Jak przytyć? (!) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-10-03, 18:02   #1
raadosnaa
Przyczajenie
 
Avatar raadosnaa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 13

Jak przytyć? (!)


Moja historia z walką o idealną sylwetkę sięga roku 2010, do tamtej pory nie miałam żadnych problemów ze swoim wyglądem, jadłam zdrowo, unikałam słodyczy i niezdrowego jedzenia. Jednak w ciągu jednego roku sporo przytyłam od tamtego czasu non stop jestem na diecie przez ostatnie 8 lat nie było chwili żebym była zadowolona ze swojego wyglądu, non stop mi coś przeszkadzało. Jak nie tłuszczyk w okolicy brzucha, to zbyt duży biust, za grube uda, zbyt okrągła twarz. Swoją dietę opierałam głównie na sałatkach, warzywach, jajkach. Sprawę pogarszały osoby z mojego bliskiego otoczenia, które non stop widziały coś złego w mojej figurze, dochodziło do tego, że członkowie szeroko pojętej rodziny potrafili wyzywać mnie od grubasów. Dopiero kiedy poznałam mojego obecnego męża, uświadomił mi on, że no cóż, jestem niezdrowo wychudzona. Lata katorżniczej diety odcisnęły piętno nie tylko na figurze, ale także na włosach i paznokciach. Mąż zmotywował mnie do tego, żebym założyła ten wątek i zapisywała w nim drogę, która dzieli mnie od uzyskania dawnej, świetnej figury. Więc tak, zaczynam na razie od modyfikacji diety - przy wzroście 178 cm ważę zaledwie 50 kg. . A no i na razie całkowicie rezygnuję z ćwiczeń kardio (bo właściwie tylko takie do tej pory stosowałam) na rzecz siłowni! Z tym ostatnim zaczekam, aż znajdę z partnerem czas żeby wreszcie ruszyć tyłek z domu
__________________
raadosnaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 14:33   #2
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Dot.: Jak przytyć? (!)

Też mam za sobą okres, w którym po prostu musiałam przytyć Po pierwsze nie rzucaj się na niezdrowe jedzenie - mimo, że ma dużo kalorii, nie będziesz miała ochoty po nim na porządne zdrowe dania. Radzę Ci jeść regularnie, o stałych porach. Dodawaj do potraw oliwę, masło, ogólnie tłuszcze, sięgaj często po ziemniaki, banany, awokado, orzechy, to są zdrowe rzeczy. Do porządnych posiłków możesz dodać na deser trochę czekolady itp. Przytyjesz ale jednocześnie uzupełnisz witaminy i minerały dzięki czemu wypiękniejesz
Podam jeden z moich przykładowych jadłospisów (czesto zapisuje co jadłam, więc wróce do okresu "na przytycie".)
Śniadania: 3 kanapki z masłem orzechowym i pokrojonym bananem + kakao na mleku 3,2%
II śniadanie: koktajl z 1 dojrzałego awokado, 2 garście mieszanki mrożonych owoców leśnych, banan, 1 łyżka nasion chia, 1 łyżka miodu, szczypta cynamonu, 1 szklanka płynnego jogurtu naturalnego i trochę mleka do rozrzedzenia
Obiad: 3 ziemniaki ubite z łyżeczką masła, surówka colesław, buraczki z chrzanem, 1 pieczona pierś z kurczaka bez skóry
Podwieczorek: miseczka mieszanki studenckiej + pasek czekolady + kawa z mlekiem 3,2%
Kolacja: 2 kanapki + pasta z makreli (twaróg tłusty+makrela wędzona+cebula+przyprawy) do tego warzywa jako przekąska-pokrojona papryka, marchewka, ogórek.

Z tego jadłospisu wychodzi na około 2500-3000 kcal czyli całkiem spoko, zwłaszcza że przez długi czas jadłaś mało (tak jak ja)
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 17:36   #3
Vinelf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 1
Dot.: Jak przytyć? (!)

Bardzo pomocne
Vinelf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 10:47   #4
Meriem
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 29
Dot.: Jak przytyć? (!)

Ja również staram się przytyć. Od zawsze byłam szczupła, ale po założeniu aparatu ortodontycznego wychudłam jeszcze bardziej. Często towarzyszy mi ból, który utrudnia jedzenie i jestem skazana na produkty płynne. Staram się jeść zdrowo, dużo produktów pełnoziarnistych, itp. ale waga stoi w miejscu.
Meriem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-09, 18:47   #5
Paula536
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 106
Dot.: Jak przytyć? (!)

