Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6. - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-06-24, 18:15   #3931
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Ridja a co u was?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 18:29   #3932
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Nie, przyjechali autobusem i zataili w ankiecie przed podróżą, że ich syn jest zakażony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widziałam gdzieś to,masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 19:18   #3933
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Misia452 Pokaż wiadomość
Widziałam gdzieś to,masakra

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Za to powinien być srogi mandat. Nie za łażeniem ze szmatą (!) na twarzy, tylko właśnie za coś takiego


Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Moja przychodnia na NFZ zabita jest dechami- nie da się dostać, tylko teleporady, stąd decyzja o przeniesieniu leczenia NFZ na Luxmed- można z nimi podpsisać umowę na NFZ. Mam tam abonament i działają prawie normalnie- jedynie pomiar temperatury, dezynfekcja, wywiad na miejscu, bez osoby towarzyszącej. Jeśli ktoś ma abonament z pracy to polecam sprawdzić terminy u ich lekarzy.
Mam jedynie problem, że nie mam jak załatwić przeniesienia karty szczepień dziecka- do tej mojej aktualnej przychodni nie bardzo da się wejść, przez telefon nie da się tego załatwić. Jutro podjadę, zobaczę, czy jest może gdzieś skrzynka podawcza to zostawię pisemną prośbę.



O ja też. Miałam wielkie plany szukać nowej pracy od września a na HO nie dam rady wdrażać się, pracować, z trójką dzieci za ścianą.


Zostaliśmy zaproszeni na wesele w połowie lipca i przez te lokalne epicentra weselne teraz nie wiem czy iść... Już nawet schudłam na to wesele 8 kg. Teraz mam wątpliwości czy iść i od razu nie chce mi się trzymać di
a już zaczęłam prawie normalnie żyć, z 10 x byłam już u różnych lekarzy bo miałam uraz oka. (Nadal mam ale sytuacja na razie wydaje się być opanowana.)

Ja tam nie wiem, jak z POZ, bo nie mam potrzeby, rodzice sobie ogarniali teleporady akurat po leki na choroby przewlekłe. Ale poradnia, w której tata się leczy, nadal nie funkcjonuje. Wczoraj to w ogóle hit, bo próbowałam się dodzwonić z 4 godziny, a tam odbierają tylko z 8 godzin w tygodniu... Zadzwoniłam specjalnie w inne miejsce, w którym pracują ci sami lekarze (jeden instytut, ale różne formy przyjęć) i tam pielęgniarka (asystująca przy tych badaniach) powiedziała mi, że badania są wykonywane. Dodzwoniłam się jednak dzisiaj i rejestratorka mówi, że te badania nie są jeszcze wykonywane i trzeba czekać nie wiadomo ile. Normalnie odjęło mi mowę (wiem, że super ludzie mówią od razu, że mam inne info, ale ja taka super nie jestem ). To wszystko mnie rozwala. A co czują ci ludzie, którzy są w trakcie leczenia, czekają na badania i są zbywani.. Ja wierzę, że u taty OK, ale co mam zrobić.. Już pisałam, mogę zmienić miejsce badania tylko na doświadczonego endoskopistę, bo ojciec jest po operacji (nie ma normalnego układu pokarmowego i dr badająca opisała mu kiedyś, że jest po usunieciu żołądka... mimo że miała stare wyniki ojca) i zabiegu później. Wszystkiego musimy pilnować, wyjaśniać sami, dzwonić. Oddałabym wszystkie dobra, które mam, zeby tylko nie musieć się martwić, że znów ktoś się czegoś nie dopatrzy, ktoś źle opisze badanie, ktoś nie zadzwoni itd.

