Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 07:49   #961
hoian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 49
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

mialam go, tzn mam jeszcze. i jest ok, ale ciagle mam wrazenie, ze moze byc lepiej... wiec szukam
hoian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-21, 13:00   #962
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez hoian Pokaż wiadomość
Dziewuszki licze na Wasza pomoc
chce wywalic z lazienki kupne balsamy do ciala, bo juz nowy rok, a ja do lata zamierzam doprowadzic skore na swoich nogach do ladu. jako ze moim zdaniem jest ona w stanie tragicznym (rogowacenie okolomieszkowe po Tacie) postanowilam juz teraz wytoczyc ciezkie dziala, zeby do lata zdazyc.
znalazlam taki przepis: http://www.zrobsobiekrem.pl/?slp-krem-na-zimno,85
to krem, ale walka ma byc ostra wiec zamierzam sie poswiecic.
moje pytania do bardziej doswiadczonych:
1. nie zamierzam dodawac gumy ksantanowej, bo mi sie wydaje ze nie jest to kienieczne. mam racje?
2. jesli bez gumy bedzie zbyt gesty to co zrobic? nastepnym razem dac wiecej hydrolatu?
3. czy moge SLP zamienic na lanoline? (mam juz w domu)

oczywiscie jesli macie jakies doswiadczenia z rogowaceniem okolomieszkowym i znalazlyscie na to sposob, to chetnie sprobuje czegos innego. na wizazu w watkach na ten temat nie znalazlam nic co by mnie usatysfakcjonowalo. balsamy z mocznikiem poprawialy moj stan, ale teraz chcialabym zaszalec z biochemia, zeby wyeliminowac jak najwiecej zbednych skladnikow, ktorych nie znam, a znalezc ten, ktory rzeczywiscie pomoze.
moze macie jakies prosztsze sposoby na mocznik. ja dopiero poczatkujaca i mam problem z tym mocznikiem, bo on w proszku jest i raczej nie wchodzi w gre mieszanie o z balsamem (tak jak np. telocapil).
z gory dziekuje za pomoc
Z góry przepraszam,będzie offtop
Witaj!
Też mam te głupie rogowacenie okołomieszkowe,tyle że ja mam co gorsze na ramionach i teraz się mnoży jeszcze na przedramionach.
A co gorsze,to wiele lat myślałam że to od alergii,dopiero w zeszłym roku poszłam do dermatologa no i dostałam jakieś smarowidła.
Ale jeden to był steryd,więc z niego zrezygnowałam (po leczeniu oczu kroplami ze sterydami mam i tak problemy) a drugi to mazidło robione na moczniku i z kwasem mlekowym,więc czekałam do jesieni żeby nie musieć się filtrować.Aha,ta lekarka kazała mi nakładać to maść wieczorem, a zmywać rano szorując mocno gąbką(nie wiem,czy ten peeling to dobry pomysł?nie rozsiewa mi to jakiś bakterii na chorej skórze)?
No i smaruję teraz tą maścią,jestem już w połowie,ale efektów nie widać.Nie wiem,za długo stała czy po prostu za wcześnie?
Zakupiłam sobie też mocznik na mazidłach,będę mieszać z kremami jak maść się skończy.

Może mogłabyś napisać co stosowałaś co choć trochę pomogło?
To w ogóle da się wyleczyć całkowicie?Czy trzeba ciągle stosować maści,żeby nie wróciło?Bardzo chętnie przygarnę jakieś rady.

Jeśli wolisz to pisz na priva.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 16:17   #963
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cześć Ja też mam problem z rogowaceniem mieszkowym -bardzo szorstkie suche krostki na ramionach, to samo plus czerwone kropki na całych udach i łydkach. Wyleczyć się tego nie da, ale można skutecznie opanować stosując ciągle odpowiednie preparaty.

Mi się udało dojść do stanu super gładkiej skóry, ale kilka dni przerwy w sposobie pielęgnacji i skóra wraca do stanu sprzed). Ogólnie moja mama była w szoku, kiedy pokazałam jej swoje ramiona teraz -zero grudek. A nogi- dostałam same komplementy, że skóra jest tak gładka, jak tylko może być. Kropki czerwone na nogach niestety zostały, ale skóra jest gładziutka. A wyleczyłam to robionym mazidłem.