Na razie nie dopuść do dalszego chudnięcia. Kiedy zęby wyzdrowieją i będziesz w stanie jeść nadrobisz zaległości Pij dużo koktajlów, zup ze śmietaną, rób smoothie z owoców np. bananów i dodawaj do niego awokado lub łyżkę oleju kokosowego czy masła orzehchowego. Taki dodatek podniesie kaloryczność i jednocześnie zagwarantuje bardzo dobry smak i wartości odżywcze. Żeby podbić kalorie staraj się wypijać soki owocowe np. pomarańczowe, ale te 100%, bez konserwantów.
Paula536 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 09:23   #6
Jinezi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 15
Dot.: Jak przytyć? (!)

Trening siłowy + nadwyżka kaloryczna Jedz częściej i bardziej kaloryczne rzeczy. Postaw na zdrowe tłuszcze: orzechy, olej kokosowy itd. Zrezygnuj z treningu cardio.
Jinezi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-18, 10:40   #7
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Jak przytyć? (!)

Cytat:
Napisane przez Jinezi Pokaż wiadomość
Trening siłowy + nadwyżka kaloryczna Jedz częściej i bardziej kaloryczne rzeczy. Postaw na zdrowe tłuszcze: orzechy, olej kokosowy itd. Zrezygnuj z treningu cardio.
Olej kokosowy pod żadnym względem nie jest zdrowym tłuszczem. Nie wiem, skąd u ludzi to przeświadczenie.

Z treningu cardio nie trzeba całkowicie rezygnować. Choćby dlatego, że jest korzystny dla zdrowia i warto poćwiczyć cardio choćby kilkadziesiąt minut w ciągu tygodnia, nawet kiedy chce się przytyć.
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-10-19, 14:58   #8
Loriin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 17
Dot.: Jak przytyć? (!)

Ale dziewczyna chce przytyć, więc im więcej będzie spalać, tym więcej będzie musiała jeść.
Loriin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-01, 14:09   #9
claudiina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 1
Dot.: Jak przytyć? (!)

Z niedowagą zmagam się od zawsze. Nie to, że mi to bardzo przeszkadza, bo generalnie mogę jeść wszystko i nie tyję. Mam po prostu bardzo dobrą przemianę materii. Ale kiedyś lekarz martwiąc się o moje zdrowie zasugerował, że warto pić jogurt naturalny raz dziennie. Ponoć poprawia troszkę trawienie składników. Ale ja nie wiem, nie znam się..
claudiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-02, 19:41   #10
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 770
Dot.: Jak przytyć? (!)

Cytat:
Napisane przez claudiina Pokaż wiadomość
Z niedowagą zmagam się od zawsze. Nie to, że mi to bardzo przeszkadza, bo generalnie mogę jeść wszystko i nie tyję. Mam po prostu bardzo dobrą przemianę materii. Ale kiedyś lekarz martwiąc się o moje zdrowie zasugerował, że warto pić jogurt naturalny raz dziennie. Ponoć poprawia troszkę trawienie składników. Ale ja nie wiem, nie znam się..
Też mam szybką przemianę materii, po rodzicach chyba bo też zawsz byli szczupli, mimo że tata nie ogranicza się z jedzeniem, ale nie tyje, siostry też szczupłe. Na przytycie pomaga mi masło orzechowe, orzechy, oliwa, oliwki, awokado i jednak muszę jeść trochę zbóż, jak jem zboża trzymam wagę a jak tylko odstawiam od razu leci w dół. Chciałam żyć na samych warzywach i niektórych owocach, ale ta dieta chyba nie do końca dla mnie, bardziej dla kogoś kto łatwo tyje.
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-03, 21:11   #11
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Jak przytyć? (!)

Snowdrop zgadzam się - na samych warzywach wyglądałabym jak szkielet wiosną dla kogoś kto dużo się rusza zjedzenie 500 kcal z warzyw samych nierealne ( żeby wyrównać a gdzie dodatkowe 500 żeby przytyć?)

A jakie orzechowe masło możesz polecić? U mnie stres wpływa na apetyt bardzo
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-05, 09:30   #12
pysia2_0
Przyczajenie
 
Avatar pysia2_0
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 16
Dot.: Jak przytyć? (!)

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Snowdrop zgadzam się - na samych warzywach wyglądałabym jak szkielet wiosną dla kogoś kto dużo się rusza zjedzenie 500 kcal z warzyw samych nierealne ( żeby wyrównać a gdzie dodatkowe 500 żeby przytyć?)

A jakie orzechowe masło możesz polecić? U mnie stres wpływa na apetyt bardzo
masełko z kfd jest dobre i ma fajny skład
pysia2_0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 08:49   #13
Mija62
uparta chmura
 
Avatar Mija62
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Miasto Portowe
Wiadomości: 8 645
Dot.: Jak przytyć? (!)

