Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-14, 17:46   #1861
AguŚ87
Zakorzenienie
 
Avatar AguŚ87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 4 340
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez saoriQ Pokaż wiadomość
Brałam Dianę dość długo z przerwami, nie polecam skutki uboczne opłakane, jeden z nich do podejrzenie zakrzepicy...
Spróbuj zioła ojca Klimuszki na brak miesiączki, tylko trzeba to pić 6-7 miesięcy żeby coś się ruszyło ( czyt. pojawił się okres ).
Nie masz nadmiaru androgenów?Do tego ja brałam inofolic ale 2 saszetki dziennie, jedna to za mało. I pyłek kwiatowy bo on jest działa estrogennie i jest polecany kobietom w okresie menopauzy.
Wiem jak to trudno znieść...lekarze wypisują tylko hormony, a na nich nie pojawia się okres tylko krwawienie z odstawienia.
Jeżeli zioła nie pomogą to wtedy może sięgnij po tą Dianę...jak uważasz.

Zapisz
nie wykupiłam diane... dzisiaj byłam u endokrynologa, okazało się ze brak w organizmie progesteronu -> pcos -> brak miesiączki -> moze bys spowodowany guzem przysadki mózgowej
takze czekają mnie kolejne badania
kupiłam wit d, chorm selen, cos tam innego, zoabcze moze suplementacje czy cos da pewnie nie ... ale lepiej to jak diane. tez piłam inofolicu wiecej i nic
__________________
Marzenia się nie spełniają... Marzenia się spełnia !
AguŚ87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 18:18   #1862
Dorcia002
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Czy na podstawie usg lekarz może już potwierdzić pco? ?
Dorcia002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 20:13   #1863
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez Dorcia002 Pokaż wiadomość
Czy na podstawie usg lekarz może już potwierdzić pco? ?
Pco chyba tak, pcos raczej nie

---------- Dopisano o 21:13 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
nie wykupiłam diane... dzisiaj byłam u endokrynologa, okazało się ze brak w organizmie progesteronu -> pcos -> brak miesiączki -> moze bys spowodowany guzem przysadki mózgowej
takze czekają mnie kolejne badania
kupiłam wit d, chorm selen, cos tam innego, zoabcze moze suplementacje czy cos da pewnie nie ... ale lepiej to jak diane. tez piłam inofolicu wiecej i nic
Badalas prolaktyne? Mnie przy wysokiej prolaktynie straszyli gruczolakiem przysadki
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 21:09   #1864
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez AguŚ87 Pokaż wiadomość
nie wykupiłam diane... dzisiaj byłam u endokrynologa, okazało się ze brak w organizmie progesteronu -> pcos -> brak miesiączki -> moze bys spowodowany guzem przysadki mózgowej
Ciekawa teoria... Nie słyszałam, żeby niedobór progesteronu powodował PCOS... U podłoża PCOS leżą raczej zaburzenia związane z insuliną, w konsekwencji dochodzi do zwiększonego wydzielania androgenów przez jajniki, co skutkuje brakiem dojrzewania pęcherzyków i ich zaleganiem, stąd PCOS.

Cytat:
Napisane przez Dorcia002 Pokaż wiadomość
Czy na podstawie usg lekarz może już potwierdzić pco? ?
PCO (policystyczne jajniki) tak, ale PCOS niekoniecznie. PCOS- zespół policystycznych jajników stwierdza się, gdy występują min 2 z 3 objawów: 1) długie, nieregularne cykle (powyżej 35 dni); 2) hiperandrogenemia w badaniach lab. lub jej objawy (hirsutyzm, trądzik), 3) nieprawidłowy obraz jajników w USG.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-16, 09:40   #1865
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Co do progesteronu i pcos jako przyczynę też nie słyszałam, natomiast wiem od swojego lekarza że przy pcos zazwyczaj występują problemy z progesteronem i w ogóle z fazą lutealną..
A przy podejrzeniu guza przysadki mózgowej przede wszystkim bada się prolaktynę (po obciążeniu), a nie progesteron.

