Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68. - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-05-21, 10:27   #1951
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Dzięki brandie, bardzo mnie skusilas tymi płynami, jak mi się mój skończy to kupię ten z Lidla

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka


Ten fioletowy to u mnie number one.

Ja wszystko porę w środku do kolorów XD A mam sporo ciemnych ubrań, nie widzę żeby to jakiś na nie wypływało.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 10:38   #1952
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Dziewczyny, jeszcze raz dzięki za wasze odpowiedzi związane z wyrywaniem ósemek Zabieg był bardzo szybki i praktycznie bezbolesny (tylko cena boli, ale to chyba norma ). Spuchnięta byłam minmalnie i nawet nie było tego widać, tylko czułam lekką opuchliznę, gdy dotykałam twarzy. Ale przykładam lód i jest okej + zimno też łagodzi ból. A i ogólnie miałam plan wyrwać jedną ósemkę, ale w dniu zabiegu zaczęła boleć mnie górna po tej samej stronie, więc wyrwałam dwie.

Też tylko myślę o tym, co zjem, jak to się zagoi Bardzo rzadko jem płynne rzeczy.

Ale martwię się trochę, że no goi się jakoś super :/
Chociaz minęły tak naprawde niecałe dwa dni, więc może nie będę panikować. Po prostu mnie boli (ale niezbyt mocno). Przy przełykaniu czuję dyskomfort i w ogóle boję się napic czegokolwiek Lekarz powiedział, że dziś mam zrobić płukankę woda + soda oczyszczona i zrobiłam i mam nadzieję, że nic tam nie naruszyłam, no i że żadnego zakażenia tam nie będzie, bo jednak też trudno mi umyć dokładnie szóstki i siódemki po tej stronie oczywiście naczytałam się w necie o komplikacjach, ale staram się uspokoić, że zabieg miałam w piątek o 18, więc siłą rzeczy ma prawo mnie jeszcze boleć...
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 10:48   #1953
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89586604]Dziewczyny, jeszcze raz dzięki za wasze odpowiedzi związane z wyrywaniem ósemek Zabieg był bardzo szybki i praktycznie bezbolesny (tylko cena boli, ale to chyba norma ). Spuchnięta byłam minmalnie i nawet nie było tego widać, tylko czułam lekką opuchliznę, gdy dotykałam twarzy. Ale przykładam lód i jest okej + zimno też łagodzi ból. A i ogólnie miałam plan wyrwać jedną ósemkę, ale w dniu zabiegu zaczęła boleć mnie górna po tej samej stronie, więc wyrwałam dwie.

Też tylko myślę o tym, co zjem, jak to się zagoi Bardzo rzadko jem płynne rzeczy.

Ale martwię się trochę, że no goi się jakoś super :/
Chociaz minęły tak naprawde niecałe dwa dni, więc może nie będę panikować. Po prostu mnie boli (ale niezbyt mocno). Przy przełykaniu czuję dyskomfort i w ogóle boję się napic czegokolwiek Lekarz powiedział, że dziś mam zrobić płukankę woda + soda oczyszczona i zrobiłam i mam nadzieję, że nic tam nie naruszyłam, no i że żadnego zakażenia tam nie będzie, bo jednak też trudno mi umyć dokładnie szóstki i siódemki po tej stronie oczywiście naczytałam się w necie o komplikacjach, ale staram się uspokoić, że zabieg miałam w piątek o 18, więc siłą rzeczy ma prawo mnie jeszcze boleć...[/QUOTE]

Na spokojnie, ja czułam dyskomfort lekko 5 dni, nawet nie próbowałam tam jeść bo miałam szwy. To jednak zabieg, ma prawo się goić dłużej. Jeśli nie boli Cie jakoś tragicznie, a jedynie jest dyskomfort i coś "ciągnie" to będzie dobrze. Aa i ja piłam przez rurkę bo mi było tak łatwiej i jadłam na początku letnie zupy a potem tylko papki i rozgotowane kasze/ryż itp

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 11:41   #1954
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Na spokojnie, ja czułam dyskomfort lekko 5 dni, nawet nie próbowałam tam jeść bo miałam szwy. To jednak zabieg, ma prawo się goić dłużej. Jeśli nie boli Cie jakoś tragicznie, a jedynie jest dyskomfort i coś "ciągnie" to będzie dobrze. Aa i ja piłam przez rurkę bo mi było tak łatwiej i jadłam na początku letnie zupy a potem tylko papki i rozgotowane kasze/ryż itp

