Dieta dr Ewy Dąbrowskiej - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-17, 19:24   #1351
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
Dasz radę, będę Cię wspierać: )
Nawet jak nie wytrwasz 6 tyg to dobre nawet i dwa, trzy
Ja tak sobie myślę , że za rok w maju pewnie bym powtórzyła dietę... bo pewnie się nabiera.. ...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:18 ----------

Nazbiera

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6tyg to w ogóle dla mnie niewyobrazalnie długo ;p zrobilas sobie jakies zdjecia przed i po?
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-17, 20:28   #1352
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Nie, nie robilam wystarczy, ze porównam zdjęcia z wakacji teraz jak je zrobię z tymi sprzed roku.... Ale wystarczy tez, ze spojrzę na zdjęcia z maja, z komunii syna i... dziękuję
Ja widzę różnicę po ubraniach, zdecydowanie: ehem: no i faktycznie twarz jakby młodsza... Tak samo pisały dziewczyny parę stron wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 15:19   #1353
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
Nie, nie robilam wystarczy, ze porównam zdjęcia z wakacji teraz jak je zrobię z tymi sprzed roku.... Ale wystarczy tez, ze spojrzę na zdjęcia z maja, z komunii syna i... dziękuję
Ja widzę różnicę po ubraniach, zdecydowanie: ehem: no i faktycznie twarz jakby młodsza... Tak samo pisały dziewczyny parę stron wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zaczynam w czwartek!
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-21, 10:16   #1354
Pina_2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 1
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Dziewczyny możecie polecić jakąś temperówkę do warzyw?
Pina_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-26, 13:51   #1355
AliaMaris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej dziewczyny, chętnie się przyłączę. Od kilku dni czytam wątek, ale całego jeszcze nie przebrnęłam. Kopalnia wiedzy. Dziś jest mój 5 dzień postu. Czuję się bardzo dobrze. Waga -2,5 kg, skóra lepsza, a ja nie potrzebuję kawy, żeby się obudzić. Tylko nogi słabsze. Mimo, że gotuje dla rodziny ani razu się nie złamałam. Chcę pościć 4 tyg, jeśli się uda to 6. Nie ukrywam, że chce schudnąć, ale też podleczyć Hashimoto, żylaki, skórę. Nie toleruje nabiału i glutenu więc nie jest mi pewnie tak trudno. Przez pierwsze 3 dni bardzo bolała mnie głowa, ale to strasznie! Myślałam, że mi pęknie dosłownie, bolało mnie serce, zęby...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AliaMaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 06:07   #1356
AliaMaris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 9
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Czy wątek już opuszczony? Nikt nie dietuje aktualnie? Dziś 6 dzień, obudziłam się nie głodna! Nareszcie, już myślałam, że mój ośrodek głodu nie ma zamiaru się wyłączyć. Poza tym fajnie, mam dużo więcej energii, okresowo robi mi się słabo, ale wtedy coś zagryzam. W większości jem surowe warzywa, koktajle. Czy jest ktoś na podobnym etapie? Łapią mnie czasem dziwne, chwilowe bóle w starych bliznach. Ktoś jeszcze tak ma?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
AliaMaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-27, 13:29   #1357
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez AliaMaris Pokaż wiadomość
Czy wątek już opuszczony? Nikt nie dietuje aktualnie? Dziś 6 dzień, obudziłam się nie głodna! Nareszcie, już myślałam, że mój ośrodek głodu nie ma zamiaru się wyłączyć. Poza tym fajnie, mam dużo więcej energii, okresowo robi mi się słabo, ale wtedy coś zagryzam. W większości jem surowe warzywa, koktajle. Czy jest ktoś na podobnym etapie? Łapią mnie czasem dziwne, chwilowe bóle w starych bliznach. Ktoś jeszcze tak ma?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dołącz do grupy na facebook'u tam dużo osob dietuje.
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-02, 10:43   #1358
zabeczka1948
Przyczajenie
 
