Basen - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-28, 09:00   #1
karola041
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10

Basen


Mam okazje chodzić w wakacje przez 2 miesiące na basen... tylko te 2 miesiące. Moje pytanie brzmi: czy większe efekty da chodzenie codziennie czy co 2 dzień? Tylko nie piszcie, że się zniechęce itp bo mam silną wole Poprostu chce wiedzieć co da lepsze efekty... Buźka
karola041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:04   #2
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez karola041 Pokaż wiadomość
Mam okazje chodzić w wakacje przez 2 miesiące na basen... tylko te 2 miesiące. Moje pytanie brzmi: czy większe efekty da chodzenie codziennie czy co 2 dzień? Tylko nie piszcie, że się zniechęce itp bo mam silną wole Poprostu chce wiedzieć co da lepsze efekty... Buźka
Ale lepsze efekty na co?
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:12   #3
nataszka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 5 866
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Ale lepsze efekty na co?
dobre pytanie
nataszka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:19   #4
Ratatuj
Zadomowienie
 
Avatar Ratatuj
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Sląsk
Wiadomości: 1 145
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
Ale lepsze efekty na co?
kondycja........ może do Olimpiady się dziewczyna przygotowuje

chodź ile chcesz,przecież możesz i codziennie pływać jak lubisz i masz na to ochotę,no problem dość poważny
Ratatuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:41   #5
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: Basen

oczywiście że codziennie. im częsciej tym lepiej. glupie pytanie
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:54   #6
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez karola041 Pokaż wiadomość
Mam okazje chodzić w wakacje przez 2 miesiące na basen... tylko te 2 miesiące. Moje pytanie brzmi: czy większe efekty da chodzenie codziennie czy co 2 dzień? Tylko nie piszcie, że się zniechęce itp bo mam silną wole Poprostu chce wiedzieć co da lepsze efekty... Buźka
Ja chodzę codziennie.Co Ci szkodzi?Tyle,że ja mam basen po drodze z pracy,więc motywację mam,bo po drodze
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 10:13   #7
Bamtaro
Raczkowanie
 
Avatar Bamtaro
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: sama się zastanawiam:)
Wiadomości: 48
Dot.: Basen

A ja się wstydzę Pewnie większość dziewczyn, które próbują schudnąć mają podobny problem.
Niby chciałoby się mieć świetną figurkę i pływanie w tym super pomaga, a jednak trzeba się rozebrać i pokazać swoje zwały tłuszczu, ehh.

Ja myślę, że jak zejdę choć 5 kg to zacznę praktykować basen przynajmniej raz w tygodniu
__________________
na diecie
walczę z kilogramami
Fashion, kpop, Japan, Korea
Jest 73
Było i musi być 52 HELP
Bamtaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 12:32   #8
karola041
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10
Dot.: Basen

Chce schudnąć, takie efekty. A chodząc codziennie ciało się nie przyzwyczai i nie będzie działało to?
karola041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 12:36   #9
Tilluviel
Raczkowanie
 
Avatar Tilluviel
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 169
Dot.: Basen

Ja mam karnet do aquaparku i chodzę tak często jak się da. Na siłownie by mi się nie chciało, natomiast pływać uwielbiam więc korzystam. Póki co zbyt krótko by mówić o efektach, ale w wodzie pracuje dużo mięśni.
Tilluviel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 16:21   #10
karolinaaa92
Zakorzenienie
 
Avatar karolinaaa92
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 26 630
Dot.: Basen

Co ci szkodzi chodzić codziennie? Jeśli tylko masz taką możliwość, to korzystaj tak często, jak się da.
__________________
K&D - 28.06.2010
-czy...? -tak! - 10.06.2017

♥ i że Cię nie opuszczę... - 18.05.2019

karolinaaa92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 09:16   #11
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: Basen

polecam chodzić co drugi dzień, by nie przemęczyć mięśni za bardzo
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-29, 22:01   #12
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez Bamtaro Pokaż wiadomość
A ja się wstydzę Pewnie większość dziewczyn, które próbują schudnąć mają podobny problem.
Niby chciałoby się mieć świetną figurkę i pływanie w tym super pomaga, a jednak trzeba się rozebrać i pokazać swoje zwały tłuszczu, ehh.

Ja myślę, że jak zejdę choć 5 kg to zacznę praktykować basen przynajmniej raz w tygodniu
Oj tam, to tylko wymówka. Ja też tak się czasem usprawiedliwiałam, ale wystarczy pójść i się przekonać, że nikt nie zwróci uwagi na to, czy masz tych 5 kg więcej czy mniej.
To tak jak z wizytą u gina - stresujesz się przed, że musisz się rozebrać, ale jak już jesteś na fotelu, to nie masz wyjścia, bo nie uciekniesz z gołą pupą i wówczas stres jakoś mija
Nie szukaj wymówek, tylko biegusiem na basen popływać, to i figura lepsza będzie
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 22:53   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
oczywiście że codziennie. im częsciej tym lepiej. glupie pytanie
Glupia odpowiedż, ciało niećwiczone regularnie dostając ogromna porcję ćwiczeń jest narażone za zakwasy,ból i kontuzje.Trzeba ćwiczyć ale z umiarem i zwiekszać dystans z dnia na dzień.

