Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-16, 16:04   #1
Takawizazanka55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22

Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?


Jak w tytule 😄

Uważacie, ze lepiej wam się mieszkało/ mieszka z rodzicami/ współlokatorami/ partnerem czy tez najlepiej samemu?
Takawizazanka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 19:23   #2
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Z Babcia jak rowniez z narzeczonym. Mieszkalam ze wspolakotorami, ale to nie dla mnie. Za bardzo cenie sobie swobode osobista i jestem zbyt inwertyczna i humorzasta. Ciekawe czy znajdzie sie choc jedna osoba, ktora lubi mieszkac ze wspolakotorami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez lakier_do_paznokci
Czas edycji: 2020-07-16 o 19:25
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 19:52   #3
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3 214
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Z Babcia jak rowniez z narzeczonym. Mieszkalam ze wspolakotorami, ale to nie dla mnie. Za bardzo cenie sobie swobode osobista i jestem zbyt inwertyczna i humorzasta. Ciekawe czy znajdzie sie choc jedna osoba, ktora lubi mieszkac ze wspolakotorami.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie lubię mieszkać sama. Jak wynajęłam mieszkanie sama, to po 2 miesiącach poszukałam sobie współlokatorki. Względy finansowe były tu dodatkową korzyścią, ale nie głównym powodem (nie byłam w stanie prawie nic odłożyć, ale dałabym sobie radę). Zwyczajnie było mi pusto. Przy czym muszę dodać, że współlokatorzy nie muszą być mi przyjaciółmi, po prostu lubię jak ktoś się kręci po mieszkaniu albo mam z kim zamienić dwa zdania jak robię coś w kuchni.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:51 ----------

A najlepiej mieszka mi się z partnerem, tak jak teraz

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
57d469676eb95e4afe06d5c46bd77df5270daf8d_6584d1a317847 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 20:10   #4
Ruwi
Zadomowienie
 
Avatar Ruwi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 263
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Albo sama albo z partnerem, tylko wtedy mogę czuć się naprawdę swobodnie i robić to na co mam ochotę Z sentymentem wspominam czasy mieszkania w akademiku, ale tylko jaki krótki epizod w życiu. Na stancjach gdzie miałam pokój dla siebie zawsze czułam się jednak ograniczona przez fakt posiadania współlokatorów. Mieszkania z rodziną w ogóle sobie nie wyobrażam w dorosłym życiu.
Ruwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 20:16   #5
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Nigdy nie miałam obcych współlokatorów ani nie mieszkałam ze znajomymi, wiec trudno mi się wypowiedzieć. Wydaje mi się, ze może być fajnie jeśli nadaje się na takich samych falach. Najlepiej mieszkało mi się z 1 osoba, czy to mama czy partnerem. Jest do kogo gębę otworzyć, ale jednocześnie towarzystwo nie przytłacza. Bardzo nie lubię mieszkać sama, boje się dziwnych dźwięków i pająków. Oczywiście były okresy, kiedy byłam sama i wtedy wyobrażałam sobie, ze ktoś np stoi pod drzwiami, co zrobię jak ktoś mi zapuka w okno itp.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 20:17   #6
Gwennifer
Raczkowanie
 
Avatar Gwennifer
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 117
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

W kolejności od najlepszych do najgorszych:
-Z mężem
-Sama
-Z rodziną
Nigdy w życiu nie mieszkałam z obcymi osobami i nie wyobrażam sobie tego.
Gwennifer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 20:36   #7
Tashira
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 223
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Kolejno od najlepszego:

*z ukochanym

(Dlugo dlugo nic)


*sama
*z rodziną/rodzicami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tashira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-16, 21:05   #8
Istielig
Rozeznanie
 
Avatar Istielig
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 535
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Najpierw jako nastolatka i młody dorosły mieszkałam z mama.

Potem od razu przeskoczyłam do mieszkania z partnerem i narzeczonym, trwało to 4 lata.

