Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-23, 21:03   #1
karolowanka
Rozeznanie
 
Avatar karolowanka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 679

Zmiana pracy - jak chodzic na rozmowy kwalifikacyjne?


Hej hej!

Mam do Was pytanie, ktore ostatnio bardzomnie nurtuje. Jestem obecnie na stazu w dobrej korporacji, zgodna z moim kierunkiem studiow, z ktorego jestem bardzo zadowolona, zarowno z atmosfery, szefowej. Zawsze chcialam jednak pracowac w innej branzy i im blizej zbliza sie koniec okresu trwania obecnej umowy, tym wieksza mam ochote na zmiane.

Zastanawiam sie jednak, jak to zorganizowac. Na szukanie ofert pracy i wysylanie mam czas po mojej obecnej pracy, ale jak umawiac sie na rozmowy kwalifikacyjne? Nie do konca etyczne wydaje mi sie zwalniac na 1,5- 2 godziny, zeby dojechac na rozmowe. Jednoczesnie nie za bardzo chcialabym stawiac sprawy jasno przed moim obecnym pracodawca, bo jednak z obecnej pracy jestem zadowolona (oprocz tego, ze jest dosc monotonna i nigdy nie chcialam sie tym szczegolnie zajmowac) i prawdopodobnie bede miala szanse na pozostanie tam na pol etatu, bo szefostwo jest ze mnie zadowolone i wspominali o takiej mozliwosci i chetnie z niej skorzystam, jesli nie uda mi sie znalezc nic innego.

Czy mozecie mi pomoc, jak rozwiazac ten problem?

Z gory dziekuje za odpowiedzi!

Edytowane przez karolowanka
Czas edycji: 2016-08-23 o 22:38
karolowanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-23, 21:40   #2
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Zmiana pracy - jak chodzic na rozmowy kwalifikacyjne?

Cytat:
Napisane przez karolowanka Pokaż wiadomość
Hej hej!

Mam do Was pytanie, ktore ostatnio bardzomnie nurtuje. Jestem obecnie na stazu w dobrej korporacji, zgodna z moim kierunkiem studiow, z ktorego jestem bardzo zadowolona, zarowno z atmosfery, szefowej. Zawsze chcialam jednak pracowac w innej branzy i im blizej zbliza sie koniec okresu trwania obecnej umowy, tym wieksza mam ochote na zmiane.

Zastanawiam sie jednak, jak to zorganizowac. Na szukanie ofert pracy i wysylanie mam czas po mojej obecnej pracy, ale jak umawiac sie na rozmowy kwalifikacyjne? Nie do konca etyczne wydaje mi sie zwalniac na 1,5- 2 godziny, zeby dojechac na rozmowe. Jednoczesnie nie za bardzo chcialabym stawiac sprawy jasno przed moim obecnym pracodawca, bo jednak z obecnej pracy jestem zadowolona (oprocz tego, ze jest dosc monotonna i nigdy nie chcialam sie tym szczegolnie zajmowac) i prawdopodobnie bede miala szanse na pozostanie tam na pol etatu, bo szefostwo jest ze mnie zadowolone i wspominali o takiej mozliwosci i chetnie z niej skorzystam, jesli nie uda mi sie znalezc nic innego.

Czy mozecie mi pomoc, jak rozwiazac ten problem?
Jednoczesnie, znalazlam ciekawa oferte stazu w spolce - matce mojej obecnej firmy, czy myslicie, ze to ulatwilo by sprawe?

Z gory dziekuje za odpowiedzi!
Ja umawiałam się zawsze na rozmowy kwalifikacyjne rano/po południu, żebym mogła pójść na nie przed pracą/po pracy, ewentualnie zostawałam czy przychodziłam tę godzinę czy dwie wcześniej. Jeśli nie wchodziło to w grę - zwyczajnie brałam wolne. Serce bolało, ale cóż.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 08:01   #3
Matilda85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 21
Dot.: Zmiana pracy - jak chodzic na rozmowy kwalifikacyjne?

Tak w pigułce liczy się dobre wrażenie - uśmiech na twarzy, opanowanie oraz schludne ubranie.
Matilda85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 08:26   #4
Atavish
Zakorzenienie
 
Avatar Atavish
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 418
Dot.: Zmiana pracy - jak chodzic na rozmowy kwalifikacyjne?

