Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-17, 16:11   #1
antifeminist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1

Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.


Wszystko co tutaj napiszę to wyłącznie moje odczucia.

W 96% przypadkach rolę opiekuna dziecka otrzymuje matka, a nie ojciec. Ciężko sobie wyobrazić statystycznie, aby to kobiety aż w ponad 90% przypadków miały lepszą sytuacje materialną, były lepsze dla dziecka i bardziej emocjonalnie związane, a ojciec był tym złym/kimś gorszym. Moim zdaniem dla wielu argument "ja ją urodziłam" jest decydującym argumentem na to, kto powinien posiadać rolę opiekuna dziecka.



To co ja zobaczyłem na tym filmiku widać jak matka w obstawie policjantów chce odebrać dziecko, mimo, że dziecko chce pozostać z ojcem, no ale tak zadecydował sąd, więc ... no właśnie. Czy Waszym zdaniem możliwe jest, aby faktycznie w 96% kobiety były lepszymi opiekunkami dla dziecka niż mężczyźni?
antifeminist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 16:28   #2
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Skad te dane?

Bo chetnie tez zobaczylabym ilu ojcow w ogole wystepuje do sadu o opieke nad dzieckiem.

W takich sprawach bardzo trudno powiedziec ile procent matek czy ojcow bardziej "nadaje sie" do opieki nad dzieckiem, bo kazda sprawa powinna byc rozpatrywana indywidualnie.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 16:35   #3
NaWrobleStrach
Raczkowanie
 
Avatar NaWrobleStrach
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 65
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Więcej kobiet dostaje opiekę nad dzieckiem. Z drugiej strony - jeśli mężczyzna realizuje się zawodowo, spełnia swoje pasje, które wymagają długich pobytów poza domem, typu podróże, himalaizm itd., to nikt się nie interesuje, czy jest ojcem i czy zostawia dziecko, które być może go potrzebuje. Z kolei, gdy kobieta tak postępuje, to zostaje zjechana od góry do domu, że przecież powinna się dzieckiem zajmować, wyrodna matka, że dziecko zostawia itd. (vide: Martyna Wojciechowska).

Dla mnie wyroki sądów ws. opieki nad dzieckiem i to, co wyżej opisałam, to dwie strony tego samego medalu.
NaWrobleStrach jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 16:40   #4
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Oczywiście, że więcej kobiet dostaje opiekę nad dziećmi...
Ale osobiście znam kilku naprawdę świetnych ojców,
którzy nieba by dziecku przychylili, a w sprawie sądowej, po np. zdradzie żony dziecko i tak zostało przy matce.
Dla wielu mężczyzn, to jest prawdziwe nieszczęście.
Ale... nie widzę wyjścia z sytuacji.
Bo jak ktoś obcy czyli sąd może ocenić czy matka lepsza, czy ojciec?
To są bardzo trudne sprawy...
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 16:52   #5
Gosia197
Zakorzenienie
 
Avatar Gosia197
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Wiadomości: 12 901
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Ja tez mam bdb znajmego,cudownego,madreg o,kochającego ojca.To,co wyprawia jego byla zona w kwestii opieki nad ich córką przechodzi ludzkie pojecie.Jedzie chlopina 40 km,zeby postac pod plotem i zoabaczyc swoje dziecko 5 minut,bo mala ma katar,sraczke lub inne wyimaginowane historie.
Byli adwokaci,negocjatorzy,waw iady i nic nikt nie moze zrobic.Mama i babcia nie dają ojcu dziecka,bo taka w tej sranej ,chorej rodzinie tradycja.Facet ma zaplodnic i spieprzac.Od pokolen
Gosia197 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 16:54   #6
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Dla wielu mężczyzn, to jest prawdziwe nieszczęście.
Ale... nie widzę wyjścia z sytuacji.
Bo jak ktoś obcy czyli sąd może ocenić czy matka lepsza, czy ojciec?
To są bardzo trudne sprawy...
Czyli co? Z tego, co piszesz wynika, że skoro sąd nie może ocenić, kto jest kompetentny, by sprawować opiekę nad dzieckiem, to trudno i jest spoko, że z góry, bez argumentów zakłada, że matka. Dobrze rozumiem?
Jeśli sąd nie umie tego ocenić, to niech przekaże sprawę innemu, a nie na chybił-trafił wybiera matkę.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 16:56   #7
new woman in town
Zakorzenienie
 