Cytat:
Napisane przez karola041 Pokaż wiadomość
Chce schudnąć, takie efekty. A chodząc codziennie ciało się nie przyzwyczai i nie będzie działało to?
??
a np. sprinter trenuje tylko 2 miesiace bo pozniej już nogi sie przywyczajaja i nie biegają szybciej ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 07:36   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez karola041 Pokaż wiadomość
Chce schudnąć, takie efekty. A chodząc codziennie ciało się nie przyzwyczai i nie będzie działało to?
a czy poza chce schudnac stosujesz jakas diete?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 08:24   #15
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez karola041 Pokaż wiadomość
Chce schudnąć, takie efekty. A chodząc codziennie ciało się nie przyzwyczai i nie będzie działało to?


Jedynie czego się nabawisz jeśli nie zadziała to dosyć dobra kondycja. Schudnąć schudniesz, o ile poprzesz to rozsądną dietą.
Basen jest świetny, bardzo polecam.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 11:07   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość


Jedynie czego się nabawisz jeśli nie zadziała to dosyć dobra kondycja. Schudnąć schudniesz, o ile poprzesz to rozsądną dietą.
Basen jest świetny, bardzo polecam.
Tylko dla kogoś, kto nie ma regularnych treningów i dobrej kondycji nie polecałabym basenu 7 razy w tygodniu. Organizm potrzebuje dni bez treningu, żeby zregenerować mięśnie. Dobrze byłoby też przeplatać dni intensywnego pływania z dniami "leniuchowania" na basenie, kiedy pływamy mniej, relaksujemy się w jacuzzi czy w saunie. Takie treningi nie niosą tak dużego ryzyka kontuzji i przeforsowania organizmu, jak zaczęcie z dnia na dzień codziennych treningów pływackich.
Gdybym sama miała taką możliwość, to trenowałabym 6 dni w tygodniu, zostawiając niedzielę na zupełną regenerację i odpoczynek. W pozostałe dni na zmianę robiłabym trening intensywny z dniem rekreacji
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 12:45   #17
SummerGlow
Rozeznanie
 
Avatar SummerGlow
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: 7th Heaven
Wiadomości: 693
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Tylko dla kogoś, kto nie ma regularnych treningów i dobrej kondycji nie polecałabym basenu 7 razy w tygodniu. Organizm potrzebuje dni bez treningu, żeby zregenerować mięśnie. Dobrze byłoby też przeplatać dni intensywnego pływania z dniami "leniuchowania" na basenie, kiedy pływamy mniej, relaksujemy się w jacuzzi czy w saunie. Takie treningi nie niosą tak dużego ryzyka kontuzji i przeforsowania organizmu, jak zaczęcie z dnia na dzień codziennych treningów pływackich.
Gdybym sama miała taką możliwość, to trenowałabym 6 dni w tygodniu, zostawiając niedzielę na zupełną regenerację i odpoczynek. W pozostałe dni na zmianę robiłabym trening intensywny z dniem rekreacji
Zgadzam się, co by nie mówić, jesli się chodzi na basen i naprawde pływa, basen brzydnie na maksa... wiem, kupe lat pływałam. Ale jeśli mówimy o takimi pływaniu typowo rekreacyjnym, nie ma problemu. Więc pytanie jaką metodę obierzesz, albo chodzisz co drugi dzień i pływasz z większą częstotliwością, albo codziennie spokojnie, tak żeby na początek "rozruszać" swoje mięśnie. Nie zapominajmy,że pływanie angażuje ogromny procent naszych mięśni do pracy, więc każde "przegięcie" w złą stronę jest potem boleśnie odczuwalne w skutkach.
A jeśli chodzi o efekty, to wiadomo w Twoim przypadku lepiej chodzić codziennie. Zawsze to zależy od stanu wyjściowego Twojej wytrzymałości, prawda jest też taka, że to co wypracujesz w ciagu wakacji będzie duzym skokiem w przód w porównaniu z początkiem. Jednak potem gdy tego zaprzestasz , wystarczy z 2/3 tygodnie braku basenu i wszystko spada na dzień dobry o ponad 50 %. Nie mniej jednak, na pewno warto, robisz to dla zdrowia i ogólnej poprawy sprawności fizycznej więc jestem z Ciebie dumna) że przede wszystkim masz chęci.
Ja na AWF'ie majstruje więc jestem obłakana na tym punkcie
__________________
"Niektórzy uważają, że piłka nożna jest kwestią życia i śmierci. Jestem rozczarowany takim podejściem. Zapewniam, że jest czymś znacznie, znacznie ważniejszym." B.Shankly
Blue heart forever - CFC
Zapuszczam wloski
o9.11.2013 --> CP
13.01.2014 --- 44,5 cm

