jak pokroić kapustę pekińską ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-01-14, 17:41   #1
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287

jak pokroić kapustę pekińską ?


tylko nie śmiejcie się proszę z tego pytania gotować nijak ni umim i własnie dzisiaj zaczynam się uczyć - mam przepis od na surówkę z kapusty i jabłkiem ale nie wiem jak mam pokroić kapustę ? Od góry całą ? Czy raczej to bardziej białe tzn. pół kapusty wyrzucić i ciąć od środka ? I czemu ta kapusta jest taka twarda ?

może mi ktoś powiedzieć tzn. napisać JAK kroić ? specjalnie nie umieściłam tego na forum uśmiechnij się słowo honoru że coś jest nie tak z tą kapustą
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 17:54   #2
babi
Raczkowanie
 
Avatar babi
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 67
Re: jak pokroić kapustę pekińską ?

Nic się nie martw,to nie takie trudne.Kapustę pekińską gdy jest świeża kroi się w poprzek,zaczynając od brzegów liści.Raz koło razu ciachasz nożem na cienkie makaroniki.Gdy jest trochę przywiędnięta,to każdy liść urywasz i cienko tniesz tylko tę zieloną część,bo ta biała część może być twarda.Spróbuj i daj znać jak Ci poszło.
babi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 18:14   #3
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: jak pokroić kapustę pekińską ?

bardzo Ci dziękuję za radę naprawdę się zastanawiałam . Babi ? możesz mi jeszcze powiedzieć czy jest jakiś sposób aby ta pokrojona kapusta była bardziej miękka ? Tzn. tak jak w kupnych surówkach ( one są kruche i miękkie ) a moja kapusta jest jak trawa .

a teraz idę kroić
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-14, 19:14   #4
mauricel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 287
Re: jak pokroić kapustę pekińską ?

ZROBIŁAM - krojenie wyszło - musiałam posiekać tę kapustę bo trochę za długa mi się zrobiła przy krojeniu . I robi się coraz bardziej miękka z tymi składnikami . No - mój m. podąża do domu i zrobię mu niespodziankę

jeszcze raz dziękuję
mauricel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-01-15, 18:22   #5
babi
Raczkowanie
 
Avatar babi
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 67
Re: jak pokroić kapustę pekińską ?

Przepraszam,że odpisuję dopiero teraz,nie mogłam wcześniej Jeśli chcemy,żeby warzywa zmiękły w surówce,to trzeba je posolić.Chyba,że używasz gotowych sosów Knorra do sałatek-to wtedy nie solić,bo się przedobrzy...
babi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:38.