Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78. - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-04-24, 16:08   #4561
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Wystarczy że ta droga rowerowa ma krawężniki - nawet niewysokie - i już się nie nadaje, żeby nią jechać rowerem szosowym. Pretensje do wykonawcy drogi i tego, kto ją zaakceptował, nie do rowerzysty. A u nas niestety mnóstwo dróg rowerowych nie spełnia parametrów jakie zgodnie z prawem spełniać powinny - u mnie w mieście jest masa takich sytuacji. Ale droga rowerowa jest warunkiem otrzymania dofinansowania, więc się robi takie, które się do niczego nie nadają. Uprzedzam pytanie - lepsza żadna niż ujowa.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 16:14   #4562
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
Wystarczy że ta droga rowerowa ma krawężniki - nawet niewysokie - i już się nie nadaje, żeby nią jechać rowerem szosowym. Pretensje do wykonawcy drogi i tego, kto ją zaakceptował, nie do rowerzysty. A u nas niestety mnóstwo dróg rowerowych nie spełnia parametrów jakie zgodnie z prawem spełniać powinny - u mnie w mieście jest masa takich sytuacji. Ale droga rowerowa jest warunkiem otrzymania dofinansowania, więc się robi takie, które się do niczego nie nadają. Uprzedzam pytanie - lepsza żadna niż ujowa.


+1
Ostatnio jest tendencja robienia ścieżek na wsiach, gdzie ruch samochodowy jest i tak znikomy. W sumie to nawet nie ścieżki, a ciągi pieszo -rowerowe. Kilka ich grzechów głównych:
- wykonane z kostki brukowej, więc zaraz to się rozłazi lub zarasta trawą,
- non stop góra - dół - góra - dół, bo wjazdy na posesję,
- właściciele posesji kosząc trawę nie usuną już tej ściętej ze ścieżki,
- sporo nieruchomości ma wysokie ogrodzenia lub żywopłoty przy samej ścieżce, więc nawet nie widzą jadącego rowerzysty,
- ścieżka zaczyna się lub kończy tak z np. ma zakręcie lub skrzyżowaniu.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 16:17   #4563
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
W No bywa podobnie. Ścieżki rowerowe są i to w dużej ilości a niektóre osoby i tak zasuwają środkiem jezdni, w tempie żółwia.
Choc i tak w mojej osobistej hierarchii nienawiści najwyżej stoją idioci na elektrycznych hulajnogach. Nie przepraszam za ostre słowo - to, co niektórzy na tych pojazdach wyprawiaja, wola o pomstę do nieba. Wczoraj jednego takiego kretyna policja ściągała z autostrady, tłumaczył się, ze jest cudzoziemcem i nie wiedział (sic!) ze na autostradzie nie wolno jeździć taka hulajnoga. O tych jadących środkiem jezdni, wyjeżdżających znienacka z chodnika, bez świateł, ze słuchawkami na uszach już nie będę wspominać. Plus tych parkujących hulajnogi na wjazdach i wyjazdach. Ja serio nie wiem co ludzie maja w głowach.

PS. Oprócz samochodu jeżdżę sporo rowerem i sporo poruszam się pieszo. Wiem, ze na wizażu od zawsze jest wojenka rowerzyści kontra kierowcy, ale moje zdanie jest takie, ze używanie mózgu na drodze obowiązuje WSZYSTKICH.

edit: mam konto na Twitterze tylko po to by śledzić na bieżąco lokalna policję, bo wrzucają info o korkach, problemach, orłach kolidujących z samochodami etc. Jestem w szoku ilu oni łapią tu kierowców na podwójnym gazie, pomimo ostrych kar (utrata prawa jazdy i kara więzienia, w aktach chyba tez się to dobra nie prezentuje, myślę np. o zmianie pracy). Większość tłumaczy się, ze myślała, ze już im promille wyparowały...

Edytowane przez magbeth
Czas edycji: 2023-04-24 o 16:22 Powód: dopisek
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 16:32   #4564
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
W No bywa podobnie. Ścieżki rowerowe są i to w dużej ilości a niektóre osoby i tak zasuwają środkiem jezdni, w tempie żółwia.
Choc i tak w mojej osobistej hierarchii nienawiści najwyżej stoją idioci na elektrycznych hulajnogach. Nie przepraszam za ostre słowo - to, co niektórzy na tych pojazdach wyprawiaja, wola o pomstę do nieba. Wczoraj jednego takiego kretyna policja ściągała z autostrady, tłumaczył się, ze jest cudzoziemcem i nie wiedział (sic!) ze na autostradzie nie wolno jeździć taka hulajnoga. O tych jadących środkiem jezdni, wyjeżdżających znienacka z chodnika, bez świateł, ze słuchawkami na uszach już nie będę wspominać. Plus tych parkujących hulajnogi na wjazdach i wyjazdach. Ja serio nie wiem co ludzie maja w głowach.

