Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65. - Strona 78 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-06, 15:40   #2311
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 727
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jak dokładnie wygląda dermatoskopia? W opisie jest: "Badanie polega na oglądaniu wybranych zmian chorobowych". Ale to lekarz ogląda całe ciało, czy tylko wybraną partię?
To chyba zależy od lekarza. Mojej pokazałam jedno znamię, ale przy okazji zrobiła "przegląd" pozostałych pieprzyków. Poprzednia dermatolog kazała pokazać sobie te, które mnie niepokoją i tylko te oglądała.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 15:44   #2312
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 7 615
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dziękuję



Dzięki za info, ale nie pytałam

_____

To idąc za ciosem - Ile wydajecie na siebie miesięcznie mniej więcej?
Mogą być kwoty, albo mniej więcej procent wypłaty.
Mam na myśli kosmetyki, ubrania, pielęgnacja (fryzjer, kosmetyczka), jakieś gadżety itp?

Na paznokcie chodzę tak co 17-18 dni po takim czasie odrost jest już bardzo niefajny a i długość doprowadza mnie do szału.

Tak ogólnie, na siebie, wydaje średnio koło tysiaka - są miesiące, ze mniej a są miesiące, ze więcej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
0235a76bf37a0c9e786a33d682e03cfb1aa33c8b_653ef22455ebf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:02   #2313
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jak dokładnie wygląda dermatoskopia? W opisie jest: "Badanie polega na oglądaniu wybranych zmian chorobowych". Ale to lekarz ogląda całe ciało, czy tylko wybraną partię?
To raczej zależy od lekarza. Raz poszłam i miałam pokazać, które mnie niepokoją i tylko te były sprawdzane. Sama zastanawiałam się jak to działa, bo pieprzyków mam naprawdę dużo i obejrzenie wszystkich zajęłoby chyba z 3h

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:09   #2314
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Czy coś się stanie jak wypiore takie spodnie w pralce?
Wiem, że jest oznaczenie, żeby nie prac na mokro, widzę to



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Obróć na drugą stronę, włóż w worek, wlacz na 30 stopni, raczej nic nie powinno się stać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89248189]Czym przykrywacie salaterki/ miski?

Odkąd zaczęłam gotować, mam sporo sosów i tego typu rzeczy, które przechowuję w lodówce. Natomiast nigdy nie wiem, czym to przykryc, żeby nie wysychało.

Szukam czegoś, co będzie eko/ wielorazowe. Czyli folia odpada.[/QUOTE]Szklane opakowania z zamknięciem, miski z wieczkiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:08 ---------- Poprzedni post napisano o 17:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Jak często chodzicie na paznokcie (żel, hybryda)?
Co miesiąc a nawet rzadziej, czasem co 3 tygodnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:09 ---------- Poprzedni post napisano o 17:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dziękuję



Dzięki za info, ale nie pytałam

_____

To idąc za ciosem - Ile wydajecie na siebie miesięcznie mniej więcej?
Mogą być kwoty, albo mniej więcej procent wypłaty.
Mam na myśli kosmetyki, ubrania, pielęgnacja (fryzjer, kosmetyczka), jakieś gadżety itp?
Myślę,że lekko 500 złotych, ale zależy od miesiąca

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:11   #2315
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Fryzjer to średnio 150 złotych, paznokcie 40 teraz. Czyli prawie 200 złotych. Poza tym praktycznie co miesiąc jakiś ciuch sobie kupię, ostatnio mam fazę na buty. Na pielęgniacje i kosmetyki wydaje najmniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:19   #2316
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zazdroszcze ze Wam tak powoli paznokcie rosna.
Stopy musze robic co dwa tygodnie i po dwoch tygodniach odrost juz widac, paznokcie u dloni jak jeszcze robilam SNS to musialam robic co tydzien, bo juz po ok. 3 dniach odrost zaczyna byc widoczny.
Kasztanka, a robią u Was manicure kombinowany? Wtedy ten odrost faktycznie pojawia się później.
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 16:50   #2317
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jak dokładnie wygląda dermatoskopia? W opisie jest: "Badanie polega na oglądaniu wybranych zmian chorobowych". Ale to lekarz ogląda całe ciało, czy tylko wybraną partię?
Mi lekarka każe się rozebrać i każdy pieprzyk/znamię dokładnie ogląda.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 16:53   #2318
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jak dokładnie wygląda dermatoskopia? W opisie jest: "Badanie polega na oglądaniu wybranych zmian chorobowych". Ale to lekarz ogląda całe ciało, czy tylko wybraną partię?
Mnie lekarz oglądał większe, podejrzanie wyglądające, wskazane znamiona. Ogólnie mam ich bardzo dużo. Kilka znamion usuwałam.
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 17:02   #2319
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jak dokładnie wygląda dermatoskopia? W opisie jest: "Badanie polega na oglądaniu wybranych zmian chorobowych". Ale to lekarz ogląda całe ciało, czy tylko wybraną partię?
Obejrzała mi wszystkie pieprzyki w górnej partii ciała, bo nie chciało mi się rozbierać dołu, a tam wiem, że nic nie mam.

