Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5 - Strona 44 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-18, 09:04   #1291
bezpaniki
Zadomowienie
 
Avatar bezpaniki
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: ŚwinkaMorska/Kraków
Wiadomości: 1 359
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Ja mialam cc na zyczenie (nie w pl), zawsze wiedzialam, ze nie ma innej opcji porodu dla mnie (i w Polsce nigdy nie zdecydowalabym sie na ciaze min przez to).
Zrobilam bardzo gleboki research powiklan i skutkow ubocznych i ryzyko procentowe takich wychodzo zawsze nizsze przy cc.
Co ‘najlepsze’ nie ma nigdzie statystyk powiklan dla dziecka, jesli cc NIE BYLO ze wskazan, po prostu wszystko jest wrzucone na raz i przez to te statystyki sa niemiarodajne (bo pokazuje ze x% dzieci z cesarek ma problemy z oddychaniem, przy czym mowimy o wczesniakach, dzieciach z chorobami, i o tych z naglych cesarek wszystkie razem).
bezpaniki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 09:05   #1292
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Czy ktoś kiedyś was pytał "mogę pani naciąć krocze?"
Może w jakiś prywatnych szpitalach jest jakaś norma tego typu ale nie słyszałam.
Mnie pytali, czekali aż się zgodzę. Bez zgody nic by nie zrobili. Położna starała się robić tak, żeby nacięcie nie było konieczne ale nikt nie przewidział, że dziecko dołoży do obwodu główki rękę
Normalny, państwowy szpital, bez wynajętej położnej, bez swojego lekarza, świetnie zszyte.

W szkole rodzenia usłyszałam, że na nietrzymanie moczu duży wpływ ma to co się robi po porodzie. Znoszenie ciężkiego wózka, podnoszenie prania, zakupów.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 09:13   #1293
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Wy tu o cesarkach na życzenie a ja bym chciała ,żeby rodzacej tak po prostu ,proponowano znieczulenie w ramach NFZ . Wtedy może dziewczyny mniej bałyby sie rodzić naturalnie?
I nawet tutaj ,pare postow wyżej ,któraś powiela te mity o rozciagnięciu jak wiadro po porodzie o braku przyjemności ze współżycia . No przecież same sobie to robicie , nakręcacie tą spirale strachu .





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko dlatego ze kobieca pochwa jest dobrze przygotowana na dzieci i w wiekszosci przypadkow nie ma powiklan, to nie znaczy, ze takie powiklania nigdy nie maja miejsca. Ba, pochwa moze tez sie skurczyc, czyli w druga strone - a to tez niezawsze jest pozytywne. Kwestie problemow z nietrzymaniem moczu to tez nie jest wyssane z palca. Przy kazdym leku, przy kazdej operacji mowi sie o skutkach ubocznych, dlaczego w przypadku porodu nie mozna o tym mowic, bo to ''powielanie mitow i napedzanie strachu''?????? Kobieta ma prawo myslec w przypadku porodu o tym, co jest dla niej wazne i ewentualne zdecydowac sie na taka forme porodu, z ktora lepiej sie czuje. Dlaczego robi sie z tego takie wielkie halo?
Niech juz nawet bedzie doplata do cc na zyczenie, oficjalna, jako dodatkowa usluga, bo rozumiem, ze to jednak operacja i potrzebny jest anestezjolog itd, ale nie ograniczajcie kobietom prawa wyboru, skoro juz musza rodzic dzieci w tym kraju.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 09:15   #1294
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

A dla mnie CC to był mój największy strach okołoporodowy i to nie tylko za poierwszym ale i za drugim razem.



Nie rozumiem demonizowania nacięcia krocza. Zwłaszcza jak opcją jest _operacja_ obejmująca przecięcie nie tylko kawałka wierzchniej warstwy skóry jak przy nacięciu, ale wejście głębiej w mięśnie i _ciecie_macicy_.


Dla mnie to dziwaczne, bać się w sumie powierzchownego skaleczenia i z tego powodu je demonizować , jak w opcji jest, no operacja po prostu, cewnik, potem rekonwalescencja.


Coś jest mocno nie tak w naszym systemie, ze kobiety mniej się boją operacji niż naturalnego procesu. Nad tym powinno się pracować a nie kłócić , zakazywać, wydziwiać.







