Porządki w szafie :-) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-08-24, 06:09   #31
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Porządki w szafie :-)

Ja osobiscie nie lubie chowac rzeczy zimowych, a pozniej letnich na zmiane, lubie, jak widze wszystko na raz i do wszystkiego mam zawsze dostep, a Wy jak macie?
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 07:10   #32
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88868537]Ja osobiscie nie lubie chowac rzeczy zimowych, a pozniej letnich na zmiane, lubie, jak widze wszystko na raz i do wszystkiego mam zawsze dostep, a Wy jak macie?[/QUOTE]

Bardzo nie lubię oglądać ubrań, których obecnie nie noszę. Wyjmuję i chowam co porę roku.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 07:18   #33
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Bardzo nie lubię oglądać ubrań, których obecnie nie noszę. Wyjmuję i chowam co porę roku.
Tak samo. Poza tym, wszystkie moje ciuchy nie zmieściłyby się w garderobie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 07:34   #34
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Porządki w szafie :-)

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88868537]Ja osobiscie nie lubie chowac rzeczy zimowych, a pozniej letnich na zmiane, lubie, jak widze wszystko na raz i do wszystkiego mam zawsze dostep, a Wy jak macie?[/QUOTE]

Nie mam miejsca na trzymanie wszystkich ciuchów w mieszkaniu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 07:57   #35
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie mam miejsca na trzymanie wszystkich ciuchów w mieszkaniu.

A gdzie je trzymasz?
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 11:22   #36
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Porządki w szafie :-)

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88868537]Ja osobiscie nie lubie chowac rzeczy zimowych, a pozniej letnich na zmiane, lubie, jak widze wszystko na raz i do wszystkiego mam zawsze dostep, a Wy jak macie?[/QUOTE]

Letnie i zimowe nie są u mnie chowane a jedynie czasami "wędrują" po półkach w zależności od pory roku.
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-24, 18:48   #37
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 743
Dot.: Porządki w szafie :-)

Ja nie rozgraniczam ciuchów na zimowe czy letnie. Co innego buty. Zdarza się, że zimą ubiorę koszulkę z krótkim rękawem, a latem gdy jest chłodno sweter. Nie mam aż tak wielu rzeczy by je gdzieś chować i wyciągać w zależności od pory roku. Lubię mieć wszystko na widoku.
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-08-24, 21:40   #38
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
A gdzie je trzymasz?
Pisałam w tym poście:

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja takie rzeczy pakuję w pokrowce i wieszam w piwnicy na hakach. W mieszkaniu zwyczajnie nie mam miejsca na przechowywanie ciuchów na inny sezon. Resztę ciuchów nie na aktualny sezon tez trzymam w piwnicy, tylko w plastikowych pudłach. Buty zresztą też, w kartonach.

W mieszkaniu mam tylko pół niedużej szafy i pół wieszaka na kółkach (minus - więcej kurzu przez włókna z tych luzem wiszących ciuchów). I regał z 4 pudłami na bieliznę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 07:43   #39
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Ja nie rozgraniczam ciuchów na zimowe czy letnie. Co innego buty. Zdarza się, że zimą ubiorę koszulkę z krótkim rękawem, a latem gdy jest chłodno sweter. Nie mam aż tak wielu rzeczy by je gdzieś chować i wyciągać w zależności od pory roku. Lubię mieć wszystko na widoku.
No to ja muszę mieć rozgraniczenie, bo nie założę zimą np. crop topu, cienkich, lejących spodni lub sukienki bez/na ramiączkach

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-25, 10:42   #40
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

To u mnie są jeszcze rzeczy całoroczne - nieocieplane workery, t-shirty, jeansy, cieńszy sweter, bluzki longsleeve. Adidasy chowam tylko na te 2-3 zimowe mce. Za to zimą nie założe no własnie crop topów, szortów czy cienkich spódnic, jeansów z dziurami, a na lato nie potrzebuję wystawki kozaków, grubych swetrów i watowanych kurtek. najgorzej wiosną, w tym roku przepakowywałam się cztery razy, bo za każdym razem myślałam, że to już to, a za chwilę sięgałam po zimową kurtkę
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-08-28, 07:43   #41
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Pisałam w tym poście:
A to u mnie piwnica jest hmmm taka o... Więc szkoda by mi było tam trzymać ubrań. Chyba.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-09, 19:37   #42
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Porządki w szafie :-)

