Przysięga inna niż wszystkie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-14, 20:49   #1
kmjk
Raczkowanie
 
Avatar kmjk
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 282

Przysięga inna niż wszystkie


Wczoraj byliśmy na ślubie mojego bardzo dobrego kolegi. Nie spodziewałam się nic innego niż zazwyczaj. Nadchodzi moment składania przysięgi, Młodzi podchodzą bliżej ołtarza, a ksiądz mówi: "Przełammy standardy! Proszę wszystkich o wyjście z ławek i podejście do Pary Młodej. Niech złożą sobie nawzajem przysięgę otoczeni najbliższymi sobie ludźmi" Na początku wszyscy dość nieśmiało, ale w końcu większość zbliżyła się do Młodych I faktycznie, otoczeni wianuszkiem rodziny i przyjaciół, patrząc sobie w oczy powiedzieli przysięgę Dodatkowo ksiądz poprosił, aby najbliżsi Młodych (rodzice i rodzeństwo) na czas przysięgi położyli swoje ręce na ich ramiona, jako wsparcie i błogosławieństwo w najważniejszym momencie ceremonii
Muszę przyznać że pierwszy raz się z czymś takim spotkałam i jestem totalnie oczarowana Wiem że to mój ślub będzie dla mnie wyjątkowy i najpiękniejszy, ale ta ceremonia podniosła poprzeczkę
Byłyście kiedyś świadkami nieszablonowych ślubów?
kmjk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 00:31   #2
Moja_Kravica
Raczkowanie
 
Avatar Moja_Kravica
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 252
Dot.: Przysięga inna niż wszystkie

Byłam dawno temu na ślubie w USA, ale nie pamiętam, czy to był kościół katolicki. Podczas przysięgi najbliżsi stali gęstym wiankiem dookoła młodych, reszta gości w ławkach i ksiądz poprosił o podniesienie rąk w geście błogosławieństwa dla małżonków. Przyznam, że średnio mi się to podobało i zalatywało sekciarstwem (dla mnie, jako osoby zupełnie obcej i pierwszy raz widzącej coś takiego).

Jakoś średnio mi się podoba, co opisujesz. Pół biedy podejście bliżej, ale obłapianie przez rodzinę kojarzy mi się z takim symbolicznym popychaniem, a przysięga powinna być autonomiczna. Wolałabym raczej być świadkiem wypowiadania autorskiej przysięgi niż takiego "angażowania" gości.
__________________

Bolje da šešir nemam,
pod njime đavo drema,
sneva i izvoljeva
- đavo mi je kriv...



Moja_Kravica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 10:55   #3
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: Przysięga inna niż wszystkie

Cytat:
Napisane przez Moja_Kravica Pokaż wiadomość
Jakoś średnio mi się podoba, co opisujesz. Pół biedy podejście bliżej, ale obłapianie przez rodzinę kojarzy mi się z takim symbolicznym popychaniem, a przysięga powinna być autonomiczna. Wolałabym raczej być świadkiem wypowiadania autorskiej przysięgi niż takiego "angażowania" gości.
zgadzam się z Tobą.
Nie chciałabym, żeby dookoła nas podczas przysięgi stała cała nasza rodzina, bo to by mnie jeszcze bardziej stresowało. A trzymanie za ramiona to już w ogóle jakaś abstrakcja
Co my dzieci jesteśmy, że muszą nas podtrzymywać na duchu i nie tylko, bo sami nie damy rady sobie ślubować?
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-15, 14:32   #4
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Przysięga inna niż wszystkie

Cytat:
Napisane przez kmjk Pokaż wiadomość
Dodatkowo ksiądz poprosił, aby najbliżsi Młodych (rodzice i rodzeństwo) na czas przysięgi położyli swoje ręce na ich ramiona, jako wsparcie i błogosławieństwo w najważniejszym momencie ceremonii
Hmm nie przemawia do mnie absolutnie to położenie rąk na ramionach PM
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 11:59   #5
kmjk
Raczkowanie
 
Avatar kmjk
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: BP
Wiadomości: 282
Dot.: Przysięga inna niż wszystkie

Cytat:
Napisane przez Moja_Kravica Pokaż wiadomość
Pół biedy podejście bliżej, ale obłapianie przez rodzinę kojarzy mi się z takim symbolicznym popychaniem, a przysięga powinna być autonomiczna. Wolałabym raczej być świadkiem wypowiadania autorskiej przysięgi niż takiego "angażowania" gości.
Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
Co my dzieci jesteśmy, że muszą nas podtrzymywać na duchu i nie tylko, bo sami nie damy rady sobie ślubować?
Serio...? Nawet do głowy mi nie przyszło że ktoś może to tak odebrać...
Wprawdzie niekoniecznie chciałabym czuć ręce na ramionach, ale zaproszenie gości bliżej przemawia do mnie zastanawiamy się z K nad poproszeniem o to księdza, który będzie odprawiać naszą mszę.
Prawda jest taka że ten mój kolega i jego żona są bardzo wierzący. Należą do jakiejś grupy religijnej i systematycznie się spotykają z nimi na modlitwy, które (jak opowiadali) są dalekie od stereotypów Członkowie tej grupy śpiewali na tej mszy, a ksiądz który jest jej opiekunem właśnie udzielał ślubu
kmjk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-16, 12:39   #6
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Przysięga inna niż wszystkie

Cytat:
Napisane przez kmjk Pokaż wiadomość
Serio...? Nawet do głowy mi nie przyszło że ktoś może to tak odebrać...
Wprawdzie niekoniecznie chciałabym czuć ręce na ramionach, ale zaproszenie gości bliżej przemawia do mnie zastanawiamy się z K nad poproszeniem o to księdza, który będzie odprawiać naszą mszę.
Prawda jest taka że ten mój kolega i jego żona są bardzo wierzący. Należą do jakiejś grupy religijnej i systematycznie się spotykają z nimi na modlitwy, które (jak opowiadali) są dalekie od stereotypów Członkowie tej grupy śpiewali na tej mszy, a ksiądz który jest jej opiekunem właśnie udzielał ślubu
Myślę, że nawet gdybym byla mocno zaangażowana w jakieś życie parafialne, oazy etc to wystarczylaby mi niestandardowa oprawa muzyka i takie kazanie od serca;p
__________________
20.08.2016
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-16 13:39:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:31.