PS. Oprócz samochodu jeżdżę sporo rowerem i sporo poruszam się pieszo. Wiem, ze na wizażu od zawsze jest wojenka rowerzyści kontra kierowcy, ale moje zdanie jest takie, ze używanie mózgu na drodze obowiązuje WSZYSTKICH.

edit: mam konto na Twitterze tylko po to by śledzić na bieżąco lokalna policję, bo wrzucają info o korkach, problemach, orłach kolidujących z samochodami etc. Jestem w szoku ilu oni łapią tu kierowców na podwójnym gazie, pomimo ostrych kar (utrata prawa jazdy i kara więzienia, w aktach chyba tez się to dobra nie prezentuje, myślę np. o zmianie pracy). Większość tłumaczy się, ze myślała, ze już im promille wyparowały...
Jezu tak. Kiedyś prawie zginęłam wychodząc z kamienicy, bo ktoś przeleciał na hulajnodze tuż przy stopniu do drzwi wejściowych. Koleś jechał super szybko i jeśli wyszłabym sekundę wcześniej, to by mnie potrącił.

Masa tego dziadowstwa jeździ po chodnikach, jeżdżąc szybciej niż wiele samochodów po ulicy (w mojej okolicy jest strefa 30). Mieszkam w naprawdę uczęszczanej części miasta, chodnikami chodzą turyści, studenci, pracownicy z biurowców itd. Debile na hulajnogach mają to gdzieś i śmigają po takich zatłoczonych chodnikach. Niestety, ale podejrzewam, że prędzej czy później dojdzie do wypadku, i to poważnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 16:45   #4565
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89564340]Jakieś 21...mln Polaków ma prawo jazdy kat b. Spokojnie napiszę, że połowa rowerzystów, których widać na drogach prawo jazdy posiada. Wiec teoretycznie wiedzę posiadają.

W szkole uczą o znakach drogowych.[/QUOTE]

zdaje się, że na kursie prawa jazdy kat b uczą jak jeździć samochodem, nie rowerem tak, znaki są te same, ogólne zasady też. ale już np nie uczy się tego, że rowerzysta ma takie same obowiązki jak kierowca w zakresie przepuszczania pieszych na pasach. i wielu rowerzystów tego nie wie, albo ma to w pompce. obstawiam jednak to pierwsze, skoro samochodami jakoś się umieją zatrzymać czy zwolnić.
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 16:57   #4566
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
zdaje się, że na kursie prawa jazdy kat b uczą jak jeździć samochodem, nie rowerem tak, znaki są te same, ogólne zasady też. ale już np nie uczy się tego, że rowerzysta ma takie same obowiązki jak kierowca w zakresie przepuszczania pieszych na pasach. i wielu rowerzystów tego nie wie, albo ma to w pompce. obstawiam jednak to pierwsze, skoro samochodami jakoś się umieją zatrzymać czy zwolnić.
Generalnie to uczy się jak zdać egzamin.
Mało kto jest potem zainteresowany uaktualnieniem wiedzy w przypadku zmiany przepisów. Mam prawo jazdy od 2008, od tego czasu sporo się pozmieniało: ograniczenia prędkości, o ile dobrze pamiętam to wprowadzono obowiązek całodobowej jazdy na światłach, wprowadzono to bezwzględne pierwszeństwo pieszych na pasach itd. Jakiś czas temu (3 lata?) weszła nowelizacja, która wprowadziła choćby przepisy dotyczące hulajnóg czy rolek. Podejrzewam, że mało kto się tym zainteresował i to prześledził.

