EPIDUO- jak na was działa? - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-15, 09:07   #361
lukasz12345459
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Talking Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja epiduo stosuje juz 8 dzien i powiem wam ze male wagry ktore mialem kolo kosa na nosie troche na brodzie nie ma po nich sladu a skura jest gladka ale w tych miejscach gdzie mialem troche wieksze wagry to sa one ale jak by troche mniej mysle ze epiduo jest dobrym lekiem przynajmniej dla mnie tylko po nalozeniu Zelu epiduo na twarz piecze mnie twarz i jest cala w plamach czerwonych i tu chcialem was zapytac jak dlogo po odstawieniu epiduo beda te plany i zaczerwienienia .
lukasz12345459 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 10:05   #362
mateush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Z tego co czytalem schodza po 3-4 dnaich, jak ci to przeszkadza to odstaw na dwa dni i nawilzaj. Narazie po pierwszym dniu co u siebie zauwazylem to ze mam takie kropelki wody w porach, skora jest lekko napieta pomimo uzycia physiogelu. Czekam z niecierpliwoscia na zluszczanie
mateush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-15, 11:05   #363
iv85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 201
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez lukasz12345459 Pokaż wiadomość
Ja epiduo stosuje juz 8 dzien i powiem wam ze male wagry ktore mialem kolo kosa na nosie troche na brodzie nie ma po nich sladu a skura jest gladka ale w tych miejscach gdzie mialem troche wieksze wagry to sa one ale jak by troche mniej mysle ze epiduo jest dobrym lekiem przynajmniej dla mnie tylko po nalozeniu Zelu epiduo na twarz piecze mnie twarz i jest cala w plamach czerwonych i tu chcialem was zapytac jak dlogo po odstawieniu epiduo beda te plany i zaczerwienienia .
Jeżeli masz podrażnioną skórę spróbuj używać epiduo co drugi (a nawet trzeci) dzień, naprawdę cieńką warstwą. Nakładaj conajmniej 30 minut po myciu, najlepiej czymś delikatnie myjącym, a nie agresywnym żelem przeciwtrądzikowym czy mydłem. Co drugą noc krem nawilżający, na dzień najlepiej też. Używam polecanego tu kremu Physiogel i myślę, że będzie on bardzo dobry dla mężczyzny, gdyż wchłania się prawie do matu i jest niewidoczny
iv85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 16:11   #364
lukasz12345459
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Tak wiem tym Dermatolog mi powiedzial co i jak mam robic :P czy mam podrazniona skure Hmm nie wiem bo tylko po nalozeniu epiduo czyje lekkie pieczenie ktore mija ja wogule nie robilem przerw z epidou od kad go mam uzywam codziennie na noc mysle ze moja skura ma Tolerancje:P tylko te plamy ;( ale skoro tak mowicie to musze zrobic przerwe zeby te plamy zniknely . A jeszce jedno pytanko czy jesli bym stosowal epiduo co 2 /3 dni to nie mial bym tych plam ? bo nie che go odstawiac bo naprawde mi pomaga :P

Edytowane przez lukasz12345459
Czas edycji: 2009-09-16 o 16:16 Powód: Bledy ;d
lukasz12345459 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 17:46   #365
mateush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Generalnie na poczatku powinienes stosowac co 2-3 dni i skore przyzwyczaic. Mi po 3 dniach i dwukrotnym nalozeniu skora prawie wogole nie wydziela loju, wagry znikaja a niekiedy wychodza prawie same lecz zaskorniki niestety przybieraja postac czerwonych krostek co mnie martwi. Moze i dobrze ze tak szybko dziala/wyciaga bo zalezy mi na czasie. Kup sobie Lukasz dobry nawilzacz, na noc polecam physiogel a na dzien humektan.
mateush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:11   #366
english_blackberry
Rozeznanie
 
