Rozstępy w wieku nastoletnim - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-21, 00:39   #1
pati9120
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1

Rozstępy w wieku nastoletnim


Witam Mam piętnaście lat. W wieku ok.13 lat zaczęłam zauważać jakieś zmiany na moim ciele, wtedy nie wiedziałam co to, lecz poczytałam trochę i się dowiedziałam-rozstępy. Szczerze mówiąc wtedy się nimi nie przejmowałam. Olałam to i niestety to był błąd. Teraz są białe. Czytałam wiele artykułów o rozstępach u nastolatek. W jednych jest napisane, że z czasem znikną samoistnie, a w innych, że pozostaną do końca życia. Dodam, że mam idealne BMI, nie mam problemów z nadwagą i niczym podobnym. Nie wiem co robić w takiej sytuacji. Stosuję jakieś balsamy, ale nic z tego. Moje pytanie brzmi: czy miałyście w okresie dojrzewania z nimi do czynienia oraz czy Wam zniknęły?
pati9120 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 18:36   #2
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Rozstępy w wieku nastoletnim

Ja w ogóle nie miałam z nimi problemu. Może dlatego, że jestem bardzo chuda i moje ciało nie zmieniło się za bardzo. A w jakim miejscu je masz? Jakich kosmetyków używasz?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-21, 23:03   #3
Event
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Rozstępy w wieku nastoletnim

Cytat:
Napisane przez pati9120 Pokaż wiadomość
Witam Mam piętnaście lat. W wieku ok.13 lat zaczęłam zauważać jakieś zmiany na moim ciele, wtedy nie wiedziałam co to, lecz poczytałam trochę i się dowiedziałam-rozstępy. Szczerze mówiąc wtedy się nimi nie przejmowałam. Olałam to i niestety to był błąd. Teraz są białe. Czytałam wiele artykułów o rozstępach u nastolatek. W jednych jest napisane, że z czasem znikną samoistnie, a w innych, że pozostaną do końca życia. Dodam, że mam idealne BMI, nie mam problemów z nadwagą i niczym podobnym. Nie wiem co robić w takiej sytuacji. Stosuję jakieś balsamy, ale nic z tego. Moje pytanie brzmi: czy miałyście w okresie dojrzewania z nimi do czynienia oraz czy Wam zniknęły?
U mnie również rozstępy pojawiły się w wieku 13-14 lat, wywaliło mi praktycznie na całe plecy, zawsze byłem szczupły i nie miałem tendencji do nagłej utraty wagi czy też przybierania na wadze, po prostu się pojawiły. Również zbagatelizowałem sprawę myśląc, że z czasem same znikną.

Od razu mogę Ci powiedzieć, że kremy są w stanie zaradzić tylko na świeże, różowe rozstępy. Można je także w 100% zlikwidować przy pomocy lasera. Stare, białe rozstępy to nic innego jak zwykłe blizny i tu żadne kremy nic nie zdziałają (wiem z autopsji, ja np. stosowałem revitol stretch mark przez kilka miesięcy oraz jeszcze kilka innych kremów i efekt był zerowy). Jedyne co możesz zrobić to albo je zaakceptować albo przy pomocy laserów je zredukować, jednak całkiem na pewno się ich nie pozbędziesz. Niestety leczenie laserowe jest dość kosztowne, ale to już zależy jaki obszar zajmują te rozstępy. Ja się zdecydowałem dopiero pół roku temu, w wieku 20 lat. Miałem robiony na początku 1x pixel, potem 3x fraxel, od połowy pleców aż do pośladków po całej szerokości, więc obszar ogromny, łącznie kosztowało mnie to około 6500-7000zł. Po serii tych laserów skóra nie jest już taka "chropowata", tylko się wygładziła i jest w dotyku taka jak reszta skóry no i jednak też wygląda to nieco lepiej pod względem estetycznym, powiedzmy, że widać je 2x mniej niż przed zabiegami, no ale jednak wciąż są zauważalne gołym okiem
Event jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-23, 16:31   #4
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Rozstępy w wieku nastoletnim

Cytat:
Napisane przez pati9120 Pokaż wiadomość
Witam Mam piętnaście lat. W wieku ok.13 lat zaczęłam zauważać jakieś zmiany na moim ciele, wtedy nie wiedziałam co to, lecz poczytałam trochę i się dowiedziałam-rozstępy. Szczerze mówiąc wtedy się nimi nie przejmowałam. Olałam to i niestety to był błąd. Teraz są białe. Czytałam wiele artykułów o rozstępach u nastolatek. W jednych jest napisane, że z czasem znikną samoistnie, a w innych, że pozostaną do końca życia. Dodam, że mam idealne BMI, nie mam problemów z nadwagą i niczym podobnym. Nie wiem co robić w takiej sytuacji. Stosuję jakieś balsamy, ale nic z tego. Moje pytanie brzmi: czy miałyście w okresie dojrzewania z nimi do czynienia oraz czy Wam zniknęły?
Rozstępy nie znikną, bo są formą blizn.
Aby się ich pozbyć choć trochę, trzeba porządnie złuszczać skórę, np. peelingami chemicznymi, laserem lub za pomocą mikrodermabrazji. Ostatecznie pozostaje chirurgiczne wycięcie rozstępów.
Balsamy nie pomogą.
Przede wszystkim zapobiegaj powstawaniu nowych rozstępów.
Natłuszczaj skórę, nawilżaj, ujędrniaj masażami, peelinguj, zdrowo się odżywiaj, łykaj cynk.

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie miałam z nimi problemu. Może dlatego, że jestem bardzo chuda i moje ciało nie zmieniło się za bardzo. A w jakim miejscu je masz? Jakich kosmetyków używasz?
Waga często nie ma tu nic do rzeczy. Po prostu jeden człowiek ma bardziej elastyczną skórę, inny mniej.
Rozstępy bywają też "dziedziczne" - jeśli mama je ma, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie miała córka.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-24, 14:33   #5
Shylin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 76
Dot.: Rozstępy w wieku nastoletnim

Ja niestety nabawiłam się rozstępów w okresie dojrzewania na pośladkach. Teraz są już białe i nic z nimi nie można zrobić. Rozstępy pojawiają się głównie przy dużych skokach masy ciała, przy jego wzroście, przy delikatnej i suchej skórze. U mnie przyczyną był zapewne nagły wzrost (urosłam wtedy w bardzo krótkim czasie).
Można spróbować delikatnych kwasów, które nieco rozjaśnią przebarwienia - np. migdałowy lub azelainowy (te pierwsze są chociażby na stronie biochemii urody oraz w ofercie marki Pharmaceris, ten drugi znajdziemy w Skinorenie lub Acnedermie), ale przede wszystkim - jak to napisała koleżanka na górze - nie wolno pozwolić, żeby pojawiły się kolejne rozstępy. Należy nawilżać i złuszczać skórę.
Co więcej, nie radzę opalać skóry z roztępami! Nie dość, że białe ślady będą jeszcze bardziej widoczne, to możemy podrażnić delikatną skórę.
__________________
Mój Instagram
Shylin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-25, 14:36   #6
miszu_
Przyczajenie
 
Avatar miszu_
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 13
Dot.: Rozstępy w wieku nastoletnim

Ja ogólniena rozstepy używałam strialys - na te świeże działa super, bo praktycznie likwiduje je do zera. Z tymi białymi nieco gorzej, ale może Ci je spłycić zawsze warto spróbować

Edytowane przez miszu_
Czas edycji: 2019-03-27 o 14:10
miszu_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-25 15:36:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:14.