Nie można pomijać tego, że ludzie nie wiedzą jak dbać o stan techniczny roweru. Robiliśmy kiedyś imprezę dla rodzin z dziećmi, można było skorzystać z podstawowego przeglądu. I nagle się okazało, że część ludzi miała usterki poważnie wpływające na ich bezpieczeństw: niesprawne hamulce, luzy na sterach (czyt. skręcisz kierownicę, ale to nie znaczy, że skręcisz rowerem) czy nawet niedokręcone na mostku kierownice (oprzesz się mocniej i lecisz prosto na przednie koło).
Na innej imprezie siedzimy na postoju pod sklepem. Dziecku upadł kask na asfalt i pękł na czole. Tekst matki: w domu tata sklei ci kropelką. No kurrrrr... Pęknięty kask można jedynie wyrzucić, sklejenie nie przywróci mu jego funkcji i użyteczności.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 17:03   #4567
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
zdaje się, że na kursie prawa jazdy kat b uczą jak jeździć samochodem, nie rowerem tak, znaki są te same, ogólne zasady też. ale już np nie uczy się tego, że rowerzysta ma takie same obowiązki jak kierowca w zakresie przepuszczania pieszych na pasach. i wielu rowerzystów tego nie wie, albo ma to w pompce. obstawiam jednak to pierwsze, skoro samochodami jakoś się umieją zatrzymać czy zwolnić.
Albo jak skręcić w lewo nie powodując zawału u kierowcy jadącego za nim.
Kiedyś miałam taką sytuację. Rowerzysta przede mną jedzie grzecznie prawą stroną, droga lekko zakręcała w prawo, słaba widoczność, nie było jak wyprzedzić, linia ciągła, więc się toczę za nim a ten nagle hyc! Skręca w lewo. Zero "kierunkowskazu", nic, tylko tak nagle skręcił. Gdybym nie zachowała tak dużej odległości, to moglibyśmy się zetknąć. Tego akurat uczyli na "kursie na kartę rowerową", że jak chce się zjechać w lewo to trzeba najpierw dać kierunek, wyjechać trochę przed jadący za nami samochód, znowu kierunek i dopiero skręcić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-04-24, 17:10   #4568
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Albo jak skręcić w lewo nie powodując zawału u kierowcy jadącego za nim.
Kiedyś miałam taką sytuację. Rowerzysta przede mną jedzie grzecznie prawą stroną, droga lekko zakręcała w prawo, słaba widoczność, nie było jak wyprzedzić, linia ciągła, więc się toczę za nim a ten nagle hyc! Skręca w lewo. Zero "kierunkowskazu", nic, tylko tak nagle skręcił. Gdybym nie zachowała tak dużej odległości, to moglibyśmy się zetknąć. Tego akurat uczyli na "kursie na kartę rowerową", że jak chce się zjechać w lewo to trzeba najpierw dać kierunek, wyjechać trochę przed jadący za nami samochód, znowu kierunek i dopiero skręcić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Yyy ale po co machac ręką dwa razy? ( Bo rozumiem że przez to rozumiesz słowo kierunek? ).
Jak rowerzysta wyciąga lewą ręke i upewnia się, że auto go nie wyprzedza, a potem zaczyna zjeżdżać na lewa część pasa, to przecież wiadomo, że ma zamiar skręcić w lewo. Ty wtedy grzecznie czekasz, aż wykona manewr i ucieknie Ci z drogi.

No i skoro miałaś linie ciągła, to nie bardzo rozumiem jak niby mielibyscie się zderzyć. Nie miałaś prawa go wyprzedzać w żaden sposób, wiec nawet jesli nie zasygnalizowałby manewru, to byłaby to twoja wina.
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Czas edycji: 2023-04-24 o 17:18
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 17:44   #4569
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=43f4c6e05089aac1c48e760 c19dfc261ffa43875_6583838 01b065;89564268]Treść usunięta[/QUOTE]Koleżanka miała kiedyś taka sytuację. Chciała skręcić, wystawiła rękę aby zasygnalizować. Kierowca postanowil wyprzedzić, nie zachował odległości i walna ja po ręce.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 17:45   #4570
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Olkaaaa_s Pokaż wiadomość
Jezu tak. Kiedyś prawie zginęłam wychodząc z kamienicy, bo ktoś przeleciał na hulajnodze tuż przy stopniu do drzwi wejściowych. Koleś jechał super szybko i jeśli wyszłabym sekundę wcześniej, to by mnie potrącił.

