Praca jako modelka / Modeling - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-12, 21:02   #1
Amber25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 149

Praca jako modelka / Modeling


Jak zostać modelką , ktoś moze mi coś podpowiedzić gdzie szukac itp. mam 171 m wzrostu , 17 lat ,jestem dość szczupła w sumie nie uważam siebie za jakąś piękność i nie wiem czy sie do tego nadaje ale chciałabym spróbować tak dla siebie i żeby troche zarobić , może ktoś mnie doceni. Tylko nie mam pojecia gdzie szukac , szczególnie w Łodzi no i nie mam żadnego doświadczenia. Może ktoś coś wie na ten temat i potrafi mi podpowiedziec nawet do reklamy byłoby spoko gdzieś.
Amber25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 09:45   #2
LegallyPL
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 49
Dot.: Praca jako modelka...

Albo agencja, czego jest pełno na rynku, albo spróbuj na portalach typu maxmodels. musisz być wytrwała i cierpliwa a żeby zacząć karierę trzeba było myśleć mając 14lat jeśli to Twoje marzenie. To są lata przygotowań, katowania sie dietą i ćwiczeniami. Obcowanie z pseudofotografami, homoseksualistami, itd. Pomyśl czy na pewno jesteś na to gotowa ...
LegallyPL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-18, 12:59   #3
Bijou89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3
Dot.: Praca jako modelka...

Zgadzam się z przedmówczynią. Ale jeżeli jesteś na to gotowa i masz silna psychikę, to proponuję zrobić zdjęcia twarzy i sylwetki (zwykłe, bez makijażu) i porozsyłać je po agencjach (tylko tych sprawdzonych i uczciwych). Poszperaj w internecie. Na stronach agencji będziesz mieć szczegółowe wymagania. Jeżeli będą zainteresowani, to na pewno odpowiedzą.
Bijou89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-20, 15:21   #4
Pralinka94
Raczkowanie
 
Avatar Pralinka94
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Zielona Góra
Wiadomości: 293
Dot.: Praca jako modelka...

to raczej na fotomodelke, modelki zaczynają się od 174-no chyba, że jesteś mega wyjątkowa. Modelka nie musi być piękna, ale oryginalna, nietypowa. Fotomodelka ma zaś przyciągać uwagę i mieć śliczną buzię i ciało ponadto do zarabiania na modelingu jest dłuuuuuuuuga droga
__________________
14.01.2011

CKN - dr P.S 09.12.14 -
Pralinka94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 12:30   #5
otoMati
Rozeznanie
 
Avatar otoMati
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 610
Dot.: Praca jako modelka...

zeby zaczac w tej branzy zarabiac trzeba miec i predyspozycje i szczescie

pozatym typowa dobra fotomdoelka w polsce zarobic do 500zl / dzien zdjeciowy

a od amatorki do dobrej fotomodelki dluuga droga
otoMati jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 22:03   #6
Amber25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 149
Dot.: Praca jako modelka...

Spoko tak myślałam.. to sie nie daje , wole robić fotki niż być fotografowana suma sumarum ; -)
Amber25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 16:02   #7
modziarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1
Jak pomóc początkującym modelką?

Cześć dziewczyny,

ostatnio zaczęłam szukać stron dla początkujących modelek i fotomodelek które mogą pomóc im w rozpoczęciu pracy w branży.
Zaintrygowała mnie przede wszystkim jedna, a uściślając jeden blog o modzie który ma na celu właśnie pomóc młodym nie tylko modelkom ale również początkującym projektantom mody, wizażystom i wszystkim chcącym zaistnieć w świecie mody.

TheFashionProject bo tak się nazywa, jak zauważyłam została założona w 2012 roku w Wielkiej Brytanii, ale posiada również polską wersje językową więc każdej z Was powinna podpasywać. Posiada póki co małą bazę modelek, stylistów i wizażystów ale jak już zauważyłam istnieje dosyć krótko lecz zapowiada się świetnie!

