Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68. - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-31, 22:34   #4321
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Musze na szybko wymyślić wakacje w Polsce

Zwracam się do was, bo sama mam małe doświadczenie w organizowaniu takich wakacji wypoczynkowych po kraju. Za dzieciaka jeżdziłam po parkach naturalnych na wycieczkach klasowych, ale niestety niewiele z tego pamiętam. Z kolei później prawie w ogole nie jeździłam na takie wakacje, chyba, że do Zakopanego albo nad Bałtyk. Uściślę więc:

Musze zorganizować wyjazd dla siebie i swojego faceta, przyjedziemy za półtora tygodnia. Mój facet nie jest polakiem i szczerze mowiac chcialabym zeby wybrana okolica zrobila na nim wrazenie. Tzn szukam malowniczej okolicy, gdzie nie ma wielu turystow, straganow (stad odpadaja znane turystyczne miejscowosci), bo przede wszystkim zalezy mi na tym zeby bylo tam spokojnie (caly wyjazd ma byc na zasadzie wyciszenia, rekonwalescencji po ciężkiej chorobie i relaksu). Czyli natura, jakies miasteczko do zwiedzenia, latwe piesze szlaki (z naciskiem na latwe).



Jesli chodzi o czesc Polski to mam na mysli mniej wiecej wschod kraju, przylatujemy do Warszawy, wylatujemy z Krakowa, a w miedzy czasie musimy zahaczyc o Lublin. Bedziemy miec samochod, wiec mozemy jechac w trase.



Czy ktoras z was może kojarzy jakąś wyjątkową okolicę, park narodowy/krajobrazowy które chwytają za serce i pomagają się wyciszyć? Zaznaczę jeszcze raz, ze kwestia psychicznego spokoju jest właściwie priorytetowa, bo zmagamy się z trudną sytuacją życiową. Coś co pomogłoby nam chociaż na tydzień się odciąć od problemów.



Zastanawiałam się nad puszczą białowieską, jednak nigdy tam nie byłam i nie wiem nawet od czego zacząć, dokąd się udać. Druga opcja to okolice Przemyśla? Bieszczady? Wiem, ze proszę o niemożliwe, ale gdzie będzie pięknie a nie będzie dużo ludzi?



Wiem też, że jest bardzo późno i znalezienie noclegu pewnie też będzie graniczyć z cudem, no ale muszę probować.



Dziękuję za doczytanie do końca
Dolina Bobru, ale to południowy zachód. Bardzo ładnie, mało ludzi i takie małe stare dolnośląskie miasteczka z zamkami. Do tego wieża rycerska w Siedlęcinie.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-31, 22:59   #4322
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 081
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez abiblabla Pokaż wiadomość
Musze na szybko wymyślić wakacje w Polsce
Zwracam się do was, bo sama mam małe doświadczenie w organizowaniu takich wakacji wypoczynkowych po kraju. Za dzieciaka jeżdziłam po parkach naturalnych na wycieczkach klasowych, ale niestety niewiele z tego pamiętam. Z kolei później prawie w ogole nie jeździłam na takie wakacje, chyba, że do Zakopanego albo nad Bałtyk. Uściślę więc:
Musze zorganizować wyjazd dla siebie i swojego faceta, przyjedziemy za półtora tygodnia. Mój facet nie jest polakiem i szczerze mowiac chcialabym zeby wybrana okolica zrobila na nim wrazenie. Tzn szukam malowniczej okolicy, gdzie nie ma wielu turystow, straganow (stad odpadaja znane turystyczne miejscowosci), bo przede wszystkim zalezy mi na tym zeby bylo tam spokojnie (caly wyjazd ma byc na zasadzie wyciszenia, rekonwalescencji po ciężkiej chorobie i relaksu). Czyli natura, jakies miasteczko do zwiedzenia, latwe piesze szlaki (z naciskiem na latwe).

