Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-11-27, 23:34   #1
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91

Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)


Pomóżcie proszę określić mój typ kolorystyczny Ciężko mi samej tego dokonać

1. Jak się opalasz - szybko. Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy.
2. Kolor oczu - Jasne, w zależności od nastroju, pogody itp. bywają niebieskie, zielonkawoniebieskie lub szare. Tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, bez plamek. Oprawa oczu raczej delikatna, ciemna.
3. Piegi - nie mam.
4. Cera - Zimą jasnozłoty, latem brązowozłoty, ale opalenizna trzyma się długo (w niektórych partiach ciała tylko). Rumienię się na czerwono. Kiedyś, jak byłam mała opalałam się błyskawicznie na brązowo, czyli tak jak teraz ale opalenizna trzymała się wszędzie.
5. Naturalny kolor włosów - brąz? Jako dziecko byłam blondyneczką (Na fotce pierwszej jest mój naturalny kolor)
6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, ale chyba wpada w czerwień.
7. Kolory:
- w pomarańczowym czuję się żółta :P
- jasny róż jest dla mnie za jasny
- intensywny żółty jest OK
- w beżach, brązach czuję się idealnie (niekoniecznie tak samo wyglądam)
- ciemnoczerwony, granatowy i czarny są ok, gorzej z szarym
- biały jest super
- błękit nienajlepiej i wogóle pastele
- zielenie (wszystkie, nawet jasne - wyjątek wśród pasteli) i rudości ok

Poszukuję odpowiedniego koloru włosów dla mnie, odpowiedniego doboru kolorów do oczu bo z tym zawsze mam problem. Pomadkę mam swoją ukochaną, bell kolor 755 (szarozłoty) ale też nie wiem czy mi w niej ładnie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ja_resize.jpg (91,9 KB, 100 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Im000094_resize.jpg (116,8 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB270353_resize.JPG (105,4 KB, 109 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg PB270360_resize.JPG (88,4 KB, 67 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IM000191_resize_resize.JPG (93,6 KB, 88 załadowań)
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-27, 23:42   #2
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Jak dla mnie to typ mieszany lato-zima
Gdzie Ty widzisz ten złoty odcień karnacji?
Jest zimniutka
Oczy niebieskie ładnie podkreslaja beże,jasne brązy,jasne złoto,zgniła zieleń... pomieszane z odrobiną bieli i rózu...
Pomadkę zakupiłabym naturalnie różową ...
Kolor włosów masz b.dobry - nie kombinuj - za to na plus byłaby henna na brwi- grafitowa.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 08:58   #3
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Kolor wyszedł trochę przekłamany bo wygląda podobnie jak na innych fotkach a na 4 pozostałych w rzeczywistości jest duuużo ciemniejszy, naturalny wpada mi troszkę w popielaty blond :/ Ale za to 1 fotka nie przekłamała cery, jest dokładnie taka jak mam. Ona nie jest złotawa lekko? To ja się kompletnie nie znam
A brwi podkreślam właśnie grafitowym I jest faktycznie idealnie

Dzięki za podpowiedzi

P. S. Wszystkie fotki są bez makijażu
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-28, 18:58   #4
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Dziewczyny, proszę, może macie jeszcze jakieś sugestie? Za wszystkie będę baaardzo wdzięczna

Aha, dzisiaj zrobiłam makijaż tak jak zalecała mylady, zgniła zieleń, bardzo delikatny róż, dorzuciłam jeszcze troszkę fioletu i szmineczka w naturalnym kolorze. Muszę przyznać że nawet mi się podobało Tylko chyba muszę kupić nowy podkład, puder czy co tam jeszcze bo co prawda w programie ale porównałam sobie kolory, i żeby twarz nie różniła się kolorem od reszty, musiałabym użyć koloru ivory, a ja mam do ciepłej kolorystyki Tylko co ja teraz zrobię z tym którego używałam? Mam prawie cały
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 21:10   #5
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Up

Dziewczyny, czy naprawdę nic poza tym co napisała mylady nie da się ze mną zrobić?