Powiem wam moje drogie jako ex-zakupocholiczka z mlodzienczych lat, ze teraz bez spiny z latwoscie mieszkam ze wszystkim, co posiadam do ubrania, wraz z obuwiem i cala reszta tzw galanterii. Przede wszystkim dokladnie juz wiem co gdzie jest, ale smieszne, ze nadal jest jeszcze jakies 10-20% rzeczy, ktorych praktycznie nie uzywam, z czego juz sporo wisi na V, a czesc rozdaje sie bliskim. To jest dla mnie wielki sukces, i nic nie jest tu robione na sile - ot, naturalna przemiana
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 20:57   #43
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

[1=77306feab5a5308f8ebf499 db0d2cc77353731f9_614fa9f 7baead;88894314]Powiem wam moje drogie jako ex-zakupocholiczka z mlodzienczych lat, ze teraz bez spiny z latwoscie mieszkam ze wszystkim, co posiadam do ubrania, wraz z obuwiem i cala reszta tzw galanterii. Przede wszystkim dokladnie juz wiem co gdzie jest, ale smieszne, ze nadal jest jeszcze jakies 10-20% rzeczy, ktorych praktycznie nie uzywam, z czego juz sporo wisi na V, a czesc rozdaje sie bliskim. To jest dla mnie wielki sukces, i nic nie jest tu robione na sile - ot, naturalna przemiana [/QUOTE]

Gratki

Sama do tego dążę, ale... muszę brać pod uwagę bluzki w dwóch rozmiarach i spodnie w trzech- 34/36, 36/38 i 38/40... Dobrze, że chociaż stopy i głowa nie tyją
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-09, 21:01   #44
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Porządki w szafie :-)

Ja też zazdroszczę. Raz, że sama nie wiem, do jakiego rozmiaru uderzać to dwa, że mnie nadmiar ciuchów po prostu przeraża i demotywuje.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 07:28   #45
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 743
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Z ciekawości zapytam, z jakich powodów nie chcecie już nosić rzeczy, które są jeszcze w bardzo dobrym/dobrym stanie?
Głównym powodem jest to, że już się nie mieszczę w niektóre ciuchy. Mam skłonności do tycia. Nie robię już sobie nadzieji, że schudnę. A musiałabym conajmniej jakieś 5 kg.

Po drugie zdarza mi się czasami przejść małą tranformacje co do stylu i po prostu stwierdzam, że dana rzecz nie będzie już do mnie pasować, nie będę miała z czym ją zestawić i takie tam.

I ostatnia ważna rzecz. Jeżeli czegoś nie ubiorę w ostatnich trzech latach to nie ma sentymentu, idzie dalej w świat. Wiem na pewno, że już tego nigdy nie założę.

Temat butów i torebek to już inna historia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 17:15   #46
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Głównym powodem jest to, że już się nie mieszczę w niektóre ciuchy. Mam skłonności do tycia. Nie robię już sobie nadzieji, że schudnę. A musiałabym conajmniej jakieś 5 kg.

Po drugie zdarza mi się czasami przejść małą tranformacje co do stylu i po prostu stwierdzam, że dana rzecz nie będzie już do mnie pasować, nie będę miała z czym ją zestawić i takie tam.

I ostatnia ważna rzecz. Jeżeli czegoś nie ubiorę w ostatnich trzech latach to nie ma sentymentu, idzie dalej w świat. Wiem na pewno, że już tego nigdy nie założę.


