Biżuteryjny cennik ;) - Strona 133 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 19:35   #3961
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Wracając do Anglii to kto tu był ze Szkocji?;> I ta osoba sprzedaje o dziwo w Polce czego do końca nie rozumiem.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 19:37   #3962
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Bo zdaje się, że tylko nasz, czyli polski rynek jest friendly dla Artystów, pamiętam jak Rev pisała, ż sprzedaje w PL bo na Wyspach po prostu nie ma żadnych galerii wartych uwagi (czyt. z Klientelą....).
Laski mają swoje strony, swoje blogi - podobnie w US.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:03   #3963
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Bo zdaje się, że tylko nasz, czyli polski rynek jest friendly dla Artystów, pamiętam jak Rev pisała, ż sprzedaje w PL bo na Wyspach po prostu nie ma żadnych galerii wartych uwagi (czyt. z Klientelą....).
Laski mają swoje strony, swoje blogi - podobnie w US.
nom, w UK bida z galeriami internetowymi. Jest mnóstwo "galeryjek" stacjonarnych, większośc z nich jednak nie oferuje produktów handmade a jedynie takie, które takowe przypominają (a od spodu mają nalepkę made in china ). Ceny niebotyczne - szczególnie jak w grę wchodzi srebro/złoto...
Ale angole się tym nie przejmują. To my polacy mamy pod skórą wszyty algorytm; masz piniądz, chowaj go do skarpety, na konto, gdziekolwiek, ale "uoscędzaj" na czarną godzinę. Angolom jest to obce. Dla nich oszczędzanie to czysta abstrakcja..żyją od poniedziałku do piątku a wypłata jest po to, by starczyło akurat, nie musi nic zostac. I żyją tak sobie całkiem weseli i szczęśliwi
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:20   #3964
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

hum... a chciały byście wystawiać swoje prace w galeriach w UK ?
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:21   #3965
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Wracając do Anglii to kto tu był ze Szkocji?;> I ta osoba sprzedaje o dziwo w Polce czego do końca nie rozumiem.
Kageki a hmm przepraszam co ci do tego gdzie sprzedaję Może chce wrócić w przyszłości do Polski i nie chciałabym wtedy zaczynać od zera-pomyślałeś o tym w ogóle?
Co do galerii w UK to potwierdzam- sa fatalne, jest ich mało i zdzierają niemiłosiernie...dodatkow o wiele z nich (które niby uważają się za "te lepsze") preferuje handmade w stylu składaków na chińskich lub koreańskich półfabrykatach bo to ostatnio "hiciory" tutaj fuj....Jak ktoś chce mieć pogląd jak to wygląda niech zajrzy na najpopularniejszą- folksy (brytyjskie etsy) w którym zarówno jakośc jak i ceny wyrobów wcale nie powalają. Za trzymanie tam sklepu zapłaciłam więcej niż na nim zarobiłam. Drugim takim cudem z założenia promującym "handmade" jest notonthehighstreet.com - mieli promowac brytyjskie handmade a wpuszczają masówki z całego świata- "wpisowe" 700 funciaków, kasowanie za wystawienie i niebotyczna prowizja od sprzedaży - no bajka
Generalnie wyroby handmade sa tu sprzedawane głównie na wszelkich targach i za pośrednictwem galerii lokalnych oraz z własnych stron- tak to w praktyce wygląda.
Kageki pomijam juz populacje miejsca w którym mieszkam która jest że tak powiem mikroskopijna w stosunku do np okolic Londynu a osób parających się rekodziełem jest sporo- za to klientów mamy tylko w sezonie turystycznym
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:31   #3966
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ciekawy byłem, czemu, ale żeby od razu z biciem? Nie ma takiego bicia. :P
Ects to takie trochę mydło i powidło. U nas ogólnie sprzedaż internetowa inaczej wygląda. Chociażby porównanie Allegro do Ebay.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:39   #3967
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
U nas ogólnie sprzedaż internetowa inaczej wygląda.
Dlatego ogólnie wole galerie w Polsce
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz

Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 21:03   #3968
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez FK Pokaż wiadomość
Wszystko liczy się dla mnie bardziej niż to, że nosi to pół Polski.
Mam to samo

