Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 63 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-04, 10:18   #1861
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

jest cala masa skladnikow, ktore mozna dodawac do kremu, balsamu - mocznik, oleje, witaminy...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 10:46   #1862
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Cool Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziekuje za odp. zastanawiam sie czy trzeba jakos ten krem przygotowac? czy mozna bezposrednio wlac kilka kropel olejku i zamieszac
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 11:15   #1863
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Lepiej dodawać dodatkowe składniki do gotowych kremów tuż przed użyciem.
W twoim przypadku agusiamyszka bałabym się, że po dodaniu olejku po pewnym czasie krem by się rozwarstwił.
Bardzo fajny watek tu macie dziewczyny, muszę wygospodarować trochę czasu żeby przeczytać cały bo pewnie jest tu multum świetnych rad. Ja jak robię sobie krem to niemal zawsze coś zepsuję a jak robię dla teściowej to jest raz lepszy raz gorszy ale zawsze to co powstanie można nazwać kremem. Ostatni zrobiłam z 8% biobazy (mazidła) i 1% alginatu (mazidła) na oleju żurawinowym i baza bardzo ładna mi wyszła, aż mnie teściowa pochwaliła, bo normalnie się wchłaniał i nie zostawiał tłustej warstwy mieszałam trochę mikserem trochę bagietką.
Chciałam sobie zrobić krem na podobnej bazie ale coś mi się ubzdurało, że użyłam 5% alginatu i z fazy wodnej zrobiła mi się galareta, pomyslałam, że raz kozie śmierć i zmieszałam fazy. Cudem się połączyło, mieszałam bagietką bo dla miksera było to coś za gęste a krem ma konsystencję pianki xD.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 11:34   #1864
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez agusiamyszka Pokaż wiadomość
dziekuje za odp. zastanawiam sie czy trzeba jakos ten krem przygotowac? czy mozna bezposrednio wlac kilka kropel olejku i zamieszac
nie zastanawiaj się Agusiumyszko - tylko czytaj - na stronie ZSK jest instrukcja, jak to zrobic -

http://www.zrobsobiekrem.pl/?360,baza-kremowa-1-1-3

krok po kroku - http://www.zrobsobiekrem.pl/?krok-po...zatkujacych,65
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-04, 17:48   #1865
karolamaria89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: BB
Wiadomości: 272
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam,

Przymierzam się do zamówienia z ZSK, przedtem zamawiałam z BU.

Czy możecie polecić mi coś z olejów zimnotłocznych, oraz hydrolatów do cery hmmmm mieszanej z problemami trądzikowymi? Tak aby była to dobra podstawa pod minerałki z EDM Olej który dobrze się wchłonie i nawilży. Na razie myślałam nad tym z orzecha włoskiego oraz z krokosza.
Do olejku mam zamiar oczywiście wziąć kwas hialuronowy.