A mi wyrzuciła łuszczyca, pierwszy raz na ciele. Próbuję stawać na głowie, bo zazwyczaj opcją była hospitalizacja (głównie z celem smarowania, nie diagnostyki, bo szereg badań miałam zrobionych), a dla mnie szpital teraz to byłby gwóźdź do trumny. Staram się jakoś sobie radzić, działać we własnym zakresie - ale jestem kumatą laską ze wsparciem ludzi obok, jakimiś tam oszczędnościami. A dużo osób nie ma takiej sytuacji, szczególnie właśnie osoby mieszkające na jakichś, za przeproszeniem, zadupiach
Z plusów to ja wciąż na HO i tak to się zapowiada do końca wakacji co najmniej. Jednak psychicznie jest to dla mnie minus, bo mieszkam sama i potrzebuję tych zwykłych interakcji. W efekcie wiszę na telefonie, bo na widok kamerki już mnie mdli. Pracuję w kawiarniach, wychodzę regularnie ze znajomymi, jem na mieście, jeżdżę rowerem. No może to właśnie ta nowa normalność.
Jakoś smutno to wyszło, ale tak szczerze to nie jestem smutna, często raczej zmęczona sytuacją.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 19:26   #3934
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
O rany, co za nieodpowiedzialność..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokladnie. Teraz inni przez nich siedza w kwarantannie. Co innego przypadkowe zarazenie a co innego zatajanie takich rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87953809]Za to powinien być srogi mandat. Nie za łażeniem ze szmatą (!) na twarzy, tylko właśnie za coś takiego





Ja tam nie wiem, jak z POZ, bo nie mam potrzeby, rodzice sobie ogarniali teleporady akurat po leki na choroby przewlekłe. Ale poradnia, w której tata się leczy, nadal nie funkcjonuje. Wczoraj to w ogóle hit, bo próbowałam się dodzwonić z 4 godziny, a tam odbierają tylko z 8 godzin w tygodniu... Zadzwoniłam specjalnie w inne miejsce, w którym pracują ci sami lekarze (jeden instytut, ale różne formy przyjęć) i tam pielęgniarka (asystująca przy tych badaniach) powiedziała mi, że badania są wykonywane. Dodzwoniłam się jednak dzisiaj i rejestratorka mówi, że te badania nie są jeszcze wykonywane i trzeba czekać nie wiadomo ile. Normalnie odjęło mi mowę (wiem, że super ludzie mówią od razu, że mam inne info, ale ja taka super nie jestem ). To wszystko mnie rozwala. A co czują ci ludzie, którzy są w trakcie leczenia, czekają na badania i są zbywani.. Ja wierzę, że u taty OK, ale co mam zrobić.. Już pisałam, mogę zmienić miejsce badania tylko na doświadczonego endoskopistę, bo ojciec jest po operacji (nie ma normalnego układu pokarmowego i dr badająca opisała mu kiedyś, że jest po usunieciu żołądka... mimo że miała stare wyniki ojca) i zabiegu później. Wszystkiego musimy pilnować, wyjaśniać sami, dzwonić. Oddałabym wszystkie dobra, które mam, zeby tylko nie musieć się martwić, że znów ktoś się czegoś nie dopatrzy, ktoś źle opisze badanie, ktoś nie zadzwoni itd.

A mi wyrzuciła łuszczyca, pierwszy raz na ciele. Próbuję stawać na głowie, bo zazwyczaj opcją była hospitalizacja (głównie z celem smarowania, nie diagnostyki, bo szereg badań miałam zrobionych), a dla mnie szpital teraz to byłby gwóźdź do trumny. Staram się jakoś sobie radzić, działać we własnym zakresie - ale jestem kumatą laską ze wsparciem ludzi obok, jakimiś tam oszczędnościami. A dużo osób nie ma takiej sytuacji, szczególnie właśnie osoby mieszkające na jakichś, za przeproszeniem, zadupiach
Z plusów to ja wciąż na HO i tak to się zapowiada do końca wakacji co najmniej. Jednak psychicznie jest to dla mnie minus, bo mieszkam sama i potrzebuję tych zwykłych interakcji. W efekcie wiszę na telefonie, bo na widok kamerki już mnie mdli. Pracuję w kawiarniach, wychodzę regularnie ze znajomymi, jem na mieście, jeżdżę rowerem. No może to właśnie ta nowa normalność.
Jakoś smutno to wyszło, ale tak szczerze to nie jestem smutna, często raczej zmęczona sytuacją.[/QUOTE]Wspolczuje. Macie z tymi lekarzami. Na luszczyce pewnie teraz stosujesz sama masci i dbasz o inne rzeczy zwiazane z tym?