Ja się umawiałam na rozmowy po swojej pracy. Osoby, które mnie zapraszały widziały w moim CV, że pracuję, więc nie było to problemem.
Zdarzyło mi się również wyjść wcześniej i później odrobić godziny, ale mówiłam, że "przyczyny osobiste", a nie, że rozmowa kwalifikacyjna.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Atavish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 10:12   #5
marie_marie22
Zadomowienie
 
Avatar marie_marie22
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 168
Dot.: Zmiana pracy - jak chodzic na rozmowy kwalifikacyjne?

Cytat:
Napisane przez Atavish Pokaż wiadomość
Ja się umawiałam na rozmowy po swojej pracy. Osoby, które mnie zapraszały widziały w moim CV, że pracuję, więc nie było to problemem.
Zdarzyło mi się również wyjść wcześniej i później odrobić godziny, ale mówiłam, że "przyczyny osobiste", a nie, że rozmowa kwalifikacyjna.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
ja również. Pržd lub po pracy
marie_marie22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-24, 21:28   #6
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Zmiana pracy - jak chodzic na rozmowy kwalifikacyjne?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ja umawiałam się zawsze na rozmowy kwalifikacyjne rano/po południu, żebym mogła pójść na nie przed pracą/po pracy, ewentualnie zostawałam czy przychodziłam tę godzinę czy dwie wcześniej. Jeśli nie wchodziło to w grę - zwyczajnie brałam wolne. Serce bolało, ale cóż.
Dokładnie, bo innego wyjścia z tej sytuacji nie ma
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 06:03   #7
miziakizia
Zadomowienie
 
Avatar miziakizia
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 1 888
Dot.: Zmiana pracy - jak chodzic na rozmowy kwalifikacyjne?

Ja tak samo po pracy bo przed to nie dam rady raczej się zgadzali na ponowne godzony

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
miziakizia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-18, 16:49   #8
Karola_Wypych
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 61
Dot.: Zmiana pracy - jak chodzic na rozmowy kwalifikacyjne?

Nie masz innej możliwości, musisz zwalniać się z pracy, wychodzić wcześniej np "do lekarza". Jeśli siedzisz w pracy 8 h przez 5 dni w tygodniu, nie masz szans spotkać się z innym pracodawcą w innych okolicznościach.
Karola_Wypych jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 14:51   #9
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Hej,

zwracam się do Was z prośbą o radę jak rozegrać pewną sytuację.

Pracuję w firmie X od prawie roku. Warunki finansowe nie są najgorsze ale też nie najlepsze biorąc pod uwagę, że jest to praca 24/ 7 (odpowiadanie na maile i telefonu klientów non stop, nawet w weekendy). Niedawno poczułam, że się wypaliłam, że mam dość, atmosfera się pogarszała, traktowanie ze strony innych osób jest także znacznie inne niż na początku. Nie czułam szansy na rozwój, awans, poszerzanie wiedzy. Dodatkowo od stycznia mają posypać się wypowiedzenia. Zaczęłam się za czymś innym rozglądać. Ku mojemu zaskoczeniu odzew był bardzo duży.

Obecnie jestem w trakcie procesu rekrutacyjnego do jednej firmy, w której jestem już na drugim etapie i do piątku mam otrzymać dalsze informacje. W drugiej firmie odbyłam spotkanie i mają się kontaktować w przyszłym tygodniu. Dzisiaj otrzymałam zaproszenie na spotkanie w sprawie pracy w 3cim przedsiębiorstwie (odbyłam już krótką rozmowę telefoniczną z weryfikacją języka angielskiego).

Nie wiem jak to wszystko ogarnąć ponieważ pracuję w godzinach 09:00-17:00 i tak samo w tych godzinach jestem zapraszana na rozmowy. W czwartek wymknęłam się z pracy pod pewnym pretekstem ale w poniedziałek już raczej to nie przejdzie.

Źle się czuję kłamiąc, z kolei wiem, że uprzedzenie szefowej o moich planach spowoduje falę wściekłości bo w firmie pod koniec roku jest najwięcej pracy. Nie chcę też mówić o tym co robię bo nie jest to 100% pewne, że rekrutacje zakończą się sukcesem a ja zdecyduję się na zmianę pracy. Wybranie urlopu odpada.