Masa tego dziadowstwa jeździ po chodnikach, jeżdżąc szybciej niż wiele samochodów po ulicy (w mojej okolicy jest strefa 30). Mieszkam w naprawdę uczęszczanej części miasta, chodnikami chodzą turyści, studenci, pracownicy z biurowców itd. Debile na hulajnogach mają to gdzieś i śmigają po takich zatłoczonych chodnikach. Niestety, ale podejrzewam, że prędzej czy później dojdzie do wypadku, i to poważnego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mnie autentycznie dziwi prędkość tych miejskich hulajnog. Przecież one tak zapieprzają

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 17:52   #4571
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

W czwartej czy piątej klasie jest egzamin na kartę rowerowa, która uprawnia do poruszania się rowerem dzieci i młodzież 10-18 lat, wiec teoretycznie każdy powinien te przepisy znać jak do podstawówki chodził. Karta jest obligatoryjna do poruszania się rowerem przed ukończeniem 18 roku życia.
Moja córka właśnie się do zdawania szykuje


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-24, 17:58   #4572
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Dla mnie najgorsze są hulajnogi. W tamtym roku wychodziłam z pracy gdzie z drzwi są prosto na chodnik. Cm dzieliły mnie od hulajnogi która tak zapieprzala. Jakbym nie odskoczyła to na bank byłoby źle.

U mnie w mieście wybudowali kładki dla rowerów a chodzą po niej piesi mimo że most z chodnikiem jest max 5m dalej.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:38 ---------- Poprzedni post napisano o 17:31 ----------

Ale wiesz druga strona medalu jest też taką że kierowcy względem rowerzystów też mają wiele za uszami. Glowna przyczyną wypadków z rowerzystami jest nieudzielenie pierwszeństwa przez kierującego samochodem a druga nieprawidłowe wyprzedzanie rowerzysty.

To ile ja miałam niebezpiecznych sytuacji z kierowcami to głową mała. Dwa razy ratowałam się wjazdem do rowu bo raz tir mnie wyprzedzał i był tak blisko że prawie go dotknęłam, a drugim razem samochód wymusił pierwszeństwo i jechał że mną na czołowe

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:38 ----------

Z drugiej strony masz wielu kierowców co niby przepisy zna ale ich nie stosuje.

Karać, Karać i Karać wszystkich jak leci


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 17:44 ---------- Poprzedni post napisano o 17:39 ----------

Koleżanka miała kiedyś taka sytuację. Chciała skręcić, wystawiła rękę aby zasygnalizować. Kierowca postanowil wyprzedzić, nie zachował odległości i walna ja po ręce.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
wiadomo, nigdy nie będzie idealnie. akurat rozmawiamy o rowerzystach, to piszę o rowerzystach, ale wszyscy inni (piesi, kierowcy) to mają równie dużo za uszami.

ja zwykle uważam, że lepiej najpierw edukować (nawet na siłę, robiąc z tego obowiązek), a później karać. i karać dotkliwie.
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 18:21   #4573
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 18:33   #4574
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89564392]Yyy ale po co machac ręką dwa razy? ( Bo rozumiem że przez to rozumiesz słowo kierunek? ).
Jak rowerzysta wyciąga lewą ręke i upewnia się, że auto go nie wyprzedza, a potem zaczyna zjeżdżać na lewa część pasa, to przecież wiadomo, że ma zamiar skręcić w lewo. Ty wtedy grzecznie czekasz, aż wykona manewr i ucieknie Ci z drogi.

No i skoro miałaś linie ciągła, to nie bardzo rozumiem jak niby mielibyscie się zderzyć. Nie miałaś prawa go wyprzedzać w żaden sposób, wiec nawet jesli nie zasygnalizowałby manewru, to byłaby to twoja wina.
Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Tak mnie uczyli na kartę rowerową i może bez sensu dawać dwa razy kierunek, ale jest to dużo bardziej sensowne niż brak sygnalizowania
Rzecz w tym, że ten rowerzysta ani nie zasygnalizował ręką, ani nawet nie zaczął zjeżdżać w lewo odpowiednio wcześniej, tylko w ostatniej chwili skręcił z prawego pobocza, przecinając mój tor jazdy. Mając na uwadze, że niektórzy kierowcy w takiej sytuacji potrafią jechać ledwo dwa metry za rowerem, to wtedy kolizja jest jak najbardziej możliwa. Możliwe, że to i tak byłaby wina kierowcy, no ale jednak... Niektórym chyba życie niezbyt miłe.
Zawsze mnie bardzo stresowało, gdy ktoś na drodze robił coś tak niespodziewanego. Mimo, że do tego rowerzysty zbliżyłam się na max 5 metrów, to i tak zaskoczona wcisnęłam hamulec. A bo ja wiem, czy on skręca, czy mdleje czy może znalazł grosika...?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 19:07   #4575
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
zdaje się, że na kursie prawa jazdy kat b uczą jak jeździć samochodem, nie rowerem tak, znaki są te same, ogólne zasady też. ale już np nie uczy się tego, że rowerzysta ma takie same obowiązki jak kierowca w zakresie przepuszczania pieszych na pasach. i wielu rowerzystów tego nie wie, albo ma to w pompce. obstawiam jednak to pierwsze, skoro samochodami jakoś się umieją zatrzymać czy zwolnić.
Proszę Cie ... Jeśli ktoś ma prawo jazdy to powinien ogarnąć jazdę rowerem. Jeśli nie wie, kto kiedy ma pierwszeństwo to nie chcę wiedzieć. Już nie róbmy z ludzi takich glupitkich. O wszelkich zmianach przepisów jest zawsze bardzo głośno. Jeśli ktoś chce - dowie się. Jeśli nie chce to najlepszy kurs nie może.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 19:11   #4576
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Mnie autentycznie dziwi prędkość tych miejskich hulajnog. Przecież one tak zapieprzają

