Randkowanie, a obecność w sieci i SM - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-08-25, 11:52   #1
TegoDniaNiewyspany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 2

Randkowanie, a obecność w sieci i SM


Cześć wszystkim

Półtora roku temu rozwiodłem się po 5 latach małżeństwa [chcieliśmy jednak czegoś innego, myślę też że zbyt młodo się pobraliśmy - rozstanie i rozwód przebiegły bez żadnych kwasów]. Mimo to bardzo to przeżyłem i od tego czasu nie miałem ochoty na jakiekolwiek przygody czy wrażenia romantyczne. Pracuję zdalnie, więc miałem możliwość podróżowania z czego skorzystałem, bo ciężko mi było w dotychczasowym środowisku i potrzebowałem resetu. Ponad rok się tak bujałem po różnych miejscach. Udało się złapać oddech. Zaczyna mi jednak doskwierać ten brak bliskości i uznałem, że może już czas kogoś poznać. Rzecz w tym, że zdecydowanie wypadłem z obiegu


Wróciłem do swojego miasta, do swojego domu. Pracując zdalnie i podróżując to tu to tam, moje grono znajomych dusz paradoksalnie bardzo się zawęziło, poza trójką przyjaciół, z którymi zawsze mam kontakt. Dziewczyna mojego przyjaciela miała niedawno urodziny, robiła małą posiadówę, więc też była w końcu okazja wyjść do ludzi. Rozwinął się tam też wątek o randkowaniu. No i zaczęto sypać radami, w skrócie: remedium na moją sytuację miało być założenie słynnego Tindera, a co się nasłuchałem, to się nasłuchałem i kilka rzeczy teraz mnie droczy

Mimo że nie mam za bardzo się czego wstydzić, to praktycznie nie ma mnie w internecie. Nie mam facebooka, ani instagrama. [chwilę miałem fb w celach studenckich]. Nie mam Linkedina, bo chwaląc nie chwaląc bez problemu jestem w stanie znaleźć inną pracę czy projekt na zawołanie. Prowadziłem kilka szkoleń, napisałem kilka artykułów branżowych, parę innych podobnych tematów, jednak bez personaliów, a pod adresem grupy i większość w obcym języku. Sumując: nie za bardzo jestem do wystalkowania, ani sam nie wyeksponowałem się w internecie.

Gdy to przedstawiłem, to wśród nieznających mnie od razu było:
- noo, to załóż sobie insta, powystawiaj zdjęcia z podróży
A potem generalnie było uświadamianie, że czesto przechodzi się na inne komunikatory i co to za czary, że mnie nie ma na innych SM. Poczułem się jak z innej epoki, a jestem trochę przed 30


Nigdy mnie social media nie wciągnęły, dla mnie to to taka przepalająca aktywność, gdzie łatwo stracić rachubę czasu. Wolę już odpalić sobie nawet głupiego sitcoma, ale zwykle zabieram się za jakiś wysiłek fizyczny, trening, wycieczkę jak mam się wyzerować.
Średnio podoba mi się też idea wrzucania swoich danych czy zdjęć w eter internetu. Nie to że mam jakieś kompleksy czy się czegoś wstydzę, ale zdjęcia tak jakby przestają być Twoje i nie podoba mi się ta globalna możliwość tak łatwego targetowania ludzi. Może niesłusznie, ale mam opory. Nie czułem do tej pory bym coś przez to stracił i nigdy nie wpadłbym na to, że może to być przeszkodą w takich sprawach, bo w końcu w innych nigdy nie było kłopotów. Samego Tindera właśnie rozważam, ale budowanie wokół tego jeszcze dodatkowych profili do np. instagrama i ekstra tożsamości w necie, to mi się kompletnie nie widzi.