Sama nie wiem co robić... Chcę zmienić pracę bo obecna mnie męczy i frustruje. Z drugiej strony boję się nieznanego ale kto nie ryzykuje...


Bardzo proszę Was o rady/ sugestie?
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 14:56   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez taka_jakas Pokaż wiadomość
Hej,

zwracam się do Was z prośbą o radę jak rozegrać pewną sytuację.

Pracuję w firmie X od prawie roku. Warunki finansowe nie są najgorsze ale też nie najlepsze biorąc pod uwagę, że jest to praca 24/ 7 (odpowiadanie na maile i telefonu klientów non stop, nawet w weekendy). Niedawno poczułam, że się wypaliłam, że mam dość, atmosfera się pogarszała, traktowanie ze strony innych osób jest także znacznie inne niż na początku. Nie czułam szansy na rozwój, awans, poszerzanie wiedzy. Dodatkowo od stycznia mają posypać się wypowiedzenia. Zaczęłam się za czymś innym rozglądać. Ku mojemu zaskoczeniu odzew był bardzo duży.

Obecnie jestem w trakcie procesu rekrutacyjnego do jednej firmy, w której jestem już na drugim etapie i do piątku mam otrzymać dalsze informacje. W drugiej firmie odbyłam spotkanie i mają się kontaktować w przyszłym tygodniu. Dzisiaj otrzymałam zaproszenie na spotkanie w sprawie pracy w 3cim przedsiębiorstwie (odbyłam już krótką rozmowę telefoniczną z weryfikacją języka angielskiego).

Nie wiem jak to wszystko ogarnąć ponieważ pracuję w godzinach 09:00-17:00 i tak samo w tych godzinach jestem zapraszana na rozmowy. W czwartek wymknęłam się z pracy pod pewnym pretekstem ale w poniedziałek już raczej to nie przejdzie.

Źle się czuję kłamiąc, z kolei wiem, że uprzedzenie szefowej o moich planach spowoduje falę wściekłości bo w firmie pod koniec roku jest najwięcej pracy. Nie chcę też mówić o tym co robię bo nie jest to 100% pewne, że rekrutacje zakończą się sukcesem a ja zdecyduję się na zmianę pracy. Wybranie urlopu odpada.

Sama nie wiem co robić... Chcę zmienić pracę bo obecna mnie męczy i frustruje. Z drugiej strony boję się nieznanego ale kto nie ryzykuje...


Bardzo proszę Was o rady/ sugestie?
Istnieje coś takiego, jak urlop na żądanie. Sprawa rodzinna i tyle. Skoro wiesz, że powiedzenie prawdy może Ci narobić wiele przykrości. W obecnej pracy się wypaliłaś, sama mówisz, że 24/7 (czyli łamanie Kodeksu Pracy), w końcu i zdrowie się zacznie sypać - kwestia czasu. Zmienianie pracy to nic strasznego. Znam ludzi, którzy zmieniali po kilka, a nawet kilkanaście razy i wcale im to nie zaszkodziło. Gorzej na pewno nie będzie.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2016-11-17 o 14:58
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 15:23   #11
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

dokładnie - bierz urlop na żądanie albo mów, że musisz wyjść wcześniej bo masz wizytę u lekarza i nie było możliwości umówić się na inny termin - a że wizyt masz kilka w krótkim czasie, no cóż masz jeden problem a potrzebujesz kilku badań, zdarza się (skoro tryb pracy masz taki jak masz pod względem dyspozycyjności to absolutnie nie uważałabym wcześniejszego wyjścia z biura za nadużycie w Twoim wypadku)

i nie czuj się absolutnie z tym źle - normalne, że jakoś nową pracę musisz znaleźć, nikt o zdrowych zmysłach nie będzie o tym informował obecnego pracodawcy - to jest taki typ sytuacji gdzie liczy się Twoje dobro

pracodawca Ciebie też by nie poinformował "droga Pani za 3 miesiące zamykamy projekt i idzie Pani do odstrzału" - na ogół po prostu wręczają wypowiedzenie po uprzednim kręceniu typu "zobaczymy jak to będzie" "ocenimy wyniki" itd., tym czy pracownik ma inną pracę na oku czy nie się nie przejmują
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥

Edytowane przez eyo
Czas edycji: 2016-11-17 o 15:24
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 15:30   #12
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Dziękuję Wam za rady!