Za sugestie z góry bardzo dziękuje
karolamaria89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-05, 18:23   #1866
Lifeless
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 39
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć!
Podczytuję ten topik od jakiegoś czasu i nadziwić się nie mogę, jakie kosmetyczne cuda tu wyprawiacie jestem pod wielkim wrażeniem Waszej wiedzy na ten temat. Sama swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami dopiero zaczynam, dzięki lekturze tego topiku wiele moich wątpliwości zostało rozwianych, a pierwsze udane próby kręcenia zachęciły mnie do dalszych eksperymentów - właśnie czekam na kolejną paczkę z ZSK
Ciekawi mnie natomiast jeszcze jedna rzecz i nie umiem znaleźć odpowiedzi. Chodzi o eliksir wybielający przebarwienia i piegi - czy można go stosować także pod oczy? Zamówiłam go z zamiarem nakładania na twarz, ale chętnie rozjaśniłabym także skórę pod oczami. Jeśli on się nie nadaje, to co innego polecacie?
Lifeless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-06, 12:12   #1867
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Lifeless Pokaż wiadomość
Cześć!
Podczytuję ten topik od jakiegoś czasu i nadziwić się nie mogę, jakie kosmetyczne cuda tu wyprawiacie jestem pod wielkim wrażeniem Waszej wiedzy na ten temat. Sama swoją przygodę z naturalnymi kosmetykami dopiero zaczynam, dzięki lekturze tego topiku wiele moich wątpliwości zostało rozwianych, a pierwsze udane próby kręcenia zachęciły mnie do dalszych eksperymentów - właśnie czekam na kolejną paczkę z ZSK
Ciekawi mnie natomiast jeszcze jedna rzecz i nie umiem znaleźć odpowiedzi. Chodzi o eliksir wybielający przebarwienia i piegi - czy można go stosować także pod oczy? Zamówiłam go z zamiarem nakładania na twarz, ale chętnie rozjaśniłabym także skórę pod oczami. Jeśli on się nie nadaje, to co innego polecacie?
jeżeli cię nie podrażni to możesz nakładać go też na skórę pod oczami
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-07, 13:13   #1868
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny, ukręciłam sobie w środę po przyjściu paczki 2 kremiki
Pierwszy z gotowca, Krem na dzień z filtrem UV i witaminami, drugi z przepisu z użyciem bazy, krem na noc z ekstraktem nawilżającym i na naczynka, na olejach żurawinowym i z kiełków pszenicy. Do tego zaczęłam się maziać maceratem z zielonej herbaty w połączeniu z HA...
No i teraz pojawił się problem...mam wrażenie, że coś u mnie wywołuje powstawanie większej ilości zaskórników, nie jestem tylko teraz pewna co...podejrzewam glicerynę z bazy kremowej...
Prosiłabym którąś z bardziej doświadczonych biochemiczek o podpowiedź kto może być winowajcą, na razie od dzisiaj wieczorem zmienię olej z zielonej herbaty na wiesiołkowy, bo tamten ma niby działać przeciw zaskórnikom...Myślicie, że pomoże?
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 13:37   #1869
cziki
Zakorzenienie
 
Avatar cziki
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 303
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny mam pytanie! Kupiłam sobie ten krem:
http://www.zrobsobiekrem.pl/?247,mik....h.a.-3-x-50-g
i nie wyszedł mi Robiłam jak w opisie, dokładnie odmierzałam i juz 2 raz wyszedł chyba za rzadki- nie chce zgęstnieć mimo że juz całkiem wystygł. Co może być nie tak?
cziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-07, 14:35   #1870
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

mAM PYTANKO- <poczatkujaca> czy moge zrobic to serum http://www.zrobsobiekrem.pl/?293,lip...ojrzalej-30-ml po czym wymieszac je z baza kremowa zeby powstal odzywczo-przeciwzamarszczowy kremik i dodac do tego mocznik i witaminy all in one?

przyznam , ze nie mama pojecia jak sie za to wszystko wziac mimo dlugiego czytania biochemicznych watkow, skoro baza jest 1-1-3 to czy ruga jedyneczka moze byc olejem zawartym w serum<jest tam odrobina olejuz wiesiołka ale chyba duzo mniej> help!

Edytowane przez 2011801131227
Czas edycji: 2010-02-07 o 14:36 Powód: byk
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 19:45   #1871
Nati_kk
Zakorzenienie
 
Avatar Nati_kk
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 5 921
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Nati_kk Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ukręciłam sobie w środę po przyjściu paczki 2 kremiki
Pierwszy z gotowca, Krem na dzień z filtrem UV i witaminami, drugi z przepisu z użyciem bazy, krem na noc z ekstraktem nawilżającym i na naczynka, na olejach żurawinowym i z kiełków pszenicy. Do tego zaczęłam się maziać maceratem z zielonej herbaty w połączeniu z HA...
No i teraz pojawił się problem...mam wrażenie, że coś u mnie wywołuje powstawanie większej ilości zaskórników, nie jestem tylko teraz pewna co...podejrzewam glicerynę z bazy kremowej...
Prosiłabym którąś z bardziej doświadczonych biochemiczek o podpowiedź kto może być winowajcą, na razie od dzisiaj wieczorem zmienię olej z zielonej herbaty na wiesiołkowy, bo tamten ma niby działać przeciw zaskórnikom...Myślicie, że pomoże?
Ponawiam pytanie
__________________
Bo zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji


Wymienię

Razem od 08.07.2009
Zaręczeni 17.09.2011
Ślubujemy 06.09.2014

Nati_kk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 20:26   #1872
2011801131227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 723
GG do 2011801131227 Send a message via Skype™ to 2011801131227
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczynki jak chce uzyskac w kremiku stezenie mocznika jakies 3% to jaka iloscia kwasu mlekowego trzba go dostabilizowac?

i drugie pytanko- czy do hydrolatu mozna dodac mocznik z kwasem mlekowym jako dodatkowe nawilzacze? i troszke oleju? Jako onik nawilzajacy. Czy to sie mija z celem?
2011801131227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 23:00   #1873
Madam Coco
Rozeznanie
 
Avatar Madam Coco
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 717
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witajcie Dziewczyny!


Podczytuję sobie od pewnego czasu biochemiczne forum i jestem zszokowana, a jednocześnie zachwycona tym, co robicie i jak bardzo dbacie o swoją skórę twarzy.

Jestem w tym wątku bardzo początkująca, praktycznie od dnia dzisiejszego zaczęłam go studiować... Sama jestem na siebie zła, że aż tak późno.

W związku z moim małym obeznaniem w temacie, chciałabym zadać kilka pytań i proszę, nie bijcie, jeżeli będą się powtarzały, ale zrozumcie same, że nie mam tyle czasu i siły, aby przestudiować tak wiele stron Dlatego też z góry dziękuję za wszelkie wskazówki

Chciałabym zrobić sobie swój pierwszy naturalny krem. Nie umiem jeszcze sama "zadecydować" i obmyślić składu, dlatego muszę skorzystać z gotowców dostępnych na ZSK.

W tej chwili posiadam cerę bardzo wysuszoną (staram się ją jak najbardziej nawilżać i stosuję tylko kremy apteczne, innych się boję, że mnie zapchają). Od razu po umyciu potrafi zacząć mi się łuszczyć i jest ściągnięta. Borykałam się też z trądzikiem, w tej chwili mam tylko rozszerzone pory i wągry. Punktowo lub w "gorszych dniach mojej cery" stosuję Brevoxyl, co tłumaczy wysuszenie. Czuję, że moja skóra potrzebuje nawilżenia!

Dlatego pierwsze moje pytanie - jaki krem z tych gotowych poleciłyście mi i czy któraś z was go już robiła i mogła po krótce opisać efekty - czy warto, czy nie. Zależy mi także na tym, żeby krem nie wymagał miksowania ani większych skomplikowanych zabiegów.

Brałam pod uwagę te: Mikrozłuszczanie L.H.A, Przeciwtrądzikowy krem na noc z liposomami, Delikatny krem z kwasami PHA, Krem na noc - siedem witamin

Może lepsze byłoby serum? Serum 10% SAP?

Chciałabym żeby w mój krem miał działanie mocno nawilżające, ale przy tym też zapobiegające wyskakiwaniu niespodzianek - po prostu leczący skórą, dlatego też świetnie jakby w nim znalazły się takie substancje jak - mocznik, kwas hialuronowy czy witaminy.

Może któraś z Was posiada "własny" przepis, który byłby idealny i zechciałaby się ze mną podzielić?

Miałam w planach kupienie Juvitu, ale skoro zamierzam zrobić tego typu krem - nie będzie mi on już chyba potrzebny?

Strasznie Was przepraszam za te pytania, ale nawet nie wiem od czego mam zacząć, a chciałabym mieć piękną cerę

Z góry Wam dziękuję za JAKIEKOLWIEK odpowiedzi
__________________
Finezja życia.
Madam Coco jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 19:50   #1874
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Madam Coco Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny!