Jesli chodzi o czesc Polski to mam na mysli mniej wiecej wschod kraju, przylatujemy do Warszawy, wylatujemy z Krakowa, a w miedzy czasie musimy zahaczyc o Lublin. Bedziemy miec samochod, wiec mozemy jechac w trase.

Czy ktoras z was może kojarzy jakąś wyjątkową okolicę, park narodowy/krajobrazowy które chwytają za serce i pomagają się wyciszyć? Zaznaczę jeszcze raz, ze kwestia psychicznego spokoju jest właściwie priorytetowa, bo zmagamy się z trudną sytuacją życiową. Coś co pomogłoby nam chociaż na tydzień się odciąć od problemów.

Zastanawiałam się nad puszczą białowieską, jednak nigdy tam nie byłam i nie wiem nawet od czego zacząć, dokąd się udać. Druga opcja to okolice Przemyśla? Bieszczady? Wiem, ze proszę o niemożliwe, ale gdzie będzie pięknie a nie będzie dużo ludzi?

Wiem też, że jest bardzo późno i znalezienie noclegu pewnie też będzie graniczyć z cudem, no ale muszę probować.

Dziękuję za doczytanie do końca
Może za daleko, ale ostatnio byłam w miejscowości Ogródek koło Ełku i było rewelacyjnie. Przez osadę jeździ może jeden samochód na godzinę, do jeziora 20 metrów, a w odległości 10-15 minut jazdy jezior jest kilka, o różnej linii brzegowej. Ognisko, kajaki, las, Ełk blisko, bardzo ładnie się rozwinął i wypiękniał, Orzysz niedaleko. Nie podaję nazwy kwatery, bo pewnie zajęte, ale szukałabym w tej okolicy, bo można się wspaniale wyciszyć. My planujemy tam wrócić.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 06:33   #4323
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Yersinia_p Pokaż wiadomość
Czy ktos reperowal laptopa? Oplacalo sie? Popsul sie ekran, fizycznie nic mu nie jest, wiec pewnie na zawiasach nie jest nowy, juz po gwarancji
Zależy jaki laptop, co uszkodzone czy zawiasy czy matryca i jaki koszt naprawy. Masz pewność, że to ekran uszkodzony?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 07:10   #4324
_Dzelcia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 78
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy działa Wam poczta na onecie? Na obu mailach jest napisane,że nieprawidłowa nazwa lub hasło i za duża liczba prób a próbowałam raz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Dzelcia_ jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 07:49   #4325
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Co to za rower ?
Możesz go podlinkować ?


Ja jako nastolatka przerobiłam ciężki rower i nigdy więcej.
Dobry osprzęt i lekka rama swoje kosztuje.
Ja się nie dziwię, widziałam ceny samych przerzutek, lekkich ram, klamek itp. Taniej to można chyba tylko samemu składać rower ( jak ktoś potrafi ).
Błotniki można kupić plastikowe, one są wtedy lekkie.
Np. te
https://www.greenbike.pl/rower-trekk...is-p-8095.html
https://www.mediaexpert.pl/rowery/ro...8-szary-d17-43
To jakieś takie pierwsze z brzegu. Wczoraj mignął mi tez jakiś za niecałego tysiaka, 900 z hakiem, ale nie pamiętam nazwy sklepu ani roweru.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 08:51   #4326
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Np. te
https://www.greenbike.pl/rower-trekk...is-p-8095.html
https://www.mediaexpert.pl/rowery/ro...8-szary-d17-43
To jakieś takie pierwsze z brzegu. Wczoraj mignął mi tez jakiś za niecałego tysiaka, 900 z hakiem, ale nie pamiętam nazwy sklepu ani roweru.
Jako osoba, która dużo jeździ na rowerze polecam oba, bo oba mają to, na co zwracam uwagę, czyli regulowana kierownica ( można regulować że siedzi się bardziej prosto, albo na "leżąco") i aluminiową ramę, czyli jest lekki.

