Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14 - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-11-15, 22:13   #4051
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

To u nas mnostwo osob choruje a ja drże ,bo boje sie o mame ,zeby jej ktos tego draństwa nie przywlokl . Ludzie sie nie testuja w ogole i wypieraja ,ze moga miec covida ,nawet gdy objawy na to wskazuja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 06:23   #4052
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

U mnie w otoczeniu covidu nie ma. Nie słyszałam o testach, objawach już od długiego czasu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 07:50   #4053
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
To u nas mnostwo osob choruje a ja drże ,bo boje sie o mame ,zeby jej ktos tego draństwa nie przywlokl . Ludzie sie nie testuja w ogole i wypieraja ,ze moga miec covida ,nawet gdy objawy na to wskazuja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mamie mogą przynieść przecież cokolwiek innego. Nie trzeba mieć covida żeby zarażać.
Ja od około 2 tygodni jestem chora. Tzn już było lepiej i wróciłam do pracy,ale znów mnie coś dopadło. Nie tak jak ostatnio,ale i tak nie jest super. Testu nie robiłam.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 08:00   #4054
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Nie mam przypadków covida i nie zamierzam trząść portkami nad zwykłą grypą, mam nadzieję też że nie idzie to znowu w stronę masowej histerii i nie zacznie sie szopka z kolejnymi szczepieniami
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 08:37   #4055
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Nie mam przypadków covida i nie zamierzam trząść portkami nad zwykłą grypą, mam nadzieję też że nie idzie to znowu w stronę masowej histerii i nie zacznie sie szopka z kolejnymi szczepieniami
Szopka ze szczepieniami? Nie chcesz to się nie szczep, ale nie ma się z czego cieszyć, że sezonowe szczepienia się skończyły. Ja tam żałuję, czułabym się dużo bezpieczniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 08:38   #4056
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
To u nas mnostwo osob choruje a ja drże ,bo boje sie o mame ,zeby jej ktos tego draństwa nie przywlokl . Ludzie sie nie testuja w ogole i wypieraja ,ze moga miec covida ,nawet gdy objawy na to wskazuja.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm ja też się nie testuje. Jak jestem przeziębiona to biorę leki i staram się nie wychodzić. Jak przy każdym mocniejszym przeziębieniu.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 08:50   #4057
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Nie mam przypadków covida i nie zamierzam trząść portkami nad zwykłą grypą, mam nadzieję też że nie idzie to znowu w stronę masowej histerii i nie zacznie sie szopka z kolejnymi szczepieniami

Miałam grypę w życiu (ciężko ją też przeszłam) i nie mogę tego w ogóle porównać do covida.
Szkoda, że mnie nie widzisz. Wyglądam jakby mnie ktoś przodem wrzucił do wrzątku - cała przednia część ciała (tułowia) w krwistoczerwonej wysypce tak swędzącej, że zaraz chyba zwariuję. Tylna część bez żadnej plamki
Nie dla każdego covid to stan podgrączkowy i tydzień kataru, są ludzie którzy bardzo źle to znoszą. Nie mówiąc o zapaleniach płuc i śmierci z powodu tej chińskiej łajzy.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-11-16, 09:00   #4058
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

quantum bardzo mi przykro że źle się czujesz, ja też nie chciałąbym powtórki z chorowania na grypę ( u mnie tak samo przechodziłam jak covid) - po prostu nie wyobrażam sobie kolejnego lockdownu i powtóki tych 2 lat, nie zapomniałam że "szczepienia"mają ciężkie powikłania i nie do końca są tym czym były promowane i wielu ludzi przyprawiły o szybszą śmierć, a ktos brzydko mówiąc nieźle na tym strachu zarobił.
Wiem że wiele osób omija ten wątek bo ma po prostu inne spojrzenie na całego koronawirusa, procent ludzi którzy żałują szczepienia jednak sie zwiększył, ja też nie jestem tu od przekonywania nikogo, mam swoje zdanie i muszę je wyrazić