No tak czlowiekowi jednak sa potrzebne relacje z innymi ludzmi wiec ich szukasz spotykasz sie z ludzmi wiec nie siedzisz w domu non stop zamknieta na HO i dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 19:36   #3935
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Dokladnie. Teraz inni przez nich siedza w kwarantannie. Co innego przypadkowe zarazenie a co innego zatajanie takich rzeczy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:26 ---------- Poprzedni post napisano o 19:22 ----------

Wspolczuje. Macie z tymi lekarzami. Na luszczyce pewnie teraz stosujesz sama masci i dbasz o inne rzeczy zwiazane z tym?

No tak czlowiekowi jednak sa potrzebne relacje z innymi ludzmi wiec ich szukasz spotykasz sie z ludzmi wiec nie siedzisz w domu non stop zamknieta na HO i dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
50 osób.
Brawo!

Naprawdę mandat powinien być srogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 19:37   #3936
Ifinick
Zadomowienie
 
Avatar Ifinick
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 1 145
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87953809]
A mi wyrzuciła łuszczyca, pierwszy raz na ciele. Próbuję stawać na głowie, bo zazwyczaj opcją była hospitalizacja (głównie z celem smarowania, nie diagnostyki, bo szereg badań miałam zrobionych), a dla mnie szpital teraz to byłby gwóźdź do trumny. Staram się jakoś sobie radzić, działać we własnym zakresie - ale jestem kumatą laską ze wsparciem ludzi obok, jakimiś tam oszczędnościami. A dużo osób nie ma takiej sytuacji, szczególnie właśnie osoby mieszkające na jakichś, za przeproszeniem, zadupiach
.[/QUOTE]
Prosze moze sprobowac te serie Aveeno. Osobiscie nie mam takich problemow, ale czytalam wiele razy na ang. forum, ze bardzo pomaga. Jest do kupienia we wszystkicj amazonach.
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-06-25 o 06:50 Powód: reklama link
Ifinick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 19:41   #3937
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez wika82 Pokaż wiadomość
50 osób.
Brawo!

Naprawdę mandat powinien być srogi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No sporo osob. Te osoby co sa w kwarantannie podobno musza placic za hotel na czas kwarantanny. Jak myslicie czy powinni musiec za to placic czy Sanepid? W sumie ktos mogl planowac krotszy urlop a musi siedziec wiec mogliby inaczej na to spojrzec. Byl o tym artykul na wp. No albo Ci co swiadomie zarazali niech placa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-06-24, 19:42   #3938
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 19:55   #3939
Emilia 25
404 Not Found
 
Avatar Emilia 25
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 904
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No sporo osob. Te osoby co sa w kwarantannie podobno musza placic za hotel na czas kwarantanny. Jak myslicie czy powinni musiec za to placic czy Sanepid? W sumie ktos mogl planowac krotszy urlop a musi siedziec wiec mogliby inaczej na to spojrzec. Byl o tym artykul na wp. No albo Ci co swiadomie zarazali niech placa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Powinna płacić ta parka.
__________________
J
Emilia 25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 20:04   #3940
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 6 046
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Powinna płacić ta parka.
Mam nadzieję że dostaną po 30 tys kary.