Oba wydają się być spoko.
Ja lubię mieć dużo przerzutek ( więc wolałabym 27 a nie 21), ale jak jeździsz po mieście to luz, 21 starczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
ooo, a ja mam bardzo bolesne owulacje i zastanawiam się jaka jest tego przyczyna. Póki co lekarze totalnie zlewają te objawy, a ja przez kilka dni w miesiącu muszę brać rozkurczowe, bo się ruszyć nie mogę bez bólu
Też tak mam. Okres spoko, ale owulacja daje mi w kość i muszę brać leki. Ginekolodzy twierdzą,że wszystko ok, USG i cytologię zawsze spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 08:56   #4327
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
Np. te
https://www.greenbike.pl/rower-trekk...is-p-8095.html
https://www.mediaexpert.pl/rowery/ro...8-szary-d17-43
To jakieś takie pierwsze z brzegu. Wczoraj mignął mi tez jakiś za niecałego tysiaka, 900 z hakiem, ale nie pamiętam nazwy sklepu ani roweru.
Według mnie, odpuść sobie zakupy w sklepach typu media expert. Idź do stacjonarnego rowerowego i się przymierz do roweru. Jak Ci coś nie będzie pasować, to od razu przy Tobie dokręcą lub coś doradzą. Dodatkowo, z mojego doświadczenia, w rowerowych można liczyć na zniżki. Nigdy dotąd nie kupiłam żadnego roweru po cenie z "metki" czy katalogu, a przerobiłam ich w ciągu ostatnich 10 lat kilka.
To, co dla mnie w tych trekingach jest bez sensu, to lampka na dynamo. Świeci to ledwo-ledwo i działa na zasadzie: ludzie widzą mnie na rowerze, ale ja nie widzę ludzi, bo światło lampki do nich nie dociera. Za jakieś 80 zł można kupić choćby lampkę prox hamal ładowaną na usb i będzie o niebo lepiej.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Oba wydają się być spoko.
Ja lubię mieć dużo przerzutek ( więc wolałabym 27 a nie 21), ale jak jeździsz po mieście to luz, 21 starczy.
Ale oba mają te najlżejsze zestopniowanie takie same (czyli z przodu 28 zębów na najmniejszej zębatce, a z tyłu również 28). Więc na najlżejszym przełożeniu mają dokładnie te same parametry.
Różnią się najmniejszymi trybikami z tyłu (im mniejszy trybik z tyłu tym twardsze przełożenie).
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-01, 08:57   #4328
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Jestem zrozpaczona i nie wiem co dalej robić.
Mialam leczenie ortodontyczne, jakoś 2010-2012. Umowa podpisana z FIRMĄ dentim clinic w Katowicach.
Założyli mi retencje (taki drut od środka zębów). No ale w zeszłym miesiącu klej się ukruszył, razem z klejem ukruszył się kawałek zęba. Poszłam do dentysty na nadbudowanie, wszystko wypadło. Dentystka kazała zdjąć retencje, wtedy mi naprawi ząb. Dzwonię do dentim clinic, a tam mi mówią, że ten doktor który mnie leczył już tam nie pracuje, nie wiedzą gdzie pracuje "proszę sobie szukać w internecie" (szukałam, ale nie znalazłam takiej informacji), nie podejmą się usunięcia retencji. No i teraz zostałam ze złamaną dwójką i odstającym drutem. Na razie dentystka założyła mi takie "opatrunek" ale już popękał.
Co mogę zrobić? Dzwoniłam po kilku miejscach, ale nikt nie chce się podjąć.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 09:02   #4329
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jestem zrozpaczona i nie wiem co dalej robić.
Mialam leczenie ortodontyczne, jakoś 2010-2012. Umowa podpisana z FIRMĄ dentim clinic w Katowicach.
Założyli mi retencje (taki drut od środka zębów). No ale w zeszłym miesiącu klej się ukruszył, razem z klejem ukruszył się kawałek zęba. Poszłam do dentysty na nadbudowanie, wszystko wypadło. Dentystka kazała zdjąć retencje, wtedy mi naprawi ząb. Dzwonię do dentim clinic, a tam mi mówią, że ten doktor który mnie leczył już tam nie pracuje, nie wiedzą gdzie pracuje "proszę sobie szukać w internecie" (szukałam, ale nie znalazłam takiej informacji), nie podejmą się usunięcia retencji. No i teraz zostałam ze złamaną dwójką i odstającym drutem. Na razie dentystka założyła mi takie "opatrunek" ale już popękał.
Co mogę zrobić? Dzwoniłam po kilku miejscach, ale nikt nie chce się podjąć.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Spróbuj w Orzeszu Stomatologia Kops- umow się do szefa- jest ortodonta i chirurgiem stomatologicznym w jednym. Jeśli godzina Ci obojętna to powinno się udać gdzieś Cię wcisnąć.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 09:22   #4330
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Według mnie, odpuść sobie zakupy w sklepach typu media expert. Idź do stacjonarnego rowerowego i się przymierz do roweru. Jak Ci coś nie będzie pasować, to od razu przy Tobie dokręcą lub coś doradzą. Dodatkowo, z mojego doświadczenia, w rowerowych można liczyć na zniżki. Nigdy dotąd nie kupiłam żadnego roweru po cenie z "metki" czy katalogu, a przerobiłam ich w ciągu ostatnich 10 lat kilka.
To, co dla mnie w tych trekingach jest bez sensu, to lampka na dynamo. Świeci to ledwo-ledwo i działa na zasadzie: ludzie widzą mnie na rowerze, ale ja nie widzę ludzi, bo światło lampki do nich nie dociera. Za jakieś 80 zł można kupić choćby lampkę prox hamal ładowaną na usb i będzie o niebo lepiej.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------