Koktajle owocowe, nie cytrusy, tylko te nie polecane na diecie odchudzającej. Banany, mango, winogrona..
__________________
"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli"
Abraham Lincoln
Mija62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-06, 13:46   #14
Pamnoa
Przyczajenie
 
Avatar Pamnoa
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 22
Dot.: Jak przytyć? (!)

Zwiększyć bilans kaloryczny innej rady nie ma. Nie wierz w te mity, że cytrusy to na odchudzanie. Jak masz ochotę to jedz. Żeby tyć z głową a nie na śmieciowym jedzeniu to często sięgaj po dobre tłuszcze - tłuste morskie ryby, dodawaj do sałatek obficie oliwy z oliwek, oleju lnianego, oleju z pestek dyni, jedz awokado, orzechy. Żeby to dobrze zobrazować. Mała garść orzechów włoskich to 200 kcal. Szybko można podbić bilans własnie na dobrych tłuszczach.

Jeżeli jesz nabiał wybieraj ten pełnotłusty, rób sobie desery na bazie mleka kokosowego - zdrowe, pyszne, dość kaloryczne, ale nie pozostawiające uczucia przejedzenia. Bez obaw można wsuwać gorzką czekoladę o jak najwyższej zawartości kakao, a najlepiej jeszcze z orzeszkami

Odrzuciłabym takie typowe beznadziejne węgle typu białe pieczywo, pszenna mąka, słodycze, bo to zapychacze, które powodują, że nie masz ochoty na pełnowartościowe kaloryczne jedzenie.
Pamnoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-07, 21:03   #15
Snowdrop_
Animal Liberation
 
Avatar Snowdrop_
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 5 770
Dot.: Jak przytyć? (!)

Cytat:
Napisane przez żurawinka Pokaż wiadomość
Snowdrop zgadzam się - na samych warzywach wyglądałabym jak szkielet wiosną dla kogoś kto dużo się rusza zjedzenie 500 kcal z warzyw samych nierealne ( żeby wyrównać a gdzie dodatkowe 500 żeby przytyć?)

A jakie orzechowe masło możesz polecić? U mnie stres wpływa na apetyt bardzo
No właśnie też mam ten problem, też lubię warzywa i owoce i najchętniej nie jadłabym nic poza nimi... ale podliczałam kalorie, wyszło mi że jak jem ich nawet sporo to nie przekraczam 1000 kcal/ dziennie a do tego jeszcze ciągle jestem w ruchu. Masło orzechowe jest przynajmniej bardzo kaloryczne, tak samo batony proteinowe czy w ogóle orzechy, kupuję NaturAvena bo nie ma dodatku cukru czy słodzików.
I jak się stresuję też nie jem, np. moje kuzynki mają na odwrót, one nastolatki i z nadwagą przez zajadanie stresów, a ja 15 kg mniej niż te dziewczyny przez niejedzenie ze stresu. Jak mam takie stresy, że nie mogę jeść pomagają mi porządne wyspanie się, muszę wtedy spać więcej niż zwykle i słuchanie ambientu, generalnie po tym jakoś napięcie odpuszcza i wtedy robię się głodna. Ja mam jeszcze problem z nerwicą i od tego IBS, jako dziecko ciągle miałam wilgotne łapki, kołatanie serca i nerwy wpłynęły na układ pokarmowy.

Edytowane przez Snowdrop_
Czas edycji: 2019-02-07 o 21:14
Snowdrop_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 11:00   #16
dominika_kras
Raczkowanie
 
Avatar dominika_kras
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 131
Dot.: Jak przytyć? (!)

Cytat:
Napisane przez Pamnoa Pokaż wiadomość
Odrzuciłabym takie typowe beznadziejne węgle typu białe pieczywo, pszenna mąka, słodycze, bo to zapychacze, które powodują, że nie masz ochoty na pełnowartościowe kaloryczne jedzenie.
warto o tym pamiętać.. mój chłopak schudł mocno przez stres w pracy, teraz stara się przytyć i ma takie fazy, że zapycha się popołudniu białym chlebem i makaronem, żeby niby zjeść więcej, a później jest tak zamulony, że nie ma ochoty na nic innego..
masło orzechowe i orzechy to bardzo fajny dodatek, olej lniany i tłuściutkie sałatki z awokado i oliwą też polecam, pycha
dominika_kras jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-11, 19:20   #17
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Jak przytyć? (!)

Ja przez miesiąc nie jadłam cukru i zaraz waga poleciała w dół,ale za to energia plus 100 procent, po zjedzeniu kawałka tortu na urodzinach siostrzenicy przez trzy dni byłam przymulona.
__________________


Edytowane przez żurawinka
Czas edycji: 2019-02-11 o 19:23
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-02-11 20:20:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:25.