Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 15:54   #5011
Knock_Knock
Przyczajenie
 
Avatar Knock_Knock
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: anywhere
Wiadomości: 12
Dot.: Korektor mineralny

Probowałem, wtedy kolor jest ok, ale wszystko staje sie widoczne.

Edit://
A coś takiego by się sprawdziło?
http://www.kolorowka.com/pl/p/Concealer-Base-Mix/279
+
http://www.kolorowka.com/pl/p/Color-Blend-Warm/467

Edytowane przez Knock_Knock
Czas edycji: 2014-02-25 o 16:09
Knock_Knock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 16:13   #5012
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Korektor mineralny

a nie lepiej do tego korektora dodac odpowiedniego pigmentu, zeby korektor w konsekwencji mial ciemniejszy odcien?
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 17:17   #5013
Knock_Knock
Przyczajenie
 
Avatar Knock_Knock
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: anywhere
Wiadomości: 12
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

W sumie masz racje, tak będzie lepiej. Dzięki
Knock_Knock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 17:34   #5014
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Nie ma w tym nic głupiego, że chłopak nosi korektor. Wszyscy chcemy czuć się dobrze w swojej skórze i żeby postrzegano nas jako ładnych.
Z bazą z kolorówki jest problem bo jest ciągle niedostępna. Oczywiście możesz kupić półprodukty sam i samemu zrobić korektor, ale będziesz potrzebował moździerza. Kolorówka ma swój oddzielny wątek, tam najlepiej popytaj o przepisy i rady.
Z samodzielnym dodawaniem tlenku (czy gotowym color blendem- nie trzeba wówczas ucierać w moździerzu) może być o tyle problem, że ciężko dobrać właściwy odcień i konieczne od razu staje się kupienie żółcieni żelazowej, błękitu ultramarynowego itp- na wszelki wypadek, do poprawienia koloru.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 18:48   #5015
Knock_Knock
Przyczajenie
 
Avatar Knock_Knock
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: anywhere
Wiadomości: 12
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Nie ma w tym nic głupiego, że chłopak nosi korektor. Wszyscy chcemy czuć się dobrze w swojej skórze i żeby postrzegano nas jako ładnych.

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Z bazą z kolorówki jest problem bo jest ciągle niedostępna. Oczywiście możesz kupić półprodukty sam i samemu zrobić korektor, ale będziesz potrzebował moździerza. Kolorówka ma swój oddzielny wątek, tam najlepiej popytaj o przepisy i rady.
Z samodzielnym dodawaniem tlenku (czy gotowym color blendem- nie trzeba wówczas ucierać w moździerzu) może być o tyle problem, że ciężko dobrać właściwy odcień i konieczne od razu staje się kupienie żółcieni żelazowej, błękitu ultramarynowego itp- na wszelki wypadek, do poprawienia koloru.
Eh, nie zauważyłem, że ta baza jest niedostępna

Cóż, color blend warm zmieszam z korektorem z Annabelle, może pierwszy strzał w odcień okaże się celny bo będzie ciężka misja ale dziękuje za pomoc
Knock_Knock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-27, 10:52   #5016
Knock_Knock
Przyczajenie
 
Avatar Knock_Knock
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: anywhere
Wiadomości: 12
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Color blend warm błyskaicznie dotarł do mnie, zmieszałem go z korektorem dark z Annabelle i wyszło wysmienicie. Dzieki za pomoc
Knock_Knock jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 20:28   #5017
mamaAmelka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaAmelka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie ;)
Wiadomości: 4 469
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Zamarzył mi się rudy cień do powiek
Może ktoś z was wie gdzie znajdę taki kolor?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Organizm rośnie do 25-go roku życia. Brzuch i dupa chyba o tym nie wiedzą...
mamaAmelka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 23:08   #5018
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez mamaAmelka Pokaż wiadomość
Zamarzył mi się rudy cień do powiek
Może ktoś z was wie gdzie znajdę taki kolor?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie orientuję się w cieniach, ale z kolorówki dostałam kiedyś próbkę "cocoa" i na skórze był rudy
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-17, 05:35   #5019
mamaAmelka
Zakorzenienie
 
Avatar mamaAmelka
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małe Trójmiasto Kaszubskie ;)
Wiadomości: 4 469
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Dostałam kiedyś ten tlenek i leży gdzieś zapomniany. Dziś koniecznie go sprawdzę.
Dzięki skarpetta