Avatar zabeczka1948
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Czerwionka-Leszczyny
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć dziewczyny. Jestem zainteresowana oczyszczeniem swojego organizmu, by ten zaczął w końcu lepiej funkcjonować. Gdzie mogę znaleźć najwięcej informacji dotyczących początku, przygotowania i później już kolejnych etapów czy rzeczy, które można jeść? W tym momencie nie stać mnie na książkę, a chciałabym zacząć jak najwcześniej. Pozdrawiam serdecznie
__________________
"To, że milczę nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia" http://www.matczysko.pl
zabeczka1948 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 06:53   #1359
Polonistka_na_diecie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 3
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

hej jest tutaj ktoś? ja zaczynam od dzisiaj :O mam nadzieję że wytrzymam, 3 lata temu schudłam na poście 14 kg, ale teraz to wróciło, miałam zacząć już w maju, czerwcu ale brak silnej woli. Macie jakieś ciekawe przepisy? I powiedzcie: ile posilków jecie? I uprawiacie sport, bo wiem że na brak sił też trzeba być przygotowanym. Miłego poniedziałku!
Polonistka_na_diecie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 12:01   #1360
izabelkao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dom;)
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

koncze juz 5tydzien i bardzo polecam diete!

Edytowane przez izabelkao
Czas edycji: 2017-08-07 o 12:31
izabelkao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 18:04   #1361
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez izabelkao Pokaż wiadomość
koncze juz 5tydzien i bardzo polecam diete!
jak efekty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-07, 20:24   #1362
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

witam, wszystkie dietujące
ja już wróciłam z urlopu.
Na na urlop wybrałam się zaraz po skończeniu 6 tygodniowego postu przez pierwszy niemal tydzień jadłam tak jak powinnam (w miarę), ale w drugim tygodniu już raczej się tak nie dało - będąc na wycieczkach, w obcych miejscach i całe dni spędzając na łażeniu nie miałąm szans żądać w restauracjach sałatki czy surowych warzyw)
Dlatego po powrocie zrobiłam sobie tydzień przypominania (nie wiem czy to nie za wcześnie po skończeniu diety, ale dałam radę Obecnie jestem trzeci dzień na zdrowym żywieniu. Niestety, nie da się tak w 100% stosować tych wszystkich zaleceń, zwłaszcza, że mnie cały dzień praktycznie nie ma i wracam wieczorem.... ech
Ciekawa jestem doświadczeń tych, któe już są po diecie jak w praktyce to wygląda.... bo w moim przypadku problem jest organziacja i to, że nie mam czasu (i ochoty) na to, aby ciągle stać w kuchni i przygtowywać sobie tego wszystkiego....zwłaszcza jak się ma rodzinę i dzieci.
Obecnie mam -13 kg
3 kg ubyło mi na tygodniowym przypominaniu
I w chwili obecnej problem są ... ciuchy nie wiem czy mam wszystkei zwężać czy raczej poczekac, bo za chwilę będa na mnie dobre? Ech.. na pocz. sezonu nakupilam ubrań w rozm. który nosilam czyli 40, teraz wszystko mam w rozm. 36/38... obecnie nosze ubrania sprzed 5,6 lat, fajnie nie? Na szczęście takie, które nadal wyglądają dobrze i modnie( i co dziwne, moje koleżanki niektórymi się zachwycają a te obecnie modne czekają na czas.... za 5 lat??

wytrwałości życzę
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025

Edytowane przez Vanilla
Czas edycji: 2017-08-07 o 20:27
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 20:41   #1363
87marta78
Zadomowienie
 
Avatar 87marta78
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 402
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
witam, wszystkie dietujące
ja już wróciłam z urlopu.
Na na urlop wybrałam się zaraz po skończeniu 6 tygodniowego postu przez pierwszy niemal tydzień jadłam tak jak powinnam (w miarę), ale w drugim tygodniu już raczej się tak nie dało - będąc na wycieczkach, w obcych miejscach i całe dni spędzając na łażeniu nie miałąm szans żądać w restauracjach sałatki czy surowych warzyw)
Dlatego po powrocie zrobiłam sobie tydzień przypominania (nie wiem czy to nie za wcześnie po skończeniu diety, ale dałam radę Obecnie jestem trzeci dzień na zdrowym żywieniu. Niestety, nie da się tak w 100% stosować tych wszystkich zaleceń, zwłaszcza, że mnie cały dzień praktycznie nie ma i wracam wieczorem.... ech
Ciekawa jestem doświadczeń tych, któe już są po diecie jak w praktyce to wygląda.... bo w moim przypadku problem jest organziacja i to, że nie mam czasu (i ochoty) na to, aby ciągle stać w kuchni i przygtowywać sobie tego wszystkiego....zwłaszcza jak się ma rodzinę i dzieci.
Obecnie mam -13 kg
3 kg ubyło mi na tygodniowym przypominaniu
I w chwili obecnej problem są ... ciuchy nie wiem czy mam wszystkei zwężać czy raczej poczekac, bo za chwilę będa na mnie dobre? Ech.. na pocz. sezonu nakupilam ubrań w rozm. który nosilam czyli 40, teraz wszystko mam w rozm. 36/38... obecnie nosze ubrania sprzed 5,6 lat, fajnie nie? Na szczęście takie, które nadal wyglądają dobrze i modnie( i co dziwne, moje koleżanki niektórymi się zachwycają a te obecnie modne czekają na czas.... za 5 lat??

