co wyslac do Japonii? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-15, 16:10   #1
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741

co wyslac do Japonii?


Czesc wam. Niedlugo bede wysylala paczke do kolezanki, ktora jest Japonka. Chcialam jej wyslac cos, czego "tam u nich" nie ma . Wiem, ze na pewno slodycze, i tu pomyslalam, ze jesli jej wysle rozne smaki michalkow plus jakies tikitaki i kasztanki to byloby ok, co? Wydaje mi sie, ze to polskie firmy :P A moze wy znace cos jeszcze z polskich slodyczy? Dodatkowo chcialam jej wyslac co jeszcze, tylko nie wiem co Cos w miare taniego, czego ona nie znajdzie u siebie. Jakbym mieszkala w Japonii to bylo latwiej, wyslalabym mojej polskiej kolezance jakies ozdobne paleczki i manekineko A tak to nie wiem co wymyslic :<
I chcialam zapytac czy ktos z was ma takie doswiadczenie? Wymienialiscie se kiedys paczkami ze znajomymi zza zgranicy? Co sobie wysylaliscie?
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:14   #2
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Czesc wam. Niedlugo bede wysylala paczke do kolezanki, ktora jest Japonka. Chcialam jej wyslac cos, czego "tam u nich" nie ma . Wiem, ze na pewno slodycze, i tu pomyslalam, ze jesli jej wysle rozne smaki michalkow plus jakies tikitaki i kasztanki to byloby ok, co? Wydaje mi sie, ze to polskie firmy :P A moze wy znace cos jeszcze z polskich slodyczy? Dodatkowo chcialam jej wyslac co jeszcze, tylko nie wiem co Cos w miare taniego, czego ona nie znajdzie u siebie. Jakbym mieszkala w Japonii to bylo latwiej, wyslalabym mojej polskiej kolezance jakies ozdobne paleczki i manekineko A tak to nie wiem co wymyslic :<
I chcialam zapytac czy ktos z was ma takie doswiadczenie? Wymienialiscie se kiedys paczkami ze znajomymi zza zgranicy? Co sobie wysylaliscie?
Jak odwiedzam kogoś w innym kraju, to biorę wódkę, chleb i kiełbasę. Ale do paczki to raczej kiepska opcja.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:19   #3
k9871
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 341
Dot.: co wyslac do Japonii?

Biała czekolada robi furorę w Azji Krówki, pierniki, ptasie mleczko.
Z rzeczy nie do jedzenia- może jakiś drobiazg z bursztynu?
k9871 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:31   #4
Karinio
Zakorzenienie
 
Avatar Karinio
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 348
Dot.: co wyslac do Japonii?

Malaga,tii taki i kasztanki a w nich robaki.Smacznego,najgorsz a firma.Ble.
Ptasie mleczko,krówki?
Karinio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:34   #5
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: co wyslac do Japonii?

Krówki i Ptasie mleczko pierwsze mi przychodzą do głowy. Mieszanka Wedlowska. Pierniki w sumie też niech będą. Oooo sa jeszcze te wafelki Torcik Wedlowski czy jakoś tak? Były pyszne Kamyczki! i draże takie kokosowe Korsarz

Z nie słodkich to kabanosy. A na Okinawie zrobiła furorę moja zupa pomidorowa, to tak podaję żeby pokazać jakie smaki się podobały. I grzane wino takie z przyprawami.

Jeśli chodzi o trunki to miód pitny bardzo mi sie polsko kojarzy i smaczny jest.
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2014-10-15 o 16:36
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:37   #6
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: co wyslac do Japonii?

Toruńskie pierniki, ale oryginalne, np. katarzynki w czekoladzie powinny być ok. Prince polo, który jest polskim klasykiem i jednym z lepszych wafelków.
Ptasie mleczko (czy Wedla nie wykupiła japońska firma?)
Cukierki krówki - najsłynniejsze pochodzą z Milanówka, gdzie jest zagłębie firm produkujących krówki.