Na wywołanie okresu polecam Ci spróbować castangus w dawce 2x większej niż zalecana (na początku), na 100% sobie tym nie zaszkodzisz, a może Ci ten okres ruszy, mi te tabletki przepięknie wyregulowały cykl, nawet na chwilę przywrócily owulacje że w ciąże zaszłam.
LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 08:18   #1866
saoriQ
Raczkowanie
 
Avatar saoriQ
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: gdzieś daleko, nie wiadomo gdzie
Wiadomości: 210
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez LovinLight Pokaż wiadomość
Co do progesteronu i pcos jako przyczynę też nie słyszałam, natomiast wiem od swojego lekarza że przy pcos zazwyczaj występują problemy z progesteronem i w ogóle z fazą lutealną..
A przy podejrzeniu guza przysadki mózgowej przede wszystkim bada się prolaktynę (po obciążeniu), a nie progesteron.

Na wywołanie okresu polecam Ci spróbować castangus w dawce 2x większej niż zalecana (na początku), na 100% sobie tym nie zaszkodzisz, a może Ci ten okres ruszy, mi te tabletki przepięknie wyregulowały cykl, nawet na chwilę przywrócily owulacje że w ciąże zaszłam.
O ciekawe nie słyszałam o castangusie...ile go brałaś i czymś jeszcze się wspomagałaś? Jakie dawki dokładnie i jaki preparat?
saoriQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 08:53   #1867
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

wpisz w google "castagnus pcos forum" - naprawdę on wielu wielu dziewczynom z pcos pomógł wyregulować miesiączki a nawet podobnie jak mi zajść w ciażę, ja brałam jeszcze SYMFOLIC też podobno zbawienny przy pcos, symfolic 1 zaszetka dziennie, castagnus zależnie od wagi
LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-21, 12:26   #1868
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Mialam sie wlasnie pytac czy ktoras z Was stosuje inofolic (inozytol). Kurde, we Wloszech prawie 20 euro.... co za zdzierstwo
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 12:58   #1869
LovinLight
Zadomowienie
 
Avatar LovinLight
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 1 205
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

ja piłam SYMFOLIC (inofolic to to samo, chociaż podobno symfolic lepszy jakościowo) i pomógł mi bardzo zajść w ciążę, brałam razem z castagnusem.

---------- Dopisano o 13:58 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

i tak, niestety jest drogi bardzo, za 20 saszetek (1 dziennie sie pije) płaciłam koło 35zł
LovinLight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-18, 21:34   #1870
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Już od prawie roku nie biorę leków hormonalnych.
Od pół roku mam dość regularny cykl trwający ok 23dni. Tylko @ jakiś taki słaby. Myślicie ze to może być normalne? Moja gin mówiła ze tak, ale mnie trochę dziwi ze 7dniowe plamienia (gdyby nie higiena to może z raz musiałabym zmienić podpasek w ciągu dnia) to normalka. Właśnie kończy mi się powoli @ i ten był chyba najnormalniejszy ze wszystkich. Prowadzę ciagle kalendarzyk.
W czwartek idę zbadać insulinę i glukozę. Ciekawa jestem co wyjdzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 03:56   #1871
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Chyba bym oszalała, gdybym miała tak krótkie cykle i 7 dni plamienia -_-

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-19, 20:05   #1872
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Chyba bym oszalała, gdybym miała tak krótkie cykle i 7 dni plamienia -_-

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Trzeba żyć.
Czy znacie za to jakiś sposób na wyrównanie hormonów bez brania anty tak by mi cycki nie malały (serio, już nie maja w sobie tłuszczu, tylko wszystkie gruczoły które urosły wcześniej) i by na nogach i twarzy nie rosły mi włosy jak u faceta?
W ciągu 2-3miesiecy ostatnich zauważyłam te zmienmy nie chce brać anty bo będę brać slub i po ślubie chcemy się starać o dziecko, dlatego potrzebuje obserwacji ciała i cykli bez anty.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 21:24   #1873
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

badałaś hormony, testosteron też?