Może najpierw napiszę, co nie działało na moją skórę.
Nic niestety nie działało na mnie tak rewelacyjnie z kupnych rzeczy. Miałam Xerial 30 i 50 -jeszcze gorzej. Mocznik nie działa na mnie równiez w robionych mazidłach. Także kwas salicylowy nie działał. Kremy dla dzieci również. W sumie 10 lat z tym walczyłam, najlepiej działał Keranorm (z kw. mlekowym), ale był drogi.

Teraz stosuję kwas mlekowy zamówiony w mazidłach- zaczęłam od 10 procent, doszłam powoli do 25% - codziennie rano. W postaci płynnej jest bardzo niewygodny, mam wrażenie, że z jakiegoś powodu może za mało się go nakłada bo spływa i gorzej działa.

Trochę się waham z podaniem przepisu, bo już widze te poparzone kwasem części ciała co bardziej nieroztropnych i nastawionych na błyskawiczny efekt wiżanek. Oczywiście żartuję, ale z kwasami trzeba bardzo uważać. Podaję przepis, ale jeśli ktoś chce go wypróbować to oczywiście na własne ryzyko.

Robię żel z gumą ksantanową.
Przepis na roztwór około 20% wygląda tak:
14 ml wody (nie musi być destylowana, ja używam gorącej przegotowanej). W niej rozpuszczam szczyptę gumy ksantanowej, zostawiam na 5 minut do spęcznienia i miksuję. Zostawiam do ostudzenia. Następnie do tej samej zlewki dodaję 1 ml gliceryny i 5 ml kwasu mlekowego 80% (z mazideł). Mieszam- powienien wyjść żel. Używam małe ilości na skórę na ramionach i nogach.

Jeżeli ktoś chce to wypróbować to umieszczę kilka ważnych uwag dla mniej zaawansowanych w temacie kwasów AHA:

-kwasem mlekowym można się porządnie poparzyć. Ten żel zostawia się na skórze- i to sporej powierzchni, nie spłukuje się, więc bezwzględnie nie można przekroczyć 25-30%. W żadnym wypadku nie można stosować nierozcieńczonego 80% kwasu prosto z butelki. Używać roztworów o odpowiednim stężeniu. Bardzo dokładnie odmierzyć kwas, stosując odpowiednie miarki, a przypadku wody -cylinder.

-jeżeli ktoś nigdy nie używał kwasów, to proponuję zacząć od stężenia 10% (połowa ilości kwasu w podanym przepisie, zamiast reszty kwasu- woda), lub nawet niższego i stosować przez kilka tygodni. Jeżeli ktoś zacznie od 20% bez przygotowania, może się poparzyć. Ja zaczynałam od 10%, potem 15%, potem 20%.

-efekty nie są natychmiastowe, tylko mniej więcej po tygodniu. Dzień w dzień trzeba cierpliwie ten żel stosować, inaczej nie zadziała tak rewelacyjnie.Stopniowo zwiększać stężenia. To, że nie ma efektu natychmiast nie znaczy, że nie działa.

-nie można się opalać!!!! jeżeli wystawia się skórę na słońce, to trzeba stosować wysokie filtry. Ja osobiście w lecie nie odważę się stosować na odkrytych częściach ciała.

-po nałożeniu zawsze myjemy ręce mydłem, bo inaczej szybko można się dorobić poparzonej skóry pod paznokciami, czy między palcami.


Wieczorem nakładam krem wg przepisu Ecospa- jest rewelacyjny-= nadaje super miękkość skórze:

http://www.ecospa.pl/recipes.php?recipe=17
Ważne, żeby był w nim ten olej z pestek moreli. Takze solo super zmiękcza on skórę. Oczywiście sam bez złuszczania skóry kwasem nie pomoże na rogowacenie mieszkowe.

Strasznie męczyło mnie to rogowacenie, więc podałam przepis na żel, który zadziałał na mnie. Mam nadzieję, że komuś ten przepis pomoże. Ja jestem bardzo zadowolona. W ogóle całą przygodę z mazidłami zaczęłam kupując właśnie kwas, żeby zrobić coś na rogowacenie a la Keranorm.