No jestem już dziesięciolecia po porodach i obecnie w ogóle nie umiem znaleźć miejsca po nacięciach. Chyba bym musiała szukać tego w lustrze, o ile to widać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 09:17   #1295
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A dla mnie CC to był mój największy strach okołoporodowy i to nie tylko za poierwszym ale i za drugim razem.



Nie rozumiem demonizowania nacięcia krocza. Zwłaszcza jak opcją jest _operacja_ obejmująca przecięcie nie tylko kawałka wierzchniej warstwy skóry jak przy nacięciu, ale wejście głębiej w mięśnie i _ciecie_macicy_.


Dla mnie to dziwaczne, bać się w sumie powierzchownego skaleczenia i z tego powodu je demonizować , jak w opcji jest, no operacja po prostu, cewnik, potem rekonwalescencja.


Coś jest mocno nie tak w naszym systemie, ze kobiety mniej się boją operacji niż naturalnego procesu. Nad tym powinno się pracować a nie kłócić , zakazywać, wydziwiać.







No jestem już dziesięciolecia po porodach i obecnie w ogóle nie umiem znaleźć miejsca po nacięciach. Chyba bym musiała szukać tego w lustrze, o ile to widać.
No i super. A ja miałam całkiem odwrotne odczucia, do których powinnam mieć prawo.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 09:20   #1296
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
No i super. A ja miałam całkiem odwrotne odczucia, do których powinnam mieć prawo.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka



A ja ci je jakoś ograniczam Przecież napisałam, że nie powinno się na ten temat ani kłócić, ani zakazywać, tylko edukować co = udostęponiać wszelkie możliwe _obiektywne_ informacje.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 09:23   #1297
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89413426]Tylko dlatego ze kobieca pochwa jest dobrze przygotowana na dzieci i w wiekszosci przypadkow nie ma powiklan, to nie znaczy, ze takie powiklania nigdy nie maja miejsca. Ba, pochwa moze tez sie skurczyc, czyli w druga strone - a to tez niezawsze jest pozytywne. Kwestie problemow z nietrzymaniem moczu to tez nie jest wyssane z palca. Przy kazdym leku, przy kazdej operacji mowi sie o skutkach ubocznych, dlaczego w przypadku porodu nie mozna o tym mowic, bo to ''powielanie mitow i napedzanie strachu''?????? Kobieta ma prawo myslec w przypadku porodu o tym, co jest dla niej wazne i ewentualne zdecydowac sie na taka forme porodu, z ktora lepiej sie czuje. Dlaczego robi sie z tego takie wielkie halo?
Niech juz nawet bedzie doplata do cc na zyczenie, oficjalna, jako dodatkowa usluga, bo rozumiem, ze to jednak operacja i potrzebny jest anestezjolog itd, ale nie ograniczajcie kobietom prawa wyboru, skoro juz musza rodzic dzieci w tym kraju.[/QUOTE]A ja w ogole nie pisalam nic o zakazywaniu lub nie cc . Niech kazda wybiera co chce. Natomiast cała otoczka obecnie demonizuje naturalny poród i ciążę w ogóle.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-18, 09:27   #1298
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
No widzisz. Ja blizny po cesarce wcale nie czuję

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Tu jest różnie. Są kobiety, którym cięcie po cc kiepsko się goi, zdarzają się rozejścia. Niektóre panie odczuwają długo ból albo brak czucia. Zdarza się też problem ze zrostami pooperacyjnymi. Sporo kobiet potrzebuje mobilizacji blizny, fizjoterapeuty uroginekologicznego - na szczęście tacy terapeuci są coraz lepiej dostępni.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Po cc często wcale tak bezbólowo nie jest. Szczególnie później.