Bardzo spoko, poczułam się bezpieczniej po takim przeglądzie i raczej będę regularnie tak chodzić raz do roku czy na dwa lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 17:07   #2320
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

U mnie z wydatkami różnie bywa, chyba nie potrafię powiedzieć ile miesięcznie. Paznokcie robię sama, do fryzjera chodzę co 3 m-ce na pasemka (100 zł), do kosmetyczki nie chodzę, ciuchy najczęściej kupuję w lumpie lub na vinted, karnet na siłownię (80 zł). Na kosmetyki do włosów i do makijażu trochę mi idzie, ale nie są to rzeczy, które kupuje się co miesiąc. Jedyne droższe rzeczy z kosmetyków, które kupuję to maski koloryzujące do włosów.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 17:20   #2321
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Jestem wyjątkiem, bo...Nie maluje paznokci u rąk (i uważam, że mi to pasuje), za to u stóp praktycznie zawsze.

Na paznokciach u stóp lakier potrafil mi się trzymać nawet miesiąc (kilka razy dla eksperymentu sprawdziłam).

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
U mnie u stóp to by się pewnie trzymał do dorośnięcia paznokci, ale odkąd nasiliła mi się nerwica muszę mieć u dłoni i stóp ten sam kolor

Sent from my M2101K6G using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 17:26   #2322
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jak dokładnie wygląda dermatoskopia? W opisie jest: "Badanie polega na oglądaniu wybranych zmian chorobowych". Ale to lekarz ogląda całe ciało, czy tylko wybraną partię?
Jeśli zmian nie ma dużo to lekarz większość obejrzy. I tak lepiej być przygotowanym, że pobieżnie popatrzy na wszystkie a te które nas niepokoją lub jego zainteresują to obejrzy dogladnie przez taką lupę na oko, jak zegarmistrz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:26 ---------- Poprzedni post napisano o 17:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Obejrzała mi wszystkie pieprzyki w górnej partii ciała, bo nie chciało mi się rozbierać dołu, a tam wiem, że nic nie mam.

Bardzo spoko, poczułam się bezpieczniej po takim przeglądzie i raczej będę regularnie tak chodzić raz do roku czy na dwa lata.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi się też zdawało, że tam mam może 2-3 a się okazało, że jednak jeden z, nich jest najbardziej podejrzany. Wolę teraz rozebrać się do bielizny i większość pokazać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 17:49   #2323
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Macie jakieś miejsca na zakup sprawdzonych zamienników tonerów do drukarek?
Kiedyś kupowaliśmy z marki Active Jet, ale niestety do drukarek które mamy w pracy już nie robią z tej marki. Teraz kupujemy na Allegro, ale to niestety loteria. [1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89248189]Czym przykrywacie salaterki/ miski?

Odkąd zaczęłam gotować, mam sporo sosów i tego typu rzeczy, które przechowuję w lodówce. Natomiast nigdy nie wiem, czym to przykryc, żeby nie wysychało.

Szukam czegoś, co będzie eko/ wielorazowe. Czyli folia odpada.[/QUOTE]Płynne rzeczy przelewam do słoików, miski czy talerze z jedzeniem przykrywam talerzami. Mam kilka misek z plastikowymi pokrywkami, ale zazwyczaj pokrywek używam tylko jak zabieram coś np. do znajomych, tak samo szklanych pojemników z pokrywkami.
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Jak często chodzicie na paznokcie (żel, hybryda)?
Jak kiedyś chodziłam na żel to zazwyczaj raz na 4 tygodnie. Teraz jak robię sama w domu to podobnie, choć zależy czy chce mi się robić nowe (wtedy co 3 tygodnie) czy kompletnie nie - wtedy mogę dociągnąć nawet do 6 tygodni, ale zazwyczaj wtedy skracam paznokcie i maluję zwykłym lakierem żeby nie było widać odrostu.
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Dziękuję