No i tutaj spytam - czy takie podejście to byłby aż taki problem [w randkowaniu] i taka ekstrawagancja? Reakcja na imprezie, to było takie demo jakie może mnie czekać?
TegoDniaNiewyspany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 16:19   #2
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Jestem mniej więcej w podobnym wieku i muszę przyznać, że z mojej perspektywy jest to trochę dziwne, albo może raczej podejrzane. I to nie tak, że sama całymi dniami przesiaduję w mediach społecznościowych albo dodaję dużo zdjęć na Instagramie, bo nie, mam bardzo niewiele zdjęć a profile mam prywatne i większość informacji ukrytych. Ale po prostu z perspektywy osoby która kiedyś korzystała z Tindera- jeżeli facet nie miał choćby Facebooka i nie korzystał z Messengera to zwykle oznaczało to, że ma drugie życie które ukrywa - żonę/dziewczynę/dzieci. A też biorąc pod uwagę, że mężczyźni startują zwykłe do młodszych kobiet, to musisz wiedzieć, że im człowiek młodszy, tym media społecznościowe odgrywają w ich życiu większą rolę.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 16:28   #3
Nuova
( ͡° ͜ʖ ͡°)
 
Avatar Nuova
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 5 437
Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Nie randkowalam nigdy na Tinderze, wiec ciężko mi się wypowiedzieć pod tym krem, ale tak ogólnie to brak SM to dla mnie wyłącznie zaleta.

Edytowane przez Nuova
Czas edycji: 2023-08-25 o 16:30
Nuova jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 16:38   #4
Interceptor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 100
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Ja po tym co o sobie tutaj opowiedziałeś to jakbym była singielką i spotkała Cię na imprezie, to nie miałabym żadnych oporów się z Tobą umówić. Ale wiadomo że nie każdemu się spodobasz, kogoś może uwierać brak tych SM... no cóż, też przecież chodzi o to żeby spotkać pokrewną duszę. Po co masz udawać kogoś innego, żeby przypodobać się dziewczynom?
Interceptor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 16:39   #5
karamelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 373
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Cytat:
Napisane przez Liliom Pokaż wiadomość
Jestem mniej więcej w podobnym wieku i muszę przyznać, że z mojej perspektywy jest to trochę dziwne, albo może raczej podejrzane. I to nie tak, że sama całymi dniami przesiaduję w mediach społecznościowych albo dodaję dużo zdjęć na Instagramie, bo nie, mam bardzo niewiele zdjęć a profile mam prywatne i większość informacji ukrytych. Ale po prostu z perspektywy osoby która kiedyś korzystała z Tindera- jeżeli facet nie miał choćby Facebooka i nie korzystał z Messengera to zwykle oznaczało to, że ma drugie życie które ukrywa - żonę/dziewczynę/dzieci. A też biorąc pod uwagę, że mężczyźni startują zwykłe do młodszych kobiet, to musisz wiedzieć, że im człowiek młodszy, tym media społecznościowe odgrywają w ich życiu większą rolę.
o matko jakie bzdury. dawno takiego czegos nie czytalam
karamelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 17:41   #6
Indecence
nieprzyzwoita
 
Avatar Indecence
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 102
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Ja jestem dużo starsza, ale nie stalkuję moich randkowiczów po necie, nie sprawdzam ich linkedin, a już mam alergię, jak ktoś chce ode mnie fejsa. no sorry, mam kolegę, któremu taka poznana na tinderze laska narobiła niezłego bydła wśród znajomych na fb, bo ją odrzucił. Także, jak dla mnie nieobecność w necie to żadna wada, a raczej zaleta.
Indecence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 17:51   #7
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 083
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Ja też jestem sporo starsza, więc może nie ten wiek i target, ale brak SM zupełnie mi nie przeszkadza. Masz przecież telefon, może whatsapp, a już na pewno smsy w nim są. Więc kto chce mieć kontakt, ten nie ma przeszkód.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-08-25, 18:51   #8
Agoorka
Zadomowienie
 
Avatar Agoorka
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: My room
Wiadomości: 1 859
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Korzystał z tindera,mam FB,ale nie mam Instagrama.Wg mnie brak obecności w social mediach nie jest przeszkodą w tym, żeby funkcjonować w aplikacji randkowej, załóż po prostu tindera, korzystaj.Poza tinderem kontakt może się przenieść na smsy, Whatsapp.Badz sobą i niech to będzie największa zaleta,a nie,że jest potrzeba budowania jakiejś tożsamości w internecie,bo ktoś tak mówi.W moich oczach nikt nie traci bez sm,a istotne jest to, żeby w razie fajnej znajomości internetowej, zweryfikować ją w realu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Być zagadką, której nikt nie zdąży zgadnąć, nim minie czas"


Agoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 19:22   #9
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Jak randkowałam na Tinderze to jak najbardziej z ciekawości szukałam też innych SM moich randkowiczów. Brak nie był dyskwalifikujący, ale pewnie wzbudził by lekkie wątpliwości czy facet czegoś nie ukrywa. Ogólnie Internet to świetne miejsce do networkingu i zareklamowania się. Niezależnie czy chodzi o kwestie zawodowe, czy matrymonialne, więc ktoś kto umie z tych narzędzi korzystać na pewno zyskuje przewagę na tle konkurencji. Tylko mieć nie jest równoznaczne z umieć, bo przecież można mieć w profilu takie rzeczy, które wręcz będą odrzucające dla potencjalnych randkowiczek.

Pytanie jak bardzo ci zależy kogo poznać i w jakie kobiety celujesz. Faktem jest, że w jakimś stopniu będziesz musiał wyjść do ludzi, bo raczej marne szanse, że wybranka sama objawi się u twych drzwi. Zacznij od założenia Tindera i dodania tam jakiś ciekawych zdjęć oraz opisu. Może będzie to wystarczające.

Edytowane przez PumpkinEyes
Czas edycji: 2023-08-25 o 19:25
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 19:33   #10
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

jak aktywnie poznawalam ludzi (teraz troche osiadlam w tym temacie), to faktycznie wszystkich mialam pod reka na fb, jak ktos nie mial fejsa to znajomosc jakos sie tak rozplywala.

jasne, ze jakbym intensywnie chciala znajomosc utrzymac, to bym znalazla sposob, ale wiekszosc znajomosci utrzymywala sie sama wlasnie dzieki facebookowi.
tu ktos wrzucil zdjecie, tam ktos wrzucil relacje, "widzialo sie" co tam u tych ludzi i temat do pogadania znajdywal sie sam.


ale wszystkie moje relacje romantyczne rozwijaly sie same z chlopakami poznanymi na spotkaniach, imprezach, przez znajomych, itp, nie wiem jak to jest np. na tinderze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 19:47   #11
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Ja też jestem sporo starsza, więc może nie ten wiek i target, ale brak SM zupełnie mi nie przeszkadza. Masz przecież telefon, może whatsapp, a już na pewno smsy w nim są. Więc kto chce mieć kontakt, ten nie ma przeszkód.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to nie chodzi o utrzymywanie kontaktu, tylko o to, że na portalach randkowych zwykle masz wielu potencjalnych kandydatów na randkę, więc nic dziwnego, że ludzie chcą jak najlepiej i najszybciej zweryfikować z kim mają do czynienie, żeby nie marnować czasu. W momencie kiedy ktoś jest cichociemny to sporo ludzi może stracić zainteresowanie, a raczej przenieść je na kogoś bardziej otwartego i interesującego.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Tyle, że jak autor będzie miał dobry profil na Tinderze ze zdjęciami i informacji to może być wystarczające, żeby wzbudzić zainteresowanie i zaufanie. Chyba że w ogóle nie chce w Internecie udostępniać żadnych danych na swój temat, to faktycznie może być ciężko.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-25, 19:50   #12
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Wśród mojej grupy rówieśników osoby, które nie mają facebooka zliczę u palców jednej ręki. Dla mnie brak fb byłby czerwoną flagą. Zakładam, że podziękowałabym takiej osobie.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 20:11   #13
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Dla mnie to nie byłby żaden problem, nawet lepiej. Mam podobne podejście do zdjęć. A messengera można założyć bez fb. ;-)
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 20:26   #14
TheSunTheMoonTheStars
Zadomowienie
 
Avatar TheSunTheMoonTheStars
 
Zarejestrowany: 2023-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 1 343
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

.

