Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-09-03, 15:15   #1381
PatEss
Przyczajenie
 
Avatar PatEss
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cześć! Ja ostatnio byłam u takiego fryzjera Włocha i on właśnie próbował dostosować kolor włosów do oczu, skóry, urody. Pierwszy raz ktoś tak głęboko zaglądał mi w oczy, żeby sprawdzić jakim typem jestem. Niestety jestem mieszanką ale lepiej się czuję i wyglądam w ciepłych odcieniach
PatEss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-03, 15:53   #1382
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez PatEss Pokaż wiadomość
Cześć! Ja ostatnio byłam u takiego fryzjera Włocha i on właśnie próbował dostosować kolor włosów do oczu, skóry, urody. Pierwszy raz ktoś tak głęboko zaglądał mi w oczy, żeby sprawdzić jakim typem jestem. Niestety jestem mieszanką ale lepiej się czuję i wyglądam w ciepłych odcieniach
Nie ma czegoś takiego jak mieszanki. Każdy jest którymś z 12 typów kolorystycznych. Jeśli dobrze wyglądasz w ciepłych odcieniach, to albo jesteś którymś z 3 typów wiosennych albo którymś z 3 jesiennych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-03, 16:16   #1383
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Elektro_lit, nie wiem, które to zdjęcie z bitch face, nie widzę u Ciebie tego "pierwiastka". Ile masz lat?





Dziwne, może to dlatego, że tylko chabrymaki oraz te 4 foty z albumu domyśnego mają opcję prywatności "publiczne"? Oznaczyłam teraz mój album też jako "publiczny", więc pewnie też go zaobaczysz, no ale to nie rozwiązuje problemu. A swojego albumu też nie widzisz?
To na którym jestem w granatowej koszuli. Nie wiem, czasem wyglądam groźnie choć całkiem niezamierzenie24 lata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 09:19   #1384
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
To na którym jestem w granatowej koszuli. Nie wiem, czasem wyglądam groźnie choć całkiem niezamierzenie24 lata

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Według mnie wyglądasz na mniej niż 24, nie widzę też żadnego bitch face'a, ładna, dziewczęca buzia. Czyżby Wiosna?
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 14:44   #1385
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

prawdę mówiąc w ogóle nie wiem o co chodzi z tymi prywatnymi albumami :P Ale chętnie zerknęłabym na "zdiagnozowane" osoby.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-04, 15:48   #1386
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
To na którym jestem w granatowej koszuli. Nie wiem, czasem wyglądam groźnie choć całkiem niezamierzenie24 lata


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to jest Twoje zdanie, czy jesteś też przez innych odbierana jako "bitch face", zarozumiała albo obrażona/smutna czy co tam ludzie lubią często wymyślać, jak im czyjś wyraz twarzy nie pasuje?

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Według mnie wyglądasz na mniej niż 24, nie widzę też żadnego bitch face'a, ładna, dziewczęca buzia. Czyżby Wiosna?
Też bym dała mniej niż 24, więc możliwe że ingenue. W ogóle mi elektro_lit nie wygląda na groźną ani na wyniosłą, raczej przychodzi mi na myśl SG, ale może to właśnie ingenue takie wrażenie dziewczęcości daje.
Nie wiem, co sądzić o tych wielkich okularach, trochę mi one zaburzają percepcję W każdym razie to na pewno nie są okulary dla romantica ani w ogóle dla typu z przewagą yin.

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
prawdę mówiąc w ogóle nie wiem o co chodzi z tymi prywatnymi albumami :P Ale chętnie zerknęłabym na "zdiagnozowane" osoby.
Jest jeden album, do którego kilka Wizażanek wrzuciło zdjęcia. W zasadzie to chyba tylko ja zostałam zdiagnozowana na C lub SC, ale u mnie poszło szybko, bo earthpace się wtedy tu dużo udzielała, a ona ma dobre wyczucie, a poza tym ja się ubierałam wcześniej dokładnie w to, w czym mój typ wygląda okropnie.
Ale jak chcesz popatrzeć, to wyślę Ci priv.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kibbe glasses.jpg (37,7 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2018-09-04 o 16:23
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-05, 09:57   #1387
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Według mnie wyglądasz na mniej niż 24, nie widzę też żadnego bitch face'a, ładna, dziewczęca buzia. Czyżby Wiosna?
Mam znajomą, do której pasują wiosenne kolory, a ma dość "poważne" rysy twarzy
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-09-05, 11:50   #1388
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;85829974]Mam znajomą, do której pasują wiosenne kolory, a ma dość "poważne" rysy twarzy[/QUOTE]