60 k to już kwota która może czegoś nauczyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
bafa65383b74e1029ccef70174e4f68b71e8a0f7_646950f23ada7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 20:04   #3941
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Nie, przyjechali autobusem i zataili w ankiecie przed podróżą, że ich syn jest zakażony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Skąd info?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-24, 20:13   #3942
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;87953948]Skąd info?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...ie/?ref=slider
"Osoby na kwarantannie pochodzą głównie ze Śląska, wśród nich są również dwie osoby z personelu. Wszyscy są wstrząśnięci, ponieważ źródłem ewentualnego zakażenia jest starsze małżeństwo, które przed wyjazdem na urlop ukryło w specjalnej ankiecie, że miało kontakt z osobą chorą na Covid-19, czyli ich synem.☠"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 20:21   #3943
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Emilia 25 Pokaż wiadomość
Powinna płacić ta parka.
Tez tak mysle. Wiedzieli ze moga byc chorzy i narazic innych a pojechali.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 20:29   #3944
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;87953947]Mam nadzieję że dostaną po 30 tys kary.

60 k to już kwota która może czegoś nauczyć.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Mysle ze kara bedzie na pewno wysoka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:29 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Mimiko Pokaż wiadomość
Nie wyjeżdżam na urlop w tym roku. Nie mam zamiaru kwitnąć na kwarantannie w jakimś pensjonacie w górach czy nad morzem, gdzie na dodatek pełno ludzi jest. U mnie w pracy chodzą głosy, że jesienią też nie wrócimy do normalnego trybu Ja mam już dość siedzenia w domu. Przez pracę zdalną czuję, że jestem non stop w pracy.
Rozumiem. Ktos napisal ze najlepsze jest jechac do domku (tam jestes sama np ze znajomymi lub rodzina i ryzyko mniejsze niz w hotelu gdzie wystarczy jedna osoba zarazona i jest problem a na tyle osob moze sie trafic) lub w kwaterach prywatnych. No ale ryzyko i tak jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 20:30   #3945
konsternacja
Zakorzenienie
 
Avatar konsternacja
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5 195
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87953809]Za to powinien być srogi mandat. Nie za łażeniem ze szmatą (!) na twarzy, tylko właśnie za coś takiego





Ja tam nie wiem, jak z POZ, bo nie mam potrzeby, rodzice sobie ogarniali teleporady akurat po leki na choroby przewlekłe. Ale poradnia, w której tata się leczy, nadal nie funkcjonuje. Wczoraj to w ogóle hit, bo próbowałam się dodzwonić z 4 godziny, a tam odbierają tylko z 8 godzin w tygodniu... Zadzwoniłam specjalnie w inne miejsce, w którym pracują ci sami lekarze (jeden instytut, ale różne formy przyjęć) i tam pielęgniarka (asystująca przy tych badaniach) powiedziała mi, że badania są wykonywane. Dodzwoniłam się jednak dzisiaj i rejestratorka mówi, że te badania nie są jeszcze wykonywane i trzeba czekać nie wiadomo ile. Normalnie odjęło mi mowę (wiem, że super ludzie mówią od razu, że mam inne info, ale ja taka super nie jestem ). To wszystko mnie rozwala. A co czują ci ludzie, którzy są w trakcie leczenia, czekają na badania i są zbywani.. Ja wierzę, że u taty OK, ale co mam zrobić.. Już pisałam, mogę zmienić miejsce badania tylko na doświadczonego endoskopistę, bo ojciec jest po operacji (nie ma normalnego układu pokarmowego i dr badająca opisała mu kiedyś, że jest po usunieciu żołądka... mimo że miała stare wyniki ojca) i zabiegu później. Wszystkiego musimy pilnować, wyjaśniać sami, dzwonić. Oddałabym wszystkie dobra, które mam, zeby tylko nie musieć się martwić, że znów ktoś się czegoś nie dopatrzy, ktoś źle opisze badanie, ktoś nie zadzwoni itd.

