Microgynon 21/Rigevidon/Stediril 30/Levomine - wątek zbiorczy! - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Pokaż wyniki sondy: W jakim wieku zaczęłas współżycoe?
poniżej 20 lat 168 74,01%
powyżej 20 lat 59 25,99%
Głosujący: 227. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-04-07, 20:34   #451
karol_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 28
Dot.: Rigevidon - wątek zbiorczy

Jak to ilość jedzenia? W sensie,że tabletki powodują wzmożony apetyt? Ja niestety tyję po tych tabletkach i w ogóle się dziwnie czuję-ból piersi,ospałość,uderzenia gorąca,bóle brzucha...myślę o zmianie,ale to już trzecie pod rząd i sama nie wiem czy to by było dobrze,ileż można mieszać w hormonach...może z czasem się to ustabilizuje-to dopiero 2 opakowanie...
karol_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 11:21   #452
kitek75
Raczkowanie
 
Avatar kitek75
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: G.B Newport
Wiadomości: 51
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

jestem w trakcie brania minipigulki NORIDAY ale lekarz w uk zmienil mi ja na MICROGYNON 30.Mam takie pytanko...kiedy moge wziasc pierwsza tabl. MIC.30 ??? Bo NORIDAY bierze sie bez zadnych przerw...czy musze czekac do okresu? :/

Edytowane przez kitek75
Czas edycji: 2008-04-08 o 12:37
kitek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 11:47   #453
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Z tego co się orientuję nie ma microgynon 30 tylko 21.
Jak zakupiłaś już nowe tabletki to masz ulotkę- w ulotce dokładnie pisze jak masz się zachować przy zmianie tabletek z minipigułki. Pisze również od kiedy jesteś zabezpieczona.

Polecam czytać ulotki, bo w nich pisze wszystko to, co każda kobieta powinna się dowiedzieć przed rozpoczęciem brania tabletek.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 12:29   #454
kitek75
Raczkowanie
 
Avatar kitek75
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: G.B Newport
Wiadomości: 51
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuję nie ma microgynon 30 tylko 21.
Jak zakupiłaś już nowe tabletki to masz ulotkę- w ulotce dokładnie pisze jak masz się zachować przy zmianie tabletek z minipigułki. Pisze również od kiedy jesteś zabezpieczona.

Polecam czytać ulotki, bo w nich pisze wszystko to, co każda kobieta powinna się dowiedzieć przed rozpoczęciem brania tabletek.
tylko jest maly problem bo ulotke mam tylko w j.angielskim...a z jezykiem u mnie krucho tez bylam zdziwiona ze dostalam MICROGYNON 30 a nie 21. ale zasiegnelam zrodla i dowiedzialam sie ze to odpowiednik polskiego MIC.21
kitek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 16:40   #455
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

kitek75 piszę z ulotki Microgynon 21:

"Jeżeli wcześniej przyjmowano inny środek antykoncepcyjny

Można rozpocząć przyjmowanie preparatu Microgynon 21 następnego dnia, po przyjęciu ostatniej tabletki dotychczas stosowanego preparaty (oznacza to brak przerwy w przyjmowaniu tabletek). Jeżeli preparat ten zawiera również tabletki nieaktywne (bez zawartości hormonów), można rozpocząć przyjmowanie preparatu Microgynon 21 następnego dnia, po przyjęciu ostatniej tabletki zawierającej hormony (jeżeli brak pewności która to tabletka, należy zapytać o to lekarza lub farmaceutę). Można rozpocząć preparatu później, niż w dniu w którym po 7-dniowej przerwie należałoby przyjąć dotychczas stosowaną tabletkę (lub następnego dnia po ostatniej nieaktywnej tabletce dotychczas stosowanego preparatu). Jeżeli postąpi się zgodnie z powyższymi zaleceniami, wówczas nie jest konieczne stosowanie dodatkowych metod antykoncepcyjnych"

Czyli wynika z tego, że jak się skończy Ci tamta pigułka z poprzedniego opakowania, to bez przerwy bierzesz Microgynon 21 i jest spoko

