Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69. - Strona 37 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-09-10, 07:35   #1081
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Pięknie dziękuję za odpowiedzi w sprawie miodu. Właśnie widzę że przegapiłam imprezę pszczelarską w niedalekim miasteczku. No trudno . Spróbuję tego miodu od Kulmy (Sadowskich znam i też mam różne wątpliwości ).

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 08:23   #1082
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Umowilam sie na hybrydy i powiedzialam, ze chce baby boomer. Ale kobieta powiedziala mi, ze moje sa za krotkie. Mam takie lekko za opuszek palca wystajace. Nie chce klasycznego frencza. No chyba ze taki ze zlotymi koncowkami. To co mi proponujecie bo raczej nie chce jednolitego nudziaka.

Jaka dlugosc macie do baby boomer?
Ogólnie to baby boomer optyczne skraca płytkę. Nie ma znaczenia ile masz za opuszek ale jaka masz długość plytki naturalnej. Bo mając do opuszka ale długa płytkę może wyglądać inaczej niż krótka płytkę a za opuszek.

Pamiętaj że możesz zrobić jakie chcesz. Ona ci może tylko doradzić. Tylko pamiętaj że też efekt końcowy zależy też od stanu początkowego

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 08:54   #1083
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Od jakiegoś czasu strasznie pocę się w nocy. Budzę się cała mokra. Zastanawiam się czy to nie klimakterium. Wiem, że są testy na to ale czy jak stosuję antykoncepcję hormonalną to czy będą miarodajne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 09:35   #1084
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Żeby baby boomer wyglądał dobrze to trzeba mieć dłuższe. Do takich krótkich to chyba tylko jasny kolor pasuje najbardziej.
Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Tylko chodzi o to (fakt nie napisalam wczesniej) ja wcale nie uwazam, ze moje paznolkcie sa krotkie. To opinia pani od paznokci.

Wlasnie zmierzylam paznokiec na kciuku ma 2,7 cm dlugosci. Do tego mi sie one podobaja i wcale nie planuje je zapuszczac na dluzsze. Wydawalo mi sie, ze akuratz dlugoscia jest ok.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 09:36   #1085
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tylko chodzi o to (fakt nie napisalam wczesniej) ja wcale nie uwazam, ze moje paznolkcie sa krotkie. To opinia pani od paznokci.

Wlasnie zmierzylam paznokiec na kciuku ma 2,7 cm dlugosci. Do tego mi sie one podobaja i wcale nie planuje je zapuszczac na dluzsze. Wydawalo mi sie, ze akuratz dlugoscia jest ok.
To zrób i zobaczysz czy ci się podoba.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 09:56   #1086
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Tylko chodzi o to (fakt nie napisalam wczesniej) ja wcale nie uwazam, ze moje paznolkcie sa krotkie. To opinia pani od paznokci.

Wlasnie zmierzylam paznokiec na kciuku ma 2,7 cm dlugosci. Do tego mi sie one podobaja i wcale nie planuje je zapuszczac na dluzsze. Wydawalo mi sie, ze akuratz dlugoscia jest ok.
To zrob. Tylko jak ci się nie będzie podobał to nie miej do niej pretensji. Są zdobienia paznokci które optycznie skracają paznokcie i bb do nich należy.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 10:14   #1087
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu strasznie pocę się w nocy. Budzę się cała mokra. Zastanawiam się czy to nie klimakterium. Wiem, że są testy na to ale czy jak stosuję antykoncepcję hormonalną to czy będą miarodajne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wynik może być niemiarodajny jeśli bierzesz tabsy.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-09-10, 10:45   #1088
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu strasznie pocę się w nocy. Budzę się cała mokra. Zastanawiam się czy to nie klimakterium. Wiem, że są testy na to ale czy jak stosuję antykoncepcję hormonalną to czy będą miarodajne?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

