laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-01, 14:50   #31
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

anastasia! to nie ja sobie wybieram metode, ktora bede miala usuwana brodawke! widzisz jeden dermatolog twierdzil, ze tylko chirurgicznie, chirurg sugerowal zamrozenie, wiec dlatego poszlam do drugiego dermatologa i ten nie pytal sie mnie jaka metoda ja chce miec to zrobione tylko sam zadecydowal o mrozeniu mowiac jeszcze ze bedzie wszystko super i bez blizny, mam sie zglosic w piatek na wizyte kontrolna to zobaczy, ze nic to nie dalo i chyba wymysli cos innego. Jezeli nie bedzie mniej inwazyjnej metody to oczywiscie zrobie to operacyjnie, przeciez juz jestem po pierwszym szczepieniu WZW B a 13 lutego mam drugie i pod koniec lutego bede mogla isc juz pod noz, ale ten chirurg, ktory mnie ogladal odrazu powiedzial, ze bedzie blizna i tego sie boje i tez sugerowal to cholerne mrozenie
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 09:47   #32
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

rozumiem cie.ja sama latalam od lekarza do lekarza i tez chcialam zamrozic,ale niestety w moim przypadku pieprzyk sie powiekszal i lekarz kazal go zbadac,a ze akurat niemialam zbednych 500 zl na plastyka to usuwalam u chirurga onkologa i niezaluje,bo nawet jakbym miala wiekszy slad to wkoncu chodzilo o moje zdrowie i teraz przynajmniej mam sumienie spokojne bo wycinek wykazal ze zmiana byla lagodna .
sama mam jeszcze brodawke do usuniecoa ale zdecydowalam sie na laser bo naczytalam sie ze przy wiekszych brodawkach trzeba zabieg zamrozenia kilka razy powtarzac a ja sie boje takiego podrazniania takich znamion skornych.

zycze powodzenia
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 18:49   #33
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

witaj anastasia!
jutro ide do dermatologa to zapytam go co planuje dalej i powiem Ci szczerze, ze jesli to ma tak dalej wygladac to wymrazanie to ja sie nie zgodze bo to jest bez sensu, przez 8 dni chodzilam z niezbyt estetycznie wygladajacymi zmianami na twarzy (nie kazano mi tego zaklejac i malowac sie ) i 0 efektow, wiec gdybym miala to wyciete to juz bylabym w polowie drogi do sukcesu, a co do laserowego usuwania to wiesz ja mieszkam w niewielkim miescie i na miejscu nie mam takiej mozliwosci, mamy 1 chirurga onkologa, ktory od kilku miesiecy jest na zwolnieniu i nawet nie mialam mozliwosci skonsultowania tego i odeslano mnie do poradni chirurgicznej! zobaczymy czego sie dowiem jutro !

pozdrawiam
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 19:29   #34
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

no to napisz jutro co ci doradzil lekarz
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-02, 22:54   #35
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

ok napewno dam znac !
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 10:08   #36
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Witam!
Bylam dzisiaj u dermatologa i pani stwierdzila, ze zabieg zamrazania trzeba powtorzyc, poniewaz moja brodawka łojotokowa jest dosc duza i nie wystarczy raz. Gdy zapytalam o inne metody np. laser, stwierdzila, ze u nas w miescie nikt tego nie robi, a zabieg chirurgiczny odradza ze wzgledu na inwazyjnosc i dosc duza blizne- tak powiedziala, a poza tym mnie uspokoila, ze jest to zupelnie naturalne, ze wymrazanie sie powtarza 2-3 razy i ze naprawde bede zadowolona z efektow bo napewno nie bedzie blizny. No i dalam zamrozic drugi raz i umowilam sie za 10 dni na kontrole, zobaczymy co z tego wyniknie, ale pani dermatolog wyglada na osobe, ktora wie co robi. Bede zdawac relacje z tego co sie dzieje.

pozdrawiam!
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 11:11   #37
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

wiesz co mnie tylko dziwi?? ze co lekarz to inne zdanie. bo jak ja chcialam zamrozic a mieszkam w duzym miescie to 3ech lekarzy niechcialo sie zgodzic a moja pani dermatolog ktora tez zamraza wyslala mnie do chirurga. jestem juz cala glupia z tego wszystkiego ;-) .
mam nadzieje ze wszystko ladnie ci sie zagoi. i jak juz calkiem ci zniknie ta brodawka to daj znac.
ja tez sie odezwe za jakis czas bo wybieram sie ze swoja brodawka na laser wiec tez napisze co i jak.

