Zbędny wydatek - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-20, 11:36   #511
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez avocado77 Pokaż wiadomość
Tylko twoje podejście jest tutaj wyrazem "nie znam się, ale się wypowiem".

Mam 4 karty (zwykłe debetowe, kredytowe, prepaidy sodexo), konta w 2 bankach.

Po co mi blik? Chodzę po świecie już chwilę, ale nigdy nie miałam wrażenia, że płacanie blikiem jest mi do czegokolwiek porzebne. W każdym sklepie stacjonarnym i online mogę zapłacić kartą lub przelewem.

Jak mi poprzednia firma zmieniła fizyczną kartę sodexo na wirtualną to spędziłam w sumie z 10 h na korespondencję z pracownikami googla, żeby to cholerstwo dodać do google pay - i nie udało się (z apple pay karta działała bez żadnych problemów, ale nie będę wymieniała telefonu, bo mi korpo wprowadziło kartę wirtualną...). Ponad 10h z życia na taką durną, nikomu niepotrzebną duperelę, żeby mieć dostęp do swoich pieniędzy. W nowej pracy mam zwyczajną fizyczną i działa super.

Pracuję w IT, w roli bardzo technicznej i nauczyło mnie to dwóch rzeczy. Po pierwsze, żeby zmierzać najłatwiejszą drogą do celu, bo jasne, mogę nauczyć się jeszcze z 10 metod pierdzenia akrobatycznego, ale jeśli nie przyniesie to porządnej added value to jest to dla mnie stratą, nie zyskiem (bo: czas poświęcony na naukę to koszt). Po drugie, żeby najpierw pytać "po co?", bo zawsze będzie mnóstwo rzeczy, których nie znam albo nie rozumiem a na wypróbowanie wszystkiego nie starczyloby życia.
Ja bym to powiedziała o Twoim podejściu. Żaden argument się nie klei.

Blik jest tak prosty i intuicyjny, że jeśli miałby być dla Ciebie akrobatyką, to znak, że czas przemyśleć wybór branży. Wartością dodaną są przelewy w kilka sekund, natychmiastowy przepływ kasy, a nie za kilka dni, wypłaty z bankomatu bez karty (mnie regularnie się zdarzało, że bankomat kartę wypluwał), szybkie płatności zbliżeniowe, większe bezpieczeństwo, możliwość podania nr tel zamiast szukania nr konta. Do tego jest w tej samej aplikacji bankowej, której i tak się używa, aktywacja zajmuje chwilę i samemu się można przekonać, która forma robienia przelewów jest wygodniejsza. Może jeśli nigdy nie rozliczasz się ze znajomymi, nie masz dziecka lub kogokolwiek w otoczeniu, kto może znaleźć się w awaryjnej sytuacji i potrzebować pieniędzy teraz zaraz, karty masz przyspawane do skóry i nigdy ich nie zgubisz, wypełnianie danych do przelewu to dla Ciebie przyjemność, to blika nie potrzebujesz, ale większość ludzi jednak jest bardzo zadowolona i to ciągłe ,,a po co, a na co'' jest śmieszne. Kiedyś tak pewnie o pralkach mówiono, bo przecież w misce można prać i po co się uczyć tak skomplikowanej maszyny.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2023-02-20 o 11:38
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 12:18   #512
CytrynkaCytrynka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-09
Wiadomości: 297
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Pisałam z perspektywy osoby, która była użytkownikiem. Przez miesiąc lub dwa miałam norweski HBO działający jak Netflix. No nie porwało mnie to na tyle by kontynuować. Inni natomiast zachwyceni. Tylko, że inni nie chodzą ani do kina, ani nie śledzą co jest na bieżąco. Rzucają się na te lecące filmy jak na jakąś promocję w Lidlu ( karp, robot, torebki ).

Ty serio porównujesz korzystanie z platform streamingowych do polowania na torebki w Lidlu?
CytrynkaCytrynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 12:44   #513
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Ja bym to powiedziała o Twoim podejściu. Żaden argument się nie klei.