Źle się wyraziłam, chodziło o to, że Taco pisała wcześniej, że jakiś typ ciepły, tylko nie wie, wiosna czy jesień.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-05, 17:50   #1389
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A to jest Twoje zdanie, czy jesteś też przez innych odbierana jako "bitch face", zarozumiała albo obrażona/smutna czy co tam ludzie lubią często wymyślać, jak im czyjś wyraz twarzy nie pasuje?



Też bym dała mniej niż 24, więc możliwe że ingenue. W ogóle mi elektro_lit nie wygląda na groźną ani na wyniosłą, raczej przychodzi mi na myśl SG, ale może to właśnie ingenue takie wrażenie dziewczęcości daje.
Nie wiem, co sądzić o tych wielkich okularach, trochę mi one zaburzają percepcję W każdym razie to na pewno nie są okulary dla romantica ani w ogóle dla typu z przewagą yin.



Jest jeden album, do którego kilka Wizażanek wrzuciło zdjęcia. W zasadzie to chyba tylko ja zostałam zdiagnozowana na C lub SC, ale u mnie poszło szybko, bo earthpace się wtedy tu dużo udzielała, a ona ma dobre wyczucie, a poza tym ja się ubierałam wcześniej dokładnie w to, w czym mój typ wygląda okropnie.
Ale jak chcesz popatrzeć, to wyślę Ci priv.
Właśnie jeśli mam poważną minę ludzie na ogół myślą, że jestem smutna/zła
Z okularami miałam problem. Nie jest tak łatwo wybrać korekcyjne. Te dla typów yin jakoś mi się nie widzą na co dzień :/ Teraz większość okularów albo jest taka duża albo dość mała, a większe szkła są wygodniejsze

Jeśli chodzi o to czy jestem wiosną to nie mam pojęcia, nie potrafię się odnaleźć w paletach wiosennych

Jeśli chodzi o gamine to raczej na wyczucie powiedziałabym, że to wpływ ingenue, a nie jako tako gamine.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-09, 20:18   #1390
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Jest jeden album, do którego kilka Wizażanek wrzuciło zdjęcia. W zasadzie to chyba tylko ja zostałam zdiagnozowana na C lub SC, ale u mnie poszło szybko, bo earthpace się wtedy tu dużo udzielała, a ona ma dobre wyczucie, a poza tym ja się ubierałam wcześniej dokładnie w to, w czym mój typ wygląda okropnie.
Ja też zostałam tu szybko zdiagnozowana jako SC (C) BTW, u mnie zdjęcia w albumie wyświetlają się normalnie.



__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 12:44   #1391
moniamarzec85
Raczkowanie
 
Avatar moniamarzec85
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 210
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Najlepiej wybrac sie do specjalisty, on najlepiej doradzi.
moniamarzec85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-10, 15:43   #1392
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Ta, tylko jak znaleźć dobrego 😏 Po cudownej internetowej dietetyczce szkoda mi hajsu na takie zabawy. Poza tym dla mnie to tylko źródło inspiracji, więc wolę się doradzić wizażanek 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 16:03   #1393
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Właśnie jeśli mam poważną minę ludzie na ogół myślą, że jestem smutna/zła
Z okularami miałam problem. Nie jest tak łatwo wybrać korekcyjne. Te dla typów yin jakoś mi się nie widzą na co dzień :/ Teraz większość okularów albo jest taka duża albo dość mała, a większe szkła są wygodniejsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie podobają Ci się, czy Ci nie pasują? Bo wiesz, jak też się nie widziałam i do tej pory w niektóre dni nie widzę w spódnicy ołówkowej. Ale nie da się ukryć, że właśnie w niej wyglądam najlepiej.

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja też zostałam tu szybko zdiagnozowana jako SC (C) BTW, u mnie zdjęcia w albumie wyświetlają się normalnie.