Pozdrawiam

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-01-22 o 16:27
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 16:34   #964
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dzięki za przepis,choć muszę przyznać,że ja na początku wypróbuje inne metody nim sięgnę po kwasy.A to głównie dlatego,że po pierwsze nigdy nie stosowałam kwasów i się ich trochę obawiam,a po drugie dlatego,że mam strasznie wrażliwą skórę.
Na razie przetestuje ten mocznik bo akurat mam(tzn maść robioną i mocznik z mazideł),później jakieś inne smarowidła w lato,a jak nic nie dadzą to na jesieni zacznę się kwasić.
Swoją drogą nie pocieszyłaś mnie z tym,że nie da się tego wyleczyć.
Miałam cichutką nadzieję,że da się z tym pożegnać przynajmniej na jakiś czas dłuższy czas.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 17:51   #965
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Katty86, niestety wg źródeł medycznych keratosis pilaris, czyli rogowacenie mieszkowe jest nieuleczalne. W większości przypadków ma ono podłoże genetyczne. Leczenie tylko niweluje objawy, ale po przerwaniu stosowania maści czy kremów objawy powracają. Co pocieszające, u niektórych mija z wiekiem. U innych niestety trwa do starości . Ja w sumie już po 30 i zarówno rogowacenie, jak i trądzik bez stosowania odpowiednich kremów mają się dobrze .
Jest dużo ciekawych stron na temat rogowacenia w języku angielskim, np.
http://emedicine.medscape.com/article/1070651-overview
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 18:48   #966
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Katty86, niestety wg źródeł medycznych keratosis pilaris, czyli rogowacenie mieszkowe jest nieuleczalne. W większości przypadków ma ono podłoże genetyczne. Leczenie tylko niweluje objawy, ale po przerwaniu stosowania maści czy kremów objawy powracają. Co pocieszające, u niektórych mija z wiekiem. U innych niestety trwa do starości . Ja w sumie już po 30 i zarówno rogowacenie, jak i trądzik bez stosowania odpowiednich kremów mają się dobrze .
Jest dużo ciekawych stron na temat rogowacenia w języku angielskim, np.
http://emedicine.medscape.com/article/1070651-overview
Dzięki.Przeczytałam tekst z linka.Nie wiedziałam,że to takie częste. Ja jako dziecko nie miałam tego chyba(przynajmniej nie pamiętam),zaczęło się z okresem dojrzewania i jest do teraz,choć miałam takie okresy,że mimo,że nic z tym nie robiłam (byłam przekonana że to od alergii) znikało praktycznie całkowicie.
Teraz mam 23 lata,więc może jeszcze jest jakaś szansa,że z tego wyrosnę.
Ale właśnie się dowiedziałam,że moja kuzynka(18 lat) też to ma.
A próbowałaś na to jakichś olejów?Czytałam gdzieś,że pomaga na to witamina A? Poza tym sądząc po opisach na mazidłach to wydaje mi się,że olej z czarnej porzeczki mógłby pomóc?
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-22, 19:15   #967
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ad olejów - mam z porzeczki surowy z mazideł, nie stosowałam na rogowacenie, więc nie wiem.
Dzięki za informację. to może być fajny pomysł, bo na pewno jest dobry dla skóry. Po intensywnej kuracji kwasowej trzeba jakoś pomóc jej się zregenerować. Następnym razem dodam go do robionego balsamu.
Tylko doustnie długo łykałam olej z wiesiołka, też miał pomóc, ale nie zadziałał. Łykałam też witaminę A i próbowałam maści z witaminą A, ale nie pomogła.

http://emedicine.medscape.com/article/1070651-treatment
Tutaj ewentualnie jest o leczeniu i stosowane leki i inne. Przy każdym leku są przeciwskazania itp. Zszokował mnie opis przy moczniku (po kliknięciu na precautions).
Zacytuję go krótko, bo to off topic:
Pregnancy

D - Fetal risk shown in humans; use only if benefits outweigh risk to fetus

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-01-22 o 19:25
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-22, 21:19   #968
thefit
Raczkowanie
 
Avatar thefit
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Mi dzisiaj przyszly olejki z czarnuszki, czarnej maliny, sliwkowy, z rozy pizmowej, komosy, truskawki, konopny i z orzecha wloskiego

z czarnej maliny pachnie kiepsko, z komosy i rozy prawie nie pachnie, truskawka pachnie dziwnie, konopny neutralnie, sliwkowy migdalami, a orzech pachnie jak orzech

Mialam ochote zmieszac wszystkie na raz i nalozyc na twarz , ale sie powstrzymalam i zrobilam sobie szybkie serum z czarnuszka.