O ile to nie jest spowodowane upalami i zle przewietrzona sypialnia, to ja bym konsultowala z lekarzem.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 11:03   #1089
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Gdzie kupujecie miód? Kupowałam przez internet w gospodarstwie rolnym i już w zeszłym roku zastanowiło mnie, że w zimie mieli jeszcze dostępne wszystkie miody i nabrałam podejrzeń. Dziś otworzyłam świeżą partię miodu i w słoiku znalazłam robaka a przy okazji sprawdziłam miód metodami opisanymi w necie i podejrzewam, że mogą go fałszować. Chciałabym zmienić dostawcę i szukam sprawdzonego. Zależy mi na tym aby był to naturalny miód, nie fałszowany, nie przegrzewany.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Na lokalnym "rynku", miody z Lutomierska (lokalne). Kilka razy kupiłam od Sadowskich ale bez szału, a cena wyższa niż na rynkach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 12:01   #1090
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu strasznie pocę się w nocy. Budzę się cała mokra. Zastanawiam się czy to nie klimakterium. Wiem, że są testy na to ale czy jak stosuję antykoncepcję hormonalną to czy będą miarodajne?

mam 46 lat - moja mam w tym wieku już dawno było po menopauzie, miała tuż po 40-tce. Stosuję antykoncepcję hormonalną, i rozmawiałam z moją ginekolog, co z menopauzą - i okazuje się, że ta antykoncepcja działa jak thz. Czyli - menopauzy nie mam i póki ją stosuję, mieć nie będę.



A od dobrych kilku lat - mam okresy, że budzę się w nocy mokra, muszę się przebrać - i później już się nie pocę. Nie znalazłam jak dotąd skojarzenia tego z niczym - infekcją, temperaturą w sypialni, ogólną sytuacją - bo może np stres, stanem zdrowia ogólnie. Nic zero null. Samo przychodzi, i potem samo przechodzi bez żadnych prawidłowości. Jako że nie mam wtedy żadnych innych niepokojących objawów, nawet mi nie przyszło do głowy żeby iść z tym do lekarza. Ot, muszę mieć pod ręką ciuch do spania na zmianę i tyle.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 12:56   #1091
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Czy jest jakiś sposób na odzyskanie zdjec z telefonu, który jestt zepsuty - ekran ekran czarny nic nie mozna zrobic, nie wiem czt jest wyłączony czy włączony. Jak ppdlaczam usb do konputera to teleofnu nie widac, w chmurzr nie mialam zapisanych zdjec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-10, 13:05   #1092
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Czy jest jakiś sposób na odzyskanie zdjec z telefonu, który jestt zepsuty - ekran ekran czarny nic nie mozna zrobic, nie wiem czt jest wyłączony czy włączony. Jak ppdlaczam usb do konputera to teleofnu nie widac, w chmurzr nie mialam zapisanych zdjec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Podejdź do serwisu telefonów, powiedzą co da się zrobić i odzyskają zdjęcia.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 14:40   #1093
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Tabletki antykoncepcyjne a "okres".
Od wielu lat biorę anty. Wcześniej przerwa na krwawienie była taka że jej nie czułam. Czułam się ok. Krwawienie było punktualne co do godziny wlasciwie. Od paru miesięcy się to zmieniło. Gorzej się czuje, boli mniej głowa, czuję lekki bol. Ogólnie odczuwam zmianę. Dodam że Wcześniej czułam bol w podbrzuszu w momencie kiedy powinnam mieć dni płodne gdybym nie brała anty. Teraz czuję w przerwie. Miał ktoś tak że nagle w trakcie brania mu się pozmieniało? Że Wcześniej czuł się inaczej?

Druga kwestia. Gdybym odstawiła, ale jednak bum chciała wrócić. Po jakim czasie bym mogła?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 15:17   #1094
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez anulus17 Pokaż wiadomość
Ok bo ja wlasnie robilam taki ombre naturalny. Niestety nie mam zadnego zdjecia ale w sumie chyba dziwnie ze nie chca zrobic. Ale moze jest jakis powod.
Ale w sumie jaki może być powód?

Nie znam się, ale na chłopski rozum widzę to tak jak u fryzjera - albo odmawia, bo włos/paznokieć jest zbyt zniszczony na daną usługę, albo według niego będzie to źle wyglądało.

Tylko to drugie to wciąż powinna być decyzja klienta - ok, uprzedziłeś, dziękuję, wciąż poproszę.

To paznokcie, bez jaj. Jak będzie źle wyglądało, to się po dwóch tygodniach ściągnie i tyle. Jeszcze rozumiem większy opór fryzjera przez ścięciem pięknych, zdrowych włosów do pasa na chłopaka pulchnej kobiecie z okrągłą twarzą, bo to rzeczywiście będzie parę miesięcy (aczkolwiek wciąż decyzja klienta). Ale brzydki kolor hybrydy?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 15:24   #1095
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale w sumie jaki może być powód?