Po rozstaniu juz od ponad pol roku mieszkam sama i raczej mi to nie odpowiada i mi się nie podoba. O wiele bardziej lubie kiedy pomieszkuje u mnie nowy partner i czekam na koniec roku na wspólne zamieszkanie

Natomiast jeśli mialabym wybrać czy mieszkać samemu czy wrócić do mamy, to wole juz marudzic na mieszkanie samemu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Istielig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 21:27   #9
LhunLai
Eternal rebel
 
Avatar LhunLai
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 1 054
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Zdecydowanie samej ^^ Pełna swoboda, zero krępowania się, cisza i spokój, nie muszę mieć żadnych względów na nikogo, np gdy wracam w środku nocy, żeby być cicho, itp. Mieszkałam ze współlokatorką ale w sumie to praktycznie sama bo ona tylko wpadała do domu spać, żadnego weekendu nie spędziła w domu (no, może dosłownie jeden), a jak już była, to często całymi wieczorami przesiadywali wtedy u niej jacyś kolesie albo przyjaciółka i jak źle się czułam albo nie miałam ochoty wychodzić do ludzi, to mi ich obecność przeszkadzała. Mieszkania z rodziną to nawet nie skomentuję, mieszkać z nimi po studiach to tragedia Byłam przeszczęśliwa, gdy się w końcu wyprowadziłam.
__________________
In a society that profits from self-doubt... loving yourself is an act of rebellion.

Edytowane przez LhunLai
Czas edycji: 2020-07-16 o 21:30
LhunLai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 21:45   #10
wataacukrowa
Przyczajenie
 
Avatar wataacukrowa
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Z mężem i synkiem najlepiej nie lubię mieszkać zupełnie sama, nie lubię jak jest pusto, na pewno nie chciałabym wrócić do mieszkania z rodzicami, to nie dla mnie, bo lubię się czuć swobodnie
wataacukrowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-16, 21:53   #11
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Zdecydowanie najlepiej mi samej
Boje się ciemności, robali, nocnych odgłosów i bardzo lubię zasypiać przy kimś ale ostatecznie najbardziej swobodnie i pewnie czuje się przebywając przez większość czasu sama.
Nie wyobrażam sobie mieszkania że współlokatorami (mam kilkuletnie doświadczenie) albo rodzicami, gdybym była do tego zmuszona jakoś bym się z tym pogodziła...ale no właśnie "zmuszona".
Jeśli chodzi o partnera to chyba odpowiadałby mi model związku "living apart together".
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-16, 22:14   #12
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Mieszkałam w wielu możliwych konfiguracjach i najlepiej mi z mężem. Sama bywam zbyt samotna, plus potrafię sobie wkręcić różne schizy Z przyjaciółmi jest ok, chociaż miewałam poczucie przytłoczenia towarzystwem, którego nie mam z mężem, zresztą on jest chyba jedyną osobą na świecie, którego towarzystwo mnie nie męczy psychicznie po jakimś czasie. Ogólnie mieszkanie z przyjaciółkami wspominam dobrze, ale bywały momenty, że byłam wymęczona i brakowało mi samotności. Z obcymi ludźmi 50/50, zależy jak się trafi, kilka moich przyjaźni się tak zaczęło, ale czasem trafiałam na ludzi, z którymi się nie dogadywaliśmy, wtedy jednak zdecydowanie mieszkało mi się najgorzej. Rodzina mnie od jakiegoś czasu męczy psychicznie i nie chciałabym wracać do mieszkania z nimi, nie jestem w stanie powiedzieć jaki wariant był wybrała w tym momencie mając do wyboru rodzinę i obce osoby.