Za jakis czas napisze podsumowanie wszystkich olejow


Ps. Hydrolat mietowy jest calkiem fajny ,chociaz wlasciwie zapach i wlasciosci ma takie same jak herbata mietowa

Mam nadzieje, ze beda mi sluzyc oleje (na moja lekko tradzikowa cere)
__________________
Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód

thefit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 10:56   #969
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam Wszystkich Jestem kolejnym dowodem na to, że Wizaż uzależnia ;P Czytam już to forum kilka razy, bo chciałabym złożyć zamówienie, ale nijak nie mogę się zdecydować, co kupić Mam cerę suchą i wrażliwą, niewielkie przebarwienia po wypryskach. Używam hydrolatu aloesowego i żelu hialuronowego Chciałabym Was prosić o radę jaki olej i hydrolat byłby dla mnie dobry, na prawdę czytałam już dużo, ale wraz nie mogę nic wybrać ;/
Myślałam o hydorlacie z róży stulistnej i z kocanki, a także o olejku jakimś może śliwkowym, nie wiem, takim aby dobrze nawilżał z żelem hialuronowym, co mi polecicie?
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 11:19   #970
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich Jestem kolejnym dowodem na to, że Wizaż uzależnia ;P Czytam już to forum kilka razy, bo chciałabym złożyć zamówienie, ale nijak nie mogę się zdecydować, co kupić Mam cerę suchą i wrażliwą, niewielkie przebarwienia po wypryskach. Używam hydrolatu aloesowego i żelu hialuronowego Chciałabym Was prosić o radę jaki olej i hydrolat byłby dla mnie dobry, na prawdę czytałam już dużo, ale wraz nie mogę nic wybrać ;/
Myślałam o hydorlacie z róży stulistnej i z kocanki, a także o olejku jakimś może śliwkowym, nie wiem, takim aby dobrze nawilżał z żelem hialuronowym, co mi polecicie?
dla mnie to co napisalas jest cacy, na przebarwienie moze kwasik migladowy albo witaminka C, mozesz wziac kompleks ceramidowy, olej macademia, awokado, hydrolat neroli jeszcze ale z rozy jest ok tez, sliwkowy olej osobiscie kocham ale co kto lubi, orzechowe oleje sa tez fajne, mocznik, masla wszeelkie - szczegolnie shea i kakaowe, olej kokosowy
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 11:41   #971
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Witam Wszystkich Jestem kolejnym dowodem na to, że Wizaż uzależnia ;P Czytam już to forum kilka razy, bo chciałabym złożyć zamówienie, ale nijak nie mogę się zdecydować, co kupić Mam cerę suchą i wrażliwą, niewielkie przebarwienia po wypryskach. Używam hydrolatu aloesowego i żelu hialuronowego Chciałabym Was prosić o radę jaki olej i hydrolat byłby dla mnie dobry, na prawdę czytałam już dużo, ale wraz nie mogę nic wybrać ;/
Myślałam o hydorlacie z róży stulistnej i z kocanki, a także o olejku jakimś może śliwkowym, nie wiem, takim aby dobrze nawilżał z żelem hialuronowym, co mi polecicie?
witamina C jak najbardziej wskazana, przy wrażliwej cerze wybierz tą olejową, a nie tradycyjną. z hydrolatów najbardziej nawilżający jest migdałowy, aloesowy też fajny-taki łagodzący

edit:
chyba pierwszy raz się wypowiadam w tym wątku, więc witam olejo- i hydrolatomaniaczki też nią jestem
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png

Edytowane przez bosti
Czas edycji: 2010-01-23 o 11:44
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-23, 12:48   #972
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
chyba pierwszy raz się wypowiadam w tym wątku, więc witam olejo- i hydrolatomaniaczki też nią jestem

witamy
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 20:58   #973
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
dla mnie to co napisalas jest cacy, na przebarwienie moze kwasik migladowy albo witaminka C, mozesz wziac kompleks ceramidowy, olej macademia, awokado, hydrolat neroli jeszcze ale z rozy jest ok tez, sliwkowy olej osobiscie kocham ale co kto lubi, orzechowe oleje sa tez fajne, mocznik, masla wszeelkie - szczegolnie shea i kakaowe, olej kokosowy

A jaka witaminka? tzn skąd? z biochemii, mazideł czy w ogóle z apteki? No i chyba przy wit C trzeba używać filtrów, prawda? No i mam pytanie czy ten hydrolat z kocanki daje jakieś efekty, a mianowicie czy przebarwienia są mniej widoczne? Bo u mnie są one niewielkie, ale jednak są, a ja ich nie chce ;P I te rzeczy co wymieniłaś to z biochemii czy mazideł? O, olej kokosowy też mam, bo właśnie tamtym razem go zamówiłam, ale przeczytałam, że na twarz to ryzyko, bo może zapchać i już było za późno, więc pomyślałam, że do włosów zużyje.

