Biżuteryjny wątek plotkowy VI - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-03-24, 13:44   #4051
franio
Zadomowienie
 
Avatar franio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 039
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

razowa lubella jest pycha

przypomniało mi się jeszcze jedno moje uzależnionko- słonecznik do łuskania
właściwie dzięki niemu wypieram te wstrętne czipsy. jest pyszny i niby zdrowy, ale niestety to sam olej ech i tak źle i tak do d...
__________________
robię biżu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336103
franio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:01   #4052
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Makarony razowe mają jeden bardzo duży plus - większą zawartość błonnika, więc ta "razowość" to nie do końca taka ściema
Co do tego słonecznika to zdrowa alternatywa, zwłaszcza gdy kupujesz niełuskany (bawiąc się w wyskubywanie zjesz go zdecydowanie mniej w tym samym czasie co łuskany). Fakt, dużo oleju, ale zdrowego oleju. Świetne pod tym względem są też pestki z dyni (niełuskane, of koz )
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:06   #4053
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

A mi łuskane nie smakują Jest ogromna różnica w smaku między takimi, co trzeba samemu wyłuskać, i takimi, które są już wyłuskane w worku Tak samo z zielonym groszkiem- uwielbiam taki świeżo zerwany w strączku, ale jak któregoś roku nie miałam groszku na działce i kupowało się taki łuskany na targu to mi nie smakował.
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:07   #4054
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja jestem uzależniona od migdałów...
Można 10 szt. na SB, ale ja jem dziennie zdecydowanie więcej.
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:12   #4055
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
A mi łuskane nie smakują Jest ogromna różnica w smaku między takimi, co trzeba samemu wyłuskać, i takimi, które są już wyłuskane w worku Tak samo z zielonym groszkiem- uwielbiam taki świeżo zerwany w strączku, ale jak któregoś roku nie miałam groszku na działce i kupowało się taki łuskany na targu to mi nie smakował.
Bo te wszystkie już łuskane ziarna są dodatkowo prażone i często jeszcze solone... niestety
A taki młody zielony groszek... smak mojego dzieciństwa Nic nie zastąpi smaku takiego świeżo zerwanego groszku, nawet strączki w całości niekiedy dało radę pochłonąć
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:18   #4056
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Eilo, widzę, że się rozumiemy z tym groszkiem Uwielbiam groszek zielony, taki świeży Rodzina się śmieje, że na działce jak jestem to tylko pilnuję jak rosną róże i groszek
Kamyku, ja też jadam znacznie więcej migdałów niż się powinno U nas w Lublinie w tesco na wagę sprzedają, to jak raz pół kilo kupiłam to chyba tygodnia nie wytrzymały A jak w domu nie ma migdałów to wyjadam pestki z jabłek- podobny smak
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:26   #4057
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Bo to wszystko przez wakacje rokrocznie spędzane na wsi i przez wujka, któremu na polu towarzyszyć lubiłam
Co do migdałów, czytałyście kiedyś o witaminie B17?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Amigdalina

Nie wklejam tego, żeby kogokolwiek straszyć, tylko jako ciekawostkę. Tak naprawdę nie do końca wiadomo jak z tą amigdaliną jest. Pewien czas temu mówiono, że jest be, a ostatnio znowu ktoś zwraca uwagę, że dieta ze zwiększoną zawartością amigdaliny jest czynnikiem zmniejszającym ryzyko raka. Trochę jak z masłem i margaryną, co parę lat naukowcy zdanie zmieniają...
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 14:40   #4058
Lilnut
Rozeznanie
 
Avatar Lilnut
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 621
GG do Lilnut
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Jakbym jadła do uczucia sytości, to bym się już w drzwi nie mieściła...
skąd ja to znam

Cytat:
Napisane przez Eilo Pokaż wiadomość
Bo to wszystko przez wakacje rokrocznie spędzane na wsi i przez wujka, któremu na polu towarzyszyć lubiłam
Co do migdałów, czytałyście kiedyś o witaminie B17?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Amigdalina