A mi wyrzuciła łuszczyca, pierwszy raz na ciele. Próbuję stawać na głowie, bo zazwyczaj opcją była hospitalizacja (głównie z celem smarowania, nie diagnostyki, bo szereg badań miałam zrobionych), a dla mnie szpital teraz to byłby gwóźdź do trumny. Staram się jakoś sobie radzić, działać we własnym zakresie - ale jestem kumatą laską ze wsparciem ludzi obok, jakimiś tam oszczędnościami. A dużo osób nie ma takiej sytuacji, szczególnie właśnie osoby mieszkające na jakichś, za przeproszeniem, zadupiach
Z plusów to ja wciąż na HO i tak to się zapowiada do końca wakacji co najmniej. Jednak psychicznie jest to dla mnie minus, bo mieszkam sama i potrzebuję tych zwykłych interakcji. W efekcie wiszę na telefonie, bo na widok kamerki już mnie mdli. Pracuję w kawiarniach, wychodzę regularnie ze znajomymi, jem na mieście, jeżdżę rowerem. No może to właśnie ta nowa normalność.
Jakoś smutno to wyszło, ale tak szczerze to nie jestem smutna, często raczej zmęczona sytuacją.[/QUOTE]

Bardzo współczuję Twojemu Tacie i Tobie tej sytuacji. Trzymam kciuki aby u niego wszystko wyszło w porządku.

Z opisu wcale to smutno nie brzmi


Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O, to by było coś
konsternacja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 21:02   #3946
Tepsa
Zakorzenienie
 
Avatar Tepsa
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 15 988
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...ie/?ref=slider
"Osoby na kwarantannie pochodzą głównie ze Śląska, wśród nich są również dwie osoby z personelu. Wszyscy są wstrząśnięci, ponieważ źródłem ewentualnego zakażenia jest starsze małżeństwo, które przed wyjazdem na urlop ukryło w specjalnej ankiecie, że miało kontakt z osobą chorą na Covid-19, czyli ich synem."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Gdzieś 4 godziny wcześniej czytałam na wp artykuł, ale nic nie było o tym że mieli kontakt z zarażonym synem:/ ale ludzie są nieodpowiedzialni:/ w głowie się nie mieści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Mój blog, mój świat KLIK
Tepsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 21:53   #3947
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ridja a co u was?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mąż miał dziś drugi wymaz. Kwarantannę nam dali do 26 więc jeśli wyjdzie negatyw to teoretycznie jesteśmy wolni po tej dacie. Ale faktycznie nie wiemy, bo do wodzisławskiego sanepidu pod który podlegamy nie dodzwonił się nawet Chuck Norris. Niby na koniec jest potrzebny jakiś papier ale jaki i skąd go wziąć nie mamy pojęcia.
No i trzeba wprost powiedzieć że gdybyśmy polegali na sanepidzie to do dziś nie byloby ani jednego wymazu. Po prostu mój mąż jest taki że jak go nie wpuszcza drzwiami to wejdzie oknem, to były kombinacje alpejskie żeby się doprosić o wymaz oczywiście w innym zupełnie miejscu niż to które należy pod nasz sanepid. Uważam że ta instytucje wszyscy powinni pozwać a za każdy dzień kwarantanny powyżej potrzeby ludzie powinni dostać odszkodowanie.
FB_IMG_1592892779744.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 21:56   #3948
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Mąż miał dziś drugi wymaz. Kwarantannę nam dali do 26 więc jeśli wyjdzie negatyw to teoretycznie jesteśmy wolni po tej dacie. Ale faktycznie nie wiemy, bo do wodzisławskiego sanepidu pod który podlegamy nie dodzwonił się nawet Chuck Norris. Niby na koniec jest potrzebny jakiś papier ale jaki i skąd go wziąć nie mamy pojęcia.
No i trzeba wprost powiedzieć że gdybyśmy polegali na sanepidzie to do dziś nie byloby ani jednego wymazu. Po prostu mój mąż jest taki że jak go nie wpuszcza drzwiami to wejdzie oknem, to były kombinacje alpejskie żeby się doprosić o wymaz oczywiście w innym zupełnie miejscu niż to które należy pod nasz sanepid. Uważam że ta instytucje wszyscy powinni pozwać a za każdy dzień kwarantanny powyżej potrzeby ludzie powinni dostać odszkodowanie.
Załącznik 7720179

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A wyniki twoje i dzieci jak? Bo nie wiem czy pisałaś i przegapiłam, czy jeszcze czekacie?
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-24, 22:16   #3949
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

No to jest chore. Taki chaos z tym wszystkim.

