Czy wypada tak się ubrać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-22, 06:18   #1
agatkar20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 119

Czy wypada tak się ubrać?


Mam pytanie do was drogie dziewczyny czy wypada na czyjś ślub i wesele pójść w długiej sukience? mam iść na wesele do znajomej i nie wiem czy wypada założyć długą czerwoną sukienkę i do tego sztuczny kwiatek we włosy. Tak jak rozmawiałam z panna młodą to ona chyba będzie mieć taka bardziej prostą sukienkę czyli w miarę skromną druhna może mieć sukienkę krótką a nawet jakby miała długą to nie wiem czy wypada tak w ogóle mi się ubrać bo oczywiście o przyćmieniu panny młodej nie ma mowy no ale też nie chciała bym wyglądać jak druhna a w przypadku gdy druhna będzie miała krótką sukienkę bardziej dostojniej jak ona. Ogólnie ja lubię długie sukienki i w nich się najlepiej czuję mam jeszcze czarną do wyboru też długą ale ta to raczej jeszcze bardziej nie pasuje. Dziewczyny doradźcie mi czy to wypada czy nie.
__________________
28.10.2013

10.04.2014
agatkar20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 06:58   #2
Firithreiel
Raczkowanie
 
Avatar Firithreiel
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 174
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Na większość wesel na których byłam poszłam w długiej sukience. Dokąd nie jest to balowa suknia na kole która faktycznie może przyćmiewać strój panny młodej wszystko jest w porządku- nie każdy lubi i nie każdemu pasuje krótka sukienka. Unikałabym czarnej- w moich stronach mówi się że przychodzenie w czarnej sukni jest nietaktem bo to jak na pogrzeb, nie na wesele.
__________________
"Ile rzeczy trzeba mieć w dupie, to się w głowie nie mieści!" Mała Mi

Blog ślubny- konkret z minimalną dozą pitolenia-zapraszam
Firithreiel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 07:12   #3
wildDaisy
żona bez ogona
 
Avatar wildDaisy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 6 506
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Jakby to był ślub mojej dobrej koleżanki czy przyjaciółki, kogoś z rodziny z kim mam bardzo dobry kontakt - poszłabym w długiej Do zwykłej znajomej nie... a już na pewno nie w czerwonej. Ja bym się czuła źle, zbyt widoczna, wyróżniająca się.
__________________

Edytowane przez wildDaisy
Czas edycji: 2015-05-22 o 07:14
wildDaisy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 07:38   #4
agatkar20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 119
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Mam obecnie w szafie sukienki dwie które mogę założyć tę czerwoną właśnie i czarną też długą z górą zdobioną delikatnie brokatem. Nie chce kupować nowej sukienki zwłaszcza że ta czerwona jest w ogole nie używana przeze mnie no i też kwestia tego że nie mam funduszy. Ze sztucznego kwiatka raczej zrezygnuję kupię sobie za to takie kokówki ze srebrnymi ozdobami i myślę że bedzie ok.
__________________
28.10.2013

10.04.2014
agatkar20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 09:23   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

nie wypada to iść w białej sukience. sama chciałam iść w długiej czerwonej na ślub, ale nie znalazłam takiej, która by dobrze leżała. spoko, nie przyćmisz panny młodej, niezależnie, jak skromną sukienkę będzie miała.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 10:03   #6
weronika9999
Zadomowienie
 
Avatar weronika9999
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 083
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Jeżeli to nie jest balowa rozłożysta suknia na kole, to jak najbardziejJ wypada.

Cytat:
Unikałabym czarnej- w moich stronach mówi się że przychodzenie w czarnej sukni jest nietaktem bo to jak na pogrzeb, nie na wesele.
Ja chodzę najczęściej w czarnych/czerwonych sukienkach na wesela, w długich też - po prostu w tych kolorach czuję się najlepiej i mi pasują. Według mnie czarne sukienki są eleganckie i sporo widzę dziewczyn ubranych w ten kolor na weselach. Biały faktycznie jest zarezerwowany dla panny młodej, ale nie rozumiem, co jest złego w eleganckiej małej czarnej?
weronika9999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 13:10   #7
Saaheli
Zadomowienie
 
Avatar Saaheli
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1 015
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

a dlaczego by nie? jeśli suknia jest elegancka, to jak najbardziej... a czerwony to elegancki kolor, sama byłam na kilku weselach w czerwonej sukience i nie byłam jedyna

no właśnie, uważam, że z tymi kolorami niektórzy czasem przesadzają - w białej nie, w czarnej nie, w czerwonej nie, no to w jakiej? nie bądźmy tacy ograniczający

Edytowane przez Saaheli
Czas edycji: 2015-05-22 o 13:12
Saaheli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-22, 13:54   #8
agnieszka255
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka255
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: trójmiasto
Wiadomości: 1 075
GG do agnieszka255
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Szczerze mówiąc ja nie ubrałabym bialej..ale czerwoną jak najbardziej, dlaczegoż by nie? żeby tyko nie była zbyt strojna, bo to panna młoda ma pzyciągać uwagę
__________________
Już jestem, Jakub, 3550, 54 cm
agnieszka255 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 15:08   #9
panipuchatkowa
Zakorzenienie
 
Avatar panipuchatkowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9 076
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Suknie długie są piękne Ja byłam na weselu rok temu to dużo dziewczyn w takich przyszło i wdzięcznie to wygląda. Nawet na nasz ślub koleżanka powiedziała że przychodzi w długiej sukience i bardzo fajnie
__________________
Najszczęśliwsza Żona na świecie! 20.06.2015!

Najszczęśliwsza Mama na świecie! 22.01.2019!