Nie wklejam tego, żeby kogokolwiek straszyć, tylko jako ciekawostkę. Tak naprawdę nie do końca wiadomo jak z tą amigdaliną jest. Pewien czas temu mówiono, że jest be, a ostatnio znowu ktoś zwraca uwagę, że dieta ze zwiększoną zawartością amigdaliny jest czynnikiem zmniejszającym ryzyko raka. Trochę jak z masłem i margaryną, co parę lat naukowcy zdanie zmieniają...
no to na szczęście mi nic się nie stało - jak w ciąży stosowałam migdały na zgagę, jadłam garściami... pomagały
__________________
Dukan
I faza 14III - 21III -2,5 kg
II faza 21 III - 8 VII - 9kg

III faza 8 VII - 10 XI


Lilnut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:45   #4059
franio
Zadomowienie
 
Avatar franio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 039
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

obawiam się, że w słoneczniku smakuje mi głównie sól (niełuskany jest właśnie zwykle solony)

Ale ale, zielony groszek młody, prosto z krzaka, najlepiej razem ze strączkiem- niebo w gębie i smak dzieciństwa
w tym roku posiałam w donicy na balkonie tak w ramach eksperymentu,- może akurat urośnie i "zastrączkuje"

2 lata temu w wakacje przejeżdzaliśmy przez Kopenhagę i zauważyłam rozstawione w centrum straganiki z zielonym groszkiem w papierowych rożkach, ( groszek w strączkach) Coś jak budki z popcornem. Rewelacyjny pomysł
__________________
robię biżu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336103
franio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:51   #4060
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Nie wiem ile trzeba byłoby zjeść tych migdałów, żeby się tym zatruć... Tak samo jak to, że wszystkie pestki zawierają cyjanek potasu, ale żeby kojtnąć to trzeba by chyba z tonę tych owoców zmordować. Jak byłam mała to mi zawsze babcia pestki śliwek łupała, jeszcze żyję
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 14:58   #4061
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Kamyku, ja też jadam znacznie więcej migdałów niż się powinno U nas w Lublinie w tesco na wagę sprzedają, to jak raz pół kilo kupiłam to chyba tygodnia nie wytrzymały A jak w domu nie ma migdałów to wyjadam pestki z jabłek - podobny smak
U nas schodzi ponad pół kg na tydzień, a cena migdałów jest już kosmiczna...

Cytat:
Napisane przez Eilo Pokaż wiadomość
Co do migdałów, czytałyście kiedyś o witaminie B17?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Amigdalina

Nie wklejam tego, żeby kogokolwiek straszyć, tylko jako ciekawostkę. Tak naprawdę nie do końca wiadomo jak z tą amigdaliną jest. Pewien czas temu mówiono, że jest be, a ostatnio znowu ktoś zwraca uwagę, że dieta ze zwiększoną zawartością amigdaliny jest czynnikiem zmniejszającym ryzyko raka. Trochę jak z masłem i margaryną, co parę lat naukowcy zdanie zmieniają...
To może ja już podtruta jestem cyjanowodorami? Objawy to nieżyt nosa, duszności... Czyli to co mam cały rok na okrągło od lat...
__________________

Edytowane przez KarmazynowyKamyk
Czas edycji: 2011-03-24 o 14:59
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 15:00   #4062
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Lilnut Pokaż wiadomość
no to na szczęście mi nic się nie stało - jak w ciąży stosowałam migdały na zgagę, jadłam garściami... pomagały
A pomagają, mi pomagają też na chorobę lokomocyjną Obstawiam, że to chodzi raczej o ilości skumulowane... jak wiadomo, we wszystkim ważny jest umiar. Jak to mój pan prof. powtarzał: "W Wielkanoc możesz sobie zjeść jaj nawet kopę. Ważne ile jaj zjesz w ciągu całego roku". Czy jakoś tak...

Cytat:
Napisane przez franio Pokaż wiadomość
obawiam się, że w słoneczniku smakuje mi głównie sól (niełuskany jest właśnie zwykle solony)

Ale ale, zielony groszek młody, prosto z krzaka, najlepiej razem ze strączkiem- niebo w gębie i smak dzieciństwa
w tym roku posiałam w donicy na balkonie tak w ramach eksperymentu,- może akurat urośnie i "zastrączkuje"