Boję się, że szefowa się czegoś domyśli, albo, że później będzie robiła mi pod górkę kiedy złożę wypowiedzenie w okresie największej ilości pracy.

Z drugiej strony kiedy ja rozmawiałam z przełożoną mówiła, że wszystko jest super i jest ze mnie zadowolona a od osób postronnych dowiaduję się, że jakieś zastrzeżenia ma i przykładowo podejmuje te same działania co ja aby sprawdzić czy na pewno to co mówię jest prawdziwe i zgodne z rzeczywistością. Nie mam o to pretensji ale sama jakiś czas przed tym powiedziała mi, że nie czuje potrzeby kontrolowania mnie bo mi ufa.

Chyba muszę faktycznie niczym się nie sugerować.
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 15:39   #13
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez taka_jakas Pokaż wiadomość
Boję się, że szefowa się czegoś domyśli, albo, że później będzie robiła mi pod górkę kiedy złożę wypowiedzenie w okresie największej ilości pracy.
Wypowiedzenie to na szczęście nie jest coś na co szefowa musi wyrazić zgodę*, więc się nie przejmuj. Najwyżej będzie nieciekawa atmosfera, przeżyjesz wiedząc, że wkrótce zmieniasz pracę

*chociaż mój były szef kazał mi obiecać, że coś tam skończę, zanim mi podpisał wypowiedzenie

Edytowane przez c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Czas edycji: 2016-11-17 o 15:40
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 15:49   #14
Ellsa
Raczkowanie
 
Avatar Ellsa
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 237
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez taka_jakas Pokaż wiadomość
Dziękuję Wam za rady!

Boję się, że szefowa się czegoś domyśli, albo, że później będzie robiła mi pod górkę kiedy złożę wypowiedzenie w okresie największej ilości pracy.

Z drugiej strony kiedy ja rozmawiałam z przełożoną mówiła, że wszystko jest super i jest ze mnie zadowolona a od osób postronnych dowiaduję się, że jakieś zastrzeżenia ma i przykładowo podejmuje te same działania co ja aby sprawdzić czy na pewno to co mówię jest prawdziwe i zgodne z rzeczywistością. Nie mam o to pretensji ale sama jakiś czas przed tym powiedziała mi, że nie czuje potrzeby kontrolowania mnie bo mi ufa.

Chyba muszę faktycznie niczym się nie sugerować.
Nie bądź naiwna- myśl o sobie. Tak, jak dziewczyny piszą-najlepiej zasłonić się lekarzem, kilkoma wizytami pod rząd. Absolutnie nic nie mów w pracy- ani szefostwu, ani kolegom z pracy. Oni by się Tobą nie przejmowali.
Ellsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 16:01   #15
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Wiecie dla mnie najgorsze jest to, że nie daję rady psychicznie. Nawet kiedy wyjdę z pracy i jestem w domu mam służbowy telefon i tysiąc maili z pretensjami klientów, które np. wynikają z ich braku wiedzy na temat umów centralnych czy też braku myślenia. Gdybym miała te pretensje 8 godzin, a później czas na reset to pewnie byłoby normalnie. Teraz ja non stop muszę coś ogarniać i nie ma dnia kiedy mogę odpocząć bez chociażby sprawdzania maila co godzinę.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Boję się też trochę tego kiedy już złożę wypowiedzenie, a w nowej firmie jeszcze nie będę miała podpisanej umowy...
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 16:09   #16
201708160922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 10 444
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Jakiś czas temu, gdy zmieniałam pracę, pani dyrektor podpisała mi wypowiedzenie z uśmiechem na ustach. Kierownik był na zwolnieniu, więc nie miał szans mi powiedzieć, ale był wściekły, bo zostawiłam dziewczyny bez pomocy. Tyle, że tam polityka kadrowa była bardzo zła i tak, jak nikt się nie przejmował tym, żeby mnie porządnie wyszkolić, tak ja się nie przejmowałam ich brakami kadrowymi. I tak na tyle pracy, ile tam było, to powinna pracować jeszcze jedna osoba. Rozpisałam się, ale ogólnie chodzi i to, żeby dbać o własną
201708160922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 16:58   #17
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez taka_jakas Pokaż wiadomość
Wiecie dla mnie najgorsze jest to, że nie daję rady psychicznie. Nawet kiedy wyjdę z pracy i jestem w domu mam służbowy telefon i tysiąc maili z pretensjami klientów, które np. wynikają z ich braku wiedzy na temat umów centralnych czy też braku myślenia. Gdybym miała te pretensje 8 godzin, a później czas na reset to pewnie byłoby normalnie. Teraz ja non stop muszę coś ogarniać i nie ma dnia kiedy mogę odpocząć bez chociażby sprawdzania maila co godzinę.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Boję się też trochę tego kiedy już złożę wypowiedzenie, a w nowej firmie jeszcze nie będę miała podpisanej umowy...
To co piszesz oznacza, że ewidentnie powinnaś uciekać z aktualnej pracy. Z jednej strony się boisz, ale zobacz, odzew jest, chodzisz na rozmowy, a w tej obecnej pracy i tak długo nie wytrzymasz psychicznie.Tak jak piszesz, 8 godzin nawet w nerwowej atmosferze da sie przeżyć, jeśli po wyjściu z pracy rzucasz ją w kąt, u Ciebie tak nie ma