Wszystkim chorującym dużo zdrowia
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 09:22   #4059
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
quantum bardzo mi przykro że źle się czujesz, ja też nie chciałąbym powtórki z chorowania na grypę ( u mnie tak samo przechodziłam jak covid) - po prostu nie wyobrażam sobie kolejnego lockdownu i powtóki tych 2 lat, nie zapomniałam że "szczepienia"mają ciężkie powikłania i nie do końca są tym czym były promowane i wielu ludzi przyprawiły o szybszą śmierć, a ktos brzydko mówiąc nieźle na tym strachu zarobił.
Wiem że wiele osób omija ten wątek bo ma po prostu inne spojrzenie na całego koronawirusa, procent ludzi którzy żałują szczepienia jednak sie zwiększył, ja też nie jestem tu od przekonywania nikogo, mam swoje zdanie i muszę je wyrazić

Wszystkim chorującym dużo zdrowia

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Nie mam przypadków covida i nie zamierzam trząść portkami nad zwykłą grypą, mam nadzieję też że nie idzie to znowu w stronę masowej histerii i nie zacznie sie szopka z kolejnymi szczepieniami

No ale Twoje zdanie jest błędne. Odsetek osób, które potrzebują rehabilitacji po grypie, a covidzie jest różna. To zupełnie inne choroby.

A lockdowny, szczepionki to inna kwestia.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 09:37   #4060
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
quantum bardzo mi przykro że źle się czujesz, ja też nie chciałąbym powtórki z chorowania na grypę ( u mnie tak samo przechodziłam jak covid) - po prostu nie wyobrażam sobie kolejnego lockdownu i powtóki tych 2 lat, nie zapomniałam że "szczepienia"mają ciężkie powikłania i nie do końca są tym czym były promowane i wielu ludzi przyprawiły o szybszą śmierć, a ktos brzydko mówiąc nieźle na tym strachu zarobił.
Wiem że wiele osób omija ten wątek bo ma po prostu inne spojrzenie na całego koronawirusa, procent ludzi którzy żałują szczepienia jednak sie zwiększył, ja też nie jestem tu od przekonywania nikogo, mam swoje zdanie i muszę je wyrazić

Wszystkim chorującym dużo zdrowia

Toż ja Ci buzi nie zamykam, masz prawo wyrazić swoje zdanie.
Tylko ja z kolei uważam, że grypa i covid to wirusy zupełnie bez porównania. Covid jest znacznie bardziej poyyyebany i groźny.
Ja się szczepiłam cztery razy ale i tak zawsze - rok w rok - jestem chora. I zawsze począwszy od 2020 r. mam taki sam zestaw objawów i przebieg zakażenia bez względu na rodzaj kolejnego mutanta.

Lockdowny chyba już nie wchodzą w grę nigdzie (no, może poza Chinami).

Mnie wkurza taka wiecie...ludzka głupota, brak pomyślunku. Ja już ojcu nagadałam, że powinien był mi powiedzieć że jest chory, coś go ścięło i żebym nie przychodziła. A z jakąś bzdurą byłam i zawsze uprzedzam, że wpadnę, bo jego wiecznie nie ma w domu. No to nie, przyszłam, on się z łóżka wygramolił (o czym nie wiedziałam z początku), do kuchni ze mną poszedł, herbaty mi zrobił i siedzi. Pytam co mu jest, bo coś marnie wygląda, to dopiero wtedy powiedział, że leży od dwóch dni w łóżku bo ma gorączkę i słaby jest i że to chyba jakiś wirus. MASAKRA.
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 09:39   #4061
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 167
GG do VI4
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Nie mam przypadków covida i nie zamierzam trząść portkami nad zwykłą grypą, mam nadzieję też że nie idzie to znowu w stronę masowej histerii i nie zacznie sie szopka z kolejnymi szczepieniami

tia...po zwykłej grypie przez miesiąc byłam tak osłabiona, że codziennie po południu padałam spać na dwie godziny - poza tym w nocy spałam normalnie.



Po covidzie - który przeszłam rok temu jak kilkudniowy upierdliwy katar - miałam wyjęte z życia ponad trzy miesiące - napadowe bicie serca, koszmarna bezsenność, potem doszły stany lękowe - objawy fizyczne - byłam strzępkiem człowieka, wylądowałam na lekach przeciwlękowych. Gdybym pracowała na etacie, to trzy miesiące bym musiała być na zwolnieniu.

