Prosaki, kaszaki, "białe grudki". WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-08, 20:44   #31
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: kaszaki!!!!

Cytat:
Napisane przez Justy
"moja cera jest bardzo skłonna do posiadania kaszaków, do tej pory ignorowałam je ale postanowiłam cos z nimi zrobc wczoraj i wziełam igłe(...)"

gwoli ścisłości: to są prosaki. kaszaki usuwa się chirurgicznie.
było sporo wątków na "starym forum" na temat prosaków- myśle, ze warto poszukać

No właśnie. Prosak to taka mała nierówność na skórze koloru białego a kaszak to taka duża gula wypełniona w środku treścią ropną, wodą, itd. Ja mam kaszaka na plecach. :/ Chyba będę musiała porozmawiać z dermatologiem jak go usunąć... Nic nie boli ale ładnie nie wygląda.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 21:14   #32
GosikK
Zadomowienie
 
Avatar GosikK
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bartoszyce-Olsztyn
Wiadomości: 1 827
GG do GosikK
Smile Dot.: kaszaki!!!!

Wprowadzam poprawkę - to były prosaki.
GosikK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-28, 14:58   #33
RaBiNka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 218
Kaszak

Co to jest kaszak????
Wiem ze robi sie przez opalanie i wystepuje w postaci ciemnej plamy na ciele.
Jakie skutki powoduje?
RaBiNka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 12:07   #34
traszka
Przyczajenie
 
Avatar traszka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28
Kaszaki

Witam wszystkich !

Chciałam zapytać czy ktoś zna kosmetyk pomagający pozbyć się kaszaków, lub im zapobiegać??
__________________
oczami na siebie
rękami po niebie
traszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 15:06   #35
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Dot.: Kaszaki

Cytat:
Napisane przez traszka
Witam wszystkich !

Chciałam zapytać czy ktoś zna kosmetyk pomagający pozbyć się kaszaków, lub im zapobiegać??
Z tego co wiem, kaszaki może wyciąć tylko chirurg.
Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-23, 15:26   #36
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Kaszaki

No tak... ja miałam na szyi kaszaka... i mi go chirurg wyciął skalpelem...uuu teraz mam szwy.. na kaszaki tylko skalpel...
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-13, 21:35   #37
Martella55
Raczkowanie
 
Avatar Martella55
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krakoof
Wiadomości: 48
GG do Martella55
Dot.: Prosaki ?

A wie ktoś czy jest jakaś konretna przyczyna powstawania prosaków?? Ja mam do nich ewidentnie skłonności. Obsypuje mnie okrutnie i nie wiem jak temu zapobiec. Nie chę latać co chwilę na zabiegi kosmetyczne, bo po pierwsze nie stać mnie na nie, a po drugie usuwaniu prosaków jest dość bolesne - czuję się po tym jakby mi ktoś twarz nożem poszatkował!

Kosmetyczka powiedziała mi, żebym zrobiła sobie badania na cholesterol, że to może być od tego... badania zrobiłam i wszystko ok, więc już sama nie wiem z czego mi się to bierze
Martella55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-13, 21:39   #38
allicjaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 059
Dot.: Prosaki ?

Cytat:
Napisane przez Martella55
A wie ktoś czy jest jakaś konretna przyczyna powstawania prosaków?? Ja mam do nich ewidentnie skłonności. Obsypuje mnie okrutnie i nie wiem jak temu zapobiec. Nie chę latać co chwilę na zabiegi kosmetyczne, bo po pierwsze nie stać mnie na nie, a po drugie usuwaniu prosaków jest dość bolesne - czuję się po tym jakby mi ktoś twarz nożem poszatkował!

Kosmetyczka powiedziała mi, żebym zrobiła sobie badania na cholesterol, że to może być od tego... badania zrobiłam i wszystko ok, więc już sama nie wiem z czego mi się to bierze
To może być uwarunkowane genetycznie, nikt u Ciebie w rodzinie nie miał z tym problemów ?
allicjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 07:18   #39
Martella55
Raczkowanie
 
Avatar Martella55
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Krakoof
Wiadomości: 48
GG do Martella55
Dot.: Prosaki ?

Hmmm... Z tego co wiem, to raczej nie... Chociaż może jakaś ciotka (obie z siostrą najwyraźniej mamy więcej cech wspólnych z rodzeństwem naszych rodziców, niż z nimi samymi :P)
Martella55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-14, 09:22   #40
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Prosaki ?

a jak zapobiegać odnawianiu się prosaków? miałam usuniętego prosaka u kosmetyczki, ale niestety odnowił się czy trzeba to miejsce później jakoś specjalnie traktować?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-31, 08:57   #41
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Post Dot.: Prosaki ?

