Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-09-09, 19:05   #61
Avery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Dot.: Henna

Zelka no tak hehe ale ciekawe ile to trwa....
Avery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-09, 19:08   #62
zelka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 20
Dot.: Henna

Nie wiem ale ja bym odczekala z miesiac
zelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-09, 19:12   #63
Avery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Dot.: Henna

No miesiac to spoko ale wiesz to co wyczytałam na tej ulotce palette mnie przeraziło Mam słabe włosy nie chcę zeby cos się z nimi stało W każdym razie dzięki
Avery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-16, 15:13   #64
liquid
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 55
Dot.: Henna

hej
mam pytanko... mialam utlenione wlosy, ktore zafarbowalam pozniej na braz...
o ich kondycji trudno cokolwiek powiedziec bo teraz przezywam z nimi horror ;(
moglabym zafarbowac je henna... czy po utlenieniu jest to mozliwe?? a jesli tak, to ile musze poczekac zeby je zafarbowac?
z gory dzieki
liquid jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-16, 16:04   #65
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Henna

Nie jestem fryzjerka ale uważam sie za specjalistkę w dziedzinie farb naturalnych

Farbowalam henną wlosy przez okolo pol roku co dwa tygodnie i po tym czasie wymazylam sobie trwalą... trwalej po hennie nie polecam - poprostu nie wyjdzie, probowalam . Farba też z henny bardzo szybko schodzi ale nie wypadną wam wlosy ani nic z tych rzeczy (chyba że to wina samej farby) w wyniku takiego mieszania, nigdy też nie spotkalam sie z oslawioną zielenią na glowie ani u mnie ani u żadnej z koleżanek (i cale szczescie). Henna sie slabo wyplukuje, nawet jesli bedzie Ci sie wydawac ze nie ma juz koloru to ciągle farba szybko bedzie schodzila. Nie musisz czekac az wlosy calkowicie odrosna ale musisz sie liczyc z tym, ze kolor bedzie szybko sie spieral i wymagal czestych poprawek co wlosom zniszczonym nie wyjdzie na zdrowie. Ja tak zalatwilam moje piekne, mocne wlosy. Teraz obcielam je do ucha, robie im pasemka co dwa miesiace i czekam az odrosna.

Co do stosowania henny na wlosy rozjasniane - to mozliwe ale ani tlenionym ani naturalnym blondynkom nie polecam - kolory mogą wyjść przejaskrawione, pomarańczowo-nijakie. Jeśli od rozjaśniania minelo trochę czasu i sa już farbowane inna farba mozna probować, ale to ryzykowne

I jeszcze moje ostrzeżenie - o ile w przypadku chemicznego domowego farbowania efekty bywala nieprzewidywalne, o tyle w przypadku chny wogóle nie wiadomo czego można sie spodziewać a o powrót do naturalnego koloru duzo trudniej (henna bedzie "prześwitywać" spod innych farb dopuki nie odrośnie).

Jesli sie zdecydujecie - powodzenia .
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-19, 16:52   #66
Avery
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 6
Dot.: Henna

dzieki hair Nareszcie dostałam odpowiedz na nurtujące mnie pytania
Avery jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-15, 21:03   #67
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Question Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Dziewczyny znacie może jakies naturale i SKUTECZNE metody przyciemniania włosów, które dawałyby w miare szybkie i widoczne rezultaty Słyszałam o olejku rycynowym i korze dębowej ale na mnie to nie działa Włosy bardzo mi wypadają i chce skączyć raz na zawsze z farbowaniem (no przynejmniej do czasu pojawienie się pierwszego siwego włosa )
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-16, 08:14   #68
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

