Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-03-28, 12:18   #1
Kikalinda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 5

Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi


Przechodzę przez załamanie nerwowe. Na początku marca poszłam na rutynowe usg piersi. Nie spodziewałam się niczego złego. Nic mnie nie bolało. Podczas badania lekarka wykryła zmianę w sutku. Niewiele mi o niej powiedziała. Nastraszyła natomiast tym, że choć jest łagodna, to pewnie uduszę się przez nią. Mam od razu iść do onkologa na biopsje, po której będzie wszystko dobrze, bo więcej mi nie trzeba. Jej zachowanie wydało mi się niespójne. Przez co uruchomiło obawy. Na dodatek Pani uraczyła mnie tekstem, że nie zachorowałabym, mając duży biust.



Obdzwoniłam wszystkie prywatne Gabinety w ościennych województwach. Ale wszędzie trzeba było czekać 3 tygodnie. W tym czasie nabawiłam się nerwicy. Gdy coś mnie bolało, na przykład brzuch, to bałam się przerzutów. Na kilka dni przed wizytą zaczęła mnie boleć pacha i plecy. Zaczęłam się bać, że mam już zajęte węzły chłonne.



Wczoraj poszłam do lekarki na biopsje. Miała kilka tysięcy dobrych ocen. Uznałam, że to dobry znak. Na dzień dobry wyżyła się na mnie za awarie prądu w ośrodku. Później zaczęła się drzeć, że nie rozumiem podstawowych pojęć z onkokogii. Powiedzialam jej prawdę, że jestem humanistka a nie lekarzem.



Gdy pytałam ją o znieczulenie, to jak nakręcona opowiadała mi o tym, jak jest pionierka nowych form leczenia. W końcu pobrała materiał, radośnie mi obwieszczajac, że to może być jeszcze brodawczak lub guz liściowy, niekoniecznie włókniak. Na wypisie zobaczyłam rodzaj znieczulenia, na które jestem uczulona. Mam pokrzywkę i nie mogę się podrapać, bo pozostała mi rana po biopsji.



Lekarkę zapytalam o biopsje mammotomiczna, bo zmiana jest mała. Powiedziała mi, że z tak małym biustem czeka mnie tylko operacja.



Czuję się załamana. Każdy lekarz mnie tylko krytykuje i pogłębia kompleksy. Każdy mnie coraz bardziej straszy. Żaden nie dzieli się ze mną żadna wiedzą, tylko krytykuje za jej brak. Wczorajsza lekarka opisywała zmianę, raz dała jej 1 cm, a raz 1,5 cm i to na jednym wydruku. To duża różnica, która może zadecydować o kwalifikacji do zabiegu.



Najgorsze jest to, że zdaje sobie sprawę, że po tej operacji będę tylko oszpecona i obolała. Blizna na nodze do dziś mnie boli i ciągnie, chociaż jest płytka. Wiem, że komuś może wydawać się to puste, ale też chcę się czuć kobieta. Naprawdę wolałabym mieć większy biust, szerokie biodra i pośladki, ale mam męska sylwetkę. Mam dość komentarzy w stylu, że nie wyglądam jak kobieta.



Na dodatek po wczorajszym zabiegu mam spore wątpliwości co do jego higieny. Zauważyłam, że babka nie przejmuje się zmiana ręcznika papierowego po każdej pacjentce. Igła była czysta, bo wyjmowała ja przy mnie pielęgniarka. Ale babka wykorzystywała też głowice usg, której nie zdezynfekowala po mnie, więc pewnie nie zrobiła tego tez przede mną. Do raka piersi i endometriozy brakuje mi jeszcze HIV czy HCV.



Przez tego guzka odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, przez co znowu odczuwam objawy endometriozy. Moja matka, nawiedzona katoliczka, stwierdziła, że to wina pigułek, których branie jest grzechem. I od samego początku każe mi wszystko wycinać. Mam nadzieję, że wyjdzie włókniak i będę mogła go obserwować. Moja ciocia tak robi i on nie rośnie. Z kolei mój kuzyn go wyciął i ma nawrót.



