Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2. - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-08, 18:09   #4561
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Najbliżej mam Beskid Mały i tu bywam najczęściej, to takie bardziej spacerowe trasy i umiarkowane przewyższenia. W zachodniej części, czyli Czupel, Magurka, Góra Żar jestem regularnie. Bardzo lubię Hrobaczą Łąkę i pętlę do kamieniołomu w Kozach. Piękne widoki są we wschodniej części - Leskowiec, Łamana Skała, Potrójna..
W Beskid Śląski jeździłam często z tatą jako dziecko, teraz z moim młodym dopiero robimy tam rozpoznanie. Na Klimczoku byłam w łatwej wersji, tzn wjazd kolejką na Szyndzielnię
A ostatnio byliśmy na Skrzycznem i powrót pętlą do Szczyrku przez Malinowską Skałę. Widoki
Załącznik 7795378
Cudownie pochodziłabym

Ja nie lubię basenu, umiem pływać i taplam się co roku do woli w Grecji (schodze/ skacze z jachtu, na plażę nie pójdę) lub w Atlantyku.
W jeziorze ostatni raz pływalam ponad 20 lat temu. Nie znoszę mulowatego dna i roślin wodnych brrrrr
Choć.... czasem nachodzi mnie myśl, żeby zapisać się na lekcje pływania kraulem, a te tylko na basenie + wiecznie wszytko wykupione i drogie
Póki co liże rany po ostatnim weekendzie- przeziębienie i nadwyrezona prawa ręka. Fizjo nakleiła mi taśmy i zakaz ćwiczeń przez 2 tygodnie


Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Edytowane przez 12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Czas edycji: 2023-11-08 o 19:27
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 19:27   #4562
wiejskie_ziemniaczki89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-04
Wiadomości: 181
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

W czym biegacie teraz przy takich temperaturach ok 10 stopni ? Legginsy i bluza wystarcza ? Plus czapka ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
wiejskie_ziemniaczki89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 19:38   #4563
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
W czym biegacie teraz przy takich temperaturach ok 10 stopni ? Legginsy i bluza wystarcza ? Plus czapka ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka
Legginsy raczej takie normalne, nie ocieplane, bluza z delikatnym ociepleniem i cienka czapka. Na razie wystarcza
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 19:40   #4564
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez wiejskie_ziemniaczki89 Pokaż wiadomość
W czym biegacie teraz przy takich temperaturach ok 10 stopni ? Legginsy i bluza wystarcza ? Plus czapka ?

Wysłane z mojego 2201117SY przy użyciu Tapatalka

Leginsy i jedna koszulka z długim rękawem.
Oprócz czegoś na głowę, zakladam tez cienki komin na szyje.
Bluzę dokładam tak przy ok. 4 stopniach
Do -7 zamiast bluzy kurtka
Przy niższych temperaturach zamieniam koszulke na ocieplana lub dokładam bluzę rozpinana
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 20:31   #4565
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Najbardziej kocham pływać właśnie w jeziorze albo morzu, bo uwielbiam sobie zamknąć oczy i płynąć w stronę słońca no, ale jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Znaczy no w końcu mieszkam na szerokości geograficznej, gdzie o ile nie jestem morsem to pływanko tak ok 3 miesiące w roku.


Też się brzydze mulastego dna i wodorostów, rozwiązaniem jest pływanie tam gdzie nie mam gruntu. Kocham tak.



Ale ja jestem pie**** nięta. Pojechaliśmy w te wakacje do Norwegii na 4 dniowy wypad. Góry widziałam tyle co w drodze do znajomych i jeszcze na jednym objeżdzie na moto (później zaczełop padać), ale do norweskiego jeziora wlazłam, bo było i akurat zaświeciło słońce to czemu nie? Brak stroju też mi nie przeszkodził.



I w Polsce za wiele na basen nie chodziłam, bo jak miałam zapłacić za godzinę, wychodzić później w mokrymi włosami (mam do pasa), przeziębiac sie i w ogóle mieć wyprawę komunikacją miejską na łączeni 3 h, z czego na samym basnienie niecała godzina - to też mi się nie chciało.