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
Jak odwiedzam kogoś w innym kraju, to biorę wódkę, chleb i kiełbasę. Ale do paczki to raczej kiepska opcja.
Suszone kabanosy pakowane próżniowo nie wymagają lodówki, więc mogłyby być ok.
Torcik wedlowski, pycha
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:39   #7
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez k9871 Pokaż wiadomość
Biała czekolada robi furorę w Azji Krówki, pierniki, ptasie mleczko.
Z rzeczy nie do jedzenia- może jakiś drobiazg z bursztynu?

bursztyn super pomysl,
i listosci z tymi tiki takami itp-to najgorsze polskie slodycze
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 16:44   #8
AlonekJelonek
eternity
 
Avatar AlonekJelonek
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 37
Dot.: co wyslac do Japonii?

Hmmm krówki i pierniki najważniejsze.
Tak to myślę że cukierki ze śliwką w czekoladzie, kabanosy przekąskowe, może jakiś pakowany oscypek .

A z Japonii to pocky uwielbiam wcinać.

Edytowane przez AlonekJelonek
Czas edycji: 2014-10-15 o 16:45
AlonekJelonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 17:06   #9
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: co wyslac do Japonii?

Oj dziewczyny przestancie! Najgorsze bo co? Bo raz poszla plotka w gazecie, ze robaczek byl? Ja tam je lubie, rzecz gustu i nie o tym tu mowa
A bursztyn super pomysl! A wlasnie wedla kupila japonska firma wiec wydaje mi sie, ze odpada.
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 17:42   #10
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny przestancie! Najgorsze bo co? Bo raz poszla plotka w gazecie, ze robaczek byl? Ja tam je lubie, rzecz gustu i nie o tym tu mowa
A bursztyn super pomysl! A wlasnie wedla kupila japonska firma wiec wydaje mi sie, ze odpada.
moze tez jakies polskie rekodzielo ?

sa takie czajniczki malowane w niebieskie kropki..nie pamietam jak sie nazywa to zdobienie, mi sie nie pdooba ale moja rodzina ze stanow ubostwia taka zastawe bo im sie z PL kojarzy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 17:45   #11
Hadassah
Zadomowienie
 
Avatar Hadassah
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 733
Dot.: co wyslac do Japonii?

Ptasiego mleczka nie znają Ze słonych rzeczy: paluszki!
Hadassah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 18:05   #12
Linaewen
Zakorzenienie
 
Avatar Linaewen
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 017
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
moze tez jakies polskie rekodzielo ?

sa takie czajniczki malowane w niebieskie kropki..nie pamietam jak sie nazywa to zdobienie, mi sie nie pdooba ale moja rodzina ze stanow ubostwia taka zastawe bo im sie z PL kojarzy
Ceramika bolesławiecka? Jest przeboska, tylko może się chyba łatwo uszkodzić...
__________________
"Uroczyście nie zobowiązuję się do regularnych porządków, prowadzenia kalendarza, niejedzenia słodyczy, byciu skrupulatnym w podejmowanych czynności oraz gaszeniu światła w łazience - to się nigdy nie udało, więc w końcu dorosłam do nie oszukiwania samej siebie."
za: whitepointeshoes
Linaewen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:12   #13
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez Linaewen Pokaż wiadomość
Ceramika bolesławiecka? Jest przeboska, tylko może się chyba łatwo uszkodzić...
taak
no niestety..pewnie daloby sie zapakowac jakos w babelki ale rezcywiscie moze byc roznie
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:23   #14
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 370
Dot.: co wyslac do Japonii?

Ja bym z dużą ilością słodyczy nie przesadzała, bo kiedyś czytałam, że Japończycy mało ich jedzą i np. dziwią się jak my Polacy jemy słodkie desery, bo oni na deser jedzą owoce
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:35   #15
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: co wyslac do Japonii?