akurat anty się dobrze sprawdzają, żeby zajść. bierzesz, bierzesz, później nagle przestajesz i może dojść do nawet kilku owulacji. sporo moich koleżanek w ten sposób zaszło.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-19, 21:59   #1874
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
badałaś hormony, testosteron też?

akurat anty się dobrze sprawdzają, żeby zajść. bierzesz, bierzesz, później nagle przestajesz i może dojść do nawet kilku owulacji. sporo moich koleżanek w ten sposób zaszło.

Tak. Testosteron miałam wysoki dość. Teraz już nie pamietam jaki bo to coś koło rok temu było.

Niby tak, ale nie każdemu. Nawet nie wiem czy mam owulacje. Póki co miał mi się ustabilizować cykl i miałyśmy z gin przyglądać się cyklom dokładniej. Pierwszy raz w swoim życiu mam regularny okres bez wspomagaczy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 02:42   #1875
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Badania sprzed roku nie są już aktualne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 06:25   #1876
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
Badania sprzed roku nie są już aktualne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wiem, ale pytałaś czy badałam a nie czy ostatnio badalam. Będę szła do gin i powiem co się dzieje. Na jutro się zapisze.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 06:26   #1877
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

No ok, ale rok temu to jakbyś nigdy nie badała, bo sporo mogło się zmienić chociaż i tak obstawiam za wysoki testosteron.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-20, 06:29   #1878
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
No ok, ale rok temu to jakbyś nigdy nie badała, bo sporo mogło się zmienić chociaż i tak obstawiam za wysoki testosteron.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja raczej tez. Ale się zastanawiałam czy jest sposób na ogarnięcie tego bez podawania hormonow.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 08:51   #1879
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Tak. Testosteron miałam wysoki dość. Teraz już nie pamietam jaki bo to coś koło rok temu było.

Niby tak, ale nie każdemu. Nawet nie wiem czy mam owulacje. Póki co miał mi się ustabilizować cykl i miałyśmy z gin przyglądać się cyklom dokładniej. Pierwszy raz w swoim życiu mam regularny okres bez wspomagaczy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej, co prawda to wątek o PCO, jednak poczytuję bo mam wrażenie,że czasami mam objawy PCO i generalnie dużo tu się można dowiedzieć o zawirowaniach hormonalnych

Ja też miewam plamienia śródcykliczne, ostatni cykl trwał 23 dni, a poprzedziło go plamienie trwające około 7-8 dni
Testosteron, prolaktynę, FH i LSH badałam jakoś pd koniec września. Prolaktyna wyszła trochę zawyżona na co dostałam bromergon, testosteron w górnej granicy ale ginekolog na którą trafiłam stwierdziła że jest jeszcze w normie, a ja się męczę z naprawdę sporym ciemnym owłosieniem (a jestem blondynką)
W tym tygodniu (4 d.c) zrobiłam znów badania:
TSH - 2,390 ÂľIU/ml Norma: 0,270 - 4,200
FT4 - 1,26 ng/dl Norma: 0,93 - 1,71
Prolaktyna - 13,11 ng/ml Norma: 4,79 - 23,30
Na testosteron wolny niestety wciąż czekam. Nie spojrzałam ile to może trwać, robiłam w Diagnostyce, wie któraś z Was? Podejrzewam, że przez święta może się to trochę opóźnić, ale na początku stycznia mam gina i chciałabym pójść już z testosteronem bo jestem pewna że wyjdzie wysoki
Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Ja raczej tez. Ale się zastanawiałam czy jest sposób na ogarnięcie tego bez podawania hormonow.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeśli planujesz w najbliższym czasie ciążę to na Twoim miejscu nie pakowałabym się w antykoncepcję hormonalną. Przyjaciółka zaszła w pierwszym cyklu po odstawieniu (ciąża bliźniacza ), a mi się rozwaliły cykle, a tabletki też dostałam na ustabilizowanie hormonów Nigdy nie wiesz jak będzie u Ciebie a można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-25, 12:21   #1880
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Hej, co prawda to wątek o PCO, jednak poczytuję bo mam wrażenie,że czasami mam objawy PCO i generalnie dużo tu się można dowiedzieć o zawirowaniach hormonalnych