olejek rycynowy nie przyciemnie włosów. Owszem moze sprawiac takie wrazenie gdyz je natluszcza i obciąza( przez co włosy wydają sie ciemniejsze) Podobnie jest ze wszyskimi preperatami natłuszczajacymi np wosk...jak dam go duzo to włosy momentalnie są ciemniejsze Moze płukanki w odwarze z herbaty albo kawy? hmmmm tylko słyszałam - nie próbowałam.
azyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 08:53   #69
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Hmm a jak bardzo chcesz przyciemnić włosy ? Skoro kora Tobie nie pomaga (dziwne, może za krótko stosowalaś?) możesz jeszcze spróbować szałwii (mi tam nic nie przyciemnia, ale podobno ma takie dzialanie). I jeszcze mocniejsza wersja - orzech. A jeśli to bedzie malo to może basma ? Z naturalnymi metodami jest tak że trzeba dłuuuugo stosować a i tak nie wiadomo co wyjdzie . Mimo to polecam. Jeśli rezygnujesz z farbowania przez wypadanie włosów (znam to, przez to pożegnałam sie z farbami jakieś poł roku temu), możesz robić pasemka i balejaże (farba nie ma kontaktu ze skórą glowy).
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 09:08   #70
jessy
Zakorzenienie
 
Avatar jessy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 924
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Naturalnymi sposobami możesz przyciemnić włosy za pomocą henny i orzecha włoskiego. Szybko i skutecznie. Stosuj szampony, odżywki, maski do włosów z ekstraktami z henny i orzecha, powinno pomóc. Ewentualnie możesz nadać głębię kolory za pomocą farby, która nie ingeruje tak mocno w strukturę włosa i nie nisszczy go, bo nie zawiera amoniaku. To Ci na pewno włosów nie zniszczy, ale już nie jest tak naturalnym sposobem jak henna i orzech...
jessy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-16, 10:10   #71
Caffe__
Raczkowanie
 
Avatar Caffe__
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 72
GG do Caffe__
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Dokładnie uzywaj szamponków i odżywek dla brunetek ;-) te s henna itp mozesz takze czasem uzyc jakiejs szamponetki koloryzujacej Nie niszcza one włosków
Caffe__ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-16, 10:32   #72
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Dziewczyny dziękuje za porady
Chodzi o to że włosy mam koloru bliżej nieokreślonego taki ciepły brąz, dwa miesiące temu zrobiłam pasemka mokka i jeszcze jakiś inny kolor, nie pamiętam a teraz musze uporać się z 3 cm odrostem moich nautralnych włosów o kolorze zimnego wyblakłego brązu Nie tyle zalezy mi na jakimś strasznym przyciemnieniu co jednolitym kolorze.
Jeszcze nie wiem w co się zaopatrze ale gdy już coś wybiore to dam znac czy działa
Co do odżywek i szamponów to stosuje juz tyle tego wszystkiego przeciw wypadaniu włosów że nie wiem czy znajde jeszcze czas na regularne stosowanie takich przyciemniających a najbardziej zależy mi właśnie na włosach tuż przy głowie

Hair a Ty uporałaś się całkowicie z wypadaniem włosów?
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 07:52   #73
hair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 860
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Dzielnie walcze . A niestety ostatnio nalożylo sie na to sporo czynników, moje liche wlosy podtrute farbą przeżyly jeszcze kilka chorób, kuracje antybiotykową, ubogą diete wakacyjno-wyjazdową i jeszcze coś bylo przyczyną ale wstydze sie mówić o tym na forum . Ale farby najbardziej daly im w kość (farbowalam co dwa tygodnie). Powoli wracają do normy. Sprawdz najpierw, czy włosy wypadają całe czy poprostu sie łamią (u mnie jedno i drugie ). Może też powodem jest poprostu jesienna zmiana futerka (kto ma zwierzaka w domu wie ile kudłów tracą ssaki na wiosne i jesień). Wypadanie powoli mi przechodzi, bardzo dbam o włosy "od wewnątrz", ale zniszczone wlosy bedą mi odrastać jeszcze dluuugie lata . (Ps: mimo że odbcielam wlosy o 3/4 na na poczatku znajdowalam na sitku wanny wiecej włosów niż gdy byly dlugie i zdrowe. Teraz na szczęscie nie wypadaja tak bardzo, ale nadal sie lamią). Pozdrawiam i powodzenia !
hair jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 19:29   #74
słodko_gorzka
Raczkowanie
 
Avatar słodko_gorzka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 75
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Niestety borykam się z takim samym problemem. Włosy nie dość ze wypadają to jeszcze są łamliwe ( choć to ostatnie powoli zanika ) W akcie desperacji myślałam juz nawet o ścięciu moich kłaczków ale odkąd pamiętam mam włosy do ramion a że oprócz swoich wielu wad są również lekko falowane więc lepiej "prezentują" się gdy są dłuższe (mniej z nimi roboty ) No nic to narazie nożyczki w kąt a w ruch środki pielęgnacyjne. Mam nadzieje że wkońcu znajde coś co zadziała w 100% czego Tobie Hair też życzę
__________________
Nie interesuje mnie długość życia. Interesuje mnie sztuka życia.