Przyznaję, że kiedyś rozmowę kwalifikacyjnąw nowej pracy załatwiłam własnie "na dentystę" a raczej rzekomą u niego wizytę alarmową bo "coś sie dzieje". W starej to łyknęli, a wyrzutów nie miałam żadnych, bo niszczyli mnie psychicznie. Opóściłam ich później w tempie ekspresowym i to w najgorętszym okresie.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 16:59   #18
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez taka_jakas Pokaż wiadomość
Wiecie dla mnie najgorsze jest to, że nie daję rady psychicznie. Nawet kiedy wyjdę z pracy i jestem w domu mam służbowy telefon i tysiąc maili z pretensjami klientów, które np. wynikają z ich braku wiedzy na temat umów centralnych czy też braku myślenia. Gdybym miała te pretensje 8 godzin, a później czas na reset to pewnie byłoby normalnie. Teraz ja non stop muszę coś ogarniać i nie ma dnia kiedy mogę odpocząć bez chociażby sprawdzania maila co godzinę.

---------- Dopisano o 17:01 ---------- Poprzedni post napisano o 16:52 ----------

Boję się też trochę tego kiedy już złożę wypowiedzenie, a w nowej firmie jeszcze nie będę miała podpisanej umowy...
Zapytaj o pisemną promesę w nowej firmie. Co prawda nie ma to raczej żadnej obowiązującej mocy prawnej, ale zawsze jakiś papier uspokajający dla obu stron.

Gdy zmieniałam ostatnio pracę, to tak się rozegrało. Obie strony wiedziały, że poważnie o sobie myślimy, ani ja nie zmienię zdania, ani oni się nie rozmyślą.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 17:54   #19
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Hej,
podzielę się swoimi sposobami:
- jeśli rozmowa jest rano, zawsze możesz powiedzieć, że masz coś pilnego do załatwienia w urzędzie/wizytę u lekarza której nie możesz odwołać
- możesz spytać przyszłego pracodawcę, czy możliwa jest rozmowa w godzinach dla Ciebie odpowiadających. Ja wiele razy tak robiłam i jeśli się zgadzali, to nawet jeśli nie dostałam tej pracy to rozmowa była na wysokim poziomie. Jeśli się nie zgodzą - tzn. że prawdopodobnie w pracy też nie będą się zgadzać na żadne twoje warunki.
Powodzenia.
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-17, 17:54   #20
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
To co piszesz oznacza, że ewidentnie powinnaś uciekać z aktualnej pracy. Z jednej strony się boisz, ale zobacz, odzew jest, chodzisz na rozmowy, a w tej obecnej pracy i tak długo nie wytrzymasz psychicznie.Tak jak piszesz, 8 godzin nawet w nerwowej atmosferze da sie przeżyć, jeśli po wyjściu z pracy rzucasz ją w kąt, u Ciebie tak nie ma

Przyznaję, że kiedyś rozmowę kwalifikacyjnąw nowej pracy załatwiłam własnie "na dentystę" a raczej rzekomą u niego wizytę alarmową bo "coś sie dzieje". W starej to łyknęli, a wyrzutów nie miałam żadnych, bo niszczyli mnie psychicznie. Opóściłam ich później w tempie ekspresowym i to w najgorętszym okresie.
Tak. Niszczy mnie to psychicznie. Dzisiaj doszlo do rozmowy z ktorej wynikalo ze i klienci i druga strona czyli osoby nam podlegle moga po nas jezdzic a my mamy sie usmiechac bo z tego zyjemy.