wytrwałości życzę
A trzymalas sie scisle postu przez te 6tyg? Czy zdarzaly Ci sie jakies potkniecia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
87marta78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-08, 05:14   #1364
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Ściśle, w 100% powiedziałabym nawet, że jadłam mniej i tych kalorii nie było chyba nawet 700-800 , bo tak jak pisałam wyżej czasami nie miałam czasu przygotować sobie tych wszystkich dań albo..po prostu brakowało mi siły. Potkniec nie brałam pod uwagę, bo gdybym zjadla coś niedozwolonego, wlaczyloby mi się odżywianie zewn. I byłoby po diecie. Dasz radę , wystarczy się uprzeć i postanowić, ze jesz tylko to i to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-10, 09:47   #1365
lianeska
Zakorzenienie
 
Avatar lianeska
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 13 930
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

.
__________________

ℒℴѵℯ ..

Edytowane przez lianeska
Czas edycji: 2017-08-16 o 11:21
lianeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-13, 22:35   #1366
izabelkao
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: dom;)
Wiadomości: 10
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez 87marta78 Pokaż wiadomość
jak efekty?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zrzucilam ponad 6kg. Jestem smuklejsza i mam wiecej energii. Jedyny minus jest taki,ze strasznie mnie wysypalo na twarzy,czuje sie jak nastolatka Rok temu bylam 2tyg na diecie i schudlam 4,5kg. Przy ost detoksie waga wolniej schodzila bo chyba za duzo jadlam grejpfrutow i jablek. Tak czy inaczej polecam.
izabelkao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 14:58   #1367
anuszka21
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka21
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 3 237
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
Ściśle, w 100% powiedziałabym nawet, że jadłam mniej i tych kalorii nie było chyba nawet 700-800 , bo tak jak pisałam wyżej czasami nie miałam czasu przygotować sobie tych wszystkich dań albo..po prostu brakowało mi siły. Potkniec nie brałam pod uwagę, bo gdybym zjadla coś niedozwolonego, wlaczyloby mi się odżywianie zewn. I byłoby po diecie. Dasz radę , wystarczy się uprzeć i postanowić, ze jesz tylko to i to

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak sie trzymasz po? Ja niestety ciagle nie moge zaczac ;(
anuszka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 15:08   #1368
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 6 085
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