Avatar new woman in town
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: W.
Wiadomości: 3 218
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez dryda Pokaż wiadomość
Oczywiście, że więcej kobiet dostaje opiekę nad dziećmi...
Ale osobiście znam kilku naprawdę świetnych ojców,
którzy nieba by dziecku przychylili, a w sprawie sądowej, po np. zdradzie żony dziecko i tak zostało przy matce.
Dla wielu mężczyzn, to jest prawdziwe nieszczęście.
Ale... nie widzę wyjścia z sytuacji.
Bo jak ktoś obcy czyli sąd może ocenić czy matka lepsza, czy ojciec?
To są bardzo trudne sprawy...
Dlaczego to cię dziwi? Jakie to ma znaczenie, że zdradziła? Zachowania się nie fair wobec faceta a nie dziecka. Według mnie nie ma to najmniejszego znaczenia.

A ja widzę wyjście z tych sytuacji. Prawda jest taka, że w momencie rozwodu dzieci nie mogą już mieszkać na stałe z mamą i tatą w jednym domu ale istnieje coś takiego jak opieka naprzemienna. Jeśli nie jest to możliwe, trzeba dołożyć wszelkich starań aby mieć kontakt z dzieckiem tak często, jak to jest możliwe: odwiedzać, zabierać na weekendy, dzwonić itp. Sytuacji przedstawionej na filmiku winni są dorośli, matka i ojciec, po równo. Zamiast działać wspólnie dla dobra dziecka, dogadać się, wytłumaczyć małej wszystko wolą odstawiać cyrki w sądzie. Punkt dla kogo, dla tego faceta? Jeśli ceną za postawienie na swoim jest jest trauma i rozwalenie psychiki dziecka, to faktycznie kochający tatuś.

To, że dzieciak tak wariuje może mieć wiele przyczyn, nie koniecznie oznacza, że dziewczynka nie chce mieszkać z mamą.
new woman in town jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 17:01   #8
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez Gosia197 Pokaż wiadomość
Ja tez mam bdb znajmego,cudownego,madreg o,kochającego ojca.To,co wyprawia jego byla zona w kwestii opieki nad ich córką przechodzi ludzkie pojecie.Jedzie chlopina 40 km,zeby postac pod plotem i zoabaczyc swoje dziecko 5 minut,bo mala ma katar,sraczke lub inne wyimaginowane historie.
Byli adwokaci,negocjatorzy,waw iady i nic nikt nie moze zrobic.Mama i babcia nie dają ojcu dziecka,bo taka w tej sranej ,chorej rodzinie tradycja.Facet ma zaplodnic i spieprzac.Od pokolen
Wspolczuje sytuacji, ale co do podkreslonego, to sorry ale jesli tak jest od pokolen w tej rodzinie, to trzeba bylo inna pania wybrac na matke swojego dziecka.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 17:19   #9
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Też zastanawia mnie ta prawidłowość przyznawania przy rozwodzie dziecka matce.

Może wynika to z tego że matka więcej czasu spędza z dzieckiem - macierzyński, wychowawczy, zwolnienia chorobowe jak dziecko jest chore.... Jak dziecko czegoś chce, potrzebuje zazwyczaj biegnie do matki. Może zacząć pracę od podstaw np obowiązkowy rodzicielski/ macierzyński/ wychowawczy dla ojca. Obowiązkowy żeby pracodawca się nie fochał. I ojciec wypracuje sobie relację z dzieckiem w tym czasie a matka nie straci kontaktu z zawodem.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 17:28   #10
Ambiwalecja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