Nie znam się, ale na chłopski rozum widzę to tak jak u fryzjera - albo odmawia, bo włos/paznokieć jest zbyt zniszczony na daną usługę, albo według niego będzie to źle wyglądało.



Tylko to drugie to wciąż powinna być decyzja klienta - ok, uprzedziłeś, dziękuję, wciąż poproszę.



To paznokcie, bez jaj. Jak będzie źle wyglądało, to się po dwóch tygodniach ściągnie i tyle. Jeszcze rozumiem większy opór fryzjera przez ścięciem pięknych, zdrowych włosów do pasa na chłopaka pulchnej kobiecie z okrągłą twarzą, bo to rzeczywiście będzie parę miesięcy (aczkolwiek wciąż decyzja klienta). Ale brzydki kolor hybrydy?
Pytanie co oznacza nie chce zrobić czy nie chce zrobić oznacza że odmawia wykonać usługi czy poprostu nie chce zrobić znaczy że uprzedza że efekt może nie być dla klientki satysfakcjonujący.

Wiesz z tym po dwóch tydz się ściągnie i tyle to wiesz. Jeden uzna tak a drugi obsmaruje bo brzydkie paznokcie zrobiła mimo że techniczne będą zrobione dobrze.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 15:44   #1096
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Tabletki antykoncepcyjne a "okres".
Od wielu lat biorę anty. Wcześniej przerwa na krwawienie była taka że jej nie czułam. Czułam się ok. Krwawienie było punktualne co do godziny wlasciwie. Od paru miesięcy się to zmieniło. Gorzej się czuje, boli mniej głowa, czuję lekki bol. Ogólnie odczuwam zmianę. Dodam że Wcześniej czułam bol w podbrzuszu w momencie kiedy powinnam mieć dni płodne gdybym nie brała anty. Teraz czuję w przerwie. Miał ktoś tak że nagle w trakcie brania mu się pozmieniało? Że Wcześniej czuł się inaczej?

Druga kwestia. Gdybym odstawiła, ale jednak bum chciała wrócić. Po jakim czasie bym mogła?

Od lat stosuję antykoncepcję hormonalną, i to jak się czuję w czasie okresu zmienia się na przestrzeni lat. Miałam czas dobrych kilku miesięcy, kiedy regularnie na początku okresu brzuch bolał mnie tak, że trzy godziny mogłam tylko leżeć zwinięta w kłębek - później odkryłam, że pomaga na to nospa, ale wzięta wcześniej - jak się już zaczęło, nie pomagała. Teraz z kolei, przez ostatnie może dwa lata - potrafi mnie przez cały czas trwania okresu boleć głowa. Apap łagodzi ból na trzy godziny, i abarot to samo - i tak ze cztery dni.

Reasumując - tak, objawy mogą się zmieniać, nawet jeśli stosujemy tą samą metodę latami - po prostu organizm się zmienia.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 18:44   #1097
_Dzelcia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 78
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Czy jest jakiś wątek o dda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Dzelcia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 18:56   #1098
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez _Dzelcia_ Pokaż wiadomość
Czy jest jakiś wątek o dda?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=710469&page=21
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-10, 22:17   #1099
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
Czy jest jakiś sposób na odzyskanie zdjec z telefonu, który jestt zepsuty - ekran ekran czarny nic nie mozna zrobic, nie wiem czt jest wyłączony czy włączony. Jak ppdlaczam usb do konputera to teleofnu nie widac, w chmurzr nie mialam zapisanych zdjec

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najlepiej jest sprawdzić co się zadziało z telefonem, jeżeli to wina ekranu to powinno się dać odzyskać natomiast jeżeli to oprogramowanie to szanse są znikome niestety na to. Najlepiej podejść gdzieś gdzie naprawiają aby sprawdzili w czym jest problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-09-11, 11:31   #1100
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

W jaki sposób odzyskać pieniądze od byłego pracodawcy? Jedna z osób w moim otoczeniu zmieniła pracę, w poprzedniej z wypłatami było średnio, często nie dostawała ich w całości. Za ostatni miesiąc nie dostała w ogóle. Kwota zrobiła się już duża. Z tego, co wiem, to była firma wiecznie nie ma pieniędzy.
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 11:50   #1101
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Fajny hotel w Warszawie? Jak najbliżej centrum, planujemy jechać na listopadowy weekend.
Jedyny wymóg to śniadanie w cenie.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 12:55   #1102
senkasandry
Rozeznanie
 