czy wy naprawde stosujecie post Dabrowskiej jako........ diete odchudzajaca? A nie ze wzgledow zdrowotnych?
62f33e9ec77d3cf0943e95da9955941e4a625c6c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-15, 15:49   #1369
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Jak się trzymam? Staram się bardzo trzymac wytycznych zdrowego żywienia. Faktycznie, jest tak, jak dziewczyny wcześniej pisały, ze zmienia się myślenie na temat jedzenia. Ponieważ minął mi miesiąc od zakończenia diety nadal staram się jeść podobnie jak na diecie , ale zdrowo, zdecydowanie zdrowiej niż przed dietą. Na śniadanie sałatka robiona rano + biały ser, w międzyczasie pestki z dyni np. , jabłka, pomidory lub inne (slodkie) owoce. Drugie śniadanie ryba, niestety czesto z puszki, z fasolą (też z puszki). Obiad np bób (mój ulubiony) lub coś innego np teraz zrobiłam sobie zapiekankę warzyw, pestek, brązowej ryżu, pieczarek i suszonych pomidorów, ale ostatnio będąc u rodziców zjadłam pierogi ruskie, innym razem żurek z kiełbasą drobiowa. Wczoraj na kolację moj ukochany bakłażan z przyprawami (w plastrach) ,ale pokropione olejem lnianym, gdzie na diecie jadłam bez oleju. Matko, jakie to dobre z tym olejem! do końca życia będę to jeść!
Niestety, ponieważ nie piję herbaty i kawy, które zawsze mocno slodzilam, nie jem raczej mięsa, wędlin, sera żółtego, nie smażę kompletne, chleb ciemny w minimalnych ilościach i skrapiam go olejem lnianym, mój organizm wyje do słodyczy (jak przed dietą jadłam je w umiarkowanych ilościach , zdarzały się dni, że wcale).No i podjadam słodycze, staram się bardzo mało, ale w tej sytuacji jest to niemal nieuniknione, zwłaszcza jak jestem bardzo głodna.
Nie da się w 100% realizować założeń zdrowego żywienia, na przygotowanie takiego jedzenia trzeba mieć tez bardzo dużo czasu i w dużym stopniu życie podporządkowywać organizacji i logistyce tegoż założenia: )
Ja, matka trójki dzieci, kobieta pracujaca zawodowo mówię, ze to jest bardzo, bardzo trudne. Ale wychodzę z założenia, że jesli nie mogę tego zrealizować w 100%, to zrealizuję w 70%
Póki co nie mam już kołatania serca, a miałam, ciśnienie chyba niższe, a było wyższe i czuje się super owszem wróciło mi jakieś 1,5-2,5 kg, ale nadal noszę rozm s/m ( jak zaraz tuż po diecie). Wyglądam na 10 lat młodziej, ale to chyba geny, a nie zasługa diety: ) i zawsze można mieć przypominajkę ...a za ponad pół roku przejść kolejne oczyszczanie organizmu dietą. Ja jestem bardzo zadowolona

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-21, 13:51   #1370
Ewkakoneffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 28
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Ja mentalnie przygotowuje się na post drugi w tym roku, już byłam w lutym.
Mam tylko jedną wątpliwość staramy się o dziecko i może być tak, że do miesiączki (testu) będę na POŚCIE.
Już kiedyś czytałam, że jedna z Was tak miała bez uszczerbku na zdrowiu, co o tym myślicie?
Nie szukam oceny tylko rozmowy, jak wy to widzicie
Teraz planuję zacząć od września.
Pozdrawiam wszystkich na poście i życzę wytrwałości.

---------- Dopisano o 13:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Tu jest pdf książki:http://echomatkibozejniepokalaniepoc..._zywieniem.pdf
Ewkakoneffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 17:07   #1371
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cześć dziewczyny,
Planuję rozpocząć post w sobotę. Wcześniej próbowałam zrzucić parę kg, ale zawsze przerażała mnie myśl o niekończącym się pilnowaniu, powolne rezultaty nie motywowały. Dlatego zdecydowałam się na post. Jestem pełna obaw i wątpliwości. Zrobiłam zakupy, przejrzałam pomysły i przepisy i największy problem mam z kolacją/śniadaniem. Co jeść? Lubię sałatki, wiec te z dozwolonych warzyw okej, ale co jeszcze? Czy mogę wymiennie na śniadanie/kolację jeść np. zupy? Czy jest to jakas różnica czy np. kalafiorową zjem rano czy na obiad? I najważniejsze: uwielbiam owoce, jabłka okej, ale za grejfrutami nie przepadam...a boje się, że jabłka mi się znudzą przez ten czas. Czy mogę zastąpić je pomarańczami? Czytalam sprzeczne informacje na ten temat. Z pewnością będę tu pisać jak mi idzie Będzie lepsza motywacja!
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 17:53   #1372
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Do godz. 12 najlepiej pić soki, smothie, i owoce, a potem zupki i sałatki. Chociaz ja z początku jadłam sałatki rano. Z pomarańczami bym uważała. Mozna za to garść jagód i truskawek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 18:42   #1373
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
Do godz. 12 najlepiej pić soki, smothie, i owoce, a potem zupki i sałatki. Chociaz ja z początku jadłam sałatki rano. Z pomarańczami bym uważała. Mozna za to garść jagód i truskawek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za odpowiedź. Zblendowałam dzisiaj na próbę grejfruta i jest całkiem niezły. Jako surowy owoc nie znoszę, ale do picia nie jest taki zły macie może pomysł z czym mogę go połączyć, żeby smakował trochę lepiej tzn. był troszkę słodszy. Z jabłkiem?
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 18:45   #1374
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

A ściągasz te białą skorkę? Bo bez tej skórki jest słodko-gorzki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