Blik jest tak prosty i intuicyjny, że jeśli miałby być dla Ciebie akrobatyką, to znak, że czas przemyśleć wybór branży. Wartością dodaną są przelewy w kilka sekund, natychmiastowy przepływ kasy, a nie za kilka dni, wypłaty z bankomatu bez karty (mnie regularnie się zdarzało, że bankomat kartę wypluwał), szybkie płatności zbliżeniowe, większe bezpieczeństwo, możliwość podania nr tel zamiast szukania nr konta. Do tego jest w tej samej aplikacji bankowej, której i tak się używa, aktywacja zajmuje chwilę i samemu się można przekonać, która forma robienia przelewów jest wygodniejsza. Może jeśli nigdy nie rozliczasz się ze znajomymi, nie masz dziecka lub kogokolwiek w otoczeniu, kto może znaleźć się w awaryjnej sytuacji i potrzebować pieniędzy teraz zaraz, karty masz przyspawane do skóry i nigdy ich nie zgubisz, wypełnianie danych do przelewu to dla Ciebie przyjemność, to blika nie potrzebujesz, ale większość ludzi jednak jest bardzo zadowolona i to ciągłe ,,a po co, a na co'' jest śmieszne. Kiedyś tak pewnie o pralkach mówiono, bo przecież w misce można prać i po co się uczyć tak skomplikowanej maszyny.
No ja jeszcze z 2 lata temu płaciłam tylko zwyczajnie karta lub telefonem przez Google Pay jednak od jakiegoś roku może trochę więcej też place czasem Blikiem i polubiłam to. Najbardziej właśnie lubię opcje wysłania komuś pieniędzy Blikiem. Można się szybko rozliczyć i ktoś będzie miał od razu pieniadze. Czekanie na przelew jest uciążliwe. Wypłacałam też w bankomacie pieniądze Blikiem jak akurat zapomniałam karty.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 12:49   #514
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Zbędny wydatek

Ja prawie nie chodzę do kina. Od kilku lat wychodzą mi średnio dwa wyjścia do kina rocznie.
Repertuar w moim mieście jest niestety ubogi, jeśli kogoś nie interesują same Marvele, filmy dla dzieci, filmy typu Park Jurajski część któraś tam i kolejne słabe polskie komedie romantyczne. Większość filmów w repertuarze jest zawsze dla dzieci i nastolatków.
Jak już im się zdarzy mieć coś sensownego i ciekawego, to jest w tak późnych godzinach, że i tak zwykle nie idę, bo kończy się później, niż chodzę spać.
Jakiś czas temu już mi się w ogóle odechciało sprawdzać co tam leci.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 12:51   #515
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No ja jeszcze z 2 lata temu płaciłam tylko zwyczajnie karta lub telefonem przez Google Pay jednak od jakiegoś roku może trochę więcej też place czasem Blikiem i polubiłam to. Najbardziej właśnie lubię opcje wysłania komuś pieniędzy Blikiem. Można się szybko rozliczyć i ktoś będzie miał od razu pieniadze. Czekanie na przelew jest uciążliwe. Wypłacałam też w bankomacie pieniądze Blikiem jak akurat zapomniałam karty.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka


Ooo tak, to jest super opcja na wspólne wyjścia ze znajomymi. Nie trzeba angażować kelnerów w dzielenie rachunku. Jedna osoba płaci, reszta od razu puszcza blikiem jej swoją część i od razu wiadomo czy doszło.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 13:32   #516
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość


Ooo tak, to jest super opcja na wspólne wyjścia ze znajomymi. Nie trzeba angażować kelnerów w dzielenie rachunku. Jedna osoba płaci, reszta od razu puszcza blikiem jej swoją część i od razu wiadomo czy doszło.
To prawda. Kiedyś jak się miało gotówkę to tak się oddało ale ciężej było żeby rowno się rozliczyć. Nie czuje potrzeby rozliczania się co do grosza oczywiście ale ogólnie coraz mniej ludzi i tak nosi gotówkę.

Co do kina to ja bardzo lubię bo jest ta atmosfera że gdzieś się wychodzi a ja nie libie za dużo siedzieć w domu, duży ekran (w domu też można mieć duży ale jednak i nie miałabym na to pieniędzy i miejsca i to nie to samo według mnie), klimat. Bywało że nie byłam w kinie parę miesięcy lub dłużej a bywało że i byłam co tydzień. Teraz myślę że średnio raz w miesiącu bo mam dość mało czasu, różnie też z pieniędzmi i wydatkami i czasem nie ma nic ciekawego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 13:58   #517
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Ostatnio oglądnełam sobie: Millenium- organizacja śmierci.
Matko, pierwszy sezon to jest kwintesencja tych pierwszych, mrocznych superseriali: mrok, mrok, brak jakiejkolwiek nadziei, załamka, zagrożenie, zło, mrok i mrok.

brzmi super, gdzie to można obejrzeć??
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-02-20, 16:46   #518
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Zbędny wydatek

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 07:16
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 17:53   #519
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Zbędny wydatek

Ja nie place telefonem bo go zwyczajnie nie noszę non stop przy sobie - wolę moja lekka kartę, która mogę w każda kieszeń wcisnąć Ale przy przelewach znajomym na pewno ułatwia.

Smart zegarków też nie posiadam bo mi się nie podobają wizualnie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 19:23   #520
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 2 742
Dot.: Zbędny wydatek

Blik jest świetny na płatności w internecie.