Honoré de Balzac
słodko_gorzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-17, 19:35   #75
yaminishi
Zadomowienie
 
Avatar yaminishi
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: To tu...to tam...
Wiadomości: 1 224
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Dziewczyny świat byłby chyba prostszy gdyby nie było włosów...
yaminishi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 08:11   #76
azyla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 312
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

a jaki brzydki - hehehehe
azyla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-18, 08:53   #77
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

kiedy jeszcze byłam szatynką przyciemniałąm włosy basmą. Czyli odmianą henny nadającą chłodny, brązwoy odcień włosm. Włosy lśniły, nie niszczyły się, były ładne. Jedyna wada henny to fakt, że nie można nakładać zwyczajnej farby na włosy już henna potraktowane - trezeba czekać aż zrosną. Poza tym troszkę xlę sie ją nakłąda - pasta ścieka, brudzi skóre, itd. Ale nie ma róży bez kolców
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-19, 11:21   #78
słodko_gorzka
Raczkowanie
 
Avatar słodko_gorzka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 75
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Dziewczyny dziękuje za rady
Prawda jest niestety taka że moje wypadałnie włosów nasiliło się do tego stopnia że nadal biegam z 5 cm odrostami Ale co tam, ważne że chłopak nie narzeka Boję się czegokolwiek użyć by pewnego dnia nie obudzić się totalnie łysą
__________________
Nie interesuje mnie długość życia. Interesuje mnie sztuka życia.

Honoré de Balzac
słodko_gorzka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-11-19, 13:18   #79
istotka
Raczkowanie
 
Avatar istotka
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 425
GG do istotka
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

Znam Twoj bol, ja balam sie czessac aby nie patrzec na te klaki na szczotce....mi tez strasnzie wypadawy wlosy. Glownie przez farbowanie. Podobno mozna przyciemnic orzechem wloskim ( jak juz wczesniej wpopmniano) ale to chodzi o te zielone lupinki. Obwiam sie, ze tego teraz nigdzie nie znajdziesz Nie da sie tego kupic w sklepie ( przynajmniej u mnie tego nie ma). Ja naszczescie sie zaopatrzylam w lato, starlam i zasuszylam...ale jestem leniem i jeszcze ani razu tym nie robilam
Za to farbuje wlosy henna....podobno to na dluzsza mete tez nie jest zdrowe, bo obkleja wlosy i wtedy przestaja oddychac. Faktycznie wlosy sa grubsze, ale to chyba przez to, ze henna je obkleila.
Ja byla u dermatologa i wcinam teraz cynk, witamine pp i skrzyp polny. I nie wypadaja. Od czasu do czasu robie sobie hena termal wax.
Wiesz co, nie wiem czy uda Ci sie zxrobic jednolity kolorek po pasemkach :| moze kilka pasemek z gory nowych??
istotka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-12-26, 08:35   #80
singielka1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar singielka1
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 413
Dot.: Naturalny sposób na przyciemnienie włosów???

ja co z tym orzechem włoskim? Próbował ktoś? Działa?Jak to się robi?
I jeszcze mam pytanie odnośnie basmy, bo kupiłam niedawno, ale boję się spróbować Nigdy nie farbowałam włosów, mam koloru brązowego,ciemne. A ta basma z henna podobno nie niszczy tak, tylko boję się że będzie za ciemny..jaki to wychodzi, bbrąz czy bardziej czarny?
singielka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 08:34   #81
Ifonkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 34
naturalne przyciemnianie włosów