I naprawdę pyszny
Mozna z jabłkiem.
Jak Ci się zmudzą jabłka możesz zastosować wariację jabłkową tzn pieczone jabłko z cynamonem. Smakuje jak szarlotka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 19:48   #1375
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Cytat:
Napisane przez Vanilla Pokaż wiadomość
A ściągasz te białą skorkę? Bo bez tej skórki jest słodko-gorzki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

I naprawdę pyszny
Mozna z jabłkiem.
Jak Ci się zmudzą jabłka możesz zastosować wariację jabłkową tzn pieczone jabłko z cynamonem. Smakuje jak szarlotka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, tak zawsze ściągam. Będę chyba dokładać np. ćwiarteczkę pomarańczy od czasu do czasu. Mam nadzieję, ze nie zaszkodzi. Najbardziej załuję, że tak niewiele owoców można jeść. Mogłabym jeść całe dnie owoce ale trzeba się przestawić, nie ma wyjścia I chyba zacznę już od jutra. Wiem, że wieczorem będę pić alkohol, więc zrobię takie intro a odliczanie 42 dni od soboty
Mam jeszcze pytanie odnośnie takich konkretniejszych potraw: czy smażycie cokolwiek na tej diecie?
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-24, 20:45   #1376
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Nie wolno smażyć;(
Tylko surowe, gotowane albo duszone bez tłuszczu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 08:30   #1377
Ewkakoneffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 28
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Hej napiszę Ci jak wyglądał mój ostatni post 4-ty. Na śniadanie piłam zakwas z buraka 400 ml, zjadałam do tego buraczki z jabłkiem na ciepło - zakwas podgrzewałam, bo mój organizm domagał się ciepłego paliwa! Na drugie śniadanie jadłam sałatki szpinak z papryką, kalarepą, marchewką, jabłkiem(wszystkiego po pół) do tego łyżka soku z cytryny i łyżka soku z pomarańczy. Obiad obowiązkowo na ciepło: leczo, spagetti z sosem(makaron z cukinii, po przyjściu do domu podwieczorek marchewka, kalarepa, jabłka, kolacja papryka +marchewki. W dni w które nie mogłam sie zorganizować kupowałam jednodniowe soczki z marwitu. Zupy gotowałam więcej, żeby mieć na kilka dni Co do pomarańczy, malin, porzeczek w nowych wydaniach jest napisane, że można ich używać dekoracyjnie! Bardzo pomagała mi woda z cytryną i imbirem lekko ciepła.
Powodzenia
Ewkakoneffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 09:11   #1378
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Przeraża mnie trochę to, że braknie mi pomysłów na posiłki. Ogórki, pomidory, kapustę pekińską, paprykę, marchewkę mogę spokojnie jeść na surowo, ale z pozostałymi warzywami mam problem. Gotowany kalafior, gotowana kapusta z koperkiem. Zupy warzywne też ok. Spisałam sobie pomysły na potrawy i brakuje mi trochę pieczonych potraw. Na pewno będę robić placki z cukinii, ale co jeszcze? Macie jakieś przepisy lub polecane strony, z których mogę czerpać inspiracje co jeść?

Dzisiaj zaczęłam Intro tej diety. Jutro zacznę odliczać Na śniadanie na razie zjadłam: wyciskany sok z grejfruta, sałatkę z kapusty pekinskiej, pomidora i cebuli. Na obiad planuję kapuśniak, na kolację placki z cukini. Nie mam na razie pomysłu na przekąski. Może po prostu marchewki i jabłko.
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-25, 09:40   #1379
Vanilla
Zakorzenienie
 
Avatar Vanilla
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 5 115
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

moimi przekąskami były: pomidorki koktajlowe, marchewki Marvit albo zwykłe marchewki pokrojone na kawałki i jabłka. Nie martw się, po tygodni przestanie Ci się chcieć jeść
Ja ze swojej strony jako jedno z dań, mogę polecić Ci chipsy z bakłażana- pisałam o tym kilka postów wyżej. Uwielbiam teraz tylko dodaję do nich olej lniany i są jeszcze lepsze. Ale olej dopiero na zdrowym jedzeniu, po diecie.
__________________
odlewki szukają nowego domu https://www.fragrantica.pl/board/viewtopic.php?id=7025
Vanilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-28, 18:36   #1380
Ewkakoneffka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 28
Dot.: Dieta dr Ewy Dąbrowskiej

Czy można brać witaminy, które zalecił lekarz?
Ewkakoneffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-06-07 21:22:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:57.