Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3 - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2022-05-30, 08:16   #4441
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Aż mi przykro, że musiałam edytować złe słowo

Ciężko jednak się powstrzymać, gdy widzi się takie akcje.

Pamiętam, jak kilka lat temu (jeszcze przed moim wyjazdem z PL, gdzie nawiasem znowu siedzę ze wzgledu na przeciągające się sprawy służbowe) pobliski kościół był oklejony podobnie drastycznymi bannerami. A tuż obok podstawówka. Wtedy wielu mieszkańców dzielnicy interweniowało, bo te drastyczne obrazy zniknęły po kilku dniach.

Pamiętam też demonstracje pro-liferów przed szpitalami z oddziałami położniczymi. Ludzie wrzeszczeli i wymachiwali podobnymi plakatami i hasłami (a było to już dawno po zaostrzeniu ustawy, chyba w dniu protestu parasolek). I nie pomyśleli, że w tym szpitalu mogą być kobiety, które właśnie straciły ciążę. Naprawdę: tak zwany pomyślunek i delikatność na poziomie koparki-wgryzarki.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-30, 22:52   #4442
legia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Alekto123 Pokaż wiadomość
To nie prawda. Przez jakiś czas można było dokonać aborcji z przyczyn społecznych, dla kobiet które były w trudnej sytuacji życiowej. Ale i wtedy konserwatywny TK to uchylił.
Tk uchylil ten zapis równo 25 lat temu! Od tamtej pory były wieloletnie rzady sld i po a nic nie zrobiły w tym temacie. Mając to na uwadze uważam, że oczekiwania aby aborcji dopuścił akurat rząd pis jest poprostu żałosne a przede wszystkim jest elementem gry politycznej.
legia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-31, 14:25   #4443
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez legia123 Pokaż wiadomość
Tk uchylil ten zapis równo 25 lat temu! Od tamtej pory były wieloletnie rzady sld i po a nic nie zrobiły w tym temacie. Mając to na uwadze uważam, że oczekiwania aby aborcji dopuścił akurat rząd pis jest poprostu żałosne a przede wszystkim jest elementem gry politycznej.
Nie wiem o kim mówisz, bo ja nie oczekuję od PiSu, że złagodzi zapisy antyaborcyjne. Oni to już prędzej stwierdzą, że niemoralne jest, aby pozwalać na aborcje, kiedy ciąża jest z gwałtu. Jak tylko wygrają następne wybory, to pewnie TK krwawej Julii uzna, że to jest niekonstytucyjny zapis pozwalać na aborcję 'dzieciątek' z gwałtu.

Nie oczekuje tego też od PO, które przecież też jest konserwatywne, ani od leśnych dziadków z SLD.

A polityka będzie taka na jakich polityków będziemy głosować. Ostatnio głosowałam za kobietą, która jest za wprowadzeniem legalnej aborcji. Nie czuję, żebym miała sobie coś do zarzucenia w tej kwestii.

Edytowane przez Alekto123
Czas edycji: 2022-05-31 o 14:26
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-05-31, 14:38   #4444
legia123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Aby zamknąć lub otworzyć sprawę aborcji potrzebna jest zmiana konstytucji. A do tego daleka droga...
legia123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-01, 13:41   #4445
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez legia123 Pokaż wiadomość
Aby zamknąć lub otworzyć sprawę aborcji potrzebna jest zmiana konstytucji. A do tego daleka droga...
Do zamknięcia nie trzeba bo wystarczy pseudo TK. A do otwarcia to co, nie warto mówić o swoich żądaniach i światopoglądzie bo daleka droga i nikt aktualny nie spełni? Już PO w trudach i męczarniach pod presją musiało wydukać jakieś propozycje typu dostęp po konsultacjach psychologicznych bo stanowisko "stary kompromis" nie pasowało ich wyborcom. Więc warto mówić i nie dawać się zbywać czy uciszać.
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-06, 21:46   #4446
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Rejestr ciąż właśnie wchodzi w życie (dosłownie)
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-07, 05:37   #4447
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Rejestr ciąż właśnie wchodzi w życie (dosłownie)
Czy dobrze rozumiem, że najlepszą opcją jest albo nie chodzić do ginekologa z podejrzeniem albo pewną ciążą, albo mieć takiego lekarza, który na prośbę nie wpiszę info o ciąży do systemu (nie wiem, na ile to ich dobra wola będzie w tej sytuacji)?