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
No właśnie jem pudding a na obiad będzie zupa krem. Dzięki, masz rację, dam sobie czas i póki mogę to odpoczywam
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 12:15   #1955
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ja tez proszek z domola, od czasu do czasu odplamiacz z biedry. Do plukania coccolino, bialy lub niebieski. Nie lubie zadnych perfumowych nut, dla mnie pranie ma delikatnie pachniec po prostu swiezoscią wszelkie perfumowe kompozycje odrzucam.
Ja też cocolino białe lub niebieskie, uwielbiam zapach świeżości.
4ec13cb18ab3f27b597089ea0d0eff6e72b7e954_64f11b724e7cd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 12:41   #1956
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Na spokojnie, ja czułam dyskomfort lekko 5 dni, nawet nie próbowałam tam jeść bo miałam szwy. To jednak zabieg, ma prawo się goić dłużej. Jeśli nie boli Cie jakoś tragicznie, a jedynie jest dyskomfort i coś "ciągnie" to będzie dobrze. Aa i ja piłam przez rurkę bo mi było tak łatwiej i jadłam na początku letnie zupy a potem tylko papki i rozgotowane kasze/ryż itp

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Jeden z pierwszych komunikatów od lekarza, który wyrywał mi zęby - nie pić przez rurkę Do wytwarza się podciśnienie i można łatwo usunąć sobie z zęba skrzep, a to prowadzi do suchego zębodołu. Przerabiałam raz, nikomu nie życzę
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 12:52   #1957
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Jeden z pierwszych komunikatów od lekarza, który wyrywał mi zęby - nie pić przez rurkę Do wytwarza się podciśnienie i można łatwo usunąć sobie z zęba skrzep, a to prowadzi do suchego zębodołu. Przerabiałam raz, nikomu nie życzę
Właśnie też o tym czytałam, żeby absolutnie nie pić przez słomkę (co wydaje się właśnie czymś dobrym, a jest zupełnie odwrotnie)
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-05-21, 13:00   #1958
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Jeden z pierwszych komunikatów od lekarza, który wyrywał mi zęby - nie pić przez rurkę Do wytwarza się podciśnienie i można łatwo usunąć sobie z zęba skrzep, a to prowadzi do suchego zębodołu. Przerabiałam raz, nikomu nie życzę
O kurcze, nawet na to nie wpadłam, tylko żeby mi tam nic nie nalecialo Ale fakt, nie pytałam o to dentystki. Tyle że ja miałam szwy to może też jakoś inaczej?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 13:35   #1959
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
O kurcze, nawet na to nie wpadłam, tylko żeby mi tam nic nie nalecialo Ale fakt, nie pytałam o to dentystki. Tyle że ja miałam szwy to może też jakoś inaczej?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
O to może robić różnicę ja nie mam szwów, więc coś więcej się może zadziać. Ważne, że nic ci się nie stało
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 14:20   #1960
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
A czy czarne ubranie faktycznie lepiej prac w płynie do czarnych rzeczy? To naprawdę wpływa na kolor?
Też mnie to zastanawia.

Mam same czarne rzeczy (włącznie z pościelą) i używam tylko takich płynów.

Więc na dłuższą skalę trudno mi porównać, czy by płowiały mniej, jakbym używała czegoś innego.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 15:18   #1961
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też mnie to zastanawia.



Mam same czarne rzeczy (włącznie z pościelą) i używam tylko takich płynów.



Więc na dłuższą skalę trudno mi porównać, czy by płowiały mniej, jakbym używała czegoś innego.
Ja kiedyś zrobilam taki test tzn te sama czarna bluzke bawełniana wyprałam w płynie do koloru, a jakiś czas później w takim do czarnego (z jakimś dodatkiem chroniącym). I mam wrażenie, że po tym pierwszym bluzka była jakby ciut szara, wyblakła(nie wiem jak to inaczej nazwać ), a po tym do czarnego jakby odzyskała głębie koloru. Pytanie czy to siła sugestii czy faktycznie tak było.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-21, 15:18   #1962
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Jakich kapsułek do prania używacie? Jakie polecacie? Do tej pory używałam vizir ale ich cena tak poszła w górę,że szukam innych

