.

Wystarcza mi te urywki, które czasem są puszczane w reklamach i socjal mediach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Star Wars, to już w ogóle masakra dla mnie. Ten gatunek filmowy w ogóle mnie nie kręci. Kiedyś kolega stwierdził, że muszę obejrzeć z nim Gwiezdne Wrota, bo to świetny film i na pewno się przekonam. Zasnęłam już na samym początku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:44   #4883
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Zależy o której się z domu wyszło, jak koło 6 rano to raczej sweter się przydał. Teraz to trzeba na cebulkę
Mnie zawsze dziwił strój nie dopasowany do aktualnej temperatury tylko do pory roku. Pamietam któregoś roku (dawno, dawno temu) w lutym było powyżej 15 stopni przez ponad tydzień na pewno, a i tak wszyscy w kurtkach zimowych i beretach, a ja w sweterku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:44   #4884
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez j_fly Pokaż wiadomość
Dokładnie o to mi chodziło

Zmieniając temat: dziwi mnie, jak różnie ludzie odczuwają temperaturę. Dzisiaj, wybierając się do przychodni, widziałam zarówno osoby w t-shirtach i krótkich spodenkach, jak i ludzi w pikowanych kurtkach (na zewnątrz jest pochmurno i ok. 19°). Tzn. ja wiem, że ludzie różnie odczuwają temperaturę, ale niezmiernie mnie to dziwi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już noszę ocieplane sztyblety.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:48   #4885
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja już noszę ocieplane sztyblety.
Ja jeszcze nie, ale jak 2 tyg. temu pojechałam za zakupy o 6 rano w rurkach przed kostkę, stopkach i trampkach, to bardzo zmarzłam i przez kolejne kilka dni czułam się, jakby mnie coś brało. Teraz, jak wychodzę tak wcześnie, to zakładam spodnie o normalnej długości, normalne skarpetki i wysokie trampki, żeby nie mieć gołych nóg na wierzchu, ale i tak pewnie niedługo przerzucę się na botki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:49   #4886
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja już noszę ocieplane sztyblety.
A ile stopni jest u Ciebie? U mnie dziś 23 w cieniu i bardzo wysoka wilgotność. Jest po prostu ciepło. Jeszcze niedawno zdarzały się upalne dni.
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:50   #4887
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez pempek Pokaż wiadomość
Zależy o której się z domu wyszło, jak koło 6 rano to raczej sweter się przydał. Teraz to trzeba na cebulkę
Mnie zawsze dziwił strój nie dopasowany do aktualnej temperatury tylko do pory roku. Pamietam któregoś roku (dawno, dawno temu) w lutym było powyżej 15 stopni przez ponad tydzień na pewno, a i tak wszyscy w kurtkach zimowych i beretach, a ja w sweterku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
no ale rano bylo te 15 st. w lutym? jak wiekszośc do pracy wychodzi okolo 6-7mej godziny to jeszcze ciemno jest w lutym i zazwyczaj jednak zimno...
Mnie dziwi to jakby zapominanie, ze jednak ne wszyscy wychodzą na te 15czy 19 stopni w moemcie jak jzu taką temperaturę nabiło.
a jednka przy takich 19tu kurtki się moze nie chciec nosic gdzies w rece, bo na karku aż tak nie grzeje.

Edytowane przez 71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Czas edycji: 2021-09-16 o 13:52
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:50   #4888
Mimiko
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 4 421
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Miałam kilka razy atak kolki nerkowej i dla mnie to jest najgorszy ból jakiego doświadczyłam. Zawsze kończyło się na wizycie w szpitalu, a potem w domu "rodzeniu" kamienia. Nie rodziłam nigdy dziecka, ale wypraszam sobie pisanie, że dla kogoś mój ból to "zabić śmiechem", bo nie jestem matką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mimiko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:53   #4889
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Miałam kilka razy atak kolki nerkowej i dla mnie to jest najgorszy ból jakiego doświadczyłam. Zawsze kończyło się na wizycie w szpitalu, a potem w domu "rodzeniu" kamienia. Nie rodziłam nigdy dziecka, ale wypraszam sobie pisanie, że dla kogoś mój ból to "zabić śmiechem", bo nie jestem matką.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nadinterpretujesz. Wyżej siarka wyjaśniła, o co mi chodziło. Ja już na ten temat się nie wypowiadam (tym razem musiałam, bo nie lubię, jak zarzuca mi się coś, czego nie napisałam, czyli "zabić śmiechem, bo ktoś nie jest matką". Zabijam śmiechem osoby, które porównują te bóle, nie znając jednego z nich).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:53 ---------- Poprzedni post napisano o 13:53 ----------

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
A ile stopni jest u Ciebie? U mnie dziś 23 w cieniu i bardzo wysoka wilgotność. Jest po prostu ciepło. Jeszcze niedawno zdarzały się upalne dni.
U mnie jeszcze wczoraj było 25° w cieniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow

Edytowane przez j_fly
Czas edycji: 2021-09-16 o 13:57
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-16, 13:54   #4890
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 70.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
A ile stopni jest u Ciebie? U mnie dziś 23 w cieniu i bardzo wysoka wilgotność. Jest po prostu ciepło. Jeszcze niedawno zdarzały się upalne dni.
U mnie jest dziś naprawdę ciepło i duszno. Byłam się przejść po mieście przed chwilą i cała się zdrzalam. Ludzi w kurykach o dziwo brak, wszyscy na lekko. No nie da się, bo by się człowiek zapocił jak mysz.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-17 17:11:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.