Pozdrawiam Mam nadzieję, że coś tam pomogłam
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 17:03   #456
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Microgynon 30 to odpowiednik Microgynon21 tylko na wyspach o ile się nie mylę. Różni się tym, że jest 30 tabletek ije się je bez przerwy,ale te 7 dodatkowych (różnica miezy 30 a 21) to zwyczajne witaminki, mają inny kolor i bierze się je by nie wypaść z rutyny i zawsze wiedzieć dokładnie którą należy zjeść Stosuj się więc jak do normalnych 21 ale z uwagą na te 7 które nie zabezpieczają. Jeśli jednak po przerwie 7 dniowej (w twoim wypadku zjedzeniu innego koloru) będziesz jadła kolejny blister, wszystko jest ok
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 19:08   #457
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kitek75 Pokaż wiadomość
tylko jest maly problem bo ulotke mam tylko w j.angielskim...a z jezykiem u mnie krucho tez bylam zdziwiona ze dostalam MICROGYNON 30 a nie 21. ale zasiegnelam zrodla i dowiedzialam sie ze to odpowiednik polskiego MIC.21
To całkowicie zmienia postać rzeczy- ale dziewczyny już mnie wyprzedzily
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 20:11   #458
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
Microgynon 30 to odpowiednik Microgynon21 tylko na wyspach o ile się nie mylę. Różni się tym, że jest 30 tabletek ije się je bez przerwy,ale te 7 dodatkowych (różnica miezy 30 a 21) to zwyczajne witaminki, mają inny kolor i bierze się je by nie wypaść z rutyny i zawsze wiedzieć dokładnie którą należy zjeść Stosuj się więc jak do normalnych 21 ale z uwagą na te 7 które nie zabezpieczają. Jeśli jednak po przerwie 7 dniowej (w twoim wypadku zjedzeniu innego koloru) będziesz jadła kolejny blister, wszystko jest ok
U nas też mogłoby tak być, bo czasem sie jakoś zawieszam i już nie wiem czy przerwę mam np 3 czy 4 dzień i mija pół dnia za nim do tego dojdę :/
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 20:54   #459
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez crippled Pokaż wiadomość
U nas też mogłoby tak być, bo czasem sie jakoś zawieszam i już nie wiem czy przerwę mam np 3 czy 4 dzień i mija pół dnia za nim do tego dojdę :/
Ja mam przypomnienia w telefonie na każdy dzien kiedy biorę- i jeszcze nigdy nie zapomnialam tabletki. Polecam sposob
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 21:02   #460
kitek75
Raczkowanie
 
Avatar kitek75
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: G.B Newport
Wiadomości: 51
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

DZIEKI DZIEWCZYNY...KOCHANE JESTESCIE!!!
side85...MOJE TABSY SA W 3 BLISTRACH PO 21 TAB. JEDNEGO KOLORKU(kremowy) I NICZYM SIE NIE ROZNIA OD POLSKICH MICROGYNON 21.WIEC WYNIKA Z TEGO,ZE TA 7-DNIOWA PRZERWA PO SKONCZENIU PIERWSZEGO BLISTRA (21) MUSI BYC ZACHOWANA
WIDOCZNIE ISTNIEJE JESZCZE INNY RODZAJ MICROGYNON 30???
*Agatek* OBECNIE BIORE MINIPIGULKE KTORA MA ZNIKOMA ILOSC HORMONOW I PODOBNO ZEBY ZACZAC BRAC PIGULKE ZLOZONA TRZEBA POCZEKAC NA OKRES TAK SLYSZALAM
POZDRAWIAM CIEPLUTKO.
kitek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-08, 21:13   #461
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Ja mam przypomnienia w telefonie na każdy dzien kiedy biorę- i jeszcze nigdy nie zapomnialam tabletki. Polecam sposob

zrobi się
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-08, 21:23   #462
kitek75
Raczkowanie
 
Avatar kitek75
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: G.B Newport
Wiadomości: 51
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Ja mam przypomnienia w telefonie na każdy dzien kiedy biorę- i jeszcze nigdy nie zapomnialam tabletki. Polecam sposob
he he ja bez tych telefonicznych przypomnien nie wyobrazam sobie brania tabletek!!!
kitek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 06:37   #463
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kitek75 Pokaż wiadomość
DZIEKI DZIEWCZYNY...KOCHANE JESTESCIE!!!
side85...MOJE TABSY SA W 3 BLISTRACH PO 21 TAB. JEDNEGO KOLORKU(kremowy) I NICZYM SIE NIE ROZNIA OD POLSKICH MICROGYNON 21.WIEC WYNIKA Z TEGO,ZE TA 7-DNIOWA PRZERWA PO SKONCZENIU PIERWSZEGO BLISTRA (21) MUSI BYC ZACHOWANA
WIDOCZNIE ISTNIEJE JESZCZE INNY RODZAJ MICROGYNON 30???
*Agatek* OBECNIE BIORE MINIPIGULKE KTORA MA ZNIKOMA ILOSC HORMONOW I PODOBNO ZEBY ZACZAC BRAC PIGULKE ZLOZONA TRZEBA POCZEKAC NA OKRES TAK SLYSZALAM
POZDRAWIAM CIEPLUTKO.
hmmm..ciekawe Dziewczyny mieszkające w Anglii o tym już kiedyś pisały i nawet teraz śmiać mi się chce z samej siebie, która wyżej pisałam że 30-7 to 21. Nie wiem gdzie podział się mój mózg, biorąc pod uwagę że studiuję finanse i bankowość
W sumie kilkakrotnie słyszałam o tej metodzie z 7witaminkami i dla mnie wydaje sie być bardzo dogodną
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-09, 20:56   #464
edyta2125
Raczkowanie
 