Wysłane z mojego RMX3370 przy użyciu Tapatalka
Jak używałam kapsułek, to Ariela. Fajnie dopierały, ale potem doczytałam, że kapsułki są średnio dobre do pralki. Do białego używam Domola z Rossmanna z polecenia tutaj i super dopiera, ale nie wiem czy on nie ma w sobie czegoś mocno żrącego, bo wyczuwam w nim coś z wybielacza Ace. Nie wiem czy na dłuższą metę nie niszczy ubrań. Do kolorów używam Perwolla albo Woolite. Zależy co jest akurat na promce jak kupuję Z płynów do płukania zrezygnowałam, bo ponoć takie se dla skóry, a ja mam dość delikatną, ale jednak lubię jak pachnie Kupiłam jakiś naturalny z Frosha, ale słabo go czuć Polecacie coś innego lepszego naturalnego?
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 17:52   #1963
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
O kurcze, nawet na to nie wpadłam, tylko żeby mi tam nic nie nalecialo Ale fakt, nie pytałam o to dentystki. Tyle że ja miałam szwy to może też jakoś inaczej?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Mąż miał szyte i miał te same zalecenia Miałam nie płukać ust (tak wiecie, z wypluwaniem) przez tydzień, myć delikatnie zęby od drugiej doby, nie pić przez słomkę, nie palić papierosów do zagojenia.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 18:54   #1964
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy jest tu szczęśliwy posiadacz lub posiadaczka fotelika do auta Jané Ikonic i może mnie oświecić jak się reguluje zagłówek? Osoba, od której go mam wspominała o przycisku, na filmikach widzę pętelkę wystająca u góry zagłówka, a sama nie widzę ani jednego ani drugiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 18:55   #1965
brandie
Wtajemniczenie
 
Avatar brandie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 169
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez SteveS Pokaż wiadomość
Mąż miał szyte i miał te same zalecenia Miałam nie płukać ust (tak wiecie, z wypluwaniem) przez tydzień, myć delikatnie zęby od drugiej doby, nie pić przez słomkę, nie palić papierosów do zagojenia.

Ja miałam te same zalecenia przy dolnej ósemce.

Bolało mnie tylko w dzień zabiegu, gdy znieczulenie zaczęło schodzić w domu, wzięłam proszka na noc i od tamtej pory nic a nic nie bolało. Ale miałam przez tydzień taki szczękościsk, że nie mogłam włożyć do ust normalnie łyżki stołowej, musiałam sobie wlewać zupę łyżką do buzi XD I spuchnięta trochę byłam.
Górna ósemka już była lajtowa, na drugi dzień normalnie funkcjonowałam.
brandie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 20:06   #1966
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Moja siostra pierze czarne i granatowe w płynie do ciemnych ubrań i sobie chwali, że ubrania nie płowieją, ale ona ma bardzo dużo całych czarnych i granatowych ubrań ze względu na pracę męża i bez problemu raz na tydzień uzbiera pralkę tylko tych dwóch kolorów

Jak dla mnie gra nie warta świeczki bo mam raptem kilka czarnych rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie tak.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Też mnie to zastanawia.

Mam same czarne rzeczy (włącznie z pościelą) i używam tylko takich płynów.

Więc na dłuższą skalę trudno mi porównać, czy by płowiały mniej, jakbym używała czegoś innego.
Dzięki za odpowiedzi, chyba kupię taki płyn bo zaopatrzyłam się w kilka czarnych ciuchów więc jeśli taki płyn działa to mi się przyda
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 20:55   #1967
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy w Polsce wśród dzieci w wieku 3-4 lata popularny jest Paw Patrol?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 20:59   #1968
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Czy w Polsce wśród dzieci w wieku 3-4 lata popularny jest Paw Patrol?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak najbardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 21:00   #1969
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez awgusta Pokaż wiadomość
Jak najbardziej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serdeczne dzięki za szybką odpowiedź.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-05-21, 21:11   #1970
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=4b27789c826749bd4d16893 be0ab05cdfb4777a2_659f2fa 2a88b4;89586604]Dziewczyny, jeszcze raz dzięki za wasze odpowiedzi związane z wyrywaniem ósemek Zabieg był bardzo szybki i praktycznie bezbolesny (tylko cena boli, ale to chyba norma ). Spuchnięta byłam minmalnie i nawet nie było tego widać, tylko czułam lekką opuchliznę, gdy dotykałam twarzy. Ale przykładam lód i jest okej + zimno też łagodzi ból. A i ogólnie miałam plan wyrwać jedną ósemkę, ale w dniu zabiegu zaczęła boleć mnie górna po tej samej stronie, więc wyrwałam dwie.

Też tylko myślę o tym, co zjem, jak to się zagoi Bardzo rzadko jem płynne rzeczy.