Ja też miewam plamienia śródcykliczne, ostatni cykl trwał 23 dni, a poprzedziło go plamienie trwające około 7-8 dni
Testosteron, prolaktynę, FH i LSH badałam jakoś pd koniec września. Prolaktyna wyszła trochę zawyżona na co dostałam bromergon, testosteron w górnej granicy ale ginekolog na którą trafiłam stwierdziła że jest jeszcze w normie, a ja się męczę z naprawdę sporym ciemnym owłosieniem (a jestem blondynką)
W tym tygodniu (4 d.c) zrobiłam znów badania:
TSH - 2,390ÂľIU/mlNorma: 0,270 - 4,200
FT4- 1,26ng/dlNorma: 0,93 - 1,71
Prolaktyna- 13,11ng/mlNorma: 4,79 - 23,30
Na testosteron wolny niestety wciąż czekam. Nie spojrzałam ile to może trwać, robiłam w Diagnostyce, wie któraś z Was? Podejrzewam, że przez święta może się to trochę opóźnić, ale na początku stycznia mam gina i chciałabym pójść już z testosteronem bo jestem pewna że wyjdzie wysoki

Jeśli planujesz w najbliższym czasie ciążę to na Twoim miejscu nie pakowałabym się w antykoncepcję hormonalną. Przyjaciółka zaszła w pierwszym cyklu po odstawieniu (ciąża bliźniacza ), a mi się rozwaliły cykle, a tabletki też dostałam na ustabilizowanie hormonów Nigdy nie wiesz jak będzie u Ciebie a można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku

Ja zrobiłam TSH i prolaktyne ale gin nie mówiła ze to ma być konkretny dzień cyklu, kazała mi za to koniecznie być na czczo i zrobić badanie rano No i zastosować się do wszystkiego w związku z krzywą cukrową.
Zadzwoniły do mnie w piątek. Myślałam ze coś poważnego (dzwonią tylko jak wyniki są złe) a okazało się ze jedyne co mi wyszło źle to to ze mam skłonność do hipoglikemii i muszę jeść co 3h, co wiem od paru lat.
Wyniki napisze jak bede miała dostęp już do wszystkich wyników.
Ale tak, muszę zrobić testosteron. Moja mama mówi ze mamy rodzinną skłonność do dużej ilości owłosienia, ale jak zobaczyła co mam na udach to powiedziała ze jednak może być coś nie tak i warto zrobić badanie.

Właśnie chce się pchać w hormony, dlatego zastanawiałam się czy są inne rozwiązania. Czytałam na necie, ze są ale jak dokładnie to wyglada to nie wiem. Myślałam by spróbować zioła maka, bo podobno działa przy zbyt dużej ilości testosteronu... ale nie ma za dużo badań naukowych na ten temat. Wszystko co znalazłam mówiło o łagodzeniu objawów menopauzy...
Ja już kiedyś po zakończeniu brania anty miałam problemy z @ bo przez 3miesiace go nie dostałam, wiec na pewno nie chce ich brać teraz.