W sumie mocno do zastanowienia się ta cała sytuacja dla osób starających się i mających poronienia, żeby może od razu nie chodzić do ginekologa w momencie zobaczenia dwóch kresek? Naprawdę dziwna sytuacja, nie zazdroszczę ani osobom niechcacym mieć dzieci, ani tym starającym się, ale mającym z tym problemy w postaci poronień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-07, 08:24   #4448
Caudofemoralis
Tęczowa Jaszczurka
 
Avatar Caudofemoralis
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1 911
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy dobrze rozumiem, że najlepszą opcją jest albo nie chodzić do ginekologa z podejrzeniem albo pewną ciążą, albo mieć takiego lekarza, który na prośbę nie wpiszę info o ciąży do systemu (nie wiem, na ile to ich dobra wola będzie w tej sytuacji)?
Z tego co słyszałam, obowiązek wpisywania ciąży do rejestru ma każdy lekarz. Więc wystarczy, że pójdziesz do dermatologa, który przed dobraniem leku dla ciebie zapyta, czy nie jesteś w ciąży, i klops.
Caudofemoralis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-07, 08:29   #4449
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Caudofemoralis Pokaż wiadomość
Z tego co słyszałam, obowiązek wpisywania ciąży do rejestru ma każdy lekarz. Więc wystarczy, że pójdziesz do dermatologa, który przed dobraniem leku dla ciebie zapyta, czy nie jesteś w ciąży, i klops.
Oooo, masakra.
Ciekawie, kiedy zaczną wykorzystywać te dane. Bo że to jest potrzebne władzy, a nie "biednym kobietom, które jak zwykle nie mogą same decydować i musimy wiedzieć, czy są w ciąży w razie utraty przytomności" to każdy trzeźwo myślący człowiek wie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2022-06-07 o 08:31
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-07, 09:55   #4450
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Oooo, masakra.
Ciekawie, kiedy zaczną wykorzystywać te dane. Bo że to jest potrzebne władzy, a nie "biednym kobietom, które jak zwykle nie mogą same decydować i musimy wiedzieć, czy są w ciąży w razie utraty przytomności" to każdy trzeźwo myślący człowiek wie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie nie teraz jak się już zaczyna okres przedwyborczy i grzanie tematu aborcji jest im nie na rękę. Nadużyć, zmuszania kobiet do rodzenia dzieci z gwałtu i takie tam przewiduję po wyborach, jeśli je wygrają, żeby ludzie mieli czas zapomnieć do następnych wyborów. Teraz pewnie nie będą fikać, a raczej jest to mało prawdopodobne.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-07, 12:54   #4451
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Chciałabym dla odmiany pożyć w społeczeństwie, w którym rządzą mądre kobiety (lub mądrzy mężczyźni) a te bezczelne szowinistyczne knury spotkałyby się z podobnym traktowaniem. Niedobrze się robi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-11, 17:07   #4452
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;89249623]Chciałabym dla odmiany pożyć w społeczeństwie, w którym rządzą mądre kobiety (lub mądrzy mężczyźni) a te bezczelne szowinistyczne knury spotkałyby się z podobnym traktowaniem. Niedobrze się robi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


Też bym tego chciała.
Wierzyć KO i Tuskowi o aborcji do 12 tygodnia? Związki partnerskie zawalili w okropnym stylu.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-11, 17:35   #4453
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Też bym tego chciała.
Wierzyć KO i Tuskowi o aborcji do 12 tygodnia? Związki partnerskie zawalili w okropnym stylu.
Ciężko będzie im wierzyć, chyba że ich elektorat ich przyciśnie i zrobi presję. To możeee? Widać było, że ta ich propozycja 12 tygodni z konsultacją u psychologa to było wyciśnięte i pod presją. Podejrzewam, że w ich przypadku przywrócenie stanu kompromisu to najlepsze na co można liczyć. Do tej pory prezentowali liberalny konserwatyzm, na zmianę bym nie liczyła.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-23, 17:23   #4454
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