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Nie mają jakiegoś ograniczenia?
Kiedyś jechałam taką i można ją było rozpędzić do max 20 km/h (z górki wyszło więcej, ale sam napęd hulajnogi powyżej nie przyspieszał). Nie w Polsce, ale wydawało mi się oczywiste, że powinny być takie limity, przynajmniej w tych dostępnych do wypożyczania.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 19:23   #4577
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=695d786c3492781c3fd020c 39a3abf990173eddf_6577a2b 887a02;89564474]Nie mają jakiegoś ograniczenia?
Kiedyś jechałam taką i można ją było rozpędzić do max 20 km/h (z górki wyszło więcej, ale sam napęd hulajnogi powyżej nie przyspieszał). Nie w Polsce, ale wydawało mi się oczywiste, że powinny być takie limity, przynajmniej w tych dostępnych do wypożyczania.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Teraz miejskie hulajnogi mają ograniczenie do 20 czy 25 km/h. Jednak coraz więcej ludzi ma własne hulajnogi, które nie mają limitu (tzn. mają, ale ten producenta, wynikający z konstrukcji, mocy napędu, pojemności baterii itp.)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 19:30   #4578
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89564472]Proszę Cie ... Jeśli ktoś ma prawo jazdy to powinien ogarnąć jazdę rowerem. Jeśli nie wie, kto kiedy ma pierwszeństwo to nie chcę wiedzieć. Już nie róbmy z ludzi takich glupitkich. O wszelkich zmianach przepisów jest zawsze bardzo głośno. Jeśli ktoś chce - dowie się. Jeśli nie chce to najlepszy kurs nie może.[/QUOTE]

ja może robię z ludzi głupiutkich, ale Ty robisz z nich zatwardziałych piratów drogowych, bez żadnej szansy na poprawę. nie sądzę abyś miała bardziej rację niż ja.

na pewno są osoby, którym żadna edukacja nie pomoże, ale z pewnością jest również sporo takich, których da się wyedukować
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 20:10   #4579
kasia2209
Zakorzenienie
 
Avatar kasia2209
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 11 466
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Treść usunięta
kasia2209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-04-24, 20:14   #4580
Sodalite
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 615
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
mnie czasem aż przeraża jak bezmyślnie ludzie wyłażą na przejście. niedaleko mojego osiedla jest przystanek, który jest zaraz za przejściem, nie ma zatoczki, autobusy zatrzymują się na pasie ruchu. praktycznie za każdym razem widuję ludzi, którzy wychodzą zza tego autobusu na drugi pas bez żadnego zatrzymania, żadnego rozglądnięcia. zza autobusu nic nie widać. ani kierowcy nie widzą że pieszy jest na przejściu ani piesi nie widzą czy samochody się zatrzymały

dziwi mnie takie bezgraniczne zaufanie, że na pewno ktoś się zatrzyma

zauważyłam że większość kierowców się zatrzymuje i czeka aż autobus odjedzie nie ważne czy ktoś przechodzi czy nie, ale i tak...

