Matura w lipcu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-09-02, 19:27   #1
Naomi_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 124

Matura w lipcu


Prawdopodobnie matura 2015 odbędzie się w lipcu, po zakończeniu roku szkolnego, po to by nie zaburzać jego porządku. Nie jest to potwierdzona informacja, jednak istnieje duża możliwość, że tak będzie. Jestem rocznikiem "królików doświadczalnych", czyli '96. Może rzeczywiście jest to dobry pomysł, bo naukę przedmiotów w zakresie rozszerzonym uczymy się dopiero od tego roku szkolnego, czyli od 2 klasy. Do maja moglibyśmy po prostu nie zdążyć z programem. Z drugiej strony krótsze wakacje, krótsza rekrutacja na studia. Co o tym pomyśle ministerstwa myślicie?
__________________

Naomi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 19:38   #2
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Matura w lipcu

Cytat:
Napisane przez Naomi_18 Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie matura 2015 odbędzie się w lipcu, po zakończeniu roku szkolnego, po to by nie zaburzać jego porządku. Nie jest to potwierdzona informacja, jednak istnieje duża możliwość, że tak będzie. Jestem rocznikiem "królików doświadczalnych", czyli '96. Może rzeczywiście jest to dobry pomysł, bo naukę przedmiotów w zakresie rozszerzonym uczymy się dopiero od tego roku szkolnego, czyli od 2 klasy. Do maja moglibyśmy po prostu nie zdążyć z programem. Z drugiej strony krótsze wakacje, krótsza rekrutacja na studia. Co o tym pomyśle ministerstwa myślicie?
jak krótsza rekrutacja na studia, przecież ona nie trwa całych wakacji
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 19:40   #3
Naomi_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 124
Dot.: Matura w lipcu

Nie wiem, ile trwa, ile trwać powinna ale słyszałam głosy, że uczelnie mogą się nie wyrobić
__________________

Naomi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:00   #4
Kalini
Zakorzenienie
 
Avatar Kalini
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 134
Dot.: Matura w lipcu

Hmmmm matura w lipcu- początek rekrutacji jakoś w połowie sierpnia, to rzeczywiście może trochę utrudnić życie uczelniom. Chociaż myślę, że jakoś do końca września daliby radę, choć nie wiem czy to najlepszy pomysł.
Ja raczej poszłabym w stronę zwiększania liczby godzin przedmiotów rozszerzonych w 2 i 3 klasie liceum, co chyba jest właśnie cechą zmian w programie. I z 5 historiami z tygodni powinno zdążyć się z rozszerzonym programem.
Kalini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 20:14   #5
bedeliciuos
Wtajemniczenie
 
Avatar bedeliciuos
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 245
Dot.: Matura w lipcu

ale jak to tak, bez najdłuższych wakacji w życiu?
bedeliciuos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 21:02   #6
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Matura w lipcu

Ok a tak z ciekawości to wyniki kiedy miałyby być? Nie chce mi się wierzyć że zdążą ocenic 200-300 tysięcy matur w miesiąc żeby uczelnie zdążyły z rekrutacją do września/października a co będzie z ludźmi z poprawkami i w tym samym z 2 turami na uczelniach?
Jak dla mnie to troszkę bez sensu i za mało czasu będzie.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 21:13   #7
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Matura w lipcu

Jeśli faktycznie tak będzie - są i złe i dobre strony. Złe - zanim dostaniecie te wyniki maturalne to trochę minie, później rekrutacja, noszenie papierów - gdzie te wakacje? Niektóre uczelnie akceptują tylko złożone osobiście papiery. Z innych uczelni trzeba je będzie zabrać. Czasami zrobić badania. I na pewno to będzie w odstępach typu tydzień, kilka dni - ja dopóki nie wiedziałam, gdzie dokładnie idę nie chciałam nigdzie wyjeżdżać...

Z dobrych - klasa maturalna to był wyścig z czasem, zdawałam 4 rozszerzenia i ogarnięcie tego było trudne. Pomijając już, że zazdrościłam szkołom, w których nauczyciele mieli trochę litości - u mnie (biochem) nagle najważniejszymi przedmiotami stały się historia, polski i wos - czasami miałam wrażenie, że robiono nam na złość, zadając rzeczy w stylu 'obowiązkowy referat/projekt/prezentacja', które w tym momencie były już bezużyteczne. Ja jednak trochę wierzę w reformę i mam nadzieję, że przyszli maturzyści nie będą tracili swojego czasu, a uczyli się rzeczy, które są w kręgu ich zainteresowań, a późniejsze matury brzmią rozsądnie (najdłuższe wakacje to mogły być jak lo było czteroletnie, nie trzy!) .
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-02, 23:30   #8
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Matura w lipcu