Cytat:
Napisane przez KarmazynowyKamyk Pokaż wiadomość
Ja się nawet za sutasz nie biorę, bo wiem, że nie miałabym do tego cierpliwości...
Pod tym też się w 100% podpiszę... Poza tym - są gusta i gusta - mnie się sutasz nijak nie podoba i na pewno bym nie założyła... Ale ja to się na luźno raczej noszę, może stąd brak zamiłowania do wrapów i sutaszu.. Poza tym jak patrzę na materiały i ilość pracy, jakie tam są włożone, a później spoglądam na cenę to mnie niejednokrotnie mrozi. Szczególnie porównanie tych dwóch technik - we wrapach jest permanentne niedocenienie pracy, a w sutaszu - wręcz odwrotnie mam wrażenie.. I jakoś mi sie wierzyć nie chce, że to tylko kwestia mody..
Aczkolwiek, żeby nie było - nie mam na celu umniejszanie sutaszowym dziewczynom (czy i panom ), bo się nie znam na ich technice. Ot takie moje luźne spostrzeżenia na temat wycen tych dwóch technik

Aha! Ale generalnie stoję na straży zasady "lepiej przecenić niż nie-docenić" więc zdecydowanie micha mi się cieszy jak widzę kolce sutaszowe za 4-5 stów, które się sprzedały
__________________


Edytowane przez skidblandir
Czas edycji: 2011-04-13 o 21:08
skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 21:05   #3969
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Nie sądzę, to nie jest technika dla każdego a na pewno nie dla kogoś, kto zaczyna. No a za rok... szał raczej opadnie, pojawi się coś nowego. Karaluszku, tak jest z każdą techniką Nie każdy robi wrapy, nie każdy bawi się z ogniwkami; stałą liczba osób jest dość ograniczona... mimo, że na początku wykonujących było od groma to wiernych technice pozostało b.niewielu.
No... może tu będzie ich nieco więcej, bo jednak tańszy sutasz niż srebro, ale jakoś nie chce mi się wierzyć w te tłumy wykonujących bo im później zaczniesz, tym ciężej będzie Ci się wybić wśród lepszych, którzy robią dłużej i mają zbyt
No tak, poruszamy się w trochę różnych hmm sferach twórczości - dla Ciebie jest to praca sprawiająca przyjemność, dla mnie hobby (nie krytykuję Twojego podejścia, jedynie stwierdzam fakt). Na pewno nie każdy będzie robił dobry sutasz, tak jak nie każdy robi wrapy tak dobre Twoje na przykład. Nie każdy będzie najlepszy i miał super zbyt. Miałam na myśli że wieeele osób poleci do pasmanterii i zacznie coś sutaszowego dłubać i nie jeden wystawi swoje koszmarki - lub całkiem udane prace - na allegro czy gdzie tam na pewno tak jest, chociażby tu na forum mamy obecnie wysyp sutaszy. I myślę że właśnie ta technika jest dość dostępna dla wielu osób, od kiedy sznurki zrobiły się popularne w sklepach, dlatego że może być łatwa [stosunkowo] dla każdej osoby która nieźle szyje, nawet jeśli nie miała styczności z biżuterią Ja np. szyć zupełnie nie umiem więc i sutasz mnie przeraża. Wydaje mi się że jest to łatwiejsza technika dla początkujących niż chociażby wrapy a te każdy [powiedzmy] robił tuż przed tym jak pojawiłąm się na tym forum
Co do tego że szał opadnie masz rację, to co napisałam tyczyło się krótkotrwałego zjawiska A czy za rok będzie kulminacja czy już pojawi się coś nowego - zobaczymy

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Z 50% przynajmniej kolczyków jest na 1 kopyto, kamyk obszyty sznurkiem i wsio. (...)
A wrap to kamyk owinięty drutem, i co z tego?