Karty nie używam w ogóle, płacę tylko telefonem.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
a5b2f04c728b42871bc12f2c24211f88ae37ff8d_643f21343ae75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-20, 19:37   #521
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Zbędny wydatek

Ja już nie mam portfela, bo nie ma po co. Dowód i prawko w apce. Płatność telefonem lub zegarkiem. I tak powinno być, nie ma sytuacji, że zgubisz portfel i olaboga trzeba wszystkie dokumenty na nowo wyrabiać.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-21, 07:33   #522
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Zbędny wydatek

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89508247]Blik jest świetny na płatności w internecie.

Karty nie używam w ogóle, płacę tylko telefonem.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]


Ja tak samo. Tel mam zawsze przy sobie jak gdzieś wychodzę, a portfel niekoniecznie. Kartą płacę jedynie jak podejrzewam, że mogę coś oddawać, a jak tu już było na innym wątku jak się płaci tel na paragonie są inne numery karty. Dla mnie płatność telefonem i blikiem to jest maga wygoda.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 07:35   #523
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
brzmi super, gdzie to można obejrzeć??
Na Vider znalazłam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 08:41   #524
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Na Vider znalazłam.

Nawet nie wiedziałam, że jest taka platforma. Pięknie dziękuję)
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 09:43   #525
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zbędny wydatek

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89508263]Ja już nie mam portfela, bo nie ma po co. Dowód i prawko w apce. Płatność telefonem lub zegarkiem. I tak powinno być, nie ma sytuacji, że zgubisz portfel i olaboga trzeba wszystkie dokumenty na nowo wyrabiać.


Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
a ja cały czas mam i karty i portfel. Wystarczy że mi się tel troszkę przyblokuje i już nie zapłacę.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 09:48   #526
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
a ja cały czas mam i karty i portfel. Wystarczy że mi się tel troszkę przyblokuje i już nie zapłacę.



Wszytko załatwiam telefonem i w ogóle nie znam takiego przypadku, jak przyblokowanie telefonu w takiej skali, ze nie byłabym w stanie zapłacić.
Dla mnie to takie samo ryzyko jak np: złamałam kartę i nie mogę nią zapłacić :/
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 09:52   #527
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wszytko załatwiam telefonem i w ogóle nie znam takiego przypadku, jak przyblokowanie telefonu w takiej skali, ze nie byłabym w stanie zapłacić.
Dla mnie to takie samo ryzyko jak np: złamałam kartę i nie mogę nią zapłacić :/

Dla mnie tak samo. Nigdy nie miałam sytuacji, że telefon mi się zawiesił.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 09:55   #528
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Dla mnie tak samo. Nigdy nie miałam sytuacji, że telefon mi się zawiesił.
To ja miałam raz akurat przy kasie. Na szczęście tz był w aucie więc pobiegłam po jego telefon. A tak bym musiała czekać aż się szanowny odwiesi.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 09:58   #529
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Wszytko załatwiam telefonem i w ogóle nie znam takiego przypadku, jak przyblokowanie telefonu w takiej skali, ze nie byłabym w stanie zapłacić.
Dla mnie to takie samo ryzyko jak np: złamałam kartę i nie mogę nią zapłacić :/
Mi się raz przyblokował tak bardzo, że musiałam czekać, aż się sam rozładuje, bo nawet wyłączyć się go nie dało.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-02-21, 10:03   #530
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zbędny wydatek

Mi się nigdy nie zdarzyło coś takiego, no a kartę owszem, 2 razy zgubiłam, kilka razy zapomniałam i zonk przy kasie, raz mi bankomat zeżarł bo coś mi się z kodem pomerdało i tez nici z zakupów bo ani gotówki, ani karty.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 10:06   #531
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
To ja miałam raz akurat przy kasie. Na szczęście tz był w aucie więc pobiegłam po jego telefon. A tak bym musiała czekać aż się szanowny odwiesi.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Ja mam zwykle i tak drugi telefon służbowy, więc jak coś to bym się blikiem poratowała, no i ja portfel zazwyczaj nosze, to jest bardziej card holder, więc zajmuje mało miejsca. Ale telefonem i tak mi szybciej i wygodniej.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 10:12   #532
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mi się nigdy nie zdarzyło coś takiego, no a kartę owszem, 2 razy zgubiłam, kilka razy zapomniałam i zonk przy kasie, raz mi bankomat zeżarł bo coś mi się z kodem pomerdało i tez nici z zakupów bo ani gotówki, ani karty.
No właśnie to jest dla mnie najlepsze w bliku, że jak zgubiłam kartę i czekałam na nową to i tak bez problemu zrobiłam zakupy w markecie, bo płaciłam blikiem.

Albo idę na rower, zachce mi się pić, to się zatrzymuje przy markecie i sobie telefonem zapłacę.