Edytowane przez SummerGlow
Czas edycji: 2012-06-30 o 12:50
SummerGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 21:38   #18
aralka1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 303
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Glupia odpowiedż, ciało niećwiczone regularnie dostając ogromna porcję ćwiczeń jest narażone za zakwasy,ból i kontuzje.Trzeba ćwiczyć ale z umiarem i zwiekszać dystans z dnia na dzień.
a skąd miałam wiedzieć że autorka wątku nie ćwiczy regularnie skoro nic o tym nie napisała?:confu sed: pisałam o normalnej sytuacji.
aralka1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-30, 23:34   #19
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez aralka1234 Pokaż wiadomość
a skąd miałam wiedzieć że autorka wątku nie ćwiczy regularnie skoro nic o tym nie napisała?:confu sed: pisałam o normalnej sytuacji.
Obserwacja znajomych pokazuje, że dla większości regularne treningi są raczej abstrakcją. Mniejszość (ale coraz większa) ćwiczy regularnie i dba o kondycję. Część robi to nieregularnie, zrywami np. z okazji pozbycia się zimowego tłuszczyku przed wyjazdem na tropikalne plaże, by po powrocie zacząć obrastać na nowo
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-01, 08:56   #20
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Basen

Ja bym chciała nauczyć się pływać, ale się boję czy ktoś przezwyciężył swój strach i może podzielić się radą?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 09:13   #21
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
Tylko dla kogoś, kto nie ma regularnych treningów i dobrej kondycji nie polecałabym basenu 7 razy w tygodniu. Organizm potrzebuje dni bez treningu, żeby zregenerować mięśnie. Dobrze byłoby też przeplatać dni intensywnego pływania z dniami "leniuchowania" na basenie, kiedy pływamy mniej, relaksujemy się w jacuzzi czy w saunie. Takie treningi nie niosą tak dużego ryzyka kontuzji i przeforsowania organizmu, jak zaczęcie z dnia na dzień codziennych treningów pływackich.
Gdybym sama miała taką możliwość, to trenowałabym 6 dni w tygodniu, zostawiając niedzielę na zupełną regenerację i odpoczynek. W pozostałe dni na zmianę robiłabym trening intensywny z dniem rekreacji
dokładnie tak

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Ja bym chciała nauczyć się pływać, ale się boję czy ktoś przezwyciężył swój strach i może podzielić się radą?
Ja

Jak chodziłam do podstawówki, wygrzewałam się na słońcu przy odkrytym basenie, jakiś dwóch debili wrzuciło mnie do wody, a nie umiałam pływać. Mało się nie utopiłam. To mnie zablokowało na kilkanaście lat. Dopiero niedawno zapisałam się na kurs nauki pływania (WARTO!!!) z profesjonalną kadrą instruktorską i naprawdę jest super. Opanowałam kilka stylów pływania, w wodzie czuję się jak ryba, strach minął. Polecam.
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 09:34   #22
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez Senses Woman Pokaż wiadomość
dokładnie tak

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:10 ----------



Ja

Jak chodziłam do podstawówki, wygrzewałam się na słońcu przy odkrytym basenie, jakiś dwóch debili wrzuciło mnie do wody, a nie umiałam pływać. Mało się nie utopiłam. To mnie zablokowało na kilkanaście lat. Dopiero niedawno zapisałam się na kurs nauki pływania (WARTO!!!) z profesjonalną kadrą instruktorską i naprawdę jest super. Opanowałam kilka stylów pływania, w wodzie czuję się jak ryba, strach minął. Polecam.
Robią takie kursy dla dorosłych? Muszę się zorientować czy u mnie w mieście jest coś takiego.

Jak wygląda taki kurs?
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-01, 11:36   #23
201706190936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 164
Dot.: Basen

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Robią takie kursy dla dorosłych? Muszę się zorientować czy u mnie w mieście jest coś takiego.

Jak wygląda taki kurs?
No jasne że robią, od malucha do staruszka
Dla zupełnie nie umiejących pływać wygląda tak:
-najpierw oswajanie z wodą
-potem pływanie na plecach
-oddechy pod wodą (umiejętność nabierania powietrza nad wodą i wypuszczania pod wodą)
-strzałka
-grzbiet
-kraul
-żabka

A satysfakcja z opanowania tego: gwarantowana
201706190936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:17.