Avatar english_blackberry
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 607
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez lukasz12345459 Pokaż wiadomość
Ja epiduo stosuje juz 8 dzien i powiem wam ze male wagry ktore mialem kolo kosa na nosie troche na brodzie nie ma po nich sladu a skura jest gladka ale w tych miejscach gdzie mialem troche wieksze wagry to sa one ale jak by troche mniej mysle ze epiduo jest dobrym lekiem przynajmniej dla mnie tylko po nalozeniu Zelu epiduo na twarz piecze mnie twarz i jest cala w plamach czerwonych i tu chcialem was zapytac jak dlogo po odstawieniu epiduo beda te plany i zaczerwienienia .
ja na początku też miałam te plamy, zaczerwienienia i nawet schodzącą skóre ale po jakimś czasie skóra sie przyzwyczaiła, teraz nawet po krótkiej przerwie nie mam plam. Dodam, że nie używam go codziennie na noc, tzn. kilka razy pod rząd tylko wtedy jak mnie coś niemile zaskoczy ( ). A tak to co 2-3 dni. W międzyczasie wspomagam się Normadermem i jest ok Aaa to moje 3cie opakowanie Epiduo, po 1szym sie przyzwyczilam.
Badz gotowy na to, że możesz 'wylinieć' na twarzy, lubi zejść skórka po epiduo niestety
english_blackberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 18:32   #367
lukasz12345459
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 10
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dermatolog przepisal mi iwostin Krem Nawilzajacy w necie czytalem ze jest on w miare dobry :P zobaczymy co z tego bedzie :P
lukasz12345459 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-16, 19:38   #368
luthien79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 37
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Na początku było super, przez około 2 miesiące, teraz mam wrażenie że skóra się przyzwyczaiła, nawet nie piecze. Efekty są dużo słabsze, zaczęły ni z tego ni z owego wyskakiwać przykre niespodzianki. Mam pytanie do stosujących żel od dłuższego czasu: czy wasza skóra też jest mocno przetłuszczona nad ranem, po tym jak użyjecie Epiduo na noc? Pozdrawiam

Edytowane przez luthien79
Czas edycji: 2009-10-06 o 18:01
luthien79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 20:29   #369
mateush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Luthien dziwne by bylo gdyby po 2 miesiacach skora sie nie przyzwyczaila. Po dwoch miesiacach jesli nadal masz problem to znaczy ze masz wiekszy problem i ten srodek nie jest dla ciebie i powinnas pogadac z dermatologiem. Skora jest przetluszczona z rana bo pewnie jej nie nawilzylas odpowiednio.
Ja wkoncu doszedlem do wniosku ze sam sobie zaszkodzilem
stosujac rozne supermarketowe swinstwa i z niczego powstal maly problem. Jestem teraz zwolennikiem kosmetykow z prostym skladem. Te wszystkie antytradzikowe nieapteczne kosmetyki wyrzucilem do kosza. Teraz stosuje tylko zel + krem nawilzajacy. Wiecej nie znaczy lepiej bo sobie mozna tylko zaszkodzic zapychajac pory.
mateush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 21:31   #370
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez mateush Pokaż wiadomość
Luthien dziwne by bylo gdyby po 2 miesiacach skora sie nie przyzwyczaila. Po dwoch miesiacach jesli nadal masz problem to znaczy ze masz wiekszy problem i ten srodek nie jest dla ciebie i powinnas pogadac z dermatologiem. Skora jest przetluszczona z rana bo pewnie jej nie nawilzylas odpowiednio.
Ja wkoncu doszedlem do wniosku ze sam sobie zaszkodzilem
stosujac rozne supermarketowe swinstwa i z niczego powstal maly problem. Jestem teraz zwolennikiem kosmetykow z prostym skladem. Te wszystkie antytradzikowe nieapteczne kosmetyki wyrzucilem do kosza. Teraz stosuje tylko zel + krem nawilzajacy. Wiecej nie znaczy lepiej bo sobie mozna tylko zaszkodzic zapychajac pory.
szczerze mowiac to dla mnie dziwne by bylo gdyby ktos calkiem wyleczyl tradzik po dwoch miesiacach... musialby miec wielkie szczescie. przeciez tradzik leczy sie miesiacami, a nawet latami...
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 14:53   #371
luthien79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 37
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Wcale nie oczekiwałam wyleczenia trądziku po dwóch miesiącach, jestem tylko trochę rozczarowana, zwłaszcza po świetnych efektach przez pierwsze 5 tygodni. Już myślałam, że to TEN wytęskniony, a tu jednak nic z tego. Narazie nie zamierzam jednak rezygnować z Epiduo, dam mu jeszcze jedną szansę Co do nawilżania, czy ktoś używa może kremu Aknicare? Bo juz nie wiem, może to po nim skóra sie przetłuszcza? I czy możecie polecić dobry żel do mycia twarzy, bo też mam dosyć tych drogeryjno-marketowych. Powodzenia w waszych bojach
luthien79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 15:48   #372
mateush
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 15
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Jesli epi nie dziala tak jak kiedys na ciebie to moze warto przejsc sie do dermatologa i porozmawiac. Z tego co mi moj mowil epiduo nadaje sie na bardzo male zmiany, jesli jest wiekszy problem to laczy sie go z lekami doustnymi.
A co do kremu to dziwie sie ze ci dermatolog nie mowil ze nie powinno sie stosowac kosmetykow przeciwtradzikowych bo nie kazdemu wyjdzie to na dobre dlatego odstawil bym rozne kremy nawilzajace i matujace bo sobie wiecej krzywdy tym zrobisz podczas kuracji epi niz pozytku. Ogranicz sie do zelu + kremu na noc(bardziej tlusty)/dzien.
Zel do mycia jest to bardzo indywidualna sprawa bo jeden moze ciebie uczulac inny nie, jedne sa bardziej agresywne inne dla skor bardzo alergicznych. Mozesz wybrac spokojnie cos z iwostinu. LRP lub delikatniejsze cetaphil, physiogel.