2 lata temu w wakacje przejeżdzaliśmy przez Kopenhagę i zauważyłam rozstawione w centrum straganiki z zielonym groszkiem w papierowych rożkach, ( groszek w strączkach) Coś jak budki z popcornem. Rewelacyjny pomysł
Ponoć można spróbować oszukać kubki smakowe i zamiast soli stosować mieszankę lubczyku, estragonu i słodkiej papryki. Takie połączenie stosowałam wyłącznie w twarożku do pieczonych ziemniaków i mi przypadło do gustu. Z drugiej strony ja jakoś szczególnie za solą nie przepadam...
Ze strączkiem nie próbowałam, a to niezła myśl Za to kiedyś udało mi się w ogródku wyhodować kukurydzę. Też radochy było co nie miara.
A te budki to mi się trochę brzydko kojarzą bo... z betelem

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Nie wiem ile trzeba byłoby zjeść tych migdałów, żeby się tym zatruć... Tak samo jak to, że wszystkie pestki zawierają cyjanek potasu, ale żeby kojtnąć to trzeba by chyba z tonę tych owoców zmordować. Jak byłam mała to mi zawsze babcia pestki śliwek łupała, jeszcze żyję
O to, to właśnie! A propos tej kumulacji

Edytowane przez Eilo
Czas edycji: 2011-03-24 o 15:01
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:03   #4063
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja za solą nie przepadam... Nauczyłam się nawet jajek nie solić jak mi w ciąży kazali stosować dietę bezsolną...
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:03   #4064
franio
Zadomowienie
 
Avatar franio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 039
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

a co to jest betel..?

no ja np za cukrem nie przepadam. przynajmniej nie muszę biegać teraz do biedronki i czekać aż rzucą cukier 1kg cukru zużywamy gdzieś przez ponad pół roku (jesli nie piecze się ciast)
ale z solą trochę przeginam. cóś, trzeba na coś umrzeć
__________________
robię biżu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336103

Edytowane przez franio
Czas edycji: 2011-03-24 o 15:06
franio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:08   #4065
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Posłużę się znowu wiki:
Takie coś:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Betel_%28u%C5%BCywka%29
sprzedawanie przez... khm, khm, takie panie
http://verbal.co.za/2009/01/tobie-op...tel-nut-girls/
... i dające przy długim użytkowaniu takie efekty
http://frank.itlab.us/thailand_2003/...t_smile_tn.jpg


Ale ja mam z reguły dziwne skojarzenia, proszę się mną nie przejmować

Edytowane przez Eilo
Czas edycji: 2011-03-24 o 15:10
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:11   #4066
franio
Zadomowienie
 
Avatar franio
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 039
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Eilo Pokaż wiadomość
Posłużę się znowu wiki:
Takie coś:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Betel_%28u%C5%BCywka%29
sprzedawanie przez... khm, khm, takie panie
http://verbal.co.za/2009/01/tobie-op...tel-nut-girls/
... i dające przy długim użytkowaniu takie efekty
http://frank.itlab.us/thailand_2003/...t_smile_tn.jpg
ach, to już wiem
ale czemu Ci się kojarzy z zielonym groszkiem ? panie sprzedające zielony groszek nie wyglądały jak te z podlinkowanego artykułu
__________________
robię biżu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=336103
franio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:16   #4067
Eilo
Rozeznanie
 
Avatar Eilo
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 798
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Taki mój luźny łańcuch skojarzeń
Samochód, straganik, papierowe/liściowe tutki z dobrem do konsumpcji... poza tym o Malezji właśnie czytam

Pomijając moje skojarzenia to podoba mi się pomysł groszku sprzedawanego zamiast popcornu w kinie. O ile ciszej byłoby w salach!

I wracając do luźnych skojarzeń

http://www.youtube.com/watch?v=-03cTfQRcoE
Eilo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:18   #4068
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Dwa słowa od [już prawie] biologa na tematy powyższe

1) Jeśli chodzi o aspartam (podobnie zapewne z amigdaliną -> cyjanowodorem) trzeba by nie wiadomo ile tego zjadać żeby zauważyć jakieś objawy. Fakt, jak ktoś je bardzo dużo cukru i nagle zastępuje go słodzikiem to MOŻE mu się coś stanie (a pewnie nie). Od picia coli light i żucia gumy bez cukru się nie umiera Cyjanowodór (kwas pruski) kumuluje się w organizmie i wszelkie skutki są z tym związane (z aspartamem zdaje się że podobnie to argumentowali, że się kumuluje metanol, czy coś) no ale to nie z takiego codziennego spożycia. Moim osobistym zdaniem bardziej szkodliwe są barwniki i konserwanty czyli czysta chemia, których niestety chcąc nie chcąc pochłaniamy ogromne ilości i są dosłownie wszędzie No ale na coś trzeba umrzeć, każdy sobie może wybrać czy unika cyjanowodoru czy benzoesanu sodu czy glukozy czy czego tam. Wszystkiego się nie da