.
__________________
PROFIL ZAMKNIĘTY

Edytowane przez Mroofcia
Czas edycji: 2009-01-30 o 13:33
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-09, 23:13   #42
piwnookaagacia
Raczkowanie
 
Avatar piwnookaagacia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 268
Unhappy podskórne grudki, krostki,kaszka...

zawsze miałam tłustą cerę, wągry i od czasu do czasu wyskakiwaly mi pryszcze, ale od jakis dwoch miesiecy na moim czole pojawily sie takie jakby malutkie bruzdki. sa widoczne tylko z bliska, sa w kolorze cery. Rano sa prawie niezauwazalne i w ich miejscu sa wagry a wieczorem sa to wyrazne gulki, chropowate czolo. Przy wyciskaniu zachowuja sie identycznie jak wagry. Nie mam pojęcia co to jest i jak to zwalczyc ale cala plaga tego badziewia wskoczyla mi na czolo. To jakas szatanska mieszanka wagra i pryszcza Czy jesli pojde na oczyszczanie do kosmetyczki to ona mi to usunie??
piwnookaagacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-09, 23:19   #43
anda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 24
Dot.: co to jest i jak się tego pozbyć??

Moze warto codziennie stosowac jakies srodki zapobiegawcze? My dziewczyny, te zabiegane zazwyczaj, uwazamy, ze jak nam cos wyskoczy to trzeba kupic tonic ;> Blad. Trzeba miec go zawsze, najlepiej z jakas oczyszczajaca maseczka jak i jakims zelem do mycia i uzywac codziennie ( poza peelingiem ), a nie tylko wtedy, jak cos wyskoczy. To skuteczna metoda zapobiegania wszelkiemu rodzajowi paskudztwa ;>

A teraz? Mysle, ze najlepiej jest ratowac sie jakimis dosc mocnymi srodkami, ktore zlagodza ta plage jak mowisz, bo oczyszczanie ciebie bedzie kosztowalo i zapewne bedzie bolalo, a na razie postaraj sie jak najmniej nosic makijaz, no i stosuj jakis tonik, cokolwiek, dosc czesto, ale nie przesusz skory ;> Polak madry po szkodzie ;>

Kosmetyczka pewnie tez pomoze, ja tam nie lubie jak ktos sie zneca nad moja twarza ;p
anda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 18:44   #44
kasia_kajtek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 247
Dot.: co to jest i jak się tego pozbyć??

ja też mam dosyć podobny problem, mianowicie nie miałam nigdy pryszczy (czasem raz na 2 tyg mi wyskakiwał moze 1)a teraz istana masakra!!wydaje mi sie że to dlatego że zmeniłam zel do twarzy z clearasilu na under twenty.moze to cos na twoim czole to tez efekt stosowania jakiegos specyfiku??
__________________

kasia_kajtek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-10, 18:58   #45
agusia_1
Zakorzenienie
 
Avatar agusia_1
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 3 566
GG do agusia_1
Dot.: co to jest i jak się tego pozbyć??

Cytat:
Napisane przez piwnookaagacia
zawsze miałam tłustą cerę, wągry i od czasu do czasu wyskakiwaly mi pryszcze, ale od jakis dwoch miesiecy na moim czole pojawily sie takie jakby malutkie bruzdki. sa widoczne tylko z bliska, sa w kolorze cery. Rano sa prawie niezauwazalne i w ich miejscu sa wagry a wieczorem sa to wyrazne gulki, chropowate czolo. Przy wyciskaniu zachowuja sie identycznie jak wagry. Nie mam pojęcia co to jest i jak to zwalczyc ale cala plaga tego badziewia wskoczyla mi na czolo. To jakas szatanska mieszanka wagra i pryszcza Czy jesli pojde na oczyszczanie do kosmetyczki to ona mi to usunie??
Może spróbuj polecanej przez dziewczyny mieszanki pichtowej (albo toniku pichtowego) i mydełka siarkwego?? Przepis na mieszankę znajdziesz na forum. Tylko nie zapomnij wtedy o nawilżaniu bo i jedno i drugie wysusza skórę.
Broń Boże nie idź na oczyszczanie bo to jest tylko masakra dla skóry. Musisz zwalczyć przyczynę takich problemów. Usuwanie mechaniczne tylko rozleniwia skórę i ona potem sama sobie nie umie radzić. Poza tym podczas oczyszczania wykonywana jest parówka która rozszerza pory a potem bardzo trudno jest je domknąć. A chyba nie chcesz mieć dodatkowo problemu z rozszerzonymi porami??
Sprawdź też składy kosmetyków których używasz, może to któryś z nich cię zapycha.
__________________
Zapraszam na naszego funpage'a pomocowego Zwierzaki z Mińska Pomóż nam pomagać potrzebującym zwierzętom!

