Koszty utrzymania mieszkania na kredyt. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-01, 16:16   #1
konrad88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 76
GG do konrad88

Koszty utrzymania mieszkania na kredyt.


Witam.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem mieszkania w Warszawie. Patrząc na ceny coraz bardziej skłaniam się do opcji kupienia czegoś w dalszej odległości od stolic np. w Pruszkowie lub w Markach. Tak aby dojazd był w miarę dogodny. Niestety tak jak większość ludzi w tym kraju jestem zmuszony wziąć kredyt. Tu rodzą się moje 2 pytania. Zakładając że rata kredytu będzie wynosiła ok 1100 zł, jakie jeszcze realne koszty muszę doliczyć? Chodzi mi o to jaki może być łączny miesięczny kosz utrzymania mieszkania na kredyt w WaWie lub w innym dużym polskim mieście? Jakie są wasze doświadczenia z tym związane? Drugie pytanie odnosi się do kosztów wyposażenia surowego mieszkania od „a do z”. Jak to było z tym u was?
konrad88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-01, 17:51   #2
anka2828
Raczkowanie
 
Avatar anka2828
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 60
Dot.: Koszty utrzymania mieszkania na kredyt.

W przypadku samego kredytu trzeba się liczyć z możliwością wzrostu samej raty ,gdyż z reguły są to kredyty długoterminowe, wiec są oprocentowane zmienną stopą ,jeżeli ona wzrośnie wzrośnie miesięczna rata .Do całkowitej spłaty hipoteka jest w rękach banku
Oprócz raty trzeba się liczyć z bieżącymi kosztami utrzymania czynsz+media ,wysokość czynszu jest różna zależy to od samego mieszkania jego standardu i miejsca ,w samej Warszawie nie są to małe koszty
anka2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 07:34   #3
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 020
Dot.: Koszty utrzymania mieszkania na kredyt.

Cytat:
Napisane przez konrad88 Pokaż wiadomość
Drugie pytanie odnosi się do kosztów wyposażenia surowego mieszkania od „a do z”. Jak to było z tym u was?
My wydaliśmy ok 40 000 zł na wykończenie i wyposażenie kawalerki 31m2. Robiliśmy całkowity remont mieszkania tż czyli wylewkę na podłogi, równanie ścian płytami itd, wszystkie meble na wymiar (we wszystkich pomieszczeniach), wszystkie sprzęty agd, po prostu zrobiliśmy je pod klucz. W podanej kwocie oczywiście zawarta też jest cena robocizny.
b937e0c478c7f0bdd9edd1f55f22ced0e16f646d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-02, 18:25   #4
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Koszty utrzymania mieszkania na kredyt.

Cytat:
Napisane przez konrad88 Pokaż wiadomość
Zakładając że rata kredytu będzie wynosiła ok 1100 zł, jakie jeszcze realne koszty muszę doliczyć? Chodzi mi o to jaki może być łączny miesięczny kosz utrzymania mieszkania na kredyt w WaWie lub w innym dużym polskim mieście? Jakie są wasze doświadczenia z tym związane? Drugie pytanie odnosi się do kosztów wyposażenia surowego mieszkania od „a do z”. Jak to było z tym u was?
Dodatkowe koszty utrzymania mieszkania są od a do z, zależy od spółdzielni, zużycia mediów, rodzaju posiadanych mediów....
A koszt wyposażenia (bo nie pytasz o remont tylko umeblowanie) też może być różne. Widziałam komplet mebli kuchennych za 400zł w jakimś markecie, jak zamówisz sobie pod wymiar to zapłacisz kilka-kilkanaście tys. Możesz kupić wersalkę w Bodziu za 500zł lub kanapę Kler za kilka tysi.
Dla ułatwienia (bo jesteś facetem) to tak jakby zapytać ile kosztuje samochód?
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 14:47   #5
monikkad
Wtajemniczenie
 
Avatar monikkad
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 104
Dot.: Koszty utrzymania mieszkania na kredyt.

Przy kredytach jest zmienny wibor, więc z tym trzeba się liczyć.
Poza tym czynsz lub opłata za wspólnotę mieszkaniową, czesto też fundusz remontowy no i wiadomo prąd, czasem gaz, jeśli to nie nowe budownictwo, media, Internet.
Co do wykończenia, my kupiliśmy mieszkanie deweloperskie 60 m, 3 pokoje, tyle, że nie w Warszawie, a w dużo mniejszym mieście. Ok. 30 tys. wychodzi nam za wykończenie.
__________________
"Ludzie dbają o tych, którzy dbają o siebie!"
monikkad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-04, 22:28   #6
Varga
Wtajemniczenie
 
Avatar Varga
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 183
Dot.: Koszty utrzymania mieszkania na kredyt.

Pamiętaj też o kosztach ubezpieczenia. W tym momencie obowiązkowe jest ubezpieczenie nieruchomości, kilkaset zł rocznie i często też ubezpieczenie na życie od 50 do kilkuset zł miesięcznie.
Varga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-18, 13:09   #7
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Koszty utrzymania mieszkania na kredyt.