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Organizm rośnie do 25-go roku życia. Brzuch i dupa chyba o tym nie wiedzą...
mamaAmelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 21:22   #5020
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cześć!
Zainteresowałam się podkładami mineralnymi. Moja cera jest tłusta i problemowa trądzik zaskórnikowy i te sprawy. Chciałabym wypróbować jakieś pudry mineralne, słyszałam, że są lekkie. Do tej pory używałam Revlon Color Stay do cery tłustej, mimo że kładłam na niego puder po paru godzinach cera się świeci i wygląda tłusto. Czy któraś kobiecinka była by tak dobra i pomogłaby mi w wyborze firmy bądź aukcji z próbkami ? Kompletnie nie wiem jak to ugryźć.
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 22:40   #5021
K_cieciorka
Zadomowienie
 
Avatar K_cieciorka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Stolica
Wiadomości: 1 786
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Koteu... całe forum jest o tym. Musisz poczytać i tyle. Zacznij od Amilie i Annabelle, bo to polskie firmy i najprościej dostępne. Poza tym dostępne w PL od ręki są m.in. Everyday Minerals, Era Minerals, Lily Lolo i parę innych.
K_cieciorka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 00:06   #5022
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez K_cieciorka Pokaż wiadomość
Koteu... całe forum jest o tym. Musisz poczytać i tyle. Zacznij od Amilie i Annabelle, bo to polskie firmy i najprościej dostępne. Poza tym dostępne w PL od ręki są m.in. Everyday Minerals, Era Minerals, Lily Lolo i parę innych.
A czy te Lily Lolo to jakaś ok firma ?
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 09:25   #5023
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Koteu Pokaż wiadomość
A czy te Lily Lolo to jakaś ok firma ?
Co to znaczy ok firma?
Każda skóra jest inna i podkład dobiera się pod potrzeby skóry. Czytasz, zamawiasz próbki, pędzel i zaczynasz zabawę.
Przy okazji: pudry mineralne to nie są podkłady mineralne.

Poza tym mam taką refleksję. Nie zauważyłam wśród marek mineralnych takiego snobowania jak wśród zwykłej kolorówki. Nie wiem czy wiecie, o co mi chodzi, ale nie ma chyba czegoś w stylu "drogie, to musi być dobre", raczej wszyscy na forum chcą, żeby było taniej i oburzają się na podwyżki, niż myślą kategoriami "x to tani szajs, a y luksusowa marka".
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 13:49   #5024
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Co to znaczy ok firma?
Każda skóra jest inna i podkład dobiera się pod potrzeby skóry. Czytasz, zamawiasz próbki, pędzel i zaczynasz zabawę.
Przy okazji: pudry mineralne to nie są podkłady mineralne.

Poza tym mam taką refleksję. Nie zauważyłam wśród marek mineralnych takiego snobowania jak wśród zwykłej kolorówki. Nie wiem czy wiecie, o co mi chodzi, ale nie ma chyba czegoś w stylu "drogie, to musi być dobre", raczej wszyscy na forum chcą, żeby było taniej i oburzają się na podwyżki, niż myślą kategoriami "x to tani szajs, a y luksusowa marka".
Chodziło mi bardziej o jakość tych kosmetyków. Słabo się wyraziłam
Mniejsza z tym, skusiłam się raczej na Amilie, jak koleżanka poleciła teraz czekam na próbki Mam nadzieję, że trafię w kolor. Dużo się naczytałam, że te podkłady mineralne są lepsze dla cery tłustej ale to się okaże.
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 14:40   #5025
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Koteu Pokaż wiadomość
Chodziło mi bardziej o jakość tych kosmetyków. Słabo się wyraziłam
Mniejsza z tym, skusiłam się raczej na Amilie, jak koleżanka poleciła teraz czekam na próbki Mam nadzieję, że trafię w kolor. Dużo się naczytałam, że te podkłady mineralne są lepsze dla cery tłustej ale to się okaże.
No i fajnie, że zamówiłaś próbki, Amilie ma sporo gam, więc coś powinno Ci pasować.

Co do wyższości podkładów mineralnych nad innymi w przypadku tłustej cery, to ja bym akurat polemizowała, ale po pierwsze jestem w głębokim kryzysie minerałowym, po drugie mam chyba bardzo trudną cerę i duże wymagania, więc nie musisz mnie słuchać
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-20, 19:16   #5026
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No i fajnie, że zamówiłaś próbki, Amilie ma sporo gam, więc coś powinno Ci pasować.