Ale martwię się trochę, że no goi się jakoś super :/
Chociaz minęły tak naprawde niecałe dwa dni, więc może nie będę panikować. Po prostu mnie boli (ale niezbyt mocno). Przy przełykaniu czuję dyskomfort i w ogóle boję się napic czegokolwiek Lekarz powiedział, że dziś mam zrobić płukankę woda + soda oczyszczona i zrobiłam i mam nadzieję, że nic tam nie naruszyłam, no i że żadnego zakażenia tam nie będzie, bo jednak też trudno mi umyć dokładnie szóstki i siódemki po tej stronie oczywiście naczytałam się w necie o komplikacjach, ale staram się uspokoić, że zabieg miałam w piątek o 18, więc siłą rzeczy ma prawo mnie jeszcze boleć...[/QUOTE]Ja miałam zalecenie żeby po zabiegu płukać jamę ustną płynem Corsodyl. Mój TŻ też, tylko on usuwał chyba szóstkę. Jak miał ropień przy zębie to też kazali mu płukać tym płynem. Tylko uczciwie ostrzegam że jest dość ostry w smaku, może być nieprzyjemny.
Cytat:
Napisane przez Lasagna_ze_szpinakiem Pokaż wiadomość
Ja kiedyś zrobilam taki test tzn te sama czarna bluzke bawełniana wyprałam w płynie do koloru, a jakiś czas później w takim do czarnego (z jakimś dodatkiem chroniącym). I mam wrażenie, że po tym pierwszym bluzka była jakby ciut szara, wyblakła(nie wiem jak to inaczej nazwać ), a po tym do czarnego jakby odzyskała głębie koloru. Pytanie czy to siła sugestii czy faktycznie tak było.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Jeśli to były dwa prania jedno po drugim (nawet w jakimś dłuższym odstępie czasu) to raczej siła sugestii czerń blaknie stopniowo podczas prania jeśli barwnik jest kiepski, ale to raczej długotrwały proces.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 21:16   #1971
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

A ja widzę różnicę w przypadku stosowania płynu do czarnego. Ja i Tż mamy ubrania do pracy w czarnym kolorze i widziałam różnicę w jego spodniach z czasów jak były prane w kapsułkach do koloru, a jak teraz są prane w kapsułkach bądź płynie do czarnego. Mogłam porównać nasze spodnie gdyż są identyczne z racji pracy w tym samym miejscu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-21, 21:37   #1972
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 2 756
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Czy w Polsce wśród dzieci w wieku 3-4 lata popularny jest Paw Patrol?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zdecydowanie tak.
695d786c3492781c3fd020c39a3abf990173eddf_6577a2b887a02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 06:45   #1973
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Czy w Polsce wśród dzieci w wieku 3-4 lata popularny jest Paw Patrol?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 07:46   #1974
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez HellcatRedeye Pokaż wiadomość
Czy w Polsce wśród dzieci w wieku 3-4 lata popularny jest Paw Patrol?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Wśród moich znajomych chyba każde dziecko miało okres fazy na Psi Patrol Dużo dzieci miało też na Pepę. Dziewczynki oczywiście jeszcze na Kraine Lodu.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 08:01   #1975
HellcatRedeye
Challenge(r) me!
 
Avatar HellcatRedeye
 
Zarejestrowany: 2021-04
Lokalizacja: behind the wheel
Wiadomości: 3 411
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Dzięki dziewczyny, prezenty zakupione

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
HellcatRedeye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 08:11   #1976
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 372
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nie do mnie ale domol jest ok, Lidl nie taki najgorszy choć kiedyś był lepszy (produkują PCC z brzegu ci co płyn flo) Biedronkowy ładnie pachnie ale nie dopiera https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=17359

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o płyn do prania, to kupuję w Auchan albo LeClerc takie małe płyny z firmy Gold Drop w czerwonej butelce. Nie zawsze są, niestety. Przed inflacją kosztowały około 2 - 3 zł za litr, teraz około 3 - 4 zł za litr (dokładnie nie pamiętam, ale są najtańsze w Auchan). Polecam, bo doczyszczają pranie dokładnie na tym samym poziomie co płyny z Persila.
Poza tym jeździłam kiedyś do pracy obok fabryki tej firmy i widziałam, jak dojeżdżają tam ludzie, jaki to mały zakład. To naprawdę mała, polska firma. W sumie tylko po to, żeby ich wesprzeć, kupiłam kiedyś ten płyn. A kupuję go do tej pory, bo okazało się, że działa naprawdę rewelacyjnie i radzi sobie z plamami nie niszcząc ubrań i nie mając chamskiego zapachu.