Avatar edyta2125
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 91
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Czesc! Mam wielki problem i mam nadzieje ze mi pomożecie,a wiec tak Microgynon21 biore regularnie od 2 lat, podczas brania tabletek z ostaniego listka w połowie cyklu pojawiły sie plamienia,okres powinnam miec 24marca w przerwie 7 dniowej a cały czas a nie ma nie wziełam tabletki 8 dnia z nowego listka bo nie ma okresu,postanowiłam przerwac przyjmowanie microgy.gdyż w ostatnich miesiacach miałam straszne bóle głowy(ginek tak doradził).Robiłam 2 testy oba wyniki negatywne,co moze byc przyczyna pomóżcie bo zdarzyło mi sie to pierwszy raz.
edyta2125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-10, 21:01   #465
crippled
Wtajemniczenie
 
Avatar crippled
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 829
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez edyta2125 Pokaż wiadomość
Czesc! Mam wielki problem i mam nadzieje ze mi pomożecie,a wiec tak Microgynon21 biore regularnie od 2 lat, podczas brania tabletek z ostaniego listka w połowie cyklu pojawiły sie plamienia,okres powinnam miec 24marca w przerwie 7 dniowej a cały czas a nie ma nie wziełam tabletki 8 dnia z nowego listka bo nie ma okresu,postanowiłam przerwac przyjmowanie microgy.gdyż w ostatnich miesiacach miałam straszne bóle głowy(ginek tak doradził).Robiłam 2 testy oba wyniki negatywne,co moze byc przyczyna pomóżcie bo zdarzyło mi sie to pierwszy raz.
Szczerze mówiąc nie wiem, wydaje mi się, że nikt na forum nie udzieli takiej odpowiedzi jak ginekolog A może po prostu Twój organizm potrzebuje odpoczynku od hormonów...
__________________
crippled jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 09:11   #466
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez edyta2125 Pokaż wiadomość
Czesc! Mam wielki problem i mam nadzieje ze mi pomożecie,a wiec tak Microgynon21 biore regularnie od 2 lat, podczas brania tabletek z ostaniego listka w połowie cyklu pojawiły sie plamienia,okres powinnam miec 24marca w przerwie 7 dniowej a cały czas a nie ma nie wziełam tabletki 8 dnia z nowego listka bo nie ma okresu,postanowiłam przerwac przyjmowanie microgy.gdyż w ostatnich miesiacach miałam straszne bóle głowy(ginek tak doradził).Robiłam 2 testy oba wyniki negatywne,co moze byc przyczyna pomóżcie bo zdarzyło mi sie to pierwszy raz.
Oczywiście trzeba się wybrać do ginekologa, my za wiele nie odpowiemy.

Ale zastanawia mnie czy współżyłaś od tej 7dniowej przerwy, bo jeśli tak to nie byłaś w tym czasie zabezpieczona (chyba, że stosowaliście inne środki).

Jeśli chodzi o bóle głowy to radziłabym zrobić wszystkie badania krwi, bo może akurat micro Ci nie służy. Lepiej dmuchać na zimno
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 17:00   #467
edyta2125
Raczkowanie
 
Avatar edyta2125
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 91
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Oczywiście trzeba się wybrać do ginekologa, my za wiele nie odpowiemy.

Ale zastanawia mnie czy współżyłaś od tej 7dniowej przerwy, bo jeśli tak to nie byłaś w tym czasie zabezpieczona (chyba, że stosowaliście inne środki).