W Polsce orzekanie w sprawach dzieci to kpina. Sędziowie wydają wyroki na podstawie orzeczeń biegłych, którzy piszą sobie tam o chcą i nikt tego nie sprawdza, bo nie ma żadnej instytucji kontrolującej pracę psychologów sądowych. Dalej panuje wizja, że dziecku może być dobrze tylko z matką, a ojców traktuje się tylko jako formalnych dawców nasienia.
Ambiwalecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 17:30   #11
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Dobra, ale mnóstwo facetów nie płaci alimentów w ogóle, jest przecież fundusz alimentacyjny, gdzie płaci się na dzieci (i okazuje się, ze tych niepłacących, a na których dzieci płaci się z funduszu to 96% faceci, 4%- kobiety).
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 17:44   #12
Ambiwalecja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Dobra, ale mnóstwo facetów nie płaci alimentów w ogóle, jest przecież fundusz alimentacyjny, gdzie płaci się na dzieci (i okazuje się, ze tych niepłacących, a na których dzieci płaci się z funduszu to 96% faceci, 4%- kobiety).
Wydaje mi się jednak, że jednym z czynników jest to, że ogólnie więcej kobiet ma przyznaną opiekę nad dziećmi. Jeżeli kobietom nie odbiera się dzieci i nie muszą płacić alimentów to automatycznie ojcowie nie korzystają z funduszu alimentacyjnego.
Ambiwalecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 17:48   #13
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

A jaki % ojców występuje o pełną opieke nad dzieckiem?
Moze nie występują dla dobra dziecka? może dla swojej wygody?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 17:56   #14
Ambiwalecja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A jaki % ojców występuje o pełną opieke nad dzieckiem?
Moze nie występują dla dobra dziecka? może dla swojej wygody?
Moim zdaniem problemem nie są liczby, bo jak facet nie chce opieki nad dzieckiem to nie ma nad czym debatować. Problem jest, że ten odsetek ojców, który występuje nie jest oceniany na równi z kobietą.
Ambiwalecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:10   #15
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Dlaczego to cię dziwi? Jakie to ma znaczenie, że zdradziła? Zachowania się nie fair wobec faceta a nie dziecka. Według mnie nie ma to najmniejszego znaczenia.

A ja widzę wyjście z tych sytuacji. Prawda jest taka, że w momencie rozwodu dzieci nie mogą już mieszkać na stałe z mamą i tatą w jednym domu ale istnieje coś takiego jak opieka naprzemienna. Jeśli nie jest to możliwe, trzeba dołożyć wszelkich starań aby mieć kontakt z dzieckiem tak często, jak to jest możliwe: odwiedzać, zabierać na weekendy, dzwonić itp. Sytuacji przedstawionej na filmiku winni są dorośli, matka i ojciec, po równo. Zamiast działać wspólnie dla dobra dziecka, dogadać się, wytłumaczyć małej wszystko wolą odstawiać cyrki w sądzie. Punkt dla kogo, dla tego faceta? Jeśli ceną za postawienie na swoim jest jest trauma i rozwalenie psychiki dziecka, to faktycznie kochający tatuś.

To, że dzieciak tak wariuje może mieć wiele przyczyn, nie koniecznie oznacza, że dziewczynka nie chce mieszkać z mamą.
Opieka naprzemienna jest fikcją bo dziecko musi ,że tak powiem być przypisane do jednej ze stron .

Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Dobra, ale mnóstwo facetów nie płaci alimentów w ogóle, jest przecież fundusz alimentacyjny, gdzie płaci się na dzieci (i okazuje się, ze tych niepłacących, a na których dzieci płaci się z funduszu to 96% faceci, 4%- kobiety).
To nie ma żadnego przełożenia ,ponieważ tylko 4% kobiet tej opieki jest pozbawionych w tym lwia część najprawdopodobniej opieki tej się zrzekła na rzecz ojca .Więc procentowo w żaden sposób nie można porównywać tych danych .

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A jaki % ojców występuje o pełną opieke nad dzieckiem?
Moze nie występują dla dobra dziecka? może dla swojej wygody?
Nie występują z tej prostej przyczyny że opieka nad dzieckiem do lat 13 jest praktycznie nie do uzyskania dla ojca w naszym sądownictwie rodzinnym .






_________________________ _______________________
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:11   #16
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez Ambiwalecja Pokaż wiadomość
Moim zdaniem problemem nie są liczby, bo jak facet nie chce opieki nad dzieckiem to nie ma nad czym debatować. Problem jest, że ten odsetek ojców, który występuje nie jest oceniany na równi z kobietą.
Tylko że podane 96% raczej dotyczy wszystkich spraw rozwodowych a nie tylko tych w których obie strony wnoszą o opiekę nad dzieckiem... No i na pewno też dużą kwestią jest wiek dziecka, im mniejsze dziecko tym silniejszy związek z matką
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:16   #17
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Po pierwsze te statystyki nie mówią o tym ilu ojców walczy o prawo do opieki. Fakt często opiekę dostają matki tylko dlatego ze są matkami. Pytanie jest tylko ile ojców naprawdę chce i ma możliwość zajmować się dzieckiem.