Tutaj raz, że mam basen za rogiem budynku - dosłownie 100 m od domu, co jest spoko przy tych moich kłakach do pasa, przez 100 m się nie zaziębię. Dwa - płacę za wejście i mogę siędzieć choćby 8 godzin. No to nie ma nawet co porównywać.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 21:03   #4566
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja - pewnie dziwnie zabrzmi - nie lubie pływać, pewnie dlatego, ze mam technikę do kitu, ale za to kocham kajak i w kajaku mogę zasuwać długo. Mam kurs, umiem się w razie wypadnięcia wpakować z powrotem do środka i wiosłuje zarówno latem jak i zima, po fiordach, jeziorach i morzu (ale to ostatnie tylko jak nie ma za wysokich fal). Mam swój kajak, pojedynczy sit-on-top. Któraś tu jeszcze lubi mini łódeczki?

A z tym pływaniem to przespałam teraz, bo był u nas kurs dla takich niepewnych jak ja. Chętnie bym się zapisała do dobrego instruktora. Ma być nowa edycja na wiosnę, będę polować, bo szkoda odmawiać sobie przyjemności wodnych.
Saune kocham, ale to już pisałam.

Przy temperaturach ok. 10 stopni biegam w legginsach, koszulce termicznej i na to takiej kurteczce do biegania właśnie, bez czapki, ale z opaska. Teraz już zimniej jest, wiec trzeba ciut przemyśleć strój.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-08, 21:32   #4567
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Chyba wykrakalam, dostałam maila z powiadomieniem, że są miejsca na kursie nauki pływania kraulem, zapisałam się. 1 grudnia pierwsze moczenie tylka w basenie będę mykać kraulem jak na filmach

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-08, 22:01   #4568
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ja tez, ale wydaje mi sie, ze w Polsce tez sporo osob unika zima basenow. Choc moze mniej to manifestuja niz Francuzi. Polki raczej beda miec wytlumaczenia, ze baseny sa brudne, ze niby wszyscy tylko patrza jak one wygladaja w kostiumach kapielowych, ze czepek popsuje jej fryzure etc.
Ja unikałam zimą i jesienią basenu bo się po nim często przeziębiałam. Ale jeździłam wtedy komunikacją.
Pierwsze słyszę, żeby baseny w Polsce były brudne. Why?

Mieszkam na pojezierze, więc latem pływam w jeziorach i tak najbardziej lubię- woda jakaś bardziej nośna mi się wydaje, do tego piekne krajobrazy i spokój. Ale też kraulem porządnym nie za bardzo umiem. Pływanie dobre chyba na zmęczony kręgosłup, nie?

Dziś godzinę fitnessu zrobilam.

To jakieś wyzwanie CF to gdzie dają?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 06:14   #4569
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Goczek tak myślę, że ludzie dzielą się na tych co im basen brudny, albo jezioro brudne


No i wszystko to po częsci prawda. W basenie przecież chlorują wodę żeby ją sztucznie oczyszczać, a w jeziorach czasami woda kwitnie, jakis glon pływa, wiadomo są klasy czystości.


Ja do Wisły nie wejdę, ale jak widze jezioro z kąpieliskiem to nie ma problemu, przecież są co roku pomiary czystości wody. To samo basen.

Niemniej, nie mialam np. nigdy problemów z zapalaeniami pęcherza jak moja koleżanka po chlorowanej wodzie, czy innymi takimi.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 07:07   #4570
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Wg mnie główna przyczyną unikania basenów jest po prostu brak umiejętności pływania. Rozpytując przy różnych okazjach w gronie znajomych czy w pracy okazuje się, ze zdecydowana wiekszosc nie umie pływać, nigdy się nie uczyła albo jest samoukiem i umie się przemieszczać w wodzie, ale nie czuje się z tym pewnie.
Dodatkowo basenów jest mało i prawie zawsze jest tam dużo ludzi, wiec dla takiej niepewnej osoby znajdowanie się na torze z kilkoma innymi ludźmi jest nie do przejścia.
A co do lekcji, to to po prostu jest kosztowna zabawa, wiec jak ktoś nie jest zdeterminowany, to woli wydać te środki na inny cel.
Tyle z moich doświadczeń. Nie wiem jak w Waszym otoczeniu to wyglada, ale ja tak to widzę. Osoby umiejące pływać są nielicznymi wyjątkami i te osoby chodzą chętnie, bo faktycznie pływają, a nie moczą się w wodzie
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 07:15   #4571
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

ja po prostu boje się i nie lubię wody,
Ani w basenie ani w naturze, tej drugiej to już wybitnie się boję.
Do jezior i rzek w ogóle nie wchodzę, do morza nie głębiej jak do pasa i tylko jak nie ma fal a dno jest bardzo łagodnie nachylone i wiem ze nigdzie nie wpadnę nagle w głębsza wodę.
Statkami nie pływam bo się boję, lubię pływać kajakiem ale zawsze mam na sobie kapok solidnie zapięty.