Ja sam dopiero zaczynam zabawe z odpowiednim pielegnowaniem skory ale przed epiduo przygotowalem sie. Poczytalem w necie jakich kremow uzywac a ktorych unikac, zpeelingowalem sobie twarz odpowiednio wczesniej pare razy i teraz to wszystko procentuje. Tez sie obawiam ze jak odstawie epi to wagry sie pojawia i problem wroci ale licze ze zly stan skory zawdzieczam sobie zlym kosmetykom i niewlasiwym ich stosowaniem. Ja narazie po 4 dniach/2 aplikacjach jestem bardzo zadowolony, jest to zbyt krotki okres zeby cos wiecej powiedzic i moze mam bardzo maly problem ktory sam wyolbrzymiam.

Edytowane przez mateush
Czas edycji: 2009-09-17 o 15:50 Powód: bledy... :)
mateush jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:31   #373
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez luthien79 Pokaż wiadomość
Wcale nie oczekiwałam wyleczenia trądziku po dwóch miesiącach, jestem tylko trochę rozczarowana, zwłaszcza po świetnych efektach przez pierwsze 5 tygodni. Już myślałam, że to TEN wytęskniony, a tu jednak nic z tego. Narazie nie zamierzam jednak rezygnować z Epiduo, dam mu jeszcze jedną szansę Co do nawilżania, czy ktoś używa może kremu Aknicare? Bo juz nie wiem, może to po nim skóra sie przetłuszcza? I czy możecie polecić dobry żel do mycia twarzy, bo też mam dosyć tych drogeryjno-marketowych. Powodzenia w waszych bojach
tez ich mialam dosc, wiec przerzucilam sie na uniwersalny zel do mycia Babydream. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html
poczytaj sobie recenzje, mysle, ze jest wart wyprobowania
jest delikatny, nie podraznia a jednoczesnie dobrze myje. noi jest tani
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 13:27   #374
Celina_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Ja stosuje epiduo od 3dni, ale dermatolog przepisal mi emulsje do mycia twarzy Cetaphil i Cetaphil MD Dermoprotektor ''ulatwiajacy wchlanianie miejscowych lekow dermatologicznych. Gleboko nawilzajacy'' [ mam to stosowac rano i wieczorem a wieczorem tylko epiduo.] Narazie nie mam zadnych podraznien ani nie przesusza sie, wrecz przeciwnie mam bardzo dobrze nawilzona buzke
Celina_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-19, 18:47   #375
luthien79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 37
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Moja (nowa) pani dermatolog poleciła Humektan, pół godziny po Epiduo, na noc. Po złych doświadczeniach z poprzednim lekarzem, który stwierdził, że wszystko co powinnam wiedzieć na temat stosowania Epi znajduje się na ulotce, chciałam poczytać na temat tego kremu. Oto co znalazłam na stronie Orion Pharmy (producent):

• "Jakich kremów powinnam używać w trądziku?
Stare powiedzenie dermatologiczne mówi, że trądzika nie powinno się smarować kremami tylko leczyć. I jest w tym dużo prawdy. Łojotok we wszelkich postaciach, a więc także trądzik, jest chorobą cywilizacyjną. Kawałkiem cywilizacji który jest najbliżej naszej skóry są właśnie kosmetyki. Tak więc w trądziku powinno się bardzo ograniczyć stosowanie kremów. Wiele leków przeciwtrądzikowych jednak bardzo wysusza skórę , zwłaszcza szczyty policzków. Miejsca te powinno się ochraniać kremem półtłustym lub tłustym (Ceralan, Ambilan), zwłaszcza w chłodne dni. Natomiast środek twarzy powinien pozostać bez kremów."
Co wy na to?
luthien79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 07:54   #376
odada
Rozeznanie
 
Avatar odada
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 958
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

podnoszę
i jak po dalszym stosowaniu Epiduo?
odada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 10:01   #377
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

u mnie (po uzywaniu epiduo co trzecia noc, gdzies od maja) naprawde dobrze
nawilzam twarz Humektanem wiec sie nie luszczy ani nie jest przesuszona.
co prawda nigdy nie mialam wielkich pryszczy, tylko male rozowe krosteczki, ale teraz ich juz nie ma
tylko przed okresem na brodzie zawsze wyskakuje mi taka "gorka" bez ujscia. po prostu broda jest jakby spuchnieta, ale po jakichs 2-3 dniach schodzi...
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 17:20   #378
luthien79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 37
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

.