I teraz uwaga - w sierpniu tego roku zaczęło się to samo. Powolutku, ale identyczne objawy - próbowałam najpierw lżejszych leków, było coraz gorzej - ostatnie 5 tygodni - po każdym zaśnięciu wybudzanie wysokim pulsem - i tak co niecałą godzinę w nocy. I znów leki psychiatryczne, powoli zaczynam spać - acz do normalności trochę brakuje. Jestem tak osłabiona, że z trudem mogę przejść 200 metrów, schudłam 8 kilo - bo nie mogłam jeść. I uwaga - test na przeciwciała czysty, więc to była raczej reakcja na stres, nie kolejny covid.



Tylko - przed covidem nigdy w życiu nie miałam tego typu problemów. Nerwica wegetatywna z objawami sercowymi zaczęła się właśnie po covidzie - coś mi musiał uszkodzić w układzie nerwowym, wiadomo też, że u części chorych powoduje problemy psychiatryczne - miałam pecha.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-16, 10:38   #4062
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Dla mnie zwykle przeziębienie jest gorsze niż covid. Covid przeszłam praktycznie bezobjawowy. Teraz męczę się z przeziębieniem już z dwa tygodnie

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 10:43   #4063
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 273
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
quantum bardzo mi przykro że źle się czujesz, ja też nie chciałąbym powtórki z chorowania na grypę ( u mnie tak samo przechodziłam jak covid) - po prostu nie wyobrażam sobie kolejnego lockdownu i powtóki tych 2 lat, nie zapomniałam że "szczepienia"mają ciężkie powikłania i nie do końca są tym czym były promowane i wielu ludzi przyprawiły o szybszą śmierć, a ktos brzydko mówiąc nieźle na tym strachu zarobił.
Wiem że wiele osób omija ten wątek bo ma po prostu inne spojrzenie na całego koronawirusa, procent ludzi którzy żałują szczepienia jednak sie zwiększył, ja też nie jestem tu od przekonywania nikogo, mam swoje zdanie i muszę je wyrazić

Wszystkim chorującym dużo zdrowia
Matko znowu się zaczyna "szczepienia"?? Naprawdę

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 12:01   #4064
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Dla mnie zwykle przeziębienie jest gorsze niż covid. Covid przeszłam praktycznie bezobjawowy. Teraz męczę się z przeziębieniem już z dwa tygodnie

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
Ale skąd wiesz ze to przeziebienie a nie covid skoro nie robilas testu
milawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 12:30   #4065
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Ale skąd wiesz ze to przeziebienie a nie covid skoro nie robilas testu
No ale skoro jest jak przeziębienie to co za różnica?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 12:42   #4066
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89715966]No ale Twoje zdanie jest błędne. Odsetek osób, które potrzebują rehabilitacji po grypie, a covidzie jest różna. To zupełnie inne choroby.

A lockdowny, szczepionki to inna kwestia.[/QUOTE]

Tak, ale też nie przesadzajmy, że to takie straszne.

Owszem, choroba, ogólnie słabo chorować, ma też 0,5-1% śmiertelności, kiedy zwykła grypa 01-0,5%, więc większa.

Ale moim zdaniem te procenty to wciąż za mało, żeby przeżywać tego koronawirusa.

Współczucia dla pochorowanych, zdrowia życzę.

Ale choroby są i będą. Mnie zwykła grypa tak przeczołgała, że myślałam, że umrę, a covid przeszłąm 3 razy bez większego problemu. Zależy jaka forma wirusa, zależyu od organizmu, nie ma co panikować.

A szczepionki działają, też bez jaj w drugą stronę. I nie widzę żadnych przeciwwskazań, żeby można było szczepić się na covid sezonowo tak samo, jak na grypę. Każdy sobie po prostu podejmie decyzję i tyle.

Było wiele kłamstw i fałszywego marketingu odnośnie tych szczepionek. Ale zmniejszają szanse zachorowania i nie strugajmy jarząbka, że jest inaczej i nie nazywajmy ich "szczepionkami". Mają pewne skutki uboczne, jak większość leków. (Tylko nie wolno ludziom wmawiać, że nie ma prawa być skutków ubocznych, nie przejmujcie się w ogóle, bo taka narracja panowała w lockdownie, i to mi się bardzo nie podobało.)
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 13:06   #4067
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Tak, ale też nie przesadzajmy, że to takie straszne.