Jeśli już miałabym coś wycinać, to chciałabym wyciąć obie piersi i włożyć implanty. Wydaje mi się to lepszym rozwiązaniem od ciągłego okaleczania przy nawrotach. Dobry chirurg zrobi to estetycznie. Poza tym większy implant ukryje bliznę.



Czy któraś z Was może mi polecić jakiegoś chirurga onkologa i plastyka z Wrocławia, Katowic, Krakowa albo Łodzi?
Kikalinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-28, 14:13   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Ja to jednak bardziej radziłabym Ci się na ten moment udać do psychiatry, bo nie radzisz sobie z objawami lękowymi.
Nie wiem jak dokładnie wyglądały te wizyty, ale z tego co napisałaś wynika, że raczej lekarze skłaniają się ku zmianie łagodnej i raczej nie powiedzieli nic, co mogłoby cię od razu nastawiać na mastektomię radykalną. Za to przebija z postu sporo lęku i napięcia.
Umów się do psychiatry, może na wizytę interwencyjną, albo porozmawiaj z psychologiem o swoich lękach.
To na teraz.
A działania odnośnie zmiany - która przecież może się okazać łagodna - podejmiesz po biopsji.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-28, 14:33   #3
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Miałam dwukrotnie operacyjnie usuwany guz z piersi a raz wystarczyło odciągnąć płyn igłą w czasie punkcji. Opis z pierwszego posta nie brzmi - jak dla mnie - zbyt wiarygodnie. Albo troll, albo jakieś poważne zaburzenia psychiczne.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-28, 14:39   #4
Kikalinda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 5
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Rodzaj zmiany nie ma dla mnie większego znaczenia. Chodzi mi o sposób leczenia. Mam biust 65 b, a lewa pierś mniejsza od prawej. Każda operacja mi ją zniekształci. Wole usunąć piersi i wszczepić implanty. Uniknę wtedy wielu wznowień. Poza tym będę wyglądala normalnie. Blizny przy dużym biuście lepiej wyglądaja niż na małym.
Kikalinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-28, 16:31   #5
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Miałam dwukrotnie operacyjnie usuwany guz z piersi a raz wystarczyło odciągnąć płyn igłą w czasie punkcji. Opis z pierwszego posta nie brzmi - jak dla mnie - zbyt wiarygodnie. Albo troll, albo jakieś poważne zaburzenia psychiczne.
Dla mnie tez tak to wyglada niestety.

---------- Dopisano o 17:31 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Kikalinda Pokaż wiadomość
Rodzaj zmiany nie ma dla mnie większego znaczenia. Chodzi mi o sposób leczenia. Mam biust 65 b, a lewa pierś mniejsza od prawej. Każda operacja mi ją zniekształci. Wole usunąć piersi i wszczepić implanty. Uniknę wtedy wielu wznowień. Poza tym będę wyglądala normalnie. Blizny przy dużym biuście lepiej wyglądaja niż na małym.
Słuchaj, ale jak najbardziej możesz pójść w razie potrzeby w rekonstrukcje w większym rozmiarze.
Ale kluczowe dla Ciebie powinno być unormowanie swojego stanu psychicznego przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji.