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Poza tym ludzie nie lubią kupować tanich rzeczy wbrew pozorom, chcą kupić coś drogiego aby mieć świadomość ze dużo zapłacili, będą się bardziej cieszyć z takich samych kolczyków które kosztują 3x więcej tylko przez to ze kosztowały więcej. Nie musza być warte swojej ceny. Znajomy che sprzedawać kamyki w srebrze na lnianych sznurkach ze sporą przebitką i o dziwo ma zamówienia (z Anglii). Niby nic, ale cena i dobry marketing robi swoje.
Trochę uogólniasz, ja np lubię kupować to co mi się podoba, niezależnie od tego czy to droga rzecz [o ile mnie na nią akurat stać] czy chiński skłądak za 2 zł Każdy ma swoje poczucie luksusu:P

edit: co do tego z czego jest sutasz - jedwab czy nie jedwab: od kiedy próbowano mi wmówić że merynosy to nie owce [odnośnie czesanki] to uważam na wszystko^^

Edytowane przez maly_karaluszek
Czas edycji: 2011-04-13 o 21:09
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 21:54   #3970
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

A tradycyjne złotnictwo to też "tylko" kamienie owinięte blaszką

Mi się sutasz bardzo podoba, niektóre kolczyki są przepiekne.
Ale szczerze mówiąc, ja osobiście nie dałabym za nie 400 czy 500 zł .
Raz, że mnie nie stać, a dwa, że z powodu materiału są po prostu niezbyt trwałe i powiedzmy "sezonowe", bo jest to rzecz bardzo charakterystyczna, wyrazista i może się szybko znudzić. Ale to ja, z resztą ja w ogóle nie lubię kupować drogich rzeczy, takie już mam zboczenie .
Ale cenić się trzeba i prawda jest taka, że cena materiału ma niewielki udział w wartości biżuterii (no chyba , że złoto i diamenty). Przecież i tak (przynajmniej teoretycznie) połowa ceny to marża galerii, a reszta to głównie robocizna.

Ale tak czy owak przewiduję, że ceny spadną. Nie każdy jest w stanie robić super sutasze, ale każdy może spróbować, bo materiały są tanie jak barszcz i nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Więc potencjalną konkurencją są wszystkie uzdolnione manualnie osoby, którym się zachce spróbować, a myślę, że jest ich w Polsce sporo...
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:06   #3971
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dotarło do mnie coś jeszcze odnośnie sutaszu, mianowicie kolczyki mogą się ... poplamić xD. Co wtedy? Niektóre plamy da się pewnie wyprać ale nie wszystkie. O ile srebro może się pokryć oksydą i raczej zawsze można je wypolerować, chociaż nie zawsze trzeba bo nieraz to ładnie wygląda to plama na środku kolczyka nie wygląda za dobrze.

Może kolczyki tak często się nie plamią, ale jakaś kolia? Powiedzmy że idziesz do McDonalda jesz hamburgera i bam ląduje Ci pomidor na kolii... ;] hehe
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 22:11   #3972
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Do Maca z szyją wartą 8 stów? Czy Ciebie Bóg opuścił?
W tej biżu się nie je. W niej się leży, ew przechadza; się pachnie i się ozdabia szarą rzeczywistość

Chyba do wywalenia by była, tak myślę, jeśli jest jasna... bo ciemną to jeszcze można uratować (plam nie widać, przebarwienia zleją się z barwami, jeśli jest więcej niż 1 a wszystkie w ciemniejszych odcieniach).
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:15   #3973
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Do McDonaldsa
Wybacz, ale rozbawiła mnie ta wizja
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:19   #3974
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

hehe specjalnie podałem taki przykład.
Ale tak serio to chyba nie tak trudno się "osyfić"?
hum... dobra głupoty pisze, idąc tym tropem należy chodzić nago albo w ciuchach ze szmateksu (nie są złe tylko tanie) . ;]
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 06:43   #3975
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
że z powodu materiału są po prostu niezbyt trwałe i powiedzmy "sezonowe", bo jest to rzecz bardzo charakterystyczna, wyrazista i może się szybko znudzić.
ale, że czemu nietrwałe?? W sensie, że co, rozpuszcza się? No bo tutaj to już nie rozumiem tego argumetu...
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 18:58   #3976
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dało by się to sprzedać? Jak tak to za ile mniej więcej? Jeszcze nie wiem co z nimi zrobić, z nudów je zrobiłem. ;]