Wydaje mi się, że to świetny pomysł i nie spotkałam się jeszcze z takim projektem w Polsce więc chciałam się z Wami nią podzielić.

Link - Blog o modzie

Znacie podobne strony/blogi które mogą pomóc w taki sam sposób? Zrobimy listę dla zainteresowanych dziewczyn, Kto wie, może dzięki Nam którejś z nas uda się zaistnieć w tym jakże ciężkim do przebicia się sektorze.

Pozdrawiam!
__________________
Blog modowy
modziarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 17:38   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jak pomóc początkującym modelką?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 19:07   #9
Auksencja
Rozeznanie
 
Avatar Auksencja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 552
Dot.: Jak pomóc początkującym modelką?

Zajrzyj dziewczyno do słownika ortograficznego, zanim coś napiszesz i naucz się zasad interpunkcji.
Auksencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 19:48   #10
XxJoeyxX
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 36
Dot.: Jak pomóc początkującym modelką?

zgłosić sie do programu j.krupy top madl zostań modelką
XxJoeyxX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-17, 19:57   #11
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Jak pomóc początkującym modelką?

nauczyć się odmianów po polskiemu
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-17, 20:00   #12
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Jak pomóc początkującym modelką?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 20:14   #13
qaswe1
Raczkowanie
 
Avatar qaswe1
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 211
modeling co myslicie ?

Hej,
nie wiem jak zacząć nawet ten wątek... coz czesto ludzie mowia mi ze powinnam pomyslec nad modelingiem. Nigdy nie rozważałam o tym, jakos nie brałam tego na poważnie. Jednak dziś troche zaczelam o tym myslec. Mam 17 lat, 183 cm i 59 kg (jak na jakies modelki to dużo, wiem ale to tylko taka malutka mysl ). Macie moze jakies wskazowki, rady, doswiadczenia ?
qaswe1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 20:47   #14
verda
Inkwizytor
 
Avatar verda
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: zabita dechami...
Wiadomości: 2 452
Dot.: modeling co myslicie ?

Cytat:
Napisane przez qaswe1 Pokaż wiadomość
Hej,
nie wiem jak zacząć nawet ten wątek... coz czesto ludzie mowia mi ze powinnam pomyslec nad modelingiem. Nigdy nie rozważałam o tym, jakos nie brałam tego na poważnie. Jednak dziś troche zaczelam o tym myslec. Mam 17 lat, 183 cm i 59 kg (jak na jakies modelki to dużo, wiem ale to tylko taka malutka mysl ). Macie moze jakies wskazowki, rady, doswiadczenia ?
Tu gdzieś jest temat o modelingu, poszukaj. Był tam gdzieś link do strony na której jest forum "branżowe". Można wrzucać zdjęcia i modelki, fotografowie czy inni zorientowani w temacie napiszą Ci czy spełniasz wymagania tzn czy masz odpowiedni typ urody. Modelki zazwyczaj nie sa typowo piękne, tylko charakterystyczne i wysokie. Pozdrawiam.
__________________
“Never forget what you are, for surely the world will not. Make it your strength. Then it can never be your weakness. Armor yourself in it, and it will never be used to hurt you.” Martin

wymianka książkowa
verda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 22:21   #15
Garderobianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 199
Dot.: modeling co myslicie ?

Racja.. patrząc czasem na modelki chodzące po wybiegu, nachodzi mnie myśl, że znam sporo dziewczyn o wiele ładniejszych od nich Takie moje małe spostrzeżenie
Garderobianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 19:55   #16
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: modeling co myslicie ?