Jeśli chodzi o bóle głowy to radziłabym zrobić wszystkie badania krwi, bo może akurat micro Ci nie służy. Lepiej dmuchać na zimno
Tak współżyliśmy ale fakt pare razy bez zabezp., Mam jeszcze pytanie po jakim czasie od zajścia w ciąże test ciążowy wykarze wynik pozytywny? czy po 2 tyg juz wykarze?
edyta2125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 17:27   #468
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez edyta2125 Pokaż wiadomość
Tak współżyliśmy ale fakt pare razy bez zabezp., Mam jeszcze pytanie po jakim czasie od zajścia w ciąże test ciążowy wykarze wynik pozytywny? czy po 2 tyg juz wykarze?
Prawdę mówiąc nie wiem, ale słyszałam, że niektóre testy są czułe i właśnie po 14 dniach już powinny wykryć ewentualną ciążę. Niestety nie odpowiem Ci dokładnie bo sama nie wiem
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 15:16   #469
chips20
Przyczajenie
 
Avatar chips20
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 29
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

witam ja bralam te tabletki przez rok i to byl moj najwiekszy blad jaki popelnilam przepisal mi go moj ginekolog,przytylam po nich ok.30kg jak nie wiecej, wszyscy pytali sie czy czasami nie jestem w ciazy. po roku powiedzialam dosyc i wywalilam do smieci.nigdy wiecej nie wezme tabletek anty. do ust. sa inne zabezpieczenia szkoda ze nie pomyslalam o tym rok szybciejale nie wiedzialam ze beda takie rezultaty...moze i jest to dobre zabezpieczenie ale nie dla wszystkich!! dla mnie sa to zwykle smieci!!
chips20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-04-13, 16:00   #470
side85
Zakorzenienie
 
Avatar side85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 4 714
Wyślij wiadomość przez MSN do side85
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chips20 Pokaż wiadomość
witam ja bralam te tabletki przez rok i to byl moj najwiekszy blad jaki popelnilam przepisal mi go moj ginekolog,przytylam po nich ok.30kg jak nie wiecej, wszyscy pytali sie czy czasami nie jestem w ciazy. po roku powiedzialam dosyc i wywalilam do smieci.nigdy wiecej nie wezme tabletek anty. do ust. sa inne zabezpieczenia szkoda ze nie pomyslalam o tym rok szybciejale nie wiedzialam ze beda takie rezultaty...moze i jest to dobre zabezpieczenie ale nie dla wszystkich!! dla mnie sa to zwykle smieci!!
a miałaś robione wcześniej odpowiednie badania? Nie wini się samych tabletek tylko zły dobór według mnie, bo to on odgrywa znaczącą rolę. Ja na ten przykład schudłam
__________________
Piotruś
side85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 20:41   #471
chips20
Przyczajenie
 
Avatar chips20
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 29
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

mialam. jednak w zyciu roznie bywa
chips20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 22:44   #472
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez side85 Pokaż wiadomość
a miałaś robione wcześniej odpowiednie badania? Nie wini się samych tabletek tylko zły dobór według mnie, bo to on odgrywa znaczącą rolę. Ja na ten przykład schudłam
Ja natomiast zachowałam swoją wagę- ani grama w żadną stronę.
Tak więc, jak powszechnie wiadomo, tabletki działają indywidualnie na każdy organizm.

Ps. na mnie micro działa rewelacyjnie- nie mam żadnych z nim problemów, zupełnie tak jak przed rozpoczęciem brania.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-14, 20:46   #473
*Agatek*
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 232
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chips20 Pokaż wiadomość
witam ja bralam te tabletki przez rok i to byl moj najwiekszy blad jaki popelnilam przepisal mi go moj ginekolog,przytylam po nich ok.30kg jak nie wiecej, wszyscy pytali sie czy czasami nie jestem w ciazy. po roku powiedzialam dosyc i wywalilam do smieci.nigdy wiecej nie wezme tabletek anty. do ust. sa inne zabezpieczenia szkoda ze nie pomyslalam o tym rok szybciejale nie wiedzialam ze beda takie rezultaty...moze i jest to dobre zabezpieczenie ale nie dla wszystkich!! dla mnie sa to zwykle smieci!!