No i PSL zagłosowało przeciwko projektowi liberalizującemu aborcje.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-23, 17:26   #4455
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Ja nie wiem czego się spodziewałyście, przecież wiadomo było, że będzie odrzucone.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-23, 19:50   #4456
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czego się spodziewałyście, przecież wiadomo było, że będzie odrzucone.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Trzeba składać do skutku i żeby było temacie głośno.
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 06:16   #4457
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Nie z tą władza. Nie ma szans, żeby aborcja była legalna z pisem i klerem u władzy.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 09:10   #4458
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Oes jak widzę takie czarnowidzenie i tylko nie da się nie da się, nie, nie - to w ogóle zastanawiam się jaki jest sens żeby w ogóle to pisać. Świat zmieniają ludzie ze zgoła innym podejściem i tego wielu osobom życzę, to może wtedy będzie jakoś wszystkim łatwiej.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 10:04   #4459
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Komuny w Polsce tez prawie wszyscy mysleli, ze ''nie da'' sie obalic.
A jakos sie udalo. Miedzy innymi dlatego, ze grupa osob narazala swoje zycie za walke o ojczyzne.

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:00 ----------

Ja osobiscie uwazam, ze calkowita legalnosc aborcji jest w Polsce niemal ze niemozliwa ze wzgledu na mentalnosc. Wszyscy wydaja sie liberalni, ale jak przychodzi co do czego i ktos wsrod rodziny albo znajomych zastanawia sie nad aborcja, to ciezko znalezc osobe, ktora naprawde wspiera bez jakis glupich tekstow. Sama to przezylam (pozniej sie jednak okazalo, ze nie jestem w ciazy i ci ktorzy wiedzieli byli tak szczesliwi, ze nie musze podejmowac tej okropnej decyzji). Czulam sie naprawde osamotniona w moich rozwazaniach. Niby kazdy mowil ze bedzie mnie wspierac, ale probowali przekonac mnie do zmiany decyzji i w ogole bylo to wkurzajace. Na szczescie mieszkam w kraju, w ktorym byloby to legalne, wiec moglabym sie skupic na tym, czego ja chce.
Ale chodzi mi o to, ze Polska i bez pisu nie zgodzi sie na aborcje na zyczenie, tak mi sie wydaje.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-24, 10:21   #4460
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Moim zdaniem trzeba te projekty składać do skutku. W końcu to przejdzie. Może nie teraz, może nie za rok, ale w końcu i ludzie i posłowie tak się osłuchają z legalną aborcją, że zacznie to zmieniać ich myślenie. To samo robiło Ordo Iuris z Kają Godek w odwrotnym zamiarze i przyniosło to skutek w postaci wyrok TK na ich korzyść, więc samo składanie tych projektów i rozmawianie o temacie ma jakąś siłę persfazji. W końcu się uda.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 10:29   #4461
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Calla, ma sens to co mowisz. No coz, miejmy nadzieje, ze mentalnosc bedzie sie zmieniac. Pamietam, jaka fala hejtu wylala sie kilka lat temu na Natalie Przybysz, kiedy w wywiadzie powiedziala, ze usunela ciaze, bo ma male mieszkanie i juz dwojke dzieci (to w jednym zdaniu brzmi kiepsko, przyznam, ale to tylko streszczenie calego wywiadu). Ludzie mieszali ja potem z blotem. Nawet wsrod osob krytykujacych wtedy zmieniajace sie ustawy w Polsce na ostrzejsze, znalezli sie tacy, ktorzy mowili ze no tak, oni sa za wyborem, ale nie tak daleko posunietym.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 16:54   #4462
Cersa
Rozeznanie
 
Avatar Cersa
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 666
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Roe Vs Wade obalone
Cersa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 17:50   #4463
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89267001]Calla, ma sens to co mowisz. No coz, miejmy nadzieje, ze mentalnosc bedzie sie zmieniac. Pamietam, jaka fala hejtu wylala sie kilka lat temu na Natalie Przybysz, kiedy w wywiadzie powiedziala, ze usunela ciaze, bo ma male mieszkanie i juz dwojke dzieci (to w jednym zdaniu brzmi kiepsko, przyznam, ale to tylko streszczenie calego wywiadu). Ludzie mieszali ja potem z blotem. Nawet wsrod osob krytykujacych wtedy zmieniajace sie ustawy w Polsce na ostrzejsze, znalezli sie tacy, ktorzy mowili ze no tak, oni sa za wyborem, ale nie tak daleko posunietym.[/QUOTE]

Moim zdaniem Przybysz dostała baty bo jej wypowiedź była po prostu głupia. Jestem za wyborem wtedy nawet kiedy kobieta po prostu wypadnie i nie chce tego dziecka. Ale niech nie "oczekuję braw" za to że się nie zabezpieczyła. Tak wiem anty też zawodzi ale ona z tego co pamiętam nic nie wspominała o tym że anty zawiodło

A jej wypowiedź była też szkodliwa. Bo kiedy w Polsce prawica leciała tekstami że czarny protest jest po to żeby baby się skrobaly zamiast się zabezpieczać to ona wtedy wręcz to potwierdziła że tak nie umie się zabezpieczyć a potem idzie na aborcję.