Owszem, choroba, ogólnie słabo chorować, ma też 0,5-1% śmiertelności, kiedy zwykła grypa 01-0,5%, więc większa.
.)
Nie napisałam jakie to straszne. Porównanie jest bezsensu, bo to dwie różne choroby.

I nie wiem, ale 0.5 procenta to mniej niż 1.

Uważa się, że odsetek zgonów spowodowanych COVID-19 jest prawdopodobnie większy niż w przypadku grypy. Nie wiadomo, jaka jest dokładna śmiertelność z powodu COVID-19 (zakłada się, że część przypadków choroby o łagodnych przebiegu nie jest odnotowywana, ponieważ chorzy nawet nie zgłaszają się do lekarza), ale z dostępnych danych wynika, że na świecie wynosi 1%, w Polsce 2%, ale w niektórych krajach sięga 6% (Meksyk). Liczby te należy jednak traktować orientacyjnie. U wielu chorych z łagodnym przebiegiem zakażenia SARS-CoV-2 nie przeprowadza się diagnostyki potwierdzającej COVID-19, ogólna liczba zakażonych jest więc zaniżona.

Grypa natomiast – w zależności od sezonu – charakteryzuje się śmiertelnością 0,1–0,5%, a u osób >65. rż. sięga 1%.
https://www.mp.pl/pacjent/choroby-za...i-podobienstwa
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 13:15   #4068
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 092
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89716136]Nie napisałam jakie to straszne. Porównanie jest bezsensu, bo to dwie różne choroby.

I nie wiem, ale 0.5 procenta to mniej niż 1.

Uważa się, że odsetek zgonów spowodowanych COVID-19 jest prawdopodobnie większy niż w przypadku grypy. Nie wiadomo, jaka jest dokładna śmiertelność z powodu COVID-19 (zakłada się, że część przypadków choroby o łagodnych przebiegu nie jest odnotowywana, ponieważ chorzy nawet nie zgłaszają się do lekarza), ale z dostępnych danych wynika, że na świecie wynosi 1%, w Polsce 2%, ale w niektórych krajach sięga 6% (Meksyk). Liczby te należy jednak traktować orientacyjnie. U wielu chorych z łagodnym przebiegiem zakażenia SARS-CoV-2 nie przeprowadza się diagnostyki potwierdzającej COVID-19, ogólna liczba zakażonych jest więc zaniżona.

Grypa natomiast – w zależności od sezonu – charakteryzuje się śmiertelnością 0,1–0,5%, a u osób >65. rż. sięga 1%.
https://www.mp.pl/pacjent/choroby-za...i-podobienstwa[/QUOTE]

Nie twierdzę, że to ta sama choroba, tylko porównywalna.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 13:33   #4069
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez milawo Pokaż wiadomość
Ale skąd wiesz ze to przeziebienie a nie covid skoro nie robilas testu
No nie wiem do końca
Cytat:
Napisane przez kasiunia788742 Pokaż wiadomość
No ale skoro jest jak przeziębienie to co za różnica?

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
Dla mnie żadna szczerze mówiąc. Byłam u lekarza i stwierdził zakażenie górnych dróg oddechowych.
Brałam leki, było lepiej a teraz znów. Tzn jest lepiej niż poprzednio,ale meczy mnie dalej kaszel i katar.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:33 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Mam testy w pracy, mogę sobie zrobić, ale tak szczerzej co da mi ta informacja. Nic.

Wysłane z mojego RMX3151 przy użyciu Tapatalka
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-11-16, 15:43   #4070
Olkaaaa_s
Zakorzenienie
 
Avatar Olkaaaa_s
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 362
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Ooo, zdziwko. W moim otoczeniu covida niet, i jak do tej pory wszyscy są zdrowi (odpukać).

Ja miałam omicrona (?) i to był dramat. Konałam ze zmęczenia już tuż po przebudzeniu i miałam budyń zamiast mózgu- potrafiłam stać przy bulgoczącym czajniku, trzymać kubek z herbatą i zastanawiać się, co ja tu robię i po co właściwie przyszłam. Koszmar.
Olkaaaa_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-16, 16:47   #4071
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=26cabbdd88f595c38f9b7f8 139ef1472f28f75bc_65628a8 226dae;89716136]Nie napisałam jakie to straszne. Porównanie jest bezsensu, bo to dwie różne choroby.