Co do wyższości podkładów mineralnych nad innymi w przypadku tłustej cery, to ja bym akurat polemizowała, ale po pierwsze jestem w głębokim kryzysie minerałowym, po drugie mam chyba bardzo trudną cerę i duże wymagania, więc nie musisz mnie słuchać
Każda cera i tak inaczej reaguje na dany kosmetyk, jak dostanę próbki i trochę ich poużywam to się odezwę czy mi przypasowały
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-26, 20:21   #5027
Koteu
Raczkowanie
 
Avatar Koteu
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 469
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

No i dotarły do mnie próbki od Amilie Hmm.. Kolory trochę ciemne ale powybierałam takie ze względu na to, że opaliłam twarz. Nałożyłam go pędzlem do pudry po uprzednim obejrzeniu paru metod jak to robić, kolor był nawet w porządku jeden z tych trzech ale wpadał w żółty i to tak nie fajnie wyglądało. Jestem zadowolona z krycia Po całym dniu mam jednak trochę przetłuszczoną skórę ale na pewno mniej niż po płynnym podkładzie teraz myślę, że skuszę się na Annabelle bo jednak trochę ten żółty odcień mnie odtrąca no i cena jest trochę niższa a składowo wygląda ok
__________________

Ain't nobody loves me better
makes me happy
makes me feel this way
ain't nobody loves me better than
YOU <3
Koteu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-08, 10:51   #5028
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
puder minerlany do wykonczenia makijazu

Czesc Dziewczyny,

od razu powiem ze jestem zielona w produktach minerlanych.
Chciałabym zakupic jakis puder mineralny do wykonczenia makijazu, tzn ktory naloze na podklad w celu przedluzenia jego trwalosci itp
mam skore mieszana z tendencja do suchej. Swiecej sie jednak na nosku i czasem podklad mi schodzi stamtad.
Ostatnio zauwazylam ze po przerzuceniu sie na kosmetyki nawilzajace stan mojej skory sie znacznie poprawil. Jetsem dosyc blada, z piegami na calej twarzy, tak dodam do tej pory uzywalam kolorowych podkladow prasowanych, mam wrazenie ze kolor dodaje mi wygladzenia twarzy..ten kto ma piegi wie o co chodzi z drugiej strone moge sprobowac transparentnych pudrow-napewno latwiej dobrac kolor
dzieki za rady.

Edytowane przez ewaborys
Czas edycji: 2015-10-08 o 10:52
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-08, 11:20   #5029
margitea
minerałoholiczka
 
Avatar margitea
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: ck
Wiadomości: 961
Dot.: puder minerlany do wykonczenia makijazu

Cytat:
Napisane przez ewaborys Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny,

od razu powiem ze jestem zielona w produktach minerlanych.
Chciałabym zakupic jakis puder mineralny do wykonczenia makijazu, tzn ktory naloze na podklad w celu przedluzenia jego trwalosci itp
mam skore mieszana z tendencja do suchej. Swiecej sie jednak na nosku i czasem podklad mi schodzi stamtad.
Ostatnio zauwazylam ze po przerzuceniu sie na kosmetyki nawilzajace stan mojej skory sie znacznie poprawil. Jetsem dosyc blada, z piegami na calej twarzy, tak dodam do tej pory uzywalam kolorowych podkladow prasowanych, mam wrazenie ze kolor dodaje mi wygladzenia twarzy..ten kto ma piegi wie o co chodzi z drugiej strone moge sprobowac transparentnych pudrow-napewno latwiej dobrac kolor
dzieki za rady.
puder mineralny można używać pod podkład mineralny - jako baza i na podkład mineralny jako wykończeniówka. w obu przypadkach przedłuża trwałość makijażu, ale musiałabyś znaleźć "odpowiednią dla siebie formę stosowania".

ja latem stosuję puder pod i na podkład latem najczęściej (przy cerze normalnej z małą tendencją do świecenia w strefie T, no ale jednak zdarzają się gorsze dni:P), bo w zimne miesiące używam rzadziej pudru no i głównie na wykończenie makijażu.