Edytowane przez Sodalite
Czas edycji: 2023-04-24 o 20:16
Sodalite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 20:15   #4581
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez kasia2209 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
U mnie to było w 4 klasie, czyli w wieku 10 lat i jakoś nawet ci najgorsi uczniowie się tego uczyli, żeby dostać kartę rowerową i móc jeździć rowerem. Taki jeden z pierwszych kroków żeby się wozić po mieście!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-24, 21:47   #4582
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Sodalite Pokaż wiadomość
mnie czasem aż przeraża jak bezmyślnie ludzie wyłażą na przejście. niedaleko mojego osiedla jest przystanek, który jest zaraz za przejściem, nie ma zatoczki, autobusy zatrzymują się na pasie ruchu. praktycznie za każdym razem widuję ludzi, którzy wychodzą zza tego autobusu na drugi pas bez żadnego zatrzymania, żadnego rozglądnięcia. zza autobusu nic nie widać. ani kierowcy nie widzą że pieszy jest na przejściu ani piesi nie widzą czy samochody się zatrzymały

dziwi mnie takie bezgraniczne zaufanie, że na pewno ktoś się zatrzyma

zauważyłam że większość kierowców się zatrzymuje i czeka aż autobus odjedzie nie ważne czy ktoś przechodzi czy nie, ale i tak...
Z tego, co pamiętam, w takiej sytuacji kierowca ma taki obowiązek.

Chociaz ja tam na pewniaka nie wychodzę. Gdyby nie, to już bym nie żyła: kiedyś na przejściu jakiś geniusz postanowił wyprzedzać autobus, który ruszył z przystanku, ale zatrzymał się, żeby mnie przepuścić - bo gdzie tam święta krowa za kierownicą będzie czekać za autobusem, korona by debilowi z głowy spadła.

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 05:17   #4583
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Skoro o przepisach mowa, to czy można parkować samochodem na chodniku takim między blokiem a trawnikiem i drugim chodnikiem, że centralnie trzeba przez ten chodnik przejechać?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 09:33   #4584
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Dziwi mnie, że na komunie też już są podziękowania dla gości i winietki.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 09:34   #4585
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że na komunie też już są podziękowania dla gości i winietki.
Masakra, przerost formy nad treścią

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 09:40   #4586
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Aa. i dodatkowe większe podziękowania dla chrzestnych i dziadków O.o
I banery komunijne.

Edytowane przez Norluka
Czas edycji: 2023-04-25 o 09:41
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 10:11   #4587
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że na komunie też już są podziękowania dla gości i winietki.
Mnie dziwią nawet na weselach. Dużo pieniędzy zmarnowane na jakiś mały gadżecik, który większość osób i tak ignoruje. Na komunię i chrzciny to już całkiem.

Tak samo specjalne zaproszenia na komunię z zdjęciem dziecka.

Oczywiście jeśli ktoś chce to niech robi. Dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w sumie po nic. Tylko dla mnie komunia, chrzciny to z założenia niewielka impreza rodzinna.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 10:32   #4588
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89564778]Mnie dziwią nawet na weselach. Dużo pieniędzy zmarnowane na jakiś mały gadżecik, który większość osób i tak ignoruje. Na komunię i chrzciny to już całkiem.

Tak samo specjalne zaproszenia na komunię z zdjęciem dziecka.

Oczywiście jeśli ktoś chce to niech robi. Dla mnie to wyrzucanie pieniędzy w sumie po nic. Tylko dla mnie komunia, chrzciny to z założenia niewielka impreza rodzinna.[/QUOTE]Ja wyrzucam wszystkie takie zbędne gadżety, zaproszenia ze zdjęciami. Po co miałabym to przechowywać. Tak samo jakieś magnesy na lodówkę ze zdjęciem mlodej pary. Koszmar

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez milka_70
Czas edycji: 2023-04-25 o 10:44
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 10:50   #4589
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Ja wyrzucam wszystkie takie zbędne gadżety, zaproszenia ze zdjęciami. Po co miałabym to przechowywać. Tak samo jakieś magnesy na lodówkę ze zdjęciem mlodej pary. Koszmar

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka

100% zgody, dostałam ostatnio magnes, który przedstawiał wielkie głowy młodej pary wystające z jakiegoś kreskówkowego auta Qyladowal w śmieciach.
Nuova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-04-25, 10:58   #4590
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 78.

Jedyne pamiątki, które zachowuje z wesela to zdjęcia moje i męża zrobione w tych fotobudkach Żadne prezenciki, magnesy itp.
Winietki to ja raz chyba na weselu widziałam, a komunia to już jakiś kosmos.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-05-02 16:47:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:39.