No i największy problem z moją skórą,m to to, że jest taka sucha, myje ją Babydreamem-ale tylko wieczorem, potem hydrolat aloesowy i smaruje kremem Zaji Calma nawilżającym z żelem hialuronowym, ale na brodzie, nosie dalej jest sucha, że aż się łuszczy i nie wiem co robić??? Dlatego pomyślałam o olejach, żeby w końcu ją nawilżyć, który by temu podołał, bo czasem już myślę, że nic nei da się zrobić

Uff, ale się rozpisałam... Przepraszam, jeśli moje pytania są banalne, ale na prawde staram się coś zrobić z moją skórą, czytam, ale moja wiedza nadal jest niewielka, dlatego proszę o pomoc
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 21:13   #974
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
A jaka witaminka? tzn skąd? z biochemii, mazideł czy w ogóle z apteki? No i chyba przy wit C trzeba używać filtrów, prawda? No i mam pytanie czy ten hydrolat z kocanki daje jakieś efekty, a mianowicie czy przebarwienia są mniej widoczne? Bo u mnie są one niewielkie, ale jednak są, a ja ich nie chce ;P I te rzeczy co wymieniłaś to z biochemii czy mazideł? O, olej kokosowy też mam, bo właśnie tamtym razem go zamówiłam, ale przeczytałam, że na twarz to ryzyko, bo może zapchać i już było za późno, więc pomyślałam, że do włosów zużyje.

No i największy problem z moją skórą,m to to, że jest taka sucha, myje ją Babydreamem-ale tylko wieczorem, potem hydrolat aloesowy i smaruje kremem Zaji Calma nawilżającym z żelem hialuronowym, ale na brodzie, nosie dalej jest sucha, że aż się łuszczy i nie wiem co robić??? Dlatego pomyślałam o olejach, żeby w końcu ją nawilżyć, który by temu podołał, bo czasem już myślę, że nic nei da się zrobić

Uff, ale się rozpisałam... Przepraszam, jeśli moje pytania są banalne, ale na prawde staram się coś zrobić z moją skórą, czytam, ale moja wiedza nadal jest niewielka, dlatego proszę o pomoc

mozesz sobie zaserwowac witaminke C z apteki w formie takiego olejku np juwit albo cevikap, najprosciej zwyczajnie posmarowac buzie, troche to ciezke ale jak masz suchhą buzie to powinno byc ok, mnie odpowiada. przy takiej witamince nie trzeba ale zalezy jak patrzysz na filtry. ja nie uzywam mam witaminke C w proszku z mazidel i robie najprostszy tonik czyli woda demineralizowana plus proszek przecieram buzie na noc, rano jest rowniutka w kolorze. wszystko co wymienilam zamawiam z mazidel, zrob sobie krem albo naturalnego piekna. obojetnie gdzie zamowisz w sumie. kocanki nie uzywam ale C i kwas migdalowy ladnie rozjasniają.
oleju kokosowego uzywam do twazry i jest ok, takze sprawdz, nie uprzedzaj sie z gory
oleje są bardzo ok, polecam tez masla - szczegolnie shea na te mrozy, naprawde baardzo pozadnie nawilzaja i natluszczaja
mozesz sobie bez problemu kupic witamine E w kapluslach, w aptece czy gdzies, albo E plus A dermogalu. wyciskasz taki olejek z kapsulki i smarujesz buzie - na te przesuszone miejssca powinno byc super. ja mam Aplus E dermogalu i super jest, wchlania mi sie momentalnie do mat u i buzia jest nawilzona
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2010-01-23 o 21:18
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-23, 22:14   #975
syylwuska
Zakorzenienie
 