co do polecanych:
AMILIE - sunshine dust i angel dust - oba mają taki sam skład, oba są przeźroczyste na buzi (nie dają koloru), choć w pojemniczku jeden jest żółty drugi biały ;p mają krzemionkę, która silnie hamuje wydzielanie sebum, matuje (opisałam na blogu), ma specyficzny zapach. drobno zmielony, suchy w konsystencji
LUCY MINERALS - puder wykańczający (jedyny w ich firmie), matuje, nie pachnie, hamuje wydzielanie sebum, bardzo drobno zmielony, w konsystencji jak mąka ziemniaczana, kremowy delikatnie, na bazie pudru ryżowego + mika, titanium dioxide, zinc oxide, magnesium stearate, iron oxides, allantoin, Apple Poly® polyphenols, trans-resveratrol, green coffee bean extract, magnesium ascorbyl phosphate

dziewczyny chyba jeszcze kiedyś polecały jakiś puder ryżowy z PAESE, ale nie miałam go nigdy więc nie wiem jak się ten konkretny zachowuje.
__________________
www.puckowa.blogspot.com
margitea jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-08, 11:40   #5030
bigosowadama
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 998
Dot.: puder minerlany do wykonczenia makijazu

Cytat:
Napisane przez ewaborys Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny,

od razu powiem ze jestem zielona w produktach minerlanych.
Chciałabym zakupic jakis puder mineralny do wykonczenia makijazu, tzn ktory naloze na podklad w celu przedluzenia jego trwalosci itp
mam skore mieszana z tendencja do suchej. Swiecej sie jednak na nosku i czasem podklad mi schodzi stamtad.
Ostatnio zauwazylam ze po przerzuceniu sie na kosmetyki nawilzajace stan mojej skory sie znacznie poprawil. Jetsem dosyc blada, z piegami na calej twarzy, tak dodam do tej pory uzywalam kolorowych podkladow prasowanych, mam wrazenie ze kolor dodaje mi wygladzenia twarzy..ten kto ma piegi wie o co chodzi z drugiej strone moge sprobowac transparentnych pudrow-napewno latwiej dobrac kolor
dzieki za rady.
Cytat:
Napisane przez margitea Pokaż wiadomość
puder mineralny można używać pod podkład mineralny - jako baza i na podkład mineralny jako wykończeniówka. w obu przypadkach przedłuża trwałość makijażu, ale musiałabyś znaleźć "odpowiednią dla siebie formę stosowania".

ja latem stosuję puder pod i na podkład latem najczęściej (przy cerze normalnej z małą tendencją do świecenia w strefie T, no ale jednak zdarzają się gorsze dni:P), bo w zimne miesiące używam rzadziej pudru no i głównie na wykończenie makijażu.

co do polecanych:
AMILIE - sunshine dust i angel dust - oba mają taki sam skład, oba są przeźroczyste na buzi (nie dają koloru), choć w pojemniczku jeden jest żółty drugi biały ;p mają krzemionkę, która silnie hamuje wydzielanie sebum, matuje (opisałam na blogu), ma specyficzny zapach. drobno zmielony, suchy w konsystencji
LUCY MINERALS - puder wykańczający (jedyny w ich firmie), matuje, nie pachnie, hamuje wydzielanie sebum, bardzo drobno zmielony, w konsystencji jak mąka ziemniaczana, kremowy delikatnie, na bazie pudru ryżowego + mika, titanium dioxide, zinc oxide, magnesium stearate, iron oxides, allantoin, Apple Poly&reg; polyphenols, trans-resveratrol, green coffee bean extract, magnesium ascorbyl phosphate

dziewczyny chyba jeszcze kiedyś polecały jakiś puder ryżowy z PAESE, ale nie miałam go nigdy więc nie wiem jak się ten konkretny zachowuje.
Z pudrów wykończeniowych polecam primery ze sklepu kolorówka.com
http://www.kolorowka.com/pl/c/Zestaw...e-KOLOROWKA/69
Są transparentne, wystarczy wymieszać wszystko razem w torebce strunowej, cena przyzwoita ok 10gr/29 zł
Są tam do cery norm, mieszanej czy suchej
Można też tam znaleźć pudry, też w zależności od typu cery. (już nie bezbarwne)
Praktycznie każdy sklep z kosmetykami mineralnymi ma w swojej ofercie pudry wykończeniowe czy primery (bazy), które można stosować i pod i na podkład.
Wszystko zależy od preferencji i zasobu portfela
Tutaj wątek o kolorówka.com
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=371151
o minerałach ogólnie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=470217


https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=306684


poza tym o pudrach już gdzieś był wątek
Warto wbić hasło w wyszukiwarkę- naprawdę to pomaga
bigosowadama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-08, 11:46   #5031
ewaborys
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 67
Dot.: puder minerlany do wykonczenia makijazu

Dzieki wielkie. Sorrki jezeli zdublowalam temat ale dopiero sie tu odnajduje
ewaborys jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-08 12:46:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:20.