Przedmioty na maturze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-15, 11:40   #1
PatoWariato
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 1

Przedmioty na maturze


Chciałabym się zapytać ile zdawałyście/zdajecie przedmiotów na maturze i jakie. Myślałam że większość chce 1 jak ja, ewentualnie 2. A dowiedziałam się że dużo osób zdaje 3-4. Po co aż tyle przedmiotów, skoro na większośc studiów wystarczy 1?
PatoWariato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 12:06   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Przedmioty na maturze

Cytat:
Napisane przez PatoWariato Pokaż wiadomość
Chciałabym się zapytać ile zdawałyście/zdajecie przedmiotów na maturze i jakie. Myślałam że większość chce 1 jak ja, ewentualnie 2. A dowiedziałam się że dużo osób zdaje 3-4. Po co aż tyle przedmiotów, skoro na większośc studiów wystarczy 1?
Nie wiem, na jakie studia i na jakiej uczelni wystarcza 1 przedmiot. Jak ja składałam, to zazwyczaj liczyli 3, 2 to absolutne minimum i nie sądzę, żeby w tym temacie wiele się zmieniło.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 16:53   #3
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Przedmioty na maturze

Cytat:
Napisane przez PatoWariato Pokaż wiadomość
Chciałabym się zapytać ile zdawałyście/zdajecie przedmiotów na maturze i jakie. Myślałam że większość chce 1 jak ja, ewentualnie 2. A dowiedziałam się że dużo osób zdaje 3-4. Po co aż tyle przedmiotów, skoro na większośc studiów wystarczy 1?
Zdawałam w 2011 i wtedy 2 przedmioty to było minimum, nigdzie nie wystarczył jeden. Nie wiem gdzie teraz niby wystarcza jeden, ale mało prawdopodobne, bo jednak studia wymagają (albo przynajmniej powinny wymagać) szerszego umysłu, umiejętności nauczenia się dużej ilości materiału i wielu umiejętności. Jeśli ktoś chce studiować to zdanie matury z podstawy i dwóch dodatkowych przedmiotów powinna być dla niego prosta jak poranna toaleta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-15, 20:14   #4
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Przedmioty na maturze

Najlepiej zdawać te, które są Ci potrzebne. Nie ilość się liczy. Pisanie dla pisania jest według mnie bez sensu.
Z tego co pamiętam to obowiązkowe są polski, matematyka, język obcy + minimum jedno rozszerzenie, więc co najmniej trzy przedmioty zdać musisz.
Ja pisałam dodatkowo rozszerzenie z biologii i chemii i to było minimum, bo pojedyncze uczelnie wymagały jeszcze na mój kierunek rozszerzenia z fizyki lub matematyki.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-14, 19:06   #5
frogface
Raczkowanie
 
Avatar frogface
 
Zarejestrowany: 2020-07
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 344
Dot.: Przedmioty na maturze

Z rozszerzeń pisałam: j. polski, historię i j. angielski. Dlaczego akurat takie przedmioty? Składam papiery na kilka kierunków na dwóch różnych uczelniach i nie wiem, gdzie ostatecznie mnie przyjmą. Na uniwersytet w moim mieście liczy się w rekrutacji jedno rozszerzenie, a na politechnikę aż trzy, więc wszystko zależy od szkoły. Zdawaj te przedmioty, które są Ci potrzebne do rekrutacji. Co więcej, znając już wyniki matur (jestem tegoroczną maturzystką), mogę powiedzieć, że warto wybrać trochę więcej przedmiotów i mieć potem wybór, który wynik chcesz podać w rekrutacji (o ile można wybrać na uczelni, na którą zdajesz). Ja zawsze byłam BARDZO dobra z polskiego, z historii całe liceum nauczyciel się do mnie czepiał, że się rzekomo nie uczę. Napisałam na maturze historię lepiej niż polski. Tak sobie los ze mnie zadrwił.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
frogface jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-14 20:06:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:16.