A jak odnajdujesz się w tej diagnozie? Bo ja od jakiegoś czasu spasowałam z poszukiwaniem ciuchów, które idealnie wpisują się w SC czy C. Przestałam postrzegać te typy tak sztywno. Nawet już w sumie nie dociekam, czy jestem C czy SC czy tam może jeszcze jakimś sostrzanym typem. Wydaje mi się, że SC jest zbyt fantazyjny dla mnie Teraz po prostu mierzę i robię zdjęcia we wszystkich ciuchach, które kupuję, ale staram się, żeby wszystkie miały proste, czyste linie, idące za naturalnymi liniami ciała, bez ozdób i udziwnień.
Całkowicie zrezygnowałam z dżinsu. Wydaje mi się, że mam jakiś pierwiastek wyniosłej panienki z dobrego domu (tak mnie kiedyś ktoś określił zresztą), który sprawia, że wszelkie materiały o ...hmmm "robotniczo-chłopskich korzeniach" mi po prostu nie służą, a dżins taki właśnie jest. Ewentualnie jego "biurowa" wersja czyli ciemne spodnie w jednolitej tonacji by przeszły, ale w sumie po co, jeśli te same spodnie uszyte z innych materiałów wyglądają lepiej.
Ale idzie zima, więc teraz będzie mi się trudniej ubrać.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Ta, tylko jak znaleźć dobrego 😏 Po cudownej internetowej dietetyczce szkoda mi hajsu na takie zabawy. Poza tym dla mnie to tylko źródło inspiracji, więc wolę się doradzić wizażanek 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dla mnie analiza kolorystyczna u specjalisty jak najbardziej ma sens. Ale już stylistyczna nie bardzo, bo za dużo jest tutaj kwestią gustu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 17:50   #1394
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie podobają Ci się, czy Ci nie pasują? Bo wiesz, jak też się nie widziałam i do tej pory w niektóre dni nie widzę w spódnicy ołówkowej. Ale nie da się ukryć, że właśnie w niej wyglądam najlepiej.



A jak odnajdujesz się w tej diagnozie? Bo ja od jakiegoś czasu spasowałam z poszukiwaniem ciuchów, które idealnie wpisują się w SC czy C. Przestałam postrzegać te typy tak sztywno. Nawet już w sumie nie dociekam, czy jestem C czy SC czy tam może jeszcze jakimś sostrzanym typem. Wydaje mi się, że SC jest zbyt fantazyjny dla mnie Teraz po prostu mierzę i robię zdjęcia we wszystkich ciuchach, które kupuję, ale staram się, żeby wszystkie miały proste, czyste linie, idące za naturalnymi liniami ciała, bez ozdób i udziwnień.
Całkowicie zrezygnowałam z dżinsu. Wydaje mi się, że mam jakiś pierwiastek wyniosłej panienki z dobrego domu (tak mnie kiedyś ktoś określił zresztą), który sprawia, że wszelkie materiały o ...hmmm "robotniczo-chłopskich korzeniach" mi po prostu nie służą, a dżins taki właśnie jest. Ewentualnie jego "biurowa" wersja czyli ciemne spodnie w jednolitej tonacji by przeszły, ale w sumie po co, jeśli te same spodnie uszyte z innych materiałów wyglądają lepiej.
Ale idzie zima, więc teraz będzie mi się trudniej ubrać.

---------- Dopisano o 17:03 ---------- Poprzedni post napisano o 17:01 ----------



Dla mnie analiza kolorystyczna u specjalisty jak najbardziej ma sens. Ale już stylistyczna nie bardzo, bo za dużo jest tutaj kwestią gustu.
Nie widzą w tym sensie, że bardzo bym się wyróżniała i nie czułabym się z tym dobrze. To jednak taki typ, który mało kto nosi na co dzień jako korekcyjne, bardziej się chyba kojarzy z plażowymi. A jednak co łatwo przejdzie jako przeciwsłoneczne już jest jednak inaczej postrzegane jeśli to korekcyjne. Takie mam odczucia przynajmniej

