Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-01-09, 15:45   #1
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150

Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia?


Czy macie do czynienia lub mieliście w swoim życiu do czynienia z toksycznymi ludźmi np w pracy ,w rodzinie , w sąsiedztwie, koledzy, koleżanki ? Chodzi mi o taki typ ludzi co ciągle krytykują innych, mają wysokie mniemanie o sobie, ich zdanie jest najważniejsze, w żartach próbują dopiec innej osobie. Wiecznie mają pretensje do innych. Nie wiadomo jak się odezwać przy takich ludziach, bo zawsze ich odpowiedź jest złośliwa. W rozmowie próbują udowodnić że zawsze mają racje . Chcą pokazać że nie są gorsi od innych . Np ktoś powie ja umiem pięknie malować a ta osoba odpowie a ja też umiem pieknie malować . Każda rzecz jaką robimy jest ocenia przez nich źle. Niszą człowieka, obniżają jego poczucie wartości. Człowiek żyje w strachu. Opiszcie gdzie takich ludzi spotykacie. Ja najczęściej w pracy spotykam takich ludzi i w rodzinie mam jedną taką osobę Mam pecha bo ciągle mam z takimi do czynienia.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 01:33   #2
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Niestety moja matka. W pracy tez by się znalazło kilka osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 11:59   #3
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Niestety moja matka. W pracy tez by się znalazło kilka osób.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak sobie radzisz z takimi ludźmi w pracy ? Czy przebywasz z nimi 8 h dziennie w jednym pokoju ?
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 14:12   #4
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 874
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Pracuję na zmiany po 12h. Na szczęście jest nas ok. 30 osób na zmianie w ciągu dnia i 4 na nocy i w weekendy, więc można jakoś tych osób unikać. Pierwsze dwa lata mialam nieciekawe, bo jeździły po mnie co niektóre osoby. A to, że po co komu mieć tytuł magistra (byłam druga, która miała mgr) w tej pracy albo masz magistra i tego nie wiesz? Co najlepsze, jak znienila się siatka płac, to te co najwięcej krzyczały, od razu poleciały na licencjat pomostowy, a potem na mgr. Po dwóch latach pracy zaczęłam się w końcu stawiać i odpyskowywać tym wrednym, to się uspokoiły, ale nadal obgadująjedna drugą za plecami, a nowe osoby nie mają lekko. Jest mobbing, krótko mówiąc. Jedna z młodszych koleżanek poszła kiedyś na skargę do naczelnej. Naczelna wezwała kierowniczkę, a ona powiedziała, że nic takiego nie ma miejsca. W tej pracy trzeba być twardym. Praca z samymi kobietami, to masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 15:11   #5
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Pracuję na zmiany po 12h. Na szczęście jest nas ok. 30 osób na zmianie w ciągu dnia i 4 na nocy i w weekendy, więc można jakoś tych osób unikać. Pierwsze dwa lata mialam nieciekawe, bo jeździły po mnie co niektóre osoby. A to, że po co komu mieć tytuł magistra (byłam druga, która miała mgr) w tej pracy albo masz magistra i tego nie wiesz? Co najlepsze, jak znienila się siatka płac, to te co najwięcej krzyczały, od razu poleciały na licencjat pomostowy, a potem na mgr. Po dwóch latach pracy zaczęłam się w końcu stawiać i odpyskowywać tym wrednym, to się uspokoiły, ale nadal obgadująjedna drugą za plecami, a nowe osoby nie mają lekko. Jest mobbing, krótko mówiąc. Jedna z młodszych koleżanek poszła kiedyś na skargę do naczelnej. Naczelna wezwała kierowniczkę, a ona powiedziała, że nic takiego nie ma miejsca. W tej pracy trzeba być twardym. Praca z samymi kobietami, to masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To o tyle masz dobrze że jest was 30 osób na zmianie. Ja pracowałam w miejscach, gdzie nas było po 4 czy 5 osób w jednym pomieszczeniu. Na 30 osób zawsze jakaś życzliwa osoba się znajdzie.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-10, 16:09   #6
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Moja rodzina powinna dostać nagrodę za bycie najbardziej toksycznymi ludźmi.