Mój kuzyn też walczył w sądzie o dziecko. Wszystko fajnie tylko że on jest kierowcą tira na międzynarodówce. Przegrał, bo przecież sądy dyskryminują facetów! Nie praca wcale nie miała wpływu
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:20   #18
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Miałam okazję popracować w sądzie (wydział rodzinny) i serio, tylko w jednym przypadku (na kilkadziesiąt) nie zgadzałam się z orzeczeniem dot. kwestii opieki. Facet sprawiał wrażenie naprawdę rozsądnego i zainteresowanego dzieckiem w większym stopniu niż matka.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:21   #19
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość

Nie występują z tej prostej przyczyny że opieka nad dzieckiem do lat 13 jest praktycznie nie do uzyskania dla ojca w naszym sądownictwie rodzinnym .

_________________________ _______________________

To trzeba próbować. Widocznie na dziecku mu nie zależy az tak bardzo. Tonący brzytwy sie chwyta, wiec jakby ojciec chciał bardzo to poszedł by do sądu. A tak ma wymówkę że sądy niedobre, ale on chciał
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 18:24   #20
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
A jaki % ojców występuje o pełną opieke nad dzieckiem?
Moze nie występują dla dobra dziecka? może dla swojej wygody?
w mojej rodzinie facet wystąpił o opiekę nad dziećmi, sąd- mimo, że matka jest niezrównoważona, zaniedbywała dzieci, znęcała się (nad dziećmi i mężem)- przyznał opiekę matce
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:30   #21
93Strawberry
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 184
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Tak już jest, że DOMYŚLNIE dziecko zawsze będzie ,,bardziej matki" niż ojca. Wynika to z wielu powodów a żeby je omówić trzeba cofnąć się setki lat wstecz. Zawsze kobieta była tą która zajmuje się dzieckiem, mężczyzna ma zapewnić dobrobyt i zazwyczaj jego rola się do tego sprowadzała. Poza tym kobieta ma o wiele większy związek z dzieckiem pod każdym względem poczynając od noszenia go pod sercem, porodu, więzi i tak dalej. Nie wspomnę o instynkcie macierzyńskim. Tak się przyjęło, tak się utarło i szczerze powiedziawszy jest w tym bardzo dużo prawdy. JEDNAK osobiście nie znam sytuacji w której opieki nad dzieckiem odmawia się wspaniałemu ojcu, a daje beznadziejnej matce. W takich przypadkach sąd widzi jaka jest sytuacja i decyduje u kogo dziecko będzie miało lepiej. Jednak jeśli sytuacja nie jest trudna to zawsze jasnym i prostym wyborem będzie opieka ze strony matki.

Zresztą szczerze mówiąc nie wiem dlaczego mężczyźni zaczęli walczyć i wskazywać na tę niesprawiedliwość. Jakby nie było przez lata udowadniali, że są zazwyczaj tą mniej odpowiedzialną i nieskorą do obowiązków stroną. Sami sobie na to zapracowaliście. Swoją drogą jestem ciekawa czy kiedyś mężczyźni wpadną na pomysł by zmienić tę postawę i nie klepać się wzajemnie po ramieniu, nie wspierać kiedy kolega ucieka od ciężarnej dziewczyny lub zdradza żonę, bo ta jest grubsza po porodzie albo gdy zmywa się, bo dziecko okazało się większym ciężarem niż przypuszczał? Może lepiej zacząć od spojrzenia na siebie i zastanowienia się czemu dziś sądy faworyzują kobiety i traktują je jako kompletnego rodzica mogącego pogodzić zadania matki i ojca jednocześnie, a czemu uważają, że niektórzy ojcowie nie daliby spełnić dobrze nawet swojej własnej roli? Chyba warto pierw krytycznie spojrzeć na siebie, a dopiero potem wojować.
93Strawberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:36   #22
Ambiwalecja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 43
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez 93Strawberry Pokaż wiadomość