Dzięki za info, ale nie pytałam

_____

To idąc za ciosem - Ile wydajecie na siebie miesięcznie mniej więcej?
Mogą być kwoty, albo mniej więcej procent wypłaty.
Mam na myśli kosmetyki, ubrania, pielęgnacja (fryzjer, kosmetyczka), jakieś gadżety itp?
Ja wydaję bardzo mało, pewnie mogłabym się dogadać z Kopnienta jakby jeszcze była na forum często zdarza się że nie wydaję nic konkretnie na siebie, bo w danym miesiącu nic nie potrzebuję. Ale tak średnio licząc to sądzę że wyszłoby mi jakieś 50 - 100 zł miesięcznie jeśli miałabym podzielić roczne wydatki.
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Jak dokładnie wygląda dermatoskopia? W opisie jest: "Badanie polega na oglądaniu wybranych zmian chorobowych". Ale to lekarz ogląda całe ciało, czy tylko wybraną partię?
Profesjonalnie powinno być tak że lekarz najpierw obejrzy całe ciało, a potem te znamiona które uzna za wymagające dokładniejszego sprawdzenia obejrzy pod dermatoskopem. To jest taka specjalna lampa z kamerą, dokładnie oświetla znamię i powiększa obraz kilka razy a lekarz ogląda go na ekranie komputera. Jak ktoś ma sporo znamion to wszystkich lekarz na pewno nie obejrzy pod dermatoskopem bo by mu pół dnia zeszło, ale wystarczy jak sprawdzi te które wydadzą mu się podejrzane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 18:05   #2324
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Jak nazywają się takie ściereczki do pralki do białych rzeczy zeby nie traciły koloru?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 18:13   #2325
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Jak nazywają się takie ściereczki do pralki do białych rzeczy zeby nie traciły koloru?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ściereczki wyłapujące kolor

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 19:15   #2326
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Ja to mega dziad jestem. Nie chodzę do fryzjera ani kosmetyczki. Kosmetyki kupuję najtańsze przy okazji zakupów w markecie (za wyjątkiem filtra spf). Ciuchy raz na ruski rok jak już co na tyłek włożyć nie mam (naprawiam, kleję, ceruję dokąd się nie rozlecą). Nie chodzi nawet o oszczędność tylko nie lubię tego. Największe moje luksusy, na których nie oszczędam to jedzenie i alkohol, media. Nie szkoda mi jeszcze na dentystę i leki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 19:19   #2327
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
To chyba zależy od lekarza. Mojej pokazałam jedno znamię, ale przy okazji zrobiła "przegląd" pozostałych pieprzyków. Poprzednia dermatolog kazała pokazać sobie te, które mnie niepokoją i tylko te oglądała.
Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
To raczej zależy od lekarza. Raz poszłam i miałam pokazać, które mnie niepokoją i tylko te były sprawdzane. Sama zastanawiałam się jak to działa, bo pieprzyków mam naprawdę dużo i obejrzenie wszystkich zajęłoby chyba z 3h
Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Mi lekarka każe się rozebrać i każdy pieprzyk/znamię dokładnie ogląda.
[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89248525]Mnie lekarz oglądał większe, podejrzanie wyglądające, wskazane znamiona. Ogólnie mam ich bardzo dużo. Kilka znamion usuwałam.[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Obejrzała mi wszystkie pieprzyki w górnej partii ciała, bo nie chciało mi się rozbierać dołu, a tam wiem, że nic nie mam.

Bardzo spoko, poczułam się bezpieczniej po takim przeglądzie i raczej będę regularnie tak chodzić raz do roku czy na dwa lata.


Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Jeśli zmian nie ma dużo to lekarz większość obejrzy. I tak lepiej być przygotowanym, że pobieżnie popatrzy na wszystkie a te które nas niepokoją lub jego zainteresują to obejrzy dogladnie przez taką lupę na oko, jak zegarmistrz.
Mi się też zdawało, że tam mam może 2-3 a się okazało, że jednak jeden z, nich jest najbardziej podejrzany. Wolę teraz rozebrać się do bielizny i większość pokazać.


Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Profesjonalnie powinno być tak że lekarz najpierw obejrzy całe ciało, a potem te znamiona które uzna za wymagające dokładniejszego sprawdzenia obejrzy pod dermatoskopem. To jest taka specjalna lampa z kamerą, dokładnie oświetla znamię i powiększa obraz kilka razy a lekarz ogląda go na ekranie komputera. Jak ktoś ma sporo znamion to wszystkich lekarz na pewno nie obejrzy pod dermatoskopem bo by mu pół dnia zeszło, ale wystarczy jak sprawdzi te które wydadzą mu się podejrzane.
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, trochę mi rozjaśniły jak to będzie wyglądać. Niestety zmian ogólnie mam dużo, a i w ciągu ostatnich lat sporo mi się ich narobiło, więc chciałabym, żeby lekarz dokładniej im się przyjrzał.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 19:49   #2328
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, trochę mi rozjaśniły jak to będzie wyglądać. Niestety zmian ogólnie mam dużo, a i w ciągu ostatnich lat sporo mi się ich narobiło, więc chciałabym, żeby lekarz dokładniej im się przyjrzał.
Dopytam, bo sama chciałabym się wybrać do lekarza, ale właśnie nie wiem - umówić się do dermatologa? Konkretnie na jakieś badanie? Czy wystarczy zwykła wizyta? Czy do onkologa? Widziałam, że kilka znajomych mi osób ze znamionami była u onkologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 19:55   #2329
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Słuchajcie, czy jest jakaś skuteczna i bezpieczna metoda na pozbycie się "doliny łez"/tzw. worków pod oczami?