W dodatku szybko się wychładzam i w basenie było mi albo bardzo zimno aż byłam cała sina, albo jak nagrzali wodę to było mi za gorąco jak się zaczynałam ruszać i robiło mi się niedobrze.


Wiec dla mnie taka bardzo średnia atrakcja.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-09, 07:43   #4572
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Większość mojego otoczenia umie pływać, ale jestem z okolic, gdzie w promieniu 10 km mieliśmy 3 jeziora. Jezioro w latach 90-tych w małym miasteczku było jedyną atrakcją dzieciaków latem więc siłą rzeczy wszyscy tam jeździli albo chodzili.



Później studiowałam w Olsztynie, więc tutaj też większość była z warmińsko - mazurksiego (ja nie) i znowu jak tylko robiła się pogoda to cały czerwiec pomiędzy egzaminami spędzaliśmy nad jeziorem.



Znam może ze 3 osoby, które kompletnie nie umieja pływać. Reszta albo jak ja: im głębiej tym lepiej, albo sobie spokojnie pływa przy brzegu.



cava ja kocham skakanie przez fale w polskim morzu ale żeby nie było, jak nie ma jakichś zakazów kąpieli, bo np za duża fala.



Z ciekawostek. Jestem boidoopa do skakania, tzn. pływam sobie właśnie tak dość daleko, ale spokojnie. Nie skaczę z pomostów do wody, prawie nie nurkuję (to chciałąbym zmienić). Za to tutejsze dzieciaki sa jak małpy. Na najbliższym (strzeżonym) kąpielisku mamy taką wieżę do skakania i trampolinę, trampolina to jeszcze ok, ale no 12latki skaczą z tej wieży, a ona ma te wyższe miejsce chyba na wysokości 10 m. Mega podziwiam.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 07:47   #4573
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Ja nie lubię pływać, bo nie umiem robić tego dobrze, mega szybko się męczę, mam złą technikę i generalnie kiepsko mi to wychodzi, więc się denerwuję i po paru metrach zazwyczaj odpuszczam konkretne pływanie.
Wodę lubię bardzo, ale najbardziej po prostu lubię się w niej "taplać", lubię morza, baseny, jeziora, parki wodne, nie brzydzę się, ani jakoś wybitnie nie boję, bo jako-tako pływać umiem.

Generalnie pierwszy raz na basenie byłam dopiero jakieś 5 lat temu
Były jakieś wyjścia na basen ze szkoły, ale nigdy nie chodziłam, jako dorosła też nie chodziłam, bo zawsze byłam na to za gruba, dopiero kilka lat temu koleżanka mnie wyciągnęła i bardzo polubiłam

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2023-11-09 o 07:48
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 07:49   #4574
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Gosia ludzie mało sobie robią z tego, że blokują tor.
Ojciec potrafi przyprowadzić dziecko w godzinach szczytu, gdzie sam je uczy, tor zablokowany. Tak samo ratownicy nie zrobią toru szybszego i super wolnego pływania.
A najbardziej nie lubię grup pływania dzieci. Niech się uczą w czasie szkolnym, a nie o 18 w tygodniu. Często grupa nawet nie z basenu, tylko jakaś prywatna, nie oznaczona niczym szkoła blokuje sobie tor nawet go wcześniej nie wynajmując.
Albo ratownik ich nie pilnuje i nagle nurkowanie w jacuzzi albo otwarte drzwi od sauny.
Basen jest miejski żeby nie było, więc powinna być możliwość skorzystania, a nie dwa wolne tory po 10 osób.

A nad morzem biorę koło ze sobą . Zrobię krok i może być pół metra niżej.
Chociaż raz widziałam filmik, akurat z miejsca gdzie byłam jak na prom wciągali dziecko, które odpłynęło sobie z prądem na dużym kole. Więc i tak trzymam się blisko brzegu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 08:43   #4575
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89710000]Gosia ludzie mało sobie robią z tego, że blokują tor.
Ojciec potrafi przyprowadzić dziecko w godzinach szczytu, gdzie sam je uczy, tor zablokowany. Tak samo ratownicy nie zrobią toru szybszego i super wolnego pływania.
A najbardziej nie lubię grup pływania dzieci. Niech się uczą w czasie szkolnym, a nie o 18 w tygodniu. Często grupa nawet nie z basenu, tylko jakaś prywatna, nie oznaczona niczym szkoła blokuje sobie tor nawet go wcześniej nie wynajmując.
Albo ratownik ich nie pilnuje i nagle nurkowanie w jacuzzi albo otwarte drzwi od sauny.
Basen jest miejski żeby nie było, więc powinna być możliwość skorzystania, a nie dwa wolne tory po 10 osób.