Ulepszane szafiry i srebro 930, tylko denka z 999.
Sorry za zdjęcia może rano się uda lepsze zrobić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC12717.jpg (36,4 KB, 113 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC12722.jpg (33,1 KB, 90 załadowań)
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 19:13   #3977
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Dało by się to sprzedać? Jak tak to za ile mniej więcej? Jeszcze nie wiem co z nimi zrobić, z nudów je zrobiłem. ;]

Ulepszane szafiry i srebro 930, tylko denka z 999.
Sorry za zdjęcia może rano się uda lepsze zrobić.
hłe hłe.. z nudów! pff...
ładne! da się sprzedac, ale za ile to nie podpowiem :p ja wciąż z cenami eksperymentuję ;p
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 19:16   #3978
kageki
Raczkowanie
 
Avatar kageki
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 478
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez PiLLow Pokaż wiadomość
hłe hłe.. z nudów! pff...
ładne! da się sprzedac, ale za ile to nie podpowiem :p ja wciąż z cenami eksperymentuję ;p
hehe fakt brzmi nieskromnie, ale taka prawda bo nie mam co z tym zrobić zawsze robiłem coś co jest potrzebne.
__________________
Mój wątek
kageki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 19:30   #3979
M0N1K4
Zakorzenienie
 
Avatar M0N1K4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Miejsce którego nie ma na mapie
Wiadomości: 4 337
GG do M0N1K4
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Do Maca z szyją wartą 8 stów? Czy Ciebie Bóg opuścił?

A czemu nie?? No może do Maca nie zawsze, ale na jakąś kolację?? Ja tam chodzę w drogiej biżuterii na co dzień ( jak to zabrzmiało! ). W sensie, że zakładam srebrne, misterne wrappy czy AC i pewnie nie raz byłam w nich w Macu czy jakimś mało ekskluzywnym pubie No ale do rzeczy - ja się bardzo często potrafię uświnić w ciągu 5 minut ( no normalnie jak dziecko), kolczyki często macam w uchu Ja się do sutaszu nie nadaję, bo na prawdę bym to poplamiła albo zabrudziła w ciągu tygodnia Więc jak dla mnie to całkiem możliwy scenariusz

Co do samej biżuterii - piękna - na zdjęciach - np. kolce w uchu mi się nie podobają. Prędzej kolie czy bransy - to tak

Wybaczcie za offtop.
M0N1K4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 20:01   #3980
lunamin
Zadomowienie
 
Avatar lunamin
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 658
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Mam to samo


Pod tym też się w 100% podpiszę... Poza tym - są gusta i gusta - mnie się sutasz nijak nie podoba i na pewno bym nie założyła... Ale ja to się na luźno raczej noszę, może stąd brak zamiłowania do wrapów i sutaszu.. Poza tym jak patrzę na materiały i ilość pracy, jakie tam są włożone, a później spoglądam na cenę to mnie niejednokrotnie mrozi. Szczególnie porównanie tych dwóch technik - we wrapach jest permanentne niedocenienie pracy, a w sutaszu - wręcz odwrotnie mam wrażenie.. I jakoś mi sie wierzyć nie chce, że to tylko kwestia mody..
Aczkolwiek, żeby nie było - nie mam na celu umniejszanie sutaszowym dziewczynom (czy i panom ), bo się nie znam na ich technice. Ot takie moje luźne spostrzeżenia na temat wycen tych dwóch technik

Aha! Ale generalnie stoję na straży zasady "lepiej przecenić niż nie-docenić" więc zdecydowanie micha mi się cieszy jak widzę kolce sutaszowe za 4-5 stów, które się sprzedały
Dla mnie zaskoczeniem było, ze sutasze tak długo się szyje... pewnie można szybciej, zależy jaki efekt się chce uzyskać. Moje najdroższe prace to 20-24 godziny szycia plus kilka godzin na zdjęcia, obróbkę, wystawianie w kilku miejscach...
Wrapy, które tyle robię wyceniam bardzo podobnie, przy takiej ilości pracy koszt materiałów to już "pikuś", bo czy 60zł, czy 20zł, to już nie kwota decydująca o cenie.
A pozory też mogą mylić, bo szyję właśnie sutasz, w którym kryształy i minerały to 80-90zł.
Jestem za do szacowaniem cen, bo gdyby ktoś obcy mnie zapytał czy za 10zł popracowałabym dla niego przez godzinę, nie zgodziłabym się, więc dlaczego za taką stawkę godzinową miałabym szyć? i tak nie osiągam cen za godzinę pracy, o których wielokrotnie pisane było na wizażu, a które należałoby liczyć.