Cytat:
Napisane przez konrad88 Pokaż wiadomość
Witam.
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem mieszkania w Warszawie. Patrząc na ceny coraz bardziej skłaniam się do opcji kupienia czegoś w dalszej odległości od stolic np. w Pruszkowie lub w Markach. Tak aby dojazd był w miarę dogodny. Niestety tak jak większość ludzi w tym kraju jestem zmuszony wziąć kredyt. Tu rodzą się moje 2 pytania. Zakładając że rata kredytu będzie wynosiła ok 1100 zł, jakie jeszcze realne koszty muszę doliczyć? Chodzi mi o to jaki może być łączny miesięczny kosz utrzymania mieszkania na kredyt w WaWie lub w innym dużym polskim mieście? Jakie są wasze doświadczenia z tym związane? Drugie pytanie odnosi się do kosztów wyposażenia surowego mieszkania od „a do z”. Jak to było z tym u was?
Koszty ,ktore mi przychodza do glowy:
1. Kredyt (tu trzeba sobie wziac rate tak z 300zl nizsza niz mozna placic bo teraz mamy niskie stopy i nie wiadomo czy za np 5 lat nie wzrosna).
2. Ubezpieczenie na mieszkanie (ok 500-1000 rocznie).
3.Czynsz - zalezy od mieszkania, ja teraz sie za nowym budownictwem rozgladam to prognozuja ok 8 zl/m2
4.Uzytkowanie wieczyste-o ile kupisz mieszkanie na wieczystym.
5.Koszty okolokredytowe-niby platne raz ale wychodzi tego sporo-prowizja, jakies ubezpieczenia wyceny, notariusz,l
6.Podwyzszona rata kredytu do czasu wpisu do KW
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-22, 09:15   #8
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Koszty utrzymania mieszkania na kredyt.

Cytat:
Napisane przez 201701300929 Pokaż wiadomość
Koszty ,ktore mi przychodza do glowy:
1. Kredyt (tu trzeba sobie wziac rate tak z 300zl nizsza niz mozna placic bo teraz mamy niskie stopy i nie wiadomo czy za np 5 lat nie wzrosna).
2. Ubezpieczenie na mieszkanie (ok 500-1000 rocznie).
3.Czynsz - zalezy od mieszkania, ja teraz sie za nowym budownictwem rozgladam to prognozuja ok 8 zl/m2
4.Uzytkowanie wieczyste-o ile kupisz mieszkanie na wieczystym.
5.Koszty okolokredytowe-niby platne raz ale wychodzi tego sporo-prowizja, jakies ubezpieczenia wyceny, notariusz,l
6.Podwyzszona rata kredytu do czasu wpisu do KW
+
- ubezpieczenie na zycie lub od od utraty pracy - to już zalezy oczywiście od konkretnego kredytu, ale czasami są wymagane i nie są to małe pieniądze (zwłaszcza ubez. od utraty pracy) a jakby nie patrzeć są zupełnie bezużyteczne dla Ciebie Dlatego ja radzę unikać jak się da, nawet kosztem wyższej prowizji.
- ubezpieczenie od niskiego wkładu własnego - jeżeli bank pozwala Ci posiadać tylko 10% wkładu, ale formalnie wymagane obecnie jest wiecej (15 lub 20% - nie pamiętam) to płacisz ubezpieczenie od brakującej Ci kwoty (przez jakiś czas kredytu lub w niektórych bankach - z góry przy braniu kredytu)
- oczywiście rachunki osobno takie jak prąd, telewizja, internet.
- miejsce postojowe w garazu - jeżeli zdecydujesz sie wziąć - a w wielu nowych inwestycjach wręcz jest ono obowiązkowe do wzięcia czy chcesz, czy nie - jakies 100-200 zł miesięcznie

Edit: większość tych rzeczy zależy stricte od wartosci nieruchomości / kredytu, bo są wyliczane procentowo. Więc liczy się cena mieszkania oraz to ile kredytu bierzesz, trudno tu podać konkretne wartości. Wiadomo, im większy wkład własny, tym potem łatwiej jeżeli chodzi o koszty samego kredytu.

Same oferty banków też się róznią - jedne zaproponują Ci 0% prowizji, ale odbiją sobie dając Ci 1000 ubezpieczeń i karte kredytową. Warto sprawdzać marżę samego banku - o ile WIBOR sie zmienia, to marża będzie stała i to bardzo ważny element - nawet jakieś róznice w setkach procenta przy kredycie na tyle lat robią róznice.

Edytowane przez Azhaar
Czas edycji: 2017-05-22 o 09:27
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-22, 20:51   #9
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Koszty utrzymania mieszkania na kredyt.

To ja dorzucę jeszcze podatek od nieruchomości też za miejsce postojowe (w Warszawie to nie są tanie rzeczy! ). Urządzenie mieszkania od stanu deweloperskiego to od 1000/m2 w zależności od standardu i ilości pracy własnej
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-22 21:51:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.