Ale jak ktoś wyżej pisał, patrz też zawsze na promocje Ostatnio kupiłam za tę samą cenę, co Gold Drop (jakieś 3,15 zł/litr) fioletowy płyn do prania E w Auchan... I padłam. Pranie pachnie po nim w całym domu. I też dopiera ubrania. Plus ten kolor, żelowa konsystencja, opakowanie... Po prostu jakość płynu za 40-60 zł.

A jeśli chodzi o płyny do płukania, to mega, ale to mega polecam markę własną Auchan, takie wielkie butle za 9,60 zł czy 9,90 zł. Zwłaszcza płyn w kolorze jasnoróżnowym. Mają trzy wersje różowe i jedna z nich (z bawełną na etykiecie) pachnie jak niebo: słodko-świeżo-owocowo, trochę jak guma balonowa, trochę jak wata cukrowa, trochę jak papaja. Oczywiście ten zapach nie utrzymuje się po praniu tak mocno jak zapach Lenora, ale też go czuć i jest naprawdę przeprzyjemny. I konsystencja jest idealna, nie za gęsta. Wystarczy klasyczna nakrętka na całe pranie. No i za 10 zł masz zapas płynu na długo, bo on ma parę litrów. Są też mniejsze wersje, ale wychodzą ciut drożej za litr.
Dzięki serdeczne
6f270d4e8c6dcf778f6b7eaa339056f9e260a162_657a458271287 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 09:42   #1977
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy jesli pojawił się stan alergiczny wokół oka- na powiekach- reakcja na klej do rzęs najprawdopodobniej, to trzeba z tym do okulisty czy do dermatologa?


rzesy sa zdjęte, w oku nic się nie dzieje, jest obrzęk i zaczerwienine skóry i świąd który (wygląda tywpowo jak zmiany atopowe skóry) nie znika od 3 dni mimo wdrożenia leku doustnego na alergię.




Bo do okulisty nie idzie złapać wizyty, to może dermatolog może pomóc?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 11:05   #1978
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Czy jesli pojawił się stan alergiczny wokół oka- na powiekach- reakcja na klej do rzęs najprawdopodobniej, to trzeba z tym do okulisty czy do dermatologa?


rzesy sa zdjęte, w oku nic się nie dzieje, jest obrzęk i zaczerwienine skóry i świąd który (wygląda tywpowo jak zmiany atopowe skóry) nie znika od 3 dni mimo wdrożenia leku doustnego na alergię.




Bo do okulisty nie idzie złapać wizyty, to może dermatolog może pomóc?
Myślę, że dermatolog jak najbardziej ok, nawet chociaż doraźnie, a jak stwierdzi, że potrzebny okulista to zdążysz.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 11:20   #1979
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Czy jesli pojawił się stan alergiczny wokół oka- na powiekach- reakcja na klej do rzęs najprawdopodobniej, to trzeba z tym do okulisty czy do dermatologa?

rzesy sa zdjęte, w oku nic się nie dzieje, jest obrzęk i zaczerwienine skóry i świąd który (wygląda tywpowo jak zmiany atopowe skóry) nie znika od 3 dni mimo wdrożenia leku doustnego na alergię.

Bo do okulisty nie idzie złapać wizyty, to może dermatolog może pomóc?

Miewam tak, ostatnio po kremie z filtrem Bandi - czerwone, swędzące jak diabli i opuchnięte powieki. Smarowałabym czymś łagodzącym - jakiś delikatny krem, żel pod oczy i na powieki? Z mojego doświadczenia - na swędzące alergiczne placki żadne dermatolog mi nie pomógł, przepisywali tylko nic nie dające drogie kosmetyki, musiałam sama eksperymentować żeby dobrać co mi pasuje. A na krytyczne sytuacje - maść Elocom, ale trzeba by z nią na powiekach bardzo ostrożnie.


Jaki lek doustny wdrożyłaś? bo mi one na skórne zmiany nie pomagają :/ (biorę Amertil Bio)
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-05-22, 11:23   #1980
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 12 340
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Co na komary w mieszkaniu? I jakiś krem na ukaszenia ? Chyba w tym roku są wyjątkowo wcześnie? Dziś nie mogłam przez nie spać i obudziłam się z 11 ukąszeniami tylko na dłoniach :/
4b27789c826749bd4d16893be0ab05cdfb4777a2_659f2fa2a88b4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 12:24:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.