Edytowane przez TheSunTheMoonTheStars
Czas edycji: 2023-11-16 o 04:47
TheSunTheMoonTheStars jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 20:35   #15
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Dla mnie to nie byłby problem. Sama używam Facebooka ale dopiero od studiów i samego mało aktywnie. Bardziej Messenger. No ale nie trzeba tego by się poznać. Rozumiem że nie każdy to lubi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:32 ----------

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89656242]Wśród mojej grupy rówieśników osoby, które nie mają facebooka zliczę u palców jednej ręki. Dla mnie brak fb byłby czerwoną flagą. Zakładam, że podziękowałabym takiej osobie.[/QUOTE]Dla mnie nie. Sama założyłam na studiach ale gdzies na 2 roku. Wcześniej jedna dziewczyna mi powiedziała że jak nie mam Facebooka to jakbym izolowała się. Rozumiem przydaje się na studiach i nie tylko ale dla mnie to nie jest izolowanie. Nie każdy lubi. Myślę że w inny sposób można też się poznawać i nie świadczy to o człowieku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 20:41   #16
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 083
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Cytat:
Napisane przez PumpkinEyes Pokaż wiadomość
Ale to nie chodzi o utrzymywanie kontaktu, tylko o to, że na portalach randkowych zwykle masz wielu potencjalnych kandydatów na randkę, więc nic dziwnego, że ludzie chcą jak najlepiej i najszybciej zweryfikować z kim mają do czynienie, żeby nie marnować czasu. W momencie kiedy ktoś jest cichociemny to sporo ludzi może stracić zainteresowanie, a raczej przenieść je na kogoś bardziej otwartego i interesującego.

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Tyle, że jak autor będzie miał dobry profil na Tinderze ze zdjęciami i informacji to może być wystarczające, żeby wzbudzić zainteresowanie i zaufanie. Chyba że w ogóle nie chce w Internecie udostępniać żadnych danych na swój temat, to faktycznie może być ciężko.
Może inaczej na to patrzę, ale dla mnie zweryfikowanie polega na spotkaniu osobistym, nie na oglądaniu Social media, choć oczywiście i z nich można coś wyciągnąć - raczej na nie niż na tak.
Natomiast mam taki zgrzyt w życiu zawodowym, że wiele osób pisze do mnie przez sm czy whatsapp i mają takie pseudo erotyczne lub kretyńskie zdjęcie profilowe, że czasami się zastanawiam czy ich obsługiwać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 20:58   #17
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

też jestem przed 30 i w ogóle nie dziwi mnie brak SM, choć sama regularnie korzystam z FB i Insta. mam wrażenie, że teraz wielu ludzi w naszym wieku usuwa konta, zastrzega je albo czyści niemal do zera.

powodzenia!
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 21:57   #18
TegoDniaNiewyspany
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-08
Wiadomości: 2
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Dzięki za wpisy!

Tak jak wspomniałem ta zgodna reakcja na imprezie, trochę mnie zdziwiła, bo nigdy nie wpadłbym na to, że może być to być przeszkodą. A żywiołowość zdziwienia i reakcji były powiedzmy takie jakbym powiedział, że nie mam toalety w domu... No i wpadłem w zadumę czy to rzeczywiście takie ważne.

Nie znam dzisiejszych realiów randkowania, we wszystkich pozostałych aspektach życiowych nigdy mi do niczego nie było to potrzebne. Zawsze miałem do tego podejście "meh", mimo że równieśnicy, starsi, młodsi, "wszyscy" korzystają, to i na zdrowie :P
Dlatego też w sumie postanowiłem rzucić kartę "sprawdzam" i poznać Waszą opinie.

Dać się bez tego pewnie nadal da, ale czy wtedy nie będzie zbyt łatwo o łatkę jakiegoś dziwaka i częstego bycia z miejsca przekreślanym?
Bo faktycznie po części myślałem, że można by mnie posądzić, że coś ukrywam czy prowadzę drugie życie. No ale cóż zrobić, z drugiej strony przecież jakbym założył instagrama i wrzucił w jednym odstępie 50 zdjęć z różnych miejsc, to też by dziwnie wyglądało. Tak samo założenie konta na FB i zapraszanie do znajomych ludzi, z którymi nie gadałem 10 czy 15 lat. I to tylko przez motywację, by spełnić jakiś niepewny trend randkowy? Wydaję mi się, że powód co najmniej dziwny.


Z innej strony jak z takiego powodu miałaby mnie większość z miejsca skreślać, to może nie ma co się pchać tam wcale i albo poszukać alternatyw - choć trochę z tym krucho, albo nie próbować sobie dopomagać w tej materii i zdać się tylko na przypadek.
TegoDniaNiewyspany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-25, 22:13   #19
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Przede wszystkim radzę ograniczyć trochę logoreę, to bardziej może zniechęcać niż brak SM
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-25, 23:20   #20
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Cytat:
Napisane przez TegoDniaNiewyspany Pokaż wiadomość
Dzięki za wpisy!