Nie twierdzę, że CC jest złe albo poród naturalny idealny, ale jak najdalsza jestem od wniosków, że CC jest lepsze i powinno być pierwszym wyborem.
Też ma masę powikłań, o których często się nie mówi. A tylko wymienia powikłania po naturalnym:
https://mamotoja.pl/porod/cesarskie-...rzyc-23612-r1/
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 09:48   #1299
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Pytanie co oznacza "poród naturalny" w tej dyskusji? Przypomnę, że w Polsce już ponad 40% porodów jest indukowanych. Mój poród indukowany, zakończony i tak wariackim CC, nie miał absolutnie nic wspólnego z naturą. Miałam wszystkie możliwe procedury medyczne (balonik, oksytocyna, znieczulenie, przebijanie pęcherza) i wszystko na nic. Przed porodem nie miałam żadnych oznak, że cokolwiek się ruszyło, tydzień po terminie rozwarcie na dosłownie zero cm, wszystko szczelnie zatkane. Nigdy więcej się na to nie zgodzę, dochodzenie do siebie po tym combo znieczuleń (jedna dawka w trakcie indukcji, a kolejna do CC) to był koszmar. Kolejny poród albo zacznie się sam albo od razu CC i mało mnie obchodzą statystyki w tej sytuacji.

Edytowane przez mikoma
Czas edycji: 2022-11-18 o 09:49
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 10:07   #1300
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Hop, hop, Moderator plizzz, proszę o przesunięcie dywagacji ciążowo-porodowych do innego wątku!!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 10:10   #1301
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez mikoma Pokaż wiadomość
Pytanie co oznacza "poród naturalny" w tej dyskusji? Przypomnę, że w Polsce już ponad 40% porodów jest indukowanych. Mój poród indukowany, zakończony i tak wariackim CC, nie miał absolutnie nic wspólnego z naturą. Miałam wszystkie możliwe procedury medyczne (balonik, oksytocyna, znieczulenie, przebijanie pęcherza) i wszystko na nic. Przed porodem nie miałam żadnych oznak, że cokolwiek się ruszyło, tydzień po terminie rozwarcie na dosłownie zero cm, wszystko szczelnie zatkane. Nigdy więcej się na to nie zgodzę, dochodzenie do siebie po tym combo znieczuleń (jedna dawka w trakcie indukcji, a kolejna do CC) to był koszmar. Kolejny poród albo zacznie się sam albo od razu CC i mało mnie obchodzą statystyki w tej sytuacji.
Moja siostra miała bardzo podobną sytuację i mówiła, że żałowała, że od razu nie zdecydowała się na CC, tym bardziej, że blizna jej się ładnie wygoiła i szybko stanęła na nogi.

Druga siostra rodziła trzy razy. Po pierwszym porodzie (SN) stwierdziła, że nigdy w życiu nie chce przez coś takiego przechodzić i później miała dwie cesarki.

Mnie najbardziej w przypadku porodu SN przerażają historie o lekarzach, którzy za wszelką cenę upierali się przy kontynuowaniu takiego porodu i dziecko rodziło się z niedotlenieniem mózgu, tak jak chociażby w tej głośnej sprawie: https://tvn24.pl/polska/bartlomiej-i...734898-2497146

W moim najbliższym otoczeniu mam koleżankę, która prawie umarła w czasie porodu (rodziła prawie dwie doby), bo nikt nie chciał podjąć decyzji o CC. Dziecko jest zdrowe, jednak ta koleżanka jest w rozsypce, chodzi na terapię i dopiero po roku zaczyna chociaż trochę cieszyć się macierzyństwem. Całe szczęście, że ma normalnego, wspierającego męża plus dookoła ma liczne grono życzliwych jej osób. Wiele kobiet takiego wsparcia nie ma i po takich doświadczeniach są wrakami człowieka.

Dlatego u siebie nie widzę innej opcji, niż CC.
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-18, 10:21   #1302
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-11-18 o 10:22
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 10:53   #1303
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 11:31   #1304
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

"Nadchodzi mróz i trudne dni dla energetyki. Operator apeluje: odkurzanie i pranie poza godzinami szczytu


(...)

O tej porze roku w ciągu dnia możemy mówić o dwóch newralgicznych momentach dla polskiej energetyki — porannym szczycie zapotrzebowania na prąd w godz. 7-9 i wieczornym w godz. 18-20. Dlatego operator apeluje, by zwracać szczególną uwagę na to, jak używamy sprzętów elektrycznych w tym czasie."




Ogólnie to jesteśmy bardzo głęboko w czarnej d., mało ze nasza energetyka jest oparta na węglu, więc generuje olbrzymie i rosnące stale koszty karne za produkcję CO2, to na dodatek nasze elektrownie są na ostatnich nogach, maja po około 50 lat, czyli tyle na ile zostało przewidziane ich użytkowanie. I już wysiadają.
Aktualnie w remoncie jest kilka dużych bloków.