Na deser jedzą "słodycze" z fasolką, owoce są drogie, wątpię by je jadali w dużych ilościach.
Ja bym wysłała irysy, michałki, krówki, ptasie mleczko (może i zostało wykupione przez japońską firmę, ale w sklepie u nich nie widziałam), śliwki w czekoladzie.
Kiedyś w biedronce były czekoladki z żubrówką, jeśli nadal są to też
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:56   #16
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Jakbym mieszkala w Japonii to bylo latwiej, wyslalabym mojej polskiej kolezance jakies ozdobne paleczki i manekineko A tak to nie wiem co wymyslic :<
To w sumie smutne, że przykładowa Polka szybciej podaje symbole obcej kultury niż polskiej i nie ma pomysłu co wysłać rodzimego w paczce. Ja bym spróbowała coś z regionalnych rzeczy. Zależy w jakim regionie Polski też mieszkasz. Wiadomo, że nie wszędzie dostanie się oryginalne toruńskie pierniki chociażby. Nie wiem, jakie smaki lubią Japończycy... Ja bym wysłała świetny polski krem czekoladowy z orzechami i miodem (nazywa się Miodelka) o wiele lepsze niż kultowa Nutella, która jest wszędzie. Ze słodyczy to wiele osób wymieniło już Prince Polo, może jakieś polskie galaretki w czekoladzie, śliwki w czekoladzie to też super pomysł. Może polskie herbaty sypane (takie z herbaciarni a nie paczek z supermarketu).

Edytowane przez fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Czas edycji: 2014-10-15 o 18:58
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 19:00   #17
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: co wyslac do Japonii?

A poza słodyczami jakiś kosmetyk z Ziaji one tam podobno bardzo drogie i ekskluzywne są.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 19:07   #18
OliOli
Rozeznanie
 
Avatar OliOli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 769
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
A poza słodyczami jakiś kosmetyk z Ziaji one tam podobno bardzo drogie i ekskluzywne są.
Ziaja też w Egipcie robi furorę :p kiedyś podałam przez znajomego kilka ich kosmetyków arabskiej koleżance i nie mogła mi się nadziękowac... Dziwne, dla mnie osobiście są przeciętne ;p
OliOli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 19:13   #19
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Malaga,tii taki i kasztanki a w nich robaki.Smacznego,najgorsz a firma.Ble.
Ptasie mleczko,krówki?
Miałam to właśnie napisać

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny przestancie! Najgorsze bo co? Bo raz poszla plotka w gazecie, ze robaczek byl? Ja tam je lubie, rzecz gustu i nie o tym tu mowa
A bursztyn super pomysl! A wlasnie wedla kupila japonska firma wiec wydaje mi sie, ze odpada.
Raz...? Co chwilę wychodzą afery z tym, ostatnia nawet na wizażu kilka dni temu... https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=782544

Możesz wysłać jakiś mały słoik ogórków kiszonych albo suszonych grzybów

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez bzyczka1 Pokaż wiadomość
A poza słodyczami jakiś kosmetyk z Ziaji one tam podobno bardzo drogie i ekskluzywne są.
Ehehe no co ty
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 19:46   #20
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: co wyslac do Japonii?

Emmy Eats Poland:

https://www.youtube.com/watch?v=mSK3dQW0JCM

Tak mi się przypomniało

I jest już część druga: https://www.youtube.com/watch?v=FKWpZbn_N68
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>



Edytowane przez Jakkolwiek
Czas edycji: 2014-10-15 o 19:56
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 20:35   #21
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Emmy Eats Poland:

https://www.youtube.com/watch?v=mSK3dQW0JCM

Tak mi się przypomniało

I jest już część druga: https://www.youtube.com/watch?v=FKWpZbn_N68
Widzialam nawet 3 czesc bardzo fajne
Teraz mi w sumie najbardziej zalezy na jakims drobiazgu. A! Jeszcze wracajac do jedzenia to chyba jej wysle zurek w proszku! Podobno japonczykom bardzo smakuje
A te slodycze w Japonii to troche inaczej z nimi jest. Oni maja, jak ktos juz wspomnial, takie ze slodkiej fasoli. I wcale nie jedza malo slodyczy, tylko ze nie codziennie jak u nas, gdzie praktycznie codziennie zzjadamy jakiegos batona itp. Np ta moja znajoma mowi, ze od czasu do czasu lubi sie napchac
A co do pomyslu ze sliwka to oni maja tam tego duzo, moze troche w innej wersji A herbara raczej tez... tego to oni maja tam chyba az za duzo. I nie tylko zielona
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness

Edytowane przez moemoe
Czas edycji: 2014-10-15 o 20:39
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 21:12   #22
Sumi
Zadomowienie
 
Avatar Sumi
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 1 056
Dot.: co wyslac do Japonii?