Dodam jeszcze, że chyba wyznacznikiem ceny nie jest trwałość bizuterii tylko ilość pracy włożona ww jej wykonanie, a trwałość może być czynnikiem decydującym o wyborze przez danego klienta. Jedni będą się kierowali niezniszczalnością, inni moda, jeszcze inni własnym gustem...
__________________
Moja biżuteria- wątek wizażowy

Edytowane przez lunamin
Czas edycji: 2011-04-14 o 20:05
lunamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 06:11   #3981
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez lunamin Pokaż wiadomość
gdyby ktoś obcy mnie zapytał czy za 10zł popracowałabym dla niego przez godzinę, nie zgodziłabym się
No to już wiemy czemu moje prace są (wg niektórych) za nisko wyceniane.... Bo widzisz, ja pracuję za 10 zł na godzinę i to jeszcze brutto. I cieszę się, jak mi się uda taką "fuchę" wyrwać

A swoją droga dostałam wczoraj na Modnej bardzo miłą wiadomość z pytaniem, czemu tak mało chcę za biżuterię, że ta Osoba bardzo mnie lubi za pracowitość i postępy tak w biżu jak i w obróbce zdjęć. To było szalenie miłe, do dzisiaj się uśmiecham jak o tym pomyślę
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 08:33   #3982
viktorej
Wtajemniczenie
 
Avatar viktorej
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Bułgaria
Wiadomości: 2 347
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Zdecydowanie musisz podnieść swoją stawkę przynajmniej x2 . Ja biorę 20 zł. za godzinę. Gdybym sprzedawała w Polsce, brałabym pewnie ok. 25, ale tutaj 20 to standard, więc się tego trzymam .
viktorej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 08:44   #3983
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

To znaczy ja mówiłam o płacy poza biżuteryjnej. Ile za godzinę na biżuterii zarabiam to nawet nie wiem
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 11:23   #3984
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez wilczex Pokaż wiadomość
No to już wiemy czemu moje prace są (wg niektórych) za nisko wyceniane.... Bo widzisz, ja pracuję za 10 zł na godzinę i to jeszcze brutto. I cieszę się, jak mi się uda taką "fuchę" wyrwać

A swoją droga dostałam wczoraj na Modnej bardzo miłą wiadomość z pytaniem, czemu tak mało chcę za biżuterię, że ta Osoba bardzo mnie lubi za pracowitość i postępy tak w biżu jak i w obróbce zdjęć. To było szalenie miłe, do dzisiaj się uśmiecham jak o tym pomyślę

nooo bo na prawdę ładne masz fotki a i prace takie staranne, wygłaskane

Jeśli chodzi o stawkę godzinową - pracując jako lektor j. ang. zarabiałam 35 zł/hr brutto - i to w małej mieścinie...pracując jako korepetytor 45 zł. W zasadzie to nie ma powodu dla którego miałabym pomniejszac te stawki tylko dlatego, że pracuję w domu zwłaszcza, że biżu to nie tylko moje hobby, to moje źródło utrzymania w chwili obecnej
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 11:37   #3985
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ja za godzinę korepetycji u mnie w domu biorę 25 zł, z dojazdem - odpowiednio wiecej, w zależności od odległości. Za hostessowanie i inne układania w marketach płacą zwykle 10 zł brutto Może dlatego 35/45 zł na godzine wydaje mi się stawka nieosiągalną
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 11:39   #3986
maly_karaluszek
Zadomowienie
 
Avatar maly_karaluszek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Kawałek za końcem świata
Wiadomości: 1 296
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
A tradycyjne złotnictwo to też "tylko" kamienie owinięte blaszką
(..)
Ale tak czy owak przewiduję, że ceny spadną. Nie każdy jest w stanie robić super sutasze, ale każdy może spróbować, bo materiały są tanie jak barszcz i nie potrzeba specjalistycznych narzędzi. Więc potencjalną konkurencją są wszystkie uzdolnione manualnie osoby, którym się zachce spróbować, a myślę, że jest ich w Polsce sporo...