Szukasz kota/psa do adopcji? Może Twoi znajomi szukają? Zajrzyj do nas!

Adopcje na terenie Warszawy i okolic
agusia_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 08:02   #46
piwnookaagacia
Raczkowanie
 
Avatar piwnookaagacia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 268
Dot.: co to jest i jak się tego pozbyć??

ale ja prawie wcale nie uzywam kosmetykow wlasnie, bo nie lubie za duzo miec na twarzy wiec uzywam tylko pianki do mycia i na noc masc cynkowa, a jak mi wyskoczy duzy czerwony to acnosanem
piwnookaagacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-15, 08:48   #47
Madzia19
Zadomowienie
 
Avatar Madzia19
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK/Poznań
Wiadomości: 1 192
Smile Dot.: co to jest i jak się tego pozbyć??

Powinnaś iść do kosmetyczki po porade a najlepiej oczyszczanie, chodze do szkoły kosmetycznej i to jak opisujesz te zmiany to wydaje mi się żę są to grudki. Ale nie martw się da się je zlikwidować troszke cierpliwości
Madzia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 21:39   #48
piwnookaagacia
Raczkowanie
 
Avatar piwnookaagacia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 268
Dot.: co to jest i jak się tego pozbyć??

dzieki, a czy jak pojde na oczyszczanie to kosmetyczka usunie mi wszystkie te grudki?? tak ze bedzie gladkie (przynajmniej dopoki nie wyskocza nowe:P)
piwnookaagacia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-21, 15:26   #49
Madzia19
Zadomowienie
 
Avatar Madzia19
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: UK/Poznań
Wiadomości: 1 192
Smile Dot.: co to jest i jak się tego pozbyć??

Grudki usuwa się tam samo jak zaskórniki czyli poprzez wyciskanie, usunąć je usunie te co bedzie w stanie ale czy potem już ci nie wyjda to nikt ci tego nie zagwarantuje ale zrobisz krok ku lepszemu
Madzia19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-21, 15:48   #50
pannaM
Rozeznanie
 
Avatar pannaM
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 526
Dot.: co to jest i jak się tego pozbyć??

moim zdaniem oczyszczanie u kosmetyczki nie pomoze za bardzo, najwyzej na chwilke, a zaraz potem wyjdą nowe:/ to moga byc po prostu tylko zaskorniki ale i może sie tradzik zaczynac (moja siostra ma odmiane taką grudkową ) ja bym radziła, jesli nie bedzie ci to schodzic albo pojsc do dermatologa, albo moze benzacne czy cos takiego kupic i spróbować używać,moze szybko przejdzie
pannaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-24, 22:29   #51
nadia07
Zakorzenienie
 
Avatar nadia07
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 561
GG do nadia07
Dot.: co to jest i jak się tego pozbyć??

ja mam to samo. nigdy nie mialam syfkow, pryszczy ani innych. Moze raz na 2 miesiace albo i nawet 3 robil mi sie jeden wielki WROG mojej cery (robil sie tylko na nosku - w roznych miejsach) - taki co byl przez 2/3 tygodnie - najszczesciej dlatego ze to byly dwa syfki kolo siebie).. a teraz wysypalo mi czolo az po skronie takimi grudkami ze tak powiem w naturalnym kolorze mojej cery :/ najbardziej je widac zaraz po myciu buzki :/ nie jest to az tak tragiczne, banalnie sie je wyciska jak wagry ale wciaz robia sie nowe. teraz zaczelam uzywac kosmetykow z avonu na poczatku grymasilam i nie bylam zadowolona - glownie ze wzgledu na smierdzacy jak zmywacz do paznokci tonik, ale po jakims czasie zauwazylam rezultaty i powiem ze na mnie ten tonik dobrze dziala !! zaczal mi sie robic syfek na nosku (ten taki dlugotrwajacy) i po 2 dniach byl idealnie wysuszony i gotowy do wycisniecia..to samo na czole syfki ktore zaczynaja sie robic na nastepny dzien sa gotowe.. jest tylko jedno malutki "ale".. niby + ze pryszcze sa na nastepny dzien gotowe do wycisniecia, ale - ze wciaz wychodza.. za kazdym razem jak ide do kosmetyczki wyregulowac brwi czy cos.. to rADZI mi zebym zrobila oczyszczanie twarzy..ale jaks sie boje i mi zal pieniazkow wydawac :/ macie jakies sposoby zeby syfki sie juz nie pojawialy ? moze jakies domowe?
__________________
nadia07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 15:11   #52
natalii87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wlkp.:D
Wiadomości: 3 869
podskórne grudki, krostki,kaszka...