Robił ci gin usg? Nic nie mówili? Bo mówisz ze podejrzewasz tylko pco.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 13:20   #1881
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Ja zrobiłam TSH i prolaktyne ale gin nie mówiła ze to ma być konkretny dzień cyklu, kazała mi za to koniecznie być na czczo i zrobić badanie rano No i zastosować się do wszystkiego w związku z krzywą cukrową.
Zadzwoniły do mnie w piątek. Myślałam ze coś poważnego (dzwonią tylko jak wyniki są złe) a okazało się ze jedyne co mi wyszło źle to to ze mam skłonność do hipoglikemii i muszę jeść co 3h, co wiem od paru lat.
Wyniki napisze jak bede miała dostęp już do wszystkich wyników.
Ale tak, muszę zrobić testosteron. Moja mama mówi ze mamy rodzinną skłonność do dużej ilości owłosienia, ale jak zobaczyła co mam na udach to powiedziała ze jednak może być coś nie tak i warto zrobić badanie.

Właśnie chce się pchać w hormony, dlatego zastanawiałam się czy są inne rozwiązania. Czytałam na necie, ze są ale jak dokładnie to wyglada to nie wiem. Myślałam by spróbować zioła maka, bo podobno działa przy zbyt dużej ilości testosteronu... ale nie ma za dużo badań naukowych na ten temat. Wszystko co znalazłam mówiło o łagodzeniu objawów menopauzy...
Ja już kiedyś po zakończeniu brania anty miałam problemy z @ bo przez 3miesiace go nie dostałam, wiec na pewno nie chce ich brać teraz.

Robił ci gin usg? Nic nie mówili? Bo mówisz ze podejrzewasz tylko pco.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prolaktynę powinno się robić między 8 a 9 rano, na czczo, nie po wysiłku, nie po stosunku, generalnie dużo rzeczy wpływa na wynik i mi gin kazała robić w 3-4 dniu cyklu najlepiej, ostatnio zrobiłąm w drugim dniu cyklu to marudziła że za wcześnie
Miałam z 6 razy usg w ciągu ostatnich 2 lat, tylko raz gin stwierdził, że jest mała torbiel, ale po kolejnej miesiączce już nie było po niej śladu. Też bym chciała spróbować jakichś niekonwencjonalnych metod obniżania testosteronu, będę rozmawiać o tym z gin na najbliższej wizycie (jeśli trafię na kogoś z kimś można normalnie porozmawiać bo idę na nfz i nie wiem na kogo trafię )

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2016-12-25 o 13:22
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-25, 21:41   #1882
aankaa092
Zakorzenienie
 
Avatar aankaa092
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 7 268
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez IzzieSt Pokaż wiadomość
Prolaktynę powinno się robić między 8 a 9 rano, na czczo, nie po wysiłku, nie po stosunku, generalnie dużo rzeczy wpływa na wynik i mi gin kazała robić w 3-4 dniu cyklu najlepiej, ostatnio zrobiłąm w drugim dniu cyklu to marudziła że za wcześnie
Miałam z 6 razy usg w ciągu ostatnich 2 lat, tylko raz gin stwierdził, że jest mała torbiel, ale po kolejnej miesiączce już nie było po niej śladu. Też bym chciała spróbować jakichś niekonwencjonalnych metod obniżania testosteronu, będę rozmawiać o tym z gin na najbliższej wizycie (jeśli trafię na kogoś z kimś można normalnie porozmawiać bo idę na nfz i nie wiem na kogo trafię )
Byłam na 8 na krzywej wiec i od razu mi prolaktyne zrobiła. Robiłam badanie w 8dc.

Ja miałam usg tylko raz w ciągu ostatnich 3lat bo brałam anty i nie było sensu robić. Teraz przy okazji cytologii poproszę o usg.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
4.06.2013 dziewczyna
3.06.2015 narzeczona
1.07.2017 żona