pozdrawiam cieplutko
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-03, 12:05   #38
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

wiesz anastasia rodzaj zalecanego zabiegu zalezy od rodzaju tej brodawki mnie dzisiaj dermatolozka powiedziala, ze u mnie to jest zwykla brodawka łojotokowa i ze takie sie mrozi a nie wycina i chociaz pare miesiecy temu inny dermatolog powiedzial, zeby to wyciac bo jest za duze do mrozenia(potem sie dowiedzialam, ze nie ma niestety zbyt dobrej opinii ten lekarz i polecono mi wlasnie obecna pania i musze przyznac, ze sadzac po ilosci pacjentow-przyjezdzaja do niej nawet z sasiednich miast- to chyba zna sie na tym co robi, naprawde tlumy do niej przychodza) zobaczymy jak to sie skonczy, a jeszcze jedno mnie i chirurg, ktory to ogladal tez radzil zamrozenie, ze to nic glebokiego.
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-03, 13:27   #39
depressed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

A no właśnie, wszystko zależy od rodzaju tej zmiany, pieprzyk pieprzykowi nie równy
ja mam np. płaskie i jedyna metoda to skalpel, którego się nie boję, wkońcu nic strasznego, a jak zrobi to wykwalifikowany spec to ślad tez nie bedzie za duzy
depressed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 19:41   #40
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

płaskie też chyba można wypalić/odmroźić... czy się myle?
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 19:46   #41
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

podobno plaskich wlasnie nie mozna i dlatego mam pieprza na czole i nie chce go ruszac skalpelem
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-05, 19:48   #42
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

o ile się nie myle ludzie na tym forum pisali, że można...wspominali, ze ich znamię mierzyło 4-5mm, a z tego wynika, że to musiało być znamię płaskie, lub jakiś mutant...
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 19:52   #43
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

no mi tak powiedzial dermatolog ktory mi usuwal brodawki i pieprzyki wypukle laserem a tego ruszyc nie chcial
Brook jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-05, 22:53   #44
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

wiecie co my to sobie mozemy tutaj pogadac tak sobie, ale i tak nic z tego nie wyniknie bo jestesmy laikami i nie mamy zielonego pojecia o tych wszystkich pieprzykach, znamionach i brodawkach i czym sie od siebie roznia, moja kolezanka twierdzila, ze miala identyczna brodawke jak ja poszla do dermatolozki i ta powiedziala jej ze to tylko chirurgicznie, a mnie ta sama(polecona wlasnie przez ta kolezanke)dermatolozka, ze tylko mrozenie, a jak ja zapytalam dlaczego taka sama u kolezanki kazala chirurgicznie to powiedziala, ze laikowi moze sie wydawac taka sama, a lekarz widzi roznice i tak samo jest z reszta tych zmian


pozdrawiam
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-06, 16:24   #45
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

zgadzam sie z toba nowka!!
lekaz przed zaleceniem metody usuniecia powinien przeprowadzic badanie dermatoskopem a potem zadecydowac o sposobie usuniecia. dla nas moga byc pieprzyki takie same a dla lekarza sa inne.

pozdrawiam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 18:19   #46
depressed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

A ja już jestem po zabiegu usunięcia chirurgicznego, mam nadzieję, że wszystko poszło dobrze.
Jeszcze mam 2 co myśle o ich usunięciu, ale to już w przyszłości
depressed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 21:02   #47
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

No to gratulacje depressed, mam nadzieje, ze wszystko ladnie sie zagoi i nie bedzie sladu. U mnie po 2 mrozeniu sprawa wyglada obiecujaco, w miejscu brodawki zrobil mi sie strupek jest tak duzy jak zmiana, ktora byla mrozona, ale jak go ogladam z bliska to wydaje mi sie, ze jak odpadnie to juz bedzie ok. Narazie czekam. Jak coś sie zmieni dam znac!

pozdrowionka
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-08, 22:10   #48
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

a u jakiego lekarza usuwales - onkologa,plastyka czy zwyklego chirurga??
miales zalozone szwy czy tylko rana zostala opalona??
tak tylko z ciekawosci sie pytam
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 07:05   #49
depressed
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 14
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

to był chirurg plastyk, który właśnie się zajmuje takimi estetycznymi sprawami bo ma prywatny gabinet.
Tak, szwy musiał założyć, za tydzień zdjęcie.
depressed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-10, 11:35   #50
nowka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 32
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Jest dobrze, dzisiaj odpadl mi strupek po mrozeniu i wlaswiwie z duzej brodawki zostala niewielka wypuklosc jak przy krostce, mysle, ze jeszcze jedno mrozenie i juz bede miala problem z glowy.