Brałam pod uwagę te: Mikrozłuszczanie L.H.A, Przeciwtrądzikowy krem na noc z liposomami, Delikatny krem z kwasami PHA, Krem na noc - siedem witamin
Cześć
Ja mam cerę mieszaną i jestem bardzo zadowolona z tego kremu z LHA- robię już 3 porcję. Jest w nim mocznik, pantenol, niacynamid i kwas hialuronowy. Kupiłam oddzielnie składniki. Najpierw robiłam dokładnie wg przepisu na gotowy zestaw. Ciągle walczę z zaskórnikami, więc podniosłam stężenie LHA najpierw do 2%, potem do 3%.
To mój ulubiony krem na noc- przynajmniej w moim przypadku dobrze nawilża i wygładza skórę. Robiłam też krem PHA, ale teraz używam te kwasy w serum pod krem (bo zależy mi na równoczesnym używaniu i LHA i PHA).

Pozdrawiam
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 20:04   #1875
gabipati
Zadomowienie
 
Avatar gabipati
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 265
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Madam Coco na początek polecam Ci zakupić tę gotową bazę.Też miałam problem z bardzo wysuszoną skórą , na czole przesuszoną na wiór i postanowiłam zrobić kremy na dzień na noc i pod oczy na tej bazie kremowej.Składniki użyłam takie jak w przepisach na stronie ZSK kompletnie nic nie zmieniając(oprócz olei , bo chciałam użyć te , które miałam w posiadaniu).

Kremy bardzo mi odpowiadają , po kilku dniach używania zauważyłam znaczną poprawę, skóra super nawilżona.Wcześniej żaden krem drogeryjny nie nawilżał tak dobrze mi jak te na bazie wraz z HA, ekstraktem nawilżającym ,mocznikiem , i in.m. Najlepiej pasuje mi krem na noc i pod oczy.Z kremem na dzień nieco gorzej, trochę za długo mi się wchłania może dlatego ,że jest na oleju z pestki śliwki ale ja uwielbiam ten zapach i chciałam mieć go w tym kremie.Pewnie na innym oleju szybciej by się wchłaniał, spróbuję następnym razem.

Przygotowanie tych kremów też jest proste , nie powinnaś mieć problemów.

Jak na początek możesz spróbować ale może ktoś ma zupełnie inne doświadczenia z tą bazą.Ja polecam
gabipati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 20:57   #1876
cziki
Zakorzenienie
 
Avatar cziki
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 303
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Cześć
Ja mam cerę mieszaną i jestem bardzo zadowolona z tego kremu z LHA- robię już 3 porcję. Jest w nim mocznik, pantenol, niacynamid i kwas hialuronowy. Kupiłam oddzielnie składniki. Najpierw robiłam dokładnie wg przepisu na gotowy zestaw. Ciągle walczę z zaskórnikami, więc podniosłam stężenie LHA najpierw do 2%, potem do 3%.
To mój ulubiony krem na noc- przynajmniej w moim przypadku dobrze nawilża i wygładza skórę. Robiłam też krem PHA, ale teraz używam te kwasy w serum pod krem (bo zależy mi na równoczesnym używaniu i LHA i PHA).