Aha, dzisiaj byłam w drogerii, jak popatrzyłam na te wszystkie farby do włosów to mój naturalny to coś pomiędzy ciemnym blondem a jasnym brązem, tylko brwi mam ciemniejsze co widać na fotce.
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 23:18   #6
mylady21
Wtajemniczenie
 
Avatar mylady21
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 529
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Czyli po prostu lato.
__________________
Im dalej w las, tym więcej drzew.
mylady21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-11-30, 23:40   #7
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Według jakich kryteriów? bo spotkałam się z kilkoma
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-12-01, 18:01   #8
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

up
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 10:28   #9
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

jesli nikt nie ma nic pzreciwko zeby nie zakladac nowega watku chcialabym sie podpiac pod ocene typu... fota bez makijazu tylko z yuszem
http://i5.photobucket.com/albums/y17.../Photo0010.jpg

1.JAK SIE OPALASZ- na buraka, potem robie sie troche zlocista
2.KOLOR OCZU -Jasny niebieski, z ciemniejsza obwodka ,bez plamek
3.JAKA JEST OPRAWA OCZU-jasna
4.PIEGI- od slonca w lato na nosie i jego okolicach, czasem troszenke na czole,zlote, zima zdecydowanie bledsze i znikaja z czola
5.CERA- jasna, rumienie sie jak burak
6.NATURALNY KOLOR WLOSOW- na zdjeciu, jasny blond
7.KOLOR UST-jasno/cimeno rozowy nie potrafie okreslic
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-02, 20:08   #10
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Up
Proszę o jeszcze kilka porad
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-03, 21:08   #11
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

up
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-04, 09:33   #12
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

jak dla mnie Igawroc jest zimnym typem urody, hmmm obstawialabym tu albo lato albo lato-zima... zima na pewno nie. Masz ciekawa urode i na pewneo do twarzy Ci w zimnych kolorkach. Więcje neistety trudno mi powiedziec Pozdawiam
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-04, 21:57   #13
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Zawsze byłam przekonana że jestem ciepła ale skoro 2 osoby już mi powiedziały że jestem chłodna to pewnie tak jest Czekam na dalsze komentarze Jak będę miała więcej fotek (w dzień) to dorzucę

A co do tej ciekawej urody to dziękuję Ale przyznam że nie jestem zbyt fotogeniczna :P
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 14:24   #14
Rusałka
Raczkowanie
 
Avatar Rusałka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 116
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Absolutnie ciepła nie jesteś. Jak dla mnie jesteś w 100 % -tach latem. Czyli chłodne odcienie. Pokombinuj z pastelami - różowymi niebieskimi brązowymi. Co do koloru włosów to raczej zimne odcienie. W tym ciemnym kolorze na ostatnim zdjęciu fajnie wygladasz - ciemny kolor włosów podkreśla oczy. Moim zdanie fajnie byś wygladała w popielatym brązie.
Rusałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 10:58   #15
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Ale kiedy w tego typu pastelach najgorzej się czuję :| Uważam że są dla mnie za jasne i takie jakieś bez wyrazu :| Jakbym miała coś w tych kolorach to bym sobie z nimi fotkę zrobiła ale nic nie mam
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-07, 18:36   #16
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

up
Podnoszę wątek
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-13, 19:04   #17
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Up
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 11:08   #18
ela347
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

igawroc, jestem tu nowa no ale chciałabym dorzucić coś od siebie jeśli źle się czujesz w pastelowych kolorach to myślę, że nie masz co się tak malować, ponieważ w makijażu najważniejsze jest to, żeby się w nim dobrze czuć poeksperymentuj troche i do różnych kolorów bluzek spróbuj kilku kolorków i sama zobaczysz, który podoba ci się najbardziej
ela347 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-18, 11:44   #19
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Witaj!

Postaram się po kolei odpowiedzieć na Twoje pytania.

I. Kolor włosów:
Według mnie kolor z ostatniego zdjęcia choć chłodnawy, zupełnie nie trafiony. Postarza Cię i przytłacza, zamiast podkreślać rysy twarzy. Poszukaj w palecie zimnych ciemnych blondów.

II. Fryzura:
Powinna być lekka, krótka, najlepiej wystrzępiona. Dużo korzystniej na zdjęciach wyglądasz z odsłoniętą buzią.