Temat butów i torebek to już inna historia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Usłyszałam tę zasadę z 10 lat temu i sprawdza mi się w 100%
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 18:15   #47
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Porządki w szafie :-)

A słyszałyście o książce "Magia sprzątania" Marie Kondo? Po jej przeczytaniu odgruzowałam nie tylko szafę ale i cały dom Zasada jest prosta: zostawiasz tylko to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy Brzmi banalnie ale naprawdę działa.
Wydałam 10 worków ubrań
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 18:35   #48
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
A słyszałyście o książce "Magia sprzątania" Marie Kondo? Po jej przeczytaniu odgruzowałam nie tylko szafę ale i cały dom Zasada jest prosta: zostawiasz tylko to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy Brzmi banalnie ale naprawdę działa.
Wydałam 10 worków ubrań
To nie dla mnie. Nie widzę problemu w pozbyciu się x worków ubrań. Problem jest taki, żeby sensownie kupować i sensownie korzystać z tego, co mamy, a nie wywalać na ciągle powiększające się góry śmieci.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 19:30   #49
Lady_AnneBelle
Carpe Diem!
 
Avatar Lady_AnneBelle
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Noord Holland
Wiadomości: 7 269
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To nie dla mnie. Nie widzę problemu w pozbyciu się x worków ubrań. Problem jest taki, żeby sensownie kupować i sensownie korzystać z tego, co mamy, a nie wywalać na ciągle powiększające się góry śmieci.
U mnie właśnie był problem z pozbyciem się rzeczy, bo "wszystko się jeszcze przyda".

W Nl działają sklepy kringloop i do nich wywożę rzeczy, które są mi niepotrzebne.
__________________

Z uniesień pozostało mi uniesienie brwi,
ze wzruszeń - wzruszenie ramion.



home sweet home

Lady_AnneBelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-09-13, 20:33   #50
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Porządki w szafie :-)

Ja dziś zrobiłam krok milowy chyba, bo kilka rzeczy udało mi się wyprowadzić z szafy- bardzo wygodne, ale już nieco zniszczone buty i torebkę, której raczej nie dałoby się naprawić i inne nienoszone/nie w moim guście.

Marie Kondo u mnie nie zadziała, bo poza tym, co sprawia mi radość jest kupa rzeczy, których po prostu potrzebuję
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 20:58   #51
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez Lady_AnneBelle Pokaż wiadomość
A słyszałyście o książce "Magia sprzątania" Marie Kondo? Po jej przeczytaniu odgruzowałam nie tylko szafę ale i cały dom Zasada jest prosta: zostawiasz tylko to, co sprawia, że jesteś szczęśliwy Brzmi banalnie ale naprawdę działa.
Wydałam 10 worków ubrań

Aha… Kondo, Loreau, Babauta, Simplicite, Prosty Blog. 10 -12 lat temu czytałam wszystko co wyszło w tym temacie, z 11 książek obrobilam. Odgracilam, jasne… na jakies 4 lata I znowu mam to samo.
Właśnie zrobiłam przekładkę w czymś, co nazywam kapsułą, ale de facto w tym sezonie to akurat moja cała garderoba, bo nikt nie wie jakie będą temperatury - bez kurtek śniegowców i czapek/rękawic oraz butów na obcasie, bo kregoslup. Przepraszam, jeszcze zimowe golfy.
A za zasłonką pomieszczenie garderobą zwane, w której są wyrzuty sumienia, odkurzacz, grzejnik i wentylator.

„Projekt” zakłada to, co opisała w jednej ze swoich kolorowych książek - bestsellerów New York Timesa, którego tytułu sobie za nic nie przypomnę, jedna z nowojorskich redaktorek (Nina Garcia?), która miała w apartamencie przedłużający się remont i rok chodziła do niego brać z garderoby tylko to, czego aktualnie potrzebowała. Oczywiście taki universal dla każdego nie istnieje, książka była jedynie inspiracją, ale sam pomysł godny zastosowania i u siebie.

Póki co, na dwukrotnie mniejszym wieszaku niż ten ze zdjęć opękałam całe lato bez ani jednej wizyty w „pomieszczeniu z tylu”. Teraz wiszą rzeczy z trzech sezonów.