Edytowane przez luthien79
Czas edycji: 2009-10-06 o 15:58
luthien79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 21:39   #379
Wyfantazjowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 41
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

u mnie jak na razie rewelacji nie ma.
skóra strasznie mi schodzi ale zauważyłam, że pryszczy jest mniej.
po umyciu twarzy, tak jak kazała pani dermatolog czekam jakąś godzinkę i nakładam epiduo. piecze okropnie! ale da się wytrzymać co chyba jest jakims pocieszeniem
stosuję epiduo coś koło tygodnia, może więcej.
zobaczymy jak to dalej będzie. jak coś to dam znać :P
__________________
"Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego .. "
Wyfantazjowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-26, 14:10   #380
blackcoffee
Raczkowanie
 
Avatar blackcoffee
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 498
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

hej!

Ja też stosuję epiduo, od jakiegoś tygodnia. Widzę u siebie delikatną poprawę. Mam trądzik głównie na policzkach i na linii żuchwy, reszta twarzy jest ok... Raczej nic nowego nie wyskakuje, tzn nie mam wysypu, jedynie pojedyncze 'niespodzianki', zawsze w tych rejonach... no nic.. zakupiłam krem iwostinu intensywnie nawilżający i nawilżam spieczoną epiduo skórę.

pozdrawiam
__________________
Inwestuję w siebie!
blackcoffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-26, 16:02   #381
inutil
Zakorzenienie
 
Avatar inutil
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: bdg
Wiadomości: 5 679
GG do inutil
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Dziewczyny, mam problem, epiduo smaruję już od prawie 3 tygodni, zalezy mi na poprawie, dlatego go byłam w tym tygodniu u innego dermatologa, na kontroli, i miałam wszystko co biorę i czym się smaruję. Tylko chyba z tego stresu zapomniałam wziąć epiduo, i wogóle nie powiedziałam że go mam. No i doktor przepisał mi Duac. Wydaje mi się że podobne są one do siebie, ale na każdego różne maści działają. Zastanawiam sie teraz czy wykupić ten duac i zacząć stosowac zamiast Epiduo, bo ten nie pomaga mi wcale.
__________________
[*] 10.01.2011
[*] 10.03.2015
inutil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 19:25   #382
anatolka
Raczkowanie
 
Avatar anatolka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 97
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

U mnie mija 3 miesiąc stosowania Epiduo a na dzień Clindacne. I powiem tak po około miesiąca było maksymalne pogorszenie moje policzki były w wielkich ropnych gulach- wyglądało to strasznie, ale na szczęście były wakacje więc najgorsze mogłąm przeczekać i warto było, po prostu wszystko musiało wyjść na wierzch teraz jest już dużo lepiej są oczywiście przebarwienia, ale skóra jest o wiele gładsza i taka jakaś ładniejsza.
Ale tu jeszce tak dla wszystkich- przy tym Epiduo to naprawdę trzeba nawilżać twarz, ja stosuje 3 razy dziennie humektan : po obudzeniu się zanim umyję twarz potem po umyciu + oczywiście filtr i po południu, dopiero przy takiej dawce kremu skóra się nie łuszczy i nie wyglądam jak poparzona jakims kwasem. Więc był moment załamania ale sie nie poddałam i nie odstawiłam i mam nadzieję że chociaż troszeczkę się polepszy i nie jest to chwilowa poprawa.
Rozpisałam sie troszkę ale to takie podsumowanie 3 miesięcy z Epiduo.
anatolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 21:04   #383
Wyfantazjowana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 41
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

anatloka jakiego filtru używasz ? i jaką cerę masz ? bo ja zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś filtru tylko nie jestem pewna, który byłby dla mnie odpowiedni.
__________________
"Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego .. "
Wyfantazjowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 16:27   #384
anatolka
Raczkowanie
 