III. Makijaż:
Twoja skóra jest jasna, ale nie porcelanowa. Zatem łatwo Ci będzie dobrać odpowiedni do niej podkład. Jest on potrzebny z jednej strony do wyrównania kolorytu cery, z drugiej - do rozświetlenia. W zależności od zasobności Twojego portfela poszukaj wśród lekkich podkładów rozświetlających: np. L'Oreal czy Givenchy.
Tęczówkę masz bladoniebieską. Ładnie będzie prezentować się w chłodnych brązach (np. czekoladzie), zieleniach. Unikałabym niebieskości (zwłaszcza pastelowych), pastelowych róży, bieli. Pomyśl o szarościach (np. grafitach).
Ponieważ masz jasną tęczówkę i stosunkowo duże oczy, ładnie będzie wyglądał na nich makijaż przydymiony.
W makijażu oczu musisz pamiętać o podkreślaniu brwi (lekkim ich przyciemnianiu) i drobnych, wręcz niewidocznych rzęs.
Usta maluj na codzień jasnymi pomadkami, ton jaśniejszymi lub ciemniejszymi od kolorytu Twoich ust. Mimo wszystko trzymaj się palety chłodnych róży.
Kości policzkowe przyprusz rozświetlającym różem, który ożywi karnację. Najlepiej, żeby to był jasny róż (np. Blush Delice L'Oreala w odcieniu 01).
Na wieczór możesz podkreślić skórę brązerem. Tu będziesz miała wąski wybór produktów, gdyż mało jest chłodnych brązerów. Polecam Ci Terracottę dla blondynek Guerlain.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-12-19, 18:43   #20
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Przede wszystkim baaardzo dziękuję za kolejne odpowiedzi
Cytat:
Napisane przez Anahstasia Pokaż wiadomość
Witaj!

Postaram się po kolei odpowiedzieć na Twoje pytania.

I. Kolor włosów:
Według mnie kolor z ostatniego zdjęcia choć chłodnawy, zupełnie nie trafiony. Postarza Cię i przytłacza, zamiast podkreślać rysy twarzy. Poszukaj w palecie zimnych ciemnych blondów.
włosy miałam przez kilka lat farbowane na ciemny brąż, stąd taki niepasujący kolor, dopasowałam go do brwi :P Ale mi się znudził i rozjaśniłam na razie, zamierzam zrobić ciemny popielaty blond ale nie wiem, trochę się boję aż takiej zmiany

Cytat:
II. Fryzura:
Powinna być lekka, krótka, najlepiej wystrzępiona. Dużo korzystniej na zdjęciach wyglądasz z odsłoniętą buzią.
Fryzurę mam wystrzępioną i krótką, zrobiłam sobie skośną grzywkę ale nienajlepiej się z nią czuję, może po prostu jest źle zrobiona?

Cytat:
III. Makijaż:
Twoja skóra jest jasna, ale nie porcelanowa. Zatem łatwo Ci będzie dobrać odpowiedni do niej podkład. Jest on potrzebny z jednej strony do wyrównania kolorytu cery, z drugiej - do rozświetlenia. W zależności od zasobności Twojego portfela poszukaj wśród lekkich podkładów rozświetlających: np. L'Oreal czy Givenchy.
Szczerze to nigdy nie używałam podkładów ale dobrze zauważyłaś, mam nierówny koloryt cery, zauważyłam że policzki i okolice brwi mam bardzo jasne a resztę trochę ciemniejszą, broda wygląda jak brudna ale puder mi w miarę wystarczał. Chyba czas pomyśleć nad podkładem, latka lecą, czas wyglądać bardziej jak kobieta a nie jak podlotek :P

Cytat:
Tęczówkę masz bladoniebieską. Ładnie będzie prezentować się w chłodnych brązach (np. czekoladzie), zieleniach. Unikałabym niebieskości (zwłaszcza pastelowych), pastelowych róży, bieli. Pomyśl o szarościach (np. grafitach).
Ponieważ masz jasną tęczówkę i stosunkowo duże oczy, ładnie będzie wyglądał na nich makijaż przydymiony.
Mam jasną tęczówkę ale niezupełnie niebieską, to zależy od pogody, nastroju i takich tam czasem jest kryształowo niebieska, to fakt, ale bywa i niebieskozielona, i niebieskoszara Dymek wygląda fajnie, sprawdzałam :P Mężowi też się podoba :P Pastele nie pasują mi ani w makijażu ani w ubiorze, przynajmniej ja się tak czuję. Zielenie że tak powiem 'organiczne' wyglądają dość korzystnie Nie sprawdzałam brązu ale chłodny fiolet i grafit jak najbardziej są dla mnie

Cytat:
W makijażu oczu musisz pamiętać o podkreślaniu brwi (lekkim ich przyciemnianiu) i drobnych, wręcz niewidocznych rzęs.
Rzęsy mam widoczne ale dopiero po pomalowaniu, nie są takie, których trzeba szukać, nie narzekam. Jedna warstwa wystarczy żeby wyglądały naprawdę efektownie

Cytat:
Usta maluj na codzień jasnymi pomadkami, ton jaśniejszymi lub ciemniejszymi od kolorytu Twoich ust. Mimo wszystko trzymaj się palety chłodnych róży.
Kości policzkowe przyprusz rozświetlającym różem, który ożywi karnację. Najlepiej, żeby to był jasny róż (np. Blush Delice L'Oreala w odcieniu 01).
Na wieczór możesz podkreślić skórę brązerem. Tu będziesz miała wąski wybór produktów, gdyż mało jest chłodnych brązerów. Polecam Ci Terracottę dla blondynek Guerlain.