Na tym się skup, na uzyskaniu wsparcia lekarza psychiatry jak najszybciej.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-29, 07:52   #6
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez Kikalinda Pokaż wiadomość
Rodzaj zmiany nie ma dla mnie większego znaczenia. Chodzi mi o sposób leczenia. Mam biust 65 b, a lewa pierś mniejsza od prawej. Każda operacja mi ją zniekształci. Wole usunąć piersi i wszczepić implanty. Uniknę wtedy wielu wznowień. Poza tym będę wyglądala normalnie. Blizny przy dużym biuście lepiej wyglądaja niż na małym.
Skonsultuj się z chirurgiem plastykiem w tym temacie. Też chciałam tak zrobić (tylko ja prewencyjnie) i nie przejmować się rakiem piersi, jednak lekarz odradzał takie rozwiązanie jeśli nie ma naprawdę przesłanek do amputacji piersi. Piersi po rekonstrukcji nie wyglądają tak dobrze, jak piersi po klasycznym powiększeniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-29, 08:14   #7
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez Kikalinda Pokaż wiadomość
Rodzaj zmiany nie ma dla mnie większego znaczenia. Chodzi mi o sposób leczenia. Mam biust 65 b, a lewa pierś mniejsza od prawej. Każda operacja mi ją zniekształci. Wole usunąć piersi i wszczepić implanty. Uniknę wtedy wielu wznowień. Poza tym będę wyglądala normalnie. Blizny przy dużym biuście lepiej wyglądaja niż na małym.
Mam wrażenie, że chcesz po prostu powiększyć biust. Miałam wykrytą zmianę, jeśli budzi ona prawdziwe podejrzenia, to skierowanie do onkologa dostajesz na cito.
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-03-29, 08:34   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 079
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Moja szwagierka jest pod podwójnej mastektomii prewencyjnej. Jedna pierś źle wyszła, ma skrzywioną na zewnątrz pod kątem 45 stopni. A miała spory biust. Więc takie ingerencje to raczej ostateczność.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 09:45   #9
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez Kikalinda Pokaż wiadomość
Rodzaj zmiany nie ma dla mnie większego znaczenia. Chodzi mi o sposób leczenia. Mam biust 65 b, a lewa pierś mniejsza od prawej. Każda operacja mi ją zniekształci. Wole usunąć piersi i wszczepić implanty. Uniknę wtedy wielu wznowień. Poza tym będę wyglądala normalnie. Blizny przy dużym biuście lepiej wyglądaja niż na małym.

Nic ci się nie zniekształci. Kłania się 70A w porywach B (różnica między obwodem pod biustem a w biuście oszałamiające 9 cm). Miałam 2 razy wycinane gróczolakowłókniaki. Wykrył prywatny ginekolog, biopsja cienkoigłowa a później zabieg żeby usunąć - wszystko na NFZ. Cała procedura od wykrycia do usunięcia to było z 6 tygodni może 7. Już nie pamiętam. Guzki miały własnie takie parametry jak podajesz.


I wiesz co? Oprócz delikatnych bielutkich i cienkich blizn tam gdzie było cięcie (wokół sutka), których czasami w ogóle nie widać - to mam świetne cycki A ja jestem zwariowana na punkcie wyglądu.



Jak szłam na pierwszy zabieg to dostałąm ataku histerii/ paniki zwał jak zwał. Ryczałam - prawie by mi tego nie usunęli. Za drugim razem to już tylko cicho płakałam (ale chocaiż bez hiperwentylacji i spazmów). Mam problem z jakimikolwiek ingerencjami, bo tragicznie boję się krwi, ran, szwów itp.


I jakoś przeżyłam.



I tak, mam nowe zmiany, ale że 2 razy przebadano to co wycięto to wiadomo już do czego mam skłonności więc teraz jestem pewniejsza. Chodzę na kontrole i tyle.



I biorę tabsy.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-30, 17:51   #10
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Miałam dwukrotnie operacyjnie usuwany guz z piersi a raz wystarczyło odciągnąć płyn igłą w czasie punkcji. Opis z pierwszego posta nie brzmi - jak dla mnie - zbyt wiarygodnie. Albo troll, albo jakieś poważne zaburzenia psychiczne.
Nawet nie przeczytałam do końca tego steku bzdur. Troll jak nic ��

---------- Dopisano o 18:48 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość


Jak szłam na pierwszy zabieg to dostałąm ataku histerii/ paniki zwał jak zwał. Ryczałam
A mi mówią, że jestem histeryczką

---------- Dopisano o 18:50 ---------- Poprzedni post napisano o 18:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Miałam dwukrotnie operacyjnie usuwany guz z piersi
Mnie znowu zaczyna pobolewać ta operowana pierś, więc czeka mnie
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-03-31, 14:15   #11
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

dla mnie troll.