Po prostu nie daje rady...


Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Zapytaj o pisemną promesę w nowej firmie. Co prawda nie ma to raczej żadnej obowiązującej mocy prawnej, ale zawsze jakiś papier uspokajający dla obu stron.

Gdy zmieniałam ostatnio pracę, to tak się rozegrało. Obie strony wiedziały, że poważnie o sobie myślimy, ani ja nie zmienię zdania, ani oni się nie rozmyślą.
Dziekuje za rade! Jesli juz nastapi taka chwila to poprosze o ten dokument
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-17, 19:31   #21
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Słusznie dziewczyny piszą, żeby uciekać. Miałam podobną sytuację w poprzedniej pracy i to zdecydowanie wykańcza psychicznie (np. telefon od szefa na zakupach spożywczych - i 15 minut łażenia w kółko koło półek, bo nie da się skupić na obu rzeczach na raz).

Nie przejmuj się zbytnio tymi wyjściami - większości osób nawet średnio interesowało czemu muszę wyjść wcześniej. Muszę, to muszę, jeśli trzeba było zgłaszać szefowi, to mówiłam i tyle. Jego interesowało głównie, żeby ilość godzin pobytu w pracy się zgadzała. Najczęściej umawiałam rozmowy po południu, tak żebym mogła przyjść trochę wcześniej i nie musiała tłumaczyć, że już wychodzę. Zresztą pracowałam 9-17:30, więc często to mogły być drobiazgi jak coś ze sklepu czynnego do 18.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 09:21   #22
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Hej Wam !

Dzisiaj jest jeszcze gorzej. Od rana telefony i pretensje. Jestem wykończona, boli mnie głowa i brzuch.
Dodatkowo losy firmy od stycznia są nie pewne...

Dzisiaj mam dostać odpowiedź od firmy, z którą wiąże spore nadzieje.
Myślicie, że jeśli do 15 nie dostanę info to zignorować czy zadzwonić i dopytać?
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 09:38   #23
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Dzwonić!
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 09:56   #24
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Potwierdzam, dzwonić i już! Powodzenia

Uciekaj z tego domu wariatów (najlepsze określenie moim skromnym zdaniem).
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 10:17   #25
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Dzięki

Mam nadzieję, że uda mi się wyrwać z tego piekła. Dzisiaj od rana boli mnie brzuch i głowa z nerwów...
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 11:49   #26
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 13:16   #27
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Zawsze pytam czy jest możliwość przed lub po mojej pracy, niestety nie zawsze się zgadzają.

Co do dzisiejszego telefonu to zaproponowali mi inne stanowisko w tej firmie i regionalna ma się ze mną kontaktować w poniedziałek.

Strasznie jestem smutna, że to się tak przeciąga bo z dnia na dzień mam gorsze samopoczucie...
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-18, 16:00   #28
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

taka_jakas po weekendzie na pewno będzie lepiej musisz uzbroić sie w cierpliwość i tyle. Wiem, że łatwo pisać, ale dasz radę
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 10:41   #29
taka_jakas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 74
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

Hej Wam.

Jestem już na skraju. Cały weekend miałam telefony i maile. Nie mogłam nawet zjeść obiadu w spokoju.
Dodatkowo mój kierownik za moimi plecami (wiem ze sprawdzonego źródła) robi to samo co ja. Odbieram to jako chęć udowodnienia mi, że jestem nieudolna.

Nawet nie było rozmowy na zasadzie "widzę, że masz za dużo- pomogę Ci". Mam najwięcej obowiązków z wszystkich, które powinny należeć do 2 osób a nie jednej a jedyne co usłyszałam, to że mam tego sporo i w czym jest problem. Czy mam za mało czasu czy za mało klientów. Może jednak w tym, że mam tego za dużo?

Jestem po prostu na skraju....
taka_jakas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-21, 10:59   #30
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Jak to rozegrać? Zmiana pracy i rozmowy kwalifikacyjne

A możesz rzucić tą pracę?
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-08 23:52:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:18.