IMG_3417_jpg.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 21:05   #52
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
Aha… Kondo, Loreau, Babauta, Simplicite, Prosty Blog. 10 -12 lat temu czytałam wszystko co wyszło w tym temacie, z 11 książek obrobilam. Odgracilam, jasne… na jakies 4 lata I znowu mam to samo.
Właśnie zrobiłam przekładkę w czymś, co nazywam kapsułą, ale de facto w tym sezonie to akurat moja cała garderoba, bo nikt nie wie jakie będą temperatury - bez kurtek śniegowców i czapek/rękawic oraz butów na obcasie, bo kregoslup. Przepraszam, jeszcze zimowe golfy.
A za zasłonką pomieszczenie garderobą zwane, w której są wyrzuty sumienia, odkurzacz, grzejnik i wentylator.

„Projekt” zakłada to, co opisała w jednej ze swoich kolorowych książek - bestsellerów New York Timesa, którego tytułu sobie za nic nie przypomnę, jedna z nowojorskich redaktorek (Nina Garcia?), która miała w apartamencie przedłużający się remont i rok chodziła do niego brać z garderoby tylko to, czego aktualnie potrzebowała. Oczywiście taki universal dla każdego nie istnieje, książka była jedynie inspiracją, ale sam pomysł godny zastosowania i u siebie.

Póki co, na dwukrotnie mniejszym wieszaku niż ten ze zdjęć opękałam całe lato bez ani jednej wizyty w „pomieszczeniu z tylu”. Teraz wiszą rzeczy z trzech sezonów.


Załącznik 7758383


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mnie się całkiem podobała książka Joshuy Beckera.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 21:43   #53
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Porządki w szafie :-)

Mnie zainspirował pomysł noszenia wszystkiego, co mam w szafie, a nie tylko paru rzeczy na krzyż. Wcielam to teraz w życie.

Dużo ciuchów powędrowało mi do kategorii "po domu" i chyba mam więcej w niej niż takich wyjściowych. Ale póki je noszę, to jest ok.

Najgorsza to jest kategoria "czasem się przydadzą".
Na przykład butów trekkingowych nie pozbędę się tylko dlatego, że nie mam obecnie okazji, żeby je nosić. Torby La Pliage nie chcę już nosić, ale jak mnie kiedyś przyprze konieczność spakowania dużo do jednej torby, to ona jest niezastąpiona. Puchowy płaszcz nie jest mi potrzebny odkąd jeżdżę rowerem, ale kto wie, jakie zimy mnie czekają. I tak mogę wymieniać.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-13, 22:03   #54
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mnie zainspirował pomysł noszenia wszystkiego, co mam w szafie, a nie tylko paru rzeczy na krzyż. Wcielam to teraz w życie.

Dużo ciuchów powędrowało mi do kategorii "po domu" i chyba mam więcej w niej niż takich wyjściowych. Ale póki je noszę, to jest ok.

Najgorsza to jest kategoria "czasem się przydadzą".
Na przykład butów trekkingowych nie pozbędę się tylko dlatego, że nie mam obecnie okazji, żeby je nosić. Torby La Pliage nie chcę już nosić, ale jak mnie kiedyś przyprze konieczność spakowania dużo do jednej torby, to ona jest niezastąpiona. Puchowy płaszcz nie jest mi potrzebny odkąd jeżdżę rowerem, ale kto wie, jakie zimy mnie czekają. I tak mogę wymieniać.
Są jeszcze sukienki wyjściowe marynarek się chyba pozbędę, nie nosze, nie lubie, nigdy chyba nie lubiłam...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 10:02   #55
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Porządki w szafie :-)

Tymczasem u mnie ciężko mówić krokach milowych, natomiast idę powoli do przodu.
Co ciekawe, kiedy mam pozbyć się danej rzeczy jest mi jej żal. Ale kiedy trafi już do kontenera/punktu odbioru to po jakimś czasie w ogóle za nią nie tęsknię i mi jej nie brakuje.