A ja myślę że w Polsce dużo osób jest za wyborem. Tyle że u nas w kraju po prostu nie uważa aborcję za "coś fajnego" tylko za "mniejszej zło" i po prostu lepiej żeby nie była potrzebna Ja też bym po prostu wolała żeby mi nigdy ten zabieg nie był potrzebny.

Myślę że warto wciąż walczyć o to żeby aborcja była legalna. Kropla drąży skalę. Tym bardziej że mam wrażenie że ten zakaz który jest teraz wielu tych nie do końca przekonanych przekonał bo pokazał że to dużo złego robi.

Najbardziej śmieszą mnie te stare dewoty, które mówią że młode to aborcję traktują jak anty. A wiedza to z własnego doświadczenia bo gdy były mlode to właśnie tak było. Tylko potem menopauza przyszla nieświęty papież Polak powiedział że tak niewolno i teraz walczą o duszyczki.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 20:12   #4464
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

A wg mnie każdy powód do przerwania jest w porządku. Nie masz miejsca w mieszkaniu? Ok, twoja sprawa. Nie masz ochoty być matka - twoja sprawa. - ciężko chorujesz i poród może cię zabić - ok, twoja sprawa.
Co mnie obchodzi co ktoś robi z zarodkami? Jaki mam powód, żeby to oceniać?
Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że Agata Mróz powinna zostać okrzyknięta idiotka pierwszej kategorii, bo zamiast się leczyć wolała umrzeć. No w pale mi się nie mieści, że można takie robić będąc w normie intelektualnej, ale skoro tak wybrała to co mi oceniać? No jej Sprawa

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 20:37   #4465
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

No i wlasnie to jest to o czym mowie. Skoro nie pisze o antykoncepcji to znaczy ze uzywa aborcji jako antykoncepcji - a to jest zle. Ta mentalnosc to problem. Zaklada, ze kobieta (!) Jest zbyt glupia by sie zabezpieczac i jak tylko da sie jej dostep do aborcji to bedzie co chwile jej dokonywac.
W ogole ten argument jest od czapy, aborcja nie jest forma antykoncepcji, bo antykoncepcja to niedopuszczenie do ciazy.
Rownie dobrze moznaby zakazac sprzedazy alkoholu kobietom w ciazy bo sa za glupie zeby nie pic w ciazy. I oczekiwac zrobienia testu ciazowego przed kupieniem wodki.

To jest to o czym mowie, niby tak chcemy dostepu, ale jednak nie. Takie same obawy byly przed dostepem do tabletki "po" - zeby nie stosowac tego zamiast antykoncepcji. Znacie kogos, kto co miesiac bierze tabletke po?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Szczerze? Nie znam zadnej kobiety ktora by co roku dokonywala aborcji. Znam za to kobiety, ktore co roku rodza dzieci z FAS i oddaja je do adopcji.
A wy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-24, 21:16   #4466
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Legenda głosi, że za PRL-u były takie kobiety, które traktowały aborcję jak antykoncepcję. No ale to kwestia edukacji seksualnej (której też nie mamy), by tłumaczyć ludziom, że lepiej i prościej zapobiegać niż leczyć.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-25, 02:17   #4467
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez Cersa Pokaż wiadomość
Roe Vs Wade obalone
Ponoć Missouri już zakazało aborcji.

Szybcy są.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-25, 09:01   #4468
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
A wg mnie każdy powód do przerwania jest w porządku. Nie masz miejsca w mieszkaniu? Ok, twoja sprawa. Nie masz ochoty być matka - twoja sprawa. - ciężko chorujesz i poród może cię zabić - ok, twoja sprawa.
Co mnie obchodzi co ktoś robi z zarodkami? Jaki mam powód, żeby to oceniać?
Równie dobrze mogłabym powiedzieć, że Agata Mróz powinna zostać okrzyknięta idiotka pierwszej kategorii, bo zamiast się leczyć wolała umrzeć. No w pale mi się nie mieści, że można takie robić będąc w normie intelektualnej, ale skoro tak wybrała to co mi oceniać? No jej Sprawa

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Wiesz co jeśli jesteś osobą publiczną i głosisz coś publicznie to nie dziw się że ludzie to oceniają. To nie była prywatna rozmowa a wywiad więc nic dziwnego że ludzie to komentowali. Nikt Przybysz w prywatne życie nie wszedł bo ona sama o tym zaczęła mówić.