W mojej poprzedniej pracy była taka patologia (może nie w całej firmie, ale w dziale w którym miałem szczęście pracować). Toksyczny kierownik, który od początku mnie nie lubił i robił wszystko, żeby uprzykrzyć mi życie. Nie osobiście, ale wyręczał się swoimi pupilkami, którzy skarżyli na mnie do niego na każdym kroku. Często wymyślając różne rzeczy. Dodatkowo był on bardzo stronniczy. Cokolwiek jego pupilki nie powiedziały tak on im uwierzył na słowo i mnie opieprzał przy całym zespole. Gdy było coś źle zrobione to od razu przepracowało się śledztwo kto to zrobił, gdy źle zrobił któryś z jego pupilków to sprawę "zamiatano pod dywan" bądź zwalano winę na kogoś innego, gdy np. taki ja zrobiłem błąd to czułem się jakbym przynajmniej kogoś zabił wręcz wmówiono mi, że pewnie celowo to zrobiłem czekałem tylko aż ktoś mi podrzuci coś do torby i oskarży o kradzież bądź oskarżą o pobicie w końcu szefo by im uwierzył Roboty miałem tyle, że nie było dnia, żeby nie siedział po godzinach. A większość ludzi w dziale ciągle miała czas na kawki i ciasteczka, ba czasami musiałem im jeszcze pomagać, bo oni się nie wyrabiali. Często również słyszałem, że nic nie robię i jestem leniwy. Wielu ludzi widziało co się dzieje w dziale, ale woleli siedzieć cicho i w razie czego być po stronie kierownika z obawy o to, że ich to także może czekać. Ostatecznie wytrzymałem tam rok z hakiem i stamtąd uciekłem. Na moje miejsce była jakaś dziewczyna, która również bardzo szybko stamtąd odeszła (wiem, bo luknąłem sobie na nią na linkedin i wcale bym się nie zdziwił jakby była "kolejną ofiarą" kierownika). Co obecnie się tam dzieje to nie mam pojęcia, bo z żadną z tych osób nie utrzymuje kontaktu.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-12, 20:09   #7
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Szczerze? Myślę, że w Polsce jest taka "kultura" pracy po prostu i wiele miejsc czy środowisk pracowniczych tak po prostu wygląda - to jest nasza szara i prawdziwa polska rzeczywistość. Dlatego w realu dobrze jest mieć jakieś konkretne czy bardzo wyspecjalizowane wykształcenie, bo mam takie wrażenie, że tego typu osoby częściej można spotkać na słabszych stanowiskach - czyli jakieś typowe czy proste prace biurowe, akwizycja lub obsługa klienta,często nie wymaga się nawet od kandydatów wyższego wykształcenia. I na takich stanowiskach ludzie zwykle nie mają zwykle zbyt rozbudowanej ścieżki kariery - po prostu pracują na danym stanowisku, bez większych możliwości awansu i to naturalnie budzi lęk...Bo jeśli pojawi się w firmie osoba na podobne stanowisko, to będą się obawiać tego, że może ona zając ich miejsce - są po prostu łatwo "zastępowalni" i mając świadomość tego, że na ich miejsce zawsze znajdzie się jakiś inny chętny, będą albo starali się dobrze wykonywać robotę, albo dobrze budować relacje w firmie, a najczęściej to drugie. I takie osoby są dobrze zorientowane w strukturze firmy, a już zwłaszcza wtedy kiedy są w niej długo - wiedzą komu się podlizać, z kim trzeba trzymać i do kogo uderzać z różnymi sprawami. Ale to raczej takie "stare wygi", a resztę, która w takiej firmie zaczyna i chce się jakoś dobrze "usadzić" po prostu wie, że lepiej być blisko kierownika czy koordynatora - większość takich zwykłych pracowników jest zwyczajnie leniwa, więc stać ich w zasadzie tylko na to. Jeżeli ktoś nie potrafił się wysilić, żeby skończyć jakiekolwiek studia albo wybrał jakiś najłatwiejszy kierunek czy szkołę dla samego "papierka", to czego można się po nim spodziewać w miejscu pracy ? Raczej nie będzie się wykazywać niesamowitą pracowitością, produktywnością i ciekawymi pomysłami. Więc jak się nie ma jednego, to dba się o drugie,czyli o relacje międzyludzkie. I stąd też naturalna tendencja do rożnego rodzaju gierek i podchodów, żeby mieć wygodne stanowisko pracy albo w ogóle utrzymywać się jakoś na powierzchni. Nie mówiąc już o tym, że kiedy te osoby naprawdę się nie "przepracowują", to często z nudów bawią się w jakieś intrygi, "podkopywanie" innych pracowników, itd. "Stare wygi", które zdążyły się już jakoś zakotwiczyć w danym miejscu pracy też nie mogą być jednak w 100% pewne , że nie zastąpi się ich kimś innym, najczęściej młodszym. Stąd