Tak jak wspomniałem ta zgodna reakcja na imprezie, trochę mnie zdziwiła, bo nigdy nie wpadłbym na to, że może być to być przeszkodą. A żywiołowość zdziwienia i reakcji były powiedzmy takie jakbym powiedział, że nie mam toalety w domu... No i wpadłem w zadumę czy to rzeczywiście takie ważne.

Nie znam dzisiejszych realiów randkowania, we wszystkich pozostałych aspektach życiowych nigdy mi do niczego nie było to potrzebne. Zawsze miałem do tego podejście "meh", mimo że równieśnicy, starsi, młodsi, "wszyscy" korzystają, to i na zdrowie
Dlatego też w sumie postanowiłem rzucić kartę "sprawdzam" i poznać Waszą opinie.

Dać się bez tego pewnie nadal da, ale czy wtedy nie będzie zbyt łatwo o łatkę jakiegoś dziwaka i częstego bycia z miejsca przekreślanym?
Bo faktycznie po części myślałem, że można by mnie posądzić, że coś ukrywam czy prowadzę drugie życie. No ale cóż zrobić, z drugiej strony przecież jakbym założył instagrama i wrzucił w jednym odstępie 50 zdjęć z różnych miejsc, to też by dziwnie wyglądało. Tak samo założenie konta na FB i zapraszanie do znajomych ludzi, z którymi nie gadałem 10 czy 15 lat. I to tylko przez motywację, by spełnić jakiś niepewny trend randkowy? Wydaję mi się, że powód co najmniej dziwny.


Z innej strony jak z takiego powodu miałaby mnie większość z miejsca skreślać, to może nie ma co się pchać tam wcale i albo poszukać alternatyw - choć trochę z tym krucho, albo nie próbować sobie dopomagać w tej materii i zdać się tylko na przypadek.
Ale nikt nie każe wrzucać nagle 50 zdjęć w jeden dzień, można to rozłożyć, a poza tym na insta nie ma jakiś datowań, że to oznaczam jako np. wcześniejsze podróże albo podpisać rokiem?

Jak nie potrzebujesz fejsbuka, to chyba nie ma co zakładać. Dla mnie to, że facet nie ma fejsbuka nie jest wcale dziwne. Ale jakbyś miał fejsbuka i może 4 znajomych na liście na przykład, to już trochę dziwnie to wygląda.

Mnie najbardziej zastanawia, że jesteś przeciwny wrzucaniu zdjęć i informacji o sobie w internecie, że to takie obnażanie się i zdjecie przestaje być twoje, to jak chcesz utworzyć konto na tinderze? Bez zdjęć i żadnych info?
Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Przede wszystkim radzę ograniczyć trochę logoreę, to bardziej może zniechęcać niż brak SM
Przepraszam, ale ograniczyć co?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 00:13   #21
Hermiona83
Zadomowienie
 
Avatar Hermiona83
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 243
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Słowotok Ludzie zakochani we własnej elokwencji mnie odstraszają.
Hermiona83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 01:15   #22
Eve_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 21
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Cytat:
Napisane przez Hermiona83 Pokaż wiadomość
Słowotok Ludzie zakochani we własnej elokwencji mnie odstraszają.
No ba, już po pierwszym poście widać snowflakesa, co to nie ma insta, a te współczesne dziołuchy na niego napadły i jak życ

Btw. social media to nie tylko insta, tiktoki i fb czy tam od biedy jeszcze linkedin,
to takze researchgate albo github, geekowskie youtuby, hobbistyczne blogi,
dodtkowo w internecie ludzie widnieja w KRSach, są prezentowani na stronach firm w ktorych pracuja, mają publikacje etc.
Gdyby kogos KOMPLETNIE nie bylo w sieci, to bardziej niż oszusta obawiałabym się cholernie nudnego urzędasa, który nie robi nic, czym warto sie dzielic ze swiatem, ani o kim ktoś mógłby wspomnieć