Ale oba mają te najlżejsze zestopniowanie takie same (czyli z przodu 28 zębów na najmniejszej zębatce, a z tyłu również 28). Więc na najlżejszym przełożeniu mają dokładnie te same parametry.
Różnią się najmniejszymi trybikami z tyłu (im mniejszy trybik z tyłu tym twardsze przełożenie).
Do stacjonarnego rowerowego pójdę, ale zanim tam dotrę, to chciałam się zorientować tak na sucho, jak to wszystko wygląda. Zwłaszcza, że w najbliższym czasie nie będę mieć czasu, więc jedyne, co mogę zrobić, to sobie pooglądać.
Poza tym u mnie proces decyzyjny przez zakupem wszelkich "trwałych" rzeczy jest zwykle bardzo długi, kupno plecaka zajęło mi więcej, niż rok Poprzedni rower kupowałam jeszcze w podstawówce, a jestem po trzydziestce.

Nie zwróciłam uwagi, jakie są lampki w tych rowerach.

Lampkę na dynamo z poprzedniego roweru wymontowałam, zanim go wczoraj wyniosłam na śmieci, więc kolejny taki wynalazek mi niepotrzebny.
Teraz trochę się zastanawiam, jak mogłabym ją wykorzystać.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 09:28   #4331
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 266
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Według mnie, odpuść sobie zakupy w sklepach typu media expert. Idź do stacjonarnego rowerowego i się przymierz do roweru. Jak Ci coś nie będzie pasować, to od razu przy Tobie dokręcą lub coś doradzą. Dodatkowo, z mojego doświadczenia, w rowerowych można liczyć na zniżki. Nigdy dotąd nie kupiłam żadnego roweru po cenie z "metki" czy katalogu, a przerobiłam ich w ciągu ostatnich 10 lat kilka.
To, co dla mnie w tych trekingach jest bez sensu, to lampka na dynamo. Świeci to ledwo-ledwo i działa na zasadzie: ludzie widzą mnie na rowerze, ale ja nie widzę ludzi, bo światło lampki do nich nie dociera. Za jakieś 80 zł można kupić choćby lampkę prox hamal ładowaną na usb i będzie o niebo lepiej.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:52 ----------