Japońska śliwka (zresztą i chińska) jest zupełnie inna, bo oni lubią zakonserwowaną, kwaśną, więc jest sens wysłania naszej słodkiej w czekoladzie.
A polskie herbaty sypane to jakie są? Bo mi się wydawało, że wszystko jest importowane gotowe. Chyba, że mówimy o herbatkach z Herbapolu
__________________
Come to the Dark Side - we have cookies
<3 Oriflame
Sumi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 21:24   #23
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez Sumi Pokaż wiadomość
Japońska śliwka (zresztą i chińska) jest zupełnie inna, bo oni lubią zakonserwowaną, kwaśną, więc jest sens wysłania naszej słodkiej w czekoladzie.
A polskie herbaty sypane to jakie są? Bo mi się wydawało, że wszystko jest importowane gotowe. Chyba, że mówimy o herbatkach z Herbapolu
Minutka
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 21:43   #24
Niedopowiedzenia
Zakorzenienie
 
Avatar Niedopowiedzenia
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 5 242
Dot.: co wyslac do Japonii?

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;48541956] śliwki w czekoladzie to też super pomysł. [/QUOTE]

Zdecydowanie,one nawet w niektórych regionach Europy są nie do kupienia
__________________
If you want to make God laugh, tell him about your plans

Nie dbaj o markę ołówka, sprawdź czy jest zatemperowany.


Porozmawiaj z nami o Bułgarii

Od dupy strony, zapraszamy
Niedopowiedzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 22:28   #25
Krutynianka
Rozeznanie
 
Avatar Krutynianka
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 629
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Czesc wam. Niedlugo bede wysylala paczke do kolezanki, ktora jest Japonka. Chcialam jej wyslac cos, czego "tam u nich" nie ma . Wiem, ze na pewno slodycze, i tu pomyslalam, ze jesli jej wysle rozne smaki michalkow plus jakies tikitaki i kasztanki to byloby ok, co? Wydaje mi sie, ze to polskie firmy :P A moze wy znace cos jeszcze z polskich slodyczy? Dodatkowo chcialam jej wyslac co jeszcze, tylko nie wiem co Cos w miare taniego, czego ona nie znajdzie u siebie. Jakbym mieszkala w Japonii to bylo latwiej, wyslalabym mojej polskiej kolezance jakies ozdobne paleczki i manekineko A tak to nie wiem co wymyslic :<
I chcialam zapytac czy ktos z was ma takie doswiadczenie? Wymienialiscie se kiedys paczkami ze znajomymi zza zgranicy? Co sobie wysylaliscie?
Nie wysyłaj jej tego Czekoladki z larwami w gratisie? Jak mają być słodycze to lepiej inne, lepszej jakości, jest tyle lepszych w smaku

Jak ktoś wspomniał krówki są typowo polskie, w dodatku dostępne w tylu różnych smakach, pierniki toruńskie też bardzo dobry pomysł (Katarzynki w czekoladzie od Kopernika), śliwki w czekoladzie, torcik wedlowski. Kiedyś widziałam w empiku (chyba w czasie euro) jarzębinę i aronię w czekoladzie (opócz standardowych śliwek), ale nie pamiętam producenta. A ogólnie odnośnie producentów słodyczy to Mieszko jest jeszcze polski.

Co do nie-słodyczy: kabanosy wieprzowe zapakowane próżniowo są ok, ja bym się ucieszyła suszone grzyby, słoik kiszonych ogórków (ale miałabym obawy, czy się nie stłucze), świetny pomysł z oscypkiem, do tego suszona żurawina, nie sądzę że tam znają

---------- Dopisano o 23:28 ---------- Poprzedni post napisano o 23:23 ----------

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Oj dziewczyny przestancie! Najgorsze bo co? Bo raz poszla plotka w gazecie, ze robaczek byl? Ja tam je lubie, rzecz gustu i nie o tym tu mowa
A bursztyn super pomysl! A wlasnie wedla kupila japonska firma wiec wydaje mi sie, ze odpada.
Nie raz, nie dwa.