Nie wierze ze kazdy lekarz autorke tak traktuje.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-01, 10:09   #12
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Zawsze jak czytam takie posty o lekarzach to mi się jeży włos na głowie. Przede wszystkim spokojnie, bez paniki - jeszcze nie masz potwierdzenia co to jest z tego co czytam? Może to zwykły włókniak.

Tekst lekarki, że jakbyś miała większe piersi jest debilny. Akurat większe piersi są bardziej narażone na rozwój raka, więc nie wiem gdzie ona się uczyła.

Co do tabletek - dobrze odstawić bo zwiększają rozwój chyba właśnie raka piersi - ale sprawdź sobie, bo wiem, ze minimalizuja ryzyko jednego raka, ale zwiększają innego.

Co do endometriozy - odstaw mleko, ja jestem na 90% pewna, że za endometrioze odpowiada chujowa dieta, odkąd się pilnuję, jem lepiej, większość objawów zniknęła. Spróbuj diety przeciwzapalnej. Jeśli nie bierzesz to zacznij suplementować witaminę d, żelazo jeśli masz anemię.
Mi też wciskali tabletki anty na endometriozę, stwierdziłam, że to pieprzę - więcej skutków ubocznych niż plusów. Lekarze nie leczą dzisiaj, wciskają tabletkę jako szybkie remedium, a pacjenci się cieszą bo problem zostaje szybko uspany. W życiu nie ma nic za darmo, szybkie rozwiązania nie są dobre.

Dużo zdrowia Ci życzę i mniej stresu. Nie panikuj o te piersi bo to tylko piersi. Liczy się jakąś jesteś osobą.
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-01, 10:32   #13
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89546389]

Tekst lekarki, że jakbyś miała większe piersi jest debilny. Akurat większe piersi są bardziej narażone na rozwój raka, więc nie wiem gdzie ona się uczyła.
[/QUOTE]

Błagam, nie powielajcie takich bredni.

W większych piersiach jest trudniej samej sobie coś wykryć w ramach samokontroli. I to jest jedyny wiekszy czynnik ryzyka. Logika.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-01, 13:25   #14
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

[1=c6b6756720a205d307becdd e1d052a7f45362f96_64ed273 165c68;89546389]Zawsze jak czytam takie posty o lekarzach to mi się jeży włos na głowie. Przede wszystkim spokojnie, bez paniki - jeszcze nie masz potwierdzenia co to jest z tego co czytam? Może to zwykły włókniak.

Tekst lekarki, że jakbyś miała większe piersi jest debilny. Akurat większe piersi są bardziej narażone na rozwój raka, więc nie wiem gdzie ona się uczyła.

Co do tabletek - dobrze odstawić bo zwiększają rozwój chyba właśnie raka piersi - ale sprawdź sobie, bo wiem, ze minimalizuja ryzyko jednego raka, ale zwiększają innego.

Co do endometriozy - odstaw mleko, ja jestem na 90% pewna, że za endometrioze odpowiada chujowa dieta, odkąd się pilnuję, jem lepiej, większość objawów zniknęła. Spróbuj diety przeciwzapalnej. Jeśli nie bierzesz to zacznij suplementować witaminę d, żelazo jeśli masz anemię.
Mi też wciskali tabletki anty na endometriozę, stwierdziłam, że to pieprzę - więcej skutków ubocznych niż plusów. Lekarze nie leczą dzisiaj, wciskają tabletkę jako szybkie remedium, a pacjenci się cieszą bo problem zostaje szybko uspany. W życiu nie ma nic za darmo, szybkie rozwiązania nie są dobre.