Avatar anatolka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 97
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Wyfantazjowana Pokaż wiadomość
anatloka jakiego filtru używasz ? i jaką cerę masz ? bo ja zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś filtru tylko nie jestem pewna, który byłby dla mnie odpowiedni.
Ja używam filtru, który dała mi dermatolog BIODERMA photoderm AKN mat 40, po którym skóra jakoś wyjątkowo się nie błyszczy i krem nie podkreśla jakoś mocno złuszczającego się naskórka, jak pod filtr dam krem nawilżający. Moja cera jest raczej mieszana i bardzo ale to bardzo wrażliwa na słońce. Wadą tego kremu jest cena, więc można poszukać czegoś innego bo tego to głównie w lecie używam
anatolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 19:02   #385
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

cześć jestem weteranką w leczeniu trądziku, niestety Od tygodnia stosuję Epiduo, powiem Wam, że naprawdę jestem zadowolona... Żel wysusza mi buźkę, skóra lekko sie łuszczy. to dla mnie nowość, bo wcześniej żaden ze stosowanych przeze mnie leków tego nie powodował.
Mam pytanie - na jak długo wystarcza Wam Epiduo? Opakowanie (15 g) wydaje się być bardzo małe...
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-08, 19:39   #386
Nester
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 39
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Mam pytanie - na jak długo wystarcza Wam Epiduo? Opakowanie (15 g) wydaje się być bardzo małe...
Przy codziennym stosowaniu i smarowaniu cienkiej warstwy na całą twarz, starcza mi na nieco ponad 3tygodnie. Cena jest zabójcza jeśli spojrzy się na to, ile tego znajduje jest w tubce...
Nester jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-09, 22:27   #387
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
cześć jestem weteranką w leczeniu trądziku, niestety Od tygodnia stosuję Epiduo, powiem Wam, że naprawdę jestem zadowolona... Żel wysusza mi buźkę, skóra lekko sie łuszczy. to dla mnie nowość, bo wcześniej żaden ze stosowanych przeze mnie leków tego nie powodował.
Mam pytanie - na jak długo wystarcza Wam Epiduo? Opakowanie (15 g) wydaje się być bardzo małe...
ja uzywam gdzies od kwietnia lub maja co trzecia noc i jeszcze mam
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 08:12   #388
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

Cytat:
Napisane przez mateush Pokaż wiadomość
A co do kremu to dziwie sie ze ci dermatolog nie mowil ze nie powinno sie stosowac kosmetykow przeciwtradzikowych bo nie kazdemu wyjdzie to na dobre dlatego odstawil bym rozne kremy nawilzajace i matujace bo sobie wiecej krzywdy tym zrobisz podczas kuracji epi niz pozytku. Ogranicz sie do zelu + kremu na noc(bardziej tlusty)/dzien.
Zgadzam się. Przecież nadmierne wysuszenie skóry wcale nie jest dobre, przeciwnie... Trądzik jeszcze może się nasilić.

Cytat:
Napisane przez Nester Pokaż wiadomość
Przy codziennym stosowaniu i smarowaniu cienkiej warstwy na całą twarz, starcza mi na nieco ponad 3tygodnie. Cena jest zabójcza jeśli spojrzy się na to, ile tego znajduje jest w tubce...
Cytat:
Napisane przez karolynka90 Pokaż wiadomość
ja uzywam gdzies od kwietnia lub maja co trzecia noc i jeszcze mam
To oczywiście też bedzie zależało od tego czy stosujemy na całą twarz; ja ja, jedynie na jeden policzek i brodę, bo drugi mam całkowicie czysty (zawsze) i czoło też. Tak jest od lat... więc szkoda mi męczyć twarz tam gdzie nie ma takiej konieczności.
Ale i przy takim stosowaniu wiedzę, że wystarczy na 3 czy 4 tygodnie. Cena rzeczywiście nie jest najniższa z tego co pamiętam (około 70 zł) ale byleby pomagał.... wszystko inne mało istotne jest. Czego Wam życzę.
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-10, 15:30   #389
olkens17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 260
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

70 zł ? Ja za 15g zapłaciłam 46 zł...
i ucieszyłam się, bo po tygodniu była znaczna poprawa, a teraz robi się coraz gorzej ;(
olkens17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-13, 17:54   #390
anatolka
Raczkowanie
 
Avatar anatolka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 97
Dot.: EPIDUO- jak na was działa?

A właśnie czy ktoś wie czy Epiduo jest tylko w 15 gramach czy też 30?? Bo ja ostatnio przeżyłam szok jak porównałam ceny Clindacne: 15 g: 19 zł, 30g: 24 zł.
anatolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-25 13:42:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:36.