Oj moga byc z tym spore problemy. Nie wiem jak jest w innych szkolac ale w mojej szkole nauczyciele robili jeden sprawdzian na poczatku semestru z jakiegos dzialu a potem byla to koncowa ocena, jesli nie zdawalismy tego przedmiotu, nie kazali nam chodzic na zajecia, ktore nie sa nam potrzebne na mature. Chodzilismy tylko na przedmioty, ktore zdawalismy, dzieki temu mielismy sporo godzin i wyrobilismy sie na luzie z materialem. Jednak sa tez takie przypadki jak opisuje Hadassah, ze nauczyciele nawet w ostatniej klasie nie odpuszczaja i sadze, ze ich przedmiot jest najwazniejszy.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 23:40   #9
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Matura w lipcu

Właśnie nie wiem jak dokładnie ma to wyglądać, ale jeśli to będą a)tylko przedmioty kierunkowe + polski, matma, język i b) więcej czasu na nie to widzę szansę w tej całej reformie, ale w tym wypadku myślę, że matury mogłyby być w czerwcu, bo fakt, matury w lipcu to przesada (maj matury, koniec czerwca wyniki, ok 15-20 lipca pierwsze rekrutacje - z maturami w lipcu wyniki pierwszej rekrutacji przypadałyby na połowę/koniec września!)
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 00:39   #10
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Matura w lipcu

Słaba akcja jednym słowem. Ciekawe jak oni to ogarną.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 16:25   #11
pasodoble
Raczkowanie
 
Avatar pasodoble
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 276
Dot.: Matura w lipcu

Głupi pomysł. Przecież z jakiegoś powodu ta matura jest w maju, chyba nie chodzi tylko o jakąś tradycję? Co z maturami ustnymi- u mnie w szkole były do końca maja-będą trwać do końca lipca? I gdzie w takim razie wakacje? No i co z mniej obleganymi kierunkami, gdzie zamieszanie na listach przyjętych trwa nawet do połowy września? Studenci później przyjęci będą przychodzić na Boże Narodzenie pierwszy raz na uczelnie?

Edytowane przez pasodoble
Czas edycji: 2013-09-03 o 16:29
pasodoble jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 06:11   #12
Naomi_18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 124
Dot.: Matura w lipcu

Wcale nie mamy tak wiele czasu na naukę rozszerzonych przedmiotów. Mamy go o wiele mniej niż poprzednie roczniki. Nauka wybranych przedmiotów do rozszerzenia zaczyna sie dopiero w 2 klasie, godzin z historii mamy 4 tygodniowo, wosu 3. Sami nauczyciele przyznają, że czarno widzą tę reformę i my, jako króliki doświadczalne, możemy na tym wiele stracić.
__________________

Naomi_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 09:08   #13
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Matura w lipcu

U mnie w szkole, jako, ze bylam w klasie mundurowej, to musielismy zaliczyc te zajecia w drugiej klasie, zeby w trzeciej miec ich mniej, dopiero w trzeciej klasie dostalismy wiecej godzin przedmiotow rozszerzonych.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 12:10   #14
Kasia_prezentacje
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Dot.: Matura w lipcu

Oferuję profesjonalną pomoc w opracowaniu:
*prezentacji maturalnych ( od 60 zł)
*prac zaliczeniowych (cena do uzgodnienia)
*prac licencjackich (cena do uzgodnienia)
W skład zestawu, oprócz tekstu wchodzą: bibliografia z podziałem na literaturę przedmiotu i podmiotu oraz plan wypowiedzi (konspekt)
Terminy: Prace przygotowywane są w ciągu 3-4 dni

Zainteresowanych proszę o kontakt:
e - mail: kasia.sosnowska15@gmail.c om
gg: 48525535
tel: 730050895
Kasia_prezentacje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 19:14   #15
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: Matura w lipcu

Nauczyciele są przystosowani do klepania swoich lekcji w ten sam sposób od x lat i wiadomo, że to będzie dla nich ból. Przy nowościach tego typu zawsze jest chaos. A gdyby naprawdę tak się troszczyli o stan naszej wiedzy...

http://www.men.gov.pl/index.php?opti...temid=355#plan

Spojrzałam na przykładowy plan zajęć biochemu i szczerze, to ja chciałabym być takim królikiem. Dlaczego? U nas w ciągu 3 lat biologii i chemii było po 9 godzin (w nowym: po 11), fizyki tak jak było. Tutaj mniej zapychaczy. Nie widzę jakiś niesamowitych ubytków Brałabym
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:50   #16
maafilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 80
Dot.: Matura w lipcu

Miałoby to swoje plusy w dokończeniu materiału, więcej czasu na powtórki itp., ale mam pytanie: co z osobami, które w trakcie pisania matur byłyby np. w szpitalu? Teraz drugi termin jest w (chyba?) w czerwcu, więc analogicznie teraz byłby w sierpniu, co jest moim zdaniem późnym terminem. Do tego termin dla poprawiających maturę- teraz w sierpniu-analogicznie byłby we wrześniu, co już jest absurdem.
maafilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:17.