Avatar syylwuska
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzieś lecz nie wiadomo gdzie ;)
Wiadomości: 3 234
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
mozesz sobie zaserwowac witaminke C z apteki w formie takiego olejku np juwit albo cevikap, najprosciej zwyczajnie posmarowac buzie, troche to ciezke ale jak masz suchhą buzie to powinno byc ok, mnie odpowiada. przy takiej witamince nie trzeba ale zalezy jak patrzysz na filtry. ja nie uzywam mam witaminke C w proszku z mazidel i robie najprostszy tonik czyli woda demineralizowana plus proszek przecieram buzie na noc, rano jest rowniutka w kolorze. wszystko co wymienilam zamawiam z mazidel, zrob sobie krem albo naturalnego piekna. obojetnie gdzie zamowisz w sumie. kocanki nie uzywam ale C i kwas migdalowy ladnie rozjasniają.
oleju kokosowego uzywam do twazry i jest ok, takze sprawdz, nie uprzedzaj sie z gory
oleje są bardzo ok, polecam tez masla - szczegolnie shea na te mrozy, naprawde baardzo pozadnie nawilzaja i natluszczaja
mozesz sobie bez problemu kupic witamine E w kapluslach, w aptece czy gdzies, albo E plus A dermogalu. wyciskasz taki olejek z kapsulki i smarujesz buzie - na te przesuszone miejssca powinno byc super. ja mam Aplus E dermogalu i super jest, wchlania mi sie momentalnie do mat u i buzia jest nawilzona
Ok rozumiem, czyli to można kupić w aptece i na ten Juvit albo Cevikap nie muszę używać filtrów, na pewno? Bo stosowałabym to raczej na noc, i cała buzię mam tym posmarować, ale sucha czy wilgotną?

O, czyli można go jednak użyć na twarz, dużo osób tutaj pisało, że je zapchał i się zniechęciłam, ale nakładasz go solo na buśkę? O dermogalu coś słyszałam, bo coś mi cię wydaję, że ostatnio kupowałam to siostrze i mówiła że ją chyba zapycha, ale w sumie ja nie stosowałabym na całą buzie, więc nie powinno być źle, a i ona mówiła, że to chyba na listki można kupić, a nie całe opakowanie, także bym sobie sprawdziła

Czyli Ty masz chyba podobną cerę do mojej, też zmagasz się z suchością? I bardzo mnie kusisz na ten olejek śliwkowy, a teraz jeszcze przejrzałam mazidła i z róży piżmowej i z orzecha też wygląda ciekawie, heh i weź tu zaoszczędź...
syylwuska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 19:38   #976
magdaiz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 18
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witajcie dziewczęta, czy któraś z was robiła może krem do stóp z mocznikiem 15% i kwasem mlekowym z receptury z zsk?
Jakie powinno być ph tego kremu, bo już zgłupiałam - 5,5 czy niższe?

A, i myślicie, że mogę mgs zastąpić np. Structure XL albo biobazą z mazideł?
Dajcie znać proszę, bo nastawiłam się na kręcony weekend

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:31 ----------

Ojej, przepraszam, to nie tu chciałam o to zapytać, już zmykam do wątku o ZSK.


Ale za to w temacie dorzucę, że dostałam właśnie próbkę oleju z granatu i zamierzam go przetestować na moje wory pod oczami
magdaiz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 22:06   #977
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
mam witaminke C w proszku z mazidel i robie najprostszy tonik czyli woda demineralizowana plus proszek przecieram buzie na noc, rano jest rowniutka w kolorze.
A w jakiej proporcji mieszasz witaminkę z wodą ??? Mam witaminkę C (kwas askorbinowy ) i nie za bardzo wiem ile mogę jej nakładać.
Lezy też u mnie witamina E...zamówiłam ją i zapomniałam do czego , póxniej przeczytałam że zapycha i zostawiłam.
Na próbę czeka cococin i Q10
Hydrolaty są wspaniałe...mam w lodówce 3 litry, kocham wszystkie
Oleje leżą bo coś miałąm problemy z zapychaniem i nie wiem już od czego...Czy macerat z alg może zapychać ???
Pozdrawiam Was maniaczki
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-01-29, 22:34   #978
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