Ale oba mają te najlżejsze zestopniowanie takie same (czyli z przodu 28 zębów na najmniejszej zębatce, a z tyłu również 28). Więc na najlżejszym przełożeniu mają dokładnie te same parametry.
Różnią się najmniejszymi trybikami z tyłu (im mniejszy trybik z tyłu tym twardsze przełożenie).
Zgadzam się, nie ma co kupować roweru w markecie, najlepiej w rowerowym. Do tego często serwisanci w ogóle nie chcą się brać za robienie tych chińczyków

Co do przerzutek, ja mam 2:10 i wcale mi przerzutek nie brakuje, a jeżdżę głównie w terenie, w mieście prawie wcale.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-01, 09:35   #4332
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 596
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Mam zacząć przyjmować suple: witamina d, kurkumina, berberys, preparat dim, cynk. Polecacie coś konkretnego? Jest tego tyle, że człowiek głupieje
Witamina d to wiem, że ok będzie chyba ibuvit d.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
bfca8d39b0c33d1e642320d525f11dd69d86e6d3_6578f56ebc91f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 09:38   #4333
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Kupiłam sobie jakieś 2 tygodnie temu dywan bawełniany, km tiry można prać w pralce.

Ogólnie dywan mega spoko, ale ma gigantyczny mankament, strasznie kłaczy. To nawet nie są włoski, tylko jakby coś w stylu waty. Odkurzam go codziennie i po tym odkurzaniu mam pełen zbiorniczek tej "waty", po jednym dniu w pokoju lata dużo "kotów" od tego dywanu.

Prałam, trzepałam i tak tyle samo codziennie wychodzi.

Czy z biegiem czasu ten dywan się "wykłaczy"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 09:49   #4334
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Morfologię i ferrytyne pobierają do jednej probówki? Dziś mi tak pobrali i dziecku, a pomyślałam o tym dopiero w domu.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 11:19   #4335
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie jakieś 2 tygodnie temu dywan bawełniany, km tiry można prać w pralce.

Ogólnie dywan mega spoko, ale ma gigantyczny mankament, strasznie kłaczy. To nawet nie są włoski, tylko jakby coś w stylu waty. Odkurzam go codziennie i po tym odkurzaniu mam pełen zbiorniczek tej "waty", po jednym dniu w pokoju lata dużo "kotów" od tego dywanu.

Prałam, trzepałam i tak tyle samo codziennie wychodzi.

Czy z biegiem czasu ten dywan się "wykłaczy"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

kurde, ja kupiłam jakiś czas temu kilka ręczników Zwoltex. Fajne, mięsiste, kłaczą jak cholera. Myślałam, że po praniu to minie, ale były prane już kilkanaście razy, i cały czas zostawiają drobniutkie granatowe kłaczki - co jest szczególnie wkurzające przy wycieraniu twarzy:/
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 13:10   #4336
gasolina84
Zakorzenienie
 
Avatar gasolina84
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 983
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

[1=bfca8d39b0c33d1e642320d 525f11dd69d86e6d3_6578f56 ebc91f;89638171]Mam zacząć przyjmować suple: witamina d, kurkumina, berberys, preparat dim, cynk. Polecacie coś konkretnego? Jest tego tyle, że człowiek głupieje
Witamina d to wiem, że ok będzie chyba ibuvit d.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Ja lubię suplementy Aliness, polska firma przystępna cenowo, czyste składy i tańsze niż Health Labs a wcale nie odbiega jakością.
__________________
Pielegnacja naturalnych loków, loczków, fal-cz. VI

10 przykazań żywieniowych


"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia,otwierają się inne,ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo,że nie widzimy tych drugich"' -H.A.Keller


silikony w odżywkach, SLS, parabeny out
gasolina84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 13:25   #4337
Lasagna_ze_szpinakiem
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1 480
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez gasolina84 Pokaż wiadomość
Ja lubię suplementy Aliness, polska firma przystępna cenowo, czyste składy i tańsze niż Health Labs a wcale nie odbiega jakością.
O ja tak samo, biorę z Alinessu

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lasagna_ze_szpinakiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 14:34   #4338
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie jakieś 2 tygodnie temu dywan bawełniany, km tiry można prać w pralce.