U mnie to dziedziczny defekt i co najgorsze to postępuje, wygląda coraz gorzej. Ale i tak mam obawy przed jakimkolwiek zabiegiem.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-06, 19:55   #2330
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Dopytam, bo sama chciałabym się wybrać do lekarza, ale właśnie nie wiem - umówić się do dermatologa? Konkretnie na jakieś badanie? Czy wystarczy zwykła wizyta? Czy do onkologa? Widziałam, że kilka znajomych mi osób ze znamionami była u onkologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Idę konkretnie na dermatoskopię, koszt 150 zł, można było wybrać badanie robione i przez onkologów (ale w mniejszości) i dermatologów. Wybrałam dermatologa, ale głównie ze względu na pasujący termin. Jeśli - odpukać - będzie coś się działo zapewne skierują mnie dalej.

Ale warto się orientować, czasem przychodnie robią specjalne akcje na takie badania profilaktyczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 19:58   #2331
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Słuchajcie, czy jest jakaś skuteczna i bezpieczna metoda na pozbycie się "doliny łez"/tzw. worków pod oczami?

U mnie to dziedziczny defekt i co najgorsze to postępuje, wygląda coraz gorzej. Ale i tak mam obawy przed jakimkolwiek zabiegiem.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Tak, bleferoplastyka powiek dolnych. Innych skutecznych, trwałych metod nie ma.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 20:08   #2332
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Idę konkretnie na dermatoskopię, koszt 150 zł, można było wybrać badanie robione i przez onkologów (ale w mniejszości) i dermatologów. Wybrałam dermatologa, ale głównie ze względu na pasujący termin. Jeśli - odpukać - będzie coś się działo zapewne skierują mnie dalej.

Ale warto się orientować, czasem przychodnie robią specjalne akcje na takie badania profilaktyczne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję bardzo. W sumie nigdy nie słyszałam o tym badaniu, zaraz wygoogluje i się też zapisze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 20:12   #2333
Magda923
Raczkowanie
 
Avatar Magda923
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 200
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Pytanie kadrowe:
Pracowałam wcześniej kilka lat u jednego pracodawcy na UoP. Zakończyłam pracę tam w maju, wykorzystalam wszystkie 11 dni urlopu. Od czerwca pracuję w nowym miejscu, mam umowę do końca listopada, czyli 13 dni urlopu.
Czy ten urlop przysługuje mi już w tym momencie? Czy kolejno w każdym miesiącu dodaje się 2,16 dnia wolnego?
Czy to zależy od pracodawcy?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Magda923 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 20:28   #2334
kocia_lapka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 1 365
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=08c7cbc1c0d531be9e51934 d16bbb4732386b516_63def18 200ca5;89248189]Czym przykrywacie salaterki/ miski?

Odkąd zaczęłam gotować, mam sporo sosów i tego typu rzeczy, które przechowuję w lodówce. Natomiast nigdy nie wiem, czym to przykryc, żeby nie wysychało.

Szukam czegoś, co będzie eko/ wielorazowe. Czyli folia odpada.[/QUOTE]Z cienkich ścierek robię woskowijki i używam do przykrywania
kocia_lapka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 20:37   #2335
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Jakie kremy spf50 do codziennego stosowania latem na ciało polecacie? Każdy ma dla mnie taki charakterystyczny zapach, a ja bym chciała coś, co pachnie bardziej jak balsam albo nie ma szczególnego zapachu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 20:53   #2336
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jakie kremy spf50 do codziennego stosowania latem na ciało polecacie? Każdy ma dla mnie taki charakterystyczny zapach, a ja bym chciała coś, co pachnie bardziej jak balsam albo nie ma szczególnego zapachu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W tych aptecznych jest zapach. Ja lubię neutralny Holika Holika, który używam też do ciała albo spray Australian Gold, ale ten ma słodki zapach, coś jak guma balonowa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 20:59   #2337
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Pytanie kadrowe:
Pracowałam wcześniej kilka lat u jednego pracodawcy na UoP. Zakończyłam pracę tam w maju, wykorzystalam wszystkie 11 dni urlopu. Od czerwca pracuję w nowym miejscu, mam umowę do końca listopada, czyli 13 dni urlopu.
Czy ten urlop przysługuje mi już w tym momencie? Czy kolejno w każdym miesiącu dodaje się 2,16 dnia wolnego?
Czy to zależy od pracodawcy?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, działa o momentu zatrudnienia. W taki sposób urlop nalicza się tylko przy pierwszej umowie o prace