Jak u Was jest z licznikami za wode? U mnie komedia. U nas w miescie na drzwiach od klatki jest wywieszona kartka ze z powodu epidemii nie beda spisywac licznikow (no ok rozumiem maja prawo) ale ze dopiero beda to robic 31.12. Aha a jak bedzie 2 fala epidemii to dalej przeciaganie? Ludzie sie smieja ze jakby nie mozna bylo przez telefon podac a oni ze nie mozna ze takie jest zarzadzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-06-25, 07:00   #3950
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

U nas są liczniki radiowe - same się "spisują ".

W Rewalu wczoraj byliśmy
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 07:51   #3951
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No to jest chore. Taki chaos z tym wszystkim.

Jak u Was jest z licznikami za wode? U mnie komedia. U nas w miescie na drzwiach od klatki jest wywieszona kartka ze z powodu epidemii nie beda spisywac licznikow (no ok rozumiem maja prawo) ale ze dopiero beda to robic 31.12. Aha a jak bedzie 2 fala epidemii to dalej przeciaganie? Ludzie sie smieja ze jakby nie mozna bylo przez telefon podac a oni ze nie mozna ze takie jest zarzadzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U nas różnie to bywało.
Zawsze koleś chodził danego dnia - no. 15 każdego miesiąca i spisywał. Bardzo fajny gość, zawsze mówił, że jak kogoś ma nie być w danym dniu, to niech mu zostawi w skrzynce kartkę ze spisanym licznikiem na dzień 15-tego.

Obecnie jest tak,że nie chodzi wcale, rachunki są naliczane wg zeszłego roku ( np. maj czerwiec miałam 100 zł to teraz za te miesiące też mi taki wystawią), a wyrównanie będzie przy faktycznym spisie albo jak się pandemia uspokoi albo właśnie na końcu roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Mąż miał dziś drugi wymaz. Kwarantannę nam dali do 26 więc jeśli wyjdzie negatyw to teoretycznie jesteśmy wolni po tej dacie. Ale faktycznie nie wiemy, bo do wodzisławskiego sanepidu pod który podlegamy nie dodzwonił się nawet Chuck Norris. Niby na koniec jest potrzebny jakiś papier ale jaki i skąd go wziąć nie mamy pojęcia.
No i trzeba wprost powiedzieć że gdybyśmy polegali na sanepidzie to do dziś nie byloby ani jednego wymazu. Po prostu mój mąż jest taki że jak go nie wpuszcza drzwiami to wejdzie oknem, to były kombinacje alpejskie żeby się doprosić o wymaz oczywiście w innym zupełnie miejscu niż to które należy pod nasz sanepid. Uważam że ta instytucje wszyscy powinni pozwać a za każdy dzień kwarantanny powyżej potrzeby ludzie powinni dostać odszkodowanie.
Załącznik 7720179

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oby u was nie było tak jak u nas- mimo negatywnego wyniku sanepid nie zdjął z nas wcześniej kwarantanny, mimo, że tak twierdził. Po negatywie siedzieliśmy jeszcze 5 dni zamknięci 🤦

A jaki papier potrzebujesz? Decyzję o nałożeniu kwarantanny? Ja dostałam dopiero około 2 tygodnie po nałożeniu kwarantanny odpiero.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 08:08   #3952
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/...ie/?ref=slider
"Osoby na kwarantannie pochodzą głównie ze Śląska, wśród nich są również dwie osoby z personelu. Wszyscy są wstrząśnięci, ponieważ źródłem ewentualnego zakażenia jest starsze małżeństwo, które przed wyjazdem na urlop ukryło w specjalnej ankiecie, że miało kontakt z osobą chorą na Covid-19, czyli ich synem."