Pozdrawiam
O to może ty mi pomozesz - co zrobiłam nie tak kręcąc ten kremik, że mi nie chciał zgęstnieć- zrobiłam 2 porcje i poszły do śmieci Zrobiło Ci się tak kiedyś? Ta porcja olejowa która mi została jest całkiem twarda (coś jak wosk) a ta wodna prawie od razu się rozpusciła więc do gorącej kapieli włożyłam tylko na chwilke. Juz sama nie wiem
cziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 10:13   #1877
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W wątku jz kilkakrotnie pojawiły się pozytywne opinie na temat bezalkoholowego toniku z kwasem salicylowym. No i właśnie mam takie pytanie czy zawsze dodajecie tam aloes??czy można go pominąć?bo go nie posiadam
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 10:30   #1878
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez anitusica Pokaż wiadomość
dziewczynki jak chce uzyskac w kremiku stezenie mocznika jakies 3% to jaka iloscia kwasu mlekowego trzba go dostabilizowac?
O stabilizacji mocznika pisała Limaria - http://mazidla.com/index.php?option=...d=44&Itemid=50
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-02-10 o 10:31
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 15:04   #1879
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez cziki Pokaż wiadomość
O to może ty mi pomozesz - co zrobiłam nie tak kręcąc ten kremik, że mi nie chciał zgęstnieć- zrobiłam 2 porcje i poszły do śmieci Zrobiło Ci się tak kiedyś? Ta porcja olejowa która mi została jest całkiem twarda (coś jak wosk) a ta wodna prawie od razu się rozpusciła więc do gorącej kapieli włożyłam tylko na chwilke. Juz sama nie wiem
Cześć
Obydwie fazy muszą być w momencie mieszania gorące. Jeżeli fazę wodną podgrzewałaś tylko chwilkę, prawdopodobnie nie osiągnęła ona odpowiedniej temperatury. Spróbuj podgrzewać ją tyle samo czasu, co fazę olejową. Nie daj żadnej z faz przestygnąć.
Następnym razem, jeśli znowu krem wyjdzie Ci za rzadki (i jeżeli ma taką "zwarzoną" konsystencję), możesz próbować go uratować: włożyć do gorącej kąpieli wodnej ten nieudany krem i miksować mini-mikserem aż obie fazy się połączą, następnie wyjąć z kąpieli i miksować dalej- wtedy powinien zgęstnieć.

Inna możliwa przyczyna zbyt rzadkiego kremu- być może nie podzieliłaś fazy olejowej równo na 3 części - i w konsekwencji było za mało emulgatora.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
W wątku jz kilkakrotnie pojawiły się pozytywne opinie na temat bezalkoholowego toniku z kwasem salicylowym. No i właśnie mam takie pytanie czy zawsze dodajecie tam aloes??czy można go pominąć?bo go nie posiadam
Aloes można pominąć, zamiast niego możesz dodać wodę destylowaną
Pozdrowienia

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-02-10 o 15:01
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 15:11   #1880
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy któraś z Wizażanek używała mleczanu sodu? Zastanawiam się do czego mogę go użyć i w jakich proporcjach?
Do żelu hialuranowego, hydrolatu, gotowego żelu babydream dla dzieci?
Proszę o pomoc
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 15:23   #1881
cziki
Zakorzenienie
 
Avatar cziki
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 303
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość
Cześć
Obydwie fazy muszą być w momencie mieszania gorące. Jeżeli fazę wodną podgrzewałaś tylko chwilkę, prawdopodobnie nie osiągnęła ona odpowiedniej temperatury. Spróbuj podgrzewać ją tyle samo czasu, co fazę olejową. Nie daj żadnej z faz przestygnąć.
Następnym razem, jeśli znowu krem wyjdzie Ci za rzadki (i jeżeli ma taką "zwarzoną" konsystencję), możesz próbować go uratować: włożyć do gorącej kąpieli wodnej ten nieudany krem i miksować mini-mikserem aż obie fazy się połączą, następnie wyjąć z kąpieli i miksować dalej- wtedy powinien zgęstnieć.

Inna możliwa przyczyna zbyt rzadkiego kremu- być może nie podzieliłaś fazy olejowej równo na 3 części - i w konsekwencji było za mało emulgatora.