Pozdrawiam!
Pomadek jako takich nie używam bo je 'zjadam' :P ale lubię takie naturalne błyszczyki Róży nigdy nie używałam, nie wiem czy sobie poradzę z nakładaniem

Jeszcze raz wielkie dzięki za odpowiedzi
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-06, 22:46   #21
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Pod ługiej przerwie UP
Jak 'się komputer naprawi' (sam hihihi) to będę zaglądać częściej
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-15, 09:47   #22
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Up, up, up :P
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-30, 22:49   #23
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Podnoszę wątek
http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1164670415
Tu widać dokładnie kolor oczu, brwi, skóry na twarzy (dziwne ale szyja i dekolt są bardziej "żółte". Niestety świecenie się skóry też widać
Zwróćcie uwagę na okolice brwi i policzki (są jaśniejsze od reszty twarzy) i na skórki przy paznokciach i kostki na palcach, wyglądają jak brudne a nie są :P Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie W okolicach kącików ust i na brodzie też mam nieco ciemniejszą skórę. Pieprzyk na nosie z boku jest jasny ale reszta jest ciemnobrązowa.
Bardzo proszę, może coś jeszcze mi poradzicie. Wiem że już dużo napisałyście ale nie we wszystkim się czuję dobrze. Postaram się przywieźć jakieś fotki z dzieciństwa aż do teraz żebyście mogły porównać etapy zmian. Włosy trochę rozjaśniłam (całkiem sporo bo na ciemny popielaty blond), ale po jakimś czasie żółkną, nie wiem czy to normalne :| i muszę znowu farbować. Dodam że używam szamponu przeciwłupieżowego i gdzieś czytałam że to ma wpływ na "spieranie się" koloru.

Aha, sińce pod oczami mam fioletowe, nie wiem czy to ma coś do rzeczy
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-03, 17:55   #24
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

UP Dodaję kilka fotek Pierwsza - miałam 3 lata (kolor włosów). Drugie, trzecie, czwarte i piąte - (aktualny naturalny kolor włosów), z czego drugie to 8 klasa a reszta z nich to ostatnia klasa liceum. Ostatnie - ruda :P Niewyraźne bo skanowałam fotki ze zwykłego aparatu. Na czwartym i piątym widać moją cerę jak się opalę a przychodzi to bardzo szybko szóste (ruda) robione zimą w mojej ukochanej szmince To tyle, może teraz coś mi napiszecie? Proszę
__________________


Edytowane przez igawroc
Czas edycji: 2008-11-22 o 13:49
igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 10:34   #25
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

UP ciągle mój wątek ucieka
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-04, 18:53   #26
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

UP, dziewczyny bardzo proszę, pomóżcie
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 11:10   #27
emma-e4
Wtajemniczenie
 
Avatar emma-e4
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 2 761
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

nie bój się zmiany koloru włosów, myślę, że chłodny blond, taki dość ciemny będzie ok, jeśli nie chcesz ryzykować idź na balejaż albo pasemka, będzie delikatniejszy efekt
wydaje mi się też że może twierdzisz że pewne kolory ci nie pasują bo nigdy ich nie lubiłaś i teraz też nie chcesz się przekonać - brak odwagi, czy coś(ja też często tak mam)
spójrz na siebie okiem kogoś obcego - co pomyślałabyś o takiej dziewczynie na ulicy? wtedy często się okazuj, że jakiś kolor jest tak naprawdę dobry dla nas
musisz po prostu próbować aż do znudzenia, wszystkie rady, które otrzymałaś są chyba wyczerpujące
emma-e4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 12:09   #28
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Skóra lata ma tonację różową albo beżowo różową, a czasem też oliwkową (charakterystyczny jest lekko niebieskawy odcień tonacji) lub porcelanową. Witaj
Na zdjęciu wygladasz mi na typ letni, ale kolorystykę powinno się oceniać przy dziennym świetle, a nie 'wirtualnie';-)

Kilka informacji dla PANI LATO

Oczy są niebieskie, zielononiebieskie, szaroniebieskie, orzechowe lub piwne. Na tęczówkach takich oczu widzimy jasne plamki, a wokół nich szary pierścień, białko ma odcień mleczny. Włosy pani lato są najczęściej popielatoblond lub brązowe. We wczesnym dzieciństwie bywają platynowe, prawie białe. Z wiekiem ciemnieją nawet do popielatego brązu. Usta lata są różowe, z odrobiną fioletu w tonacji Charakterystyczne dla urody lata jest to, że często otrzymuje pocałunki słońca w postaci piegów, różowawych lub szarobrązowych.