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie oni pierwsi i nie ostatni tak kłamią. Znam podobny przypadek, tylko dotyczy pracownika. Ludzie są beznadziejni. Prócz tych kar, które już wymieniłyście to jeszcze osoby będące na kwarantannie powinny pozwać tych idiotów na drodze cywilnej w pozwie zbiorowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 08:47   #3953
drzewosandalowe
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 1 466
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
Nie oni pierwsi i nie ostatni tak kłamią. Znam podobny przypadek, tylko dotyczy pracownika. Ludzie są beznadziejni. Prócz tych kar, które już wymieniłyście to jeszcze osoby będące na kwarantannie powinny pozwać tych idiotów na drodze cywilnej w pozwie zbiorowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie w pracy została wdrożona procedura dla osób wchodzących do budynku i co z tego, jak nikt tego nie czyta (są tam właśnie pytania min. czy się miało kontakt z kimś chorym), szybko podpisują i lecą dalej do budynku,więc...
Tylko,że tego się nie zatrzyma, ale też bardzo mnie martwi takie kłamanie, jak w w/w przykładzie - syn chory, a małżeństwo uważa,że nie miało kontaktu z nikim chorym ehh
drzewosandalowe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 09:24   #3954
lusia032
Zakorzenienie
 
Avatar lusia032
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 7 972
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez drzewosandalowe Pokaż wiadomość
U mnie w pracy została wdrożona procedura dla osób wchodzących do budynku i co z tego, jak nikt tego nie czyta (są tam właśnie pytania min. czy się miało kontakt z kimś chorym), szybko podpisują i lecą dalej do budynku,więc...
Tylko,że tego się nie zatrzyma, ale też bardzo mnie martwi takie kłamanie, jak w w/w przykładzie - syn chory, a małżeństwo uważa,że nie miało kontaktu z nikim chorym ehh
U mojego Tż w pracy mają nie przychodzić gdyby źle się czuli, czy też mieli kontakt z osobą chorą czy będąca na kwarantannie. No cóż ludzie i tak swoje. Wiadomo, że wszystkiego się nie przewidzi, ale z szacunku do innych nie powinno się tego ukrywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
P.

____________________
Popycham drzwi, chociaż jest wyraźnie napisane ciągnąć
...tak jestem kobietą


lusia032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 11:28   #3955
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
No to jest chore. Taki chaos z tym wszystkim.

Jak u Was jest z licznikami za wode? U mnie komedia. U nas w miescie na drzwiach od klatki jest wywieszona kartka ze z powodu epidemii nie beda spisywac licznikow (no ok rozumiem maja prawo) ale ze dopiero beda to robic 31.12. Aha a jak bedzie 2 fala epidemii to dalej przeciaganie? Ludzie sie smieja ze jakby nie mozna bylo przez telefon podac a oni ze nie mozna ze takie jest zarzadzenie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie normalnie był pan i spisał. Ale to na wsi
Znam osoby, które dzwonią, sama nieraz dzwoniłam jak mieszkałam w bloku z tatą.
Można też wrzucić kartkę do skrzynki przy drzwiach administracji osiedla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 11:30   #3956
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87955162]U mnie normalnie był pan i spisał. Ale to na wsi
Znam osoby, które dzwonią, sama nieraz dzwoniłam jak mieszkałam w bloku z tatą.
Można też wrzucić kartkę do skrzynki przy drzwiach administracji osiedla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Tak ale jak ktos tam zadzwonil to powiedzieli ze nie mozna z tym dzwonic bo inaczej postanowili :-D Przez telefon jak widac tez sie zaraza haha. Komedia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 11:37   #3957
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
A wyniki twoje i dzieci jak? Bo nie wiem czy pisałaś i przegapiłam, czy jeszcze czekacie?
Ja i dzieci miałyśmy w sobotę i były negatywne. On musiał mieć 2 negatywy.
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
U nas różnie to bywało.
Zawsze koleś chodził danego dnia - no. 15 każdego miesiąca i spisywał. Bardzo fajny gość, zawsze mówił, że jak kogoś ma nie być w danym dniu, to niech mu zostawi w skrzynce kartkę ze spisanym licznikiem na dzień 15-tego.