Witam!!!

mam ogromny problem--->>> podskórniaki!!!
są na czole, brodzie, a ostatnio nawet pojawiły się na policzkach!!!
jak je zwalczyć???

Licze na Was!!!

dzięki!!!
natalii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 18:06   #53
monika_wiss
Rozeznanie
 
Avatar monika_wiss
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 526
Dot.: odwieczny problem...PODSKÓRNIAKI!! !

Najlepiej idz do dermatologa, bo nie wiem co ci poradzic.
monika_wiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-10, 22:24   #54
martex_52
Raczkowanie
 
Avatar martex_52
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 102
Dot.: odwieczny problem....podskórniaki!! !

Ja ci radzę iść do kosmetyczki!! ona zrobi swoje. ja tak przynajmniej zrobiłam jakieś pół roku temu a po tym zaczęłam używać peelingów i prawie wogóle nie mam, a przyznam że ,miałam też dosyć duzo.
martex_52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 12:07   #55
natalii87
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wlkp.:D
Wiadomości: 3 869
Dot.: odwieczny problem....podskórniaki!! !

martex wierz mi ,że byłam już chyba z 4 razy u kosmetyczki . fakt...jest ich mniej ale wciaż po paru miesiącach od wizyty sie pojawiają
natalii87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 12:50   #56
izapp1
Zakorzenienie
 
Avatar izapp1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 618
Dot.: odwieczny problem....podskórniaki!! !

podskórniki to samo co zaskórniki czy nie?
Jesli tak to zrób sobie tonik:
Sok z cytryny + przegotowana woda..

Działa cuda..u mnie..
izapp1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 13:08   #57
martex_52
Raczkowanie
 
Avatar martex_52
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 102
Dot.: odwieczny problem....podskórniaki!! !

Hmmm.... to może faktycznie przejdz sie do dermatologa!
martex_52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 14:55   #58
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: odwieczny problem....podskórniaki!! !

Jeżeli jesteś pewna, że to coś podskórnego to broń Boże tego nie ruszaj, tego nie wolno wyciskać bo rozsiewasz to tylko i tworzą się blizny! Jedyne co moge Ci polecić to cierpliwość. Musisz poczekać aż to samo "wsiąknie" spowrotem. Jeśli bardzo często i w większych ilościach pojawia Ci się to na twarzy to wybierz się do dermatologa.
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-11, 15:07   #59
martex_52
Raczkowanie
 
Avatar martex_52
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 102
Wink Dot.: odwieczny problem....podskórniaki!! !

Cytat:
Napisane przez destiny666
Jeżeli jesteś pewna, że to coś podskórnego to broń Boże tego nie ruszaj, tego nie wolno wyciskać bo rozsiewasz to tylko i tworzą się blizny! Jedyne co moge Ci polecić to cierpliwość. Musisz poczekać aż to samo "wsiąknie" spowrotem. Jeśli bardzo często i w większych ilościach pojawia Ci się to na twarzy to wybierz się do dermatologa.

Ja Ci powiem że takie rzeczy same nie "wsiąkają"!! Ale jeśli byłas tyle razy u kosmetyczki i nic Ci to nie pomogło to faktycznie lepiej tego nie ruszać. A jeśli pójdziesz do dermatologa to Ci zapisze na to jakiś lek, albo coś poradzi.
martex_52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-12, 09:52   #60
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: odwieczny problem....podskórniaki!! !

Rozmawiałam na ten temat z kosmetyczką i to ona mi powiedziała, że to się poprostu po jakimś czasie "wchłania". I napewno nie wolno tego ruszać na właśną rękę. Zresztą o podskórnych krostkach było już parę wątków więc zachęcam do skorzystania z wyszukiwarki
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-29 02:30:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:11.