Oszuści to akurat mają zazwyczaj nieźle sprokurowane sm
Eve_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 03:19   #23
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Brak wypełnionego zdjęciami i informacjami profilu = whatever, lepsze to niż wrzucanie krindżowych postów lub uzależnienie od sm.
Brak powszechnie używanego komunikatora poza smsami i tradycyjną pocztą, choćby założonego pod pseudonimem = out, nie zastanawiałabym się raczej, czy chodzi o podwójne życie, czy o to, że chłop z grupy wiekowej 20-30 lat pozostał mentalnie w epoce karbonu. Sama jestem umiarkowanie towarzyska, mam kilka paczek znajomych i takie snołflejkowanie, jakby założenie messa było co najmniej cyrografem z diabłem, byłoby dla mnie podejrzane i prawdopodobnie działałoby mi na nerwy w niektórych sytuacjach na późniejszym etapie znajomości.

Edytowane przez chacaos
Czas edycji: 2023-08-26 o 03:26
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 07:00   #24
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

U mnie tylko w grę wchodzą SM. Nie ma opcji, że podam komuś kogo nie znam swój numer. W druga stronę już zdarzało się, że jakaś kobieta myślała, że mam fejk konto i poprzez odezwanie się na SM zawsze rozwiewam wątpliwości.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 07:24   #25
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

[1=0fb2986dc06479a38c396fe 4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a 18ec99;89656235]jak aktywnie poznawalam ludzi (teraz troche osiadlam w tym temacie), to faktycznie wszystkich mialam pod reka na fb, jak ktos nie mial fejsa to znajomosc jakos sie tak rozplywala.[/QUOTE]

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89656242]Wśród mojej grupy rówieśników osoby, które nie mają facebooka zliczę u palców jednej ręki. Dla mnie brak fb byłby czerwoną flagą. Zakładam, że podziękowałabym takiej osobie.[/QUOTE]

Facebook to przeszlosc xd Prawie nikt juz nie uzywa. Teraz ludzie mają Instagram. Ja osobiscie prawie nie wrzucam tam swoich zdjec, ale konto mam. Duzo znajomych robi podobnie i wrzuca np. krajobrazy z podrozy itp. Mysle, ze to wystarczy, chociaz brak niczego tez by mnie jakos bardzo nie zdziwil. Ze znajomymi i tak komunikuje sie na Whatsappie.
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 08:10   #26
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Cytat:
Napisane przez TheSunTheMoonTheStars Pokaż wiadomość
Dla mnie nieposiadanie przez faceta social mediów jest zaletą. A facetów z kontem na Instagramie od razu odrzucam, bo sama go nie mam i nie potrzebuję mężczyzny bardziej próżnego ode mnie Jedyny wyjątek to artyści, graficy itp., którzy na Instagramie prezentują swoje prace.
To Instagrama używają tylko ludzie próżni? Strasznie ograniczone myślenie. Ja obserwuje wiele profilów, gdzie ludzie dzielą się swoim życiem, wcale nie jakimiś luksusami, ich storytelling jest po prostu ciekawy i inspirujący.

---------- Dopisano o 08:06 ---------- Poprzedni post napisano o 08:05 ----------

Cytat:
Napisane przez skara Pokaż wiadomość
Może inaczej na to patrzę, ale dla mnie zweryfikowanie polega na spotkaniu osobistym, nie na oglądaniu Social media, choć oczywiście i z nich można coś wyciągnąć - raczej na nie niż na tak.
Jakbyś miała się spotykać z każdą osobą poznaną na portalach randkowych bez wcześniejszego zweryfikowania to byś musiała nic innego w życiu nie robić tylko chodzić na randki.

---------- Dopisano o 08:07 ---------- Poprzedni post napisano o 08:06 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89656407]Facebook to przeszlosc xd Prawie nikt juz nie uzywa. Teraz ludzie mają Instagram. Ja osobiscie prawie nie wrzucam tam swoich zdjec, ale konto mam. Duzo znajomych robi podobnie i wrzuca np. krajobrazy z podrozy itp. Mysle, ze to wystarczy, chociaz brak niczego tez by mnie jakos bardzo nie zdziwil. Ze znajomymi i tak komunikuje sie na Whatsappie.[/QUOTE]

U mnie wciąż więcej osób używa fb niż insta. Chociaż zgadzam się, że mało kto wrzuca regularnie tam jakieś treści na tablice. Bardziej kwitną grupy czy messanger.