Zresztą szczerze mówiąc nie wiem dlaczego mężczyźni zaczęli walczyć i wskazywać na tę niesprawiedliwość. Jakby nie było przez lata udowadniali, że są zazwyczaj tą mniej odpowiedzialną i nieskorą do obowiązków stroną. Sami sobie na to zapracowaliście. Swoją drogą jestem ciekawa czy kiedyś mężczyźni wpadną na pomysł by zmienić tę postawę i nie klepać się wzajemnie po ramieniu, nie wspierać kiedy kolega ucieka od ciężarnej dziewczyny lub zdradza żonę, bo ta jest grubsza po porodzie albo gdy zmywa się, bo dziecko okazało się większym ciężarem niż przypuszczał? Może lepiej zacząć od spojrzenia na siebie i zastanowienia się czemu dziś sądy faworyzują kobiety i traktują je jako kompletnego rodzica mogącego pogodzić zadania matki i ojca jednocześnie, a czemu uważają, że niektórzy ojcowie nie daliby spełnić dobrze nawet swojej własnej roli? Chyba warto pierw krytycznie spojrzeć na siebie, a dopiero potem wojować.
A czemu kobiety zaczęły walczyć o równe traktowanie z mężczyznami? Od kiedy przez to jak jeden facet się zachowuje to drugi staje się złym ojcem? W sądzie nie ma miejsca na stereotypy.
Ambiwalecja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:39   #23
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

ja nie widze sensu oddawać dziecko pod opieke ojca, jeśli rodzina przez 10 lat funkcjonowała w modelu pt mama w domu z dziećmi/z lekka praca na pół etatu czy praca w domu a facet z praca wyjazdowa/zajmująca.
no fajnie, weźmie dziecko do domu i... nie ma go 12 godzin.

tak samo jak kobiety powinny myśleć o przyszłości 'co będzie jak mnie facet zostawi i jak ja sobie poradzę' tak samo facet. no ludzie.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:39   #24
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez LusiaPlotkara Pokaż wiadomość

To trzeba próbować. Widocznie na dziecku mu nie zależy az tak bardzo. Tonący brzytwy sie chwyta, wiec jakby ojciec chciał bardzo to poszedł by do sądu. A tak ma wymówkę że sądy niedobre, ale on chciał
Tylko że próba taka może skończyć się tym że dziecka już nie zobaczymy ,bo mamusia się zdenerwuje ,fajnie się teoretyzuje a w życiu bywa różnie ,gro facetów po prostu godzi się na wszystko byle tylko mieć kontakt z dzieckiem .








_________________________ ______________
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 18:42   #25
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

a z resztą
jak chcą niech walczą, wątpię żeby nagle pojawili się tłumnie ojcowie walczący o dzieci

no i owszem są przypadki gdzie ojciec jest pokrzywdzony. jeden na 100 przypadków. albo jeden na 20 przypadków. i ich mi szkoda.

ale jeśli chodzi o krzywdę w sądownictwie to nie są jedyni


cała reszta natomiast pewnie zlałaby sprawę.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:15   #26
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Moj tata wywalczyl pelne prawa do mnie

zjadam literki i gubie polskie znaki na moim lenovo )
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:25   #27
ARAKSJEL
Hrodebert
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 4 441
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

W Polsce niestety nie ma danych co do orzekań w sprawach spornych o opiekę ...spisek////??
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

ale mamy dane z innych krajów

Z zawartych w opracowaniu ˝European Family Law in Action˝ autorstwa Iana Curry-Sumnera, pod redakcją Kathriny Boele-Woelki oraz Bente Braat (wyd. Intersentia, Antwerp - Oxford 2005) informacji wynika, iż:

- W Austrii po wprowadzeniu w lipcu 2001 r. możliwości wspólnego wykonywania władzy rodzicielskiej po rozwodzie około połowa rozwodzących się par skorzystała z tej możliwości. W prawie wszystkich pozostałych przypadkach wykonywanie władzy rodzicielskiej powierzono matce. Ponadto odsetek ten zależny był od wieku dziecka - prawdopodobieństwo powierzenia matce wykonywania władzy rodzicielskiej wzrastało w przypadku spraw dotyczących małych dzieci. Prawdopodobieństwo powierzenia ojcu wykonywania władzy rodzicielskiej wzrastało w przypadku korzystania przez niego z pomocy profesjonalnego pełnomocnika procesowego.