Miałam na myśli usługi stylisty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-10, 21:22   #1395
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
A jak odnajdujesz się w tej diagnozie? Bo ja od jakiegoś czasu spasowałam z poszukiwaniem ciuchów, które idealnie wpisują się w SC czy C. Przestałam postrzegać te typy tak sztywno. Nawet już w sumie nie dociekam, czy jestem C czy SC czy tam może jeszcze jakimś sostrzanym typem. Wydaje mi się, że SC jest zbyt fantazyjny dla mnie Teraz po prostu mierzę i robię zdjęcia we wszystkich ciuchach, które kupuję, ale staram się, żeby wszystkie miały proste, czyste linie, idące za naturalnymi liniami ciała, bez ozdób i udziwnień.
Szczerze mówiąc to nie za wiele się u mnie zmieniło po 'diagnozie', oczywiście trochę rad wzięłam sobie do serca, np. kupiłam kilka spódnic ołówkowych, nie patrzę już nawet w stronę oversizów i bezkształtnych ciuchów, długich swetrów, kulotów, itp. Z drugiej strony niektóre z pinterestowych stylizacji przyprawiają mnie o mdłości, w życiu nie ubrałabym części polecanych krojów i choćby miały być najlepiej pasującymi do mojego typu, to co z tego jeśli całą sobą i tak wyrażałabym jak fatalnie się w tym czuje i jak mi się to nie podoba. Działam dalej intuicyjnie, ale jednak bardziej świadomie niż wcześniej.

Muszę jednak przyznać, że najwięcej dała mi profesjonalna analiza kolorystyczna Jeszcze wiele rzeczy robię źle, nie dobieram idealnych kolorów, ale na pewno celuję w lepsze odcienie i progres moim zdaniem jest duży. Wystarczyło, że zamiast czystej bieli wybieram śmietankę, zamiast klasycznej czerwieni jej ciepłe odmiany, nie tracę też czasu na oglądanie czegokolwiek w kolorach pastelowych, zwłaszcza błękitach (w końcu wiem czemu źle wyglądam w jeansowych koszulach, które tak uwielbiam) i dużo lepiej się ze sobą czuję. Kilka nowych pomadek + złoto wokół twarzy robi wow, choć pewnie byłoby jeszcze lepiej gdybym zamiast matów używała wersji bardziej błyszczących, jednak przy obecnych trendach w makijażu znalezienie takiej szminki wydaje mi się prawie niemożliwe. Kiedyś zdecyduję się na pełnowymiarową wersję pomadki z 12BP, testery okazały się całkiem ciekawe. No i znalazłam w końcu kapelusz który nie dość, że zmieścił się na moją wielką łepetynę to chyba wygląda na mnie nienajgorzej
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 10:09   #1396
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc to nie za wiele się u mnie zmieniło po 'diagnozie', oczywiście trochę rad wzięłam sobie do serca, np. kupiłam kilka spódnic ołówkowych, nie patrzę już nawet w stronę oversizów i bezkształtnych ciuchów, długich swetrów, kulotów, itp. Z drugiej strony niektóre z pinterestowych stylizacji przyprawiają mnie o mdłości, w życiu nie ubrałabym części polecanych krojów i choćby miały być najlepiej pasującymi do mojego typu, to co z tego jeśli całą sobą i tak wyrażałabym jak fatalnie się w tym czuje i jak mi się to nie podoba. Działam dalej intuicyjnie, ale jednak bardziej świadomie niż wcześniej.
Podlinkujesz parę tych stylowek, które przyprawiają Cię o mdłości?
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-11, 21:31   #1397
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Podlinkujesz parę tych stylowek, które przyprawiają Cię o mdłości?
Nie mogę się teraz dogrzebać do konkretnych stylówek, widzę, też że trochę 'kolaży', które wcześniej wyskakiwały pod hasłem Soft Classic poznikało więc wrzucam tylko znalezione na szybko ciuchy. Nie potrafię się przełamać, fatalnie czuję się we wszelakich drapowaniach, marszczeniach, lejących dekoltach, marynarkach kojarzących mi się z poważnymi pańciami.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 17:33   #1398
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Nie mogę się teraz dogrzebać do konkretnych stylówek, widzę, też że trochę 'kolaży', które wcześniej wyskakiwały pod hasłem Soft Classic poznikało więc wrzucam tylko znalezione na szybko ciuchy. Nie potrafię się przełamać, fatalnie czuję się we wszelakich drapowaniach, marszczeniach, lejących dekoltach, marynarkach kojarzących mi się z poważnymi pańciami.
Popatrz na moje heroiczne zmagania z SC
Pierwsze zdjęcie w tym sweterku to jest po prostu kwintesencja ciotki-klotki. Drugi kolaż to próba ułaskawienia bluzki z kukardą z Orsaya, która jeszcze do spodni obleci, ale już do rozszerzanej spódnicy mi nijak nie pasuje, a takich zestawień dla SC widuję dużo (znaczy lejąca bluzka z jakimś wiszącym elementem i kloszowana spódnica). Miałam ją na sobie tylko kilka razy, nie wiem, czy jeszcze kiedyś założę.
Z kolei kopertowe luźniejsze bluzki i lejące dekolty mi pasują i nie czuję się nich jak ciotka-klotka.