Mam takie pytanie czy da się naturalnie przyciemnić włosy?? wiem ze można zafarbować je henną ale czy istnieją jakieś sprawdzone inne metody które w miarę szybko dają jakieś efekty?? mam włosy brązowe wpadające w kolor rudy dlatego bardzo chciałabym się pozbyć tej odcieni rudości.... czy da się coś z tym zrobic?? wcześniej płukałam włosy korą dębu i innymi ziołami ale to nie przyniosło żadnych efektów... a może są jakieś szampony czy odżywki które by zniwelowały tą rudość??? chce się pozbyc tych "złotych" refleksów nie wiem co już mam robić

z góry dziękuję za odpowiedzi
Ifonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 08:39   #82
EwUnia_
Raczkowanie
 
Avatar EwUnia_
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 92
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

hmm moja kumpela polewała sobie włosy mocną czarną kawą (pamietaj zeby byla bez fusów bo bedziesz ich mila pełno we włosach ) Mówiła , że miała ciemniejsze włoski moze tobie tesh to pomoze
EwUnia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 13:24   #83
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

slyszalam ze olejek rycynowy przyciemnia wlosy
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 16:25   #84
Ifonkaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 34
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

a jak nalezy go uzywac jak czesto i sposob uzycia i po jakim czasie widac jakies widoczne efekty??
Ifonkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 17:03   #85
wariatka_20
Rozeznanie
 
Avatar wariatka_20
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: wieś (ale nie zadupie)
Wiadomości: 600
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

moja mama na kasztanowych włosach miała blond pasemka i po umyciu głowy w wywarze z zielonej herbaty pasemka... znikły!!! tzn są ale takie tyci tyci widoczne a umyła tylko raz
wariatka_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-18, 18:53   #86
lilithin
Wtajemniczenie
 
Avatar lilithin
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 534
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

Cytat:
Napisane przez Ifonkaaa
a jak nalezy go uzywac jak czesto i sposob uzycia i po jakim czasie widac jakies widoczne efekty??
trzeba dodac kilka kropel do szmponu, umyc i dokladnie splukac; na efekty trzeba troche poczekac. przeczytalam o tym w jakims innym watku, wiec wpisz w wyszukiwarce 'olejek rycynowy' to na pewno znajdziesz bardziej kompetentne opinie dziewczyn,ktore stosowaly ta metode
lilithin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 18:17   #87
aneczkaa90
Rozeznanie
 
Avatar aneczkaa90
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Białostoczek
Wiadomości: 799
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=60379 prosze tutaj troszke z dziewczynami gadalam
__________________
"(...)jak gdybym zamknęła motyla w puszce po landrynkach i spisywała na papierze nutowym trzepot jego skrzydeł tam(...)w blaszanej ciemności, aż by nie ucichł..."

aneczkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-19, 22:22   #88
Agnieszq
Raczkowanie
 
Avatar Agnieszq
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 258
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

na zajeciach z kosmetologi uczyłam sie ze dobra do przyciemnienia włosów i odzywienia jest henna do włosów albo taka do rzes ale to wtedy musi byc duza ilosc
Agnieszq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-01-29, 19:35   #89
Lady Of Sorrows
Przyczajenie
 
Avatar Lady Of Sorrows
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Clifton, NJ
Wiadomości: 8
GG do Lady Of Sorrows
Dot.: naturalne przyciemnianie włosów

z ta kawa to prawda sama tak robilam ; oprocz tego uzywalam szamponu do ciemnych wlosow troche pomagalo a tez mialam takie wlosy jak ty z rudawymi refleksami , pozniej i tak sie wkurzylam i przefarbowalam sie na stale ;podobno pokrzywa i kora debu pzyciemniaja wlosy ale trzeba byc systematycznym i poczekac na efekty poczytaj jeszcze tu: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=52254:
pozdrawiam cie
__________________
Lady Of Sorrows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-08, 13:54   #90
Rinele
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
henna po farbowaniu chemicznym

Witam serdecznie.

Mam pytanie dotyczące farbowania włosów henną po farbie chemicznej. Farbowałam włosy zwykła farbą trzy tygodnie temu, ale ponieważ myję je codziennie, to kolor zrobił się blady. Chciałabym zrezygnować z farb chemicznych na rzecz henny, ale nie wiem ile powinnam odczekać, żeby na glowie nie zrobiło się coś dziwnego Obecnie mój kolor to brąz z rudawym połyskiem, jak więc myślicie - mogę zaryzykować farbowanie henną?
Rinele jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:49.