I nie wiem, ale 0.5 procenta to mniej niż 1.



Uważa się, że odsetek zgonów spowodowanych COVID-19 jest prawdopodobnie większy niż w przypadku grypy. Nie wiadomo, jaka jest dokładna śmiertelność z powodu COVID-19 (zakłada się, że część przypadków choroby o łagodnych przebiegu nie jest odnotowywana, ponieważ chorzy nawet nie zgłaszają się do lekarza), ale z dostępnych danych wynika, że na świecie wynosi 1%, w Polsce 2%, ale w niektórych krajach sięga 6% (Meksyk). Liczby te należy jednak traktować orientacyjnie. U wielu chorych z łagodnym przebiegiem zakażenia SARS-CoV-2 nie przeprowadza się diagnostyki potwierdzającej COVID-19, ogólna liczba zakażonych jest więc zaniżona.



Grypa natomiast – w zależności od sezonu – charakteryzuje się śmiertelnością 0,1–0,5%, a u osób >65. rż. sięga 1%.
https://www.mp.pl/pacjent/choroby-za...i-podobienstwa[/QUOTE]

Hmm nie rozumiem. Skoro mało kto z łagodnym przebiegiem się nie zgłasza do lekarza na test to odsetek zgonów byłby jeszcze mniejszy jakby podliczyć wszystkie zakażenia.

Poza tym sama nie widzę sensu zgłaszać się z lekkimi objawami do lekarza i jeszcze biec na test.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-18, 00:29   #4072
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cytat:
Napisane przez VI4 Pokaż wiadomość
tia...po zwykłej grypie przez miesiąc byłam tak osłabiona, że codziennie po południu padałam spać na dwie godziny - poza tym w nocy spałam normalnie.



Po covidzie - który przeszłam rok temu jak kilkudniowy upierdliwy katar - miałam wyjęte z życia ponad trzy miesiące - napadowe bicie serca, koszmarna bezsenność, potem doszły stany lękowe - objawy fizyczne - byłam strzępkiem człowieka, wylądowałam na lekach przeciwlękowych. Gdybym pracowała na etacie, to trzy miesiące bym musiała być na zwolnieniu.

I teraz uwaga - w sierpniu tego roku zaczęło się to samo. Powolutku, ale identyczne objawy - próbowałam najpierw lżejszych leków, było coraz gorzej - ostatnie 5 tygodni - po każdym zaśnięciu wybudzanie wysokim pulsem - i tak co niecałą godzinę w nocy. I znów leki psychiatryczne, powoli zaczynam spać - acz do normalności trochę brakuje. Jestem tak osłabiona, że z trudem mogę przejść 200 metrów, schudłam 8 kilo - bo nie mogłam jeść. I uwaga - test na przeciwciała czysty, więc to była raczej reakcja na stres, nie kolejny covid.



Tylko - przed covidem nigdy w życiu nie miałam tego typu problemów. Nerwica wegetatywna z objawami sercowymi zaczęła się właśnie po covidzie - coś mi musiał uszkodzić w układzie nerwowym, wiadomo też, że u części chorych powoduje problemy psychiatryczne - miałam pecha.
Bardzo współczuję
Ja się zastanawiam teraz po przeczytaniu czy moje objawy nerwicowe też nie są trochę że może miałam covida? Ja niw robiłam wtedy testów
Też może mój katar tym był. Leczę nerwice badania w większości dobre niedobor kwasu foliowego I biorę. No ale męczy mnie też to z 3 i pół miesiąca więc podobnie jak u Ciebie. Ja też przejdę kawałek i zmęczona, rzadko mam d0bre dni że jest naprawdę dobrze. Ciało mi też czasem dretwieje i ciężko się idzie
Też Tak masz? No ale to może kręgosłup nie wiem zbadam. Dretwieje mi wtedy i głową i język czasem nogi czy ręce. Neurologowie po odruchach mówili że dobrze chyba że dla samej sieb8e zrobię rezonans glowy. Może być kregoslup ale do nerwicy też pasuje. No ale takie dziwne objawy leki mało pomagaja na nerwice no chyba że akurat niedobrane albo faktycznie miałam kiedyś covid i powiklanie? Ciężko powiedzieć teraz. No i jeżeli tak to nie.ma na to dobreg9 lekarstwa. Też masz może takie dretwienia? No i czasem czuje się jak pijana ale do nerwicy oczywiście też pasuje. No i ogólnie dużo objawów somatycznych.