Pozdrawiam

Dzieki Ci kochana jesteś! Popróbuje jeszcze raz, jak nie wyjdzie to sie obrażam na te ręcznie robione kremy

cziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 18:24   #1882
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez capreolus Pokaż wiadomość

Aloes można pominąć, zamiast niego możesz dodać wodę destylowaną
Pozdrowienia
dziękuję
alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 16:44   #1883
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

i znowu przez jestem zmuszona zlozyc zamowienie

tym razem LHA - duzo czytalam o jego wspanialym dzialaniu - i na LU i na Wizazu - - http://www.wizaz.pl/forum/showthread...323502&page=16

boję sie rozpuszczac go w spirytusie, wiec postawie na PEG, lub oleje
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 20:31   #1884
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
i znowu przez jestem zmuszona zlozyc zamowienie

tym razem LHA - duzo czytalam o jego wspanialym dzialaniu - i na LU i na Wizazu - - http://www.wizaz.pl/forum/showthread...323502&page=16

boję sie rozpuszczac go w spirytusie, wiec postawie na PEG, lub oleje
Carolina... jesooo kobieto, ale kusisz

Po co ja to czytalam, jeszcze nie przyszla do mnie poprzednia paczka, a ja juz mysle zeby ukrecic olejowe serum oczyszczajace
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 21:08   #1885
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Julianka_7oo7 Pokaż wiadomość
Carolina... jesooo kobieto, ale kusisz

Po co ja to czytalam, jeszcze nie przyszla do mnie poprzednia paczka, a ja juz mysle zeby ukrecic olejowe serum oczyszczajace
Moge Cie jeszcze pokusic linkiem z LU
Julianko to wirus - wizazowy wirus - nie moge na to nic poradzic - nawet nie wiem, od kogo sie zaczelo
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-11, 21:44   #1886
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Moge Cie jeszcze pokusic linkiem z LU
Sama znalazłam

Wiesz, co najlepsze jest to że po cokolwiek nie sięgnę to jestem zadowolona... jeśli to wirus wizażowy, to z pewnością czyni wiele dobrego, chwała temu kto go przenosi
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 18:03   #1887
sabka
Przyczajenie
 
Avatar sabka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: chełm
Wiadomości: 28
GG do sabka
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Chciałabym zrobić sobie jakiś dobry krem do rąk i bardzo zależałoby mi żeby był w nim olej z avokado. Może ma ktoś jakiś pomysł na recepture takiego kremu. Będę bardzo wdzięczna
sabka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 15:38   #1888
capreolus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 55
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cześć
Mi osobiście bardzo służą kremy do rąk na wosku pszczelim. Wykonanie jest bardzo proste -10% wosku, 45% fazy wodnej, 45% wybranego oleju.
Na stronie ZSK są szczegóły wykonania.
http://www.zrobsobiekrem.pl/?kremy-z...-pszczelim.,79
Możesz dodać glicerynę, pantenol, mocznik, kilka kropel olejku eterycznego cytrynowego.

Jeżeli masz zniszczone dłonie, możesz zrobić krem w wersji z woskiem i lanoliną, jak tutaj (ogólny przepis plus przykłady):

http://www.zrobsobiekrem.pl/?kremy-z-lanolina,78

pozdrawiam

Edytowane przez capreolus
Czas edycji: 2010-02-13 o 15:40
capreolus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 16:57   #1889
iwona200
Zakorzenienie
 
Avatar iwona200
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 14 498
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy hydrolat aloesowy to woda destylowana i wyciąg z aloesu? Można w ten sposob zrobic hydrolat aloesowy?
iwona200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-13, 17:12   #1890
arat
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 269
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez iwona200 Pokaż wiadomość
Czy hydrolat aloesowy to woda destylowana i wyciąg z aloesu? Można w ten sposob zrobic hydrolat aloesowy?
Nie, to nie jest to samo. Przeczytaj proszę opisy hydrolatów i wyciągu aloesowego na stronie sklepu, a zobaczysz różnicę:

http://www.zrobsobiekrem.pl/?hydrolaty,6
http://www.zrobsobiekrem.pl/?227,wyc...ony-10-krotnie

W sposób jaki opisujesz możesz sobie za to zrobić prosty tonik aloesowy.
arat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:37.