If you can dream it, you can do it!
~Walt Disney
Instagram prywatny

Instagram makijażowy
aankaa092 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 23:05   #1883
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez aankaa092 Pokaż wiadomość
Ja miałam usg tylko raz w ciągu ostatnich 3lat bo brałam anty i nie było sensu robić.
Dziwne podejście... Też mam m.in. PCOS, od 4 lat biorę anty. i USG mam robione max co 1,5 roku (a moja lek. nie z tych naciągających, wręcz przeciwnie), nawet jeśli fizycznie nie czuję niepokojących objawów. Na anty. też zdarzają się np. torbiele.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 10:28   #1884
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

eh powracam po dłuższej nieobecności. Znowu coś z hormonami mam nie tak
Włosy znowu lecą jak szalone, tradzik, okresy krótsze i zmienne humorki... Mogłabym bez powodu plakac, albo sie drzeć. Czy któraś z Was ma problemy emocjonalne? Przez takie zachowanie, chłopak już ma mnie dosyć i nie chce mnie znać.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 14:44   #1885
MrsRight
Raczkowanie
 
Avatar MrsRight
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 163
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
eh powracam po dłuższej nieobecności. Znowu coś z hormonami mam nie tak
Włosy znowu lecą jak szalone, tradzik, okresy krótsze i zmienne humorki... Mogłabym bez powodu plakac, albo sie drzeć. Czy któraś z Was ma problemy emocjonalne? Przez takie zachowanie, chłopak już ma mnie dosyć i nie chce mnie znać.

Ja tak miałam, jak się okazało mam hiperprolaktynemię (stąd chyba okropne pmsy trwające 2 tygodnie) i niedoczynność tarczycy (stąd chyba spadki nastroju). Odkąd się leczę jest dużo lepiej.
MrsRight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 16:35   #1886
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
eh powracam po dłuższej nieobecności. Znowu coś z hormonami mam nie tak
Włosy znowu lecą jak szalone, tradzik, okresy krótsze i zmienne humorki... Mogłabym bez powodu plakac, albo sie drzeć. Czy któraś z Was ma problemy emocjonalne? Przez takie zachowanie, chłopak już ma mnie dosyć i nie chce mnie znać.
A na pewno przyczyną są hormony? Nie masz jakichś problemów na co dzień? Nie zrozum mnie źle, ale nie jestem za zwalaniem wszystkiego na hormony. Też miewam humorki, ale głównie przed miesiączką, poza tym okresem staram się nad nimi panować Jedyne co zauważyłam to nadmierna wrażliwość odkąd jestem na anty., strasznie szybko się wzruszam. Skoro jest aż tak, to nie myślałaś o rozmowie z psychologiem?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-29, 16:39   #1887
gosiakgosia13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez Dorcia002 Pokaż wiadomość
Czy na podstawie usg lekarz może już potwierdzić pco? ?
Hej. Samym USG raczej nie można potwierdzić PCOS. Do jego diagnozy potrzebne są badania hormonów: FSH, LH, prolaktyna, testosteron i hormony tarczycowe. Też kazali mi je zrobić w Invimedzie, gdy próbowałam dojść do przyczyn swoich problemów z zajściem w ciążę.
gosiakgosia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-30, 15:57   #1888
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cytat:
Napisane przez gosiakgosia13 Pokaż wiadomość
Hej. Samym USG raczej nie można potwierdzić PCOS. Do jego diagnozy potrzebne są badania hormonów: FSH, LH, prolaktyna, testosteron i hormony tarczycowe. Też kazali mi je zrobić w Invimedzie, gdy próbowałam dojść do przyczyn swoich problemów z zajściem w ciążę.
PCO a PCOS to dwa osobne schorzenia i tak, samym USG można potwierdzić PCO (nie PCOS).
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-15, 13:29   #1889
gosiakgosia13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 11
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Faktycznie. Zasugerowałam się tematem wątku i nie doczytałam, że chodzi o PCO, a nie PCOS, sorry
gosiakgosia13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-18, 11:28   #1890
kejti001
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 23
Dot.: Zespół Policystycznych Jajników- wątek zbiorczy- część III

Cześć! Dołączam do Was dziewczyny

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kejti001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-01-26 07:53:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:26.