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:07 ----------

Cytat:
Napisane przez TegoDniaNiewyspany Pokaż wiadomość
Z innej strony jak z takiego powodu miałaby mnie większość z miejsca skreślać, to może nie ma co się pchać tam wcale i albo poszukać alternatyw - choć trochę z tym krucho, albo nie próbować sobie dopomagać w tej materii i zdać się tylko na przypadek.
Ale co ci szkodzi po prostu spróbować? Okaże się, że nie ma zainteresowania to wtedy będziesz analizował przyczyny i wprowadzał zmiany.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 09:20   #27
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89656407]Facebook to przeszlosc xd Prawie nikt juz nie uzywa. Teraz ludzie mają Instagram. Ja osobiscie prawie nie wrzucam tam swoich zdjec, ale konto mam. Duzo znajomych robi podobnie i wrzuca np. krajobrazy z podrozy itp. Mysle, ze to wystarczy, chociaz brak niczego tez by mnie jakos bardzo nie zdziwil. Ze znajomymi i tak komunikuje sie na Whatsappie.[/QUOTE]u mnie raczej w druga strone. wszyscy maja fb, malo kto cos wrzuca, czesc ma insta, wiekszosc z tej czesci nic nie wrzuca tylko obserwuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 12:05   #28
rukolka
Zakorzenienie
 
Avatar rukolka
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 3 184
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;89656407]Facebook to przeszlosc xd Prawie nikt juz nie uzywa. Teraz ludzie mają Instagram. Ja osobiscie prawie nie wrzucam tam swoich zdjec, ale konto mam. Duzo znajomych robi podobnie i wrzuca np. krajobrazy z podrozy itp. Mysle, ze to wystarczy, chociaz brak niczego tez by mnie jakos bardzo nie zdziwil. Ze znajomymi i tak komunikuje sie na Whatsappie.[/QUOTE]


To chyba zależy do czego kto używa sm. Na fb fajne jest to, że istnieją grupy na prawie każdy temat i wiele się można dowiedzieć. Instagram to raczej dla rozrywki i podglądania innych.
rukolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 13:12   #29
Liliom
Rozeznanie
 
Avatar Liliom
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 614
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Cytat:
Napisane przez karamelli Pokaż wiadomość
o matko jakie bzdury. dawno takiego czegos nie czytalam
No może brzmi głupio, ale kiedyś wyśledziłam faceta na LinkedIn bo innych SM nie miał, i znalazłam na Facebooku profil jego żony ze zdjęciami z dwójką dzieci i z nim. Innym razem 2 facetów którzy mówili że nie mają sm,a jednak je mieli, tak samo jak partnerki. No ale piszę to w kontekście poznawania kogoś przez Tindera, nie wiem jak jest teraz ale kiedyś było też sporo fałszywych kont.

No ale racja, sam fakt nieposiadania SM o niczym nie świadczy, zwłaszcza np facebooka, z którego dużo osób rezygnuje.
Autor powinien poprostu dobrze przygotować profil na Tinderze, bo teraz jednoczesne założenie insta i Facebooka będzie i tak podejrzanie wyglądało bo też zauważyłam że obecnie znajomi swoje konta poprostu mają, nie wrzucają nowych zdjęć.
Liliom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-26, 14:54   #30
Eve_M
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 21
Dot.: Randkowanie, a obecność w sieci i SM

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Brak powszechnie używanego komunikatora poza smsami i tradycyjną pocztą, choćby założonego pod pseudonimem = out, nie zastanawiałabym się raczej, czy chodzi o podwójne życie, czy o to, że chłop z grupy wiekowej 20-30 lat pozostał mentalnie w epoce karbonu
tak, to też słuszna uwaga
+ istnieje ryzyko ciężkiego szura wszędzie węszącego zamach na jego wolność typu "jestem nabardziej przeciętnym obywatelem Polski, nie robię nic co kogokolwiek interesuje, ale wszystkie służby specjalne i NASA mnie podsłuchują i chcą zabrac moje skitrane w skarpecie przez cale zycie 10k i dowiedziec sie ze lubię porno z Milfami"
Eve_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-23 08:39:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:34.