Ogólnie dywan mega spoko, ale ma gigantyczny mankament, strasznie kłaczy. To nawet nie są włoski, tylko jakby coś w stylu waty. Odkurzam go codziennie i po tym odkurzaniu mam pełen zbiorniczek tej "waty", po jednym dniu w pokoju lata dużo "kotów" od tego dywanu.

Prałam, trzepałam i tak tyle samo codziennie wychodzi.

Czy z biegiem czasu ten dywan się "wykłaczy"?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi wełniany się wyklaczyl. Może nie całkowicie ale zdecydowanie mniej, nie ma kotów z dywanu, w odkurzaczu też mniej zostaje.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 16:22   #4339
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Jako osoba, która dużo jeździ na rowerze polecam oba, bo oba mają to, na co zwracam uwagę, czyli regulowana kierownica ( można regulować że siedzi się bardziej prosto, albo na "leżąco") i aluminiową ramę, czyli jest lekki.

Oba wydają się być spoko.
Ja lubię mieć dużo przerzutek ( więc wolałabym 27 a nie 21), ale jak jeździsz po mieście to luz, 21 starczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:50 ----------

Też tak mam. Okres spoko, ale owulacja daje mi w kość i muszę brać leki. Ginekolodzy twierdzą,że wszystko ok, USG i cytologię zawsze spoko.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jaki lekki, jak ten rower z Media Expert waży ok 17kg. To są ciężkie rowery. Do tego z najtańszym osprzętem z możliwych.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-01, 17:01   #4340
_Dzelcia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 78
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Jak smakuje zepsute mleko z butelki, nie kartonu? Ogólnie zdarzało się,że to z kartonu było kwaśne lub serowate. Tego spróbowałam i było ok,ale zrobiłam koktajl z truskawek i smakuje tak strasznie jak kreda. Wypiłam szklankę, ale chyba resztę wyrzucę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Dzelcia_ jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 17:21   #4341
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez _Dzelcia_ Pokaż wiadomość
Jak smakuje zepsute mleko z butelki, nie kartonu? Ogólnie zdarzało się,że to z kartonu było kwaśne lub serowate. Tego spróbowałam i było ok,ale zrobiłam koktajl z truskawek i smakuje tak strasznie jak kreda. Wypiłam szklankę, ale chyba resztę wyrzucę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To w butelce zachowuje się podobnie. Robi się kwaśne.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 17:32   #4342
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Jaki lekki, jak ten rower z Media Expert waży ok 17kg. To są ciężkie rowery. Do tego z najtańszym osprzętem z możliwych.
Ale trekingowe są ciężkie, bo cała masa tych zawieszonych na nich przydasi swoje waży.
- Bagażnik - minimum 1 kg
- Błotniki - około 0,5-0,7 kg (znalazłam na allegro jakieś ważące 700 g, więc się tym posiłkuję)
- osłona łańcucha - około 200 g
- lampka dynamo - 100 g,
- stopka - 200 g.
Te regulowane mostki też swoje ważą.
Dlatego ja bym się zastanowiła co naprawdę będzie mi potrzebne. Czy zamiast metalowych błotników nie wziąć plastikowych i montować je tylko w sezonie, kiedy jest plucha? Czy bez osłony łańcucha dam radę jeździć? (nogawkę w spodniach można spiąć opaską odblaskową; na jeżdżenie w długich sukienkach patentu nie mam).
Jak się weźmie wagę tych komponentów i doda do wagi najtańszego rowerowu crossowego, jaki znalazłam (Romet za około 1200 zł, o wadze 13,4 kg) to wyjdzie bardzo podobna waga.
A i tak najwięcej ważą koła.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 17:47   #4343
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Ale trekingowe są ciężkie, bo cała masa tych zawieszonych na nich przydasi swoje waży.
- Bagażnik - minimum 1 kg
- Błotniki - około 0,5-0,7 kg (znalazłam na allegro jakieś ważące 700 g, więc się tym posiłkuję)
- osłona łańcucha - około 200 g
- lampka dynamo - 100 g,
- stopka - 200 g.
Te regulowane mostki też swoje ważą.
Dlatego ja bym się zastanowiła co naprawdę będzie mi potrzebne. Czy zamiast metalowych błotników nie wziąć plastikowych i montować je tylko w sezonie, kiedy jest plucha? Czy bez osłony łańcucha dam radę jeździć? (nogawkę w spodniach można spiąć opaską odblaskową; na jeżdżenie w długich sukienkach patentu nie mam).
Jak się weźmie wagę tych komponentów i doda do wagi najtańszego rowerowu crossowego, jaki znalazłam (Romet za około 1200 zł, o wadze 13,4 kg) to wyjdzie bardzo podobna waga.
A i tak najwięcej ważą koła.
Amortyzator waży też swoje, a w mieście to nie wiem po co to komu.