Czekamy na drugi Skarb!
panipuchatkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-22, 20:42   #10
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

ja na wesela ubieram wylacznie dlugie suknie,zle sie czuje w krotkich
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-23, 12:22   #11
Terha
Zakorzenienie
 
Avatar Terha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 16 500
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Ja na wesela zakładam TYLKO długie suknie do kostek. Moim zdaniem są bardziej eleganckie. I nie przejmuję się tym wcale, że wszystkie pozostałe zaproszone panie są w takich do kolan albo nawet mini.
__________________
Kosmetyki, ubrania i dodatki - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=831247
Książki, filmy, CD, kasety - https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post57613011





Terha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-24, 21:41   #12
lexis1306
Raczkowanie
 
Avatar lexis1306
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 367
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Podpisuje się pod wypowiedziami powyżej. Długa czerwona sukienka jak najbardziej, byle nie była typowo balowa, na kole itd. Nie każdy dobrze się czuje i wygląda w długości do kolan albo mini.
Sama chodzę na wesela raczej w długich sukienkach. Byłam w turkusowej złoto-brazowej i szarej w zielone kwiaty. Spotykalam też dziewczyny w czerni choć sama bym się nie zdecydowała.
Tylko biel jest zarezerwowana dla panny młodej.
lexis1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 17:37   #13
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Sporo zależy od samej sukienki (pierwsza sukienka ze zdjęcia jak najbardziej na tak, druga - na nie) i od miejsca wesela (do remizy lub w inne miejsce sugerujące rystykalny i luźny styl, wolę krótką kieckę).

Osobiście lubię długie i zwiewne sukienki, kolor nie ma znaczenia. Ale w czerwonym nie widzę nic niestosownego.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg image1xxl.jpg (49,1 KB, 46 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg red-organza-strapless-floor-length-princess-prom-dress-4671-6.jpg (71,8 KB, 33 załadowań)
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 09:08   #14
agatkar20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 119
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Dziewczyny właśnie oglądałam zdjęcia z wesela jednego z zespołów i aż nie wierzę. Na zdjęciu gdzie ludzie tańczą kankana chyba pięć albo więcej dziewczyn ma czarne sukienki długie krótkie i nie wiem co o tym myśleć bo w sumie też mam bardzo ładną czarną sukienkę. tylko czy wypada tak iść?
__________________
28.10.2013

10.04.2014
agatkar20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 09:10   #15
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Cytat:
Napisane przez agatkar20 Pokaż wiadomość
Dziewczyny właśnie oglądałam zdjęcia z wesela jednego z zespołów i aż nie wierzę. Na zdjęciu gdzie ludzie tańczą kankana chyba pięć albo więcej dziewczyn ma czarne sukienki długie krótkie i nie wiem co o tym myśleć bo w sumie też mam bardzo ładną czarną sukienkę. tylko czy wypada tak iść?
Na weselach widuję sporo dziewczyn w eleganckich czarnych sukienkach (zazwyczaj krótkich). Zapytaj się panny młodej, czy miałaby coś przeciwko czarnej sukience - bo ten kolor jednak budzi kontrowersje.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-02, 09:23   #16
agatkar20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 119
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Czarny głównie jest negowany bo to kolor żałobny no ale raczej nikt na pogrzeb nie pójdzie w czarnej długiej rozkloszowanej sukience z brokatową górą. Według mnie już mała czarna jest mniej odpowiednia niż właśnie taka długa wieczorowo sylwestrowa suknia. A wy co o tym myślicie?
__________________
28.10.2013

10.04.2014
agatkar20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-06, 22:36   #17
201610281624
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 724
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Nie ma nic niestosownego w długiej sukni. Dla mnie niestosowne jest ubieranie białej kreacji na wesele, obojętnie czy długa, czy krótka, po prostu białej się nie zakłada i koniec. Jak widzę, te wyszykowane laseczki i głupimi minkami w bieli i pytający wzrok : a dlaczego białej na wesele się nie zakłada? To mnie szlag, ale naczytują się pierdół z blogów sugerując się galeriankową modą z sieciówek i o.
Każda okoliczność wymaga odpowiedniego stroju.
201610281624 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-11-01, 20:12   #18
AgatkaPe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-10
Wiadomości: 2
Dot.: Czy wypada tak się ubrać?

Na weselu ważne jest, aby ubrać się odpowiednio do okazji i zwrócić uwagę na dress code, jeśli jest podany.

Dla mężczyzn:
  • Jeśli nie ma konkretnego dress code, dobrym wyborem jest klasyczny garnitur w kolorze ciemnym, takim jak granatowy lub czarny.
  • Dobierz elegancką koszulę i krawat lub muszkę.
  • Odpowiednie buty to zazwyczaj eleganckie skórzane buty w kolorze dopasowanym do garnituru.

Dla kobiet:
  • Wybierz suknię lub strój, który jest elegancki, ale nie biały (biała suknia jest zarezerwowana dla panny młodej).
  • Unikaj zbyt odważnych lub zbyt krótkich sukienek, zwłaszcza jeśli weselne dress code jest bardziej formalne.
  • Dobierz odpowiednią biżuterię i dodatki, które uzupełnią Twój strój.
  • Odpowiednie buty to zazwyczaj szpilki lub sandały na obcasie.

Pamiętaj, że najlepiej jest dostosować swój strój do charakteru wesela i ewentualnych wytycznych podanych przez organizatorów. Ważne jest, aby czuć się swobodnie i wygodnie w wybranej stylizacji, ale równocześnie szanować okazję i parę młodą.

xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2023-11-03 o 12:36 Powód: link
AgatkaPe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-01 21:12:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:44.