A ja właśnie miałam zwątpienie olejowe bo co kupiłam sobie jakiś fajny olej (sliwka, chyba porzeczka) to ladował potem w kemie od teściowej bo podejrzewałam o zapychanie, chociaż porzeczka ewidentnie mnie zapchała. Konopny mi w sumie dobrze służył, ale ogólnie fajerwerków nie było. Teraz wzięłam z naturalisa malinę z myślą, że jakby co to będzie w sam raz dla teściowej i wyszło z tego tyle, że dostałam gratis pełnowymiarowy tamanu i się zadurzyłam . Jeju, grubo ponad rok kupuje półprodukty, z 4-5 zamówień zrobiłam, jak ja mogłam go wcześniej przeoczyć.
Moja druga miłość po balsamie Copaiba, ale na balsam copaiba się uodporniłam już i nie działa tak wspaniale jak rok temu . Wielki plus dla naturalisa że dostałam ten olej w gratisie, pewnie bym go jeszcze 2 lata nie zamówiła gdyby nie oni
No i jeszcze dodam, że mam skórę tlustą, z zaleczonym trądzikiem, czasem ze skłonnością do przesuszeń. Akurat miałam lekki wysyp po tym jak po przerwie zaczęłam znowu stosować kwas migdalowy i mi ten wysyp zszedł jak za machnięciem czarodziejskiej różdżki, no jeden strupek mam
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-01, 22:05   #979
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Coś cichutko tutaj...
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-01, 22:13   #980
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Wszyscy miziają się olejami
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 08:23   #981
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja zakochałam się w zapachu oleju śliwkowego...
Lubię też zapach hydrolatu w neroli Szczęśliwy ten komu współgraja pachnące według niego oleje z działaniem .
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 08:26   #982
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja własnie czekam na próbke śliwki przy okazji litrów hydrolatu Wypróbuje to cuda

Selene211, masz racje z tym wspolgraniem, ja zakochana jestem w aloesowym hydrolacie, pieknie pachnie i działa idealnie. Łagodzi zaczerwienienia i uspokaja naczynka
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 14:17   #983
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
A w jakiej proporcji mieszasz witaminkę z wodą ??? Mam witaminkę C (kwas askorbinowy ) i nie za bardzo wiem ile mogę jej nakładać.
Lezy też u mnie witamina E...zamówiłam ją i zapomniałam do czego , póxniej przeczytałam że zapycha i zostawiłam.
Na próbę czeka cococin i Q10
Hydrolaty są wspaniałe...mam w lodówce 3 litry, kocham wszystkie
Oleje leżą bo coś miałąm problemy z zapychaniem i nie wiem już od czego...Czy macerat z alg może zapychać ???
Pozdrawiam Was maniaczki
tak jak w przepisie, jakos 1 czesc proszti na 3 czesci wody. ale ogolnie to tak zeby czuc leciutkie szczypanie ale nie za mocne bo jak nie szczypie to nie widac nic, a jak szczypie to na drugi dzien rano buzka ładdna

maceraat z alg mam i mnie nie zapycha ale wiadomo, kazdemu sluzy co innego. witaminke e kooocham pod oczka na noc mmmm

---------- Dopisano o 15:17 ---------- Poprzedni post napisano o 15:14 ----------

Cytat:
Napisane przez syylwuska Pokaż wiadomość
Ok rozumiem, czyli to można kupić w aptece i na ten Juvit albo Cevikap nie muszę używać filtrów, na pewno? Bo stosowałabym to raczej na noc, i cała buzię mam tym posmarować, ale sucha czy wilgotną?

O, czyli można go jednak użyć na twarz, dużo osób tutaj pisało, że je zapchał i się zniechęciłam, ale nakładasz go solo na buśkę? O dermogalu coś słyszałam, bo coś mi cię wydaję, że ostatnio kupowałam to siostrze i mówiła że ją chyba zapycha, ale w sumie ja nie stosowałabym na całą buzie, więc nie powinno być źle, a i ona mówiła, że to chyba na listki można kupić, a nie całe opakowanie, także bym sobie sprawdziła

Czyli Ty masz chyba podobną cerę do mojej, też zmagasz się z suchością? I bardzo mnie kusisz na ten olejek śliwkowy, a teraz jeszcze przejrzałam mazidła i z róży piżmowej i z orzecha też wygląda ciekawie, heh i weź tu zaoszczędź...
tak w aptece. jak dla mnie nie musisz ale wiesz jak to jest z filtrami ja daje na lekko wilgotna i zostawiam na calej buzi,a jak czasem mnie drazni to potrzymam z pol godziny i scieram wacikiem. dermogal my love mam mieszana ale lubie ja porzadnie nawilzyc sliwke kocham ale juz mowilam to
zaoszczedz hihihihihi
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 18:14   #984
selene211
Zakorzenienie
 