zazwyczaj reagują najbardziej agresywnie na nowych - tacy pracownicy stanowią dla nich największe zagrożenie i będą na różne sposoby starali się ich pozbyć. No i wg mnie po prostu nienawidzą młodych - bo im to uświadamia, że sami młodsi już nie będą, nierzadko nie łapią wszystkiego tak szybko jak ktoś młodszy od nich 0 15 czy 25 lat i to budzi w nich naturalną frustrację. Ale wg mnie najczęściej widać to własnie w gorszych miejscach pracy - te osoby mają brutalną świadomość tego, że ich umiejętności/znaczenie dla danej firmy nie jest jakieś nadzwyczajnie, więc naturalnie będą zwalczać młodszego pracownika, który łatwo chłonie wiedzę. Myślę, że w takich firmach, gdzie od ludzi wymaga się konkretnego wykształcenia czy specjalistycznej wiedzy jest to znacznie, znacznie rzadsze, co nie znaczy, że nie występuje. Ja zawsze wychodzę z założenia, że lepiej inwestować w dobrą edukację i starać sie uderzać do lepszych firm, no i przed wysłaniem CV czy pójściem na rozmowę kwalifikacyjną, zdobyc jakies dobre informacje o firmie, jej strukturze i jaka atmosfera tam panuje...Ja takie gorsze firmy chyba umiem juz dobrze rozpoznawać i sorry...Nigdy nie miałam i teraz jeszcze bardziej nie mam nerwów na użeranie się z ludźmi, jakieś debilne podchody czy intrygi dwóch plotkar w pokoju.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-01-16, 19:47   #8
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez Keket Pokaż wiadomość
Praca z samymi kobietami, to masakra.
Zgadzam się. Z kolegami łatwiej mi się dogadać niż z kobietami
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-16, 21:17   #9
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Czy macie do czynienia lub mieliście w swoim życiu do czynienia z toksycznymi ludźmi np w pracy ,w rodzinie , w sąsiedztwie, koledzy, koleżanki ? Chodzi mi o taki typ ludzi co ciągle krytykują innych, mają wysokie mniemanie o sobie, ich zdanie jest najważniejsze, w żartach próbują dopiec innej osobie. Wiecznie mają pretensje do innych. Nie wiadomo jak się odezwać przy takich ludziach, bo zawsze ich odpowiedź jest złośliwa. W rozmowie próbują udowodnić że zawsze mają racje . Chcą pokazać że nie są gorsi od innych . Np ktoś powie ja umiem pięknie malować a ta osoba odpowie a ja też umiem pieknie malować . Każda rzecz jaką robimy jest ocenia przez nich źle. Niszą człowieka, obniżają jego poczucie wartości. Człowiek żyje w strachu. Opiszcie gdzie takich ludzi spotykacie. Ja najczęściej w pracy spotykam takich ludzi i w rodzinie mam jedną taką osobę Mam pecha bo ciągle mam z takimi do czynienia.
Samo to, że ktoś odpowie, że też potrafi pięknie malować nie jest toksyczne. Może właśnie stara się znaleźć wspólny grunt w rozmowie. To już bardziej osoba, która mówi, że ona coś robi 'pięknie' i chce, żeby nikt inny tak nie robił wydaje się toksyczna.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 13:42   #10
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Samo to, że ktoś odpowie, że też potrafi pięknie malować nie jest toksyczne. Może właśnie stara się znaleźć wspólny grunt w rozmowie. To już bardziej osoba, która mówi, że ona coś robi 'pięknie' i chce, żeby nikt inny tak nie robił wydaje się toksyczna.
To nie szukanie wspólnego gruntu w rozmowie , tylko chęć udowodnienia innym ze jest się dobrym i najlepszym we wszystkim , że nie ma rzeczy, której się nie potrafi zrobić. Chęć udowodnienia innym, ze są gorsi . Co jest kłamstwem , bo nikt nie jest alfą i omegą . Nie można znać się na wszystkim .Przynajmniej ja na takich ludzi trafiam.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-17, 19:00   #11
Natalie_Alex
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1 199
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
To nie szukanie wspólnego gruntu w rozmowie , tylko chęć udowodnienia innym ze jest się dobrym i najlepszym we wszystkim , że nie ma rzeczy, której się nie potrafi zrobić. Chęć udowodnienia innym, ze są gorsi . Co jest kłamstwem , bo nikt nie jest alfą i omegą . Nie można znać się na wszystkim .Przynajmniej ja na takich ludzi trafiam.
Takie wnioski wyciągasz, bo ktoś powiedział, że też jest tam w czymś dobry?