Wykupiłam dostęp do bloga Szkoła dam i tam też niektóre czytelniczki rozważają kwestię postarzania się klasycznymi ubraniami. Autorka bloga uważa, że należy po prostu zaakceptować fakt, że takie stylówki dodają powagi i że nie zawsze warto próbować się odmłodzić. No ale moim zdaniem jest różnica pomiędzy "chcę się odmłodzić" a "mam 36 lat a noszę się jak 60-latka".
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg matrona.jpg (43,1 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg orsay bluzka.jpg (111,9 KB, 42 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 18:11   #1399
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Popatrz na moje heroiczne zmagania z SC
Pierwsze zdjęcie w tym sweterku to jest po prostu kwintesencja ciotki-klotki. Drugi kolaż to próba ułaskawienia bluzki z kukardą z Orsaya, która jeszcze do spodni obleci, ale już do rozszerzanej spódnicy mi nijak nie pasuje, a takich zestawień dla SC widuję dużo (znaczy lejąca bluzka z jakimś wiszącym elementem i kloszowana spódnica). Miałam ją na sobie tylko kilka razy, nie wiem, czy jeszcze kiedyś założę.
Z kolei kopertowe luźniejsze bluzki i lejące dekolty mi pasują i nie czuję się nich jak ciotka-klotka.

Wykupiłam dostęp do bloga Szkoła dam i tam też niektóre czytelniczki rozważają kwestię postarzania się klasycznymi ubraniami. Autorka bloga uważa, że należy po prostu zaakceptować fakt, że takie stylówki dodają powagi i że nie zawsze warto próbować się odmłodzić. No ale moim zdaniem jest różnica pomiędzy "chcę się odmłodzić" a "mam 36 lat a noszę się jak 60-latka".
Moim zdaniem ta bluzka najbardziej pasuje do tej plisowanej spódnicy
I szczerze mówiąc, uważam, że te spodnie są na Ciebie za długie - chyba że nosisz je do obcasów. Do płaskich butów powinny być krótsze. Teraz załamują się, sprawiając wrażenie za luźnych i mało eleganckich.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-09-12, 18:59   #1400
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Moim zdaniem ta bluzka najbardziej pasuje do tej plisowanej spódnicy
I szczerze mówiąc, uważam, że te spodnie są na Ciebie za długie - chyba że nosisz je do obcasów. Do płaskich butów powinny być krótsze. Teraz załamują się, sprawiając wrażenie za luźnych i mało eleganckich.
Nie wiem sama, czy nie pasują mi stylówki SC czy jestem uprzedzona do tego pańciowato-ciotko-klotkowatego stylu. Wydaje mi się, że lepiej mi z prostszych, mniej fantazyjnych i bardziej idących za liniami ciała górach
Dzięki za poradę odnośnie spodni. Pewnie będę je nosić raczej do płaskich butów, bo z obcasami to u mnie ciężko. Na razie mają spruty szew i muszę je albo dać do podszycia, albo przytaszczyć z piwnicy starą maszynę do szycia, którą niedawno dostałam od koleżanki, ale boję się do niej zasiąść, bo mam naprawdę kiepskie zdolności manualne i koordynację ruchów.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 20:16   #1401
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie wiem sama, czy nie pasują mi stylówki SC czy jestem uprzedzona do tego pańciowato-ciotko-klotkowatego stylu. Wydaje mi się, że lepiej mi z prostszych, mniej fantazyjnych i bardziej idących za liniami ciała górach
Dzięki za poradę odnośnie spodni. Pewnie będę je nosić raczej do płaskich butów, bo z obcasami to u mnie ciężko. Na razie mają spruty szew i muszę je albo dać do podszycia, albo przytaszczyć z piwnicy starą maszynę do szycia, którą niedawno dostałam od koleżanki, ale boję się do niej zasiąść, bo mam naprawdę kiepskie zdolności manualne i koordynację ruchów.
Chyba uprzedzona. Mogę się tylko domyślać, że ciężko z luźnego stylu przejść do SC.