A sposób w jaki to powiedziała był po prostu szkodliwy. Bo gdy na czarnym proteście było o wyborze, że to nie tak że glupie baby będą bezmyślnie chodzić na aborcję bo się nie będą zabezpieczać to ona tak naprawdę potwierdziła to o czym mówili przeciwnicy aborcji. A jej wypowiedz a właściwie sposób w jaki to powiedziala krytykowali nawet osoby które są za pełną aborcją.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-25, 09:06   #4469
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

Dlaczego aborcja z powodow ekonomicznych (mam za male mieszkanie) jest ''bezmyslnym'' chodzeniem na aborcje?
Kto decyduje, ktore powody sa ''bezmyslne''?
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2022-06-25, 09:19   #4470
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aborcja- wątek zbiorczy. Część 3

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89267716]No i wlasnie to jest to o czym mowie. Skoro nie pisze o antykoncepcji to znaczy ze uzywa aborcji jako antykoncepcji - a to jest zle. Ta mentalnosc to problem. Zaklada, ze kobieta (!) Jest zbyt glupia by sie zabezpieczac i jak tylko da sie jej dostep do aborcji to bedzie co chwile jej dokonywac.
W ogole ten argument jest od czapy, aborcja nie jest forma antykoncepcji, bo antykoncepcja to niedopuszczenie do ciazy.
Rownie dobrze moznaby zakazac sprzedazy alkoholu kobietom w ciazy bo sa za glupie zeby nie pic w ciazy. I oczekiwac zrobienia testu ciazowego przed kupieniem wodki.

To jest to o czym mowie, niby tak chcemy dostepu, ale jednak nie. Takie same obawy byly przed dostepem do tabletki "po" - zeby nie stosowac tego zamiast antykoncepcji. Znacie kogos, kto co miesiac bierze tabletke po?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:37 ---------- Poprzedni post napisano o 20:26 ----------

Szczerze? Nie znam zadnej kobiety ktora by co roku dokonywala aborcji. Znam za to kobiety, ktore co roku rodza dzieci z FAS i oddaja je do adopcji.
A wy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Ale wg niektórych może być zamiennikiem antykoncepcji. Zresztą w PRL była

Tak ta mentalność jest głupia, ale wypowiedź Przybysz własnie tak zabrzmiała że nie pomyślała wcześniej że nie ma warunków i dopiero jak zaszła to sobie uświadomiła.

Z tabletka po to w ogóle był cyrk i to głównie z powodu niewiedzy. A ogólnie zwłaszcza starsze pokolenia mają duże braki w tym temacie. Ale nie ma się co dziwić jak niektórzy (zwłaszcza kler i ci "za życiem) mówili o niej tabletka wczesnoporonna. Zresztą niektórzy to chyba dalej myślą że ciąża powstaje tuż po seksie więc nie ogarniają że antykoncepcja może jeszcze zadziałać po.

Ja szczerze to nie znam żadnej kobiety która rodzi i oddaje do adopcji. Która zrobiła aborcję też choć myślę że po prostu o tym nie wiem bo to raczej nie jest temat o którym kobiety mówią

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 09:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:12 ----------

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89268022]Dlaczego aborcja z powodow ekonomicznych (mam za male mieszkanie) jest ''bezmyslnym'' chodzeniem na aborcje?

Kto decyduje, ktore powody sa ''bezmyslne''?[/QUOTE]Nie jest bezmyślnym. Bezmyślnym jest niezabezpieczanie się gdy nie chce się dziecka i gdy ma się małe mieszkanie.

Podkreśle to jeszcze raz jakby ktos nie zrozumiał. Nie mówię że powód ekonomiczny to zły powód. Tyle że właśnie jest antykoncepcja. Tak wiem ona może zawieść. Tyle że wypowiedź Przybysz była dla mnie po prostu szkodliwa bo dała argument potwierdzający tym którzy twierdzili że glupie baby się nie będą zabezpieczac a potem bada chodzić na aborcję.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-11 11:18:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.