Ostatecznie u mnie chyba wygląda to tak: z mężem> z przyjaciółką > sama > z obcymi/z rodziną.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 07:42   #13
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9 276
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Zdecydowanie najlepiej samej. Totalna niezależność, jak mam ochotę, to mogą gary leżeć w zlewie, nikt mi nie zajmuje łazienki, nie muszę się nikim przejmować. Współlokatorzy, a mieszkałam i że znajomymi i z obcymi, mnie irytowali samą swoją obecnością, mieszkanie z rodzicami po studiach generuje tylko konflikty z facetem dopiero przymierzamy się do wspólnego mieszkania, więc zobaczymy jak to będzie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
69d5782cb96c44b77f6e0ec22c8f79bc60c635f6_65a5448a32992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 07:58   #14
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Najlepiej mieszka mi się z mężem i synkiem. Z rodzicami i bratem też nie było źle, nigdy nie mieliśmy jakichś większych spięć. Podczas studiów przerobiłam 5 mieszkań i mnóstwo współlokatorów. Raz było lepiej, raz gorzej, ale z perspektywy czasu zastanawiam się, jak ja to wszystko wytrzymałam.
Teraz mieszkam z mężem i synem na sławnym pięterku u teściów, ale jest dobrze, bo teściowie, przez 9 lat naszego związku, jeszcze ani razu nie wtrącili się do naszego życia (a są pewne plusy, bo mam z kim dziecko zostawić, jak muszę gdzieś pojechać, czy dostajemy obiad, gdy nie mam czasu, żeby coś przygotować). Tak naprawdę, to czuję się, jakbym miała pod sobą normalnych, bezproblemowych sąsiadów. Mimo wszystko, nie mogę się doczekać, aż ukończymy budowę domu, który od początku do końca jest robiony pod nas i wprowadzimy się do niego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 08:28   #15
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Nigdy nie mieszkałam sama i nie mogę porównać do tego.
Wolę jednak mieszkanie z facetem od mieszkania z moją matką ( bo tata bezproblemowy ), bo nie znoszę jak ktoś mi mówi co mam robić.
Ze współlokatorami obcymi totalnie jest ciężko i nie chciałabym do tego nigdy wracać. Wolałabym wrócić do rodziny.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 09:04   #16
oko_kocie
Raczkowanie
 
Avatar oko_kocie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 397
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Nie ukrywam, że wygodnie mi się mieszkało w dużym domu rodzinnym gdzie każdy z domowników miał 'swoje sprawy'. Wygodne było to, że obiadokolacje zawsze w domu były a rano czekało śniadanie Jakbym została teraz sama (mam męża i 2 dzieci) to chętnie wróciłabym do rodzinnego domu
oko_kocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 13:52   #17
Shady_Lady
Raczkowanie
 
Avatar Shady_Lady
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 384
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Samej albo z tż. Odzwyczailam sie od mieszkania z wiecznie chcącą czegoś i marudzącą rodziną juz na studiach, od kiedy skonczylam studia i poszlam do pracy mam po dziurki w nosie wynajmowania z innymi lokatorami i wiecznych problemów.
Shady_Lady jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 14:24   #18
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 5 981
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Przerobilam juz wiele roznych scenariuszy i najlepiej mieszkalo mi sie samej Gdybym zostala teraz sama to z pewnoscia szukalabym mieszkania tylko dla siebie, nawet kosztem lokalizacji. Wolalabym male mieszkanko daleko od centrum i dluzszy dojazd do pracy niz dzielenie mieszkania z obcymi ludzmi, chocby to mieszkanie bylo nie wiem jak ladne i swietnie zlokalizowane. Moj ranking "jak lubie mieszkac" wygladalby tak:

1. sama
2. z TZem
...
83247. z rodzina
...
95324023874014. z kimkolwiek innym
640153e4df0157aa7c295487ff8c20c42fd57238_65c176d09c1ac jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 14:42   #19
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Trudno mi to ocenić, każda sytuacja ma swoje plusy i minusy.
Raczej na pewno nie chciałabym mieszkać sama. Brakowałoby mi osoby, z którą mogłabym wypić głupią kawę. W dodatku czasami wyobrażam sobie, że ktoś albo coś stoi za drzwiami. Nie czuję się zbyt pewnie w ciemnościach.
Jeśli chodzi o współlokatorów, to bywało różnie. Zwykle nie miałam problemu żeby się dogadać. Komplikacje pojawiały się, gdy zbyt często byli u nich goście, przy których nie czułam się zbyt komfortowo.
Mieszkanie z rodzicami wspominam dobrze, ale raczej nie wyobrażam sobie, żeby mieszkać z nimi na stałe po studiach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-17, 14:49   #20
Sami1995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 13
Angry Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Najlepiej mi się żyje z chłopakiem. Jesteśmy już ze sobą tyle, że każde siebie wzajemnie rozumie, dlatego nie ma problemu z komunikacją, a ze współlokatorami czasem rozmowa jak ze ścianą
Sami1995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 16:23   #21
Takawizazanka55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 22
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Najlepiej z narzeczonym, ale wcześniej mieszkałam sama ok. 1,5 roku i tez nie narzekałam. Jestem raczej introwertykiem i po trosze samotnikiem, wiec dobrze to wspominam . Mieszkałam także ze współlokatorami i wspominam różnie, zależy z kim. Na chwile obecna nie chciałabym tak mieszkać. Mogłabym wrócić w ostateczności do rodziców (ale tylko sama), jednak nie dłużej powiedzmy kilkanaście tyg. zanim bym sobie nie ogarnęła sytuacji na nowo. Nie bardzo by mi się widział powrót na stałe, zwłaszcza ze to mała mieścina, a ja jyz od lat żyje w największych miastach PL.
Takawizazanka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-17, 19:22   #22
konto_tymczasowe1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 87
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Najlepiej mieszka mi się z mężem. Samej mieszkało mi się dobrze. Ze współlokatorami w miarę ok, chociaż były momenty, że miałam ich dość. Najgorzej zdecydowanie z rodziną.
konto_tymczasowe1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 14:32   #23
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Cytat:
Napisane przez amillia Pokaż wiadomość
Mieszkałam w wielu możliwych konfiguracjach i najlepiej mi z mężem. Sama bywam zbyt samotna, plus potrafię sobie wkręcić różne schizy Z przyjaciółmi jest ok, chociaż miewałam poczucie przytłoczenia towarzystwem, którego nie mam z mężem, zresztą on jest chyba jedyną osobą na świecie, którego towarzystwo mnie nie męczy psychicznie po jakimś czasie. Ogólnie mieszkanie z przyjaciółkami wspominam dobrze, ale bywały momenty, że byłam wymęczona i brakowało mi samotności. Z obcymi ludźmi 50/50, zależy jak się trafi, kilka moich przyjaźni się tak zaczęło, ale czasem trafiałam na ludzi, z którymi się nie dogadywaliśmy, wtedy jednak zdecydowanie mieszkało mi się najgorzej. Rodzina mnie od jakiegoś czasu męczy psychicznie i nie chciałabym wracać do mieszkania z nimi, nie jestem w stanie powiedzieć jaki wariant był wybrała w tym momencie mając do wyboru rodzinę i obce osoby.

Ostatecznie u mnie chyba wygląda to tak: z mężem> z przyjaciółką > sama > z obcymi/z rodziną.
Mam tak samo.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 14:47   #24
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Najlepiej mieszkało mi się z byłym i z przyjaciółkami. Fajnie mieszkać z kimś, kogo się lubi i z kim nadaje się na tych samych falach. Z ludźmi, z którymi nie ma sie za wiele wspólnego już nie To już wolę mieszkać sama.
Aha, no i najgorzej z rodzicami w moim wypadku. Za bardzo się różnimy i działamy sobie na nerwy.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-07-18 o 14:58
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-18, 16:44   #25
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Cytat:
Napisane przez Takawizazanka55 Pokaż wiadomość
Jak w tytule 😄