Moim zdaniem dużo lepiej w ostatniej stylizacji niż w tych spodniach. Mam wrażenie, że są zbyt "męskie". W spódnicy wyglądasz lżej, delikatnie, w takim dobrym znaczeniu. W tych konkretnych spodniach - wyostrzają Twoją sylwetkę. Ale myślę, że to niedopasowanie (zbyt długie) też ma na to wpływ.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-12, 22:50   #1402
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Popatrz na moje heroiczne zmagania z SC
Pierwsze zdjęcie w tym sweterku to jest po prostu kwintesencja ciotki-klotki. Drugi kolaż to próba ułaskawienia bluzki z kukardą z Orsaya, która jeszcze do spodni obleci, ale już do rozszerzanej spódnicy mi nijak nie pasuje, a takich zestawień dla SC widuję dużo (znaczy lejąca bluzka z jakimś wiszącym elementem i kloszowana spódnica). Miałam ją na sobie tylko kilka razy, nie wiem, czy jeszcze kiedyś założę.
Z kolei kopertowe luźniejsze bluzki i lejące dekolty mi pasują i nie czuję się nich jak ciotka-klotka.

Wykupiłam dostęp do bloga Szkoła dam i tam też niektóre czytelniczki rozważają kwestię postarzania się klasycznymi ubraniami. Autorka bloga uważa, że należy po prostu zaakceptować fakt, że takie stylówki dodają powagi i że nie zawsze warto próbować się odmłodzić. No ale moim zdaniem jest różnica pomiędzy "chcę się odmłodzić" a "mam 36 lat a noszę się jak 60-latka".
Obejrzałam zdjęcia zanim przeczytałam posta (specjalnie :P). Od razu pomyślałam, że zdecydowanie najlepiej Ci w tej plisowanej spódnicy.

Spodnie wyglądają za ciężko, zbyt męsko :P
A plisowana spódnica ładnie zaznacza talię i biodra.
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 10:14   #1403
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Plisy! Bardzo ci pasują, aż zazdroszczę.
Znam ten ból i rozumiem, mnie trudno się przerzucić na bardziej dopasowane i "sztywne" stylówki, bo lubię luz i wygodę.
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 17:20   #1404
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Chyba uprzedzona. Mogę się tylko domyślać, że ciężko z luźnego stylu przejść do SC.

Moim zdaniem dużo lepiej w ostatniej stylizacji niż w tych spodniach. Mam wrażenie, że są zbyt "męskie". W spódnicy wyglądasz lżej, delikatnie, w takim dobrym znaczeniu. W tych konkretnych spodniach - wyostrzają Twoją sylwetkę. Ale myślę, że to niedopasowanie (zbyt długie) też ma na to wpływ.
Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Obejrzałam zdjęcia zanim przeczytałam posta (specjalnie :P). Od razu pomyślałam, że zdecydowanie najlepiej Ci w tej plisowanej spódnicy.

Spodnie wyglądają za ciężko, zbyt męsko :P
A plisowana spódnica ładnie zaznacza talię i biodra.
Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Plisy! Bardzo ci pasują, aż zazdroszczę.
Znam ten ból i rozumiem, mnie trudno się przerzucić na bardziej dopasowane i "sztywne" stylówki, bo lubię luz i wygodę.
Skoro jesteście jednomyślne, to chyba rzeczywiście jestem uprzedzona do SC. Nie wiem nawet czy to chodzi o przerzucenie się z niedbałego oversajzu na styl bliższy klasycznemu, bo na przykład spódnice ołówkowe dość szybko polubiłam, a nigdy wcześniej nie nosiłam. Ale w SC jest coś takiego lejbowato-pańciowato-postarzającego, że nie potrafię jakoś tego na sobie polubić. Coś podobnego jak te panie na dole, gdzieś pomiędzy 20 a 45 rokiem życia Ogólnie dużo mody lat 70 wpada w tę kategorię. To samo mam z długością midi. Wydaje mi się dla większości kobiet okropnie postarzająca.