Kurcze mi by się przydało przytyć z 10 kg Bo ja mam niedowagę lol
__________________


*Agatek* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 12:35   #474
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chips20 Pokaż wiadomość
witam ja bralam te tabletki przez rok i to byl moj najwiekszy blad jaki popelnilam przepisal mi go moj ginekolog,przytylam po nich ok.30kg jak nie wiecej, wszyscy pytali sie czy czasami nie jestem w ciazy. po roku powiedzialam dosyc i wywalilam do smieci.nigdy wiecej nie wezme tabletek anty. do ust. sa inne zabezpieczenia szkoda ze nie pomyslalam o tym rok szybciejale nie wiedzialam ze beda takie rezultaty...moze i jest to dobre zabezpieczenie ale nie dla wszystkich!! dla mnie sa to zwykle smieci!!
dlaczego dopuscilas az do takiego stanu? skoro ci nie sluzyly, trzeba bylo je odstawic wczesniej, a nie w momencie jak przytylas ponad 30 kg...
cos nie za bardzo chce mi sie uwierzyc w te historie - moze przyczyna tycia lezy gdzie indziej?
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 15:25   #475
chips20
Przyczajenie
 
Avatar chips20
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 29
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez papryczka Pokaż wiadomość
dlaczego dopuscilas az do takiego stanu? skoro ci nie sluzyly, trzeba bylo je odstawic wczesniej, a nie w momencie jak przytylas ponad 30 kg...
cos nie za bardzo chce mi sie uwierzyc w te historie - moze przyczyna tycia lezy gdzie indziej?
jestem osoba ktora ma tendencje do tycia. A wierzyc w ta historie nie musisz nikt cie do tego nie zmusza.nie zapomnij o tym ze ja jednego miesiaca nie przytylam 30kg. tylko w rok a sama pewnie nie wiesz jak przybiezesz 3kg.to wystarczy zeby uzbieralo sie 30 w rok.
chips20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 16:59   #476
lain
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 15 844
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

to ja sie dziwie, ze nie zaczelas sie tym martwic wczesniej, tylko dopiero po 30 kg. ja juz po 7-10 zaczelabym sie martwic i patrzec na to co jem (tez mam tendencje do tycia)
lain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-15, 20:26   #477
papryczka
Wtajemniczenie
 
Avatar papryczka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 2 590
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez chips20 Pokaż wiadomość
jestem osoba ktora ma tendencje do tycia. A wierzyc w ta historie nie musisz nikt cie do tego nie zmusza.nie zapomnij o tym ze ja jednego miesiaca nie przytylam 30kg. tylko w rok a sama pewnie nie wiesz jak przybiezesz 3kg.to wystarczy zeby uzbieralo sie 30 w rok.
zapewniam cie, ze zauwazam kiedy przybieram 3 kg i tak, jak lain, powtarzam, ze wczesniej zaniepokoilabym sie.
papryczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-16, 19:56   #478
jestemzcukru
Przyczajenie
 
Avatar jestemzcukru
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Witam Forumowiczki!
Biorę M21 już ponad tydzień. Niestety nie obyło się bezobjawowo - nudności, powiększone (na początku bolące) piersi. Ból w stawach podczas chodzenia. Jakoś tak i humor nie dopisuje.
Na początku zaniepokoiłam się - czy to normalne? Google, znalazłam to forum i już wiem, że u niektórych jest tak, u innych - inaczej
jestemzcukru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-17, 08:55   #479
warm
Raczkowanie
 
Avatar warm
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 198
Dot.: Microgynon 21 - zbiorczy

Ja biorę od 2 lat. Wszystko u mnie ok, nie przytyłam, nie mam zlego samopoczucia. Ogólnie jest ok. Czasami mam nudności, ale nie wiem czy to jest spowodowane tymi tabletkami. Moja ginekolog zaleciła mi przerwę, bo po 2 latach by się przydało kilka miesięcy żeby uregulować cały system "cylkiczny" Powiedziala mi tez ze generacja tych tabletek nie nalezy do najnowszych i warto rozgladnac sie za innymi, nowszymi. A szkoda bo sa tanie bo refundowane...
warm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-18, 11:28   #480
iness.m
Raczkowanie
 
Avatar iness.m
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 37
Dot.: MICROGYNON 21 - wątek zbiorczy

Biore Microgynon od dwóch miesięcy. Przerzuciłam sie z innych tabletek bo były dla mnie za słabe i miewałam wciąż plamienia w trakcie ich brania (lekarz powiedział mi że w takiej sytuacji nie ma żadnego zabezpieczenia przed ciąża bo tabletki poprostu nie działają tak jak powinny).
Microgynon jednak również mi nie słyża. Nie mam już plamień ale za to przytyłam już 3 kg. Mimo że odstawiłam słodycze to wciaz czuję się jak nadmuchany balon i jest coraz to gorzej. Jestem pewna na 90% ze przyczyną mojego tycia są właśnie te tabletki wiec znów czeka mnie zmiana. Czy możecie mi poradzić jakie tabletki mogę zaproponować lekarzowi aby mi przepisał? Chodzi o takie po których się nie tyje.
iness.m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-03 09:10:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.