Kilka razy były nagłaśniane afery w mediach (nie tylko w gazetach, w tv też), poza tym co rusz słychać, że ktoś znalazł w słodyczach w sklepie tylko nie wszystko jest nagłaśniane. W internecie jakby dobrze poszukać to by się tego znalazło np. na różnych forach
Krutynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 23:50   #26
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: co wyslac do Japonii?

Szczerze? Cokolwiek. Tam prawie nic nie ma, wszystko ma smak zielonej herbaty, krewetki, kraba, algi albo ryby. Nawet słodycze, ewentualnie gdzieś pojawi się anko (słodka pasta z fasolki). Herbatę tam widziałam głownie Liptona, taka prawdziwa japońska jest droga z wyjatkiem zielonej, więc śmiało możesz owocową np. właśnie herbapolu wsadzić, gruszkowa mi się wydaje taka polska. No ogólnie chodziłam raczej głodna, jak ktoś tam mieszka to na pewno zna specjalne miejsca, gdzie jest coś poza ryżem i rybą, ale tak na normalny rzut oka to smaki morza i koniec. Możesz więc nawet głupie landrynki owocowe wysłać bo owoce tam są bardzo drogie i nie ma dużego wyboru. (Poza tym czekolada się stopi/zgniecie w transporcie.) Także te zdjęcia kit katów tysiąca smaków są trochę na wyrost, pewnie w jakimś sklepie w Tokyo są, ale ja nie widziałam w innych miastach. I nie wiem czy mają tam budyń taki zwykły, każdy kraj ma swoja odmianę a nasza jest smaczna.

Nie widziałam tam też bawełny, wszystko mają sztuczne. Możesz więc nawet spakować jej bawełniany t-shirt, na ich pogodę będzie świetny. Kosmetyków za to mają po horyzont, więc to bym sobie darowała. Kilka dni szukałam pocztówki-widokówki, wszystkie mają rysunkowe, w końcu znalazłam pod świątynią kilka. Mogłabyś wsadzić kilka do paczki.

To takie pierwsze co mi przychodzi do głowy.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 00:51   #27
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 093
Dot.: co wyslac do Japonii?

Może jakaś torbę filcową jej kup. Niektóre są naprawdę piękne.
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 09:25   #28
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez Karinio Pokaż wiadomość
Malaga,tii taki i kasztanki a w nich robaki.Smacznego,najgorsz a firma.Ble.
Ptasie mleczko,krówki?
To samo miałam napisać. Osobiście lubię michałki, szczególnie białe, ale nie ryzykowałabym ich wysyłać, bo co jeśli robaki tam będą Ostatnio był nawet na ten temat wątek
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 09:39   #29
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Dot.: co wyslac do Japonii?

Cytat:
Napisane przez moemoe Pokaż wiadomość
Widzialam nawet 3 czesc bardzo fajne
Teraz mi w sumie najbardziej zalezy na jakims drobiazgu. A! Jeszcze wracajac do jedzenia to chyba jej wysle zurek w proszku! Podobno japonczykom bardzo smakuje
A te slodycze w Japonii to troche inaczej z nimi jest. Oni maja, jak ktos juz wspomnial, takie ze slodkiej fasoli. I wcale nie jedza malo slodyczy, tylko ze nie codziennie jak u nas, gdzie praktycznie codziennie zzjadamy jakiegos batona itp. Np ta moja znajoma mowi, ze od czasu do czasu lubi sie napchac
A co do pomyslu ze sliwka to oni maja tam tego duzo, moze troche w innej wersji A herbara raczej tez... tego to oni maja tam chyba az za duzo. I nie tylko zielona
Stringi szydełkowe z Koniakowa
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 13:21   #30
Roksana3
Rozeznanie
 
Avatar Roksana3
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 523
Dot.: co wyslac do Japonii?

Fajnie byłoby wysłać bigos, ale to raczej niemożliwe do przetransportowania hmmm może jakiś naszyjnik z muszelek?
Roksana3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-16 22:52:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.