Czy słusznie mam wrażenie, że w sklepach zaczyna się pojawiać sporo kolorów dla wiosen?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg lata 70.jpg (50,3 KB, 26 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 18:20   #1405
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Skoro jesteście jednomyślne, to chyba rzeczywiście jestem uprzedzona do SC. Nie wiem nawet czy to chodzi o przerzucenie się z niedbałego oversajzu na styl bliższy klasycznemu, bo na przykład spódnice ołówkowe dość szybko polubiłam, a nigdy wcześniej nie nosiłam. Ale w SC jest coś takiego lejbowato-pańciowato-postarzającego, że nie potrafię jakoś tego na sobie polubić. Coś podobnego jak te panie na dole, gdzieś pomiędzy 20 a 45 rokiem życia Ogólnie dużo mody lat 70 wpada w tę kategorię. To samo mam z długością midi. Wydaje mi się dla większości kobiet okropnie postarzająca.


Czy słusznie mam wrażenie, że w sklepach zaczyna się pojawiać sporo kolorów dla wiosen?
Moim zdaniem najbardziej postarzająca to jest ta stylizacja ze spodniami, a najmniej z plisowaną spódnicą. Jest wdzięczna, kobieca, lekka. Oczywiście w tych "naj" pominęłam ten niewypał ze sweterkiem z osobnego zdjęcia.
A długość midi moim zdaniem wcale nie musi postarzać.
Stylizacje ze zdjęcia są przeładowane. To postarza. Marynarki (te konkretne), kapelusze, sztywne loki.

Spójrz na zdjęcia z linków, nie uważam, żeby te stylizacje postarzały kobiety.

https://ttr.shopcadacdn.com/sites/fi...a_yellow_2.png
https://bec2df9eb90bb6604cfc-660d71a...th_Pockets.jpg
http://thelilacpress.com/wp-content/...y-683x1024.jpg
https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
https://fiver.media/cdn-thumb/280x42...rt-50406-0.jpg
https://i.pinimg.com/originals/d6/8f...9da289a671.jpg
https://i.pinimg.com/originals/75/ea...728f09e54b.jpg
https://www.popularladies.net/wp-con...-and-flats.jpg

Specjalnie wrzuciłam też stylizacje z płaskimi butami, bo wiem, że raczej takie nosisz. Jest tego w google od groma. Można bez problemu zestawić spódnicę midi z botkami, mokasynami, oksfordkami, balerinami czy tenisówkami.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 18:29   #1406
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Czy słusznie mam wrażenie, że w sklepach zaczyna się pojawiać sporo kolorów dla wiosen?
Każdy okres w modzie ma swoje tendencje. Jak tak sobie popatrzę na zdjęcia z lat 90., w kolorystycznie najlepiej odnalazłyby się wtedy lata i jesienie, zwłaszcza zgaszone.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 19:09   #1407
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Moim zdaniem najbardziej postarzająca to jest ta stylizacja ze spodniami, a najmniej z plisowaną spódnicą. Jest wdzięczna, kobieca, lekka. Oczywiście w tych "naj" pominęłam ten niewypał ze sweterkiem z osobnego zdjęcia.
A długość midi moim zdaniem wcale nie musi postarzać.
Stylizacje ze zdjęcia są przeładowane. To postarza. Marynarki (te konkretne), kapelusze, sztywne loki.