Avatar senkasandry
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 742
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Dziewczyny jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty jeśli jest ból pleców ? Chodzi o to że dostałam dziś okres a mam umówiona wizytę u fizjo, chciałam żeby mnie wymasowal w odc lędźwiowym, ale boje się że będzie mi kazał robić jakieś ćwiczenia i fikołki, co może oznaczać wpadke okresowa lub że np przy jakimś ćwiczeniu będzie mi pomagał i trzymał za pośladki .. nie mam pojęcia czy to sam masaż czy jakieś cwiczenia jeszcze? U mnie tampon odpada, a jak na złość właśnie okres dostalam. Zastanawiam sie czy odwołać wizytę ... Chyba że powiem że masaż tylko najwyżej że źle się czuje i nie mam siły na ćwiczenia
senkasandry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 13:10   #1103
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty jeśli jest ból pleców ? Chodzi o to że dostałam dziś okres a mam umówiona wizytę u fizjo, chciałam żeby mnie wymasowal w odc lędźwiowym, ale boje się że będzie mi kazał robić jakieś ćwiczenia i fikołki, co może oznaczać wpadke okresowa lub że np przy jakimś ćwiczeniu będzie mi pomagał i trzymał za pośladki .. nie mam pojęcia czy to sam masaż czy jakieś cwiczenia jeszcze? U mnie tampon odpada, a jak na złość właśnie okres dostalam. Zastanawiam sie czy odwołać wizytę ... Chyba że powiem że masaż tylko najwyżej że źle się czuje i nie mam siły na ćwiczenia
U mnie nigdy nie było ćwiczeń, tylko masaż. Tylko ja np. sikam jak głupia podczas okresu (w pierwsze dni), więc z tego punktu widzenia zalecam tuż przed wizytę w toalecie, bo momentami tak mi te plecy dociskał, że z pełnym pęcherzem byłoby ciężko wytrzymać.
Kiedyś jeszcze, jak miałam problem z biodrem i kazała mi się babeczka rozebrać do majtek (nie wiedziałam, że krótkie szorty załatwiłyby sprawę, miałam długie legginsy), to powiedziałam wprost, że mam okres, więc to, co było zaplanowane i wymagało rozebrania przełożyła na kolejną wizytę.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 13:16   #1104
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 256
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty jeśli jest ból pleców ? Chodzi o to że dostałam dziś okres a mam umówiona wizytę u fizjo, chciałam żeby mnie wymasowal w odc lędźwiowym, ale boje się że będzie mi kazał robić jakieś ćwiczenia i fikołki, co może oznaczać wpadke okresowa lub że np przy jakimś ćwiczeniu będzie mi pomagał i trzymał za pośladki .. nie mam pojęcia czy to sam masaż czy jakieś cwiczenia jeszcze? U mnie tampon odpada, a jak na złość właśnie okres dostalam. Zastanawiam sie czy odwołać wizytę ... Chyba że powiem że masaż tylko najwyżej że źle się czuje i nie mam siły na ćwiczenia
Byłam niedawno na wizytach u 2 fizjoterapeutów w sprawie barku.
W obu przypadkach musiałam rozebrać się do bielizny w górnej części ciała.
W obu przypadkach fizjoterapeuci wykonywali badanie - sprawdzali zakres ruchów - kontakt.
W obu przypadkach była terapia manualna - ucisk / masaż bolesnych punktów.

Ćwiczenia robiłam samodzielnie - fizjoterapeuci obserwowali, czy wykonuję je poprawnie.

W przypadku pleców prawdopodobnie będzie podobnie, z potrzebą zdjęcia ubrań i pozostania w bieliźnie.
Piszę o pierwszej wizycie u danego fizjoterapeuty, gdzie musi zostać wykonana ocena tego jak działają mięsnie, jaką masz postawę itp.


Edit.
Piszę o poradzie w ramach poradni bólu mięśni i stawów (w ramach pakietu firmy Medicover) oraz rehabilitacji w zewnętrznej poradni rehabilitacyjnej (na zlecenie z Medicover).
Koleżanka w ramach poradni bólu pleców (Medicover) również musiała się rozbierać podczas pierwszej wizyty u fizjoterapeuty.
To może być kluczowe w przebiegu opisywanych przeze mnie wizyt.