- W Bułgarii 84% rodziców samotnie wychowujących dziecko stanowiły matki. Tak samo prezentowała się statystyka w odniesieniu do powierzania wyłącznego wykonywania władzy rodzicielskiej - matkę określano jako rodzica preferowanego przez sąd. Opiekę nad dzieckiem przyznawano matce w ok. 90% spraw sądowych, natomiast nie odnotowano niezadowolenia ojców z tego faktu.

- W Danii statystyki wskazywały, iż 75% par starających się o rozwód wnosiło o powierzenie wykonywania władzy rodzicielskiej obojgu rodzicom. Ponadto sądy I instancji w 58% spraw powierzały dziecko opiece matki, natomiast sądy II instancji orzekły tak w 64% spraw.

- Finlandia nie dysponowała aktualnymi statystykami na czas sporządzania wyżej wymienionego opracowania. Jednakże w 2003 r. urzędy finlandzkie odnotowały 39 331 porozumień rodziców dotyczących wykonywania władzy rodzicielskiej (liczba ta obejmuje również porozumienia zawierane przez pary, które nie zawarły związku małżeńskiego). Około 91,5% porozumień przewidywało wspólne wykonywanie władzy rodzicielskiej przez oboje rodziców. Wyłączne wykonywanie władzy rodzicielskiej powierzono matkom w 7,5% spraw, natomiast ojcu w 1% spraw. W ok. 81% spraw ustalono miejsce zamieszkania dziecka przy matce. Natomiast ze statystyk sądowych (obejmujących lata 1992-1993 oraz obszar właściwości trzech sądów apelacyjnych) wynikało, iż ok. 64% spraw spornych dotyczących wykonywania władzy rodzicielskiej dotyczyło wyłącznego jej wykonywania przez jednego z rodziców. W 73% wszystkich spraw spornych miejsce zamieszkania dziecka ustalono przy matce, w 25% spraw - przy ojcu, natomiast w 2% spraw rodzeństwo rozdzielono pomiędzy rodziców.

- We Francji w 1996 r. w 86% spraw sądowych wykonywanie władzy rodzicielskiej powierzano obojgu rodzicom, w 11% spraw matce, natomiast w 2% spraw ojcu. W 86% wszystkich spraw miejsce zamieszkania dziecka ustalono przy matce, natomiast w 1% spraw naprzemiennie przy matce oraz przy ojcu. W przypadkach sporu między rodzicami sąd przychylał się do propozycji matki w 61% spraw, natomiast do propozycji ojca tylko w 21%. Statystyki z 2002 r. wskazują, iż w 75% przypadków spornych miejsce zamieszkania dziecka ustalano przy jednym z rodziców - zwykle matce.

- Grecja nie dysponowała oficjalnymi statystykami na czas sporządzania wyżej wymienionego opracowania, natomiast z analizy orzeczeń sądowych wynikało, iż zazwyczaj to matce powierzano wyłączne wykonywanie władzy rodzicielskiej.

- W Holandii w 90% przypadków rodzice wspólnie wykonują władzę rodzicielską. W 2003 r. w 3% spraw matce przyznano wyłączne wykonywanie władzy rodzicielskiej, natomiast ojcu w żadnej sprawie nie przyznano wyłącznego wykonywania tej władzy.

- W Niemczech w 2000 r. w sprawach, gdzie o wykonywaniu władzy rodzicielskiej decydował sąd, w 21,62% przypadków matce powierzono wyłączne wykonywanie władzy rodzicielskiej, natomiast ojcu tylko w 1,52% przypadków.

- W Portugalii statystyki za rok 2002 wskazały, iż z liczby 19 502 spraw dotyczących wykonywania władzy rodzicielskiej, 14 471 spraw dotyczyło dzieci pochodzących ze związku małżeńskiego. Wydano 806 decyzji o przyznaniu wyłącznego wykonywania władzy rodzicielskiej ojcu oraz 8856 decyzji przyznających wyłączne wykonywanie władzy rodzicielskiej matce.

- W Rosji, zgodnie z obowiązującym prawem, władza rodzicielska jest zawsze przyznawana obojgu rodzicom, natomiast w ponad 90% spraw miejsce zamieszkania dziecka ustalane jest przy matce.

- W Szwajcarii statystyki za 2002 r. wskazały, że matce powierzono wyłączne wykonywanie władzy rodzicielskiej bez zastrzeżeń w 8463 sprawach z 16 363 wszystkich spraw rozwodowych, ojcu - w 836 sprawach.