Dużo zdrowia Ci życzę i mniej stresu. Nie panikuj o te piersi bo to tylko piersi. Liczy się jakąś jesteś osobą.[/QUOTE]

Co za brednie. Nie, endometrioza i torbiele oraz zrosty, które wywołała nie znikną, bo odstawisz mleko. Tabletki antykoncepcyjne pozwalają je zmniejszyć i minimalizują objawy, a dla kobiet cierpiących katusze przy każdym okresie jest to bardzo istotne. Nie jest tez tak, ze ‚zwiekszaja rozwój raka piersi’. Co to zdanie w ogóle znaczy, ze zwiększają rozwój? I najszybszym remedium na endometriozę jest laparoskopia. Po niej tez jest zalecana terapia hormonalna, by zminimalizować ryzyko nawrotu choroby.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-07, 15:20   #15
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Miałam dwukrotnie operacyjnie usuwany guz z piersi a raz wystarczyło odciągnąć płyn igłą w czasie punkcji. Opis z pierwszego posta nie brzmi - jak dla mnie - zbyt wiarygodnie. Albo troll, albo jakieś poważne zaburzenia psychiczne.

To na pewno były guzy, nie torbiele?
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-10, 22:04   #16
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez Mija62 Pokaż wiadomość
Błagam, nie powielajcie takich bredni.

W większych piersiach jest trudniej samej sobie coś wykryć w ramach samokontroli. I to jest jedyny wiekszy czynnik ryzyka. Logika.
Jak się samemu cos wykryje w piersi to już jest dawno po frytkach. USG i mammo to podstawa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-11, 09:16   #17
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość
Jak się samemu cos wykryje w piersi to już jest dawno po frytkach. USG i mammo to podstawa...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bzdura, nie każde zgrubienie/guzek to rak i nie ma co straszyć, że już po frytkach.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez pixelova
Czas edycji: 2023-04-11 o 11:14
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-11, 14:32   #18
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 470
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Ja Autorce wierzę i trzymam za nią kciuki z całej siły...
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_64582d7210082 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 16:14   #19
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Mam zmianę w piersi od 15 lat

Jeszcze żaden onkolog nie chciał usuwać takiego maleństwa, nawet zrobienie biopsji może być trudne.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-12, 21:25   #20
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Bzdura, nie każde zgrubienie/guzek to rak i nie ma co straszyć, że już po frytkach.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
A nie każdy rak jest złośliwy. Tak to się możemy przerzucać, ale kolezanka miała dwa złośliwe guzki w jednej piersi, jeden 5 mm drugi 7. Watpie, że to się da wyczuć. Tylko USG.

Akurat dzis mialam i kobitka mowila, ze podstawa jest to, że w Polsce kobiety nie chodzą na USG czy mammo i to jest problem. I że miała ostatnio dwie pacjentki kolo 50. P
pierwszy raz na USG piersi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 21:35   #21
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Ja nie miałam USG nigdy natomiast zrobiłam test genetyczny więc jestem spokojniejsza. Wiele pań o tym zapomina, a lekarze to bagatelizują...

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 21:51   #22
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Ja nie miałam USG nigdy natomiast zrobiłam test genetyczny więc jestem spokojniejsza. Wiele pań o tym zapomina, a lekarze to bagatelizują...

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Nigdy nie robisz usg?? Przecież nowotwory maja nie tylko podłoże genetyczne. Niektóre powstają de novo.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-12, 22:18   #23
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Nigdy nie robisz usg?? Przecież nowotwory maja nie tylko podłoże genetyczne. Niektóre powstają de novo.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Nie miałam USG, nigdy nic u siebie nie wyczułam, ginekolodzy w badaniu palpacyjnym również a w rodzinie brak zachorowań na raka piersi czy jajnika. Jeśli nie ma podłoża genetycznego nowotwory piersi o podłożu somatycznym najczęściej pojawiają się po 50 rż.
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 00:08   #24
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

3mm da się wyczuć palcami. U mnie wtedy przy jakimś 65E, w większym biuście, teraz mam jakieś 75F, już nie czuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 05:32   #25
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Nie miałam USG, nigdy nic u siebie nie wyczułam, ginekolodzy w badaniu palpacyjnym również a w rodzinie brak zachorowań na raka piersi czy jajnika. Jeśli nie ma podłoża genetycznego nowotwory piersi o podłożu somatycznym najczęściej pojawiają się po 50 rż.
No i o tym właśnie pisałam...