Edytowane przez 72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad
Czas edycji: 2023-09-11 o 14:26
72f264f1cd165e2b94e38888adc60ec5afe5a0b8_658382a5e67ad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 14:13   #1105
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty jeśli jest ból pleców ? Chodzi o to że dostałam dziś okres a mam umówiona wizytę u fizjo, chciałam żeby mnie wymasowal w odc lędźwiowym, ale boje się że będzie mi kazał robić jakieś ćwiczenia i fikołki, co może oznaczać wpadke okresowa lub że np przy jakimś ćwiczeniu będzie mi pomagał i trzymał za pośladki .. nie mam pojęcia czy to sam masaż czy jakieś cwiczenia jeszcze? U mnie tampon odpada, a jak na złość właśnie okres dostalam. Zastanawiam sie czy odwołać wizytę ... Chyba że powiem że masaż tylko najwyżej że źle się czuje i nie mam siły na ćwiczenia
Zawsze mówię o swoim samopoczuciu, okresie, infekcji, biegunce. Chodzę do fizjoterapeutki-osteopatki i ona często dotyka mojego brzucha. Nigdy się u miej nie rozbierałam, chyba że robiła mi klawikowanie. To wtedy zdejmowałam koszulkę.
Przed terapia idź do toalety i nie przejmuj się.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 14:20   #1106
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez senkasandry Pokaż wiadomość
Dziewczyny jak wygląda wizyta u fizjoterapeuty jeśli jest ból pleców ? Chodzi o to że dostałam dziś okres a mam umówiona wizytę u fizjo, chciałam żeby mnie wymasowal w odc lędźwiowym, ale boje się że będzie mi kazał robić jakieś ćwiczenia i fikołki, co może oznaczać wpadke okresowa lub że np przy jakimś ćwiczeniu będzie mi pomagał i trzymał za pośladki .. nie mam pojęcia czy to sam masaż czy jakieś cwiczenia jeszcze? U mnie tampon odpada, a jak na złość właśnie okres dostalam. Zastanawiam sie czy odwołać wizytę ... Chyba że powiem że masaż tylko najwyżej że źle się czuje i nie mam siły na ćwiczenia
nie zakładałabym że fizjoterapeuta zgodzi się że w twoim przypadku tylko na masaż. Podczas badania określi jaka terapia w danym momencie będzie najlepsza i może to akurat nie będzie masaz
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 14:31   #1107
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
W jaki sposób odzyskać pieniądze od byłego pracodawcy? Jedna z osób w moim otoczeniu zmieniła pracę, w poprzedniej z wypłatami było średnio, często nie dostawała ich w całości. Za ostatni miesiąc nie dostała w ogóle. Kwota zrobiła się już duża. Z tego, co wiem, to była firma wiecznie nie ma pieniędzy.
Skontaktować się z państwową inspekcja pracy.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 15:08   #1108
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
Skontaktować się z państwową inspekcja pracy.

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
A oni mogą coś zrobić oprócz nakazania?
Bo tam wchodzi jeszcze taka sprawa, że ta firma naprawdę upada i za chwilę nie będzie miał kto zwrócić tej kasy.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 15:27   #1109
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Norluka Pokaż wiadomość
A oni mogą coś zrobić oprócz nakazania?
Bo tam wchodzi jeszcze taka sprawa, że ta firma naprawdę upada i za chwilę nie będzie miał kto zwrócić tej kasy.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Ja bym radziła pozwać byłego pracodawcę, żeby nawet w razie upadłości mieć wyrok z klauzulą wykonalności. Ewentualnie, w razie ogłoszenia upadłości, w miejsce pracodawcy w procesie wchodzi syndyk.
Nie wiem jak dokładnie działa Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych (nie zajmuję się prawem pracy), ale powstał on właśnie w celu wypłaty w przypadku niewypłacalności pracodawcy. Warto zgłębić temat.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-09-11, 16:24   #1110
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 69.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Fajny hotel w Warszawie? Jak najbliżej centrum, planujemy jechać na listopadowy weekend.
Jedyny wymóg to śniadanie w cenie.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

Jak nie musi byc najtanszy to Novotel Centrum, poza tym miewaja promocje.

Jak bardziej budzetowo to Ibis Warszawa Centrum. W obu nocowalam i nic zlego nie moge powiedziec.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-26 23:18:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:11.