Polecam kupić takiego golaska i kompletować dodatki pod siebie.
Lampka na baterie czy usb jest lżejsza.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 17:55   #4344
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Amortyzator waży też swoje, a w mieście to nie wiem po co to komu.
No fakt, poza tym te tanioszki to i tak pic na wodę, ale chyba nie widziałam jeszcze crossa czy trekinga bez amorka z przodu To raczej rowery typu fitness, na szybko znalazłam jakiegoś Marina Fairfaxa i Treka Staggera, ale one kosztują już ponad 2000 zł i nie ma podanej ich wagi
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 19:36   #4345
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez _Dzelcia_ Pokaż wiadomość
Jak smakuje zepsute mleko z butelki, nie kartonu? Ogólnie zdarzało się,że to z kartonu było kwaśne lub serowate. Tego spróbowałam i było ok,ale zrobiłam koktajl z truskawek i smakuje tak strasznie jak kreda. Wypiłam szklankę, ale chyba resztę wyrzucę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kwaśne powinno być, a w dalszej fazie takie grudki, gluty w konsystencji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 20:02   #4346
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Amortyzator waży też swoje, a w mieście to nie wiem po co to komu.
Ja sobie nie wyobrażam roweru bez amortyzatora, przedni to dla mnie must have. Teraz mam regulowany, mogę go zamknąć albo otworzyć, i naprawdę rzadko go zamykam. Infrastruktura rowerowa w większości miast jest nieprzyjazna - ścieżki wytyczone na kostce, która się wykrzywia, wystające studzienki na ścierkach, fale dunaju na wjazdy do posesji przez ścieżki,, kostki brukowe, za wysokie krawężniki, dziury w jezdni, spowalniacze, których nie da się ominąć, remonty dróg bez wytyczenia sensownego objazdu… bez amortyzatora cały czas by mną trzęsło, i czulabym te wszystkie drgania w nadgarstkach.