2) Bardziej dla żartu, opinie na temat odchudzania dwóch profesorów z mojej uczelni:
- Pan Fizyk: Jedyna właściwa dieta to Mniej Żreć, ćwiczenia fizyczne to bzdura [chodziło nie o sportowców np tylko o to że ktoś idzie na siłownię raz na jakiś czas na pół godzinki a wszystkie spalone kalorie zaraz zje bo jak się zmęczy to jest głodny przecież]
- Pan Fizjolog: Jakie tam diety, ćwiczyć trzeba - bez tego nie zrzucicie ani grama. Na diecie [bez konsultacji z lekarzem/dietetykiem] można sobie zrobić tylko krzywdę.

No i komu tu wierzyć
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:19   #4069
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ta pani z ostatniego zdjęcia ma czarujący uśmiech
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-24, 15:25   #4070
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Co do B17 to był kiedyś demot...
http://demotywatory.pl/2442803/Koncerny-farmaceutyczne
Można sprawdzić źródło - co inne to inne wiadomości
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 15:33   #4071
KarmazynowyKamyk
Zakorzenienie
 
Avatar KarmazynowyKamyk
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 8 407
GG do KarmazynowyKamyk
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Czyli w zależności od źródła mogępotencjalnie umrzeć na raka lub nie oraz umrzeć na zatrucie cyjanowodorem lub nie
__________________
KarmazynowyKamyk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 16:16   #4072
Kathinna
Zakorzenienie
 
Avatar Kathinna
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 115
GG do Kathinna
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Nam na toksykologii mówił profesor, że amygdalina to trucizna (stąd tez się na tym przedmiocie pojawiła), ale wiadomo, że w wszystko jest dla ludzi, alkohol przecież też trucizna w pewnym sensie, więc jak się nie przesadza to się nic nie dzieje. Swoją drogą to "od tego się nie umiera" to może i owszem, ale może to powodować pewne uprzykrzające życie dolegliwości, tak jak kac po przesadzeniu z alkoholem
__________________
Handmade: Wyplatane OpowieściPierniczki: Wypiekane Opowieści
Słodkie wyzwania: Słodka Misja
Kathinna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 16:17   #4073
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Ja jeszcze tylko chciałam o tofu - ono samo w sobie jest raczej bez smaku i potrzebuje przypraw. Nie wiem co z nim można zrobic na Dukanie, bo to nie moja bajka, ale tak normalnie to mozna skropić sosem sojowym i usmażyć z warzywami tak 'po chińsku'.
Tu trochę pomysłów:
http://ilovetofu-cb.blogspot.com/search/label/tofu
Nigdy nie byłam fanką tofu, chociaż czasem jak trafię wędzone, to kupuję, wędzone jest fajne do sosów i takich tam. Myślałam kiedys żeby zronbić domowe, żeby mieć sensowną ilośc do eksperymentowania, bo ono jest strasznie drogie na ogół. Ale jakoś nigdy nie wiedziałam czym tę cholerną soję zmielić
Martva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 16:59   #4074
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Nie no bez przesady, od nie jedzenia migdałów itp na pewno nie umrze się na raka to jeden z możliwych iluś mechanizmów antyrakowych

W drugą stronę to bardziej możliwe (tzn zatrucie amigdaliną) ale też trzeba by to chyba kilkogramami wcinać ciągle przez ileś lat (to raczej będzie w drugą stronę, nie rak tylko zatrucie przez skumulowany związek)
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 18:49   #4075
Lilnut
Rozeznanie
 
Avatar Lilnut
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 621
GG do Lilnut
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
Myślałam kiedys żeby zronbić domowe, żeby mieć sensowną ilośc do eksperymentowania, bo ono jest strasznie drogie na ogół. Ale jakoś nigdy nie wiedziałam czym tę cholerną soję zmielić
wyszło mi z 1 paczki ziaren (350g) 2 garnki mleka !!!!
podzieliłam to na 3 - 1 część mleka zostawiłam do picia,
a z 2 części zrobiłam ser - wyszło około 300 g. więcej niż paczka masła.

a soję mieliłam jak już napęczniała w wodzie- w szejkerze do miksera
na gładką papę...
__________________
Dukan
I faza 14III - 21III -2,5 kg
II faza 21 III - 8 VII - 9kg

III faza 8 VII - 10 XI


Lilnut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 19:16   #4076
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

znaczy się mam robota wielofunkcyjnego bądź malakser, nigdy nie wiem jak się to nazywa - coś jak blender, tylko z szerszym dzbankiem i ma nakładki które robią wiórki albo takie z wirującymi nożami, to te noże dadzą radę soi?