pozdrawiam
nowka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-15, 06:32   #51
Lajne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 43
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

czy ktoś miał usuwane znamiona płaskie laserem/azotem?
Lajne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-11, 17:29   #52
nasti
Raczkowanie
 
Avatar nasti
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Edi
Wiadomości: 41
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Witam! mam pytanie ..gdzie mozna usunac pieprzyk? i duzo kosztuje taki zabieg?
__________________
grzeczne dziewczynki idą do nieba a niegrzeczne ..gdzie chcą...


Razem od 10.09.2004rpowiemy tak w 2011..cdn.
nasti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 16:48   #53
Secretgirl93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Unhappy Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

mam 2 pieprzyki w okolicy pępka i barrrdzo bym chciała je usunąć tylko ze chcialam bym zrobic to laserowo i czy ktos wie czy była by taka mozliwosc ponieważ one odstają

dodaje zdj.

http://i31.tinypic.com/2d84c39.jpg

pozdrawiam ;]
Secretgirl93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 13:23   #54
magdussia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

witam wszystkich, właśnie zaciekawiło mnie te forum, byłam dzisiaj u dermatologa ponieważ mam dość sporego pieprzyka na nosie tzn. (przy oku) tak jak może kojarzycie tego aktora Damięckiego niestety mam taki sam pieprzyk jak on tylko po drugiej stronie. pieprzyk mi się powiększył nieco i dermatolog kazal isc z tym do onkologa. odrazu dzisiaj zaszlam i dostalam skierowanie do chirurga onkologa na mrożenie:/ ciekawa jestem weście mi powiedzcie czy to boli i to długo trwa bo mój pieprzyk jak wczesniej pisałam jest dośc spory czy normalnie będę mogła chodzić? nie zrobi się z tego żaden bombel i nie będzie to przeszkadzało?? bo usuwać tego operacyjnie nie chcę bo wiąże się z tym widoczna blizna na twarzy. poradzcie cos.
magdussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-19, 09:17   #55
Sersza
Przyczajenie
 
Avatar Sersza
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 5
Dot.: laser czy odmrożenie pieprzyka ? która bardziej estetyczna ?

Dawno nikt tu nie pisał, ale może nadal ktoś potrzebuje informacji Wczoraj miałam laserowo usuwane 3 pieprzyki, kurzajkę i pęknięte naczynko trochę pod okiem. Dwa pieprzyki były na twarzy, jeden płaski obok ust a drugi wypukły i większy obok nosa. Trzeci pieprzyk był przepołowiony, bo kiedyś zwierzak zadrapał mi pazurem. Wszystkie wymienione znamiona były badane dermatoskopijnie, na miejscu był lekarz oraz wykwalifikowana pani, która usuwała laserem. Podczas badania można było zobaczyć swoje znamię na monitorze w od 40-250 krotnym powiększeniu, wszystko było wyjaśniane dlaczego można go usunąć, i dlaczego w razie wu trzeba by wykonywać dodatkowe badanie (oczywiście odpłatnie, ale na szczęście mnie to ominęło). Dzisiaj znamiona są jakby już twardsze, i powoli będą zamieniać się w strupki. Na początku przeraziłam się, że usunięto mi tylko pigment, bo wszystko wygląda tak samo, tylko jest w kolorze skóry Ale chyba większość osób, które miały usuwane laserem przeżyły ten szok Zabieg generalnie był bolesny, trzeci pieprzyk usuwany na dekolcie bolał tak, że miałam mimowolne drgawki :P Znieczulane było maścią, ale i tak popłakałam się bezwarunkowo. Wszystko trwało na szczęście bardzo szybko, 5 znamion usunięto mi w przeciągu 20 minut, także da radę to wytrzymać. Zabieg był wykonywany we Wrocławiu przy ulicy Zwycięskiej 14E/4, na pierwszym piętrze na przeciwko stomatologa, firma Herbabet Polecam, lekarz i babeczka są bardzo w porządku, nie byłam w ogóle zestresowana dzięki nim Jak ktoś ma jakieś pytania to pisać, ja dam znać po odpadnięciu strupków jak to wygląda.
Sersza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:11.