- W Szwecji w 2002 r. wspólne wykonywanie władzy rodzicielskiej orzeczono w ok. 97% spraw. W ok. 3% spraw wyłączne wykonywanie władzy rodzicielskiej powierzono matce, natomiast w 0,4% spraw ojcu.

- We Włoszech dominowała sytuacja, w której to matce przyznaje się wyłączne wykonywanie władzy rodzicielskiej - miało to miejsce w 85,5% spraw. Ojcu wykonywanie w 8,8% .

>>>>>>>>>>>>>>>>

90% stanu w Polskich sądach rodzinnych to kobiety ,gdyby tak odwrócić sytuację to co zrobiły by feministki ?










_________________________ _________________________
ARAKSJEL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:27   #28
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez antifeminist Pokaż wiadomość
Wszystko co tutaj napiszę to wyłącznie moje odczucia.

W 96% przypadkach rolę opiekuna dziecka otrzymuje matka, a nie ojciec. Ciężko sobie wyobrazić statystycznie, aby to kobiety aż w ponad 90% przypadków miały lepszą sytuacje materialną, były lepsze dla dziecka i bardziej emocjonalnie związane, a ojciec był tym złym/kimś gorszym. Moim zdaniem dla wielu argument "ja ją urodziłam" jest decydującym argumentem na to, kto powinien posiadać rolę opiekuna dziecka.
Owszem, dla wielu osób sam fakt, że kobieta urodziła jest wystarczającym powodem, by to kobiecie dać dziecko pod opiekę. Ja takiego podejścia nie uznaję za sensowne.
Natomiast brać trzeba pod uwagę to, że to głównie matki zajmują się dziećmi przez pierwsze lata ich życia, potem to matki zwykle pracują krócej, chodzą z dziećmi do lekarza itp. To sprawia, że zwykle mają dużo większą praktykę w zajmowaniu się dziećmi i mają na to zwyczajnie więcej czasu. W takiej sytuacji zwykle dziecko zostaje pod stałą opieką matki, bo matka ma więcej czasu niż ojciec na zajmowanie się dzieckiem.

Cytat:
Napisane przez new woman in town Pokaż wiadomość
Dlaczego to cię dziwi? Jakie to ma znaczenie, że zdradziła? Zachowania się nie fair wobec faceta a nie dziecka. Według mnie nie ma to najmniejszego znaczenia.
Według mnie ma bardzo duże. Wiadomo, sytuacje są różne i zupełnie inaczej patrzę na zdradę w związku, w który jeden z małżonków był mocno zaangażowany niż na zdradę w związku, który od początku był fikcją. Jeśli jednak ktoś był w stanie zdradzić rzekomo ukochaną osobę, to według mnie nie jest to osoba, która powinna zajmować się wychowywaniem dziecka i przekazywaniem mu wartości.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 19:32   #29
201607111040
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10 542
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

Cytat:
Napisane przez ARAKSJEL Pokaż wiadomość
Tylko że próba taka może skończyć się tym że dziecka już nie zobaczymy ,bo mamusia się zdenerwuje ,fajnie się teoretyzuje a w życiu bywa różnie ,gro facetów po prostu godzi się na wszystko byle tylko mieć kontakt z dzieckiem .





_________________________ ______________

Ah te złe kobiety. Po prostu szukanie wymówek. Ciekawe dlaczego niektórzy godzą się na wszystko z wyjątkiem podwyższenia alimentów

---------- Dopisano o 20:32 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

A teraz zastanówmy się ile ojców bierze zwolnienie jak dziecko jest chore, ile ojców idzie na urlop rodzicielski czy wychowawczy, ile ojców chodzi z dziećmi do lekarza czy na wywiadówki.
201607111040 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 20:05   #30
ailie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 60
Dot.: Faworyzowanie kobiet w sądach rodzinnych.

"Np. wedle danych z krakowskiego RODK na rok 2009, na 225 spraw rozwodowych par z niepełnoletnimi dziećmi, w zaledwie 86 przypadkach o całkowite prawa rodzicielskie ubiegali się ojcowie. W 48 przypadkach je uzyskali
W więcej niż 50% spraw w których ojcowie ubiegali się o przyznanie im opieki nad dziećmi, prawa do opieki otrzymali."

Info z komentarza z wykopu, nie musi być wiarygodne.
ailie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 10:14:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.