Życzę wszystkim zdrowia
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2023-11-18 o 01:10
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-19, 19:36   #4073
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

ja się już ogólnie czuje dobrze, powoli wraca smak i węch ale to powoli, No odróżniam znów podstawowe smaki, z węchem gorzej, jakoś bardzo wybiórczo,
Natomiast zostały mi jakieś napadowe zawroty głowy.
Nigdy tak nie miałam, ze np. wstaje, zrobię pare kroków i tak mi się w głowie zakręca ze się muszę czegoś przytrzymać.
Nie robi mi się słabo, tylko kręci mi się w głowie.

Poobserwuj to z tydzień, jak nie przejdzie to chyba trzeba do lekarza.
Ktoś tak miał?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-19, 19:40   #4074
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

No ja tak miałam silne zawroty glowy ale przy nerwicy ale zawroty glowy maja wiele przyczyn często nic poważnego też.
Szlam gdzieś i się bałam tylko blisko domu bo kręciło się mocno bałam się że upadnę. Podtrzymywałam się budynków lub z chlopakiem pod rękę. Mój tata też tak miał iiedys z nerwicy. No ale minęło. U Ciebie inny przypadek ale mówię o sobie. Ten objaw mi akurat już praktycznie miał. Inne czasem mam nerwicowe objawy. Ty możesz mieć tak z oslabienia w końcu infekcja. Nigdy nie miałaś ale może tym razem tak. No ale oczywiście nie zaszkodzi do lekarza.

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-19, 20:18   #4075
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 173
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14na siscorada

cava,quantum -wbijajcie na discorda-brakuje Was tam.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-19, 21:08   #4076
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

No prawda. Dodatkowo bałam się jak to b3dzie ale jednak coraz bardziej przyzwyczajam się do Discorda. Grunt że są wątki i fajni ludzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-21, 09:27   #4077
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=a240a5cdc9601fd61cd3ffc 006c0fc885123340f_657b970 2b0d25;89715753]Dziękuję za życzenia, bo czuję się naprawdę okropnie. Chyba będzie gorzej niż w ubiegłym roku Teraz jeszcze do wysypki i utraty węchu doszedł okrutny ból głowy.

Mój brat i bratowa też pracują w szpitalu, ona w labie, a on jest kierowcą medycznym, mają kontakt z covidem non stop jak jest sezon i żadne nie zachorowało ani razu.
Ja za to regulanie rok w rok i zawsze październik/listopad.

Co to jest za cholerstwo, że układ odpornościowy w ogóle się tego nie uczy Mój to zawsze zaskoczony jakby pierwszy raz miał konakt z tym dziadostwem Zawsze te same objawy i zawsze są. Chociaż raz bezobjawowo bym to przeszła, ale gdzie tam, full opcja musi się rozwinąć. Dobry miesiąc dochodzę do siebie po tym.[/QUOTE]

quantum_of_solace, mam nadzieję, że lepiej się czujesz i zdrowiejesz? bardzo trzymam kciuki za Twoje ozdrowienie
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-21, 09:32   #4078
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89718498]quantum_of_solace, mam nadzieję, że lepiej się czujesz i zdrowiejesz? bardzo trzymam kciuki za Twoje ozdrowienie[/QUOTE]




Też jestem ciekawa.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-21, 11:16   #4079
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

Cava ja miałam takie zawroty głowy przy covidzie. Nic zrobić nie mogłam. Trzy dni gorączki a potem te zawroty przez prawie trzy tygodnie. Nawet czytać nie mogłam.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-23, 07:22   #4080
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 14

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89718498]quantum_of_solace, mam nadzieję, że lepiej się czujesz i zdrowiejesz? bardzo trzymam kciuki za Twoje ozdrowienie[/QUOTE]


ja też. trochę ta cisza uwiera.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-28 12:32:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.