Niedługo muszę zabrać się za prządki wszystkich "przyda się" nieubraniowych. To jest niesamowite ile człowiek potrafi zgromadzić. Pięć lat temu kiedy wprowadzałam się do męża mieliśmy puste szafy a teraz ... nie ma gdzie upychać eh

Dziś planuję pochować w worki próżniowe letnie rzeczy i mam nadzieję, że przełamię się i pozbędę się tych rzeczy których nie miałam tego lata ani razu na sobie.

Ciekawe jest też to, że podczas tych porządków okazuje się, że brakuje mi jakiś ubrań (czym jestem zaskoczona). Np. okazało się, że nie mam klasycznego czarnego sweterka. Eh za to kilkanaście koszul z których noszę może 40%
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 13:22   #56
bleuclair
Zakorzenienie
 
Avatar bleuclair
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 6 203
Dot.: Porządki w szafie :-)

U mnie problem w nadmiarze ubrań wynika głównie z tego, że ja cały czas mogę nosić rzeczy z liceum, choć od tej pory minęło już kilkanaście lat. Zawsze stawiałam na stonowane kolory i klasyczne kroje. I tak szkoda wyrzucać, ale choć regularnie dokupuję nowe rzeczy, to na większość tych starych i tak już nie mogę patrzeć, choć jeszcze nadają się do noszenia i z chęcią wymieniłabym niemal całą garderobę.
bleuclair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-21, 19:59   #57
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Porządki w szafie :-)

.

Edytowane przez e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff
Czas edycji: 2023-11-16 o 22:07
e0f3d546fc8e38a0a41f4bfac2647800bba81a40_6556af13d63ff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-23, 08:35   #58
juhaska
Zadomowienie
 
Avatar juhaska
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: seven heaven
Wiadomości: 1 943
Dot.: Porządki w szafie :-)

[1=e0f3d546fc8e38a0a41f4bf ac2647800bba81a40_6556af1 3d63ff;88913501]Jestem już po gruntownym porządkach, dla rzeczy nienoszonych/za małych/niewygodnych nie miałam litości A w kontekście pozbywania się zapasów polecam Vinted i sklepy charytatywne. Do sklepów (np. Fundacji Sue Ryder) można poza ciuchami oddawać też książki, artykuły gospodarstwa domowego itp.). Do kontenera wrzucam już tylko zniszczone ubrania, dla których nie ma nadziei.[/QUOTE]

Właśnie ja z rzeczami nienoszonymi a w stanie idealnym mam mega problem Większość ubrana raz i leży bo nie czuję się w nich idealnie.

Wiecie może czy ta akcja oddawania ubrań w H&M jest nadal aktualna?

Spróbuję dziś wystawić te ubrania na lokalnej grupie sprzedażowej za niewielką kwotę (nie mam czasu wystawiać na Vinted) Jeśli się nie sprzedadzą to oddałabym do H&M
__________________
Whatever, whatever happens, don't let go of my hand
juhaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-23, 18:11   #59
amorito
Amorito
 
Avatar amorito
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 382
Dot.: Porządki w szafie :-)

Cytat:
Napisane przez juhaska Pokaż wiadomość
Właśnie ja z rzeczami nienoszonymi a w stanie idealnym mam mega problem Większość ubrana raz i leży bo nie czuję się w nich idealnie.

Wiecie może czy ta akcja oddawania ubrań w H&M jest nadal aktualna?
Jakis czas byla wstrzymana bo bali sie podobno wirusa z noszonych ciuchow, moze ktos wie czy juz przestali sie bac?
amorito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-09-24, 16:16   #60
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Porządki w szafie :-)

Pozbyłam się kilku rzeczy na grupie tupu „śmieciarka jedzie”. Ktoś poszukiwał konkretnie spodni w moim starym rozmiarze. Dorzuciłam kilka koszulek, które tez zostały wzięte. Nie dużo, ale chyba poszło dalej w obieg zamiast do kontenera.
Muszę popatrzeć na ciuchy, których wartość jest tak do 10zl, a mam tego sporo i tam komuś oddać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-22 01:06:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:27.