Pomocy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-02-21, 11:56   #1
Przera_zona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 2

Pomocy


Hej 😊

Potrzebuje się wygadać i prosić o Waszą opinię 🙏

1) moi rodzice są po rozwodzie, oboje mają swoich partnerów, którzy mają dzieci. Partnerka taty ma 11nasto letnia córeczkę z którą mam fajny kontakt i dla mnie jest to normalne żeby była. Partner mamy ma dwóch dorosłych synów których nigdy na oczy nie widziałam, czy powinnam ich też zaprosić żeby mama nie czuła się pokrzywdzona?

2) rodzice nie są w stanie przebywać w swoim towarzystwie, ja sama mam o wiele lepsza relacje z tata niż mama. I rodzi się pytanie - zrezygnować z podziękowań? Wiem że jeśli dla taty beda obszerniejsze niż dla mamy to mama się obrazi i może zacząć robić szopki. Prawda jest taka że mamie oprócz tego że mnie urodziła i pokazała jaką osobą, matka i zona nie chce byc. Rozmawiałam o tym z chłopakiem on uszanuje moja wola i się dostosuje.

3) błogosławieństwo przed ślubem - jakoś nie wyobrażam sobie moich rodziców z partnerem stojącymi przy sobie z przyklejonymi uśmiechami jednak zależy mi na tym? O ile wiem że partnerka taty będzie w cieniu i nie będzie się wychylać to partner mamy na siłę próbuje być moim ojcem

4) chłopak co prawda mi się jeszcze nie oświadczył ale z JEGO inicjatywy zaczynamy szukać sali, wiem że zaręczyny na pewno będą w tym roku. Czy źle robimy? Niestety pewna osoba bardzo to skrytykowała i odebrała mi po części radość z poszukiwań

5) podrzucicie jakieś pomysły jak aktywnie zaangażować dzieci na weselu? Wiek 2-6 i 11 lat

6) jak zorganizować w mojej sytuacji przygotowania weselne i rozmowę między rodzicami? Zapraszać moich rodziców razem czy osobno? Z partnerami czy bez? 😱😱😱



Proszę o jakiekolwiek nie krytykujące za bardzo komentarze 😊 a! Mamy po 27 lat z partnerem 😊
Przera_zona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-24, 11:20   #2
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Pomocy

1) Ja bym zapraszała osoby, które znam i które mam ochotę gościć na ślubie/weselu. Kieruj się tym co dla was jest komfortowe, a nie tym, kto co sobie pomyśli.

2) Podziękuj im na stronie, jeśli masz za co. Nie ma obowiązku robić publicznych podziękowań z pompą.

3) A musi być w ogóle błogosławieństwo? Mnóstwo ludzi już od tego odchodzi.

4) Jeżeli oświadczyny u was to tylko formalność i macie ogólnie obgadaną kwestię, że chcecie niedługo brać ślub to nic w tym złego, że robisz jakieś plany. A skoro jakieś osoby pozwalają sobie na nieprzyjemne komentarze, to przynajmniej wiesz na przyszłość, że nie ma co się z nimi dzielić takimi informacjami.

5) Animator. Ewentualnie przygotować im jakiś kącik z kolorowankami itp. Czasem sale mają coś takiego.

6) Moim zdaniem dorosłych osób nie wypada zapraszać bez osób towarzyszących, a tym bardziej partnerów. Posadź ich po prostu w jakiejś odległości. A z rozmowami to nie rozumiem, co chcesz właściwie z nimi konsultować. To oni będą finansować imprezę?
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-25, 05:10   #3
Przera_zona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pomocy

Dziękuję za odpowiedź 😊 z tym sponsorowaniem to powiem szczerze że nie jestem pewna w 100%. Zdarzało się że mama obiecywała za coś zapłacić po czym w ostatnim momencie się wycofywała bo nie ma pieniędzy. 😵☠💫
Przera_zona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-25, 12:01   #4
PumpkinEyes
Zakorzenienie
 
Avatar PumpkinEyes
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 3 095
Dot.: Pomocy

Cytat:
Napisane przez Przera_zona Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź 😊 z tym sponsorowaniem to powiem szczerze że nie jestem pewna w 100%. Zdarzało się że mama obiecywała za coś zapłacić po czym w ostatnim momencie się wycofywała bo nie ma pieniędzy. 😵☠💫
To lepiej wtedy chyba nie polegać na rodzicach. Zwłaszcza, że koszty niektórych usług bywają wysokie, więc może być problematyczne, jeżeli założycie, że rodzice dadzą wam pieniądze, a oni się wycofają i na szybko będziecie musili kombinować sami. A w sytuacji jeśli planujecie i opłacacie ślub i wesele sami to już zupełnie nie ma potrzeby niczego omawiać wcześniej z rodzicami. Dostają w stosownym czasie zaproszenia jak normalni gości i albo się stawiają na imprezie na warunkach, jakie proponujecie, albo odmawiają i tyle.
PumpkinEyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-02-25, 12:40   #5
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Pomocy

Zrezygnujcie z podziękowań i błogosławieństwa.
Spotkajcie się tydzień wcześniej, z tymi co na to zasługują, i podziękujcie im za to za co chcecie podziękować. Pamiętaj że jest jeszcze powitanie chlebem i solą To też trzeba jakoś ogarnąć. Skoro ojczym i matka nie zapoznali Cie z jego synami to po co ich zapraszac? Ojczym i matka długo są razem? Jeżeli są razem od kilku lat, a nigdy Cie nie zaprosili na obiad i spotkanie z jego synami to raczej sytuacja jest jasna.

Po co poznawać rodziców, w sensie teściów że sobą?

Zorganizuj kącik zabaw dla dzieci- książeczki, kredki, puzzle, proste gry. To wychodzi dość naturalnie, ludzie spokrewnieni zmieniają się przy dzieciach. Przynajmniej tak jest na moich rodzinnych imprezach.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-25 13:40:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.