Spójrz na zdjęcia z linków, nie uważam, żeby te stylizacje postarzały kobiety.

https://ttr.shopcadacdn.com/sites/fi...a_yellow_2.png
https://bec2df9eb90bb6604cfc-660d71a...th_Pockets.jpg
http://thelilacpress.com/wp-content/...y-683x1024.jpg
https://www.google.pl/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
https://fiver.media/cdn-thumb/280x42...rt-50406-0.jpg
https://i.pinimg.com/originals/d6/8f...9da289a671.jpg
https://i.pinimg.com/originals/75/ea...728f09e54b.jpg
https://www.popularladies.net/wp-con...-and-flats.jpg

Specjalnie wrzuciłam też stylizacje z płaskimi butami, bo wiem, że raczej takie nosisz. Jest tego w google od groma. Można bez problemu zestawić spódnicę midi z botkami, mokasynami, oksfordkami, balerinami czy tenisówkami.
Chyba jestem obecnie zbyt słaba w dziedzinie mody, żeby próbować swoich sił w zestawianiu długości midi. Boję się, że zamiast takiego efektu KLIK
, uzyskałabym raczej taki KLIK.


[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;85862398]Każdy okres w modzie ma swoje tendencje. Jak tak sobie popatrzę na zdjęcia z lat 90., w kolorystycznie najlepiej odnalazłyby się wtedy lata i jesienie, zwłaszcza zgaszone.[/QUOTE]

Ja ogólnie raczej nie narzekam na kolorystykę. Rzeczy zgaszone może i nie są jakoś hojnie rzucane na rynek, ale coś tam mi się udaje znaleźć. Lat 90. w modzie nie znoszę chyba najbardziej ze wszystkich, może dlatego, że wchodziłam wtedy w wiek nastoletni i dobrze pamiętam, jak wszyscy nosili te same bezkszałtne wory, bo nic innego po prostu nie było, a wyrażenie "galeria handlowa" jeszcze wtedy nie istniało. Nie pojmuję, że obecnie nastolatki i młode kobiety z własnej woli naciągają na tyłek mom jeans mając wybór wśród innych stylowo ciuchów i mogąc je ściągać z całego świata.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 19:15   #1408
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chyba jestem obecnie zbyt słaba w dziedzinie mody, żeby próbować swoich sił w zestawianiu długości midi. Boję się, że zamiast takiego efektu KLIK
, uzyskałabym raczej taki KLIK.




Ja ogólnie raczej nie narzekam na kolorystykę. Rzeczy zgaszone może i nie są jakoś hojnie rzucane na rynek, ale coś tam mi się udaje znaleźć. Lat 90. w modzie nie znoszę chyba najbardziej ze wszystkich, może dlatego, że wchodziłam wtedy w wiek nastoletni i dobrze pamiętam, jak wszyscy nosili te same bezkszałtne wory, bo nic innego po prostu nie było, a wyrażenie "galeria handlowa" jeszcze wtedy nie istniało. Nie pojmuję, że obecnie nastolatki i młode kobiety z własnej woli naciągają na tyłek mom jeans mając wybór wśród innych stylowo ciuchów i mogąc je ściągać z całego świata.
Ja też wolę współczesne fasony Na moim zdjęciu z Pierwszej Komunii Św. niemal cała żeńska część gości miała te obszerne żakiety, w ogóle niedopasowane do ich sylwetek
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 19:26   #1409
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;85862561]Ja też wolę współczesne fasony Na moim zdjęciu z Pierwszej Komunii Św. niemal cała żeńska część gości miała te obszerne żakiety, w ogóle niedopasowane do ich sylwetek[/QUOTE]

Tak offtopowo napiszę, że nie potrafię zrozumieć zachwytu stylem księżnej Diany. To jest dla mnie dokładnie uosobienie lat 90., babochłopowe fasony ukrywające sylwetkę, męska fryzura, no trudno mi zrozumieć, że komuś się to może podobać. Ona chyba była FN.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-09-13, 19:42   #1410
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 3

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Tak offtopowo napiszę, że nie potrafię zrozumieć zachwytu stylem księżnej Diany. To jest dla mnie dokładnie uosobienie lat 90., babochłopowe fasony ukrywające sylwetkę, męska fryzura, no trudno mi zrozumieć, że komuś się to może podobać. Ona chyba była FN.
Są osoby, które uważały ją za piękną i elegancką kobietę, o gustach się nie dyskutuje Mnie ogólnie bardziej od tamtejszych fasonów podobały się trendy w makijażu. Ewentualnie jeszcze style ówczesnych subkultur.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-06-04 16:38:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.