A nad morzem biorę koło ze sobą . Zrobię krok i może być pół metra niżej.
Chociaż raz widziałam filmik, akurat z miejsca gdzie byłam jak na prom wciągali dziecko, które odpłynęło sobie z prądem na dużym kole. Więc i tak trzymam się blisko brzegu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]


Ty mieszkasz w Polsce?

Ja zupelnie zapomnialam, ze tak jest i bylam rok temu w Tatrach na nartach… a tam byly na stoku tez te slynne polskie rodziny z dziecmi… dlugo by o nich opowiadac mozna.

I troche tego nie rozumiem, bo w innych krajach tez sie rodza dzieci. Nawet jest wyzszy przyrost naturalny niz nad Wisla. I serio tez spedzaja razem czas.

W tym roku na narty, to jednak wybiore Alpy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 08:56   #4576
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez gosia_9508 Pokaż wiadomość
Wg mnie główna przyczyną unikania basenów jest po prostu brak umiejętności pływania. Rozpytując przy różnych okazjach w gronie znajomych czy w pracy okazuje się, ze zdecydowana wiekszosc nie umie pływać, nigdy się nie uczyła albo jest samoukiem i umie się przemieszczać w wodzie, ale nie czuje się z tym pewnie.
Dodatkowo basenów jest mało i prawie zawsze jest tam dużo ludzi, wiec dla takiej niepewnej osoby znajdowanie się na torze z kilkoma innymi ludźmi jest nie do przejścia.
A co do lekcji, to to po prostu jest kosztowna zabawa, wiec jak ktoś nie jest zdeterminowany, to woli wydać te środki na inny cel.
Tyle z moich doświadczeń. Nie wiem jak w Waszym otoczeniu to wyglada, ale ja tak to widzę. Osoby umiejące pływać są nielicznymi wyjątkami i te osoby chodzą chętnie, bo faktycznie pływają, a nie moczą się w wodzie
W moim otoczeniu też większość nie umie pływać wcale lub tak tylko na płyciźnie te 10 m przepłynie. Baseny są w mieście 120tys. dwa, ale na torach są max 2 osoby, nawet jak jest oblężenie latem- to większość wtedy na rekreacyjnym się moczy. Godzina lekcji indywidualnej pływania u mnie 99 zł
cykl 10 zajęć 650 zł
no dla mnie drogo.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

U nas w szkole podstawowej jest nauka pływania- przez rok szkolny juz od kilku lat, więc mam nadzieję, że przyszłe pokolenie będzie umieć pływac. Zresztą jak widzę nad jeziorami dzieci i młodzież to jest coraz z tym lepiej
No ale my tu mamy ok. 600 jezior na pojezierzu, a takich do pływania to w promieniu 30 km wkoło ze kilkanaście, latem to jest świetna rozrywka. Osobiście uważam, że (w moim mieście) to każdy młody powinien się chociaż spróbować nauczyć pływać - dla bezpieczeństwa. Potem jeżdzą takie nastolatki rowerami nad jeziorko i np. się wpychają dla funu do wody, skaczą sobie na linie tarzana, pływają kajakami, rowerkami i se skaczą na srodku jeziora itp. itd.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 08:58   #4577
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Imp ja pierwszy raz byłam na basenie jakos pod koniec podstawówki. Nikt mi nie powiedział, że chlorowanej wody nie powinno sie pić, nie że piłam specjalnie, ale no... wiadomo o co chodzi, nad jeziorem też się nei raz zdażyło przez przypadek opić wody. Rzygałam jak kot po tym chlorze - tak pamiętam pierwszy raz na basenie Później chyba nie byłak ileś tam lat.


Bo w Polsce mamy tragiczne skrajności. Bezdzietni lambadziarze psioczą na bąbelki, ale rodziny z bąbelkami się właśnie często zachowują jak święte krowy. I mimo tragicznego przyrostu mamy własnie taki a nie inny obraz, gdzie zdaniem niektórych rodzic z dzieckiem jest odbierany jako wróg publiczny. Tylko czemu się dziwić? Ja od roku ponad oglądam, że można inaczej. Że dziecko nie musi być trzymane w piwnicy, że może pojawiać się we wszlekich miejscach publicznych i jak ma mądrych rodziców to nikt nikomu nie przeszkadza i wszyscy są zadowoleni.