Albo idę na miasto, nikt oczywiście nie ma gotówki, to płaci jeden, a reszta mu przelewa kasę na nr telefonu, nie trzeba szukać nr konta bankowego, bajka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-21, 10:40   #533
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No właśnie to jest dla mnie najlepsze w bliku, że jak zgubiłam kartę i czekałam na nową to i tak bez problemu zrobiłam zakupy w markecie, bo płaciłam blikiem.

Albo idę na rower, zachce mi się pić, to się zatrzymuje przy markecie i sobie telefonem zapłacę.

Albo idę na miasto, nikt oczywiście nie ma gotówki, to płaci jeden, a reszta mu przelewa kasę na nr telefonu, nie trzeba szukać nr konta bankowego, bajka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, do tego nie trzeba z niczego rezygnować, żeby mieć blika, jeśli woli się płacić kartą czy google pay, ale uważam, że bardzo warto go aktywować i umieć używać w razie co. Może być tak, że w jakimś miejscu nie da się zapłacić inaczej niż gotówką i nawet obca osoba albo sprzedawca może wtedy poratować, jeśli od razu puścimy mu blika. Zdarzyło mi się tak np. w taksówce gdy zapomniałam w apce zmienić płatność gotówką na kartę.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 12:44   #534
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: Zbędny wydatek

ja chyba jestem po prostu tradycjonalistką i karta wystarcza mi w zupełności do wszystkiego, poza tym nie lubię uzywac apek bankowych i płatnościowych na telefonie ze względu na poziom śledzenia urządzenia przez wszystko co sie da. Taka moja mała paranoja
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 12:50   #535
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Triszuniek Pokaż wiadomość
ja chyba jestem po prostu tradycjonalistką i karta wystarcza mi w zupełności do wszystkiego, poza tym nie lubię uzywac apek bankowych i płatnościowych na telefonie ze względu na poziom śledzenia urządzenia przez wszystko co sie da. Taka moja mała paranoja
Jeśli nie lubisz śledzenia, a chcesz płacić bezgotówkowo, to nie ma niczego lepszego niż blik.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 13:53   #536
Triszuniek
Rozeznanie
 
Avatar Triszuniek
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 677
Dot.: Zbędny wydatek

Wydaje mi się jednak, że karta jest tutaj o wiele bardziej bezpieczna niż zespolony z bankowością online blik.
Triszuniek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 14:13   #537
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zbędny wydatek

moja koleżanka ma męża informatyka i on jej zalecił nie korzystać z blika. Na wyjściach trzeba się było z nią rozliczać gotówkowo
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 14:22   #538
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
moja koleżanka ma męża informatyka i on jej zalecił nie korzystać z blika. Na wyjściach trzeba się było z nią rozliczać gotówkowo
Jeżu, ale tez już bez przesady, cóż ona za persona jest, ze się musi aż tak ukrywać przed systemem ze piwo wypiła w pubie pod Kozią Dupką.


Bo już cały system siedzi i zwraca na to uwagę.


A ciekawe czy rownolegle z baniem się blika i płatności kartą boi się i nie ma i nie korzysta z kont z yt, abonamentów medycznych, nawigacji satelitarnej, insta, tik-taka, forów tematycznych, poczty mailowej, sklepów internetowych itp.
No i nie korzysta z rozmów telefonicznych, przecież wiadomo ze jest systemowy podsłuch, fakt ze wyczulony na słowa klucze, ale jak taka tajna persona to może powinna się bać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2023-02-22 o 14:30
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 14:30   #539
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jeżu, ale tez już bez przesady, cóż ona za persona jest, ze się musi aż tak ukrywać przed systemem ze piwo wypiła w pubie pod Kozią Dupką.


Bo już cały system siedzi i zwraca na to uwagę.


A ciekawe czy rownolegle z baniem się blika i płatności kartą boi się i nie ma i nie korzysta z kont z yt, abonamentów medycznych, nawigacji satelitarnej, insta, tik-taka, forów tematycznych, poczty mailowej, sklepów internetowych itp.
no ale jeśli ona nie chce, to jej nie zmuszę. Powiedziała "nie' i musiałam to "nie" uszanować i dać jej gotówkę. A z tego co mówiła, to mężowi chodziło o bezpieczeństwo dostępów, a nie śledzenie
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-22, 14:36   #540
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Zbędny wydatek

Cytat:
Napisane przez Triszuniek Pokaż wiadomość
Wydaje mi się jednak, że karta jest tutaj o wiele bardziej bezpieczna niż zespolony z bankowością online blik.
I internecie? W życiu. Blik jest praktycznie nienamierzalny, nie dajesz żadnych informacji o sobie.

Na żywo też. Przecież kartę można sklonować, można podpatrzeć informacje na niej, to jest w ogóle mało bezpieczna metoda płatności.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-13 22:09:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:24.