Moim zdaniem jak ktoś jest pewny siebie, to nie weźmie do siebie tego, że ktoś powiedział, że jest dobry w tym samym, co i on. Dziwny przykład.
Natalie_Alex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-17, 20:53   #12
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez Natalie_Alex Pokaż wiadomość
Takie wnioski wyciągasz, bo ktoś powiedział, że też jest tam w czymś dobry?
.
Nie w czymś , tylko we wszystkim . Ta osoba uważa się za alfę i omegę. Nie można znać się na wszystkim i we wszystkim być dobrym. Dana osoba wszystkim docina. Co kto by nie powiedział to ta osoba zawsze to neguje . Nie można mieć innego zdania na dany temat, tylko trzeba zawsze się z nią zgadzać. Przy tej osobie lepiej sie wgl nie odzywać bo zaraz skrytykuje twoją wypowiedź. Ona uważa , że tylko to co ona powie jest święte.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-19, 15:41   #13
Lyonne
Zadomowienie
 
Avatar Lyonne
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 050
GG do Lyonne
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Miałam, ale urwałam kontakt Bez nich jest o niebo lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
□fotografia□seriale □filmy □książki
Lyonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-20, 19:46   #14
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez Lyonne Pokaż wiadomość
Miałam, ale urwałam kontakt Bez nich jest o niebo lepiej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zazdroszczę że mogłaś zerwać kontakt. Gorzej jak toksyczni ludzie to rodzina albo ludzie, z którymi się pracuje.
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-23, 21:33   #15
Lyonne
Zadomowienie
 
Avatar Lyonne
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 050
GG do Lyonne
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę że mogłaś zerwać kontakt. Gorzej jak toksyczni ludzie to rodzina albo ludzie, z którymi się pracuje.
No tak po prostu unikać z nimi rozmów i nie przejmować sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
□fotografia□seriale □filmy □książki
Lyonne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-24, 06:07   #16
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez czekoladka2020 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę że mogłaś zerwać kontakt. Gorzej jak toksyczni ludzie to rodzina albo ludzie, z którymi się pracuje.
Przerabialam toksyczna rodzine i ludzi w pracy. Zerwalam wiezi z rodzina i zmienilam prace.
Zadne wyimaginowane "wiezy krwi" nie sa wiecej warte, niz moje zdrowie psychiczne.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-24, 15:35   #17
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 971
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez Lyonne Pokaż wiadomość
No tak po prostu unikać z nimi rozmów i nie przejmować sie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Albo zagrać tą samą kartą
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 16:17   #18
Belive_23
Raczkowanie
 
Avatar Belive_23
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 308
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Ja miałam taka koleżankę. Mieszkała z nami. Pół roku później kazałam jej się wyprowadzić.

Trzeba odcinać się od takixh osób

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Belive_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-25, 19:31   #19
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20Melman Pokaż wiadomość
Albo zagrać tą samą kartą
Gorzej jak się takimi osobami pracuje i np jest to szefowa przełożona działu kierownik albo to ktoś z rodziny
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-01-25, 19:42   #20
Niki041
Raczkowanie
 
Avatar Niki041
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 66
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Zawsze się ktos taki w otoczeniu znajdzie, nie każdy wykazuje ten sam zestaw cech, sa inne rodzaje toksycznosci, bardziej jeszcze hardcorowe...
Niki041 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 15:42   #21
ca3432aa423dff748179474d3fd8b50a5db1969c_60a0527209257
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Spotkałam raz w życiu taką osobę... Jej toksyczność powodowała, że traciłam wiarę w siebie.