Najbardziej to jest krzywdzące dla tych normalnych rodziców, bo dostaję te samę metkę co niewychowana reszta.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 09:37   #4578
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez sand Pokaż wiadomość
Najbliżej mam Beskid Mały i tu bywam najczęściej, to takie bardziej spacerowe trasy i umiarkowane przewyższenia. W zachodniej części, czyli Czupel, Magurka, Góra Żar jestem regularnie. Bardzo lubię Hrobaczą Łąkę i pętlę do kamieniołomu w Kozach. Piękne widoki są we wschodniej części - Leskowiec, Łamana Skała, Potrójna..
W Beskid Śląski jeździłam często z tatą jako dziecko, teraz z moim młodym dopiero robimy tam rozpoznanie. Na Klimczoku byłam w łatwej wersji, tzn wjazd kolejką na Szyndzielnię
A ostatnio byliśmy na Skrzycznem i powrót pętlą do Szczyrku przez Malinowską Skałę. Widoki
Załącznik 7795378
Skrzyczne to nasze najładniejsze dotychczas widoki Choć każda wycieczka jest w sumie fajna, podrzucam widok z Klimczoka na panoramę i schronisko pod Magurą.
Zapisuję sobie te miejscówki, a na Żar muszę się wybrać dla odczarowania uroku (to moja dziecięca trauma - rodzice zabrali mnie tam na wycieczkę zimą, było dużo śniegu, mgła, a ja dostałam ataku paniki )

Edit: tak teraz myślę sobie, że przez moje strachy wiele sportów jest dla mnie niedostępnych: nie pływam (inne sporty wodne też odpadają, jedynie rower wodny z kapokiem, ale też jestem tak wystraszona, że przyjemność z tego żadna), nie jeżdżę na nartach, na rowerze (sama, bo jako ta druga na tandemie to jak najbardziej), na rolkach (próbowałam w tym roku, no ale nieee). Jedyne co to praktykuję bigówki (ale się mega wstydzę, bo uważam, że robię to źle - nie cierpię prędkości, więc jak się rozpędzam to zaraz przyhamowuję).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1699521176269.jpg (314,7 KB, 33 załadowań)
__________________

Joga z rana jak śmietana.

Edytowane przez agnyska81
Czas edycji: 2023-11-09 o 09:43
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 09:57   #4579
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Ty mieszkasz w Polsce?
Opis był z Polski.
W Grecji jeszcze nie byłam na basenie, bo zawsze idę nad morze. Zresztą mają tylko basen pod gołym niebem i pływają nawet w grudniu. Jeszcze nie odważyłam się iść Można przez ogrodzenie zajrzeć, to często mają jakieś zawody, coś z piłką.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-09, 11:20   #4580
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89710037]
. Godzina lekcji indywidualnej pływania u mnie 99 zł
cykl 10 zajęć 650 zł
no dla mnie drogo.
.[/QUOTE]

Faktycznie drogo.

Ja mialam w podstawowce z 2 klasie lekcje plywania na basenie w ramach wf-u. Przez rok. Potem moglismy chodzic na ten basen za darmo po okazaniu legitymacji szkolnej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 11:39   #4581
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

ja plywam od kiedy skonczylam 6-7 lat, wychowalam sie nad jeziorami, kazde wakacje (jako dziecko) spedzalam z rodzicami nad morzem (do dzis nie znosze pol kempingowych, namiotow i calej tej biwakowej otoczki) ale nigdy nie mialam zafnej, profesjonalnej lekcji plywania. Tego zazdroszcze tutejszym dzieciom- maja obowiazkowe lekcje nauki plywania podzielone na rozne poziomy trudnosci (zaleznie od wieku i predyspozycji)
Pierwszy raz bylam na basenie w wieku 20+ bo musialam zaliczyc techniki ratownicze, a Baltyk zima nie jest odpowiednim akwenem do nauki i ezgaminu
Chetnie wchodze do wody z pomostow, lodek, itd... potrafie zanurkowac na 3-3.5m i przywlec cos z dna, pod warunkiem ze nia ma roslin, dla mnie- im glebiej tym lepiej
Na stare lata naucze sie plywac kraulem na pierwszych w zyciu lekcjach plywania
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 11:49   #4582
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89710075]Opis był z Polski.
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Tak wlasnie brzmial…
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 11:51   #4583
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Rena, to w Polsce mialas te lekcje i basen za darmo?