Edytowane przez gosia_9508
Czas edycji: 2023-08-01 o 20:04
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 20:44   #4347
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
No fakt, poza tym te tanioszki to i tak pic na wodę, ale chyba nie widziałam jeszcze crossa czy trekinga bez amorka z przodu To raczej rowery typu fitness, na szybko znalazłam jakiegoś Marina Fairfaxa i Treka Staggera, ale one kosztują już ponad 2000 zł i nie ma podanej ich wagi
Aluminiowe ramy do 11kg max, karbon podobno nawet poniżej połowy tego ( ale to już są dla sportowców ).
Te rowery Marin fajne, ramy bez udziwnień, w miarę lekkie.
Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Ja sobie nie wyobrażam roweru bez amortyzatora, przedni to dla mnie must have. Teraz mam regulowany, mogę go zamknąć albo otworzyć, i naprawdę rzadko go zamykam. Infrastruktura rowerowa w większości miast jest nieprzyjazna - ścieżki wytyczone na kostce, która się wykrzywia, wystające studzienki na ścierkach, fale dunaju na wjazdy do posesji przez ścieżki,, kostki brukowe, za wysokie krawężniki, dziury w jezdni, spowalniacze, których nie da się ominąć, remonty dróg bez wytyczenia sensownego objazdu… bez amortyzatora cały czas by mną trzęsło, i czulabym te wszystkie drgania w nadgarstkach.
Ja rowerem bez amortyzatora dojeżdżam do pracy, tu nie mam ścieżki rowerowej , asfalt jest zniszczony przez tiry, a pomimo nie wyobrażam sobie takiego kowadła z przodu.
Masz taki rower jak podlinkowany czy coś innego ?
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 20:47   #4348
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez olabambola Pokaż wiadomość
ooo, a ja mam bardzo bolesne owulacje i zastanawiam się jaka jest tego przyczyna. Póki co lekarze totalnie zlewają te objawy, a ja przez kilka dni w miesiącu muszę brać rozkurczowe, bo się ruszyć nie mogę bez bólu
U mnie lekarka znalazła bardzo dużą torbiel, a niby super ogarnięty pan profesor na przyjęciu do szpitala twierdził że nic nie widzi - a torbiel była po prostu większa od jajnika i zasłaniała go na usg.
Przy tak silnym bólu jak u Ciebie szukałabym przyczyny to może być objaw endometriozy.
Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jestem zrozpaczona i nie wiem co dalej robić.
Mialam leczenie ortodontyczne, jakoś 2010-2012. Umowa podpisana z FIRMĄ dentim clinic w Katowicach.
Założyli mi retencje (taki drut od środka zębów). No ale w zeszłym miesiącu klej się ukruszył, razem z klejem ukruszył się kawałek zęba. Poszłam do dentysty na nadbudowanie, wszystko wypadło. Dentystka kazała zdjąć retencje, wtedy mi naprawi ząb. Dzwonię do dentim clinic, a tam mi mówią, że ten doktor który mnie leczył już tam nie pracuje, nie wiedzą gdzie pracuje "proszę sobie szukać w internecie" (szukałam, ale nie znalazłam takiej informacji), nie podejmą się usunięcia retencji. No i teraz zostałam ze złamaną dwójką i odstającym drutem. Na razie dentystka założyła mi takie "opatrunek" ale już popękał.
Co mogę zrobić? Dzwoniłam po kilku miejscach, ale nikt nie chce się podjąć.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
Zobacz czy masz u siebie stomatologię Medicover, tam powinni bez problemu usunąć drut retencyjny. Ja ostatnio usuwałam bo mi pękł, nikt nie robił mi problemów. Tylko niestety jest to dość droga usługa, samo usunięcie około 300 zł a założenie nowego około 500 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 20:48   #4349
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Ja rowerem bez amortyzatora dojeżdżam do pracy, tu nie mam ścieżki rowerowej , asfalt jest zniszczony przez tiry, a pomimo nie wyobrażam sobie takiego kowadła z przodu.
Masz taki rower jak podlinkowany czy coś innego ?

Totalnie inny, crossowy, kellys clea
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-01, 21:03   #4350
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 68.

Czy to normalne, że ziemniaki po ugotowaniu, odcedzeniu i trzymaniu w lodówce, są na następny dzień niesmaczne, tj, jak dla mnie mają dziwny posmak? Da się tego jakoś uniknąć?
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-16 12:24:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:36.