Cytat:
Napisane przez qaswe1 Pokaż wiadomość
Hej,
nie wiem jak zacząć nawet ten wątek... coz czesto ludzie mowia mi ze powinnam pomyslec nad modelingiem. Nigdy nie rozważałam o tym, jakos nie brałam tego na poważnie. Jednak dziś troche zaczelam o tym myslec. Mam 17 lat, 183 cm i 59 kg (jak na jakies modelki to dużo, wiem ale to tylko taka malutka mysl ). Macie moze jakies wskazowki, rady, doswiadczenia ?
Ciężko tak komuś doradzać w ciemno. Jeśli chodzi o wzrost to nie powinno być większych problemów, ja na Twoim miejscu bym próbowała w różnych agencjach. Wypełnij formularze, które na swoich stronach mają np. GAGAMODELS czy EasternModels, wyślij zdjęcia. Gdy ich zainteresujesz, skontaktują się z Tobą.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-19, 09:41   #17
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: modeling co myslicie ?

Cytat:
Napisane przez Withers Pokaż wiadomość
Ciężko tak komuś doradzać w ciemno. Jeśli chodzi o wzrost to nie powinno być większych problemów, ja na Twoim miejscu bym próbowała w różnych agencjach. Wypełnij formularze, które na swoich stronach mają np. GAGAMODELS czy EasternModels, wyślij zdjęcia. Gdy ich zainteresujesz, skontaktują się z Tobą.
Koniecznie polaroidy
Siedzę troszkę w tym temacie i polaroid dla nowej modelki to ogromny plus. Wtedy dany fotograf widzi co może zrobić z modelką i na co modelka też może pozwolić.
Są też portale gdzie fotograficy zapraszają modelki na sesje.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-20, 13:54   #18
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 684
Dot.: modeling co myslicie ?

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Koniecznie polaroidy
Siedzę troszkę w tym temacie i polaroid dla nowej modelki to ogromny plus. Wtedy dany fotograf widzi co może zrobić z modelką i na co modelka też może pozwolić.
Są też portale gdzie fotograficy zapraszają modelki na sesje.
Posłuchaj koleżanki bo dobrze radzi
Powodzenia
8c5e47fe6e48fd89bc9c227f1239fe5b9f79e095_5edd71729ccf0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-11, 18:20   #19
kamisia01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1
Modeling

Witam,

mam pytanie odnośnie dobrych agencji w polsce. Chodzi mi o agencje FOTOmodelek, nie modelek. Zna ktoś ? Może polecić dobrą i sprawdzoną ? Proszę o wszelkie informacje.

Pozdrawiam
kamisia01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-10-12, 16:27   #20
Rorin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 15
Dot.: Modeling

Może poszukaj na fb? Powinny być jakieś grupy do tego przeznaczone.
Rorin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-17, 17:26   #21
ContraDianthus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1
Pozowanie do aktów na ASP

Cześć dziewczyny! Nie byłam pewna, gdzie założyć wątek, ale to miejsce wydaje mi się najlepsze
No więc mimo że studiuję kierunek ścisły jestem artystką. Zawsze interesowałam się sztuką (chociaż nie na tyle, żeby iść w taką przyszłość). Od jakiegoś czasu zastanawiam się, czy nie pozować do aktów jako modelka na ASP na rysunku lub fotografii. Nie wstydzę się swojego ciała, nie jest to dla mnie problem.
Czy któraś z was wie cokolwiek o tym?
Niby jest wiele tego typu kierunków w kraju. Mój dom rodzinny jest w Toruniu, gdzie jest wydział sztuk pięknych na UMK, teraz studiuję w Katowicach, gdzie jest ASP. Mimo wszystko nie mogę znaleźć żadnych ogłoszeń o pracę jako modelka. A nie widzi mi się dojeżdżać do innego miasta, bo za sesję pacą jakieś 30-40 zł to więcej by mnie wyniósł dojazd, a tak to te 2 miejsca wchodzą w grę, ale nie mogę znaleźć ofert
A Wy dziewczyny znacie kogoś, kto brał w tym udział? A może wy kiedyś pozowałyście?
ContraDianthus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-17 18:26:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:14.