A jakby nie awantura na Ukrainie rozpętana przez rosję, to nadal ta kwestia byłaby zamiatana pod dywan, jak zwykle.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 11:34   #1305
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Podasz przykłady? Tylko prosiłabym o takie wiesz długofalowe i których się nie da cofnąć.
Takie bardziej poważne które są uciążliwe dla kobiety przez resztę życia.
Nie chciałabym rozwiewać Waszych złudzeń, ale ja w wieku 41 lat mam już znaczne obniżenie narządów rodnych, popuszczanie moczu, a przeszłam 2 x CC i 0 SN, jestem w trakcie diagnostyki i fizjoterapii, a nie wiem jak się ta sytuacja zakończy (w perspektywie operacja przy pogorszeniu). Jestem też kilka lat po operacji bardzo rozległych żylaków odbytu. O tym dopiero nieśmiało się mówi, ale generalnie już samo bycie w ciąży może powodować pewne komplikacje (m. in. obniżenie narządów, żylaki krocza, odbytu, kończyn dolnych i takie tam atrakcje). Bliznę też mam taką se, te warstwy co pod skórą są pozszywane są bardzo wybrzuszone, jak dotknę to jest tam taki grubszy wałek, na skórze w okolicach blizny mam dołki, więc nawet jakbym miała fajną figurę to bikini odpada.
Córka znajomej ma usuniętą macicę po drugim cc, bo łożysko było w nią wrośnięte. Edit: wrośnięte w bliznę macicy po pierwszym cc.
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2022-11-23 o 15:02
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 12:08   #1306
Alekto123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1 213
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Parę lat temu leżałam w szpitalu z dziewczyną, która po cesarce zrobiła się pod blizną endometrioza. Trzeba było jej to usunąć. Także, niekoniecznie po cesarce tak super. Z tym, że to jeden przypadek, który znam, więc o statystyce na temat powikłań po cesarce się nie wypowiadam.
Alekto123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 12:41   #1307
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Jak to czytam, to odczuwam wielką ulgę, że temat porodów mnie nie dotyczy
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 13:39   #1308
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 14:09   #1309
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Palpitacji dostaję jak słyszę/czytam "brzuszek" w kontekście brzucha ciążowego.
Ale to ja - nie trawię zdrobnień
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-18, 14:10   #1310
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Czytałam to wczoraj. Najbardziej mnie obrzydzilo jak ktoś napisał że teraz to nastolatki wyglądają tak że mógł się chłopak pomylić.
Kurde 19 i 13 latka? Przecież w tym wieku to przepaść. Cóż ja mam kiepskie zdanie o takich facetach co się wiążą z tak młodymi dziewczynami

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 14:41   #1311
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Takie przypadki sie zdarzają niestety . Chłopak jeśli był świadomy jej wieku poniesie konsekwencje ,mam nadzieje. Dziewczyna te konsekwencje juz ponosi.
Kazdy chyba widział nad wiek rozwiniete dziewczynki ,ktore wygladaja na więcej niz mają w rzeczywistosci . Natomiast dowiedzenie sie tego, jeszcze jesli to mała miejscowość, nie jest trudne.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2022-11-18 o 14:43
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 14:50   #1312
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Czytałam to wczoraj. Najbardziej mnie obrzydzilo jak ktoś napisał że teraz to nastolatki wyglądają tak że mógł się chłopak pomylić.
Kurde 19 i 13 latka? Przecież w tym wieku to przepaść. Cóż ja mam kiepskie zdanie o takich facetach co się wiążą z tak młodymi dziewczynami