W 100% się zgadzam

Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Do Maca z szyją wartą 8 stów? Czy Ciebie Bóg opuścił?
W tej biżu się nie je. W niej się leży, ew przechadza; się pachnie i się ozdabia szarą rzeczywistość
(...)
No to już wiem że sutasz nie jest dla mnie nie tylko w kwestii robienia ale też noszenia. No może jakieś maluteńkie kolczyki
A tak serio - gdybym kupiła sutasz za 8 stów to może nie nosiłabym go na co dzień, ale jak bym sama zrobiła - zapewne tak
maly_karaluszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 19:33   #3987
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez lunamin Pokaż wiadomość
Dla mnie zaskoczeniem było, ze sutasze tak długo się szyje... pewnie można szybciej, zależy jaki efekt się chce uzyskać. Moje najdroższe prace to 20-24 godziny szycia plus kilka godzin na zdjęcia, obróbkę, wystawianie w kilku miejscach...

Że ile się to szyje?! SZOK! Widzisz, jednak jak się człowiek na technice nie zna, to głupoty może gadać...
Tak jak nie rozumiem wyceniania filczaków po 20 zł... Ja wiem, że materiał tani, ale mi jedna, dobrze zrobiona kulka zajmuje 45-60 minut, to to przecież kupa czasu jest!

Cytat:
Napisane przez lunamin Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, że chyba wyznacznikiem ceny nie jest trwałość bizuterii tylko ilość pracy włożona ww jej wykonanie, a trwałość może być czynnikiem decydującym o wyborze przez danego klienta. Jedni będą się kierowali niezniszczalnością, inni moda, jeszcze inni własnym gustem...
Dla mnie wyznacznikiem ceny jest też czas, jaki się w pracę włożyło, niekoniecznie czas na jej zrobienie No i czynnik czysto subiektywny
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 20:11   #3988
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez kageki Pokaż wiadomość
Może kolczyki tak często się nie plamią, ale jakaś kolia? Powiedzmy że idziesz do McDonalda jesz hamburgera i bam ląduje Ci pomidor na kolii... ;] hehe
Cytat:
Napisane przez nagaLy Pokaż wiadomość
Do Maca z szyją wartą 8 stów? Czy Ciebie Bóg opuścił?
W tej biżu się nie je. W niej się leży, ew przechadza; się pachnie i się ozdabia szarą rzeczywistość

Buchachacha Padłam i leżę. Ze śmiechu
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 13:49   #3989
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez skidblandir Pokaż wiadomość
Tak jak nie rozumiem wyceniania filczaków po 20 zł... Ja wiem, że materiał tani, ale mi jedna, dobrze zrobiona kulka zajmuje 45-60 minut, to to przecież kupa czasu jest!
Może dlatego gdybym kiedykolwiek miala cos robic z filcowanych kulek wolalabym je kupic zamiast robic
substytut jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-16, 17:26   #3990
BaKa Art
Raczkowanie
 
Avatar BaKa Art
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez viktorej Pokaż wiadomość
Zdecydowanie musisz podnieść swoją stawkę przynajmniej x2 . Ja biorę 20 zł. za godzinę. Gdybym sprzedawała w Polsce, brałabym pewnie ok. 25, ale tutaj 20 to standard, więc się tego trzymam .
Tzn. jak już liczysz te 20pln za godz., to doliczasz jeszcze koszt materiałów, czy tylko stawkę godzinową? Mi zrobienie pierścionka zajmuje mniej więcej tyle samo czasu, co bransoletki, z tym że na pierścionek idzie kilka, jak nie kilkanaście razy mniej materiału (myślę o blasze, bo minerały to wiadomo).
BaKa Art jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.