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 21:10   #2338
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 277
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Magda923 Pokaż wiadomość
Pytanie kadrowe:
Pracowałam wcześniej kilka lat u jednego pracodawcy na UoP. Zakończyłam pracę tam w maju, wykorzystalam wszystkie 11 dni urlopu. Od czerwca pracuję w nowym miejscu, mam umowę do końca listopada, czyli 13 dni urlopu.
Czy ten urlop przysługuje mi już w tym momencie? Czy kolejno w każdym miesiącu dodaje się 2,16 dnia wolnego?
Czy to zależy od pracodawcy?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Należy Ci się proporcjonalnie na czas umowy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 21:23   #2339
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja to mega dziad jestem. Nie chodzę do fryzjera ani kosmetyczki. Kosmetyki kupuję najtańsze przy okazji zakupów w markecie (za wyjątkiem filtra spf). Ciuchy raz na ruski rok jak już co na tyłek włożyć nie mam (naprawiam, kleję, ceruję dokąd się nie rozlecą). Nie chodzi nawet o oszczędność tylko nie lubię tego. Największe moje luksusy, na których nie oszczędam to jedzenie i alkohol, media. Nie szkoda mi jeszcze na dentystę i leki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bez przesady z dziadem mam tak samo jak Ty, nie znoszę kupować nowych ubrań więc jak coś już biorę to z musu. A że dbam o ubrania to bardzo rzadko potrzebuję czegoś nowego. Kosmetyki też już dopasowałam takie które mojej skórze najbardziej pasują, kupuję na promocjach żeby oszczędzić gdzie się da. Nie czuję że dziaduję, mam wszystko czego mi potrzeba więc jak dla mnie jest ok.
Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, trochę mi rozjaśniły jak to będzie wyglądać. Niestety zmian ogólnie mam dużo, a i w ciągu ostatnich lat sporo mi się ich narobiło, więc chciałabym, żeby lekarz dokładniej im się przyjrzał.
Kiedyś na wizycie u fajnej dermatolog dowiedziałam się że duże znamiona mogą powodować powstawanie nowych, trochę jak przerzuty w nowotworach (tylko łagodne). Zaleciła mi usunięcie 3 największych i od kiedy ich nie mam praktycznie nie pojawiają mi się nowe, może jedno czy dwa co kilka lat, a tak to co chwilę coś mi się pojawiało. Szkoda że mi tego badziewia nie wycięli w dzieciństwie, nie miałabym kilkuset znamion na całym ciele.
Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Dopytam, bo sama chciałabym się wybrać do lekarza, ale właśnie nie wiem - umówić się do dermatologa? Konkretnie na jakieś badanie? Czy wystarczy zwykła wizyta? Czy do onkologa? Widziałam, że kilka znajomych mi osób ze znamionami była u onkologa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Poszukaj dobrego dermatologa który ma dermatoskop. Jak coś będzie to usunięcia to najlepiej poproś o skierowanie do chirurga plastycznego - można iść na NFZ, a różnica w szyciu rany jest ogromna. Ja miałam znamiona po kilka centymetrów średnicy po których zostały mi cieniutkie kreseczki, a znajome które usuwały u zwykłego chirurga mają paskudne blizny jak po szyciu na okrętkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-06, 22:28   #2340
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Słuchajcie, czy jest jakaś skuteczna i bezpieczna metoda na pozbycie się "doliny łez"/tzw. worków pod oczami?

U mnie to dziedziczny defekt i co najgorsze to postępuje, wygląda coraz gorzej. Ale i tak mam obawy przed jakimkolwiek zabiegiem.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Skuteczna - tylko wycięcie worków i przeszczep tłuszczu.
Niestety to ryzykowny zabieg. W Polsce na pewno bym tego nie robiła - nie ten poziom medecyny estetycznej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak, bleferoplastyka powiek dolnych. Innych skutecznych, trwałych metod nie ma.
To co wyżej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2022-06-06 o 22:29
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-29 09:10:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.