Uważacie, ze lepiej wam się mieszkało/ mieszka z rodzicami/ współlokatorami/ partnerem czy tez najlepiej samemu?
Obecnie mieszkam z bratem, nie mam porównania jak to jest mieszkać na przykład samej bo nigdy jeszcze sama nie mieszkałam (mam nadzieję i liczę na to, że uda mi się to w przyszłości mając swoje własne mieszkanie). Wcześniej mieszkałam w dodatku z matką + ja i brat więc było bardzo ciasno. Nowe budownictwo, aneks kuchenny z otwartą przestrzenią stanowiło jedno pomieszczenie i drugi pokój. Musiałam spać z nią w swoim pokoju...Było to męczące zważywszy na to, że tylko 42m2 i na trzy osoby to wg mnie zbyt ciasno (chyba, że rodzice + 1 dziecko) to wtedy może się to spełnić i ma szanse się udać bo dziecko miałoby swój pokój. W tej konfiguracji było ciężko i takie mieszkanie na naszą trójkę/taką trójkę było po prostu zbyt ciasne męczące etc.

Z facetem nigdy nie mieszkałam więc też nie mam porównania jakby to było, czy byłoby mi dobrze czy też źle. Zależy z jaką osobą zapewne bym była i kto jest jaki w utrzymywaniu porządku, ale chyba wiele rzeczy można objaśnić. Ze współlokatorami też nigdy nie miałam okazji mieszkać i nie będę miała. Samej mam nadzieję, że będę mogła tego doświadczyć. Na pewno cisza będzie nie do zniesienia (chociaż w 90% swojego życia jestem sama), ale mieszkając z bratem mam do kogo gębę otworzyć, po za tym lubimy się, przyjaźnimy (z mojej strony tak myślę) i zawsze ktoś na kogoś czeka (zazwyczaj ja na brata).

Kiedyś mieszkałam też ze swoją rodziną. Jak to z rodziną, do wytrzymania chyba.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-19, 17:55   #26
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Zdecydowanie z partnerem.


Mieszkanie samej jest super, ma wiele plusów i w ogóle. Ale wiem, że na dłuższą metę będzie mnie męczyć samotność.


Jestem introwertyczką, nie mam wielu przyjaciół, rzadko wychodzę, więc siłą rzeczy po prostu siedzę sama i coś tak sobie szyję, czy siedzę przed kompem...


Na dłuższą metę przykra sprawa, ale cóż zrobić.


Z rodzicami jest ok, tak z miesiąc, bo tam u nich jest dom otwarty i przewija się cała rodzina co chwilę. I to jest spoko, jak tam pojadę w ramach wakacji czy odpoczynku psychicznego. Ale na dłuższą metę nie mogłabym tak.


Z przyjaciółką nie mieszkałam, ale obawiam się, że na dłuższą metę też by mnie to męczyło.


Tak naprawdę tylko z byłym mogłam siedzieć non-stop i nie czuć się przytłoczona. Z nikim innym na nie chciałabym mieszkać, nawet z przyjaciółką. Chociaż gdybyśmy mieszkały obok siebie, to byłoby super. Ale pomieszkać miesiąc z przyjaciółką czy u rodziców - jasne, super.