Pani lato nie powinna nosić kolorów jaskrawych, w ich otoczeniu karnacja lata wygląda sino. Pani lato powinna unikać czerni. Lato jest chłodną, kolorystycznie, porą roku i powinno zrezygnować zatem z wszelkich złocistych odcieni: łososiowego, pomarańczowego, brzoskwiniowego, rudego. Jeśli lato zakłada strój w kolorze czerwonym, ma to być raczej czerwień zbliżona do arbuza niż pomidora.

Najpiękniejsze kolory lata, najbardziej zdobiące, to opisane na początku błękit i jasny lila, złamana biel, kamienisty beż, chłodne zieleń i czerwień, beż i brąz, aż do odcienia gorzkiej czekolady. Czernią lata jest zgaszony granat. Beże wyglądają trochę smutno, należy je zatem ożywić. Może to być szalik, apaszka albo malutka chusteczka w kieszonce żakietu. Znakomicie wyglądają dwie chusteczki w różnych odcieniach np.: cyklamenu, cytrynowego lub turkusowego. Warto podkreślić, że turkus jest stworzony dla lata. Kolory lata powinny być jak ono - delikatne. Wszystkie jakby rozbielone mlekiem albo lekko przyprószone fioletem bądź różem.

Jak wspomniałam, osoby o urodzie lata często narzekają na swoje mysie włosy. Włosy rozjaśnione powinny mieć zawsze odcień popielaty, nigdy złotawy. Niektóre ciemnowłose lata mogą wypróbować kolor mahoniu albo bakłażana. Kolorem idealnym dla lata jest platynowy blond.

Wykonując makijaż należy pamiętać o jego chłodnej tonacji. Podkład i róż powinny być beżoworóżowe. Kolory błękitne, rozbielone róże, zielenie i szarości najdoskonalej ozdobią oczy lata. Tusz do rzęs najlepszy jest grafitowy lub w kolorze gorzkiej czekolady. Najlepsze odcienie szminki to jasny róż.

Biżuteria, tak jak jej właścicielka, ma wygląd szlachetny. Metale dla lata to srebro, platyna, białe i różowe złoto. Z kamieni - rubiny, granaty, niebieskie opale, akwamaryna, zielone nefryty. Pani lato powinna również mieć sznurek różowych pereł.

Biały – złamana, zgaszona
Brąz – z nuta szarości lub różu
Beż – popielaty, różowawy
Żółty – wanilia, cytryna
Srebrny
Róż – rozbielony, pudrowy
Czerwony – malina, burgund, fuksja
Fiolet – lawenda, rozmaryn, bez, jeżyna
Niebieski – zielono-niebieski, stalowo-niebieski, gołębi, granat
Zielony – mięta, pistacja, morska zieleń, zielononiebieski, turkus
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-05, 18:50   #29
igawroc
Raczkowanie
 
Avatar igawroc
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 91
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

To wszystko już czytałam, moja skóra jest bardziej żółta niż różowa, te zaróżowienia na twarzy są wynikiem podejrzewam złej pielęgnacji, reszta jest żółtawa :P

Pasteli fakt, nie lubię ale może właśnie dlatego że nienajlepiej w nich wyglądam? szczerze to właśnie zdecydowane kolory mi zawsze odpowiadały, jakiś mocny czerwony, czarny czy fiolet biskupi Nie wiem, może się mylę Chciałabym spotkać się na żywo z kimś kto się zna na określaniu typów
__________________

igawroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-10, 09:26   #30
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: Typ kolorystyczny - proszę o pomoc :)

Cytat:
Napisane przez igawroc Pokaż wiadomość
To wszystko już czytałam (...)
To może napisz jakiej pomocy jeszcze oczekujesz, zamiast podbijać wątek.

Cytat:
Napisane przez igawroc Pokaż wiadomość
Chciałabym spotkać się na żywo z kimś kto się zna na określaniu typów
W tym pomoże Ci Wizażystka. Wystarczy umówić się na spotkanie

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:21.