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Nawet jak 13 latka wygląda "dojrzale" to nie sposób nie zauważyć, że to dziecko. Mam nadzieję, że facet odpowie za to. Przecież to zakrawa o pedofilie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 14:51   #1313
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez agnyska81 Pokaż wiadomość
Nie chciałabym rozwiewać Waszych złudzeń, ale ja w wieku 41 lat mam już znaczne obniżenie narządów rodnych, popuszczanie moczu, a przeszłam 2 x CC i 0 SN, jestem w trakcie diagnostyki i fizjoterapii, a nie wiem jak się ta sytuacja zakończy (w perspektywie operacja przy pogorszeniu). Jestem też kilka lat po operacji bardzo rozległych żylaków odbytu. O tym dopiero nieśmiało się mówi, ale generalnie już samo bycie w ciąży może powodować pewne komplikacje (m. in. obniżenie narządów, żylaki krocza, odbytu, kończyn dolnych i takie tam atrakcje). Bliznę też mam taką se, te warstwy co pod skórą są pozszywane są bardzo wybrzuszone, jak dotknę to jest tam taki grubszy wałek, na skórze w okolicach blizny mam dołki, więc nawet jakbym miała fajną figurę to bikini odpada.

Córka znajomej ma usuniętą macicę po drugim cc, bo łożysko było w nią wrośnięte.
Współczuję komplikacji...
Co do wrosnietego łożyska to konieczność usunięcia macicy raczej nie była skutkiem cc?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 15:00   #1314
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89413923]Nawet jak 13 latka wygląda "dojrzale" to nie sposób nie zauważyć, że to dziecko. Mam nadzieję, że facet odpowie za to. Przecież to zakrawa o pedofilie.[/QUOTE]


W wieku 13 lat miałam już swoje 180cm wzrostu i zdecydowanie nie wyglądałam jak dziecko - jak byłam dzieckiem i nastolatką zawsze dawano mi sporo więcej lat niż miałam
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 15:09   #1315
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
W wieku 13 lat miałam już swoje 180cm wzrostu i zdecydowanie nie wyglądałam jak dziecko - jak byłam dzieckiem i nastolatką zawsze dawano mi sporo więcej lat niż miałam
Jednak mentalnie byłaś dzieckiem. Myślę, że 19 latek powinien zorientować się, że rozmawia z uczennicą szkoły podstawowej, a nie swoją rówieśniczką.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 15:15   #1316
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89413923]Nawet jak 13 latka wygląda "dojrzale" to nie sposób nie zauważyć, że to dziecko. Mam nadzieję, że facet odpowie za to. Przecież to zakrawa o pedofilie.[/QUOTE]Myślę że bardzo często w takich przypadkach chodzi o to że takiemu 19 latkowi łatwiej zbajerowac dziewczynkę 13 letnia niż rówieśniczkę. Więc skoro nie może poderwać rówieśniczki to próbuje z taką dziewczynka. A z taką już jest łatwiej, do tego powie że jest dojrzalsza niż jej rówieśniczki więc jej będzie to schlebiało. A jak trafi jeszcze na dziewczynke która pragnie akceptacji i miłości to już w ogóle bardzo prosto.

Przecież wiadomo o co typowi chodzilo skoro skończyło się ciąża...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 15:20   #1317
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2022-11-18 o 15:25
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 16:19   #1318
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

Są dwie możliwości.
1. Ten 19-latek jest totalnym przygłupem, który nie tylko nie zauważył, że jego dziewczyna (w tekście byla chyba mowa konkretnie o jakimś rodzaju związku) ma 12-13 lat, ale i nie potrafi obsługiwać prezerwatywy.
2. Chłopak działał z pełną premedytacją.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 16:34   #1319
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89413923]Nawet jak 13 latka wygląda "dojrzale" to nie sposób nie zauważyć, że to dziecko. Mam nadzieję, że facet odpowie za to. Przecież to zakrawa o pedofilie.[/QUOTE]Nie nazwałbym tego tak, pedofilia to interesowanie się dziecięcymi cechami płciowymi.
Jak zaszla w ciążę, to pewnie już wyglądala jak kobieta.
Co nie zmienia faktu, że facet to patola i dobrze, że będzie miał kuratora na karku.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-18, 16:39   #1320
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Aktualne wydarzenia w kraju i na świecie - luźne wnioski cz.5

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89414071]Nie nazwałbym tego tak, pedofilia to interesowanie się dziecięcymi cechami płciowymi.
Jak zaszla w ciążę, to pewnie już wyglądala jak kobieta.
Co nie zmienia faktu, że facet to patola i dobrze, że będzie miał kuratora na karku.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Dlatego napisałam, że to zakrawa. Dziewczynka byłaby rok młodsza i już by się "łapało" w definicję.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-04 16:43:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.