A z obcymi ludźmi absolutnie kategoryczne nie. Tacy się potrafią trafić, że ja dziękuję za takie wrażenia.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-19, 19:41   #27
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Ja teraz mieszkam ze wspólokatorką, która pracuje w kompletnie innych godzinach, więc się mijamy - gdy ja wstaję do pracy, to ona śpi, a gdy wraca, to ja śpię. Widujemy się jedynie gdy ma wolne, ja weekendy spędzam teraz u faceta lub rodziców. Odpowiada mi to bardzo, bo lubię spędzać czas sama i być sama w domu. Mimo, że się lubimy, to jednak nie czuję się do końca swobodnie. Wcześniej mieszkałam ze współlokatorem, który miał z kolei zbliżone godziny pracy i prawie nigdzie nie wychodził - ta ciągła obecność potrafiła mnie męczyć mimo tego, że każdy siedział w swoim pokoju. Trochę mieszkałam z facetem i było w porządku, nie krępowałam się. W domu rodzinnym nie było źle, bo zawsze wszystko pod nos i zrobione, ale wiadomo - pojawiały się konflikty, bo na wiele tematów mam inne zdanie niż rodzice, do tego mama jest nadopiekuńcza i lubi rządzić. Wydaje mi się, że mieszkanie całkiem samej nie przeszkadzałoby mi - nie musiałabym się do nikogo dostosowywać. W domu rodzinnym było ciasno, dużo osób i mały metraż, ciągle ktoś był i się kręcił, nie miałam swojego pokoju i czułam się przytłoczona, jestem raczej typem samotnika.
A więc: 1. Sama, 2. Z facetem, 3. Współlokator (raczej z więcej niż jedną osobą nie chciałabym wynajmować), 4. Dom rodzinny.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 07:15   #28
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Nie chciałabym mieszkać z kimś obcym (współlokator/współlokatorka), ponieważ potrzebuję dużo "przestrzeni osobistej" i nie lubię się do kogokolwiek dopasowywać, lubię ciszę, spokój, słuchać/oglądać/rozmawiać tylko wtedy, kiedy JA mam na to ochotę Nawet jak byłam na konferencji z koleżankami, to w hostelu wzięłam pokój jednoosobowy. Wszelkie kolonie, wycieczki i spanie w pokojach wieloosobowych wspominam co najmniej źle.

No chyba, że trafiłabym na kogoś podobnego do mnie i nie wchodzilibyśmy sobie w drogę, to wtedy spoko

Mieszkanie z rodzicami też wspominam źle, no ale mieszkaliśmy we czwórkę na 30 metrach, więc to było 20 lat chodzenia na palcach i dopasowywania się do każdego i nic nie było wolno robić bo każdy każdemu przeszkadza Może dlatego mam teraz dużą potrzebę "odetchnięcia"?

Aktualnie od około 6-7 lat mieszkam z mężem (wcześniej narzeczonym/chłopakiem) i jest w miarę ok, ale odetchnęłam dopiero po zwiększeniu metrażu, gdy każdy ma trochę miejsca dla siebie. Na pewno czeka mnie jeszcze długa walka o równiejszy podział obowiązków domowych, bo jak dotąd 95% rzeczy na mojej głowie

Chyba nie chciałabym mieszkać na dłuższą metę zupełnie sama (na krótki czas ok), wolę czuć, że ktoś jest obok, no ale na pewno nie dogadałabym się z ekstrawertykami.

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2020-07-22 o 07:16
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-22, 07:28   #29
Mamba00
Rozeznanie
 
Avatar Mamba00
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 767
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Z kimś bliskim - partnerem, rodzeństwem, przyjaciółmi. Nie nadaję się do mieszkania w samotności ani tym bardziej z obcymi ludźmi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamba00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-15, 16:19   #30
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Jak wam się najlepiej mieszka? Samemu czy z kimś?

Ja lubię mieszkać sama.

Uwielbiam chodzić nago po mieszkaniu, kąpać się słuchając głośno muzyki. Mieć czyste i posprzątane mieszkanie.

Teraz mieszkam z TZ i współlokatorka. Nie jest źle, ale dziewczyna jest sporo młodsza i musiałam ją dość mocno nakierować. Dużo nerwów mnie to kosztowało na początku. Ustalenie zasad itd. W każdym razie teraz jest okej. Czyli mijamy się. Ona pracuje w innych godzinach niż ja. No i plus taki, że sprzata i faktycznie jak trzeba rozładuje zmywarkę. Nieraz wyjdzie z psem. Choć na początku ciężko było. Generalnie i tak kolejne mieszkanie chciałabym wynająć sama z TZ. I mieć chociaż malutki pokój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-22 21:30:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:35.