Z tą dziewczyną miałam styczność 8 godzin przez 5 dni w tygodniu. U mnie było wręcz odwrotnie. Ona ciągle mnie chwaliła. Mówiła jaka jestem utalentowana. Było to takie przesłodzone. Później dowiadywałam się, że tak mi obrabia d** za plecami, że było mi po prostu przykro. Do dzisiaj nie rozumiem dlaczego tak mnie potraktowała. Owszem nie zgrałyśmy się charakterami. Ja jestem cicha i małomówna, ona ekstrawertyczna i niekiedy wulgarna. Nie pasowało jej to. Wiem, bo powiedziała mi to i zachęcała do otwartości. Wyciągnęła ze mnie najskrytsze tajemnice i problemy, które później wykorzystała przeciw mnie
ca3432aa423dff748179474d3fd8b50a5db1969c_60a0527209257 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-26, 22:30   #22
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 695
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

[1=ca3432aa423dff748179474 d3fd8b50a5db1969c_60a0527 209257;88465359]Spotkałam raz w życiu taką osobę... Jej toksyczność powodowała, że traciłam wiarę w siebie.

Z tą dziewczyną miałam styczność 8 godzin przez 5 dni w tygodniu. U mnie było wręcz odwrotnie. Ona ciągle mnie chwaliła. Mówiła jaka jestem utalentowana. Było to takie przesłodzone. Później dowiadywałam się, że tak mi obrabia d** za plecami, że było mi po prostu przykro. Do dzisiaj nie rozumiem dlaczego tak mnie potraktowała. Owszem nie zgrałyśmy się charakterami. Ja jestem cicha i małomówna, ona ekstrawertyczna i niekiedy wulgarna. Nie pasowało jej to. Wiem, bo powiedziała mi to i zachęcała do otwartości. Wyciągnęła ze mnie najskrytsze tajemnice i problemy, które później wykorzystała przeciw mnie [/QUOTE]


Czy była od Ciebie starsza? Pewnie tak...Możesz napisać o ile?
To strasznie przykre, ale to spotyka wiele osób - chyba zwykle w środowisku pracy, wg mnie to taka forma dość brutalnego "frycowego". Trzeba się z tym pogodzić, taka smutna lekcja dorosłości, chociaż wg mnie niesprawiedliwa i no własnie...Ja z tej frakcji, która bardzo trudno się godzi z takimi rzeczami.
4e7542dda0fd66e47a4eea60a6dfa89c97e945d1_61c50d8334adc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-27, 17:35   #23
ca3432aa423dff748179474d3fd8b50a5db1969c_60a0527209257
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 5
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

Była ode mnie o rok starsza... ja mam 23 lata.
ca3432aa423dff748179474d3fd8b50a5db1969c_60a0527209257 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 13:53   #24
czekoladka2020
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 150
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

[1=4e7542dda0fd66e47a4eea6 0a6dfa89c97e945d1_61c50d8 334adc;88466354]Czy była od Ciebie starsza? Pewnie tak...Możesz napisać o ile?
To strasznie przykre, ale to spotyka wiele osób - chyba zwykle w środowisku pracy, wg mnie to taka forma dość brutalnego "frycowego". Trzeba się z tym pogodzić, taka smutna lekcja dorosłości, chociaż wg mnie niesprawiedliwa i no własnie...Ja z tej frakcji, która bardzo trudno się godzi z takimi rzeczami.[/QUOTE]

Racja. Najczęściej w pracy spotyka się takich ludzi. Tylko jak z nimi wytrzymać 8 h w jednym pomieszczeniu
czekoladka2020 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-01-30, 14:30   #25
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Toksyczny ludzie czy macie lub mieliście z nimi do czynienia. ?

[1=ca3432aa423dff748179474 d3fd8b50a5db1969c_60a0527 209257;88465359] Ona ciągle mnie chwaliła. Mówiła jaka jestem utalentowana. Było to takie przesłodzone. Później dowiadywałam się, że tak mi obrabia d** za plecami, że było mi po prostu przykro. (...) ona ekstrawertyczna i niekiedy wulgarna. (...) zachęcała do otwartości. Wyciągnęła ze mnie najskrytsze tajemnice i problemy, które później wykorzystała przeciw mnie [/QUOTE]
Kurczę, znam kogoś takiego. Tajemnicą poliszynela w firmie jest jak się zachowuje wobec WIELU ludzi, tak jak powyżej.
I wyobraźcie sobie że firma ją awansowała na widoczne stanowisko. Podczas gdy za zezwolenie na nękanie, to chyba już pracodawca odpowiada...?
Straszne to jest. Jeżeli wziąłeś kogoś w obronę, to celownik przesuwa się na ciebie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-01-30 15:30:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.