ja za to nie lubię biegać, się przyznam nie to że się boję czy nie dawałam rady, bo biegałam te kilka mięsiecy kiedyś - tak ze 3-4 razy w tygodniu, ale z kuzynką, której towarzystwo było motywacją - można bylo pogadać, pośmiać się. A takie samodzielne bieganie jest dla mnie nudne, chyba też zbytnio męczące, sama nie wiem, nie mam biegania w genach

Czy u Was na zajęciach grupowych też bywa tak zabawnie? u mnie głownie faceci co troche coś głupkowatego powiedzą

nava, ty tez zagranicą gdzie mieszkasz chyba... trzymam kciuki za pięknego kraula!
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 11:56   #4584
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Bieganie jest mega nudne ale jest za darmo, spala dużo kalorii i mega poprawia kondycję
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 11:57   #4585
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Bo w Polsce mamy tragiczne skrajności. Bezdzietni lambadziarze psioczą na bąbelki, ale rodziny z bąbelkami się właśnie często zachowują jak święte krowy. I mimo tragicznego przyrostu mamy własnie taki a nie inny obraz, gdzie zdaniem niektórych rodzic z dzieckiem jest odbierany jako wróg publiczny. Tylko czemu się dziwić? Ja od roku ponad oglądam, że można inaczej. Że dziecko nie musi być trzymane w piwnicy, że może pojawiać się we wszlekich miejscach publicznych i jak ma mądrych rodziców to nikt nikomu nie przeszkadza i wszyscy są zadowoleni.
.
Nie wiem czy nawet chce to analizowac. Problem na pewno istnieje, tlumaczenie ze wszedzie tak jest to slaba wymowka.

Cos jest grubo na rzeczy. I dzieci jest wyraznie mniej i ich relacje spoleczne sa obiektywnie trudne, a ich rodzice tuszuja temat agresja. Co na pewno juniorom nie pomaga. Smutny obraz.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 11:57   #4586
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Doczytałam, że w moim mieście nauka pływania w szkołach podstawowych jest od 21 lat (program miejski-samorządowy, wiec nie ogólnopolski)
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 11:58   #4587
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89710154]Rena, to w Polsce mialas te lekcje i basen za darmo?
! [/QUOTE]

W Krakowie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 12:05   #4588
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89710161]Doczytałam, że w moim mieście nauka pływania w szkołach podstawowych jest od 21 lat (program miejski-samorządowy, wiec nie ogólnopolski)[/QUOTE]


Jak ja chodziłam do podstawówki, to naukę pływania miała zapewniona tylko jedna klasa (wybierana jak dobrze pamietam tylko wśród drugich lub trzecich klas podstawówki) ta najliczniejsza. Ja się nie załapałam, ale staram się nadrabiać.
Może kiedyś wrócę do takiego prawdziwego kursu. Raz się zapisałam na indywidualne i złe trafiłam, wiec się zrazilam. Cos tam sama pływam po swojemu, ale to nie jest ani prawidłowa pozycja, ani wygodna.
Śledzę tez strony basenu i kurs grupowy dla dorosłych był ogłoszony może z 1 raz (odkąd śledzę, czyli 2 lata).
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 12:06   #4589
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Bieganie jest mega nudne ale jest za darmo, spala dużo kalorii i mega poprawia kondycję
oj to prawda
pływanie w jeziorze też jest za darmo i jazda na pożyczonym rowerze czy tam cardio na dywanie w domu, a jest - dla mnie - nie nudne, a to troche warunek, żeby mi się chciało sportowić.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-09, 12:07   #4590
gosia_9508
Zakorzenienie
 
Avatar gosia_9508
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 191
Dot.: Ćwiczycie regularnie? Plotkowo-aktywnie, cz.2.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89710154]Czy u Was na zajęciach grupowych też bywa tak zabawnie? u mnie głownie faceci co troche coś głupkowatego powiedzą
[/QUOTE]


Za to uwielbiam grupowe zawsze się znajdzie jakiś śmieszek. A ze najczęściej chodzą o konkretnych porach Ci sami ludzie, to można nawiązywać do różnych sytuacji
gosia_9508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-20 13:16:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:52.