Avatar selene211
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: nie widać ;)
Wiadomości: 3 333
GG do selene211 Send a message via Skype™ to selene211
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ultrafiolet...a witaminkę E nakłądasz czystą pod oczy ???Nie mieszasz z niczym ???Może tez spróbuję
selene211 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 18:29   #985
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dzisiaj otworzyłam butelkę z hydrolatem z rumianku rzymskiego z Ecospa. Zrobiłam na nim tonik i od razu wprawiło mnie to w świetny nastrój . Co za piękny zapach dosyć mocny, ziołowy z owocową nutą. Polecam wszystkim ten hydrolat. Nie spodziewałam się po nim zbyt wiele, bo miałam butlę tego hydrolatu z mazideł i on prawie w ogóle nie pachniał a tu taki pozytywny szok.
Za to hydrolat z czystka ladanowego- zapach prawie jak muchozol , będę musiała zużyć do maseczek.
Kupiłam też melisę - w niczym nie przypomina mi olejku z tego zioła, zapach z lekką nutą stęchlizny.
No ale rumianek był zdecydowanie warty zakupu
Dostałam tez próbkę oleju z pestek granatu -zapach całkiem w porządku - mocny i trochę chemiczny, ale w porównaniu do hydrolatu z czystka to prawie jak perfumy. W każdym razie spokojnie znosze go na twarzy - wolę go 100 razy bardziej od zapachu oleju konopnego brr.
Pewnie zdecyduję się wkrótce na pełnowymiarowe opakowanie tego oleju z pestek granatu.
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-02, 21:41   #986
Izii
Przyczajenie
 
Avatar Izii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 22
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Jak zrobić olejek myjący do twarzy taki jak z BU? Czy jeżeli pomieszam zimnotłoczony olej słonecznikowy ze sklepu spożywczego z coco glucoside z Mazideł + olejek eteryczny dla zapachu to będzie ok? jeśli tak to w jakich proporcjach?
Izii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 17:25   #987
jumaatt
Rozeznanie
 
Avatar jumaatt
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław/NRW
Wiadomości: 702
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Izii Pokaż wiadomość
Jak zrobić olejek myjący do twarzy taki jak z BU? Czy jeżeli pomieszam zimnotłoczony olej słonecznikowy ze sklepu spożywczego z coco glucoside z Mazideł + olejek eteryczny dla zapachu to będzie ok? jeśli tak to w jakich proporcjach?
Coco glucoside nie ma już na mazidłach, ale możesz zrobić olejek z dostępnym tam GLYCERYL COCOATE, w proporcjach 10% emulgatora, 90% oleju. Olejki eteryczne dodaj takie jak na BU, bo podobno nie wszystkie są kompatybilne z emulgatorem.
jumaatt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-04, 10:13   #988
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Izii Pokaż wiadomość
Jak zrobić olejek myjący do twarzy taki jak z BU? Czy jeżeli pomieszam zimnotłoczony olej słonecznikowy ze sklepu spożywczego z coco glucoside z Mazideł + olejek eteryczny dla zapachu to będzie ok? jeśli tak to w jakich proporcjach?
podpowiedzi znajdziesz na stronie ZSK - http://www.zrobsobiekrem.pl/?171,ole...rnuszka-migdal
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 14:05   #989
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez selene211 Pokaż wiadomość
Ultrafiolet...a witaminkę E nakłądasz czystą pod oczy ???Nie mieszasz z niczym ???Może tez spróbuję

nie raz sama, ta z dermogalu juz jest wymieszana ale samą lubie tak tez albo mieszam z C
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-05, 19:02   #990
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Po przeczytaniu niektórych zachwytów zdecydowałam poprosić o próbkę oleju śliwkowego z mazideł, skuszona głównie intensywnością emocji wylewanych na forum. Przed chwilą nastąpił mój kontakt z tym źródłem niezwykłych wrażeń...
i muszę to zrobić....








Otworzyłam to cudo i uderzył mnie zapach.... normalnie
nie musiałam nawet niuchać... jak grzmot z jasnego nieba
zakochałam się. Zrobiłam sobie masaż twarzy tym cudem... miodzio !
Nawet mi rumieńce nie przeszkadzają... i choć sporo go użyłam to wchłania się


na pewno kupię buteleczkę
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:16.