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
3mm da się wyczuć palcami. U mnie wtedy przy jakimś 65E, w większym biuście, teraz mam jakieś 75F, już nie czuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Może masz rację, ale ja tam nigdy nic nie czuję, przy ćwiczeniach na fantomie też nie potrafiłam wyczuć guzka, więc ja się do tego nie nadaję (i jak zapewne gros innych kobiet). Może to też nie tyle kwestia wielkości biustu co jego budowy.
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 05:37   #26
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Nie miałam USG, nigdy nic u siebie nie wyczułam, ginekolodzy w badaniu palpacyjnym również a w rodzinie brak zachorowań na raka piersi czy jajnika. Jeśli nie ma podłoża genetycznego nowotwory piersi o podłożu somatycznym najczęściej pojawiają się po 50 rż.
Nie rozumiem tego podejścia. Dlaczego czekasz aż ewentualnych guz urośnie do rozmiarów wyczuwalnych papacyjnie???

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 04:37 ---------- Poprzedni post napisano o 04:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość
3mm da się wyczuć palcami. U mnie wtedy przy jakimś 65E, w większym biuście, teraz mam jakieś 75F, już nie czuję.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czasem się da a czasem nie. Po co eksperymentować na sobie skoro można regularnie robić usg??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 11:52   #27
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez Marigold19 Pokaż wiadomość

Może masz rację, ale ja tam nigdy nic nie czuję, przy ćwiczeniach na fantomie też nie potrafiłam wyczuć guzka, więc ja się do tego nie nadaję (i jak zapewne gros innych kobiet). Może to też nie tyle kwestia wielkości biustu co jego budowy.
Pewnie też Moje są takie zbite i ciężko stwierdzić co jest po prostu tkanką.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość


Czasem się da a czasem nie. Po co eksperymentować na sobie skoro można regularnie robić usg??

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

USG raz w roku to jedno, samobadanie co miesiąc drugie. To nie są zamienniki.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 21:02   #28
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez pixelova Pokaż wiadomość
Bzdura, nie każde zgrubienie/guzek to rak i nie ma co straszyć, że już po frytkach.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
Oczywiście.
Ja miałam guza 4 cm i kartę dilo w trybie pilnym, a okazało się niegroźne.
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-13, 21:34   #29
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Ja sobie pierwszego guzka w moim mini biuscie nihuhu nie wyczulam sama. Te aktualne juz czuje, ale po prostu wiem ze tam sa. Wole robic usg, bo sobie nie ufam.

Aha, przeprowadzilam sie do Danii i niedawno pierwszy raz bylam na badaniach tutaj. W Polsce mam wskazanie do usg co 6 miesiecy. Tutaj lekarz rodzinny zdziwil sie ze chce usg i po co mi to, skoro wiem ze mam zmiany.... to co to zmieni.

Aha, na koniec zrobiono mi i usg i mammografie (mam 35 lat). Takze ten... nie wiem troche co o tym myslec. No pewno bede tych usg pilnowac.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-14, 09:20   #30
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Załamanie nerwowe po wykryciu guzka w piersi

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
To na pewno były guzy, nie torbiele?
Zmiany były różnego typu. Szybko się powiększające. Ze wskazaniem do usunięcia chirurgicznie. Mam elegancką bliznę. Na szczęście trzecia zmiana po kilku latach to była jedynie torbiel i dało się to zniwelować w czasie biopsji. Niestety przy ten okazji trafiłam na osoby, które mnie próbowały nakręcać, wieszczyły raka itp. I jak dla mnie ten wątek ma to na celu - idiotyczne nakręcanie i straszenie. Byle zmiana i już cycka se ucinaj. Jasne...
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-04-17 15:01:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.