Obecnie jest tak,że nie chodzi wcale, rachunki są naliczane wg zeszłego roku ( np. maj czerwiec miałam 100 zł to teraz za te miesiące też mi taki wystawią), a wyrównanie będzie przy faktycznym spisie albo jak się pandemia uspokoi albo właśnie na końcu roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:51 ---------- Poprzedni post napisano o 08:48 ----------

Oby u was nie było tak jak u nas- mimo negatywnego wyniku sanepid nie zdjął z nas wcześniej kwarantanny, mimo, że tak twierdził. Po negatywie siedzieliśmy jeszcze 5 dni zamknięci 🤦

A jaki papier potrzebujesz? Decyzję o nałożeniu kwarantanny? Ja dostałam dopiero około 2 tygodnie po nałożeniu kwarantanny odpiero.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale nasza kwarantanna się kończy 26 i dziś pytaliśmy czy możemy w sobotę wychodzić i możemy. Wynik męża jest negatywny. Jesteśmy wolni!!!!! Papier mogę niby dostarczyć do pracy pozniej, dopiero jak go dostanę ale będę jeszcze w kadrach pytac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 11:40   #3958
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez konsternacja Pokaż wiadomość
Bardzo współczuję Twojemu Tacie i Tobie tej sytuacji. Trzymam kciuki aby u niego wszystko wyszło w porządku.

Z opisu wcale to smutno nie brzmi

Dzięki!


Cytat:
Napisane przez Ifinick Pokaż wiadomość
Prosze moze sprobowac te serie Aveeno. Osobiscie nie mam takich problemow, ale czytalam wiele razy na ang. forum, ze bardzo pomaga. Jest do kupienia we wszystkicj amazonach.
xxx

Dzięki, widziałam info o forum
Szczerze, jestem mega zniechęcona do wszelkich specyfików, jako uczestniczka od lat wszelkich miejsc związanych z ł i łzs (u mnie zaczęło się od głowy). Teraz stosuję maści recepturowe od derma, na największe objawy steryd (tam, gdzie widać na rękach i dłoniach). Jeszcze 2 tyg. temu się łudziłam, że to alergia od słońca
Z innych zmian to zmieniłam ostro dietę pod tym kątem (nie jadłam nigdy niezdrowo, a nawet takich typowych produktów szkodzących mało albo w ogóle, ale mało też jadłam produków pod kątem chociażby zdrowych tłuszczów) i cisnę w zen


Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
Nie oni pierwsi i nie ostatni tak kłamią. Znam podobny przypadek, tylko dotyczy pracownika. Ludzie są beznadziejni. Prócz tych kar, które już wymieniłyście to jeszcze osoby będące na kwarantannie powinny pozwać tych idiotów na drodze cywilnej w pozwie zbiorowym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pełna zgoda.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 11:42   #3959
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez lusia032 Pokaż wiadomość
U mojego Tż w pracy mają nie przychodzić gdyby źle się czuli, czy też mieli kontakt z osobą chorą czy będąca na kwarantannie. No cóż ludzie i tak swoje. Wiadomo, że wszystkiego się nie przewidzi, ale z szacunku do innych nie powinno się tego ukrywać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie nadal nakaz pracy z domu, mozna do biura na spotkania przujezdzac, ale w ograniczonym czasie. Na wejsciu jest pomiar temeratury i zakaz orzychodzenia, jesli ktos z domownikow sie zle czuje. Biura, pokoje konferencyjne itd. sa przeorganizowane zeby zachowac 1.5m
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-06-25, 11:42   #3960
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja i dzieci miałyśmy w sobotę i były negatywne. On musiał mieć 2 negatywy.Ale nasza kwarantanna się kończy 26 i dziś pytaliśmy czy możemy w sobotę wychodzić i możemy. Wynik męża jest negatywny. Jesteśmy wolni!!!!! Papier mogę niby dostarczyć do pracy pozniej, dopiero jak go dostanę ale będę jeszcze w kadrach pytac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wspaniała informacja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-28 11:27:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:40.