W blenderze sie bałam, bo on mi się zawsze wydawał taki słaby i chucherkowaty.
Martva jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 19:27   #4077
Lilnut
Rozeznanie
 
Avatar Lilnut
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 621
GG do Lilnut
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez Martva Pokaż wiadomość
znaczy się mam robota wielofunkcyjnego bądź malakser, nigdy nie wiem jak się to nazywa - coś jak blender, tylko z szerszym dzbankiem i ma nakładki które robią wiórki albo takie z wirującymi nożami, to te noże dadzą radę soi?

W blenderze sie bałam, bo on mi się zawsze wydawał taki słaby i chucherkowaty.
jasne, tylko ją namocz przez noc, ona bardzo napęcznieje, i będzie krucha
tylko jak mieliłam to dawałam sporo wody żeby lepiej się kręciło, bo tak samą na sucho to ciężko
jak w tym przepisie - tylko więcej wody 4 szkl. to za mało

zainspirowana przepisami z tego sera zrobiłam sernik, zobaczymy co to wyjdzie
__________________
Dukan
I faza 14III - 21III -2,5 kg
II faza 21 III - 8 VII - 9kg

III faza 8 VII - 10 XI


Lilnut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 19:47   #4078
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Naila, nie znam się na tej diecie, ale faktycznie ją krytykowałam. Ale też wspominałam, że mam problemy z trawieniem nadmiaru białek- jeśli za dużo tego jem, to co zjem, zaraz przeze mnie przelatuje... Więc zasadniczo nie jest to dieta stworzona dla mnie.
Akurat nie pisałam o Tobie Na myśl przychodzi mi pewien program z tvn: http://mks.plejada.pl/43179,dieta-du...ktualnosc.html w którym dietetyczka plotła takie banialuki, że cały żołądek wywracało na drugą stronę. Wypowiadała się też dziewczyna, która dużo schudła, mówiła konkretnie i rzeczowo, natomiast ta dietetyczka wyglądała jak pchła na mrozie skacząca chaotycznie na wszystkie strony..

Staśka, muszę powiedzieć, żeś szczęściara, że możesz ćwiczyć.. ja swego czasu dość intensywnie trenowałam i niestety mam teraz problemy ze stawami.. mogę sobie poćwiczyć na basenie, ew. coś bardzo spokojnego i nieobciążającego.. a ja tak lubię taniec...
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 20:22   #4079
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 723
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

Mi wszyscy odradzają bieganie, bo wszędzie tu jest asfalt Chociaż też nie wiem ile musiałabym przebiec, żeby faktycznie te stawy jakoś rozwalić na tym asfalcie. Myślę, że dla 30 minut co drugi dzień to nie ma sensu jeździć gdzieś na bieżnię albo- o zgrozo- samotnie biegać po jakimś lesie, do którego też trzeba by najpierw dotrzeć. Całe szczęście, że nie mieszkam w centrum jak kiedyś, gdzie widok dziewczyny w drechach i w ocieplaczu przed centrum handlowym wywołałby ironiczny uśmiech na twarzy
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-03-24, 20:38   #4080
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny wątek plotkowy VI

A jak już jesteśmy przy jedzeniu.... Czy może mi ktoś polecić jakiś fajny blok lub stronkę z wegetariańskimi przepisami na jakieś dobre, zdrowe jedzonko?

Doprecyzuję: potrzebuję inspiracji, żeby zrobić coś fajnego z powszechnie dostępnych produktów, bo jak mam jechać przez pół Krakowa po jakiś składnik to z reguły stwierdzam, że szkoda czasu, bo przecież mam tyle ważniejszych rzeczy do zrobienia.
No, coś dla kulinarnego lenia, krótko mówiąc

Edytowane przez ResurrectionOfHappiness
Czas edycji: 2011-03-24 o 20:44
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:08.